Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) totron válasza E.Kaufmann (#14) üzenetére


totron
addikt

Hallgass AM-et 2020-ban. Engedd már el ezt.

(#52) apatyas


apatyas
Korrektor

"Az internetes rádiózás eközben nagyon reményteli lehetőség, de egyelőre túl sok a hátránya a működéshez szükséges mobilnet miatt."
Mobilnetrádió vs rádióadó: utóbbinak nagyobb a hatótávja, és broadcast, vagyis egyszer kell sugározni a tartalmat, hogy mindenkihez eljusson. Míg mobilneten a harmadik fal már taccsra tehet, és egyesével kell mindenkinek kiküldeni. Nem látom értelmét.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#53) zseko


zseko
veterán

Fene se hallgat szándékosan rádiót. Egyrészt nem vagyok vevő azokra a populáris zenékre amik ott mennek, másrészt a reklámokra végképp nem, a néphülyítés sem érdekel híreknek nevezve, de így is el kell viselnem, hogy hajnalonta a buszon zene helyet a sofőr az idióta vízállásjelentést, gombatermesztést, kertművelést, meg ilyen fasságokat hallgat zene helyett :W
Részemről BT-s rádió a kocsiban + telefonról Spotify, és 80%-ban ennyi. Néha olyan előadás YT-ról, amit nem kell nézni elég csak hallgatni, vagy egyéb hanganyag.

HR24.hu

(#54) Zotya84 válasza E.Kaufmann (#25) üzenetére


Zotya84
őstag

Discman+jack-kazetta-adapter. :B Régi gyári Ford-rádióban még nem volt CD-lejátszó...

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#55) Victorio


Victorio
aktív tag

A siránkozók közül írja már meg valaki, hogy az elmúlt 5 évben hány alkalommal hiányzott neki DAB adás.

Lehet, hogy modernebb technológia mint az AM/FM, de a rádióhallgatási szokások tükrében vakvágány volt a DAB, teljesen jogosan lőtték le a projectet.

Aki politikát lát bele: Ha öntené a pénzt az állam a DAB kiépítésbe akkor meg azon menne a siránkozás, hogy megint szórják az adófizetők pénzét egy szükségtelen dologra.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#56) Farkassacred


Farkassacred
őstag

Manapság ezek a rádiók már iszonyat módon elvéreztek szerintem. Minden szempontból egy streaming szolgáltatás ezerszer jobb alternativa. (internet nélkül is le lehet tölteni a kívánt dalainkat). Ezeken a suttyó rádiókon örülhetünk ha az éves szinten megjelent számok 0,5 százalákát lejátszák, kész vicc. Ahogy a jelenlegi tévé adásokért se lenne kár, bizony legtöbbször tényleg érdemes a rohamosan fejlődő világot követni :K

[ Szerkesztve ]

(#57) Huntszy


Huntszy
tag

Elég sokan írják, hogy hát ők csak telóról tolják meg pendrive stb.
Értem én és biztosan sokan vannak még így vele (én is egyébként) de azt meg kell érteni, hogy ha te esetleg még a környezetedben is az a pár ember akiről tudsz nem használja az FM-et az nem jelenti azt, hogy a véleményed az egész országra reprezentatív. Mert nem az.

Én is BT-ot hallgatom a Spotifyt mindenhol de ez nem jelenti azt, hogy más is.

Ha ennyire halott az FM akkor piaci alapon ki fognak dőlni az adók. Ami marad az meg nem azért fog mert piaci alapon tud profitábilisan működni hanem mert valaki tolja bele a pénzt. De aki ennek ellenére mégis hallgatja annak meg úgyis mindegy szerintem.

Azt mondjuk gyorsan hozzátenném, hogy a mobilinternet lefedés szerintem országosan jobb (vagy legalább olyan jó) mint az FM-é. Egy csomó település van ahol valamilyen oknál fogva bent a településen recseg ropog az FM. Arról nem is beszélve, hogy ha az ember hosszabb útra megy akkor megyénként keresgélheti újra az adót. Mobilnet meg tapasztalatom szerint tényleg majdnem mindenhol van ahol ember jár. Persze olvastam fentebb, hogy van aki ismer blind spotot. Ez attól még ugyan úgy nem reprezentatív, én is számolhatatlan helyet tudok mondani ahol a környéken (az alföldön bazki tehát a környék legnagyobb csúcsai a víztornyok) belterületen fixen nem fogható 1-1 helyi vagy országos adó.
A különbség az, hogy a mobilnet lefedettség ennél csak jobb lesz, az FM meg csak rosszabb.

