Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#187) TazLeacher válasza madgie (#177) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Amit leírtál az egy valós piacon igaz. (Tudom, én is kereskedelemben dolgozom), de ez nem egy valós piac. Miért is?

1. Mert belterjes. Aminek köszönhetően az eladók leinformálhatóak.

2. Mert - nem boltok, bazárok esetén - 1 termékről van szó, a cél nem a haszonszerzés.
Tehát nem arról van szó, hogyha nem adom el neked, hanem a Bélának, akkor én haszontól esem el. Nem, mert nekem tökmind1, hogy kinek adom el, a végeredmény ugyan az lesz. Egy bolt esetében az elvesztett vásárló = elvesztett haszon. 1 termék esetén nem igaz, mert ha 20-an jelentkeznek, nekem akkor is csak 1 VGA-m van, ha nem veszed meg Te, majd elviszi más, és nekem pontosan ugyan annyi lesz a végén a zsebemben.

3. A legtöbben nem ebből élnek, ergo ha nem viszed el, nem történik semmi. Azzal, ha téged kizárlak a vásárlók köréből - vagy magadat zárod ki - nekem nem lesz kevesebb pénzem, nem fog éhezni a családom, max 1 héttel később veszek másik VGA-t, tehát szintén nem vagyok rászorulva arra, hogy ragaszkodjak XY vásárlóhoz. Majd jön más.

4. Mert nincs konkurencia, vagy ha van, az véges.
Ezen a piacon nem ritka, hogy az adott termék paraméterei egyediek. Lehet van ugyan ilyen VGA, de más hűtővel, azon már nincs gari, vagy nem olyan tuningos. Míg ha felmegyek a netre, ugyan azt a VGA-t újonnan 20-30 boltnál meg tudom venni. Tehát ha neked az én termékem kell, vagy megveszed, vagy nem lesz olyanod.

5. Ha jó áron árulod, rendszerint ráröppen gyorsan több vevő is. (A hardver hirdetéseim legtöbbje nem élte meg az első 24 órát...). Mivel rendszerint itt normál piaci áron megy az adás-vétel, a jó áron árult termékek - amik ugye a legtöbb embernek felkeltik az érdeklődését - gyorsan elkelnek, nem úgy, mint a normál piacon, ahol lényegében ha az egyik boltból elfogyott, sétálsz egy sarkot, és megveszed máshol, ugyan annyiért. Ráadásul, ha a MM-ban egy TV akcióban van, akkor rendszerint nem 1 db van belőle, itt viszont igen.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.