Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Kassadin válasza Avicularia (#21) üzenetére


Kassadin
addikt

Mekkora összeget takar az a kurv@ sok pénz?

V.Stryker: Csak sok sikert tudok kívánni az utadhoz. Mást sajnos nem tudok hozzáfűzni, nincsen ilyen irányú tapasztalatom. :)

[ Szerkesztve ]

(#52) danih


danih
addikt

Hmmm akkor én vagyok csak olyan péró, hogy kelet felé mennék? :)

(#53) Syl válasza kmisi99 (#50) üzenetére


Syl
nagyúr

Erre biztatom én is a lányomat. Van még neki két éve, utána irány ki. :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54) xdx@ válasza danih (#52) üzenetére


xdx@
aktív tag

Konkrét ország(ok)? :)

(#55) keIdor válasza danih (#52) üzenetére


keIdor
titán

Én maximum Ausztráliát és Új-Zélandot tudnám elképzelni keleten, mert ugye az is arra van.
Ázsiában nagyon más a kultúra, nem bírnám ott sokáig, más a munkamorál is... Japánban napi 10-12 óra munka is teljesen átlagosnak számít, sokaknak nincs is élete.
Tévedés ne essék, én sem a munka ellen vagyok, sőt, de azért a ló túloldalára se szeretnék átesni, már pedig keleten át kell esni rajta.:D

Oroszországban meg nem látom a jövőt, nagyon nem is kedvelem őket, a kamerás közlekedés topikokban látottak miatt nálam nem igazán számít kulturált helynek.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#56) Crystalheart válasza danih (#52) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Oh, az animetopik majdnem teljes lakóállománya valszeg legszívesebben Japánba menne. :D (Persze nem dolgozni.)

Keldor papa: Csomóan itthon is 10-12 órát dolgoznak, nem? :)

[ Szerkesztve ]

(#57) danih válasza keIdor (#55) üzenetére


danih
addikt

Pont Oroszországra gondoltam pl., persze a legnagyobb városok egyikére. Én már éltem pár évet ott, és totál megváltozott a véleményem, főleg ami a kulturáltságukat illeti. Ha már jövő, akkor inkább oda, mint a szerencsétlenkedő "nyugatra".

[ Szerkesztve ]

(#58) Lauda válasza V.Stryker (#31) üzenetére


Lauda
félisten

:)

Amig kint nincs biztos megelhetes mindkettotoknek, addig semmifelekeppen ne adjatok el az itthoni lakast, mert ha nem sikerul, akkor van hova hazajonni. Valakire ra kell bizni, hogy rendezze az alberlet dolgot, abbol is jon a penz. De csakis olyanra, aki feltetlen megbizhato, kulonben eladja, mire eszbekaptok. Aztan ha kint megy a szeker, ez lehet akar 1-2 ev is, mire igazan beindul, akkor el kell adni es kint befektetni lakasba, butorokba, autoba stb.

Persze ez csak egy velemeny/tanacs, nektek kell tudni mi merre.

(#59) keIdor válasza danih (#57) üzenetére


keIdor
titán

Szerencsétlenkednek, de rövid távon jobb marad itt az életszínvonal szerintem.
Hosszú távon meg ki tudja még mi lesz, továbbra is bízom egy Európai Egyesült Államokban egy erős vezetővel az élen, még ha tudom is, hogy sok esély nincs ilyenre. Én teszek a szuverenitásra, tehát támogatnék egy ilyen jövőképet, akár itthon, akár az EU-n belül máshol.

Crystalheart: Velem is megesik, de azért nem rendszeres. Ott minden napos, Dél-Koreai cégnél dolgozom, első sorból "élvezem" a moráljukat. Egyik ismerős is élt kinn Japánban másfél évet, mesélte, hogy sokan csak aludni járnak haza, nekik elég is egy 30nm-es lyuk fejenként vagy kisebb is, mivel idejük nagy részét a munkahelyükön töltik el, akár hétvégén is. Azért én még szeretnék csinálni mást is...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#60) Иван válasza keIdor (#59) üzenetére


Иван
őstag

Én igazából egy olyan országról álmodom, amilyen anno a Monarchia volt. Recsegett, ropogott, de legalább nem ilyen pici országok szerencsétlenkedtek.

