Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Lenry: Melléképületblog - 4. rész - Kocsibeálló
- Toma
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- sziku69: Szólánc.
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
Új hozzászólás Aktív témák
-
ukornel
aktív tag
Szerintem ezt a "jaj de szar a Bulldozer mert a Phenom clock2clock elveri" hülyeséget hagyjuk. Olyan ez, mintha autókról beszélve nagy hangon csak a motor nyomatékát emlegetnénk, persze nagy bölcsen azonos fordulatszámon, és utána mélyenszántó következtetéseket vonnánk le a teljesítményről. Nincs értelme.
Elemzés, teszt során, vagy marketing szempontokból érsekes lehet külön-külön vizsgálni az IPC-t illetve az órajelet, hogy lássuk, hogyan működik egy architektúra. De a teljesítményét végül is az IPC és az órajel együtt határozza meg. Ennek megfelelően tervezték a mérnökök a legnagyobb teljesítmény elérése érdekében.Ettől még a Bull irány valóban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, és ennek két oka volt, az egyik a gyengébb gyártástechnológia. Ezzel továbbra is számolnia kell az AMD-nek, akár eldobja a modulos megoldást, akár nem. A másik ok a gyenge egy szálas teljesítmény. Nyilvánvaló, hogy amikor elkezdték tervezni az architektúrát, a magok kihasználásáról kicsit más jövőképük volt a mérnököknek, mint ahogy az végül alakult. Nézd meg a Vishera teszt Cinebench R11.5, 3ds Mental Ray, Indigo Renderer, Adobe Premier Pro, Sony Vegas Pro, Power Director, Sorenson Squeeze, x264, és AVG eredményeit, ahol derekasan helytállt, sőt többször élre is tört az FX-8350. A jól skálázódó programok rendszerint jól feküdtek az architektúrának. Amit benéztek a mérnökök, az az, hogy nem csak ilyen programok lettek, mire forgalomba került a proci. Reméljük, Kellerrel újra előrelátóbb vízió mentén sikerül lefektetni a következő architektúra alapjait.
-
ukornel
aktív tag
Hát nem is tudom...
Egyrészt le a kalappal az Intel előtt, hogy ilyen szerteágazó területeken ilyen gyors fejlődést képesek elérni, és már IGP-ben is versenyképesek kezdenek lenni.
Tény, hogy az Intel gyártástechnológiában rendkívül erős, amit a cikk bőségesen ecsetel - egyelőre ugyan még nem tesztek, hanem csak az Intel marketing grafikonjai alapján. Viszont talán ki sem domborítja a fő előnyt: a házon belüli gyártástechnológia fejlesztésnek köszönhetően azt mindig a lehető legjobban hozzá tudják idomítani az egyes termékvonalak kívánalmaihoz. Ezt az AMD és az nVidia csak korlátozottan tehetik meg: azzal főznek, ami van, és ha a bérgyártók egyre inkább csak az extrém mobilitás igényei szerint fejlesztik a technológiát, akkor fogcsikorgatva, de nekik is oda kell vinni a performance termékek gyártását is, és ahhoz igazítani az architektúrákat.Ugyanakkor, a GloFo/Samu az év végére, vagy a jövő év elejére 14 nm tömeggyártást ígért. Az Intel tehát nagy előnyben van, de ez az előny egyelőre nem nő tovább. Nem csodálkoznék, ha a következő, 10 nm-es shrink bevezetése még nehezebben menne, több csúszást, még nagyobb költségeket és kétségesebb megtérülést jelentve. Kétségeim vannak a további gyártástechnológiai "elhúzást" illetően - olyan ez, mint egy futóverseny egy egyre meredekebb hegyoldalon.
Amiről szintén nem volt szó, az az Intel GPU skálázhatósága. A puding próbája majd az evés lesz. Hogy a Gen7 és Gen7.5 után a Gen8 mit tud majd ebből a szempontból, az nagy kérdés, de reménykedni lehet, hogy e téren is áttörést ér el az Intel. Ha megint csak nagy méretű eDRAM-mal lehet a végrehajtóegységekből kiszedni a plusz teljesítményt, akkor 14 nm-en sem fogják megfizethető áron adni a csúcs IGP-t. Akkor még a tovább reszelgetett, javuló kihozatalú és egyre olcsóbbá váló 28 nm-es lapkáknak is marad piaci szegmens alul.
Igazából ez mind mellékes, a döntő változást az új piacok hozhatják: sikerül-e az Intelnek betörnie a tab, okostelefon, okoskészülék szegmensbe, illetve hogy alakul az ARMos mikroszerverek sorsa, stb...
Új hozzászólás Aktív témák
ph Egyre jobban fejlődik az Intel IGP-je, miközben az AMD útjában több buktató is áll.
- Politika
- Sorozatok
- Nothing Phone (3a) és (3a) Pro - az ügyes meg sasszemű
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
- Külpolitika
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Könyvajánló
- Formula-1
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- További aktív témák...
- AKCIÓ! Lenovo IS8XM LGA 1150 DDR3 alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Apple iPhone 15 128GB Kártyafüggetlen, 1Év Garanciával
- 124 - Lenovo Yoga Pro 7 (14IMH9) - Intel Core Ultra 9 185H, RTX 4060 (48 hónap garancia!)
- Apple Pencil 2.gen, Új, Dobozával 12 hónap garanciával
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest