Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

Kíváncsi leszek az árára. Szerintem ez az alaplap legalább 60.000 Ft lesz, ha nem több.

#tarcsad

(#2) Chrys_ válasza Yutani (#1) üzenetére


Chrys_
addikt

És még vegyél hozzá kijelzőt, erősítőt, hangszórókat (az eredetik úgyis legtöbbször retkek :) ), na meg hová ragasztod a billentyűzetet és az egérpadot? :D

(#3) mephi666 válasza Yutani (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

több lesz :) 1 dolog fura nekem: hogy nem ssd-vel adják... mert hát csak kocsiba megy és tudom, hogy a jóminőségű/kátyúmentes magyar utakon is bírni kellene a hdd-nek a rázkódást, de hát akkor is... ssd-vel szimpibb lenne :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) Reac^ válasza Yutani (#1) üzenetére


Reac^
őstag

Én már gondolkodtam azon hogy szétkapok 1 netbook-ot és beépítem a kocsiba... Kár hogy a gyártóknál ez olyan lassan megy... :B

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#5) eziskamu válasza Reac^ (#4) üzenetére


eziskamu
addikt

Örüljél, hogy a VIA csinál most egyáltalán ilyet, mikor az autóipar olyan helyzetben van amilyenben.

(#6) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Ez a része a számtechnikának tényleg kihasználatlan még ilyen szempontból.
Volna is értelme.
És reméljük hogy nem a Microsoft fog rá szoftvert csinálni.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#7) luw2win válasza 7Heads Drago (#6) üzenetére


luw2win
őstag

fagyállós XP :DDD

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#8) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

És fogja vinni a fullHD-t?

(#9) gulupeti válasza ^Clown (#8) üzenetére


gulupeti
senior tag

Nem fogja.

(#10) mv válasza ^Clown (#8) üzenetére


mv
aktív tag

Nem, de nem is lesz rá szükség. Autóba minek fullHD panel?

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#11) PH-User válasza ^Clown (#8) üzenetére


PH-User
addikt

Autóba FullHD? :U

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#12) sekli


sekli
addikt

tök jó, még egy érintőkijelző kell hozzá, meg egy erre a célra kihegyezett linux...

(#13) Reac^ válasza eziskamu (#5) üzenetére


Reac^
őstag

Mehetne erről a sávfigyelés, a tábmegjegyző, tolatókamera. Ja természetesen érintés nélkül nincs értelme. Persze innentől lehet ez már a hifi, navi, wárjlessz-tévé, wimax hsdpa stb minden központ. :U

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#14) gliskard


gliskard
senior tag

touch screen és a kijelző körül 4-10 gomb bőven elegendő szinte az autóban használt összes funkció kezeléséhez. Várható volt, hogy valaki ki fog jönni egy "általános" megoldással ebben a szegmensben amivel ellátható a útvonal tervezés, audió központ és esetleg dvd lejátszás.
Bár nem tudom, hogy a nagyobb OEM rádió/cd lejátszó gyártók mit fognak szólni ehhez. Bár nem lenne hülyeség kompatibilis fejegységeket kihozni, vagy létrehozni egy közös kvázi szabványt mind az audió komponensek, mind a külső kijelzők illesztéséhez.
Hiszen a közép konzolba elhelyezett navigációs panel nem a legjobb megoldás.

SZVSZ ezzel megoldható a klíma vezérlés, átlag fogyasztás mérés, és egyéb diagnosztikai adatok kezelése. Igy létre jöhetne egy "szabványos" fedélzeti számítógép, amihez az autó gyártók a sw "csak" testre és modelre szabnák... Persze tudom, hogy ez is csak álom...

(#15) zed1983 válasza mephi666 (#3) üzenetére


zed1983
őstag

Fura bizony, sőt nem hogy a ssd, hanem másnak bírnia kell a rázkódást.

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#16) J03Y válasza zed1983 (#15) üzenetére


J03Y
tag

Hát biztos nem lesz olcsó mulatság a cseréje, ha esetleg tönkremegy az autóban. Ennél sokkal egyszerűbb áramkörökért sok 10 ezret kell lepengetni egy esetleges csere esetén.

(#17) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Kár, hogy az árról mélyen hallgatnak :)

...

(#18) bambano


bambano
titán

Ezzel két baj van:
- autóban nem a pc-t nehéz eldugni, mert felcsavarozok egyet a csomagtartó fedelére oszt jónapot, erre alkalmas doboz via-s alaplappal régen létezik, akár miniITX akár picoITX méretben. Hanem a kijelző tisztességes elhelyezése a kérdés mindig.
- ilyen kategóriás pc-ket más is gyárt, építenek be gyári szerelésként, akár a pioneer linuxos cuccát, akár másokét lehetne példának hozni...

Egyébként nekem kéne, ha valaki rendesen belefaragná a szekerembe...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) Ste


Ste
addikt

rendes merevlemez helyíett autóba inkább flash tároló kellene :U

(#20) P.e.t.ya. válasza Ste (#19) üzenetére


P.e.t.ya.
senior tag

Jaja. Magyar utakra vinyó :U Hamar megadná magát :K

(#21) Skizz


Skizz
addikt

VIA sem tud megülni a seggén két percig. Nembaj. :)
Winyót kicsit tényleg át kéne gondolni...

