Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) opr válasza sad_Vamp (#399) üzenetére


opr
veterán

Aminek b@szik megadni a forrasat. :(
Ez engem elegge idegesitett, mert innentol mindegy mit mond, meg milyen valami szoveget huzgal a videojan.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#402) azbest válasza opr (#401) üzenetére


azbest
félisten

nekem úgy tűnik, hogy ez az. Elég volt a bazi nagy cím feliratra rákeresnem :)
https://lulz.com/linux-devs-threaten-killswitch-coc-controversy-1252/

(#403) dabadab válasza azbest (#402) üzenetére


dabadab
titán

Aha, oké. Tehát akkor néhányan, akiknek baromira semmi közük nincs a kernelfejlesztéshez, viszont valamiféle képzeletbeli keresztesháborút vívnak az elnyomó feminácik ellen, arról fantáziálnak, hogy ha valakit a CoC szellemével meg betűjével ellentétesen valakit érdemtelenül kirúrnának a Linux fejlesztéséből (ami nem történt meg) akkor azok hogyan vághatnának vissza. Kedvenc mondatkezdésem: "Several users on 4chan’s technology board speculate".

És ez egy hír. :DDD

DRM is theft

(#404) azbest válasza dabadab (#403) üzenetére


azbest
félisten

Kicsit furának hangzik, hogy vissza lehetne vonni forrást így, ahogy gondolják. A 4chan rész meg olyan, hogy ha jól emlékszem az anonymous is onnan indult. Lehet csak véletlen név hasonlóság, de mintha ez a portál is kapcsolatban lenne velük. Nem hangzik komolytalanabbnak, mint a sjw ámokfutások... aztán látod, mégis mi lett abból is.

(#405) dabadab válasza azbest (#404) üzenetére


dabadab
titán

"Kicsit furának hangzik, hogy vissza lehetne vonni forrást így, ahogy gondolják"

Nekem is, a groklaw-nak annak idején az volt a határozott álláspontja, hogy ez így nem működik, GPLv2-vel sem: [link]

"A 4chan rész meg olyan, hogy ha jól emlékszem az anonymous is onnan indult"

Háát, az anon az olyan is :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#406) Depression válasza dabadab (#350) üzenetére


Depression
veterán

Sajnos meg tudom erősíteni nyisziati észrevételét, nagyon sok fiatal sz@rik bele az egészbe, annyi különbséggel, hogy én nem tűröm meg őket. 20 betöltetlen állás van nálunk. Van becsületes is, őt meg is becsülöm. Az, hogy az én szakértelmem mekkora, azt nagy ívben..., inkább a telefont nyomkodták. Már csak a 8 óra letöltése a cél, meg a folyamatos morgás, hogy 20 évesen milyen kevés a netto 200-250k egy betanított munkára.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#407) proci985 válasza azbest (#402) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ZDNET cikket azert erdemes hozzaolvasni, a lulz.com eleg sok helyen ferditi az igazsagot (nem elfogulatlanok ahogy latom).

egyebkent a lulz.com mervado ITs lapnak szamit, ha valaki ismeri? a youtuberbe bele se kezdjunk, neki abbol van bevetele, hogy porget egy kontroverzialis temat es kapja a megtekintest.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#408) azbest válasza proci985 (#407) üzenetére


azbest
félisten

Áh, én csak belinkeltem azt, ami a linkelt videóban volt, mert a többiek nem találták a forrását :P
Valószínűleg bulvármédia szintű. A lulz kapcsán csak arra gondoltam, hogy hatalma és követői nem feltétlen az értelmes dolgoknak vannak. A hülyeség is veszélyes lehet, ha elég követője van - lásd sjw hisztériák. Ezért érdemes óvatosan nevetni rajtuk, nehogy kiderüljön, valaki komolyan gondolja.

Köszi a szakmaibb linket. Így átfutva, talán egy picit az meg a túl optimista oldalról közelíti meg a témáta CoC kapcsán. Az pozitívum, hogy a licensszel kapcsolatod dolgokat értelmesen leírják. Kíváncsi leszek, hogy hová eszkalálódik két hónap múlva mondjuk a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#409) proci985 válasza azbest (#408) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

:R

zdnetes cikk probalja valamennyire tisztazni a helyzetet, amit leirnak szerintem inkabb targyilagos mint optimista, de igazad van, hogy az optimista oldal fele hajlik. diskurzus es vita egyebkent szukseges resze a fejlodesnek es teljesen normalis.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#410) Döglött Róka válasza Marvinyo (#396) üzenetére


Döglött Róka
veterán

A "SHUT UP" bármilyen professzionális környezetben leírva igen nagy modortalanság, kollégák munka közben nem beszélnek így. Főnök beosztott viszonyban job helyeken a főnököt veszik elő ilyenkor.

