Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Gergosz2 válasza Kassadin (#149) üzenetére


Gergosz2
veterán

Azért Magyarország eősen tranzit ország.

Aki idáig már eljön azok döntő többsége tovább megy Németországba, Angliába vagy Franciaországba .

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#152) Thome


Thome
addikt

Sok szerencsét!

Én is hasonló cipőben fogok járni 3-4 év múlva, tervezgetés már van.
Nekünk szerencsésebb a helyzetünk, mert lesz hova menni (lakni) és lesz ki anyagiakkal is támogasson az elindulásban (ami nem hátrány, és elég nagy lökést tud adni), ami viszont a gond, hogy az úti cél Franciaország, ami elég szokatlan, jelenleg a nyelv megtanulásával akadnak problémák számomra.

Etnikai dolgok engem is zavarnak itthon (Fro-ban zsidók vannak, de velük nincs bajom egyáltalán), azt meg hogy a munkám sz@rba se nézik és meg sem fizetik rendesen itthon, ez már csak egy mellékes probléma.

Azzal mondjuk nem vagyok tisztában, mennyire nézik ki franciáknál azt az embert, aki nem igazán beszéli a nyelvüket rendesen, s inkább angolul beszél? (Tegyük fel a svédekhez képest.) Barátnőm akar nagyon menni, elhatározás van, én támogatom, de a félelem bennem van rendesen.

(USA lenne az alternatíva számára, ami viszont nekem is álmom, de ez az is marad, "American Dream" nem létezik, szvsz.)

(#153) mickemoto


mickemoto
őstag

Kitartást és sok szerencsét kívánok!

Célországtól függetlenül hébe-hóba egy-egy sörtesztet is szívesen olvasnék majd a jövőben. :)

(#154) Kassadin válasza Gergosz2 (#151) üzenetére


Kassadin
addikt

Volt szerencsém már dolgozni indiaival és afrikai bevándorlóval is. Szóval természetesen most nem ez a jellemző, de még sok minden változhat az elkövetkező évtizedek során a népesség összetételét illetően.

Pala: Nekem egy afrikai bizti őr "ismerősöm" van meló által, azt hiszem, hogy ő is nigériai.

[ Szerkesztve ]

(#155) Pala válasza Gergosz2 (#151) üzenetére


Pala
veterán

Van egy nigériai barátom, aki 2007-ben települt ide végleg és itt szeretne családot alapítani (barátnője magyar). :) Azt mondja, ég és föld a különbség életszínvonal tekintetében, csodálkozik, hogy a fiatalok miért akarnak innen elmenni.
Külön kiemelte a közlekedést, meg hogy nem érti, miért szidják az emberek a MÁV-ot, hiszen nálunk csak késnek a vonatok meg koszosak, Nigériában meg egyáltalán nem is jön, mert ellopják a sínnel együtt (!!). :D

Szóval minden relatív. :K

Thome: Fro-ban ha nem beszélsz franciául, nem is vagy ember. :D Sőt ha tudsz angolul, akkor sem. ;]

[ Szerkesztve ]

(#156) stangli válasza Pala (#141) üzenetére


stangli
senior tag

Haza = szülőföld,
Otthon = ahol életvitelszerűen élsz éppen szvsz.

Más:
Lehet csodálkozni, hogy mindenki megy, és el is lehet ítélni őket. de azt is meglehet nézni, hogy a tv mostanság hány elszúrt orvosi esetet mutat, és ezek a felfúj ügyek és még hány ilyen eset van, amiről nem tud a közvélemény...

Továbbá vállalkozói szemmel nézzük pl angliát, egy részlet a cikkből:

El lehet kezdeni egy ilyen vállalkozást úgy ötvenezer fontból is, de százezer, ami szerintem ideális: vállalkozást kell alapítani, és mehet. Az adórendszer itt lényegesen egyszerűbb. Három hónapig számlát sem kell adni, ha nem akarsz. Három hónap után eldöntheted, hogy akarod-e tovább csinálni. Ha nem megy, bezársz és kész. Egészen másképp működnek itt a dolgok, nem kell csalni ahhoz, hogy életben maradj, és az emberek is szeretik betartani a szabályokat

Elgondolkodtató nem? Adnak esélyt annak aki mer valamit álmodni és kiszeretné próbálni, hogy működik-e? Itt meg már az elején xará szívatják az embert, ha netalán erre adná fejét...

