Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) zseko válasza Marvinyo (#97) üzenetére


zseko
veterán

Nálam gyakorlatilag szinte mind más stílus:

De én rengeteget bepróbálok mindenféle stílusból, ugyanis ugyanúgy bírom a Lordit, vagy mondjuk a finn folkmetált, mint pl. az ázsiai tradícionális zenéket :DDD Sok érdekeset találtam már így :)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#102) dabadab válasza Marvinyo (#97) üzenetére


dabadab
titán

Sokat segít az egyrészt, ha megseedeled azzal, hogy berakod a gyűjteményedbe a kedvenc dolgaidat, meg ha tetszik valami, akkor like-olod, hogy tudja, hogy mégis merre kell keresnie.

DRM is theft

(#103) #06658560 válasza ricsip (#95) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nemrég mentem bérautóval Köln-Damp távot. 540km körül van, sose jártam még Schleswig Holsteinben. A beépített Navi szerintem ilyenből RDS alapon szedte az infót, két kurva nagy dugót meg is úsztam neki köszönhetően, még jóval a kezdete előtt terelt másfelé.

(#104) SaltyDave


SaltyDave
csendes tag

Érzek a cikkíró sorai között egy erős kormányellenes elfogultságot. Manapság amikor a Twitch-en az egyik legnépszerűbb kategória a "just chatting", spotify évek óta bír komplett podcast részleggel, és az emberek jelentős része - no persze nem az idősebbek - nyit egy youtube videót új fülön és úgy hallgat zenét vagy talk show-t, nem érzem szükségét a rádiónak. Autóban jó persze a közlekedési hírek, de kb. ennyi, erre az FM pedig pont elég, és ennyi rádió mindig is lesz FM-en, akár állam által fenntartva ha mindenki lehúzná az FM-rólót.

Én amit nevetségesnek tartok hogy pl. Vodásként most 1200Ft-ot fizetek a havi 1Gb adatforgalmamért, ami épp úgy elég hogy a messenger-t életben tartom TALÁN egész hónapban, és Opera Miniben (tehát a komplett böngészési adatforgalmam jól megforgatva Kínában kb...) extrém adattömörítés módban böngészek híreket ha akad szabad 10 percem munkában. Értitek, 1Gb 1200Ft-ért! Ott kellene tartanunk hogy elérhető áron (értsd: ~6-7000Ft) korlátlan mobilnet, pont mint az otthoni, nem mobil pl. a DIGI-nél. Minimum, idealista szemmel pedig inkább ott hogy ezért a pénzért mint alapszolgáltatás, elérhető legyen a mobil és vezetékes is egy csomagban, az lenne fejlődés ahova eljutni kéne.

Más kérdés hogy az infrastruktúra ott tart hogy utcája válogatja ki az aki alternatíva híján kénytelen kipengetni 15.000Ft-ot a VidaNet-nek 100Mbit/s-ért 6000 helyett 500Mbit/s-ért DIGI-nél. De a mobilnetnél csak nincs ilyen probléma, amikor minden második szolgáltató reklámja azzal nyit hogy Magyarország térkép 99,9% lefedettséggel...

Na kérem, ha ide eljutnánk, és nem nonszensz, de durván irreális árakkal operálnának a szolgáltatók mobilnet terén, akkor minden akadály elhárulna az elől hogy a rádiók online működhessenek tovább. Műsoridőben meg ugyanúgy mehetne a reklám, a rádiózás mint ipar megmaradna, csak nem szó szerint rádión mint platform. Egyáltalán nem érzem hiányát a DAB/DAB+ -nak, és ha - bocsássék meg, nem rosszindulat vagy tiszteletlenség beszél belőlem - eltávozik az a generáció amelyik a rádiót még érti de egy mobiltelefon vagy pc vagy egy smart tv elől elzárkózik, akkor a hagyományos rádiózásra való igény szerintem teljesen megszűnik.

Igen ám, de mi van az autókkal, merülhet fel a kérdés. Nekem egy 15 éves Peugeot-om van, gyári rádióval. ~5000Ft-ért vettem bele egy remek kis FM transzmittert, a telefonom Blutooth-on csatlakozik rá, Spotify Premium-ról megy a zeném, podcast, amit akarsz, szépen át Blutooth-on az FM traszmitterre, onnan FM rádiójelen a rádiómra, és kész. Meg van oldva 5000 forintból a DAB technológia kiváltása. Ami kéne ehhez hogy pl. ne Spotify Premiumra menjen el a pénzem (bár családi csomaggal kb. 300Ft / fő / hó szóval nem egy teher), hanem állambácsinak is jó lenne ha a hazai szolgáltatónál lenne, amiből az (ideális esetben) idehaza adózik.