Ha ezt Torvalds úr nem látta volna be, nem jelentette volna be hogy visszavesz a stílusából.

Egy kis szösszenet tőle:

"His post goes on to describe the code that angered him as “A shiny function that we have never ever needed anywhere else, and that is just compiler-masturbation.” complete idiotic crap “anm [sic] idiotic unreadable mess.” “a f*cking bad excuse for that braindamage.”"

Szóval tahó, akárhogy is nézzük.

@Tiszteletes urak: A téma egyszerűen nevetséges, a kor nem érdemel tiszteletet semmilyen formában, a fogalom amit kerestek, alapvető jómodor. Ahogy elnézem pár önmagát korosnak valló egyén itt igencsak mellőzi:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#411) sad_Vamp válasza Döglött Róka (#410) üzenetére


sad_Vamp
őstag

" The rant is entirely impersonal: it rails against code, not people. " -ez is eléggé egyértelmű... Linus egy szakbarbár, ő magát a terméket tartja szem előtt.... nem elvont eszméket, és igaza van.
Ha folyton más lelkét pátyolgatnánk meló helyett, akkor most valószínűleg, se telefon, se net se semmi sem volna.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#412) Döglött Róka válasza sad_Vamp (#411) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Imádom hogy errefelé csak szélsőségesen lehet gondolkodni. :)

Senki nem várja el hogy a lelkét pátyolgassa, az üzenetet át lehet adni profin is, hogy a kód nem optimális. Ha valaki így adja elő, az tahó és ez a stílus nem megengedhető. Mert ha személyt támad ha kódot, nem konstruktív amitől senki nem halad előre. Ez nem arról szól hogy ki mimóza és ki SJW, ez arról szól hogy mi a jómodor.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#413) Apollyon válasza Döglött Róka (#412) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Pedig tetszik vagy sem, ami ezt az egészet kiváltotta, az az sjw elmebaj. De miért van mindig az, amikor linuxfika cikk van, te mindig megjelensz?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#414) Döglött Róka válasza Apollyon (#413) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ez mitől linuxfika?:D Továbbmegyek, mitől SJW elmebaj, hogy elvárom hogy normálisan beszéljenek velem?

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#415) Apollyon válasza Döglött Róka (#414) üzenetére


Apollyon
Korrektor

[link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#416) attila9988 válasza dabadab (#354) üzenetére


attila9988
őstag

Értem... én ettől még mindig férfi - női, normális szexualitásról beszéltem... Azt mondtam, hogy úgy tesz itt némelyik forumozó, mint ha a szex a nőknek rossz dolog volna. Erre kaptam válasznak ezt a hülyeséget... egyértelmű ferdítés, és terelés volt, aminek semmi köze az én állításomhoz.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#417) attila9988 válasza Marvinyo (#356) üzenetére


attila9988
őstag

Úgy hívják hatalommal való visszaélés, szexuális kényszerítés, stb.

De az miért kényszerítés, hogy én azt mondom a lánynak, hogy tetszik nekem, és szívesen segítenék neki abban, amiben én tudok? Hol van ebben a kényszer? Én ezt nem értem. Szó nincs itt kényszerről, mert az ajánlatot egyáltalán nem kötelező elfogadni.

Ha egy nőt elviszel meginni egy pohár bort, és közben vacsoráztok, beszélgettek, aztán te elvinnéd valami csendesebb helyre, és ezt értésére is adod az erőszak? Dehogy az... ha akar megy, ha nem akar nem megy. Ha jön, akkor természetesen több kedvem lesz segíteni az életét, mint ha nem jön... De azt hiszem ez teljesen nyilvánvaló mindenki számára... miért baj ez? Miért lenne ez erőszak?

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#418) attila9988 válasza UnA (#358) üzenetére


attila9988
őstag

Nem a homoszexualitásról írtam (ahogy dabadab is észrevette), hanem arról, hogy női szempontból a szex alapvetően egy befogadó esemény, aminél talán egy kicsit több kell egy olyan hozzáállásnál, mint hogy "ők is élvezik ezt, ugye". Próbáltam visszafordítani, hogy érezzed a kijelentésed abszurditását.

A példád azért nem működik, mert a férfi számára abszolút nem természetes az amit írsz, a nő számára meg az, amit én írtam. A kettőt nem lehet összehasonlítani ilyen módon. De mindegy, nem ez a téma. Inkább találj ki valami jobb magyarázatot arra, hogy a nőknek vajon miért lenne a szex olyan nagyon rossz...