(#157) Eastman válasza Kassadin (#149) üzenetére


Eastman
őstag

Lehet, hogy jönnek szegényebbek népek, lehet, hogy jönnek gazdagabbak is, egy biztos, helyük az lesz. Aki nem megy el innen, az majd megd..lik. ...ha azok az orvosok maradnak csak itthon, akik tehetségtelenek elmenni. Velük fogok találkozni majd, ha megöregszem. Ha diplomás vagy és eszed is van, menj el! Ha dolgozni akarsz és pénzt is keresni, menj el! Aztán ötven év múlva Magyarország lesz az a szééép ország a hegyek között ahol olyan furcsa betűkkel írnak. Aztán lehet majd sopánkodni kintről a jéghideg Guinnesst kortyolgatva. Jááááj, édes hazám!

Tildy, írtam, hogy jó a mondat, komolyan tetszik az aláírásod.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#158) danih válasza Thome (#152) üzenetére


danih
addikt

Nemrég, ahol dolgoztam, az anyacég francia volt, voltam kint párszor.
Brrr... Palának igaza van... Mondjuk ha etnikumot kéne hozzákötnöm, eszembe sem jutnának a zsidók, ellenben az afrikaiak annál inkább.

(#159) Thome válasza Pala (#155) üzenetére


Thome
addikt

Asszony tolmácsol... ;]
Na erre nem alapozom, sajnos kénytelen leszek megtanulni a francia nyelvet legalább középfokú szintig. Van időm. :K

(#158) danih: Megerősítést nyert, amelyik országban nem tudod a nyelvezetet, mondhatni halott ember vagy.
Egyébként igen, rengeteg zsidó van és kb annyiba nézi az átlag állampolgár őket ott, mint itt a bizonyos kisebbséget a magyar, szerencsére ott nincsen olyan jellegű *khhm*bűnözés. If you know, what i mean.

Afrikaiból is akad ott, de ott a néger nem roma (ejj hogy miért nem lehet leírni azt a cé betűs szót...) szinten van.

Melyik környéken voltál mikor kinn voltál Fro-ban? Északon elég bunkók és zárkózottak minden szempontból az emberek, délen viszont jól megtűrik (nem ez a legjobb szó) a külföldi embert.

[ Szerkesztve ]

(#160) Gergosz2 válasza stangli (#156) üzenetére


Gergosz2
veterán

hogy a tv mostanság hány elszúrt orvosi esetet mutat, és ezek a felfúj ügyek és még hány ilyen eset van, amiről nem tud a közvélemény...

WTF? :F

Ritkán nézek TV-t de múltkor sikerült elcsípnem egy RTL Klub "Híradót."
Na ott konkrétan pánikkeltés megy: több mint fele arról szolt , hogy hányan haltak meg, ki haldoklik, ki éhezik meg stb. A maradék időben valami celebet reklámoznak, az utolsó percekben meg valami állatkertes hírt nyomnak be.
Eszméleten undorító fos az egész.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#161) tildy válasza stangli (#156) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha valaki Debrecenben suzletett, de elkoltoztek 2 eves koraban Bekescsabara, majd Felegyhaza, majd Szeged , majd Budapest, majd London, akkor melyik tajegyseg valojaban a szulofold?

