Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) V.Stryker válasza Lengyi (#200) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. :R Épp tegnap nézegettem ezt az oldalt. :)

Bár hozzáteszem, hogy ha asszony nem óckodna a németektől, akkor én legszívesebben Ausztriába mennék. Többször jártunk hozzájuk sielni és valahogy nagyon kellemesek az emlékeim, a tapasztalataim. A táj, az időjárás...mind kedvemre való és nem lennénk messze a családtól se annyira.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#202) krizmo_


krizmo_
addikt

Üdv!

Sok szerencsét és kitartást kívánok neked! Amit leírtál azzal teljes mértékben egyetértek. Az biztos, hogy nagy baj van az országgal, és nem csak gazdaságilag, hanem mentálisan is. Régebben mikor kevesebbet tudtam, és megelégedtem azzal, amit fekete munkával (már 13 évesen) összetudtam szedni, nem sok volt a gondom.
De ahogy múlt az idő, tanulás, majd munka megtapasztaltam mi a nagy helyzet... pl.:elvárják a felsőfokú oktatást a munkáltatók, de minimálbérért...
Korábban gyerekként nem akartam innen elmenni, szerettem itt élni, szép hely, jó gasztronómia, de ma már nem így látom. El innen bárhova. Ismerőseink sem maradtak már itt sokan. Sok mindenen mentem keresztül, hogy így gondolom, és ha gyáva vagyok azért, mert így látom akkor legyen, az vagyok.
Nem látom az előre lépési lehetőséget ebben az országban, bár még elhagyni nem tudjuk, de idővel megtesszük.

Belinkelek neked egy blogot, itt elég sok jó tanács van, szerintem:
[link]

(#204) #56230144 válasza #40993792 (#137) üzenetére


#56230144
törölt tag

+1

(#206) Kassadin válasza Lengyi (#200) üzenetére


Kassadin
addikt

Jó mélyen zsebbe kell majd nyúlnod.

(#207) Cthulhu Dawn válasza Lengyi (#200) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Sok a pók.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#208) V.Stryker válasza Cthulhu Dawn (#207) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Viszont kicsi a népsűrűség.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#209) Cthulhu Dawn válasza V.Stryker (#208) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Akkor inkább Új-Zéland, ott a rengeteg röpképtelen madár miatt nincs annyi őshonos health-baral ellátott pók.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#210) Avicularia válasza Cthulhu Dawn (#207) üzenetére


Avicularia
veterán

Kit zavarnak a pókok? Én pld kimondottan szeretem őket,ahogy a nickem is mutatja :D

(#211) máyköl


máyköl
veterán

Sajnálattal hallom, hogy egyre többen menekülnek innen.
Sajnos nagyon fájdalmas, hogy az emberek az anyaországukból, a hazájukból rohannak el, csak azért, hogy ne kelljen átlag színvonal alatt élniük.

Hova fog jutni ez az ország? Van még leljebb?

Azért bízom benne, hogy ha visszatérnél 20-30 év múlva mégis, egy erős, fejlett, lábadozó, jobb mentalitású országot fogsz majd látni. Én hiszek ebben.

(#212) sutszi


sutszi
veterán

.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#213) Lauda válasza Lengyi (#200) üzenetére


Lauda
félisten

Ausztralia is baro hely, melo van dogivel, az allatvilaga csodalatos, az ido is kellemes. ;)

(#214) Avicularia válasza máyköl (#211) üzenetére


Avicularia
veterán

Ha így folytatódik,akkor csak a kisebbség és a nyugdíjasok maradnak,aztán törheti az állambácsi a buksiját kitől szedje be a népnyúzó adókat

(#215) danih válasza Avicularia (#214) üzenetére


danih
addikt

Rokkantakat kihagytad, az sem egy kis csoport, továbbá az alacsonyan képzett réteget is.

(#216) Avicularia válasza danih (#215) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem akartam litániát írni,de igazad van. Bár tudjuk a rokkantak jelentős részének semmi baja.

(#217) mickemoto válasza Avicularia (#216) üzenetére


mickemoto
őstag

Akinek meg van azokat már úgyis visszahelyezték munkaképes munkanélküli állományba.