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#419) attila9988 válasza Apollyon (#359) üzenetére


attila9988
őstag

Ami azt illeti a nőnek még a másik bejárat is kevésbé természetellenes (nem, nem úgy értem hogy feltétlenül kell hogy így is használja), mint ha egy férfinál nézed, mert a férfi soha semmilyen módon nem befogadó, csak ha valamilyen devianciája van. Az meg már nem férfi.

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#420) attila9988 válasza bambano (#364) üzenetére


attila9988
őstag

A tisztelet jár, de nem mindegy hogy kinek, és miért.
Pl az idősek ha azért várják el a tiszteletet mert idősek, azt nem tartom jogosnak. A kor egy állapot, nem egy eredmény, vagy érdem.
Ami azt illeti, egy 20 évest is lehet mélységesen tisztelni pl egy adott szakmában elért eredményeiért, miközben a 66 éves nyugdíjas Józsit nem fogom tisztelni azért, hogy reggel beballag a kocsmába a barátokhoz, este meg hazaballag a kocsmából az asszonyhoz.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#421) attila9988 válasza Döglött Róka (#367) üzenetére


attila9988
őstag

Hová jutottatok onnan, hogy Linus képtelen professzionálisan kommunikálni és belátta végre, hogy tahó

Szerintem abszolút profi, tömör leveleket szokott írni. A kernel fejlesztés nem arról szól, hogy körbenyalogatjátok egymás hátsóját. Ahhoz egyébként is túl sok levelet kellene megírni naponta...

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#422) attila9988 válasza Döglött Róka (#383) üzenetére


attila9988
őstag

aki alazza a nala gyengebb kepessegut oktatas vagy eltavolitas helyett az szinten taho.

Valójában ez a természetes emberi viselkedés. Az emberi lények, mint minden más ezen a bolygón, versenyezni szeret. Jobbnak lenni a másiknál. Ha valamiben rossz vagy, és ezt mindig az orrod alá dörgölik, akkor az arra ösztönöz, hogy legközelebb jobb legyél.

Ezt ma úgy magyarázzák, hogy szegény kis mimóza lelked olyan sérülést szenved, hogy mindjárt belehalsz. De összekeverik az okot, és az okozatot. Pontosan azért lesznek az életképtelen safe space huszárok, mert soha semmilyen negatív hatás, vagy vélemény nem éri őket, és a rózsaszín gyerekszobájuk hangulatát várják el az egész világtól úgy, hogy közben teljesíteniük se kelljen semmit... (hiszen mami nem követelt semmit annó... )

Na ez nem működik. Ellent mond az alapvető természetünknek, és szükségszerűen el is fog tűnni, vagy ha mégsem, akkor az emberiséget viszi magával.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#423) BiP válasza attila9988 (#417) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem kényszerítés. De ha amiatt nem kap meg egy szerepet, mert nem feküdt le a producerrel (tehát 2 színésznő között ez dönt, és nem szakmai kérdések), akkor az bizony hatalommal való visszaélés.
Főleg, ha megy a mismásolás, és nem olyan egyértelműen fogalmazza meg az ajánlatot, mint amennyire most te tetted.
Ill. az is érdekes, hogy mi van akkor, ha nemet mond. Elengedi-e szó nélkül "ez most nem jött be" alapon, vagy azt csinálja-e, mint Weinstein, hogy 1. mégis ráerőlteti magát, 2. sértettségében utána ekézi a színésznő karrierjét, csak mert megteheti, és nem képes felnőtt férfiként viselkedni, hanem egy óvodás szintjén jár az agyműködése.

Szóval a metoo lényege az lenne, hogy 1. egy nőt ne zaklassanak szexuális ajánlatokkal, ha ő nem akarja, 2. ne érje hátrány akkor, ha nem/mégsem akar szexelni az illetővel, 3. vagy ha valakit zaklattak, akkor azt következmények és áldozathibáztatás nélkül el tudja mondani.

Engem pl. sokkolt, amikor arról olvastam cikkeket, hogy mennyi hétköznapi nőt ér zaklatás nap mint nap.
alap példák: munkások utána füttyögnek és megjegyzéseket tesznek vagy pl. buszon, villamoson fogdozzák/farkukat hozzájuk dörgölik.
És nem is tudjuk elképzelni, (férfiként főleg) hogy milyen gyakran történik ilyen, mert a nagy többségéről nem is beszélnek.

[ Szerkesztve ]

(#424) attila9988 válasza BiP (#423) üzenetére


attila9988
őstag

De ha amiatt nem kap meg egy szerepet, mert nem feküdt le a producerrel (tehát 2 színésznő között ez dönt, és nem szakmai kérdések), akkor az bizony hatalommal való visszaélés.

Egy szerep kiosztása semmilyen módon nem szakmai döntés, hanem abszolút szubjektív. Nem rakétatudóst keresnek, hanem egy színésznőt, akinek a külseje kb a szerep 50% -a, ha úgy néz ki ahogy a szerephez kell.