A nagyobb populatio pedig elősegíteni a hatékony resistentiát szemben a Nyugattal, a nagyobb belső economiáról nem beszélve.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#61) baluka26 válasza Иван (#60) üzenetére


baluka26
veterán

Menő így írni?..

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#62) Иван válasza baluka26 (#61) üzenetére


Иван
őstag

Igen.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#63) danih válasza baluka26 (#61) üzenetére


danih
addikt

A nagy erőlködésben a magyar része lett rossz :)

(#64) GabN73 válasza Иван (#62) üzenetére


GabN73
addikt

(#65) baluka26 válasza danih (#63) üzenetére


baluka26
veterán

A menőségnek komoly ára van ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#66) Иван válasza danih (#63) üzenetére


Иван
őstag

Próbáljátok csak ki, milyen nehéz imitálni az archaikus magyart. :DDD

Amúgy meg nem gáz, ha a magyar része lett a rossz. A legtöbb magyar főnemes úgyse beszélte a magyart. :DD

SZERK
GabN73: az másféle beszéd. Az Sir Humphrey style.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#67) baluka26 válasza Иван (#66) üzenetére


baluka26
veterán

Ez inkább tűnt latinnak nekem...

Főnemes vagy?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#68) Иван válasza baluka26 (#67) üzenetére


Иван
őstag

Sajnos nem. Ma már senki se lehet főnemes MO-n.

Igen, hát ez az archaikus magyar. Iszonyú sok latin szót és frázist használtak, tekintve hogy sokáig latint menőbb volt használni, nem beszélve arról, hogy a jog (és félig így a politika) nyelve volt.

Mondjuk az más kérdés, hogy 140-150 éve még mindent menőbb volt használni, mint a magyart felsőbb körökben. Ha jól tudom pl a Széchenyik is törték a magyart (beszélték egyáltalán?), mivel anyanyelvük német volt.

Vagy példának ott vannak az angolok. Náluk is jó ideig a nemesek (még ha nem is franciák voltak), a franciát használták (meg a latint). Emiatt is lágyult el az angol a többi germán nyelvhez képest, és ezért érti meg az angolul beszéli a latin szövegek 20%-át.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#69) baluka26 válasza Иван (#68) üzenetére


baluka26
veterán

Micsoda új információk.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#70) Иван válasza baluka26 (#69) üzenetére


Иван
őstag

Gondoltam nem tudod, mert azt hitted latin akar az lenni.

Whatever.

SZERK
mindig elfelejtem offba tenni az offot, vinné el a rosseb.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#71) danih válasza Иван (#70) üzenetére


danih
addikt

Ha offba teszed az offot, az akkor on lesz?
(Philosoraptor)

(#72) baluka26: rajta, próbáld ki, tedd offba a hozzászólást, majd offolj tagekkel is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#72) baluka26 válasza danih (#71) üzenetére


baluka26
veterán

-(-1)=+1
OFC.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#73) Иван válasza baluka26 (#72) üzenetére


Иван
őstag

Rakd ki facebookra szavazásra, hogy -(-1)=? +1 vagy -1?

És röhögj a sok idiótán. :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#74) baluka26


baluka26
veterán

Hello danih

Myth busted. ;] ;]

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#75) danih válasza baluka26 (#74) üzenetére


danih
addikt

Éééés megöltük a topikot.

(#76) Иван válasza danih (#75) üzenetére


Иван
őstag

Keressetek másikat. ;]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#77) danih válasza Иван (#76) üzenetére


danih
addikt

Menjünk humához, a héten ő a "menő".

