Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Kisgépkezelő válasza nemlehet (#50) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Nemhogy egy 7700k, de még egy 4Ghz-re tuningolt 771-es Xeon is. :D Viccen kívül, nyilván vannak előnyei és hátrányai is a két platformnak, aztán mindenki eldöntheti magának, hogy mi számít inkább. Mindenesetre jelenleg az ár nem olyan tényező szerintem, ami az AMD felé billentené a mérleg nyelvét (hozzáteszem az Intel felé sem), pedig ha egy kicsit alacsonyabbról indulna, akkor tényleg rohannék a boltba, mert az új YT-s tesztek alapján az R5-ök a maguk kategóriájában talán még jobbak is mint az R7-ek egyel feljebb.

(#52) komi77 válasza Kisgépkezelő (#49) üzenetére


komi77
senior tag

Szerintem is várni kell még egy kicsit. Nekem sincs egyelőre késztetésem a vásárlásra. Azt el kell ismernem, hogy az olvasott tesztek szerint elég jók az R5-ösök. Nekem leginkább az 1600x tetszett. Néhol egy szinten vannak az R7-ekkel is, amik a core i7-esekkel versenyeznek. Ennek ellenére kiforratlan a konfig, drágák a jó alaplapok és a ddr4-ek is. Talán jövő ilyenkorra már megoldják a konfig problémáit és mérséklődnek az árak is. Szóval én egyelőre csak figyelek és várok.

Szegény ember kézzel nőz.

(#53) nemlehet válasza komi77 (#52) üzenetére


nemlehet
őstag

A dolláros ára alacsonyabb mint az inteles megfelelőnek. Ez magyar sajátosság, hogy 30-40 dolcsival olcsóbb, itthon meg 5-6k-val drágább...
Kaby mellé se venne senki szerintem DDR4-et már.
Én úgy látom x-es verziót kb értelmetlen venni, most az, hogy az XFR 50 vagy 100 MHz... Egy petákot nem ér meg.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#54) ViZion


ViZion
félisten

Jujj, AMD vett egy céget, be fog csődölni... :U OK, a drog rossz, érteeem? :D
Mondjuk lassan megszokjuk, h az AMD ezt vagy azt csinált/nem csinált cikkek alatt megjelennek a "szarazájemdé", becsődőmingyá' és hasonló kommentek, szal. sokat nem zavar már, csak vicces.

Lehet, h elindul itt is valami, lesz majd olcsó VR cucc a Ryzen mellé :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#55) komi77 válasza nemlehet (#53) üzenetére


komi77
senior tag

Nyilván a kinti és az itthoni ár köszönő viszonyban sincs. Egyébként nekem az x-es verzió egy két teszt eredmény miatt tetszett. Nem tudom még, hogy melyik lesz a nyerő. Annyi csak a biztos, hogy nem kapkodom el a vásárlást. Szerintem év vége felé már okosabbak leszünk a választást illetően. Melóra úgy látom, hogy megállják a helyüket. Játékok terén nem rosszak de lehet még hová javulni. Nagy bizakodással várom az optimalizációkat és az esetleges ár csökkenést. A legtöbb ismerős is várakozik. Mindenki látja, hogy elindult valami ami nem rossz de lehet ez még jobb is. Van aki már vett Ryzent és teljesen elégedett. Úgyhogy semmi rosszat nem tudnék mondani róluk. Aztán jön még a Vega is. Lehet, hogy rendszerben még jobbak lesznek.

Szegény ember kézzel nőz.

(#56) Yany


Yany
addikt

Skacok, Prohardverrel mi van? Elaludtak? Nemhogy egy teszt, de még egy hír sem került ki az R5-ösökről.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#57) Raysen623 válasza Yany (#56) üzenetére


Raysen623
addikt

Közben csődbe ment az ájemdé, nem hallottad? Fentebb már megírta valaki ;]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#58) ViZion válasza Yany (#56) üzenetére


ViZion
félisten

Tesztelik, csak olyan jó, h elájultak és még nem tértek magukhoz :D
Rohadtul várós, nyáron csere, ha lesz jó lap és lezáródik ez a pár hiszti ami még van körülötte. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#59) komi77 válasza Raysen623 (#57) üzenetére


komi77
senior tag

PH! kivárja a tizenkettő pont nyolcat - itt vége a papírnak. Így megspórolnak egy csomó melót. Aki meg közben vett Ryzent, annak meg az Amd köszöni, hogy őket választotta ;] Szóval nem lesz teszt egy megszűnt cég kifutott modeljéről :D Mire mennénk vele?