És az egyik nem "azért nem kapja meg mert nem feküdt le", hanem a másik "azért kapja, mert ő még ezt is adta"..

Nagy különbség. És nem erőszakról van itt szó, hanem lehetőségről. Nem a Kvazimodo kötözte le hogy meg***ja, hanem kapott egy ajánlatot valakitől, akinek tetszik, mint bárhol máshol az életben. Ez a valaki meg lehet hogy még segít is neki.

Volt nekem egy régi barátom. Egy nő. Sosem volt "barátnő", mindig barát volt. Olyan értelemben is, hogy volt szex is olykor, kedv szerint. Pénzt soha nem fogadott el tőlem, sem semmi mást. Ha kölcsön adtam, mindig a dupláját akarta visszaadni. Ha akart valamit kérni, mindig adta azonnal magát is, hamarabb, mint ahogy eszembe jutott volna. Őt kedveltem a legjobban minden nő közül, akit valaha ismertem.
Ha filmstúdióm lenne, és jönne oda egy nő aki 300 szinpadi előadáson van túl, akkor is inkább adnám ennek a nőnek...
Érthető?

Annak adok valamit, akinek akarok. A te érvelésed szerint az is hatalommal való visszaélés, ha van a zsebemben 100 ft, és eldöntöm hogy annak a csövesnek adom, amelyik köszönt amikor kérte. Gondolj bele. A másik azért nem kapta meg, mert nem köszönt, ezért nem volt nekem szimpatikus... még akkor sem érdemelte meg a százast, ha netán ő nem evett egy napja semmit, a másik meg két órája evett, és ebből egy deci bort fog venni. De ő kérte megfelelően, és én döntöttem, mert jogom van dönteni arról, ami az enyém.
Ha filmstúdióm lenne, arról is jogom lenne dönteni. Ami a tiéd, arról te döntesz. Legalábbis abban a rendszerben amiben élünk, így megy.

Titkárnőnek sem kellene ronda nő pl, mert nem akarnám a ronda pofáját nézni, hiába ügyesebb a másiknál.... igen, a külseje alapján IS dönt az ember pl.

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#425) atike válasza attila9988 (#424) üzenetére


atike
nagyúr

"Egy szerep kiosztása semmilyen módon nem szakmai döntés, hanem abszolút szubjektív."

Ne már. :U

(#426) attila9988 válasza atike (#425) üzenetére


attila9988
őstag

Ne már. :U

Dehogy nem. Nincs olyan mérőszám, ami alapján az egyik színésznő sokkal jobb mint a másik. Miben jobb? Milyen szerepre jobb?
Az alapvető elvárás az, hogy tudja hozni a karaktert, amit kap. Ha mind a kettő tudja, akkor már az dönt, hogy melyik néz ki megfelelőbben a szerephez, vagy épp melyik szimpatikusabb. Ha azt mondod hogy a személyes szimpátia nem játszik, akkor biztos hogy hatalmasat tévedsz.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#427) BiP válasza attila9988 (#424) üzenetére


BiP
nagyúr

"Egy szerep kiosztása semmilyen módon nem szakmai döntés, "
Ne legyen filmstúdiód :)
Maradjunk annyiban, hogy a döntésben persze vannak szubjektív elemek, de azért a szakmaiakat se hagyjuk már figyelmen kívül. (az, hogy egy színésznő jól néz ki, a külalakja passzol a szerephez, milyen a morálja, mennyire viszonyul a többiekhez, jó-e a kapcsolata a rendezővel, lehet szakmai szempont. Az, hogy hogy szopja le a producert, nem az.)

A többi részre: Értem én a mondanivalód, de nem tudok egyetérteni vele.
A 100Ft-odról dönthetsz. Meg arról is, ha sok pénzed van, és sugardaddy akarsz lenni.
De egy filmstúdióban más szempontok is vannak, nem illdomos összekeverni a magánéletet a munkával. Főleg, ha nem egyértelműek a játékszabályok minden résztvevő számára.

Weinstein ugye tovább is ment, azt hitte, ha pénzed van, bárkivel bármit megtehetsz, még akkor is, ha törvénybe ütközik. Meg is szívta.

" Nincs olyan mérőszám, ami alapján az egyik színésznő sokkal jobb mint a másik."
Mérőszám nélkül nem lehet hozni szakmai döntést? Vagy valamiről eldönteni, hogy jobb-e mint egy másik? De.

[ Szerkesztve ]

(#428) bambano válasza attila9988 (#426) üzenetére


bambano
titán

"Nincs olyan mérőszám, ami alapján az egyik színésznő sokkal jobb mint a másik.": marhaság.
itt van neked mindjárt kettő:
1. mekkora bevételt hoznak a filmjei. akár hiszed, akár nem, ez bizony a színészektől függ. vannak nézőcsalogató színészek, húzónevek, meg van a második lista.
2. mérőszám például, hogy mennyit bakizik, mennyire egyszerű dolgozni vele. az igazán profikat azért szeretik, mert elsőre megcsinálják a jelenetet, nem kell sokszor nekifutni. tehát az is egy mérőszám, hogy hányszor kell felvenni vele egy jelenetet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#429) mikromanus válasza Döglött Róka (#412) üzenetére


mikromanus
veterán

A jó modor ott volt az előzményekben. Ez az egyik belinkelt példa eléggé "sokadik körösnek" tűnt már. Kb

- EZ itt nem jó, elcseszted, javítsd!
- nem az én hibám. A rá épülő program ami évekig jól működött nincs rá felkészülve
- ez nem érv. Javítsd ki!
- de nem az én hibám...
-Pofa súlyba. Csináld meg. Nem hárítjuk másra a felelősséget és nem szarjuk szét a kernelt!

Aztán megy besértődés és szerinted joggal.
picit ez olyan House-os helyzetnek tűnik amikor kifejti, hogy mindenki a csapatban erős személyiség és szakmailag nagyon topon van, így természetes ha ütköznek a vélemények és vannak konfliktusok.
A Linus féle társaság se amatőr piti banda. Ott nem az elvileg a kérdés, hogy értik-e a linux-os témákat. Mindenki nagyon jó a szakterületén ott már vérprofi. Persze hiba így is becsúszhat, de jobb ha nem másra hárítgatják a felelősséget. A többiek is értik azért a témát és nem túl visszafogottak... ugye? :DDD

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#430) atike válasza attila9988 (#426) üzenetére


atike
nagyúr

Eléggé lealacsonyítod a színészeket... is.... :U De lapoztam. Követem a beszélgetést, és nem akartam belefolyni. Szerintem nagyon nem jó példát hoztál, ennyi.

(#431) Döglött Róka válasza Apollyon (#415) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem érv. Nem beszélhet úgy ahogy akar ha azt szeretné, hogy mások is dolgozzanak vele. A jó modor alapvető elvárás bármilyen kollaborációs közegben.

Szomorú hogy mennyien egyetértenek ezzel a stílussal, gondolom ezekkel az emberekkel is így beszélnek a munkatársak és projektvezetők/főnökök amikor a munkájuk minőségét kell elbírálni.

@mikromanus: nem fogok spekulálni mi lehetett az előzmény, akkor se fogadom el hogy beszéljen bárki egy projektben. Nekem is hibáznak a kollégáim én is hibázok, még is az az alapelv hogy ha valaki nem érti, akkor elmagyarázzuk nem pedig leugatjuk. Ha tolja a felelősséget akkor azt, hogy miért nem jó megoldás tolni és inkább értsük meg együtt.

A pofa sutba kezdetű meg szar a kódod szövegekkel hogyan éred el, hogy legközelebb ne kövesse el a leugatott személy ugyanezt a hibát? Ez nem pesztrálás, egyszerű konstruktív kritika ami a legtöbbször kevesebb idegsejtbe kerül mint ezek az idegbeteg kirohanások.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#432) bambano válasza Döglött Róka (#431) üzenetére


bambano
titán

"ha azt szeretné, hogy mások is dolgozzanak vele.": miért feltételezed, hogy azt szeretné, hogy dolgozzanak vele? jól láthatóan azt szerette volna, ha az illető nem babrál többet a kernelbe.

nemrégiben úgy jártam, hogy volt egy kis szolgáltatási problémánk, hagy ne részletezzem. fogtam egy linuxos gépet, bedobtam kerülőútnak (angolul workaroundnak mondanám), és ettől megnyugodott mindenki. ez alapján is két választási lehetőségem van:
1. ha ócska a linux kernel, akkor én kapok olyanokat a felhasználóktól (meg még olyanabbakat is), amiket linus néha kioszt.
2. ha linus osztásának eredményeképpen a kernel jó, akkor én nem kapok semmit, mert mindenki elégedett.

ez alapján hihetetlenül egyszerű eldönteni, hogy mi legyen: linus kussoltasson, vagy én kapjak a pofámra.

elhiszem, hogy egy outsidernek ez a viselkedés zűrös lehet, de ez nem az én problémám.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#433) Apollyon válasza Döglött Róka (#431) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ezek szerint nem olvastad tovább egy sornál azt a hozzászólást amit belinkeltem, vagy direkt félrebeszélsz.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#434) mikromanus válasza Döglött Róka (#431) üzenetére


mikromanus
veterán

Nem kell spekulálnod. Eléggé benne volt a linkelt "nyers válasz" példában:

"On Sun, Dec 23, 2012 at 6:08 AM, Mauro Carvalho Chehab
<mchehab@redhat.com> wrote:
>
> Are you saying that pulseaudio is entering on some weird loop if the
> returned value is not -EINVAL? That seems a bug at pulseaudio.

