Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

Terjeszkedik és egyúttal fejlődik az AMD. Jó hír.

#tarcsad

(#2) whYz válasza Yutani (#1) üzenetére


whYz
addikt

Ellenkezoleg. A hir hatasara zuhanni kezdett az AMD arfolyama. Nagy lejtmenetben van most az AMD sajnos amiota jonnek a negativ hirek a ryzennel kapcsolatban. :(

(#3) Duddi


Duddi
aktív tag

Az ötletet csak támogatni tudom! Mivel az AMD vette meg őket így nagy esély van rá hogy a végtermék működni fog minden platformmal a DK ja ha kell egyáltalán hozzá bekerülhet a többi nyílt licensze közé. Remélem hamar lesz belőle valami :)

(#4) Duddi válasza whYz (#2) üzenetére


Duddi
aktív tag

Az AMD mindig is kockázatosan játszott. amikor megvette az ATI-t is mindenki azt várta mikor megy csődbe és zárnak be Amikor késve jött ki a Free-sync mindenki úgy volt vele hogy a kutyának sem kell majd a G-syinc mellett. Szerintem ez sem az utolsó koporsószeg.

(#5) Yutani válasza whYz (#2) üzenetére


Yutani
nagyúr

Jaj már, a részvény piac olyan, mint egy ijedt halraj. :U

#tarcsad

(#6) Laja333 válasza whYz (#2) üzenetére


Laja333
őstag

Jönnek a negatív hírek? :F Megjelenés óta csak azt olvasni, hogy ilyen-olyan frissítésekkel jelentős sebesség növekedés történt.

Yahoo szerint az elmúlt fél évben többször is voltak ekkora értékcsökkenések, mégsem zuhant be, sőt.
Ha megnézed, NV-nél is volt hasonló csökkenés nemrégiben. Semmi különös nincs ezekben...

(#7) Bici válasza whYz (#2) üzenetére


Bici
félisten

Milyen zuhanásra gondolsz? [link]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8) whYz válasza Bici (#7) üzenetére


whYz
addikt

Nem latod, a 15%-os esest? Azert az nem nevezheto kicsinek, eleg rendesen megtort a trendvonal. Ha attori a 12.80-at akkor vege a papirnak es azon egy jo hir se fog segiteni.

(#9) t72killer válasza Bici (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Wow, most nézem, 1év alatt majd' megnégyszerezte az árát, ez nagyon durva teljesítmény még ilyen kisrészvénynél is!

#8: igen, nagyon durva emelkedéseken van túl, egyértelmű, hogy ez a "Zen túlárazás". És azt látjuk, hogy az intelt nem mosta le a padlóról egyáltalán, ergo mehet szép lassan vissza, valami realisztikus értékhez mondjuk 6-8$ környékén.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10) #06658560 válasza Bici (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Utóbbi másfél hónap esetleg?

(#11) komi77 válasza whYz (#2) üzenetére


komi77
senior tag

Nem vagyok tőzsde szaki de remélem nem lesz igazad. Elég rapszódikusan változik a papír értéke napi szinten. Tavaly áprilisától - kisebb visszaesések mellett - de folyamatosan nő az értéke. Látszik a Ryzen megjelenése előtti napokban el is érte a maximumot - legalább is az eddigit. Az idén még legalább kétszer jelennek meg processzorok, sőt még vissza van a Vega is, stb. Ha sikeresek lesznek a termékek - és eddig, a nehéz indulás után minden ezt mutatja - nem gondolom, hogy lejtmenet lesz a trend.

Szegény ember kézzel nőz.

(#12) lemusz


lemusz
addikt

(#13) Raysen623 válasza whYz (#2) üzenetére


Raysen623
addikt

Nekem úgy tűnik képtelen vagy értelmezni még az általad linkelt oldalon lévő leírást is és csak a főcímre hagyatkozva írod be a "zuhanást". 3,1% nem zuhanás, hanem csökkenés, de kb ekkora értékkel szoktak változni a tőzsdén az árfolyamok napi szinten, ami normális. A lényeg, hogy egy adott árfolyamsávban mozogjon az érték ha lehet.