Csak épp rohadtul nem a mobilnetet fogom megfizetni amikor 10-20k forintokat kérnek egy korlátlan netért havonta. Éves szinten ha csak 10-el számolunk, 120k, vagy 240k ha 20-al. Ember abból elmegyek nyaralni a görög tengerpartra, vagy kis hozzátoldással építek egy olyan gamer PC-t hogy fél évtizedet szolgál majd, napestig sorolhatnám mennyivel jobban elkölthető mint az hogy rádiózzak napi 1 órát autóban meg legyen youtube a kezemben bármikor. Ezért, ennyit? Hülye leszek.

Na ez áll az online rádiózás útjában.

szerk: elgépelések javítva.

[ Szerkesztve ]

(#105) plömplöm válasza #06658560 (#103) üzenetére


plömplöm
őstag

az a tmc volt, ami az rds része, mint a ta/tp. előbbinek van, utóbbinak nincs értelme, mert ha az élőerő elsorolná azt a mindent, ami egy tmc-ben van adat, akkor nem lenne idő reklámokra.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#106) dabadab válasza #06658560 (#103) üzenetére


dabadab
titán

Az nem TA volt (az tulajdonképpen csak egy bit, hogy éppen közlekedési híreket mondanak-e be), hanem TMC, az direkt GPS-eknek szóló adat, ugyanúgy RDS-en továbbítva.

DRM is theft

(#107) dabadab válasza SaltyDave (#104) üzenetére


dabadab
titán

nem érzem szükségét a rádiónak

Ez igazából csak arról szól, hogy mennyire nem vagy képben azt illetően, hogy mások mit csinálnak. Ami érdekes, az nem a véleményed, hanem a rádiók hallgatottsága, az alapján meg van rá igény, bőven.

DRM is theft

(#108) totron válasza Marvinyo (#97) üzenetére


totron
addikt

Tanítani kell a Spotify-t. Adj neki időt. Plántálj bele kedvedre való tartalmat kereséssel, bővülni fog a lista, nyitni fog egyéb zenék felé aztán. Kitalálni nem fog téged, de ne is hagyd egy kereskedelmi rádió szintjén, annál több van benne.

(#109) TeeBee73 válasza zseko (#101) üzenetére


TeeBee73
addikt

A kívánságműsor fog hiányozni. Kérsz egy random nótát, a "Boney M.-tű'", felcsendül ez, már is szakítod a szalagkorlátot. :DDD

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#110) Male válasza dabadab (#107) üzenetére


Male
nagyúr

Hogy konkrétum is legyen: [link]
A DAB összevonva az online rádió hallgatással a 7. oldalon. A szöveg alapján ennek a nagyja az online, és csak kis része a DAB.

(#111) ricsip válasza plömplöm (#105) üzenetére


ricsip
addikt

Pontosan, a kulcsszó TMC. Na az Magyarországon kb. szintén egy hatalmas lófasz. Volt egy kocsim pár éve, beépített gyári navigációval (asszem Igo alapú custom valami volt). Ahhoz volt TMC licensz (mert persze ezzel is lehet szopatni a gyári navigációt vásárló hülyéket, h. országonként lehet licenszelni a TMC-t jó pénzért, ha nincs licensz, nem fogja értelmezni az adott országban a TMC üzeneteket, hiába tudja maga a rendszer a fícsört). Naszóval, Mo.-n ez a csodás TMC kb. arra volt alkalmas, h. a fix, 2-3 éves fővárosi gigafelújítások (Margit híd lezárás 2-3 évre emlékszik még vki?) benne voltak, meg a nagyobb 2-3 belvárosi lezárás, olyat meg hogy percrekész dugóinfó, felejtsd el barátom!

