Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tapsi


Tapsi
addikt

...az utolsó pillanatokban áttették a konferenciát Skóciába, Edinburgh-ba

Ez mondjuk erősen f*szkorbácsot érdemlő húzás. De azt remélem, hogy nem lesz Linux safe space a hatalmas elfogadás jegyében. ;]

(#2) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

no, az sjw-k ide is bepofátlankodtak...
hol is van a freebsd letöltés...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) Zedz


Zedz
addikt

A többi levelét is érdemes elolvasni. :DDD

(#4) Bici válasza bambano (#2) üzenetére


Bici
félisten

Remelhetoleg nem ez tortent, csak valami ismeros szolt ra, hogy ez igy nem lesz jo sokaig.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5) mepet válasza Zedz (#3) üzenetére


mepet
addikt

LOL, ez tényleg, mekkora paraszt. Függetlenül attól, hogy mit tett le az asztalra, megérdemli, hogy ráborítsák azt az asztalt.

(#6) bambano válasza Bici (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

volt már vitája sjw-vel, valami érdektelen részt karbantartó gizi verte ki a raplit pár éve, majd lelépett.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) bambano válasza mepet (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Olvasd el: [link]

ebből az sjw libák azt emelik ki, hogy van benne pár "kussolj" meg néhány hasonlóan veretes 4 betűs angol szó.

a szoftveresek meg azt, hogy a felhasználói programok fejlesztőinek és felhasználóinak érdekeit védi egy kernel fejlesztővel szemben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) opr válasza bambano (#7) üzenetére


opr
veterán

Egyetertek, teljes mertekben.
Aki ebbol annyit lat, hogy jujj, szegeny pistiket csunyan leszidtak, az vagy nem erti a maradekot, vagy nem olvasta el. Harom uzenetet olvastam el, mindegyikben jogos volt, amit irt. A stilusa nyers, igen, de igazi programozok kozott jelenleg hala egnek ebbol nincs problema. Olyan programozot meg meg en nem lattam, aki sjw volt es mellette sikerult akar egyetlen ertelmes sort is irnia. Valoszinuleg azert, mert aki eljut arra szintre, hogy tud ertelmes kodot irni, annak se ideje se energiaja olyan baromsagokkal torodni, hogy hany reteg pelusba csomagolva mondja el, hogy valami szar. Illetve pont leszarja, hogy milyen nemu/szinu/vallasu embernek mondja, ami jo az jo, ami szar az szar, kesz.

Hoppa, meg egy alkalom, amikor egyetertunk. Kezd ijeszto lenni... :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9) proci985 válasza opr (#8) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ennek semmi koze nincs az SJWhez (vagy a tulerzekenyseghez, mert azt hiszem a topikban keveredes van).

a harom uzenet mellett voltak olyan helyzetek, amikor olyat szolt be, hogy emberek egyszeruen otthagytak a communityt. alapvetoen lehet kulturaltan is meg lehet irni, hogy ez igy nem lesz jo, meg ugy is, hogy a masiknak szo szerint elmegy az eletkedve, mert ilyenre is volt boven pelda hosszabb tavon nezve.

meg lehet hozzaerto, de egy munkakozossegnek ez nem fog jot tenni. foleg, hogy fejlesztokent nem feltetlenul egyertelmu minden helyzetben, hogy mi is lenne a jo dontes. viszont szimplan bunkokent viselkedni jellemzoen az, amit professzionalis kornyezetben nem nagyon szoktak toleralni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10) Béééla válasza proci985 (#9) üzenetére


Béééla
őstag

Semmi köze???
https://postmeritocracy.org (az új szabályzat írójának másik agyszüleménye)
https://www.businessinsider.com/githubs-ceo-ditches-meritocracy-rug-2014-1
Lila hajú tranyó sjw-k sírtak, hogy a minősíthetetlen hányás, amit kódnak mertek nevezni, nem elég jó egy olyan kódbázisba, amit milliárdok használnak. Ennek örömére összeálltak az agyirokkantak és meg akarják reformálni az openszósz közösséget, mert milyen fasizmus már hogy valakinek a szava az érdemei és teljesítménye alapján többet érjen? Mindenki egyenlő, ha megsérted az érzelmeit valakinek akkor az érveid érvénytelenek, több lányt, színesbőrűt, szexuális kisebbséget a szaftos pozíciókba, satöbbi.
Ha ennek semmi köze az újhullámos agymenésnek, akkor nem tudom minek van. Bambano kolléga után battyogok, melyik bsd disztró is a legjobb?