Egyébként a DAB+ szerintem is egy vakvágány. A magyar járműflotta átlagéletkora 15 év körül van. Akik csak azt engedhetik meg maguknak, hogy lerúgott rozsdafészek swiftel meg füstökádó TDI igáslovakkal járjanak nem hinném, hogy nagyon rádiót akarnának cserélni a kocsiban vagy manapság vennének új verdát.(Egyébként egy nem DAB+ képes kocsiban elég fejegységet cserélni, hogy DAB+ képes legyen vagy már az antennánál elbukik a dolog?)

Amíg ezeket a kocsikat életben tudják tartani (és átrugdosni vizsgán) addig marad az FM. Mire ezek már végre kikopnak addigra meg minden verdában benne lesz a BT egység szerintem hellyel közzel és a mobilnet is csak jobb lesz, gyorsabb, olcsóbb és elérhetőbb (meg ki tudja hány G). Szóval szerintem sem kár a DAB+ skippeléséért. Inkább toljanak minél több energiát abba, hogy a mobilnet olcsó és elterjedt legyen. Aztán meg mindenki hallgatja azt a netrádiót/streamet amit szeretne.

[ Szerkesztve ]

(#58) qnadam válasza Victorio (#55) üzenetére


qnadam
veterán

A siránkozók közül írja már meg valaki, hogy az elmúlt 5 évben hány alkalommal hiányzott neki DAB adás.

a mostani tesztadás nem fog hiányozni, szóval nem siránkozok, de azért ne örüljünk már annak, hogy egyet léptünk visszafelé. egyébként ez a dab meglepően hatékony volt, a három budapesti adó összesen nem adott egy kilowatt teljesítménnyel, ehhez képest kiskunhalason még értékelhető vétel volt autóban.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59) qnadam válasza Huntszy (#57) üzenetére


qnadam
veterán

(Egyébként egy nem DAB+ képes kocsiban elég fejegységet cserélni, hogy DAB+ képes legyen vagy már az antennánál elbukik a dolog?)

dab+-képes fejegységem van (igazából nem volt szándékos a dolog, csak akcióban pont olcsóbb volt, mint ugyanaz dab nélkül). ugyan külön csatlakozója van a digitális adásnak, amire áramot is lehet adni, ha olyan az antenna, de én egy sima osztóval ugyanazt az antennát kötöttem mindkét csatira. hibátlanul működött.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#60) Mr.Csizmás válasza Victorio (#55) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Aki politikát lát bele:

mert pontosan nem ez történt az elmúlt 10 évben random függetlenebb sajtóképződményekkel. itt is csak egy csinovnyik, a helyi pállfy ilona döntött a felsőbb elvárásoknak megfelelően.

ui all: mutterék az indulás óta DAB+-on hallgattak rádiót a konyhában, sokkal jobb minőségűnek találta, mint az analógot.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#61) johnywalker válasza Mr.Csizmás (#60) üzenetére


johnywalker
őstag

Ne felejtsük már el, hogy az FM csatornákat jól megérdemelt koncessziós pénzért mérik a rádióknak.Már akiknek jut, aki meg nem haver az mehet a süllyesztőbe.DAB+ nél csak egy hivatalos engedélyeztetési eljárást kell végigfutni.Nem beszélve hogy a Dab-os frekvenciákra 4x több műsorszóró juthat.A legfontosabb a végére: EZ ingyenes, nem lehet érte koncessziós díjat szedni! :W
Ittholra is dab képes hifi cuccra cseréltem pár hónapra, sziporkázó minőség és zavarmentes tisztaság egy völgyszerű lakótelepen...

[ Szerkesztve ]

(#62) Pingüino


Pingüino
senior tag

Rádió? Az mi az? :D

(#63) snecy20 válasza Pingüino (#62) üzenetére


snecy20
veterán

Valami mélyen XX. századi avitt dolog. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#64) E.Kaufmann válasza totron (#51) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Olvass már vissza te! Írtam, hogy megkésett!
A DRM még pont nem AM, csak a középhullámon (is) müxik. Amúgy meg digitális adásoknál inkább valamilyen QAM modulációt használnak, és nem csak a DRM-nél.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#65) Mr.Csizmás válasza johnywalker (#61) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pontosan :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#66) Male


Male
nagyúr

Nem fog hiányozni, kicsit sem. Gyakorlatilag a netes adással szemben egyedül gyengén lefedett területeken történő utazás során van előnye... ez meg egyszerűen túl kevés ahhoz hogy megérje a befektetést. Más lenne a helyzet, ha már elterjedt lenne, és minden eszköz venné, de ez nagyon nincs így.