Aztán elmentem Prágába, és az autópályán volt valami baleset, már előtte 10 perccel szólt, h. akkor itt most terelés lesz lefelé, és mikor odaértem valóban arrafelé volt a terelés, amerre kellett. Aztán mutatta h. hol fog visszaengedni pár km-el arrébb ismét az autópályára. Ez ment még a Szlovákoknál is asszem, aztán mikor átértem Pozsony mellett vissza Mo.-re, az egész ismét elkussolt, és belefutottam az első dugóba még az autópályán. Miközben a navi szerint minden zöld szipi-szuper volt. Szóval a TMC is csak addig ér valamit, amíg ki van építve a mögöttes infrastruktúra, ÉS ott ül a központban Józsi aki kiküldi az update-ket amint történik valami a nagy autóúthálózaton, akár Bp-en akár vidéken.

-

(#112) zseko válasza TeeBee73 (#109) üzenetére


zseko
veterán

Vagy mikor kérnek egy kis diumdisu zenét, vagy éppen a "Az egy Reebok vagy egy Nike" slágert :DDD :DD

HR24.hu

(#113) #06658560 válasza SaltyDave (#104) üzenetére


#06658560
törölt tag

A Spotifyhoz kellene stabil net is.

(#114) TeeBee73 válasza zseko (#112) üzenetére


TeeBee73
addikt

:DDD :C :R

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#115) cinemazealot válasza #06658560 (#113) üzenetére


cinemazealot
addikt

Erre jön majd az a válasz, hogy a Spotify működik offline üzemmódban is. Ami nyilvánvalóan nem igaz, hiszen csak arról van szó, hogy a Spotify szoftver megcsinálja helyetted a telefonnal azt, amit egyébként Te csinálnál indulás előtt egy pendrive-val, CD-vel vagy kazival. :D

Nem teljesen világos számomra, miért hasonlítja még mindig össze nagyon sok ember a (P2P kapcsolódást és komoly adatforgalmat igénylő) online tartalmat a (P2P kapcsolódást és internetes adatforgalmat nem igénylő, szabadon sugárzott és fogható) rádióadással... :U

Oké, belátható, hogy Magyarországon a DAB-nak nem alakult ki ezidáig hagyománya. Valószínűleg most már nem is fog. De erre nem alternatíva a Spotify előfizetés vagy a teljes értékű mobilnet, csak akkor, ha a pénz és az infrastruktúra kiépítése (és annak következményei) nem számítanak. Az pedig, hogy leragadunk az FM-nél, és a DAB-ot elnyomjuk, csak annyit fog eredményezni, hogy egy bizonyos frekvencia tartományban csak korlátozott mennyiségű rádió csatorna lesz fogható (tehát a mai választék soha nem fog fejlődni), miközben az analóg adások által elfoglalt sávokban lehetne jóval többször annyi digitális adás is. És ezzel nem azt mondom, hogy nyírjuk ki az FM-et, mert bizonyos esetekben (pl. vészhelyzeti rádió adásnak) nyilván fenn kel tartani néhány frekvenciát, ahogy AM-ből is.

(#112) zseko
Ez qrv@jó! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#116) moleculez válasza zseko (#112) üzenetére


moleculez
veterán

Orok klasszikus❤️

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#117) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Talán lettek volna olyan adók rajta, amit hallgat is az ember.
Mondjuk az FM sávot is rendesen kigyomlálták, ha nem érdekel a propaganda.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#118) #06658560 válasza -=RelakS=- (#117) üzenetére


#06658560
törölt tag

Na meg lett volna rendes lefedettség.

(#119) dabadab válasza cinemazealot (#115) üzenetére


dabadab
titán

Nem teljesen világos számomra, miért hasonlítja még mindig össze nagyon sok ember a (P2P kapcsolódást és komoly adatforgalmat igénylő) online tartalmat a (P2P kapcsolódást és internetes adatforgalmat nem igénylő, szabadon sugárzott és fogható) rádióadással... :U

Azért, mert kb. hasonló célt szolgálnak.

Nyilván jelenleg egy csomó embernek szimplán anyagi alapon vannak ezzel problémái, de egy másik csomónak meg tök jól működik, mert az a havi párezerforintos családi Spotify előfizetés nem tűnik fel, a mobilon meg úgyis van elég nagy adatkeret (a Spotify (illetve a zene úgy általában) egyébként nem eszi olyan vészesen, kb 160 kbps, az 70 MB/óra vagy 14,5 óra / GB, ráadásul elég agresszívan cache-el).