Bélabá

(#11) bambano válasza proci985 (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

""viszont szimplan bunkokent viselkedni jellemzoen az, amit professzionalis kornyezetben nem nagyon szoktak toleralni.: lásd pl: steve jobs, larry ellison, stb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) UnA válasza Tapsi (#1) üzenetére


UnA
Korrektor

"De azt remélem, hogy nem lesz Linux safe space a hatalmas elfogadás jegyében."

Pedig már közel a vég: mai hír a qubit.hu-n: ELTÖRÖLTÉK A RABSZOLGASÁGOT A PYTHONBAN

(#13) atike


atike
nagyúr

#metoo? :F

;] :P

(#14) E.Kaufmann válasza atike (#13) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Inkább a női kvóták és a szivárványmozgalom nyomulása, próbálják megtisztítani a terepet a leánykáknak és a traviknak (múltkor az utóbbi közösség egy prominens tagja b@szott ki a netre (nics rá szebb szó, mert pontosan ezt tette) egy 0day Windows sebezhetőséget az érzékeny lelkecskéje fájdalmai miatt).
Nem szabad idekeverni semmiféle identitást. Dolgozni kell meg szeretni amit csinálnak (nem unott bölcsészlánykákat terelni a szakma felé) és nem lesz itt gond.
Tudomásunk szerint embert még nem evett a Linus, eddigiek alapján nem különb a volt programozás tanáromnál, őt is túl lehetett élni és utólag kiderült, még igaza is volt.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#15) mepet válasza bambano (#7) üzenetére


mepet
addikt

Pont ez volt az első, amit a korábban linkelt gyűjteményből olvastam. Tök mindegy, jogos-e, amit írt. Nem értem az egész szakszöveget, de nekem is úgy tűnt, hogy teljesen jogos. Ettől még elfogadhatatlan.

Ha ilyen stílusban nyilvánulna meg a főnököm több alkalommal is, akkor többé nem látna. Pedig nagyon nem tartom magam sjw-nek (kigoogliztam mi az, hátha másnak is új: social justice warrior). Azt tudom, hogy én nem tűrném. Ha pedig csak egyetlen igazán jó fejlesztőt veszítenek emiatt, akkor már destruktív a főnök parasztsága az egész munkájukra nézve. Vagy annyira jó programozó egyedül is, hogy akkor is jobban jár a közösség, ha mindenki elmenekül előle/miatta és egyedül fejleszt tovább? (Ez most egy elméleti kérdés, nyilván nem fog 100%-ban mindenki lelépni miatta.)

(#16) opr válasza mepet (#15) üzenetére


opr
veterán

"Ha pedig csak egyetlen igazán jó fejlesztőt veszítenek emiatt"
Na, de pont ez az, ami nem fog megtortenni. Amiket kifogasolt a felso harom "leveleben", azok mind olyan szinten gany dolgok, hogy hihetetlen.

Mondjunk egy peldat: Komuves veletlenszeruen nehany teglat minden meteren 90 fokkal elforgatva pakolna falazas kozben. Aztan, hogy hatha nem tunik fel alapon, amikor kesz egy sor, a belogo teglakra rabaszna kalapaccsal, ahogy torik, ugy puffan alapon, jo az ugy, ha nem log ki, ugye. Aztan lefesti, es amikor a szekrenyt nem tudja odatolni a falhoz, akkor az addig is hasznalt es bizonyitott szekrenyt hibaztatja.

Emlitett komuvesnek mit mondanal, ha ez kb a szazadik alkalommal fordulna elo?
a) Jajjj, Beluskam, figyelj mar, ez megint nem jo igy, ejnye bejnye, gyere, egyunk inkabb egy gulyast es meseljunk egymasnak a gyerekkorunkrol!
b) Nem igaz bazmeg, hogy nem lehet felfogni, hogy kell odarakni azt a rohadt teglat! Hat mennyire kell ehhez hulyenek lenni?! Menjel inkabb utcasepronek Te barom, ott kevesebb kart tudsz okozni, ide meg ne nyulkalj.

