Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#77) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

A számítógépek nem túl hosszú, de viharos történelmének talán a legszebb részének voltam részese. Azt mindig sajnálni fogom, hogy a Voodoo-s időkből kimaradtam, de a 2000-es évek számomra a titánok összecsapásáról szólt. AMD vs intel, ATI vs nVidia. Döbbenetes volt látni, amikor a Radeonok állva hagyták directx9 alatt a Geforce FX-eket. Akkor számított az API level támogatás, most csak legyintünk ha az nV épp nem támogatja a DX11.2-t. Csillogó szemekkel olvastam a híreket vagy néztem a ritka videókat, ahogy LN2-vel vagy héliummal hűtött gépek újabb GHz-eket törnek át. Senkitől sem hallottam, hogy ennek mi értelme, viszont ment a flame irtózatosan :DDD

Mára ez lecsillapodott - az AMD kvázi vesztett x86 fronton, VGA esetén még történik ritkán valami, de 1-1 GPU sok generációt megér átnevezésekkel. A fejlődés lassabb, a scene felhígult (mégha nem is rossz, hogy a legtöbben megengedhetnek maguknak használható számítógépet), meg a figyelem is a telefonok, tabletek köré összpontosul hardver téren.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.