Egyébként meg ha egy cég felvásárol valamilyen másik céget, az tőkeerő csökkenéssel jár, mert hirtelen nagyobb mennyiségő pénztől szabadul meg a vállalat. Értelemszerűen ezt a részvényárfolyam is megérzi. A gond akkor van, amikor nem erősödik vissza...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#14) whYz válasza Raysen623 (#13) üzenetére


whYz
addikt

:DDD

Mondj meg ilyen jokat legyszives. Biztos azert kialtottak ki mar sokadszorra "biggest looser"-nek az AMD-t. Az elemzok szerint vege van, megy szepen vissza eloszor 9-10 korulre aztan meg a 2 dollaros savba ahova amugy is tartozott. AMD csak a hypebol el, a ryzen is nagy bukas lesz sajnos, mert az intelt nem tudjak megszorongatni. A lejarato kampany is elkezdott GS-el az elen ami ellen nem tudnak semmit tenni.

Azt hozza tennem, hogy AMD-s vagyok, sose vennek intelt, mielott meg fanboyoznal.

[ Szerkesztve ]

(#15) Bici válasza whYz (#8) üzenetére


Bici
félisten

whYz, Kopi31415: Ez teljesen normális görbe ilyen esetben. Hatalmasat emelkedett, ami után leggyakrabban kisebb esés következik, amint elmúlik a lelkesedés, és beáll egy reális szintre.
Nem hinném, hogy ez a szint 6-8 dollár lenne, bár nem vagyok szakértő.
Ha a negyedéves jelentések jó számokat tartalmaznak majd, akkor elindulhat egy ésszerű növekedési ütem.
Szerintem.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#16) Raysen623 válasza whYz (#14) üzenetére


Raysen623
addikt

Köszönjük Emese jár a keksz! ;] Ami a ryzen-t illeti: az újabb tesztek távolról sem azt igazolják vissza, hogy bukás lenne a termék. Mondj egy olyan céget amelyik nem hype-ol... :W

Egy másik AMD configos nem fanboy... ;)

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#17) Alo27


Alo27
csendes újonc

A grafikonból az látszik, hogy elég szépen trendel felfelé éves szinten. Közben nyilván vannak korrekciós időszakok, mint a mostani. A nagy 7%-os esést pl. a Goldman Sach-os elemző bácsi 11 dolláros célára okozta, azóta azt nyögi az árfolyam. Elég nagy furcsaságok vannak egyébként az elemzésében nem tűnik túl megalapozottnak, rengeteg elemző ellenkező állásponton van, de mivel Ő a GS elemzője, így marha nagy súlya van, az már más kérdés, hogy a GS 1 hónapja vett nagyobb AMD pakkot..Szóval elég érdekes ez, ki tudja mi vezérli őket, lehet még többet akarnak venni. Ezen kívül volt beesés a Ryzen 7 tesztek miatt megjelenéskor, kb a játékok miatt, ami ugye folyamatosan fejlődik már az FPS ugye..Tényleg aki naprakész ebben hogy áll a lemaradás most javító csomagok után? Hány % a lemaradás kb? Ha jól sejtem ezt kihozzák majd kb egálra mire minden optimalizálva lesz, ennek hatása később fog látszódi a tőzsdén.
Ezt érdemes amúgy figyelni:

https://www.amazon.com/Best-Sellers-Computers-Accessories-Computer-CPU-Processors/zgbs/pc/229189

Kiváncsi leszek a mai indulás után hol lesznek itt a Ryzen 5-k.

Egyébként sokat ment a 2 dollár óta az árfolyam, de azért elég ritka az is, hogy egy cég hirtelen a kvázi kapuzárási állapotból igen versenyképessé váljon 1 év alatt. Márpedig kb. ez megy most végbe az AMD-nél. Ha pedig azt nézzük, hogy az NV-nek és Intelnek mennyivel nagyobb a piaci kapitalizációja NV (kb 25* nagyobb) úgy hogy az ugye nem gyárt CPU-t..Ez a Ryzen meg tuti hoz majd egy 20-30%-os piaci részesedést, ami eddig hol is volt? Aki tudja írja meg légyszi..Ez esetben még olcsónak is tekinthető...Másik kérdésem, ha jól tudom NV az önvezető autó témában jár előrébb. Van valami más terület is amiben jelentősen előrébb vannak? Nekik van önvezető autóval foglalkozó projektjük? Köszönöm a választ!