Ehhez meg tegyuk hozza, hogy ez egy jotekonysagi hazepito projekt, tehat kb barki odamehet falazni barmikor.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#17) Dhampir


Dhampir
félisten

A "Katedrális" mindent lát és az előtte elterülő "Bazárban" néha előfordul némi asztalborogatás.

[ Szerkesztve ]

(#18) bambano válasza mepet (#15) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az a tévedés a hsz-edben, hogy úgy gondolod, a dolog az anyázással kezdődik.

nem.

a dolog a tróger munkával kezdődik, az anyázás már következmény, okozat.
ha pedig tróger munkát végzel, és az anyázás miatt otthagyod a csapatot, akkor azzal a csapat NYER.
igazad van, elfogadhatatlan, de nem az okozat, hanem az ok. Elfogadhatatlan, hogy az általam példaként linkelt levél szerint az illető kernelfejlesztő olyan változtatást rakott a kernelbe, ami többszáz másik ember, és pár millió felhasználó munkáját tönkre tette. ehhez képest egy-két emelt hangerőn elhangzó kuss az igen alacsony büntetés.

ha pedig olyan munkát végzel, ami érték a csapatnak, akkor nincs anyázás.

itt van egy eset, amikor kesztyűs kézzel bántak valakivel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Így lesz a kernel space-ből safe space.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#20) Lacc válasza bambano (#18) üzenetére


Lacc
aktív tag

Nem csak arról van szó, hogy adtak egy irgum-burgum-t a commit után, hanem folyamatos szóbeli sértegetés is volt, amelyet Linus Torvalds és Molnár Ingo is támogatott. (Part of the culture - valami ilyesmit mondott egy kernel fejlesztő, talán Tovards volt)

Máshol is olvastam, hogy nagyon pocsék ott, például aki a kernel-nek már csinálja 20 éve az X modul-ját és szeretett volna inkább másik részével foglalkoni (a kiégés miatt) nem engedték. (Ezt a cikket most nem találom)

Minden évben lehet 3-4 ilyen témájú cikket olvasni.

(#21) rudi válasza Béééla (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

Az újhullám mindig elmossa a régit. Nem mondom hogy ez a jó, de aki nem alkalmazkodik, az előbb vagy utóbb pisálás közben szembe kerül a széllel... Linusnál kb. mostanában történhetett ez.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) UnA válasza Lacc (#20) üzenetére


UnA
Korrektor

"és szeretett volna inkább másik részével foglalkozni (a kiégés miatt) nem engedték"

Azt amolyan városi legendának érzem, mert ez egy open-source project (ugye) és nem egy nagyvállalat ... Téged ebben senki sem tud ebben kötelezni, hogy csináld ezt vagy azt. Persze ha van bejáratott ember egy feladatra, akkor mondjuk az én virnyákolásom miatt nem volna okos leváltani.

(#23) mepet válasza opr (#16) üzenetére


mepet
addikt

Ez a kőműveses szerintem egy nagyon jó hasonlat!
Én azt a kőművest a valahányadik elcseszése után kultúrált formában, indoklással elküldöm, és biztosítom, hogy többé ne dolgozhasson nekem. Ha leüvöltöm, attól a következő kőművesem nem fog majd jobban dolgozni a jövőben. Sőt, lesz olyan kultúrált kőműves, aki nem fog nálam munkát vállalni. Tehát én az üvöltéssel csak veszíthetnék.

(#24) opr válasza mepet (#23) üzenetére


opr
veterán

Ok, de itt jon a lenyeg:
Elkuldod kulturaltan, hazamesz, orulsz, ez is le van tudva.
Masnap mikor odaersz latod, hogy emberunk ott figyel, es pakolja a teglakat, ugyanugy.
Elkuldod kulturaltan, de mar annyira nem rozsas a kedved.
Masnap mikor odaersz latod, hogy emberunk ott figyel, es pakolja a teglakat, ugyanugy.
...
Hanyadik iteracional kezdesz el uvolteni?