Szegény ember kézzel nőz.

(#60) whYz válasza Raysen623 (#57) üzenetére


whYz
addikt

Nem irt ilyet senki. Ne terjeszd a hulyeseget.

(#61) Pug válasza whYz (#60) üzenetére


Pug
veterán

Ha attori a 12.80-at akkor vege a papirnak es azon egy jo hir se fog segiteni.

És volt bátorságod leírnim, hogy "Ne terjeszd a hulyeseget." :DDD :DDD :DDD

Jéé, volt 12.80 alatt, meghalt a papír, nincs pulzusa az AMD-nek a tőzsdén...
Baromságokat hordtál össze-vissza, legyen benned annyi tartás, hogy ezek után már ne neked álljon még feljebb, ha valaki rajtad vinnyog.... :U

[ Szerkesztve ]

(#62) komi77


komi77
senior tag

Szerintem a PH! részvények estek tizenkettő pont nyolc alá, azt végük. 16 órával ezelőtt jelent meg az utolsó cikk. Azóta semmi aktivitás. Mondjuk egy R5-ös cikk vagy teszt vagy valami. :F

Szegény ember kézzel nőz.

(#63) whYz válasza Pug (#61) üzenetére


whYz
addikt

A hetnek meg nincs vege. Azert mert meg nem esett ossze nem jelenti azt, hogy nem is fog. Messze van meg majus 1. 12.80 tartotta magat es azert is tudott visszamaszni mikozbe medve volt a piac. Szakertonek azert ne menj el. :DDD

A csodtol meg nagyon messze van az, hogy esik az AMD reszvenye. Kicsit nezz utana a kifejezesnek mielott ilyen butasagokat irkalsz.

[ Szerkesztve ]

(#64) Bici válasza whYz (#63) üzenetére


Bici
félisten

Honnan jön ez a 12.80? Miért pont annyi?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#65) superg válasza Bici (#64) üzenetére


superg
senior tag

Nostredamus megjósolta. Technikai elemzésekben szoktak ilyen támaszokat,értékeket kihozni a múltbeli teljesítmény elemzése során,de persze kollega kicsit elvetette a súlykot az sem szentírásm mint ahogy szinte semmi a tőzsdén(meg a Goldman Sachs sem stb)

(#66) whYz válasza Bici (#64) üzenetére


whYz
addikt

Eros tamasz. Nezegessel chartokat, elemzeseket...

Sajnos a tozsden nem a fanboyoknak adnak igazat, hanem azoknak akik ertenek hozza (es nem magamra gondolok).

superg: GS sem tud mindent, de az emberek hallgatnak ra, es ez nagyon sokat szamit. Ha egy ekkora szakerto azt mondja, hogy esni fog akkor nem azert fog esni, mert sz@r a ceg, hanem a felelem miatt. De mint ahogy lattuk a TSLA-nal se valt be, szoval ahogy irtad, ez nem szentiras.

(#67) ViZion válasza whYz (#63) üzenetére


ViZion
félisten

Engem meggyőztél, AMD részvényt nem veszek. OK, mást sem. K&H-ban van tulajdonrészem, annyit fizettem már lakáshitelt vissza, az elég :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#68) komi77 válasza ViZion (#67) üzenetére


komi77
senior tag

Én már nem is tudom mi volt a fórum eredeti témája. Viszont ez a tőzsde dolog nagyon kiburjánzott. Egyébként meg nekem kifejezetten tetszik a 12,80. Ismerősök körében tegnap óta szállóigévé vált ez a szám. Gyakorlatilag ha valami bukásra ítéltetett csak elég kimondani rá a 12,80-at. Szóval egy vadonatúj kifejezéssel lett gazdagabb a nyelvünk, ne bánjuk ezt kellenek az ilyenek :C

Szegény ember kézzel nőz.