Ha majd a gyerekem itt szuletik, de netalan masik orszagba koltozunk, mi lesz a szulofold?:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#162) Pala válasza Thome (#159) üzenetére


Pala
veterán

Szerintem nem annyira nehéz. Anno egy lépésre voltam én is a középfoktól (ami mondjuk már használható szint lett volna), de sajnos utána elfelejtettem szinte mindent, mert egyszerűen sohasem kellett használnom. Most meg ott tartok, hogy be tudok mutatkozni, oszt' csókolom. :DDD
Tényleg csak akkor érdemes tanulni, ha Fro-ba vagy Marokkóba vagy Algériába mész.
Egyébként a fiatalok most már ott is nyitottabbak valamivel, legalábbis el tudják képzelni, hogy a franciákon kívül is élnek még emberek a Földön, sőt, még akár angolul is megszólalnak, ha befenyíted őket. :D Nah, nem akarom eltúlozni, de a lényeg az, hogy van egy sajátos mentalitásuk, amolyan magának való népség. Mondom mindezt úgy, hogy vannak francia ismerőseim és az égvilágon semmi bajom nincs velük.

Jah, és csak érdekességképp: kolumbiai barátom mesélte, hogy Dél-Amerikában ugyanez a helyzet az argentínokkal. Mondhatjuk úgy is, hogy Argentína = Dél-Amerika Franciaországa. :)

(#163) Kassadin válasza Eastman (#157) üzenetére


Kassadin
addikt

A sopánkodás, az itthon a divat az emberek körében. :)

Thome: Forrásaim szerint baromi nehéz nyelv, jó kemény fába vágtad a fejszédet. Amúgy miért pont Franciaország?

[ Szerkesztve ]

(#164) iLux válasza tildy (#161) üzenetére


iLux
tag

Az, amit annak érez.

(#165) Gergosz2 válasza Pala (#162) üzenetére


Gergosz2
veterán

anno a mi iskolánkban is voltak francia cserediákok és ők is azt mondták, hogy a franciák nem nagyon beszélnek angolul meg más idegen nyelvet sem szeretnek igazán tanulni.

Emlékszem mindíg mondták milyen prok vagyunk már angolból :D

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#166) Thome válasza Pala (#162) üzenetére


Thome
addikt

Kibővítettem az előző hsz-em, leginkább az utolsó bekezdésre gondolok. ;)

Mindenképp Franciaország a cél, asszony félig francia és a nyelvet is jól beszéli (jelenleg is ott van), ezen kívül angol nyelvterületek jöhetnek szóba nála (németeket rühelli, francia virtus...) Még Kanadát nézegeti (ugyebár volt francia gyarmat), de oda hogy gondolja mivel ott nem lenne támogatás egyáltalán és az nagy falat lenne már így.

(#163) Kassadin: Asszony félig francia, s oda vágyik vissza (vagy Kanada/USA, de ez offos, ergo marad Fro... :DDD ).

[ Szerkesztve ]

(#167) Pala válasza Kassadin (#163) üzenetére


Pala
veterán

Én nem mondanám nehéznek...az angolnál mondjuk nehezebb, de most 2 hónapja nyomom a hollandot, és hát ezután jó emlékkel gondolok vissza a franciára. :D

Thome: Párizs (3x), Marseille. Faterom dolgozott kint 2 évig a 90-es évek közepén, abban az időben eléggé központi téma volt nálunk a franciák.

[ Szerkesztve ]

(#168) danih válasza Thome (#159) üzenetére


danih
addikt

Egy helyen csak, Párizsban, csak ott van némi tapasztalatom, amíg franciákkal kellett együtt dolgozni, nem töltöttem kint sok időt... De kb. ezek csapódtak le bennem.

(#169) Kassadin válasza Thome (#166) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem bántásból írom, de mióta vagytok együtt? Ne adj isten, ha véget ér a lámur, akkor mit csinálsz?

Tudom, tudom, ez negatív hozzáállás. De te még baromira fiatal vagy, még addig vagy 100 különböző nő fogja elcsavarni a fejedet, mire te kiérsz külföldre.

(#170) stangli válasza tildy (#161) üzenetére


stangli
senior tag

a szülőföld az magyarország. a gyerekednek meg az lesz, ahol születik, de ez megint relatív, mert ha évente országot váltasz gyerekestől, akkor nem tud kialakulni benne egy kötődés az ország iránt, de ettől függetlenül az én meglátásom szerint, ha angol földön születik, akkor anglia lesz a szülőföld.