Mert ez egy opensource projektben kb igy nez ki, mint amit fentebb irtam. Sot, nem egy levelben benne van, hogy ugyan ezeket a csatakat mar sokszor evek ota vivja ugyanazokkal az emberekkel. Te meddig birnad?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#25) Bluesummers válasza mepet (#23) üzenetére


Bluesummers
őstag

Linus Torvalds a Linux "Istene". Az övé, ő csinálta. Én úgy csesznék le valakit, ha beleszarna a munkámba, hogy nem érné két lábbal / kézzel se talajt. Nem vagyok nagy Linux fan, de nekem 100%-osan szimpatikus a fazon.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#26) mepet válasza opr (#24) üzenetére


mepet
addikt

Hááát, ez mondjuk így már elég szar ügy. :B
Akkor sajnos maga a fejlesztési modell nem tökéletes. A kőműveses példában ugye nyilván kitiltom a telkemről a kártékony melóst. Viszont, ha "közterület" a telek, akkor nyilván nem tudnám kitiltani.

(#27) Bici


Bici
félisten

Lehetne szancionalni a visszaeso szar-kodot-iro fejlesztoket kenyszer windows hasznalattal.
Elsore egy het, utana egy honap, vegul orokre egy windows-os laptopot szigszallagoznanak a fejere.
Politikailag korrekt, es nagyobb kinzas is.

Csak akkor meg a leuvoltes helyett a kozosseg felol arado satani kacaj lenne a serto. :(

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#28) Dhampir válasza mepet (#23) üzenetére


Dhampir
félisten

Sőt, lesz olyan kultúrált kőműves, aki nem fog nálam munkát vállalni.

Ha túlságosan kulturált, akkor már gyaníthatóan szabadkőműves és másfajta vakolással foglalkozik. :D

(#29) Béééla válasza rudi (#21) üzenetére


Béééla
őstag

Na ezzel az "alkalmazkodással" van a baj. Inkompetens balfékek addig sínak-rínak, amíg a követeléseiket nem hajtják végre. Ha a netes és újságokban végrehajtott kipécézést, lejáratást és egyebet lecseréled pokolgépre, megkapod a "terrorista" szócikket. Márpedig terror a javából, ha ketten a bajszotok alatt viccelődtök, és másnap egy hülye miatt kirúgnak!
Progresszívnak mondják magukat, csak a progresszió valamilyen haladás kellene jelentsen, jelen esetben ez visszafele haladás.

Linus elrontotta. Engedett a terroristáknak. Ha a linuxos belső légkör olyan amilyen, akkor a mimózák csináljanak saját kernelt, nem kötelező patcheket beküldeni! Szánalmas, hogy minden vállalati kultúra pont ugyanarra az unalmas PC sablonra van szabva, akár virágkötőkről, akár egy csapat kandisznóról van szó. Megesik az anyázás, nálunk is megtörtént. Megkerestük az okot, majd eltávolítottuk, azóta is béke, csend, nyugalom. Nem mézes-mázas cukorsziruppal kell leönteni az igazságot.

Bélabá

(#30) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

1. A kivételes képességű emberek ált. nehéz esetek
2. Elég sok szakma van, aminek a képviselői nem finomkodnak - az informatika/programozás is ilyen, max az nem tudja, aki az 'ájtíból' csak az öltönyös managerekkel találkozik...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#31) leviske


leviske
veterán

Habár a kulturált társalgást támogatom, mert minőségbiztosítási szempontból sem ideális, ha egyfajta félelmen alapuló rendszer alakul ki a nyers modor miatt. Azt azért remélem, hogy ezt Linus inkább egy ismerőse tanácsára lépte meg és nem és esetleg a skóciai kiruccanás is inkább vehető úgy, hogy kezd kissé belefáradni.

Nem lenne szerencsés, ha egy túlérzékeny góc vetné meg a lábát a közösségen belül, ami a kernel elé helyezné a saját egóját.

Akárhogy is nézzük, Linus-ra ráfér a pihenés. A biztonsági rések és azoknak az abszurd kezelése őt is eléggé megviselték. A kernel fejlesztése meg pár hónapot, vagy akár éveket is kibírna Linus nélkül, mert eléggé visszanyesegette a saját jelentőségét a jóváhagyási rendszeren belül.

(#32) Akula válasza hcl (#30) üzenetére


Akula
őstag

+1

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#33) fatal` válasza bambano (#7) üzenetére


fatal`
titán

Egyetértek. Elolvastam pár levelet, mindben igaza van persze, ami nem is meglepő. Aki szerint a stílusa problémás, az látott már programozót/fejlesztőt munka közben? :D

Persze egymást nem szidjuk (de nem is online community), de a káromkodás az megy rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#34) joey04


joey04
titán

Lehet okos, de mindig is egy paraszt volt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#35) bambano válasza Lacc (#20) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

amit anno erről a giziről olvastam, az alapján túl sokáig tűrték és túl udvariasak voltak vele.

