Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) #06658560 válasza ubbconfig (#150) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ford gyári rendszerről nagyon nem ez a tapasztalatom, hogy ugyanonnan indul. Különösen ha több telefon is van a közelében.

(#152) arty válasza dabadab (#146) üzenetére


arty
veterán

Ha lett volna egyetlen autó - telefon kombó, ami HIBÁTLANUL ment volna, mindahányszor beültünk és a telefon csatlakozott, nyilván azt gondolnám, hogy van szórás. De soha, egyetlen páros sem működött megbízhatóan és konzisztensen. Így azt gondolom, hogy inkább abban lehet különbség, ki mekkora macerát érez macerának (és/vagy balesetveszélyesnek).

(#148) Male aki a közismert helyzet után ottmaradt, az nyilván nem kritikus a jelenlegi hatalommal és annak módszereivel. hogy most azt mondjuk rá, hogy fideszes, kormánypárti vagy csak gerinctelen? mindegy. (természetesen, ha te az origós mantrában hiszel, miszerint a gyurcsányék foglalták be az indexet, szíved joga :D )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#153) qnadam válasza arty (#152) üzenetére


qnadam
veterán

peched volt :) több autóban (sajátomban is) láttam, hogy autó indul, rádió bekapcs, bt kapcsolódik, spotify indul. de ha gombokat is kellene nyomkodnom, biztos nem indulás után tenném, így balesetveszélyes se tud lenni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#154) noPublicFG válasza mad823 (#29) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Az érvelésed elég fura lábakon áll! Talán a "híreket" hallgatunk résszel egyet tudok érteni, ha a TA/AS bekapcsolva.
Nálam a 2009 -es évjáratú Insigniában is működött a zenehallgatás bluetoothon keresztül. (Német modell.) Ami tegyük hozzá, ma már 10+ os autónak számít.
A mai autókban (8-as Golf, vagy xc40) pedig alap a tapicskolós, okos fedélzeti rendszer, amire, ha a telefonod rádugod, már kapcsol is spotify-ra.

plus ça change, plus c'est la même chose

(#155) #06658560 válasza noPublicFG (#154) üzenetére


#06658560
törölt tag

"A mai autókban (8-as Golf, vagy xc40) pedig alap a tapicskolós, okos fedélzeti rendszer, amire, ha a telefonod rádugod, már kapcsol is spotify-ra."

Vagy nem. Kifejezetten Ford rendszerrel van tapasztalatom, rádugás után még egy telefonkönyvet sem mutat, a Spotyt is külön kell indítani. Ha Andorid Auto indul, akkor pláne.

(#156) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ez amin vitatkoztok, vajon mennyire telefon beállítás függő? 9-es droiddal pont semmi nem történt, mikor rádugtam a rendszerre, 10-es droidtól érdeklődik, hogy óhajtok-e android autót indítani.
Megjegyzem, hogy az AA csak és kizárólag kábellel működik, BT-n csak hívás meg média megy. Mondjuk ez utóbbit letiltottam, mert ha épp a rádió megy, akkor a waze a telefonon néma: küldi BT-n a hangot, de az infotainment letojja.
BT amúgy automatikusan kapcsolódik, de pont ennyi történik. Spotify-t nem használok. (tudom, boomer :D )
Opel Astra K még mindig :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#157) #06658560 válasza -=RelakS=- (#156) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ford Fiestával rohadt nehéz volt Mate Proval tavaly működésre bírni az AA-t, és a Waze egyáltalán nem hajlandó elindulni rajta. BT kapcsolódás automatikusan a csatlakoztatva, és a hívást átteszi oda. De már névjegyzékben nem tudok keresni, nem jeleníti meg. Automatikus BT forrás sem megy, külön kell mindig az audión belül. AA-n keresztül a Spotify könnyen eldobja a netet és megakad a lejátszás, ha a térerö gyengül. Ez olyankor, amikor a telefon esetleg csak Edge-et érzékel km-en keresztül elég kellemetlen móka. Ugyanitt viszont a GMaps AA-n valahogy áthidalja. Másik érdekesség, ha rádiót váltanál gombokkal, akkor nem csatornát, hanem presetet léptet.