Egy szóval ha a következő egy évben nem lesz ennél fentebb az árfolyam jelentősen, úgy hogy mondjuk nem lesz közben egy bazi nagy medvepiac, akkor nagyon nem értek én ehhez. :) + Ugye azt is nehéz elképzelni, hogy a kb 0%-os részesedésű legnagyobb marge-al bíró szerverek terén ne hasítana ki jelentős szeletet a Nápoly :) Arra számítok, hogy az jól fog elsülni nagyon és akkor lesz emelkedés..főleg ha jönnek a pozitív EPS-el bíró negyedévek Q2-től..

[ Szerkesztve ]

(#18) Mice_007


Mice_007
tag

Goldman elég pesszimista elemzést nyomott ki, én nem bocsátkoznék elemzésekbe, mert nem értek hozzá de bőven találni ellentétes, jóval összeszedettebb anyagot:

[link]

AIDA64.com

(#19) Alo27 válasza Mice_007 (#18) üzenetére


Alo27
csendes újonc

Illetve minek vett volna az GS AMD részvényeket ha így gondolják? Hány órakkor lesz a Ryzen 5 indulás? Tudja valaki? Lesznek tesztek?

(#20) #44630784 válasza whYz (#14) üzenetére


#44630784
törölt tag

Ezek az "elemzők" az esetek többségében árfolyam manipulátorok, akik az "előrejelzéseikkel" először feltolják az árfolyamot a várakozások irreális túlpörgetésével, aztán benyögik, hogy "looser" mert a cég nem felelt meg az általuk gerjesztett elvárásoknak. A sok hülye clickbait oldal meg kritika nélkül átveszi a szövegeiket.
Nézd meg mi megy egy komolyabb sony, samsung vagy apple bejelentés előtt: az elemzők kihozzák, hogy ez lesz minden idők legnagyobb eladása, majd amikor nem dönt rekordokat, csak hozza a reális értékeket, akkor jön a vészmadárkodás, hogy válságban a cég, mert az eladai elmaradtak a "várakozásoktól". Az sem zavarja őket, ha a cég véletlenül minden létező rekordot megdönt, mert akkor a növekedés üteme romlott, vagy a növekedés növekedésének növekedése és így tovább.

(#21) lemusz válasza Alo27 (#17) üzenetére


lemusz
addikt

Nálam Te nyerted el a nap Wall Street farkasa díjat! Gratulálok!

(#22) Alo27 válasza lemusz (#21) üzenetére


Alo27
csendes újonc

Megtisztelő! :) A lányokat is intézed? :)

[ Szerkesztve ]

(#23) komi77 válasza Alo27 (#19) üzenetére


komi77
senior tag

Jó a kérdés. Mikor jelennek meg az R5-ösök? Kinek van infója?

Szegény ember kézzel nőz.

(#24) komi77


komi77
senior tag

Hmmm, ez érdekes :F

[ Szerkesztve ]

Szegény ember kézzel nőz.

(#25) Mice_007 válasza komi77 (#23) üzenetére


Mice_007
tag

Ma, úgy tudom du 3 körül, vagyis mostanában. Tesztek gondolom onnantól jönnek majd mindenfelől.

AIDA64.com

(#26) Alo27 válasza komi77 (#24) üzenetére


Alo27
csendes újonc

Amazon még nem Ipon meg igen? Ez Igen! :)

(#27) komi77 válasza Alo27 (#26) üzenetére


komi77
senior tag

Nálunk a Ryzen is jobban teljesít ;] No meg a PH teszt nélkül nem merik nemzetközi piacra dobni az R5 sorozatot.

Szegény ember kézzel nőz.

(#28) Pug válasza whYz (#8) üzenetére


Pug
veterán

Ha attori a 12.80-at akkor vege a papirnak es azon egy jo hir se fog segiteni.

Mit szedsz? Aggggyáááááááááááá!!!444444!!!!! :DDD :DDD

(#29) Raysen623 válasza komi77 (#24) üzenetére


Raysen623
addikt

Az 1400-as ára nagyon szimpi, ami még esni is fog fél év múlvára. :C

(#28) Pug: sírok! :DDD

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#30) #06658560 válasza Alo27 (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

A Ryzen miatti lufifújásnak szerintem akkor kellett volna megállnia, amikor kiderült, hogy nem az OEM piacon kezdenek, hanem direkt kiskerben. Hisz az rizikósabb, kisebb bevételt jelent, lassabb megtérüléssel. A szervereknek maximum pozitív hatásának kéne majd lennie, ha piacra kerülnek és bejelentik az első üzleteket.

"Ez a Ryzen meg tuti hoz majd egy 20-30%-os piaci részesedést, ami eddig hol is volt?"