(#171) Иван válasza Thome (#166) üzenetére


Иван
őstag

Kanadába menni a farncia nyelvért, akkor azt tudnod kell, hogy ott van egy tartomány aminek a 40% beszéli a franciát, és az is nagy részt egy városra koncentrálódik (Montréal). Ha Kanadába mész, egyszerűbb az angol területeket becélozni. Montréalban francia nélkül is boldogulsz, de angol nélkül szinte csak Montréal jön számításba. :K

Amúgy az én ismertségi körömből mindenki vagy Ausztriába vagy Németo.-ba megy. Egyrészt nálunk a német (földrajzi és történelmi okok miatt) nagyon dívik, másrészt Európában talán ebben a két országban a legjobbak a lehetőségek és az életszínvonal. (Oké, ott van még mondjuk Dánia, Svájc és a skandináv országok, de oda valami jó szakképzettség kell, na meg a nyelv se olyan egyszerű).

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#172) tildy válasza iLux (#164) üzenetére


tildy
nagyúr

Errol van szo.
Stangli : es ha nem ott/itt no fel? Vagy mittudomen, valaki epp egy adott orszagon atutazik, es pont akkor indul meg a szules?

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#173) danih válasza iLux (#164) üzenetére


danih
addikt

És meg is fordíthatjuk: az, ahol ezt mások vele éreztetik :)

(#174) Pala válasza danih (#173) üzenetére


Pala
veterán

Ha be tudod lopni magad az emberek szívébe, akkor mindegy, hogy honnan jöttél. :)

[ Szerkesztve ]

(#175) Иван válasza tildy (#172) üzenetére


Иван
őstag

A szülőföld amúgy csak egy földrajzi megnevezés a papírjaidon, nem hiszem, hogy nagyobb jelentősége lenne. Joe Strummer sem érezte magát töröknek. :N

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#176) Thome válasza Kassadin (#169) üzenetére


Thome
addikt

Erről PÜ, ezt már nem tárnám nyilvánosságra, de tudtam hogy ez a téma előkerül. :)
Tudom hogy nem bántás, ezen eshetőségre is gondoltam. :K

(#168) danih: Párizs nagyon mocsok egy terület, az alapján csak azt lehet leszűrni, ott pusztítás van amúgy is (tüntetések->randalírozás).

(#167) Pala: Marseille már jó helyen van, sőt, csak egy büdös mocskos kikötőváros, küllemre mint Bp... :DDD

(#171) Иван: Angollal már nincs gondom, németet is középfokon elég jól beszélem (kis tanulással már felsőfokom is lehetne), így a francia elfér mellé, mivel jó a nyelvérzékem így bízom benne hogy megtudom tanulni ezt is. Egyébként konkrét célterület csak Franciaországban van meg, Kanada csak alternatívaként van megemlítve.

[ Szerkesztve ]

(#177) stangli válasza Gergosz2 (#160) üzenetére


stangli
senior tag

én néha 7végén látom, vagy hallom pár perc erejéig, annak köszönhetően, hogy kutyát vinni kell futtatóra és 18óra után go go kutyázni... lehet nekem van ekkora szerencsém de mindig ilyen eseteket fogok ki, benne maradt egy tű, géz, nem vették észre, fél országon át küldték mentőstől a beteget éstb éstb... ez nagyon gáz, nem kicsit, nagyon.

(#178) danih válasza Thome (#176) üzenetére


danih
addikt

Ja tényleg, Marseille-ben is megfordultam egyszer, és tényleg - a szemét megdöbbentően sok volt.

(#179) Иван válasza danih (#178) üzenetére


Иван
őstag

A legtöbb déli nép nagyon szemetes. Az olaszok is, de az északiak még normálisan élnek. Róma és attól lefele kezd el durvulni. Szicíliában nem egy helyen embermagasan tornyozódnak a mocsok halmok.