Ingónál kevés udvariasabb és visszafogottabb it-st ismerek. ha nála is elszakad a cérna, akkor azt komoly erővel húzták.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) hallador válasza mepet (#15) üzenetére


hallador
addikt

Ha ilyen stílusban nyilvánulna meg a főnököm több alkalommal is, akkor többé nem látna. Pedig nagyon nem tartom magam sjw-nek (kigoogliztam mi az, hátha másnak is új: social justice warrior). Azt tudom, hogy én nem tűrném.

Szerintem, ez rendben, de azt vedd figyelembe, hogy Linus és a Kernel Hacker csapat nagyon komoly szakmai kihívással küzdenek meg. Ezekben a közegekben az empátia, és a tolerancia fogalmak nem relevánsak. Azt kell mondanom, hogy ott mindenki programozó zseni. Nincs sokkal rosszabb, a másiknál.
Ez az egyik.

A másik, -
hogy ebben a közegben nem olyan emberek dolgoznak, mint pl a magyar munkamorál, ahol az sokkal fontosabb, hogy mellébeszélj, sunnyogj, mint valóban dolgozz. Ez a szocializmusból jön, és igen a mai fiatal is jobban hasonlít ehhez mint az a fiatal, aki pl Ausztriában pultozik, vagy Japánban, ahol egyenesen szégyen ha sunnyogsz, otthon ez az elvárt.
Ezekben a közegekben ez nem feltétlenül a sértésről, hanem a fejlődésről szól.

A harmadik:
Ez a közeg egy olyan elit, akik akkor is dolgoznának, ha sokkal rosszabb lenne, mert itt egy év többet ér, mint máshol 10 év. Egyszerűen annyira egyedi a dolog, annyira nem nagyon lehet tévedni ebben a közegben, és időre megy nem magyar hogyan ne dolgozzunk jól, és gyorsan-ra.

Én integrátoroknál dolgoztam 15 évig. Ezek a cégek olyanok mint a TEK. Ledobnak egy szerverszobába 31 kartondobozzal, meg 5 rack-el, és úgy jön ki a mérnök, hogy működik, és nem csak működik, hanem jól működik, és nem csak, hogy jól működik, hanem készen működik.
Ez az informatika szakma csúcsa, ahol szintén nem lehet tévedni, mert lehet, hogy a győri audi áll meg miattad, ahol percek alatt 100 milliós lehet a kár/kiesés.
Nálunk is ilyen fesz volt szinte mindenhol, hogy miért? Azért mert Te vagy az, aki vágja a Linux-ot VMware-t, Hyper-V-t, a Storage-ot a blade chassis-t, és a tape library-t és a hozzá tartozó szoftvereket is.

Mikor nem egyszer mentem én is egy ügyfélhez, mintha wellness-be mentem volna, mert annyival lassabban működnek agyban, mint egy integrátor szemlélet. Nem azért mert én akkora agy vagyok, hanem azért mert ez lokalizáció ilyen mentalitást igényel, ilyen habitust.

Ezek a srácok pont ilyenek, csak programozóban.

Egy átlag ember fel sem tudja fogni, hogy mennyire komoly tényező, ha tanulás hajt előre, nem kifogások. És nem csak 30 éves korodban, hanem 50 évesen is.

Persze kinek mi a fontos. Ezek az emberek, mint ahogy mi sem úgy állunk hozzá a munkához, mint az átlagos magyar informatikus:
- ha nem iratnak be a tanfolyamra, --> akkor le....
- ha nem mutatják meg mit/hogyan kell csinálni --> nem érdekel
- ha nem fizetnek be tanfolyamra, nem az én érdekem letolyom --> érdektelenség
- hülye az integrátor, hülye kb mindenki a ki egy karaktert a terminálba, mert hát ugye mi értünk hozzá.... de 3 év alatt úgy áll a rendszer, hogy az integrátor úgy hagyta...
- 8 órát dolgozunk, és nem többet….
- állami intézmények, 2,5 óra ebédidő… stb

Na aki így gondolkodik, az nem fogja soha megérteni, hogy ahogyan Linus viselkedik, az nem feltétlenül azért van ,mert bunkó, hanem azért mert haladni akar, magyar is akar haladni, csak ne neki kelljen megmozdulni, tisztelet a kivételnek...