(#219) danih válasza #40993792 (#218) üzenetére


danih
addikt

Valakinek güriznie is kell, nem lehet mindenki Görögország :)

(#221) Cthulhu Dawn válasza Avicularia (#210) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Hát, én nem úgy képzelem el az idegen országban élést, hogy amikor kimegyek a kertbe a fán egy pók éppen rágcsál egy madarat :D. De nekem speciel Új-Zéland több minden miatt is szimpatikus: "hasonló" klíma, mint nálunk, kevesen lakják, alacsony a bűnözés, gyönyörű tájak síközpontokkal, és kb. tökéletesen a Föld másik felén van. De ami leginkább tetszik, hogy nincs akkora történelme, mint pl. a Nyugat-európai országoknak, és így talán nem érezném magam annyira idegennek ott.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#222) Nimrod


Nimrod
addikt

Nem vagy egyedül az "el innen" gondolat felbukkanásával, tökéletesen megértem és sok szerencsét kívánok hozzá.
Én településszinten vagyok úgy, hogy nem kötődök sehova köszönhetően gyerekkori költözéseknek és gyanítom ha külföldre mennék hasonló lenne. Nem biztos, hogy megmaradnék egy helyen, bár ki tudja.

Részemről Lengyelország jött szóba, munka is lett volna, de inkább úgy döntöttem maradok.
Azt nem mondom, hogy nem gondolom még meg magam, mert amúgy klímára nekem nagyon kellemes. Ami viszont problémás, hogy a nagyobb városokon kívül vért izzadsz lengyel nyelvtudás nélkül, olyanom viszont nincs. Én úgy látom ez igaz a többi országra is, tehát mindenképp beszélni kell az adott ország nyelvét. És nulláról folyékonyan az legalább két év.

Amit viszont ottanitól hallottam az jogos, szeretni kell az országot.
Mert ha elfogadod olyannak, amilyen, akkor nem lesz a költözési kényszerérzet. Ezt egyébként úgy is mondhatjuk, hogy ha hagynak élni, akkor jó ott is, bárhol legyen az az ott.

Mivel hasonló cipőben járunk - szintén csak angol - ezért azt mondom mindenképp angol nyelvterületű ország felé nézelődj. Szerencsére abból van pár. :)

(#223) Avicularia válasza Cthulhu Dawn (#221) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem bejönnek az ilyenek. A saját pókjaimat is szívesen figyeltem evés közben. Szerintem a video címe csal, mert tudomásom szerint a legnagyobb pók a theraphosa leblondi, keress rá mekkora :D

(#224) Cthulhu Dawn válasza Avicularia (#223) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Az ilyen pókok nem akasztanak ki annyira, max ha felvágják nekem, de erre például már napalmot kérnék :DDD . Ausztrália nekem emiatt felejtős, tudtommal ott egy kertvárosban nem ritka, hogy megjelenik egy tenyérnyi pók a tv mellett.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#225) keIdor válasza Иван (#179) üzenetére


keIdor
titán

Dél-Franciaország olyasmi, mint Észak-Olaszország. Mondhatjuk, hogy dettó ugyanaz, Marseille amúgy tényleg nagyon retkes, az elég zsákbamacska, de sok olasz város is ugyanolyan, Nápoly is ugyanaz a retek, csak az már Dél-Olasz, de nekem annyira nem jött be.

Aki még nem volt egyébként, érdemes Google Maps-ban lemenni a városokba és nézelődni random pontokon, ott látni mi a helyzet. Ami még kurva retkes amúgy az Spanyolország, de ezek a déliek már csak ilyenek, nekem nincs bajom senkivel sem, amúgy sem lehet egy népet általánosítani, hogy ez rendetlen, az bunkó, akivel nem beszél az anyanyelvén stb.
Mindenhol vannak idióták, bevallom azt a kijelentést sem értettem soha, hogy miért hülye a szlovák vagy a román vagy a francia, olasz, német, bárki... Ott is vannak hülyék, de itthon is, de én meg amúgy tök jól elvagyok minden nemzettel. Nekem németekkel meg franciákkal is vannak pozitív tapasztalataim, pedig hányszor hallottam, hogy így-úgy bunkó nép stb. sőt szlovákokkal is, pedig elvileg gyűlölniük kéne, mert a déli szomszédjuk vagyok, mégis normálisak voltak.
Vannak hülyék is, de nem mindenki az, ott is sok a normális segítőkész és angolul (vagy magyarul) is hajlandó megszólalni ember. Persze főleg a fiatalok, ők hála istennek kevésbé konzervatívak már.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#227) keIdor