[ Szerkesztve ]

(#78) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Itt vagyok már, figyelek! :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79) Иван válasza danih (#77) üzenetére


Иван
őstag

Huma nem csak a héten menő, ő mindig. Példaképem.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#80) V.Stryker válasza danih (#52) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem vagy egyedül. Néha még az is rámjött, hogy haza mennék Székelyföldre, fel a hegyekbe, a fenyők és medvék közé. Kapálnék egy kicsi földet, oszt mindenki kapja be. :DDD De a sok kis kütyütől nem tudok elszakadni. Igen nagy az érdeklődés és a tehetségem (meg a szerénységem :DDD) a műszaki dolgok iránt. :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#81) Kassadin válasza Иван (#79) üzenetére


Kassadin
addikt

Csak ezt ne olvassa. :Y

(#82) bullseye válasza Kassadin (#81) üzenetére


bullseye
addikt

Csak be ne tegyem aláírásba! ;]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#83) Psychonaut válasza danih (#57) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem szívesen mennék vissza turistaként sem (kivéve Moszkvába, de hát az szinte nem is Oroszország, teljesen más világ), de van az a mondás, hogy "van az a pénz". Ha azonban konkrét lehetőség hiányában választani kéne, csakis Nyugatra mennék, vagy a Távol-Keletre.

(#84) danih válasza Psychonaut (#83) üzenetére


danih
addikt

Na igen, Moszkvában pl. van az a pénz... ami még nyugaton sincs :)

(#85) Psychonaut válasza danih (#84) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen. Többek között ezért is teljesen más mint bármelyik orosz város (talán Szentpétervárat kivéve). Novoszibirszkbe, Izsevszkbe vagy Uljanovszkba például nem biztos, hogy dobbantanék.

SZERK: Ha már volt Szovjetunió, Asztanába szívesen mennék, sok a külföldi, jó a fizetés, gyors a fejlődés. Még. ;]

[ Szerkesztve ]

(#86) Иван válasza danih (#84) üzenetére


Иван
őstag

Aha, nekem az orosz tanárom egy évig tanított kint Moszkvában (angol - orosz szakos).

Mondta, hogy képzeljem el úgy az egészet, hogy egy utcában laknak újgazdagék, kettővel arrébb meg olyan nyomor van, hogy hujjuj.

Moszkvát ne tessék úgy elképzelni, mint egy gazdag, nyugati várost. Inkább tessék úgy elképzelni, hogy néhány részén gazdag, nyugati város, sok részén meg lakótelepekben lakik a pórnép.
Ellentétek városa. :K

Szt. Pétervár már egy fokkal jobb, de ott is megvan ez a kettősség.

Az meg megin ne tévesszen meg senkit, hogy Moszkvában lakik a legtöbb milliárdos, mert az tizen-iksz lakósából pár száz. Maximum. De a legtöbb úgyis áttelepült Londonba.

SZERK
Inkább fogalmazzunk úgy, hogy az a pénz MÉG nincs nyugaton. Ugyanis a legtöbb orosz kőgazdag nyugatra hordja ki talicskával pénzét. Pl Londonba (ld fentebb). :))

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#87) Brutális eb válasza Crystalheart (#39) üzenetére


Brutális eb
addikt

;] :R

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#88) Gergosz2 válasza Иван (#86) üzenetére


Gergosz2
veterán

hát én azért megnézném élőben is és akkor mondanám ezt róla.

Nyílván ot is van putri , de melyik nagyvárosban nem.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#89) Psychonaut válasza Иван (#86) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hidd el, Moszkvában legalább akkora pénzek forognak, mint bárhol Nyugat-Európában. Csak Európában ennek a pénznek nagyobb százaléka létezik hivatalosan.

Az meg megin ne tévesszen meg senkit, hogy Moszkvában lakik a legtöbb milliárdos, mert az tizen-iksz lakósából pár száz. Maximum.
Moszkva a világ milliárdosainak fővárosa
Moszkva Európa legdrágább városa

(#90) iLux


iLux
tag

Kanadában relatív nehéz munkát találni, és drága az albérlet. Én inkább valami Nyugat-európai orszába mennék. Leginkább Németország.