(#158) Male válasza arty (#152) üzenetére


Male
nagyúr

Elég vicces az az elmélet, hogy a Fidesz úgy akarja átvenni a hatalmat az Index fölött, hogy beerőltet vezetőnek erősen baloldali embereket... ha már te így fogalmaztál, szíved joga ezt hinni, csak elég logikátlan :D
Mindegy, ez itt nagyon OFF, meg amúgy sem izgat az Index sorsa, így nem folytatom :)

(#159) arty válasza Male (#158) üzenetére


arty
veterán

Elmélet :)

Egy embert a tettei határoznak meg, nem az hogy "baloldalinak mondott". Van akinek csak a pénz számít, biztosan ismersz ilyen embereket te is. És nincs lelkiismerete, gerince, aki fizet, annak ír. Azt amit kérnek tőle. Nézdcsak, hogy kilóg a lóláb: [link] (de visszaemlékezhetsz az origóra is, ott is számtalan munkatárs maradt elég sokáig, végleg, pedig ott nem próbálták meg leplezni sem a hatalomátvételt "baloldalinak mondottakkal", meg "gyurcsányozással"...)

De van index topik, ott mindent megtudhatsz, HA kíváncsi vagy egyáltalán.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#160) NGA


NGA
addikt

Nekem PIONEER MVH-29BT fejegység van az autóba. A telefon P30pro. Digis korlátlan mobilnet. A rádió nincs is beprogramozva, spotify családi előfizetés. Mindig tökéletesen csatlakozik, és tökéletesen működik.

(#161) spirit007


spirit007
senior tag

Hmmm..
Nálam "folyamatos" rádió üzemben van egy Videoton RM4640 amit '85-ben vett apám a miskolci cetrum áruházban.
'93-ig csak a magnó részét használtam, utána átminősült "konyhai" rádióvá mert vettem az első néhány havi fizu 'spórból egy Sharp WQ-T370-est (mellesleg ez is üzemben van mai napig hétvégenként...) vagy 15 évig anyáméknál ebben a státuszban ragad, aztán dobozba került pár évre.
Majd bő 10 éve mióta családi házat építettem ismét előlépett konyha ill. étkező rádióvá.
Reggel 6-körül bekapcs és egész estig szól - napközben a papagájoknak :)
Szóval én marha szomorú lennék, ha azért kéne a szemétdombra hajítani ezeket a cuccokat, mert egyszer csak elnémul a FM sáv...

(#162) arnyekxxx válasza arty (#81) üzenetére


arnyekxxx
veterán

1 gomb megnyom, szól. Ingyen.

csak nem az amit TE hallgatni akarsz hanem valami amit más akar hallgattatni veled a két reklám közti időt kitöltendően.

(#163) dabadab válasza Male (#158) üzenetére


dabadab
titán

Az egyébként honnan látszik, hogy ők (Vaszily Miklóssal együtt, nyilván) "erősen baloldali emberek"?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#164) fatal` válasza #06658560 (#155) üzenetére


fatal`
titán

Ha Android auto indul, akkor nem kell semmit csinálni, folytatja, ahol abbahagyta, ha bepipálod a beállításokban. A Wazet nyilván be kell állítani.

A gyári felületet nem tudom (nagyon keveset használtam), ahogy indulok dugom rá a telefont. De mondjuk megnyomni a hangvezérlést és "beleböfögni", hogy "Bluetooth music" sem tart tovább 5 másodpercnél.

Én reggelente rádiót szoktam általában hallgatni (nem mindig, témafüggő, vagy hogy mennyire idegesít fel a sok reklám), de a DAB a legtöbb autóban olyan drága felárral megy/ment, hogy abszolút nem érte meg. Talán, ha kicsit olcsóbban adták volna jobban terjed.

(#156) -=RelakS=-: 9-es droidot használok (Pixel 2), semmi gondja. Van már vezetéknélküli Android Auto csak kevés fejegység támogatja.

(#158) Male: Az orbanviktor.hu meg a fidelitas üzemeltetője, mint baloldali ember, akiket odaültettek. Te sem gondolod ezt komolyan.

[ Szerkesztve ]

(#165) cinemazealot válasza spirit007 (#161) üzenetére


cinemazealot
addikt

"...szomorú lennék, ha azért kéne a szemétdombra hajítani ezeket a cuccokat, mert egyszer csak elnémul a FM sáv..."
Pedig ha belegondolsz, ez történt az analóg tévéadásokkal is. A régi CRT tévék kizárólag a kábeles tunerjük elé beköthető Set-Top-Boxok miatt nem kerültek szemétdombra. Analóg FM rádióból viszont tényleg rengeteg van, ezért én sem tartom valószínűnek, hogy még ha a digitális rádiózás valahogy élre is törne, az analóg FM adások megszűnnének létezni. :N

(#166) #06658560 válasza fatal` (#164) üzenetére


#06658560
törölt tag

Fiestában AA-val sem indult automatikusan. Waze-t nem lehet beállítani, bár azt karatyolja. S-Maxban amúgy gond nélkül megy bármilyen állítgatás nélkül. Itt németeknél olyan 5-600€ körül szokott lenni önmagában a felára, lehet csomagban olcsóbb a DAB.