(#67) E.Kaufmann válasza Pingüino (#62) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azért van egy fílingje, ha mindenféle központi infrastruktúra nélkül tud beszélni két ember 100+km-re, de még 30-ra is. Igaz az FM és DAB sem erről szól, de azért másként tekint az ember ezekre a technikákra. Az valahogy nem olyan varázslatos, ha már az 5G esetén lassan minden villanyoszlopra kerül egy bázisállomás.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#68) UnA válasza snecy20 (#39) üzenetére


UnA
Korrektor

Annyira jellemző, hogy a cikkből természetesen kimaradt, hogy nem valami gonosz és ármányos magyar találmány, hanem: "Magyarország egyébként nem az egyetlen európai ország, mely az "érdeklődés hiányában" lefújta a kereskedelmi DAB hálózatok működtetését. Korábban így döntött már Finnország, Litvánia, Lettország és Portugália is, Svédországban pedig hasonló okból menet közben leállították az FM-hálózatok eredetileg 2022-es céldátummal tervezett digitális átállását." (forrás: hwsw.hu)

(#69) Márton válasza #31600896 (#9) üzenetére


Márton
nagyúr

Mennyire hosszú távon?
Még mindig az S6-omat használom, nem is tudom hány éve (használtan vettem!), a kocsiban állandóan a mágneses QI töltőre cuppan.
Köszöni, nagyon jól van az akksi :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#70) totron válasza E.Kaufmann (#64) üzenetére


totron
addikt

Értem, hogy felaljz a rádióamatőrködéshez hasonlatos része, de ne keverd a szezont a fazonnal. Nem érdemi műsorszórásra való, máshol tartunk.

(#71) qnadam válasza totron (#70) üzenetére


qnadam
veterán

de, a hosszú-, közép- és rövidhullámon működő drm kifejezetten műsorszórásra való.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#72) totron válasza qnadam (#71) üzenetére


totron
addikt

Rádióamatőr vagyok, tudom. Az elfogult preferáltság ellenében keltem volna síkra. A Sokol-élményhez van közelebb. Az FM-mel előbbre vagyunk.

(#73) moleculez


moleculez
veterán

Autoban a V8-t hallgatjuk :DDD / nem v8 tulaj /

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#74) HummeRC válasza totron (#70) üzenetére


HummeRC
senior tag

Szerinted. A hanyatló nyugat pedig köszöni jól elvan AM-en is. Pl: USA. A kb 15'000 rádióadó közül, több mint 4'000 AM a mai napig. [link] Kint élő rokonaim szerint ez teljesen elfogadott és nem is foglalkoznak a technikával, mert az adás tartalma és a műsorvezetők stílusa miatt hallgatnak rádiót és nem amiatt, hogy hol fogható. Ha jó hangulatot csinál, akkor jó, ha nem, akkor elkapcsolnak.

Megjegyezem számomra a mai magyar rádiócsatornák értéktelenek.

Mindenhol csak zene, reklám és beszélgetés a semmiről, vagy beszélgetésnek álcázott reklám, esetleg kamu kívánságműsor felvételről. Néhol óránként ismételt hírek, de azok is szigorúan felvételről, aktualitás semmi.

Például nincs egyetlen országos rádióadó sem, ahol csak friss híreket/közlekedési híreket/útinfókat/vízállás infókat/időjárás/orvosi meteorológia/viharjelzés/stb mondanának.
Ennek volna értelme szerintem. Hogy vezetés/utazás közben is naprakész maradhassak. Mert a legtöbben vezetés/utazás közben hallgatnak rádiót, esetleg strandon, vagy horgászás közben. Otthon, vagy munkahelyen, ma már sokkal inkább valami netes streaming szolgáltatást hallgatnak. Nagyrészt wifi-ről.
A többire pedig a mostani rádióadók is bőven sokan vannak.

(#75) TeeBee73 válasza snecy20 (#63) üzenetére


TeeBee73
addikt

...mondja ezt az, akinek egy 1988-as Leprosy albumról származik az avatar-ja. ;] :DDD :R

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#76) Kuruc2 válasza #31600896 (#9) üzenetére


Kuruc2
senior tag

:Y :Y :Y ?