(#91) tildy válasza #56230144 (#6) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezt hadd dontse el o, ha mar kinn van. Koszonjuk az epito jellegu hozzaszolasod.

Viszlat : igy van. Nekem a 3. X volt az az idopont. Vagy a repjegyet itt akartam tudnia zsebemben, vagy mar kinn akartam lenni. Elso lett. Kell az idopont.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#92) Avicularia válasza Kassadin (#51) üzenetére


Avicularia
veterán

Hát az attól függ,hogy mennyi idő alatt tudsz munkát szerezni.Egy lakás alaphangon legalább 150K havonta+rezsi,de inkább több. A kaja is jóval drágább mint otthon,közlekedés is,általában minden.

(#93) danih válasza Иван (#86) üzenetére


danih
addikt

GOndolom a hatás kedvéért, de túlzott a tanárnőd. Hihetetlen mértékben fejlődik, persze vannak lakótelepek, de hogy nyomor lenne ott, erős túlzás. Akkor a tanárnő még nem volt Békáson, vagy a Havannán.
Nyomor vidéken van - és ott keményen.

(#94) baluka26 válasza Иван (#86) üzenetére


baluka26
veterán

Szerinted a nyugati nagyvárosokban nincs nyomor?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#95) Иван válasza danih (#93) üzenetére


Иван
őstag

Lehet hogy túlzott, de lehet, hogy nem.

Mesélt dolgokat Oroszországról, és nem élnék ott huzamosabb ideig. :N

baluka26: van, de közel sem olyan mértékben, mint arrafelé. Na meg aztán Oroszország tipikus példája annak is, hogy a falvak milyen durván szegények a városokhoz képest :K

Psychonaut: azért ha körül nézel Belgraviában, ott se látsz 10 millió font alatt pár szobás lakást. És az csak a 4. vagy 5. legdrágább negyed :D

ui: ja, és az nem is a te lakásod lesz, csak bérled 99 évre. :))

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#96) baluka26 válasza Иван (#95) üzenetére


baluka26
veterán

danih szerintem hitelesebb forrás, ha kelet-európáról van szó.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#97) Psychonaut válasza Иван (#95) üzenetére


Psychonaut
addikt

De, túlzott. Moszkvát pontosan úgy kell elképzelni, mint egy nyugati várost. Szar kül- és elővárosok mindenhol vannak, ott is, itthon is, Londonban is. Persze, Moszkvában vannak dolgok, amik egyértelműen "orosszá" teszik, és más országok városaira nem jellemző, de ez nem jelenti azt, hogy bármivel rosszabb lenne azoknál.

Utolsó gondolatodra: senki nem mondta egy szóval sem, hogy London ne lenne drága. Csak tényekkel cáfoltam a felvetésedet.

(#98) Иван válasza baluka26 (#96) üzenetére


Иван
őstag

Már megbocsáss, de számomra mitől lenne hitelesebb forrás danih, mint személyes ismerősöm?

Minden kötekedés nélkül, de ő számomra csak egy nick a fórumon.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#99) danih válasza Psychonaut (#97) üzenetére


danih
addikt

Jah, te is jól leírtad a szitut.

(#98) Иван: ja, ez egy fórum... Amúgy nekem van ismerősöm, aki pl. elhitte, hogy ott két bottal jártam - az egyikbe kapaszkodok amíg szarok, a másikkal pedig hesegetem a medvéket :) (pedig ez egy szakállas vicc alapja).

[ Szerkesztve ]

(#100) Иван válasza danih (#99) üzenetére


Иван
őstag

Az nem Moszkva, az Szibéria. :DDD

Én is szeretem az oroszokat, ne értsetek félre (már eleve a nickemet nézzétek!), szívesen megnézném az egészet, talán még dolgoznék is ott egy időt, de letelepedni semmiképp nem akarok.

Számomra bármelyik város nyugatabbra vonzó, mint kelet. Kezdve Bécstől Los Angelesig.

Londonban számomra az is vonzó, hogy a világ kulturális fővárosa (NYC mellett). Ezt pl Moszkva nem tudja pótolni. :N

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.