Hogy aztán a háttérben ez miképp működik, az a legtöbb embert teljesen hidegen hagyja, sőt, fogalmuk sincs róla.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#120) qnadam válasza ricsip (#80) üzenetére


qnadam
veterán

lehet. vácon már hallgattam dabot :) de spotifyt szoktam hallgatni, a rádióba csak néha, kíváncsiságból hallgattam bele.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#121) zseko válasza dabadab (#119) üzenetére


zseko
veterán

Na igen, van aki úgy sokallja a Spotify 1800 forintos árát, hogy közben meg 30 ezret füstöl el havonta, és akkor még csak a cigiről beszéltünk. Én nem dohányzom, nem iszom, azt a pénzt helyette inkább edzőteremre költöm (kivéve most, rohadt járvány), és bőven befér mellé a Spotify, Netflix, HBOGO, főleg, hogy családdal megosztva még inkább megéri... A mobilnet nekem mondjuk éppen nem probléma, mivel a korlátlan Telenoros HD csomag van, de egyébként is, előfizetésesként le lehet menteni rengeteg tartalmat, így nem számít, hogy van-e net, vagy nincs, van-e térerő, vagy nincs, cache-el-e (hogy a fenébe lehet ez normálisan leírni? :DDD cachel-e, cache-ele, cache-el e? :DDD) vagy sem.

HR24.hu

(#122) Marvinyo válasza zseko (#121) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Gyorsítótárazik :DD

(#123) dabadab válasza zseko (#121) üzenetére


dabadab
titán

cache-el-e

Igen, ez a helyes megfejtés :)

Igen, le lehet menteni, de nálam úgy szokott alakulni, hogy az esetek 70-80%-ában olyasmi szól, ami nincs lementve, mert csak úgy kidobta a Spotify ajánlóalgoritmusa (ami szerintem tényleg jó)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#124) user12


user12
őstag

Na igen, van aki úgy sokallja a Spotify 1800 forintos árát, hogy közben meg 30 ezret füstöl el havonta, és akkor még csak a cigiről beszéltünk. Én nem dohányzom, nem iszom, azt a pénzt helyette inkább edzőteremre költöm (kivéve most, rohadt járvány), és bőven befér mellé a Spotify, Netflix, HBOGO, főleg,

Ezzel én is így vagyok.
Amúgy eddig se vertek túl nagy port a digitális rádiózásnak, pedig simán lehetett volna pl állami kampányt indítani a népszerűsítésére. Ha mondjuk a környékbeli rádiók jönnének jó minőségben digitálisban is és még a dab vevők ára is kedvezőbb volna, nem azt mondom, hogy tömegek, de biztos, hogy sokan átálltak volna rá.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#125) arty válasza SaltyDave (#104) üzenetére


arty
veterán

A cikkíró kormányellenes, mert te nem is rádiózol. Oké.

(#94) haxiboy de arra a pár alkalomra, amikor szól a rádió (kocsiban) nem lesz spotifynk és korlátlan mobilnetünk! a rádió meg eleve ottvan a kocsiban.

beírhatjátok még huszonhárman, hogy a kocsiban BT-n zenézés is mennyire perfekt, amikor tudom, hogy ez nincs így (csak ti túllendültök pár extra gombnyomáson, a rossz zenelejátszó indulásán, stb, én meg nézem az orosz balesetezős videókat ;) ) - a nativ, gyári rádióhoz képest!

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#126) Huntszy válasza arty (#125) üzenetére


Huntszy
tag

Ú. Szóval már ott tartunk, hogy ami nem gyári beépített rádió az baleset?

(#127) dabadab válasza arty (#125) üzenetére


dabadab
titán

Azért túlzásokba sem kell esni, az Alpine fejegységem teljesen jól kezeli a dolgot, pont úgy, ahogy minden autórádiónak kellene: magától kapcsolódik a telefonhoz, BT-s lejátszáson marad (egy csomó autórádió csinálja azt, hogy ha bekapcsoláskor nincs BT kapcsolata (persze hogy nincs, akkor áll neki kapcsolódni), akkor átvált valami más forrásra) azon meg magától elindul a Spotify, ennyi.

DRM is theft

(#128) #06658560 válasza dabadab (#127) üzenetére


#06658560
törölt tag

Gyári egységek meg nem feltétlen csinálják így. Szóval a hogy kellene és hogy csinálják a rendszerek az megint nem teljesen fedik egymást.