Mauro, SHUT THE FUCK UP!

It's a bug alright - in the kernel. How long have you been a
maintainer? And you *still* haven't learnt the first rule of kernel
maintenance?

If a change results in user programs breaking, it's a bug in the
kernel. We never EVER blame the user programs.
How hard can this be to
understand?"

Kebab terelt volna, de a Kebab ne tereljen! :C

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#435) attila9988 válasza bambano (#428) üzenetére


attila9988
őstag

1. mekkora bevételt hoznak a filmjei. akár hiszed, akár nem, ez bizony a színészektől függ. vannak nézőcsalogató színészek, húzónevek, meg van a második lista.

De ha így volna, akkor csak annak a színésznek lenne munkája, amelyiknek már volt is, hogy népszerű legyen. Aki pedig nem népszerű, soha nem játszana semmiben. Szóval igen, ha valami ótvar Hollywoodi látványfilmet csinálsz a 149435. képregényhőssel, akkor ez a pont a legfontosabb. De másfajta filmek is vannak, és szerencsére nem szorul rá az ember az usákokra, főleg hogy egyre kevésbé tudnak filmet csinálni, de ez egy másik téma...

2. mérőszám például, hogy mennyit bakizik, mennyire egyszerű dolgozni vele. az igazán profikat azért szeretik, mert elsőre megcsinálják a jelenetet, nem kell sokszor nekifutni. tehát az is egy mérőszám, hogy hányszor kell felvenni vele egy jelenetet.

Igen, ez is szempont, meg van még ezen kívül millió másik, de ettől még ha te vagy a rendező, vagy az író, és van egy határozott elképzelésed a nőről, akkor lehet hogy a külseje lesz az egyik legfontosabb, vagy épp a hangja. Ha meg annyira megtetszik hogy mást is akarsz tőle nem csak a munkáját, és próbálkozol, az meg ne legyen már erőszak.... engem továbbra is ez a rész zavar ebben a témában, hogy ezt állítjátok, hogy ez erőszak.

Mint ha a nő ott rettegne a sarokban, pucéran, vizesen, leköpködve, aztán a lábánál fogva felhúznák a kanapéra, és bőrálarcos fazonok csapata ugrálna rajta fél napon át... majd a végén amikor sírva tekeri magára a törölközőt, az ölébe dobnának egy szerződést, a huszadrangú film egyetlen jelenetéről, ahol elsétálhat a kamera előtt 10 másodpercre, és neki nyilván!!! nem volt semmilyen választási lehetősége, hiszen ezt a jelenetet MUSZÁJ megcsinálni, élni nem lehet ha nem csinálja meg, sőt... másnap már bele is halna, ezért kénytelen volt elfogadni a bőrmaszkos gruppen partit, és élete végéig minden nap a zuhany alatt fog zokogni....

Ez így marhaság. Erről szó sincs. De ahogyan én próbálkozhatok akármelyik nőnél, miért ne próbálkozhatna akárki más is? Mit számít itt hogy kinek mennyi pénze van? Akinek több pénze van, az jobb esélyekkel indul, ez tény. De ettől még nem lesz erőszakoló semmilyen értelemben, de a lehetőségek tárháza nyilván sokkal nagyobb lesz számára. Pl elviheti olyan helyre azt a nőt, ahova te nem tudod... és egy trópusi szigeten, vagy luxus hajón könnyebben "szerelembe szoktak esni" a lánykák... és talán még egy szerepet is kapnak. Na és? Hol van itt az erőszak?

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#436) attila9988 válasza bambano (#432) üzenetére


attila9988
őstag

Egyébként túl sokan nem morognak linus miatt.. Kicsi, de hangos csoport nyafog miatta. A legkomolyabb dolog is az volt, amikor az egyik csajszi forkolni akarta a kernelt, mert nem bírta a kritikát... persze aztán ebből nem lett semmi.. (csak jutna eszembe a neve... )
Ennél komolyabb nyafogás szerintem nem nagyon volt. Egy pár levél, pár komolyabb szófordulattal. Ez messze belefér, ha valaki nem érti elsőre, hogy baj van a munkájával.

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#437) opr válasza attila9988 (#435) üzenetére


opr
veterán

Elbeszelsz a mindenki mellett az a baj. :)
Nem az az eroszak, hogy beprobalkozik a rendezo. Meg csak nem is az, amikor azt mondja mondjuk kettonek, hogy mindketten tokeletesek a szerepre, a melyebb torku nyer, ha meg egyik se megy bele, majd a harmadik bele fog. A problema nem feltetlen ez.
A problema az, hogy ha nem egyezik bele a holgyemeny, akkor nem az van, hogy hat jo, majd legkozelebb, hanem az van, hogy onnantol teljesen el van lehetetlenitve.