(#69) whYz válasza komi77 (#68) üzenetére


whYz
addikt

En is belevettem annyiert 1000 darabot, nehogy meg csodbe menjen itt a ceg. :DDD

12.80 FTW! :C

[ Szerkesztve ]

(#70) komi77 válasza whYz (#69) üzenetére


komi77
senior tag

Ne használd a 12.80-at, kinyírja a céget :D Na mindegy ha vettél, akkor talán megmarad :DD

Szegény ember kézzel nőz.

(#71) #06658560 válasza komi77 (#70) üzenetére


#06658560
törölt tag

Akkor az sem a beharangozott csodadriver?

(#72) komi77 válasza #06658560 (#71) üzenetére


komi77
senior tag

Nem az :N

Szegény ember kézzel nőz.

(#73) superg


superg
senior tag

Emberek a tegnapi záróár 12.76 [link]
Mi lesz most?

(#74) Laja333 válasza superg (#73) üzenetére


Laja333
őstag

Felszámolják a céget. Nincs mese. R.I.P. :O

(#75) t72killer válasza Laja333 (#74) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

RIP-részvényt lehet kapni;]?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#76) whYz válasza superg (#73) üzenetére


whYz
addikt

Itt a veg, csodbe ment a ceg sracok. :DDD

Amugy jol latszik a Ryzen 5 fogadtatasa a arfolyamon. Hamarosan az FX sorsara fog jutni ha az intelen meg a GS-en mulik. :U

(#77) Laja333 válasza whYz (#76) üzenetére


Laja333
őstag

Akkor ezután már csak GS CPU-t veszek. :((

(#78) whYz válasza Laja333 (#77) üzenetére


whYz
addikt

Jol teszed. Pusztuljon az AMD! :DD

(#79) superg válasza t72killer (#75) üzenetére


superg
senior tag

Lehet, úgy hívják short.Shortolással akkor nyersz ha esik az árfolyam.
Amúgy a hangulat is negatív mostanában,Nasdaq is negatívban zárt ezt is figyelembe kell venni,meg sok minden mást is.Jó kis tőzsde topik lett itt :D

(#80) whYz


whYz
addikt

Az AMD ma:

:C

(#81) Laja333 válasza whYz (#80) üzenetére


Laja333
őstag

Na, eddig jó poén volt, de most már kezdem azt hinni, hogy te ezt komolyan gondolod. :(

[ Szerkesztve ]

(#82) komi77 válasza superg (#73) üzenetére


komi77
senior tag

Azt hiszem vége mindennek. Utoljára akkor volt ekkora pánik amikor kiderült, hogy drágul a csirke-farhát. :O

Szegény ember kézzel nőz.

(#83) ViZion válasza komi77 (#82) üzenetére


ViZion
félisten

Ki kellene menni a CEU tüntetésre SAVE THE WHALES AMD! Plakátokkal... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#84) whYz válasza ViZion (#83) üzenetére


whYz
addikt

Ez a hajo mar elment elsullyedt.

Akinel meg van ryzen az gyorsan adja el amig meg lehet. :DDD

(#85) Yany


Yany
addikt

Ne hagyjátok abba, én jókat mulatok most. :DDD
GS CPU for preZident!

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#86) komi77 válasza ViZion (#83) üzenetére


komi77
senior tag

Friss hírek: Mészáros Lőrinc megvásárolta a csődbe ment Amd-t. A gyártás a Legoland melletti területen létesített üzemben folyik majd. Lisa Su-ról kiderült, hogy észak-koreai ügynök.

Szegény ember kézzel nőz.