(#129) dabadab válasza #06658560 (#128) üzenetére


dabadab
titán

Ahol egyébként megint felmerül az, hogy mi a fészkes fenét validálnak azok a nyomorult autógyártók és miért nem tűnik fel nekik, hogy a XXI. században vagyunk, ahol már nem csak a szelephézag számít az autóknál, hanem a fedélzeti elektronika is.

DRM is theft

(#130) Male válasza arty (#125) üzenetére


Male
nagyúr

DAB-ot tudó gyári rádió van eleve az autókban?

(#131) moleculez válasza dabadab (#127) üzenetére


moleculez
veterán

Ugynaez, Nissan Pulsar 2017. :K

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#132) -=RelakS=- válasza Male (#130) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Opel Astrában van. Direkt DAB+-al kértem, hogy jövő biztos legyen. Arra nem számítottam, hogy a jövő nem biztos.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#133) qnadam válasza Male (#130) üzenetére


qnadam
veterán

pözsókban is láttam már. mondjuk a páréves pözsók fedélzeti rendszere gyalázatosan lassú és kényelmetlen, cserébe még a klímát is ott kell állítgatni. a bt kapcsolás meg egészen sok gombnyomást igényel ezen a csodálatos felületen...
a pio fejemen semmit nem kell megnyomni ugyanehhez.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#134) Male válasza -=RelakS=- (#132) üzenetére


Male
nagyúr

Ja, kellemes az ilyen :)
Érdekes lenne erre egy stat, hogy az autók hány százalékában van... sajnos nem találtam.

(#135) #06658560 válasza Male (#130) üzenetére


#06658560
törölt tag

Fordokban van. Fiestában is.

(#136) dabadab válasza -=RelakS=- (#132) üzenetére


dabadab
titán

Direkt DAB+-al kértem, hogy jövő biztos legyen. Arra nem számítottam, hogy a jövő nem biztos.

:DDD

DRM is theft

(#137) johnywalker válasza -=RelakS=- (#132) üzenetére


johnywalker
őstag

Ez nagyon ütős... :C
Más.
Az hogy közben milyen reakciókat váltott ki szerte az országban, illetve egy nagyzoló de az állampolgárok (túlnyomó részével) garasoskodó állam indittatásai: index cikk

(#138) ricsip válasza johnywalker (#137) üzenetére


ricsip
addikt

1) Elég sótlan cikk, kb. a lényeg nem lett kifejtve, hogy miért is politikai téma a digitális rádiózás? Ha mehet a kormáynpárti agymosás M1-M2-M3 az FM-sávban, miért nem mehetne a DAB sávban ugyanúgy? Ilyen erővel a földfelszíni TV sugárzást se rakták volna át 2013-ban DVB-T-re.

2) Az indexet kik írják mióta mindenki kilépett onnan 1-2 hónapja?

-

(#139) Marvinyo válasza ricsip (#138) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

1) DAB/DAB+-on több adás "fér el" mint FM-en.

2) Nem mindenki, és nem 1-2 hónapja. Felmondási idő, meg ilyenek, tudod.

Hogy ez mennyire politikai, és mennyire szakmai döntés, azt nehéz kiértékelni az utóbbi évek döntéseinek figyelembevételével.

(#140) johnywalker válasza ricsip (#138) üzenetére


johnywalker
őstag

1- Igaz, a felületet kapargatja a cikk, sehol a területet jól ismerő ember(ek) szakmaisága
2- Azok akiket a helyükre felvettek. Nem olyan sarkos és karcos, harapós cikkek vannak már .Bulvárosodnak nahh, meg máshogy fogalmazva igazodnak a tulaj elvárásaihoz

(#141) bambano válasza ricsip (#138) üzenetére


bambano
titán

azért politikai téma, mert az, hogy az országos terjesztés, mint távközlési fogalom, szolgáltatás, mennyibe kerül, azt az állami hatóság határozza meg. mivel sikerült nekik olyan ár-elvárást megállapítani, amit nem lehet kigazdálkodni, ezért már az analógra se volt jelentkező. így lett országos terjesztésű a mária rádió, és így nem lett semmi igény se, a digitális lehetőségekre. erre beszántották.
ugyanúgy, ahogy nem volt érdemi igény a mobil digitális tévére se, azt is beszántották.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#142) haxiboy válasza arty (#125) üzenetére


haxiboy
veterán

Nézd, nálam így működik : Beülök a kocsiba, még csak nem is smart mert egy tp-link music van bekötve az aux-ra, de:
1. Felkapcsolódik a BT-re automatikusan
2. Indul a Spotify lejátszási lista
3. Indul a Waze, ráadásul a naptáram alapján még az útvonalat is bejavasolja
4. Ha nem akarok zenét megállítom az órámon vagy megnyomom a kormányon a gombot