(#22) tome.jr


tome.jr
addikt

Ez nem új találmány, autóba szerelhető számítógép már kapható csak lusta vagyok megkeresni hol láttam. Az ára valahol 100-150k körül mozgott. Asszem valami Celeron-os okosság volt.

Jópofa lenne a dugóban netezni vele, bár gyárilag ennél is biztos le lesz tiltva a menet közbeni működés mint a tv-nél.

[ Szerkesztve ]

(#23) Chrys_


Chrys_
addikt

Ja, és ezen futni fog az iGO8 PC Edition :)

(#24) durkonorbi


durkonorbi
tag

Szerintem ezt nem mi fogjuk venni hanem az autógyártók, és mint gyári rendszer kerül beépítésre.... azokba a (nem alsó és közép kategóriás) autókba ahol a középkonzolon már jelenleg is látható érintőképernyős okosság, ami navigál, zenél, autóban levő funkciókat vezérli... nem tudom eddig ezeket ki gyártotta, lehet vki más, lehet a via eddig is, és ez csak újítás... passz... de hogy nem mi fogjuk ezt megvenni a boltba és betenni a magnó helyére, az szerintem tuti....

(#25) P.e.t.ya. válasza durkonorbi (#24) üzenetére


P.e.t.ya.
senior tag

Pedig simán elképzelhető,hogy egy mp3-as rádió méretben lehet a magnó helyére bepattintani ,mint egy legó-elemet :K

(#26) simonzé válasza durkonorbi (#24) üzenetére


simonzé
addikt

Egy autórádió kb akkora mint egy 5'25-ös (pl. DVD) meghajtó.
Akkor viszont itt a Via Artigo ami pont ekkora. Kompletten, mindennel. Ehhez már csak egy kijelző kell pl. napellenzőbe és kész az autó PC.

I don't fit in. I fit out.

(#27) D1Rect


D1Rect
félisten

Neked mennyi ram van az Audiba? Csak 512? Nem is megy rendesen... :( :DDD

(#28) ^Clown válasza PH-User (#11) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jajj, lehagytam a szmájlit. Legyen egy kis humorérzéketek :DDD

(#29) durkonorbi


durkonorbi
tag

Én csak azt mondom, szerintem ez nem egy kiskereskedelmi platform, hanem megy a gyártóknak! Ha valaki autóba való boltba megvásárolható mini PC-hez fejlesztene, szerintem nem ilyen opciókat tenne benne ... Ezek a bővítési lehetőségek inkább egy gyárilag beágyazott rendszerhez passzolnak...

(#30) Chrys_


Chrys_
addikt

De szar lesz, amikor az autópályán lefagy a winfos 200-nál :D

(#31) littlelion21


littlelion21
addikt

Nem vmi hasonló platformot tervez az NV is? Vagy az teljesen más? :F

(#32) Khan13 válasza 7Heads Drago (#6) üzenetére


Khan13
senior tag

A Microsoft már jóideje készül erre a "kategóriára".
Amúgy elég zavaró már ez a sok értelmes csak ne a Microsoft kijelentés :U negyed annyi alapja sincs mint amennyire az emberek nyomják. Főleg ha azt is nézzük hogy a sok hibából (nem találom, nem működik, fagy stb) mennyi a usererror... Ez természetesen nem csak rád értem, csak most tört ki... Amúgy részemről akármi futhat rajta Linux, OS, MS, egyéb, csak megbízhatóan működjön.

A VIA pedig addig hódítsa meg a terep minél nagyobb részét, amég van lehetősége. Előbb, utóbb gondolom jönnek majd a többiek is, de hátha itt majd a VIA lesz az úr : ) Csak az áraira figyeljen.

(#33) Loha válasza P.e.t.ya. (#20) üzenetére


Loha
veterán

SSD meg valszeg a gariidő lejártáig sem húzná, nemhogy 10 évig...

(#34) Jim Tonic válasza mv (#10) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Pl. egy mennyezeti vagy bármilyen külső kijelzőre.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#35) Jim Tonic válasza Khan13 (#32) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az a baj, hogy ami nem célhardver vagy nem célszoftver, az gyakran lassú.
Én jóideje tervezem a carPC-m, de máig nehéz lenne utolérnem vele egy Pio fejegységet.

Ezen felül a másik érdekesség, hogy a luxusjárművekben már egész komoly számítástechnikai háttér fut, ami a légkonditól kezdve a navigáción át mindent vezérel. Az kapásból megbukna egy ilyen rendszeren.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#36) Jim Tonic válasza bambano (#18) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A Pio nem WinCE-t futtat? Nekem az van.

#33: Miért egy merevlemez kihúzza szerinted majd 10 évig a magyar utakon?

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#37) Chrys_ válasza Jim Tonic (#36) üzenetére


Chrys_
addikt

Majd az új SSD-k mennek bele :)

(#38) kariad


kariad
senior tag

Milyen verdád van öcsi? 1méterenkét fut 5Ghz-et!! :DD

(#39) bambano válasza Jim Tonic (#36) üzenetére


bambano
titán

Az, ami a kezemben volt, az linuxos volt. Nyilván nem egy cuccot gyártanak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.