(#87) Laja333 válasza komi77 (#86) üzenetére


Laja333
őstag

Mindig is sejtettem... Gyanús volt, hogy koreai feje van... :(((

[ Szerkesztve ]

(#88) komi77 válasza Laja333 (#87) üzenetére


komi77
senior tag

Sokszor mondtam, hogy annak a nőnek a szeme sem áll jól. :D

Szegény ember kézzel nőz.

(#89) whYz


whYz
addikt

Ugy tunik bejott a joslatotok, nem sok maradt az AMD-bol a nap vegere. Ryzen megy a levesbe az FX es Phenom utan.

Hajra Intel, soha tobbet AMD! :C

[ Szerkesztve ]

(#90) ViZion válasza komi77 (#86) üzenetére


ViZion
félisten

Akkor jó kezekbe került... Nézd meg, h pár év alatt milyen szépen felfejlesztette a cégeit... :K
Magyar AM4-be Magyar Rájzent! A betyár mindenit! És csatolják vissza Taiwant! :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#91) Kisgépkezelő válasza ViZion (#90) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Az, hogy a nyócmagos Ryzent szétgyalázta a 4 magos 7700k a játékokban, annyira gáz, hogy muszáj volt hívniuk egy gázszerelőt. :D

(#92) ViZion válasza Kisgépkezelő (#91) üzenetére


ViZion
félisten

Hát így, h mondod, h hype-árazott Ryzent valami szintén drága intel proci meggyalázta... fujj. Nem tudok aludni ettől a gondolattól. :U
FX időben is ment a hiszti, h az intel (ami mondjuk drágább is volt akkor, most még alakulnak az árak pár hónapig) csinált 120 fps-t, az FX meg csak 100-at. OK, de olcsóbb is volt. Másik, h vannak akik dolgoznak is a gépen (én is anno). Szal. nem csak az fps mennyiségre vesznek vasat. R5-től függ sok minden, az lehet a "népproci", engem sem hat meg, h 100 vagy 140k az R7...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#93) komi77 válasza ViZion (#90) üzenetére


komi77
senior tag

Az új út menti kék hírdetőkre ez kerűl: Állítsuk meg az Intelt! A Ryzen nálunk jobban teljesít.

Szegény ember kézzel nőz.

(#94) Kisgépkezelő válasza komi77 (#93) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

De akkor ki kell dobni a jól bejáratott kék dizájnt és újat terveztetni. Mondjuk aközben biztosan ki lehet utalni egy kevés tanácsadói díjat rokonok cégeinek, úgyhogy ezzel annyira nagy gond nem lesz.
Szerencsére az Intelt nem kell megállítani, megálltak azok maguktól is egy pár éve. Már a Sandy után levették a lábukat a gázról, de azóta még a féket is tövig nyomták. A Kaby csak azért előrelépés mert a szekér már áll, de a csomagtérben még gurulnak előre az üres üvegek.

(#95) komi77 válasza Kisgépkezelő (#94) üzenetére


komi77
senior tag

Itt most mindegy, hogy az Intel áll vagy sem. Ha áll akkor is meg kell állítani, mert lehet, hogy nem áll eléggé. Egyébként meg a felcsúti kisvasutat meghosszabbítják a nyíregyházi Legolandig. Mert ez mellett épül az új magyar Amd üzem.

Szegény ember kézzel nőz.

(#96) Kisgépkezelő válasza komi77 (#95) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Mondjuk az igaz, hogy ha álló dolgot próbálnak megállítani, akkor sokkal kisebb erőfeszítéssel sokkal nagyobb sikert lehet elérni és a kudarc kockázata is alacsonyabb. Persze előfordulhat, hogy később újra elindul, de legfeljebb majd ráfogják, hogy igazán nem is akarták örökre megállítani, csak nevelő célzattal lefékezték, hogy tudja hol a helye.

(#97) komi77 válasza Kisgépkezelő (#96) üzenetére


komi77
senior tag

Ennyi, nem kell ezt túl spillázni. :C Mi is volt az eredeti téma? No mindegy árfolyam rendben lezajlott a Dunán is meg a Tiszán is, hajóvonták találkozása tilos.

Szegény ember kézzel nőz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.