keIdor
titán

Én is nézelődök egyébként, tessék random Marseille-i sikátor.:D
Koszos, feketék random nézelődnek, mintha nem is EU lenne, ezért zsákbamacska nálam, de ne tévesszen meg senkit, Franciaország jó hely, főleg a riviéra, csak koszban hasonló a magyarhoz, ott is van az út mentén szemét meg ilyenek. :K

Viszont mivel én magam nem szemetelek, sőt a kezét törném aki igen így nekem nem véletlen az osztrák, német, holland elsődleges úti cél, UK csak a nyelv "egyszerűsége" (angol) miatt lenne, bár Skócia elég tiszta már meg arra fentebb, legalábbis ez rémlik.

Skandinávia, Svájc meg Kadana lenne még jó, de ebből 3 nem EU, a másik 3 (Dániával) kell az ő anyanyelvük is, ami egyelőre nálam is kiesik emiatt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#228) zeno70 válasza #40993792 (#226) üzenetére


zeno70
tag

Igen, ezt en is tapasztaltam. Felesegem Romaniai magyar es van szerencsem sokszor kint jarni. Azt latom, hogy az atlag roman is normalis, legalabbis nem rosszabb, mint pl egy atlag nyugat europai. Kicsit mas a mentalitasuk (latinosabb), de nem gaz.
Erdekes, mert nekem meg tul gyorsan jott a kulfodre menes lehetosege. Nem terveztem kimenni sehova (igaz, 3 eve meg nem is volt ekkora divat, illetve egeto kerdes - kinek melyik szimpatikusabb), es 2 het mulva mar az Allamokban voltam. Honvagyam nincs az orszag utan, csak a csalad es baratok hianyoznak. Par honap mulva viszont megyek haza es bizakodom, hogy annyira azert nem szar a helyzet, mint nehol olvasom (itt is). Ha megis annak lesz igaza, aki feketenek lat mindent, akkor megint utnak indulok, de mar "csak' Europaba.
New York amugy egy nagyon jo, elheto hely, mondjak is a barataim, hogy mekkora hulye vagyok, hogy hazamegyek. Meglatjuk...
Europaban nekem Ausztria szimpatikus, illetve Spanyolorszag volt, de most nagyon lent vannak ok is, igy nem szivesen megyek oda. Azon kivul pedig itt Usankaban, Kanadaban es Ausztralia-Uj Zeland tengelyen birnam elkepzelni a jovomet. De mig a felmenoim elnek, addig nehezen mennek ujra ilyen messzire.
Az azsiai nok is bejonnek...de az mar egy egeszen mas tortenet... :))

Jegyezd meg: pótolhatatlan vagy. Éppúgy, mint bárki más!

(#229) kraftxld válasza Cthulhu Dawn (#221) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jah, nem rossz hely :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#230) tildy válasza Avicularia (#210) üzenetére


tildy
nagyúr

Paromat. ;] Ausztralia emiatt esett nalunk ki.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#232) sutszi


sutszi
veterán

(#32) Danielssss :Ezt többször is elolvastam, hogy biztosan tudjam tényleg nem komplett vagy mégis...
Te és a "nagy" családod, mégis milyen életszínvonalon "tengeti" a bátor életét?
Szerinted gyávaság elmenni? Szerintem meg kurv@ nagy bátorság, hogy emberek azon filóznak(és sokan nem csak gondolkodnak hanem meg is teszik) feladják a ismert dolgokat az ismeretlenért...Azért ez jól jelzi a helyzet súlyát.
A végén pedig leírod, hogy van az a pont ahol már nem gyávaság...