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#77) E.Kaufmann válasza totron (#72) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Akkor meg mit vitatkozol? :F

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#78) totron válasza HummeRC (#74) üzenetére


totron
addikt

Szoktam hallgatni tengerentúli AM-et, más világ, bejövős a maga módján. A magyarok ízlésével viszont kicsit sem kompatibilis. Más alakult, máshogy ott és itt, mást is jelent, máshogy is használják. Forma és tartalom szoros kölcsönhatásban.

A magyar rádió nem hallgathatatlan, mondom ezt úgy, hogy a világból ki lehet kergetni a rádióslágerzenével. Az erőltetetten lendületes, egyenidiótára kinevelt műsorvezetőkről már nem is beszélek. Helyi rádiók tematikus műsorait kel megtalálni akár zeneileg, akár beszélgetősben. Ha persze az a panasz, hogy a legnagyobb erőkkel, bamba arcba beletuszkolt tartalom nem jó, igen, az nem jó, de ugyanez igaz egy televíziós kultúrára és nagyon sok mindenre az életben: önmagától nem személyre szabott, jobban bele kell nyúlni, időt és önismeretet szánni oda és már is megnyílik egy vállalhatóbb arca, ne adj isten még élvezni is fogod. Külön antipátiát kelt bennem, mikor a gombatermesztés-kertészkedés szubjektív élménye összemosódott a téma általános síkjával. Általánosan tényleg az van, hogy Kossuth-on is a propaganda: segít az állam, ők itt vannak, vallás van és tolakvás, ez nyilvánvalóan nem kell. Le kell tudni tenni, ami nem megy, de nem leírva a platformot.

E.Kauffman: Nem ellened, érted vitázom. Wikis elméleti maximumok vagy leírás bedobálásával nem megyünk sokra. Leterheli az agyat az egységnyileg ugyanúgy 8kHz-re kihozott sávszélesség, hidd el, 1-2óra rövidhullám vagy amcsihangulatos AM után megváltás az FM 15kHz-e. A magyar máshoz szokott. A digitális pont annyira lesz jó, amennyire azzá teszik, ha a sokadós irány nyert volna teret, hidd el, szarrá passzírozták volna a, kimaxolva a lehetőségeket, nem törődve a digitálisos hibák plusz bántóságával, jobbak vagyunk az FM-mel. Ami miatt ellenvéleményem alakult ki, hogy beruházást nem ér meg egy más technológia, olyan, ami nem ugrás előre - ez nem lett volna az. Főleg, ha a DAB+ sem kellett.. Még ha más okból is. Ami amúgy már tud jó lenni: szintén tengeren túl hi res sugárzásai akár.

(#79) ricsip válasza E.Kaufmann (#17) üzenetére


ricsip
addikt

M3-on ingázok rendszeresen, és pár éve feltűnt h. Eger/Füzesabony környékén szokott lenni ugrás a rádió1 műsorában jópár mádodperces részek kimaradnak az éppen játszott zeneszámban. Akkor ez az automatikus (RDS?) frekvenviaváltás miatt van, ill. h. a 2 frekvencián menő műsor között sokmásodperces gagyi szétcsúszás van?

-

(#80) ricsip válasza qnadam (#58) üzenetére


ricsip
addikt

dunakeszire beérve a körforgó után 2 km-el az egyik kamyarban mintha elvágták volna, onnantól semmi. Pedig dunakeszi elég közel van a mocskos büdös budapesthez.

-

(#81) arty


arty
veterán

rádiózás mára szvsz főleg az autóban rádiózást jelenti (tipp, környezetem alapján)

mobilnet: 3-6000ft/hónap
spotify: 1800ft/hónap
BT esetleges macera, nyomkodás macera és balesetveszély

vs.

1 gomb megnyom, szól. Ingyen.
nagyon sokaknak ez a rádiózás eléggé háttértevékenység, eseti, stb - így szvsz a második alternatíva jobb ;) (....lett volna, azazhogy ingyen, 1 gombnyomásra...)