(#167) -=RelakS=- válasza fatal` (#164) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezt szerintem az autó használati utasítása írja, hogy csak kábelen hajlandó szóba állni az AA-val. És igaza van :D
Az AA-nak amúgy meg nem mindegy, hogy hogy kapcsolódik az autóhoz, ha az autó kapcsolódni kíván a szoftverhez? Csak mert írod, hogy vezeték nélküli AA a 9-es droidban. Mikor töltöttem le hozzá, nem láttam ilyen megkülönböztetést.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#168) -=RelakS=- válasza cinemazealot (#165) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Angliában meg a DAB hallgatók száma meghaladta az 50%-ot, szóval ha nem rinyálnának a rádióadók, lekapcsolták volna az FM sávot.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#169) #06658560 válasza -=RelakS=- (#167) üzenetére


#06658560
törölt tag

A madzag mentes AA az autó oldalról igényel valamit, nem telefon oldalról.

(#170) NGA


NGA
addikt

A DSR is kimúlt, a digitális rádiózásnak nincs jövője. Szép lassan mindenhol lesz korlátlan mobilnet, és akkor azt a netes rádiót hallgatja mindenki, amelyiket akarja. Mármint ha rádiót akar hallgatni. A műholdas tv sugárzást is le fogja nyomni a kábeles, ha mindenhova kiépítik.

(#171) fatal` válasza #06658560 (#166) üzenetére


fatal`
titán

AA-ban kell ezt beállítani (az enyém mondjuk egy Focus). 4-500 euro körüli (átszámolva) felár rémlik nekem is, ezt rengetegnek tartom.

(#167) -=RelakS=- Nem minden telefon támogatja (hivatalosan, ezen lehet segíteni) és nem is minden országban, ha jól tudom. Viszont a fejegységnek mindenképpen támogatnia kell, elég kevés tudja.

Ennél jobban nem néztem utána, mert nem érdekel, jó nekem kábelen.

[ Szerkesztve ]

(#172) totron válasza NGA (#170) üzenetére


totron
addikt

Ennyi kábelezettséggel nem fognak ránk találni a földönkívüliek! Az eddig kisugárzott lószarfolyam alapján mondjuk nem is igen hiszem, hogy akarnának bármi közelebbit.

(#173) #06658560 válasza fatal` (#171) üzenetére


#06658560
törölt tag

A rendszer aszt mondja, az Appban kell beállítani. Az AA-ban nem találtam rá semmit. És S-Maxban minden nélkül rákötve azonnal ment, telefonra sem kellett az AA app.

(#174) fatal` válasza #06658560 (#173) üzenetére


fatal`
titán

Az AA nem kötelező, akkor BT-n a gyárival megy, ott viszont nem tudom hogy van ez, nagyon ritkán használm, bár emlékeim szerint folytatni szokta (2018 Focus MK3.5). Ha jól emlékszem ez az opció akkor megy, ha úgy állítod le a kocsit, hogy szólt a zene. Ha kézzel leállítottad előtte, akkor következő indításkor nem folytatja.

[ Szerkesztve ]

(#175) #06658560 válasza fatal` (#174) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nálam így van beállítva. Nem tette meg. Kolléga esetén mindig kézzel kellett állítani, amikor BT-n csatlakozott. Ő AA-t nem használt. Már BT csatlakozni nem volt automatikusan mindig hajlandó. Máskor Spotify nem indult automatikusan.

(#176) UnA válasza -=RelakS=- (#168) üzenetére


UnA
Korrektor

UK: lehetséges, de ettől ez még nem látszik általános trendnek. Ha megnézed a korábbi hozzászólásomat, ott idéztem egy másik cikkből, hogy hol állították már le a DAB fejlesztéseket Európában (sok helyen...).

(#177) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Mobil net nélkül már szinte létezni sem lehet 2020-ban, akkor meg nyugodtan költözhetne oda az összes rádió. Mondjuk a nyugdíjasok egy részét így biztosan nem érnék el.