Megint azt látom, immár sokadszor, hogy valaki moralizálni próbál, de egyszerűen sík mint egy asztallap és gondol előre 1-3-5-10-20 évet, hogy mit is kellene tennie ahhoz, hogy elérje amit szeretne. (Sőt továbbmegyek azt sem tudja van e célja. :U )

(#42) GabN73 : Na igen...Amit említesz az nálunk is egy nagyon komoly érv...Nagyon sok negatív élmény van a hegedűvirtuóz tücskökkel...Milyen dolog már az, hogy mész az utcán aztán leköpnek, rádordítanak, belédkötnek?! Ha meg pofán vágod, akkor jön TEK aztán téged hurcolnak meg, mert tücsökverő vagy..
Megfordult a világ, a tehén .... a bikát. :U

(#137) Zsolt_72 A hazaszeretet mint életed fontos része, mennyire járul hozzá a jólétedhez, a gyereked iskoláztatásához, az egészségügyi ellátás minőségéhez...sorolhatnám...stb?

Mesélek neked a hazaszeretetről. 91-ben azért települtünk VISSZA Magyarországra, mert Romániában úgy kezeltek Pfejjj magyar...és akkoriban a helyzet is jobb volt. Meg volt egy olyan nagyon egyszerű indok, hogy magyarok vagyunk...
Majd itt a nagy őshazában, ahogy akkor nagyapám emlegette...annyira kedvesen fogadtak, hogy kb 10+ évig hallottam, hogy pfejjj román.... Na pajtás ezt rakd össze. (Ja és próbáld feldolgozni gyerekként)

------------------------------------------

Nálunk is napirenden van a téma, ráadásul már jó ideje. Aprólékos tervezés és nyelvtanulás van most. Egy kicsit helyrebillenés és megyünk innen, egy olyan helyre ahol nem kell olyan triviális dolgok miatt aggódni, hogy fel tudok e nevelni egy-két gyereket becsülettel, és nem kell attól félnem, hogy az iskolában kilopják a szemét...

V.StrykerAmit javasolni tudok, hogy higgadtan és jól átgondolva történjen minden akkor jóval kevesebb kellemetlen meglepetés érhet. ;)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#234) Dr. Romano válasza keIdor (#227) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Tényleg jó retkes, nem csak az az utca, de a többi is a környéken. Csabán ennyi szemét max szerdán van piacnap után, de másnapra már fel is van takarítva.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#235) sutszi válasza #40993792 (#233) üzenetére


sutszi
veterán

Pont a lényeget nem érted . A kettő nálam nem függ össze (tehát nem azért szeretem/nem szeretem a Hazámat, mert jó/nem jó itt élni, hanem mert ide születtem).
Ez a féle erős lelki kötődés részben neveltetés eredménye, részben pedig "magától" jött. Igazán elmagyarázni nem lehet szerintem >> ezt vagy érzi valaki, vagy nem .

Nagyon is értem a lényeget, hidd el. De akkor konkrétabban fogalmazok. Van e annyira erős benned a hazaszeretet, hogy feladd a jobb élet lehetőségét egy másik helyen?

ezt vagy érzi valaki, vagy nem

Ebben egyetértek. Kiegészíteném annyival, hogy van akinél meg elmúlik mert körülmények nem pont olyanok mint a mesében és megváltoznak a prioritások ...család előbb van. Szerintem.

Nem vagyok ugyan a pajtásod, ellenben empatikus emberként nagyon is megértem, amiről írtál. Elfogadhatatlan az, ami veled és számtalan hasonló emberrel történt. A politikusok jóvátehetetlen bűne, hogy ezt megengedték. Ebből leszűrheted, mi az én álláspontom e téren.

Is. De legfőképp a sok tudatlan ember bűne aki képtelen felfogni mit is jelent átrajzolni egy térképet...sajnos sokkal találkoztam.
Egyébként ez nagyban hozzájárult ahhoz amit fentebb írtam. Elmúlt...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#237) Gergosz2 válasza Avicularia (#214) üzenetére


Gergosz2
veterán

már most is a nyugdíjasok országában élünk.
Közel 3 millióan vannak és így egyértelműen rájuk hajtanak a pártok, hogy megnyerjék a szavazatukat.