Biztos? Ugyanis most annyi. (20)

"Van valami más terület is amiben jelentősen előrébb vannak?"

Elvileg van ultramobil SoC-juk is. AMD azt a vonalat mintha teljesen elengedte volna.

(#31) t72killer válasza Alo27 (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A fák és az égignövés esete forog fenn... Azért a Zen-től sokan vártak megváltást (=leveri magonkénti teljesítményben a tuningos Ivy-Haswell procikat legalább), ez nem jött el. VGA szegmensben is az NV után kullognak folyamatosan teljesítmény/fogyasztás téren, sőt, absz teljesítményben is csak ígéreteket látunk, konkrét terméket nem. Amúgy a vega ígérete még felviheti, de ha az kijön - valszleg a világot nem megváltva - szépen megy vissza az árfolyam, ahonnan jött. Hacsak nem alkotnak valami überkirály dolgot VR-téren, de ez még naagyon a jövő zenéje, jelenleg legocsajokat nézegetünk pixel-drótkerítésen keresztül, optikai hibákkal terhelt szemüvegekkel.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#32) komi77 válasza Raysen623 (#29) üzenetére


komi77
senior tag

Szimpi árak ezek és még jobbak lesznek.

(#28) Pug: Basszus, kollégák azt hiszik rajtuk röhögök. Szó szerint fetrengés - szerintem már hívták a mentőt.

Szegény ember kézzel nőz.

(#33) komi77 válasza Pug (#28) üzenetére


komi77
senior tag

Ez amolyan bemegy a srác a NASA-ba és elmondja, hogy Ha attori a 12.80-at akkor vege... :C

Szegény ember kézzel nőz.

(#34) hash99 válasza Mice_007 (#25) üzenetére


hash99
senior tag

Már vannak kint tesztek. Pl.: guru3d -n

(#35) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Az AMD okosan csipeget az ATI óta...
A SeaMicro-t is java részben a Freedom Fabric miatt vette meg, amit még a mai napig sem aknázott ki teljesen. Igaz, a hozzá való processzor - Zen - sem volt meg.
Ennek a vételnek is meglesz majd a maga hozománya!

Mindezt amellett, hogy hihetetlenül jól skálázható - GCN - GPU architektúrával rendelkezik és remélhetően a Zen-t is ilyenre tervezték! Robbantotta a régóta vegetáló API-kat a Mantle bevezetésével. Megalkotta a FreeSync-et. Van egy HSA koncepciója; remélhetőleg a Ryzen és a Vega profitálni is fog tudni belőle. És a konzolpiacot is "vitte". És merte a GDDRX memóriát lecserélni az előre mutatóbb HBMX-re. Interposerrel!
Szóval nem lehet azt mondani, hogy a "piaci fölényéből", a "márka goodvill-jéből" vagy a korlátlan tőkéjének köszönhetően felvásárlásokból lassítja a technológia fejlődését...

Az AMD-nek a jelek szerint van egy koncepciója, amit végeláthatatlan türelemmel, leleményességgel és szorgalommal véghez is visz. Nem a bebetonozott piacokon akar győzni, ott csak helytállni akar, hanem nyit a felhasználók leendő igényei felé. Pár éve hitte volna bárki is, hogy ők ma a konzolok "nambervanjai"?!
És attól, hogy valami nem tűnik "tökélynek", attól még - igaz némi "reszelés" után - az! Jó a Ryzen, klassz lesz a Vega és a mostani akvizíció is be fog érni hamarosan!
Az AR-ben van a jövő...

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#36) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

"Az AR-ben van a jövő... "
Az AR a jövő!

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#37) #06658560 válasza Vitamincsiga (#35) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Mindezt amellett, hogy hihetetlenül jól skálázható - GCN - GPU architektúrával rendelkezik és remélhetően a Zen-t is ilyenre tervezték"

Ezt mi igazolja? Mert nem rémlik, hogy olyan fantasztikus skálázódást látnék.

>"Az AR-ben van a jövő... "
Az AR a jövő!<

Szerintem inkább a VR vagy a MR.