Persze nem szép, meg nem jó, meg hújújúj, de van eredmény… Lehet érzékenynek lenni, meg lehet itt empátiával takarózni, de nem ilyen szinten… Szerintem.

(#34) joey04

Mint ahogy, Steve Jobs, vagy éppen Bill Gates is. Ilyen ez a poszakma.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#37) Béééla


Béééla
őstag

Az új irányelvek szerzőjének saját tollából, avagy legalább annyira messze van a szakmaiságtól, mint Makó Jeruzsálemtől: https://mobile.twitter.com/CoralineAda/status/1041465346656530432

Bélabá

(#38) proci985 válasza Béééla (#10) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

komolyan, olvasd el amit leirtam, es valaszolj arra, de ne helyettesitsd a velemenyemet a sajat triggerelodeseddel.

(#11) bambano : alapvetoen igen, viszont Te itt most jupiterekkel peldazol akik Torvaldshoz hasonloan annak ellenere vittek sokra, hogy nehez volt veluk egyutt dolgozni. ezt a viselkedest akkor szokas elturni, ha valaki nem potolhato es / vagy nem kirughato. viszont ugy nezve, hogy milyen szinten van ITs hiany es lasszoval probaljak neha a cegek fogni a megfelelo embereket, abba nem fer bele, hogy egy senior munkatars konstruktiv kritika helyett egy ordenare bunkokent viselkedik.

helyzettol fuggoen kell kemeny kritika es kell visszajelzest adni. ezzel a reszevel egyetertek es ez is resze annak, hogy a munkahelyen maradjon a plafon magas. de ezt lehet bunkosag nelkul is csinalni. akkor is, ha adott esetben tobbszor el kell mondani.

(#36) hallador: Szerintem, ez rendben, de azt vedd figyelembe, hogy Linus és a Kernel Hacker csapat nagyon komoly szakmai kihívással küzdenek meg. Ezekben a közegekben az empátia, és a tolerancia fogalmak nem relevánsak. Azt kell mondanom, hogy ott mindenki programozó zseni.
Pontosan ezert fontos, hogy kepesek legyenek csapatkent dolgozni, amibe pedig nem fer bele, hogy minosithetetlen hangnemben menjen neki a masiknak mert egy ido utan nehezebb lesz utanpotlast szerezni, ha ismert a communityrol, hogy toxic mint a fene. Meg akkor is, ha mondjuk a linkedinen jol mutat, hogy ja egyebkent az en kodom is benne a linux kernelben itt es itt.

alapvetoen fejlesztoknel onfejlesztes megy, ha az egyik community nem szimpatikus az ember megy a masikhoz.

amit leirtal azzal egyet ertek, igazabol itt az a kerdes, hogy hogyan adsz visszajelzest pl az ugyfelnek, hogy ja de az a devops felelossege es az ugy biztosan nem lesz jo.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39) hcl válasza proci985 (#38) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

" hogy milyen szinten van ITs hiany es lasszoval probaljak neha a cegek fogni a megfelelo embereket, abba nem fer bele, hogy egy senior munkatars konstruktiv kritika helyett egy ordenare bunkokent viselkedik."
Az belefér, hogy fontos rendszerekre félhülyéket kap az ember maga mellé? Azt' hozza velük azt a teljesítményt, mint egy jó csapattal? :D
Előbb-utóbb a senior is fel fog állni, aztán megesik az, mint a szomszéd csapatnál, hogy azért kellett leállást kérni, mert voltak műveletek, amiket a maradék arcok nem tudtak online megcsinálni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) mepet válasza leviske (#31) üzenetére


mepet
addikt

"eléggé visszanyesegette a saját jelentőségét a jóváhagyási rendszeren belül."
Akkor mégiscsak meg van oldva, hogy ne legyen ő az atyaúristen, ha meg sem szólalna (főleg nem ilyen stílusban), akkor is ugyanúgy el lenne utasítva a hülyeség. Innentől szerintem felesleges a tűrhetetlen stílus.