A horvátokról se mondhatók el, hogy tiszták, de a dél-olaszokhoz képest pedánsan ügyelnek a szemétre.
Gondolom a dél-franciák is hasonlóak az olaszokhoz.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#180) Pala válasza Thome (#176) üzenetére


Pala
veterán

Nem mondtam, hogy oda kell költözni. :D

Marseille mondjuk ebből a szempontból tényleg nem kívánatos, de Párizzsal nekem nem volt bajom. Legalábbis turistaként. Mert azon sosem gondolkoztam, hogy milyen lehet ott élni. Egyébként meg Fro. gazdaságilag erősebb és stabilabb ország, jobb az infrastruktúra, az életszínvonal... szal nem hiszem, hogy zsákutcába futsz vele.

szerk.: Nah, a németnél egyszerűbb a francia, az biztos. :)

[ Szerkesztve ]

(#181) tildy válasza Pala (#180) üzenetére


tildy
nagyúr

Eiffel toronytol nem messze ket utcara menj bentebb:)
Amikor Brusszelen keresztul utaztunk nekem is gyonyorunek tunt. aztan egyszer volt szerencsenk kisebb/nagyobb utcakat is bejarni. Hat volt nem egy eset, mikor azt mondtam, Bp joval tisztabb, iszonyat mocsok volt nehany helyen.

Nem tanultam franciat, ellenben nemetet igen. Nekem egyszerubben ment anno, mint az angol. Logikusan.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#182) Pala válasza tildy (#181) üzenetére


Pala
veterán

Logikusnak logikus az biztos. De valahogy mégis bonyolult, meg nekem a szórend is furcsa. Igaz nem németet tanulok, hanem hollandot, de a nyelvtanjuk nagyon hasonló, sőt a szavak is sokszor. Viszont sok kivétel van a szabályok alól (nem tudom, a németnél is így van-e), szóval sok a seggelős rész, amit semmilyen logikára nem lehet ráhúzni, lehet, emiatt érzem nehéznek. Egy német barátom (aki perfekt beszél hollandul) is azt mondta, hogy a német bonyolultabb (mégha logikus is), bár nem tudom, hogy ő mennyire képes objektíven megítélni a saját anyanyelvét. :D

Thome: jól teszed, én is inkább délre húzódnék. Csak nehogy átmenjetek Afrikába. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#183) Thome válasza Иван (#179) üzenetére


Thome
addikt

Marseille közelében van Saint Syr Sur Mer ami nagyon tiszta, annak ellenére hogy délen van, bár az is tény hogy jól élnek a népek arrafelé, párhuzamba hozható a környék tisztaságával, s mivel azon környékre vágyakozik asszony, így az a környék van becélozva. Tervezgetés van, idővel majd a megvalósítás jön.

(#180) Pala: Párizs nagyon lázadó környék, illetve az egész északi terület, tehát az elvből kivan lőve nálunk, tehát dél maradt. :)

Egyébként se az angolt, se a németet világéletemben nem tanultam... :DDD Németből érettségiztem, gond nélkül ment, angol nem hivatalos, de jobban tudom használni mint a németet, akkor csak nem lesz gond a franciával sem (nyelvtanilag bízom benne hogy megértem, megtanulom), a szókincs meg csak magolás.

Afrikába meg csak nem esünk át véletlenül... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#184) stangli válasza tildy (#172) üzenetére


stangli
senior tag

Nem kell szőrszálat hasogatni. :)

Én Erdélyből jöttem Mo-ra., és nem Mo-ra tekintek, mint szülőföld, annak ellenére, hogy születésem óta magyar vagyok, hanem Erdélyre. Szóval lehet hasogatni a szőrt, de mindenkinek az a szülőföldje, amit magának érez. Én Erdélyt érzem, mint területet, és nem az országot, amin belül helyezkedik el. Teccik érteni?

(#185) tildy válasza stangli (#184) üzenetére


tildy
nagyúr

Elnezest, veletlenul sem akartam lelkedbe gazolni. ( sot nem is tudtam ( elkerulte a figyelmem korabban) , hogy erdelyi vagy).