(#178) NGA válasza MeszesKPT (#177) üzenetére


NGA
addikt

Azok meg nem vesznek DAB-ot. Nekik bőven elég az FM

(#179) totron válasza NGA (#178) üzenetére


totron
addikt

Erős kijelentés a nincs jövője. Nem 1, nem 2 országban virul, a DSR-i eset meg semennyiben nem támasztja alá a magyar vagy bármilyen régióbéli eseteket.

(#180) Male válasza dabadab (#163) üzenetére


Male
nagyúr

Szombathy Pál: A Magyar hírlapnak dolgozott, véletlenül pont addig a dátumig, amíg az az újság oldalt váltott a baloldali liberális irányzatról jobboldalira. Véletlenül pont 94-ben (MSZP-SZDSZ kormány) lett belpolitikai főszerkesztő az MTV-nél... később visszatért az MTV-hez, véletlenül ismét a baloldali kormány alatt. Szerintem ez eléggé egyértelmű elköteleződést jelent, de minimum azt, hogy kicsit sem jobboldali - fideszes, mint aminek kéne lennie ahhoz, hogy az Indexet jobb oldalra vigye.
Sztankóczy András: Őt is véletlenül pont a baloldali kormányzás alatt nevezték ki a Magyar Rádióhoz hírigazgatónak. Az is véletlen egybeesés, hogy a Magyar hírlapnál együtt voltak pont a baloldali-liberális időszakában a lapnak.
Róluk beszéltem.

arty: Ezzel mondjuk nem vitatkoznék, bőven vannak ilyenek.

(#181) dabadab válasza Male (#180) üzenetére


dabadab
titán

Róluk beszéltem

Ezek azért mind nagyon régi sztorik, ennyi erővel pl. Bencsik is tőrőlmetszett baloldali újságíró :DDD
Az meg továbbra is elég nyilvánvalóan látszik, hogy mi történt az Indexnél, lehet tudni, hogy valójában kinél van a pénz (és ki irányít), lehet tudni, hogy volt szándék, lehet tudni, hogy mi történt az elmúlt tíz évben, ismertek a módszerek, szóval ezek után nem látni a nyilvánvalót és arra hivatkozni, hogy az adott emberek mivel foglalkoztak tizensok évvel ezelőtt, az nem túl meggyőző.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#182) NGA válasza totron (#179) üzenetére


NGA
addikt

Ja, közben meg egy csomó európai országban már megszüntették

(#183) totron válasza NGA (#182) üzenetére


totron
addikt

Ez is tény.

(#184) Tikakukac


Tikakukac
titán

Okay, akkor újabb megerősítés, hogy a BT-s fejegység vásárlása pazar ötlet volt. Mondjuk lassan tényleg 1 darab hallgatható rádió sem marad, így mindegy is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#185) macilaci78 válasza Busterftw (#4) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Korlátlan net, mikor az M3 autópályán pár éve a Waze menet közben elköszönt, mert nincs térerő.
Most értem haza Somogy megye vadregényesebb részéről nyaralásról. Nemhogy 3G, de térerő sem volt folyamatosan.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#186) Lalikiraly válasza Busterftw (#4) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

A mai generációk pont annyit hallgatnak rádiót, mint amennyi TVt néznek. Ebbe beleértem az én 30 as generációmat. a TVt a hátam közepére sem. Köszönöm. Rádiót is csak azért hallgatok, mert a nyomorék teherautóban csak rádió van. Ha lenne USB soha többé....

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#187) haxiboy válasza Lalikiraly (#186) üzenetére


haxiboy
veterán

2000ft egy FM Transmitter :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#188) arty válasza Male (#180) üzenetére


arty
veterán

Ezzel annyit bizonyítottál, hogy "pénzért/hatalomért bármit" emberek. Meg, hogy régebben az emeszpé fizette őket.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#189) Lalikiraly válasza haxiboy (#187) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Milyen igazad van :D Én meg marha vagyok, hogy nem jutott eszembe... Bár elvileg jön az új teherautó abba meg lesz kékfog gyárilag.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#190) Tikakukac válasza haxiboy (#187) üzenetére


Tikakukac
titán

Ötletnek jó, mi is így indultunk neki legutóbb lakókocsizni. Olyan 5km után huss, repült is ki a helyéről :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#191) ricsip válasza Tikakukac (#190) üzenetére


ricsip
addikt

Ezt kifejthetnéd bővebben, mert ez így nem indok az fm transmitter ellen.

