Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#66) ViZion


ViZion
félisten

Hozzáteszem én is a véleményem... AMD fanboy vagyok, és REALISTA. Másoknak főleg penya/i5 konfigot építek, laptopban csak Intel penya és felfele amit ajánlok a vevőknek. Mert az user érdeke az első. Saját gépem AMD, de mellette 2 cégnél i5 gépen is dolgozom. AMD körbeveri őket, de tudom, h ez nem a proci, hanem a több ram, a dVGA és az SSD-k érdeme.

Tűnjön el az AMD! -mondta fentebb a kolléga... NEM FOG. :N
Intel tegye tönkre.... NEM fogja. NEM teheti. Mert akkor Intelnek is vége, feldarabolnák. Inkább segíteni fogja, technológiával, pénzzel, etc. HDD gyártókat is átszervezték, az nem úgy van, hogy X dolognál monopolhelyzet és kész. Akkor sem, ha jön az ARM, ha a mai SoC-ok már a régi PC-met megszégyenítik teljesítményben.

AMD sokat fogyaszt - akinek ez a bánata, az vegyen tabletet. :D
Leírtam már sokszor, hogy relatív, mi a sok. Torrentezős NAS-nak 24/7-re persze, hogy nem ez kell. De aki játékra, munkára vesz gépet, az tényleg nézi a fogyasztást? :U VGA fogyasztása az nem probléma? Egy combosabb VGA többet kajol, mint két proci...
Körülnézve pár dolog:
- mikrosütő: 900 W napi 20 perc biztosan
- szivattyú: 1,2 kW, nyáron napi 2-3 óra
- főzőlap: 6 kW ez is megy azért, hétvégén fullon is sokszor
- mosógép: 2 gyerekkel ez napi 1-2 mosás
- szárítógép: napi 1-2 kör, laza a fogyasztása, kb. duplája a mosógépnek...
- reflektorok: az udvaron 3 db 150+150+500 W... télen napi 1-2 órát is világít, mert korán sötétedik
- porszívó, klíma, vasaló, flex, hegesztő tranyó, etc, etc...

És ez csak hirtelen körülnézve. Szal. valahol jobban izgulok, h a gyerek lekapcsolta-e az udvari villanyt, minthogy a gép sokat fogyaszt... Aki meg nem teheti meg, hogy vállalja a hihetetlen extra költségeket, amivel többet fogyaszt az AMD, az Intelt se tud venni.

A magas fogyasztásnak egy hátránya van, a több hő. Tuningolt AMD-t nehezebb hűteni, ha rossza a ház, vagy gyenge a hűtő, az megmutatkozik azonnal.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.