Ennek ellenére a rádiót ha benyomom és zenét hallgatnék:
Sz@r minőséggel üvölt a reklám az esetek 90%-ában. Pont ma voltam masszázson ahol rádió szól, katasztrófa, még a zenét sem játszották le végig mert jött a reklámblokk, a 4:30-as számból 2 percet toltak le, előtte utána 8!!! perc reklám + időjárás jelentés 1.5perc előtte 20 utána 20 sec reklám mert Xy szponzorálta az időjárás jelentést is.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#143) ricsip válasza Marvinyo (#139) üzenetére


ricsip
addikt

2) Közös megegyezéssel akár már a felmondás másnapján is dolgozhatsz az új helyeden, nincs felmondási idő meg ilyenek, tudod.

-

(#144) dabadab válasza ricsip (#143) üzenetére


dabadab
titán

Közös megegyezéssel akár már a felmondás másnapján is dolgozhatsz az új helyeden, nincs felmondási idő meg ilyenek, tudod.

Nem közös megegyezés volt, hanem felmondtak, kollektívan, ha ez még így rémlik és a tulajdonosok kifejezetten ragaszkodtak a többség esetében ahhoz, hogy kitöltsék a felmondási időt (illetve Dullnál volt még egy féléves versenytilalom is).

DRM is theft

(#145) arty válasza ricsip (#138) üzenetére


arty
veterán

2.) az fideszes agitprop. de tippre az indexet finoman hangolják át habonyosra, érzik hogy ott nagy földbeállás lenne az azonnali és direkt migránsozástól.

sajnos, teszem hozzá :( még a végén linkelhető/figyelembe vehető híroldal marad sokak szemében :(

(#127) dabadab nem túlzás: a saját tapasztalatom :)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#146) dabadab válasza arty (#145) üzenetére


dabadab
titán

Erről beszélek: van némi saját tapasztalatod nyilván meglehetősen limitált számú rádióval és ezt akarod ráhúzni az ÖSSZESRE.

DRM is theft

(#147) Marvinyo válasza ricsip (#143) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Igen, mert az új vezetés láthatóan belement. Aztán mégis ők írták még a cikkeket.

Nem néztél utána, tévedtél, be is lehet ám ismerni.

(#148) Male válasza arty (#145) üzenetére


Male
nagyúr

Az Indexet fideszesek írják szerinted... jah, bizonyára... Szombathy Pálról gondolod hogy kormánypárti, vagy Sztankóczy Andrásról? :DDD

(#149) dabadab válasza Male (#148) üzenetére


dabadab
titán

Elég jól lehetett látni, hogy miben vesznek részt, nem kell gondolni semmit.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#150) ubbconfig válasza haxiboy (#142) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Egyetértek, nálam ugyanez. Ford gyári rendszer, apple carplay, spotify, waze, minden automatikusan indul, ott folytatja a zenét, ahol előzőleg abbahagyta. A központi képernyőn úgy vezérelsz mindent, mint a mobilodon. De ha nem így lenne, és nyomkodnom kéne minden indulás előtt 10 mp-ig a menüket, AKKOR IS 100x inkább saját playlist, mint a reklámokkal telesz.rt összes rádióadó. Akár ingyen van, akár nem, akár 1 gombnyomás, akár 2. Tökmindegy. A tartalomfogyasztás a lényeg, ami az utóbbi években erősen kezd átalakulni. A két kamasz fiam TV adást kb évek óta nem néz, és ha megkérdezném tőlük, hogy mondjanak találomra 3 országos rádióadót, szerintem nem sikerülne nekik. Zene nekik is spotify, saját ízlésviláguk szerint (családi csomag), műsor pedig hbo go, netflix és YT. Mert a hagyományost lesz.arják, mert nem ők a célközönség és én, mint 40 feletti apuka dettó. Évek óta a streamingre álltam át, agymosásból köszönöm nem kérek. Sem DAB, sem FM, sem műhold, sem kábeltv oldalon... :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.