Napokban ültem egy Skoda Scala-ban, amiben volt ilyen rádió (dab+ ?) és mondom, szóval ez a jövő... nem, ezekszerint ez a már a múlt :D

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#82) floatr válasza arty (#81) üzenetére


floatr
veterán

A a technológia még jó is lenne, csak sajnos a tartalom sokszor vállalhatatlan. Ezért hallgattak már régen is saját válogatásokat

(#83) moleculez válasza floatr (#82) üzenetére


moleculez
veterán

:K Szivesebben hallgatom a turbo pisszegeset. (Nyugi csak egy 1.2 Nissan Pulsar :DDD ) Itt angliaban amugy a dab nagy elonye, hogy van ilyen utinform jellegu cucc, bemondja a nagyobb torlodasokat az adott szakaszon, ha kell ha nem. A kulso streamet is megszakitja ha kell.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#84) dabadab válasza moleculez (#83) üzenetére


dabadab
titán

angliaban amugy a dab nagy elonye, hogy van ilyen utinform jellegu cucc, bemondja a nagyobb torlodasokat az adott szakaszon, ha kell ha nem

Ez egyébként sima FM-en is működő, ezeréves feature (traffic info).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#85) arty válasza floatr (#82) üzenetére


arty
veterán

a tartalmat nem minősíteném (pláne a KÖZSZOLGÁLTATI, állami adókat nem, mert törlik a juzerem...)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#86) zseko válasza arty (#81) üzenetére


zseko
veterán

Annyit pontosítanék, hogy ha van Spotify előfizetés, akkor van offline mód. Lemented a zenéket a telefonra, és semmi szükség mobilnetre. Ha van mobilnet, a Spotify szól előfizetés nélkül is, igaz el kell viselni a reklámokat és a random módot.

Ha a költséghatékonyság érdekelne, akkor elég egy Spotify előfizetés (ha családban kell másnak is az még jobb, úgy még olcsóbb), net meg lenne annyi amennyi, hiszen a Spoti működik nélküle is, a messenger meg egyéb chat pedig nem visz sok adatot.

A BT és nyomkodás macera pedig enyhe túlzás, bekapcsolom akkor mikor elindulok, és kikapcsolom akkor mikor megérkezek, semmiféle nyomkodás macera és balesetveszély.
De amúgy meg hozzá sem kell nyúlnom semmihez, ahogy áramot kap az autórádió, rácsatlakozik BT-n a telefon és elindul a zene, amikor meg leállítom és kiveszem a kulcsot, leáll...

HR24.hu

(#87) arty válasza zseko (#86) üzenetére


arty
veterán

Van aki csak véletlenszerű(!) háttérzenét akar ;) (mert egyébként nem kell spotify sem, sőt mobil sem: pendrive... ;) )

A mobilnetem korlátos, spotifym nincs (rájöttem, hogy képtelen vagyok kihasználni, volt sok hónapig...), de én azért vagyok rossz példa, mert a rádiót sem kapcsolom be (nem bírom elviselni a zenei választékot). Tény: nem is ingázok naponta...

A nyomkodás nem túlzás :) Ford, Skora, Hyundai, számtalan telefon és zenelejátszó és streaming app alapján állítottam. A gyári rádió gombjai ellenben a kormányon vannak/voltak (de a rádió bekapcs (1. fizikai gomb) és az érintőn a megfelelő adó ikonjára bökés (2. érintés) sem túl bonyolult). Ha neked minden automatikus, szuper, elvileg el tudom képzelni, hogy van akinek ez így működik, de hogy az átlagnak nem, az tuti :) (volt olyan kocsi/telefon páros, hogy feleségem telója konnekt után azonnal indította a teló zene appját, random lejátszással - persze ő ezt nem akarta, de lám, elvileg létezik ilyen megoldás)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#88) dabadab válasza arty (#87) üzenetére


dabadab
titán

Van aki csak véletlenszerű(!) háttérzenét akar

Arra mondjuk a magyar rádiók kb. teljesen alkalmatlanok, mert ugyanazt a pár számot tolják ultra heavy rotationben. Én pont ezért szeretem a Spotifyt, mert annak a generált playlistjei (Discover Weekly, Daily Mix, mindenféle radiok) azok tényleg hozzák ezt és általában jó zene van rajtuk :)

Abban egyébként igazad van, hogy az autórádiók a BT-s zenelejátszást általában kritikán aluli ergonómiával produkálják.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#89) Necroman_Mk2 válasza Busterftw (#41) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Ez a felmérés annyiban nem pontos, hogy csak a tudatos rádióhallgatókat veszi számításba. Ha viszont valaki bemegy egy étterembe vagy egy fodrászatba, ahol a háttérben szól a rádió, azzal szintén, akaratlanul is hallgatóvá válik. Emiatt nagyobb, egyben nehezebben mérhető a lefedettsége.

(#68) UnA Olvasás közben bennem is fölmerült, hogy mi a helyzet más EU országokban, de akkor megnyugodtam, hogy máshol se látják értelmét ezt erőltetni. Köszi a kiegészítést!