Ne csodálkozzanak , ha sok fiatal el akar innen menni.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#238) sutszi válasza #40993792 (#236) üzenetére


sutszi
veterán

Lehet kicsit félreérted.. Én nem akartalak meggyőzni...Elfogadom a másságod. ;]

Arra voltam kíváncsi, hogy a hazaszeretet nem jelent e akadályt abban, hogy máshol jobban élj. Végül megkaptam a választ, és úgy veszem ki a szavaidból, hogy te elégedett vagy így.

Meglepő, hogy ilyen ember is létezik még...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#240) sutszi válasza #40993792 (#239) üzenetére


sutszi
veterán

Már így is jobban belementünk mint szerettem volna.
Én soha a büdös életbe nem akarom azt mondani a gyereknek, hogy valamit azért nem tudunk elérhetővé tenni számára mert nincs rá keret. Nyilván nem egy görkoriról, vagy egy laptopról vagy egy csokiról van szó...
Ha nincs anyagi biztonság, akkor nincs biztosítva a jövő sem. Ebből azt is le lehet szűrni, hogy igen nekem fontos a pénz...Valójában az a fontos amit érte lehet kapni. Pl. Jó egészségügyi ellátás...

SZERK.

Kérlek, idézz abból a posztomból, amiből ez jött le a számodra.

Nem idézek mert ez közvetett módon jön le. Általában, az ember a jobbra törekszik, aki nem az a logika alapján elérte a jót.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#242) danih válasza #40993792 (#239) üzenetére


danih
addikt

Számomra sem a pénz vagy a jólét a legfontosabb érték, sőt, ez nem is igazából érték.
Számomra az a fontos, hogy működő társadalmat építsek, ahol egymás kölcsönös tisztelete, elismerése nem idegen érzés. Egy egészséges jövőképpel rendelkező társadalmat, ahol a munkának van gyümölcse. Ahol a "Haza" fogalma egyaránt jelent jogot, és kötelezettséget. Sajnos ezt a há-betűs szót manapság pont azok veszik szájukra, akiknek semmi közük hozzá.

(#244) bullseye válasza danih (#242) üzenetére


bullseye
addikt

+1

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#245) baluka26 válasza danih (#242) üzenetére


baluka26
veterán

Utópia.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#246) sutszi válasza #40993792 (#241) üzenetére


sutszi
veterán

Nem haragszom. Kicsit furcsállom is a kérdést.
Unalmas is lenne a világ, ha mindenki egyetértene mindenbe...

Ez az értékrend dolog azért nem ilyen egyszerű. Te most azt gondolod rólam, hogy anyagias vagyok és csak a pénznek élek....Pedig épp ellenkezőleg...
De szerintem nem ugyanúgy töltöttük életünk megegyező mennyiségét...ebből adódhatnak ilyen különbségek.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#247) tildy válasza #40993792 (#239) üzenetére


tildy
nagyúr

Valoszinu itt a kulcs, a kotodesben. Aki viszont mobilisabb , az nem kotodik ilyen erosen helyileg sehova, mert nem a hely a fontos.

Vannak olyan esetek, amikor ez jo, de visszaemlekezve gyerekkoromra, ahol edesanyam volt "roghozkotott" , csupan ilyen lelki okok miatt, suliba meg lyukas cipoben tudtam csak menni, mert nem volt ujra penz... Haaat.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#249) tildy válasza #40993792 (#248) üzenetére


tildy
nagyúr

En tudom. Anyukamnak is fontos volt, hogy a testverei kozeleben lehessen, nagyimhoz kozel, ott maradjon a szukebben vett szulofoldjen. Az kevesbe, hogy olyan helyre koltozzunk, ahol munka is van, ahol meg lehet elni .

Erre ertettem a "csupant" . Felreertes ne esek, nem a te eleted akartam ezzel megitelni, meg ha esetleg felre is ertheto, amit irtam.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.