(#41) -Skylake- válasza Bici (#27) üzenetére


-Skylake-
addikt

Jol odamondtad, itt egy keksz.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#42) proci985 válasza hcl (#39) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

Az belefér, hogy fontos rendszerekre félhülyéket kap az ember maga mellé
Olvasd el meg egyszer amit irtam, mert ez NEM volt benne. Azt irtam, hogy nem oke durvan bunkonak* lenni.

Amit leirsz az persze igy van, hogy ha bekerul a csapatba valaki akivel nem lehet egyutt dolgozni az veszelyforras. Ez lehet szakmai kompetencia hianya (amit irsz), viselkedhet annyira bunkon hogy munkatarsak lelepnek (amit en irtam) es lehetnek mas problemak.

Itt csak annyit irok, hogy hiaba jo valaki, ha egy igazi baromarckent viselkedik, annak hosszu tavon kovetkezmenyei lesznek. Persze, ott volt Jobs, de pl az Intelnel is vannak pletykak, hogy a vezetesnek komoly szerepe volt abban, hogy a mernokeik egy resze lelepett. Tetejeben az europaban kevesbe szokas, hogy a szerzodesben benne van, hogy nem mehetsz at konkurenciahoz X ideig az utan, hogy felmondasz, ami szinten visszatarto ero.

*Torvalds eseten nem egyszeri esetrol van szo, az a skot incidens meg ha tenyleg ugy tortent az siman eleg ok lehet egy community szakadasara. Nem latunk a dolgok moge, lehet magatol latta be, lehet ismeros szolt neki es az is lehet, hogy az ismeros szolt neki valojaban ugy nezett ki, hogy a kovetkezo ilyennel felall par kritikus szereplo aztan sok sikert embert talalni helyettuk.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#43) Béééla válasza proci985 (#38) üzenetére


Béééla
őstag

Moderárotként illene egy minimálisan mögélesni a híreknek, és nem csak a publikum elé tálalt, igen keskeny szeletet nézni. Nem az átlag programmászok miatt megy a sirám, nem is az átlagnál kicsit érzékenyebbekért, hanem azokért, akiket ha kritika ér, azonnal nőgyűlöletet, transzfóbiát és egyebet kiáltanak. Mit gondolsz, "kompenzációért" miért egy jeles sjw transzit kértek fel? Miért nem zavar senkit se, hogy vállaltan, nyíltan viszi bele a politikát oda, ahol semmi helye nincs nincs? Melóhelyen nem politizálunk, openszósz projektben végképp!

Bélabá

(#44) proci985 válasza Béééla (#43) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ennek tovabbra sincs semmi koze ahhoz, amit irtam.

ha munkakornyezetben indokolatlan mertekben nekiallsz valakikkel anyazni visszateroen akkor nem azert fognak a fonokodhoz menni, mert SJW, hanem mert rontod a munkahelyi levegot.

-Skylake-: ez egy forum. talan elvarhatom a masik forumozotol, hogy ne helyettesitse mar be az en velemenyemet azzal amit kitalal, hogy utana jobban tudjon a kitalaltra valaszolni. ha meg ragaszkodik a kitalalt velemenyemhez, akkor felesleges az arra irt barmire valaszolnom. foleg, ha utana masok meg a kitalalt velemenyre reagalnak.

(#46) BiP: pontosan, errol van szo.

(#47) Tapsi: pontosan, eleve bizonyos helyzetekben nincs is tokeletes megoldas, szoval az irjon jo kodot az tobb helyen is santit. (az "en jo kodot irok szoval nem kell tesztelni" meg nem ugy mukodik)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45) -Skylake- válasza proci985 (#44) üzenetére


-Skylake-
addikt

Attol meg igaza van, engedjuk mar el ezt a tetves pc szarsagot. Nincs veszekedes ha jo a munka , ennyi , mit lehet ezen huzni ? En teljes mertekben megertem Linus-t (pedig en aztan nem vagyok egy nagy linux nindzsa) , egyszeruen szart se er ha azt mondod valakinek hogy "jajj pistike hat megbeszeltuk hogy ez igy nem az igazi" . Irjon jo kodot, akkor nem lesz lebaszas. Ez nem egy garazsprojekt, vagy tokeletes lesz vagy menjen el fejleszteni az uj assassins creedet, ott mindegy mekkora szart haracsol ossze.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#46) BiP válasza Béééla (#29) üzenetére


BiP
nagyúr

"Ha a linuxos belső légkör olyan amilyen, akkor a mimózák csináljanak saját kernelt"
Azért a határozott, a nyers, és a paraszt megnyilvánulások között vannak átmenetek. Tehát lehet úgy lebaszni valakit, hogy nincs se üntyüm-püntyüm, de parasztbunkózás sem.