-

(#192) Tikakukac válasza ricsip (#191) üzenetére


Tikakukac
titán

Hogyne. Gerjedt, de mocskosul, fordulatszám arányosan egyre jobban. Mint kiderült igen, vannak autótípusok, ahol ezt max utólag lehetne megcsinálni. Bérelt kocsival nyilván én nem fogok kábelköteget bontani és zavarszűrőket feldobni.

Volt a saját autókban is. Az alap "hissing" az mindben ott lesz. Plusz helyfoglalás, állítgatás, no kormányvezérlés, ilyesmi. Azt hiszem 15k körül jött ki a 971BT ebayről leütve. 2 teló egyszerre lehet fent, állítható színek kedvedre, mindenféle csati, ennek a portja tölt is rendesen USB-n stb. Legjobb elköltött pénz volt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#193) #06658560 válasza Tikakukac (#192) üzenetére


#06658560
törölt tag

A lakókocsi eleve egy sufnituning kategória, a java is. Nagyjából lófasz ellenőrzéssel, töredéke megfelelőséggel egy személyautóhoz mérten, ott tényleg lutri ki mit milyen szarul épít be.

(#194) cinemazealot válasza haxiboy (#187) üzenetére


cinemazealot
addikt

1500 Ft egy kazetta adapter. ;)

(#195) haxiboy válasza cinemazealot (#194) üzenetére


haxiboy
veterán

Ha jól tudom a kényelem érdekében már létezik bluetooth változat is ebből :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#196) cinemazealot válasza haxiboy (#195) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ja, ott van a lista vége felé... 11k-ért. :D

(#197) Tikakukac válasza #06658560 (#193) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt tudja személyautó is. Nem egy, mert direkt próbáltam és utána mentem. A lakóautó eleje pedig pont csont gyári dolog.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#198) haxiboy válasza cinemazealot (#196) üzenetére


haxiboy
veterán

Nekem hogy nem volt BT a kocsiban gyárilag, a TP-Link féle megoldását vettem hasonló árban. :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#199) #06658560 válasza Tikakukac (#197) üzenetére


#06658560
törölt tag

A kábelezés már nem, mert a hátsó rész is be van kötve, onnan meg sok mocsok bejöhet, amit az autógyár nem tud kiszűrni, tesztelni. A haszonjárművek eleve spórolással indulnak a rájuk gányolt tákolt lakókocsik meg külön történet. Amikor billeg fékezéskor, gyorsításkor az ülés, és az úgy rendben van, akkor nekem vannak kételyeim a szektor általános minőségi szintjét illetően.

(#200) Tikakukac válasza #06658560 (#199) üzenetére


Tikakukac
titán

Blablabla, megnéztük céges sima autókban is, amik nem átépítettek, ugyanaz volt :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#201) #06658560 válasza Tikakukac (#200) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az azért érdekes, mert elvileg mindent tesztelni kell EMC-re és az eléggé szigorú spec.

(#202) Tikakukac válasza #06658560 (#201) üzenetére


Tikakukac
titán

Az elmélet és a gyakorlat olykor eléggé más.

Van elég magas polcon mercinél barátom. Ő tud sztorikat, de olyanokat, hogy azt hittem ezek max 1990-ig voltak és a Dacia gyárban a románoknál

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#203) noPublicFG válasza #06658560 (#155) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Áhh Ford! :Y
Igen, nyertél! :R

plus ça change, plus c'est la même chose

(#204) satmen


satmen
tag

Üdv!
Látom, ez a DAB topik, de nem találok az internetes rádiózással foglalkozó fórumot... :F
Van itt valaki, aki (akár priviben) tudna esetleg néhány kérdésemre válaszolni? :R

(#205) Gyzmo


Gyzmo
csendes tag

Eközben Németországban:
[DAB+]

(#206) sipos93


sipos93
újonc

Sziasztok,

Lehet én értettem félre, de az Online Rádió oldalhoz hasonló oldalakon továbbra is hallgathatóak maradnak a rádiók, nem..?
Pl.: https://online-radio.hu/radio1/ vagy https://online-radio.hu/retro-radio/ ? :F

(#207) qnadam válasza sipos93 (#206) üzenetére


qnadam
veterán

az online rádiók nem változtak semmit, csak a földfelszíni digitális sugárzás szűnt meg.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#208) qnadam


qnadam
veterán

dab+ tesztadás októberben

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.