Mondom sarkosabban:
a) Ha megdughatlak, tied a szerep.
b) Ha nem dughatlak meg, soha tobbe semmilyen szerepet nem kapsz, baszhatod egy elet munkajat, hogy egyaltalan eddig eljutottal, de legalabb 90%, hogy Te leszel a legcsinosabb penztaros egy autopalya melletti benzinkutnal.

Erted a kulonbseget a es b kozott? Az a verzio meg nem feltetlen eroszak, max egy kis kurvalkodas (bar errol is megvan a velemenyem, es enyhen szolva nem igazan pozitiv, de most ebbe ne menjunk bele), a b verzio pedig mar de, eroszak, es rohadjon le a fasza az ilyennek.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#438) Döglött Róka válasza mikromanus (#434) üzenetére


Döglött Róka
veterán

"Mauro, SHUT THE FUCK UP!"

Ha szerinted ez rendben van, akkor remélem lesz ilyen agresszív kollégád/főnököd:) És üzenem az összes jelenlévőnek aki szerint ez rendben van.:) Felőlem lehet bármekkora koponya az illető, ha így beszél akkor magára marad ahogy a fenti példa is igazolja.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#439) Marvinyo válasza attila9988 (#417) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Akkor kábé ötödjére: Nem elviszed meginni egy pohár bort, nem "segítesz neki". Te vagy döntő pozicíóban. Nem tudom mi olyan nehéz ebben, hogy ennyire nehezen fogod fel. Áruházigazgatóként (és most TFH ő egyáltalán foglalkozik ezzel, nem az alatta néggyel lévő HR csapat) sem mondhatod azt a pénztáros Marikának, hogy vagy lefekszik veled, vagy nincs állása soha többé. Hatodjára kérlek ne írd le, mert már nem fog érdekelni.

(#410) Döglött Róka

Ezen nem veszünk össze, részemről lezárnám. Ha lehet mondani ételre, autóra, akármire, hogy szar, kódra meg nem? Messze nem lesz attól professzionális környezet valami, hogy nem mondhatjuk ki a szarra, hogy szar.

(#411) sad_Vamp

Linus mint szakbarbár? :C

(#438) Döglött Róka

Egyelőre a példa azt igazolja, hogy aki akármennyire is benne van a szakmában, az Linussal egyetért, és akarnak vele dolgozni :-)

És wow, nem láttál te még agresszív főnököt ezek szerint.
(szándékosan nem veszem elő Ramsey-t ;] )

(#440) BiP válasza attila9988 (#435) üzenetére


BiP
nagyúr

engem továbbra is ez a rész zavar ebben a témában, hogy ezt állítjátok, hogy ez erőszak.
Nem, nem ezt mondjuk.

És továbbra is tartom magam ahhoz, hogy van különbség aközött, hogy valaki pénzzel/lehetőségekkel udavrol, imponál vagy ha valaki ugyanezzel visszaélve zsarol, és szexet kényszerít ki a másikból rossz döntési helyzetbe hozva.

[ Szerkesztve ]

(#441) lezso6 válasza BiP (#440) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egyébként ez a fajta szexuális kultúra úgy tudom csak a filmiparban / színházaknál divatos igazán. Ott mindenki mindenkivel, az pedig hogy szabad akaratból vagy kényszerből az elég vegyes. Sajnos, mert létezik ilyen, szerencsére, mert máshol azért jóval ritkább.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#442) Döglött Róka válasza Marvinyo (#439) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Az ő stílusával sem értek egyet.;) Bármire lehet mondani hogy szar, indokkal, kultúrált formában...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#443) Kansas válasza Döglött Róka (#442) üzenetére


Kansas
addikt

Értsd meg a többiekkel együtt: nem kell, hogy egyetérts a stílusával! Az ott az ő "homokozója".

Érdekes módon, a STFU címzettje nem sértetten elvonult a sarokba sírdogálni meg szánalokmért házalni, hanem a kritizált pontok egy részében elismerte, hogy tévedett, a többiben pedig ellenérveket hozott fel, és vitába szállt Linussal. Ezt valahogy sokkal konstruktívabbnak érzem, mint a SJW picsogást meg a stíluson-modoron lovaglást.
Itt találod(és a szálban utána következő üzenetekben).