[ Szerkesztve ]

(#38) Callisto válasza whYz (#14) üzenetére


Callisto
őstag

Ismét egy emberke, akinek halványlilája sincs arról, hogy is működik a tőzsde és ebben az esetben speciel miért is csökkent az AMD.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#39) Alo27 válasza t72killer (#31) üzenetére


Alo27
csendes újonc

Nem égignövés, de hogy 10-20%-al ne nőjön a piaci részesedésük a Ryzen család miatt, az nehezen elképzelhető számomra, tekintve, hogy ár/teljesítmény arányban nagyon ott vannak. Ha jól érzékelem egyedül az FPS-ekben marad el kissé, ami pár hónap és marginális lesz ha már nem az. A többi műveletnél meg nagyon rendben vannak, ami például munkaállomások esetén inkább döntő tényező. Mindezt a nagy kilátástalanságból, ha jól tudom laptopok esetén sem voltak eddig sehol és ezzel oda is pályázhatnak..Ez egy stabil, piaci részesedést növelő pár évet vetít előre ami a belengetett csődközeli állapothoz képest szerintem nem 6-7* piaci árat kell hogy jelentsen.

(#40) #06658560 válasza Alo27 (#39) üzenetére


#06658560
törölt tag

És lesz is elég CPU a piacon? Lesznek OEM-eknek értékesített CPU-k?

(#41) Alo27 válasza #06658560 (#40) üzenetére


Alo27
csendes újonc

Ezt ne tőlem kérdezd. Én egyszerű kögazdász vagyok, úgy kell megfejtegetnem a itteni kocka közönség írását. :) Olvastam olyat, hogy Ryzen 7 esetében április első felében indul meg az, hogy már nagy gyártók is beteszik a gépükbe. Gondolom ezt érted OEM alatt..Lassan indul be a gépezet, de karácsonyra már fullon fog pörögni az biztos. Ha jól udom Ryzen 7-nél is hard start volt, azaz a legtöbb boltban már ott volt a termék, olyanról, hogy nincs elég CPU talán úgy olvastam, hogy nincs még elég alaplap..De ezek a problémák gyorsan megoldódnak, nem is érdekes szerintem.

(#42) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

A mi cegunk tuti Ryzent venne a munkaallomasokba jelenlegi allaspont szerint. Szarnak az FPS-re, itt nyers ero kell. Penzugyi es kozgazdasagi szimulaciokrol van szo.

(#43) Alo27 válasza [CsuCsu] (#42) üzenetére


Alo27
csendes újonc

Ha nem titok milyen cég ez? Pesten van? Jól hangzik! :)

(#44) [CsuCsu] válasza Alo27 (#43) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

London, economic consulting ceg.

(#45) t72killer válasza Alo27 (#43) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ahol értenek hozzá, ott az adott progiban mutatott teljesítmény alapján döntenek:R. Igaz jó régen, énis láttam már egyetemi munkaállomást Opteron procikkal. Azon ment jól a kód - pontosabban semmivel se volt lassabb, mint egy ugyanolyan órajelű+magszámú de 2x annyiba kerülő xeonos rendszer.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#46) Alo27 válasza [CsuCsu] (#44) üzenetére


Alo27
csendes újonc

Odáig nem megyek :) Szólj ha lesz Magyarban is. :)

(#47) superg


superg
senior tag

Egy biztos akinek nagyon határozott véleménye van,ne itt keménykedjen hanem longolja vagy shortolja all innel.

(#49) Kisgépkezelő válasza komi77 (#32) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Én is megtaláltam a hozzám közel eső "Ismertmagyarbolt" webshopjában az új procikat, de azért nem kezdte égetni a zsebemet a pénz az árak láttán. Nem mondom, hogy ár érték arányban, rosszabbak mint az Intel megoldásai, de jelenleg jobbnak sem tűnnek, pedig annak kéne lenniük ha piaci részesedést akarnak növelni. Én nagyon úgy indultam neki az évnek, hogy a nyár közepe felé veszek egy Ryzent, de ezek az árak egy kicsit
lelohaszották a kedvemet. Remélem azért addigra egy csökkenek az árak.
Mondjuk más boltban még nem láttam, de lehet, hogy a többi bolt egy kicsit olcsóbban hozza ki, aztán holnap már üzemelem is be. :D

[ Szerkesztve ]

(#50) nemlehet válasza Kisgépkezelő (#49) üzenetére


nemlehet
őstag

Több magot és szálat kapsz, sok munkára használt programban jelentősen jobb, játékokban kicsit gyengébb (már ahol) nagyságrendileg azonos áron. Szerintem ez egy jó ajánlat. Jó persze tudom, de a 7700k úgy is jobb....

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.