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#90) zseko válasza arty (#87) üzenetére


zseko
veterán

Nyilván a pendrive a 'legolcsóbb' megoldás (bár már semmi ingerenciám nincs számokat töltögetni és tárolgatni), csak hát a spotify volt a te példádban is :) A rádióban szóló zenei választékot én sem tudom elviselni már, az autórádió be sincs hangolva rájuk :DDD

Bevallom, nem ismerem a Ford, Skoda, stb. autók rádiótípusait, mivel jelenleg egy F Astrám van, de egyébként is első dolgom lenne kidobni belőlük azt a sz.rt, és venni bele egy normálisat ;]
Jelenleg amúgy is csak egy 8e forintos 'teszkógazdaságos' BT-s rádió van benne :DDD Ha ezen ez így tud működni automatán, akkor a felsorolt autók gyári rendszere tényleg egy kalap sz.r :D Itt sem mindig indul el automatán persze, például ha a telefon még nincs ott mikor áramot kap a rádió, vagy ha régen ment a spoti és kirúgta a rendszer a memóriából, de nem nagy macera elindítani. Amíg kiérek a kocsihoz elindítom, utána már semmi dolgom. Még a youtube videót is indítja-állítja, ha nem megy el addig aludni a kijelző... Kilencven százalékban 2x8 perc az ingázásom kocsival egyébként.

Én most az 'E heti Kaland' menüre kattantam rá spotin, igaz el kell viselni néha szemetet is, de volt már, hogy a fele zene kedvencek közé ment. Szerencsére a zenei ízlésem igen tág ebből a szempontból.

HR24.hu

(#91) plömplöm válasza moleculez (#83) üzenetére


plömplöm
őstag

RDS TA

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#92) Busterftw válasza Necroman_Mk2 (#89) üzenetére


Busterftw
veterán

Ennyi erovel en is mobilelofizeto vagyok, amikor az barokban vagy a buszon felkapcsolodok a helyi wifire.

Szerintem a vilag TOP 3 4G lefedettsegevel nem lenne gond a tobbsegnek.

(#93) moleculez válasza plömplöm (#91) üzenetére


moleculez
veterán

Azt hittem ez DAB feature :F

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#94) haxiboy válasza arty (#81) üzenetére


haxiboy
veterán

Mobilnet: Legyen 3000
Spotify : változó, sokszor vannak kedvezmények
Bluetooth macera? Beszállok az autóba, automatán felcsatlakozik és szól, kormányról váltok zenét.
Ingyen? Azért mert közvetetten fizetsz érte a reklámok hallgatásával, az közel sincs ingyen.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#95) ricsip válasza dabadab (#84) üzenetére


ricsip
addikt

Az az óránkénti 1 percnyi traffic info kalapszart nem ér: szemlézik bp-en 1-2 nagyobb dugós eseményből, meg még mucsajröcsögén felborult 1 teherautó, oszt pont. Autópálya infó kb. akkor van már mikor Hatvantól Aszódig áll a sor, te meg a közepén. Horvátoknál már 20 évvel ezelőtt is volt autópálya infó, mikor mentünk az adriára.

-

(#96) dabadab válasza ricsip (#95) üzenetére


dabadab
titán

De ennek semmi köze a technikai adottságokhoz, csak ahhoz, hogy az adott rádióállomás hogyan használja (simán lehetne pl. akár azt is csinálni, hogy adótornyonként más infót adnk)

DRM is theft

(#97) Marvinyo válasza ricsip (#95) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Ezt nemrég megtapasztaltam. Osztrák határon, hogy "megnövekedHETett az átkelési idő". Ennyi.
Ez azt jelentette, hogy 3 óra volt átjutni. :-)

Spotifyal ti mit varázsoltok? Nekem az összes létező generált playlist ugyanazt a 10-30 számot adja állandóan... :(((

(#98) bambano


bambano
titán

dab...
dab+...
dabadab...

:P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#99) haxiboy válasza Marvinyo (#97) üzenetére


haxiboy
veterán

Hallgatunk mást is így hetente rotálják, illetve vannak előadói rádiók ahol automatikusan jön a következő hasonló zene ha elfogyott a playlist.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#100) moleculez válasza ricsip (#95) üzenetére


moleculez
veterán

Nekem valaszolt, es en nem radiomusorrol beszeltem, ha pl az A261–n vezetek es ott van esemeny, akkor arrol tajekoztat. RDS TA, mint megtudtam.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.