Ahogy attól sem lesz valaki mimóza, ha nem szereti/nem tűri el, hogy úgy bánjanak vele, mint egy kapcaronggyal. Értelmes, felnőtt emberek dolgoznak ott, meg lehet ezt mondani határozottan, de egyben normálisan is. Nem kell elvinni szivárvány-PC irányba se, de alázni sem kell. Hiába van igaza.

Nem csak az a terrorizmus, ha megmondják valakinek, hogy vegye lejjebb a bunk'o'meter-t, hanem a lélekromboló munkakörnyezet is az.

Nyilván minden munkaterületnek megvan a maga tempója, stresszfaktora, professzionális környezete, aki benne van, egy szintig alkalmazkodik, elfogadja, stb., de közben emberek is vagyunk.

Én pl. nem tudnék dolgozni egy állami láblógatós cégnél se, de egy ilyen lélekölő helyen sem.

Másik példa: könyvvizsgáló cégek. Kizsigerelik az alkalmazottakat. Rengeteg meló, nagy követelmények, nem nagyon lehet hibázni, de közben bunkóznak is. Na, nekem ez lenne a sok. A sok melót, vagy ha tökéletes munkát várnak, azt elfogadja az ember. De ha emellé köcsögölnek is, na, akkor hagyjanak békén.

(#30) hcl: mindkettő igaz.

(#33) hunfatal: Persze, mindenki anyázik munka közben. Csak ugye nem mindegy, hogy anyázol egyet a levegőbe, esetleg szidod a kódot, vagy a nagyvilág előtt shut the fuck up-ozol le valakit.

[ Szerkesztve ]

(#47) Tapsi válasza -Skylake- (#45) üzenetére


Tapsi
addikt

Irjon jo kodot, akkor nem lesz lebaszas.

Na persze, mert ez így megy! Ismered azt a mondást, hogy hibátlan rendszer nincs, csak rosszul tesztelt?

"jajj pistike hat megbeszeltuk hogy ez igy nem az igazi"

Igen, a másik lehetőség pedig az, hogy ordenáré stílusban anyázol, igaz? Van arany közép út is, le lehet cseszni valakit kulturáltan is, nem kell parasztnak lenni!

Persze én is tapasztalom, hogy IT-s berkekben több a tajparaszt, mint máshol, de ez nem azt jelenti, hogy rendben van a dolog.

(#48) UnA válasza BiP (#46) üzenetére


UnA
Korrektor

"Ahogy attól sem lesz valaki mimóza, ha nem szereti/nem tűri el, hogy úgy bánjanak vele, mint egy kapcaronggyal."

Az a baj, hogy ezekre nincs valódi definíció, mert mindenkinek a saját sérelmei a legfontosabbak :P

(#49) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Túl nagyra nőtt már a linux, itt is megjelentek a keselyűk.
Az sjw meg a pc elmebaj a társadalom rákja. Menjenek a pékbe, egyetértek azzal, hogy ide nem kell politika.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#50) Béééla válasza proci985 (#44) üzenetére


Béééla
őstag

De, pont 100% köze van. A hír csak elfelejti megírni, kik és miért háborodtak fel azon, hogy a vezető fejlesztőknél elszakadt a cérna. Ordibáltak? Igen. Miért? Ja az kimaradt. Tipikus megvezetés, "tanrnéni az úgy kezdőtött hogy visszaütöttem" ékes példája. És még a fejlesztői közösséget sározzák be gusztustalan módon, láthatóan erős médiahátszéllel, amibe ezzel a PH lapcsalád is akaratlanul besegít. Na ezért vannak véleménycikkek nagyobb újságoknál, hogy az ilyeneket helyükre tegyék, vagy a kiegyensúlyozott tájékoztatás érdekében a másik oldal is meghalgattassék.

Az ordibálás nem egészséges, de az csak tünet. Ha szimplán f*szparaszt lenne minden linux fejlesztő, akkor az probléma lenne, de nem ez a helyzet.

Bélabá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.