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#444) mikromanus válasza Döglött Róka (#442) üzenetére


mikromanus
veterán

Ezúton felhívnám rá a figyelmét, hogy az üzemeltetők kézikönyvének 1 fejezetének hármas bekezdésében foglaltak alapján minden olyan kernel módosítás ami a korábban jól működő programban hibát okoz az bug. Sajnálattal vettem észre, hogy ezen alapelvet egyes kollégák nem tartják magukra nézve kötelező érvényűnek és nem hajlandóak vállalni a tetteikért a felelősséget. Bizonyára Ön is egyetért abban, hogy amennyiben a jól végzett munka elismerést vív ki szakmai körökben, úgy a hibák a is hatással vannak cégünk jó hírére és emiatt a hibázó kollégáink megítélésére. Ezúton kérném, hogy amennyiben személyében ez nem sérti meg, akkor a továbbiakban ragaszkodjon az alap elvárásoknak megfelelő munkavégzésre és szükség esetén a hibáit mielőbbi javítsa! Ellenkező esetben elképzelhető, hogy a továbbiakban kevésbé fogunk megbízni az Ön képességeiben, vagy rosszabb esetben némiképp nyersebben leszünk kénytelenek az önt érintő problémákat körvonalazni. Amennyiben ez Önnek nagy lelki traumát okozna, akkor előre is elnézést kérnénk. Vegye figyelembe, hogy ez a munkakör jár némi stresszel és amennyiben ezt nem tudja felvállalni, akkor lehetséges, hogy nem szerencsés ilyen jellegű feladatokat a továbbiakban elvállalnia. Köszönöm eddigi türelmét. Kérem fejtse ki a véleményét a témában 300 karakter hosszúságban times new roman betűstílusban 1,5-es sorközzel 14-es betűméretben!

Válasz: "He?" :DDD

Roppant hatékony lenne...

[ Szerkesztve ]

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#445) Depression válasza Döglött Róka (#431) üzenetére


Depression
veterán

"Nekem is hibáznak a kollégáim én is hibázok, még is az az alapelv hogy ha valaki nem érti, akkor elmagyarázzuk nem pedig leugatjuk."

Van egy megrendelőnk, akik folyton hibáznak, és nekem a gyárthatóságiban le kell írnom, hogy mi a nem megfelelő. Szerinted érdekli őket? Ugyanazt a projektet húzzák hónapokig. Ha én lennék a nagyobb kutya, én sem tartanám már vissza magam a 3. visszadobott árajánlatkérésnél.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#446) arnyekxxx válasza BiP (#423) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Szóval a metoo lényege az lenne, hogy 1. egy nőt ne zaklassanak szexuális ajánlatokkal, ha ő nem akarja

Ennek a technikai kivitelezésére kíváncsi lennék. Ha felveszi a "szopnék" pólót akkor lehet neki ajánlatot tenni, ha kiskosztümben van akkor nem?

Mondjuk a Brave new world-ben volt rá megoldás, karperec amin a zöld fény jelezte ha van kedve a hölgynek szexuális kapcsolatra.

(#447) Béééla válasza Döglött Róka (#438) üzenetére


Béééla
őstag

Ha akkorát hibázok, hogy a főnök jogosan ordíthatja le a fejem és leordítja, akkor elvonulok egy csendes sarokba pityeregni hogy miért voltam ekkora hülye.
Ha a főnök ugyanebben az esetben erősen nyomatékosítja hogy nagyon elbaltáztam valamit, de csak az ő feje lilul és a hangját nem emeli, akkor megköszönöm hogy nem baszott le még jobban.
Ha a liluló fejű főnöknek elkezdek szar kifogásokat keresni és elpattan a húr, csak ordítson. Tudassa hogy mekkora hibát vétettem. Tegye a helyére a dolgokat.

Arról nem is beszélve, hogy valamilyen szinten "baráti" kapcsolat is kialakulhat, barátok közt pedig a nyílt anyázás a finomkodás helyett szerinten gyakoribb mint gondolnád. Ha valaki belecsöppen egy szabadszájú bandába, könnyen érezheti hogy "de bunkók ezek".

Bélabá

(#448) Marvinyo válasza Döglött Róka (#442) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

De hát ott volt az indok. Eléggé részletesen. Oké, neked a shut up sok, de annak a fejlesztői körnek, meg itt sokunknak láthatóan meg bőven belefér, mert egyértelműen ott volt, hogy miért ő a hülye, és fejezze már be azt, hogy a saját szarát másra akarja hárítani.

Szerintem különbséget kellene tenni aközött, amit Linus csinál (és néha Ramsey, mert látod ő az aki - bár leginkább a show kedvéért - de túllép a határokon), és aközött amit a - már bocsánat - de átlag balkáni barom, akit odaszartak valahonnan fentre, és azt hiszi ő a király (khm, állami cégek, khm...) művel.

Engem baszott már le mindkét kategória.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.