Sajat esetemben meg tudom mondani, hogya jaszsag a szulofoldem, de van olyatn eset, mint pl. a parome, ahol nem tudom ezt megmondani. Hiszen olyan kicsi volt , amikor mar koltoztek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#186) Pala válasza Thome (#183) üzenetére


Pala
veterán

Nem olyan nehéz a nyelvtanja szerintem. Bár ez nyilván szubjektív, de ha ilyen jó a nyelvérzéked, akkor semmi eget rengetővel nem fogsz találkozni. :K
Engem sokkal jobban zavart, hogy kicsit olyan "buzisnak" hangzik, mikor beszéli az ember. :D

[ Szerkesztve ]

(#187) V.Stryker válasza tildy (#185) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Azért kevés az esély,hogy évente költözzön az ember. Szülőföld szerint az lesz, ahol az ember születik és a gyerekkorát éli, amiből megmaradnak az ELSŐ emlékei. Anélkül nem ér semmit az egész.

Thome : Írd le nyugodtan,hogy cigány. Ők is magyaroznak minket, ahelyett, hogy Árpád gyermeki néven említenének. :D A f.szom fogja még becézgetni őket.... :(((

Most nézem, hogy szombat reggel van és már felhúztam magam. :DDD Asszem iszom egy sört gyorsan. :D

Látom azért van antiszemitizmus rendesen másoknál is. Nekem nincs bajom, nem volt bajom senkivel, négerekkel vagy kínaiakkal. Mind szorgos nép, amije van azért dolgozott. Az élősködőket meg utálom, ilyenek a cigányok. Én ezért nem fogok senkitől elnézést kérni, meghunyászkodni, erre a bélyegre ők rászolgálta. A zsidókat se utáltam soha, nem is értettem mi bajuk velük. Bár most mikor elkezdték basztatni ezt a kilencvenakárhányéves öreget, akkor elpattant a cérna, hogy fiatalon most akarnak egy szerencsétlen öregen elégtételt venni,mintha bármi is változna. No akkor gondoltam, hogy tényleg bele kéne lőni egy párat még a Dunába...no de nagyon elkalandoztam így reggel. :D

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#188) nincsisbéla válasza Иван (#179) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Nem egy szint a kettő! Marseille mindennek az alja!
Én voltam Nissában, és le kell szögeznem, hogy gyönyörű, tiszta, csak kicsit már nekem túl sok a gazdag ember... Utána átmentünk Marseille-be, és hát... ...drogos néger fekszik saját hányásában a 4*-os szállodánk előtt. Kezdésnek nem rossz, ugye? De ez kb általános volt, szóval azt kell mondjam, hogy a legunszimpatikusabb város ahol életemben jártam! Mindenhol elképesztően sok kosz, fehér ember alig (de aki mégis arra téved, az is páncélozott-sötétített merciben megy át a piroson), nyomor mindenütt! Hozzá képest Nápoly egy rendezett Bajor falu. Mindez (francia mértékkel) egy köpésre Monaco-tol. Tehát aki ki akart települni, az kerülje el Marseille-t! ;)

Mentalita'

(#189) Syl válasza V.Stryker (#187) üzenetére


Syl
nagyúr

Pedig olyan szép kaland volt ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#190) bullseye válasza V.Stryker (#187) üzenetére


bullseye
addikt

Talán az a bajuk szegény bácsikával, hogy annak idején, amikor ő fiatal volt, sok öreg, meg gyerek halálhoz járult hozzá; egyesek szerint csak kissé és kényszerből, mások szerint komolyabban, és felettébb lelkesen. Ezért már el is ítélték egyszer, csak eltűnt, és azóta is boldogan él és őrzi a lángot...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#191) Иван válasza V.Stryker (#187) üzenetére


Иван
őstag

Igazából felőlem lehet valaki 110000 csillió éves is, ha tényleg részt vett kegyetlenkedésben és emberiség elleni bűnökben, akkor azért bűnhődnie kell. 110000 csillió évesen is.

Mondjuk mindenért ez lenne a minimum, ezt az elévülés dolgot nem nagyon értem. Hűtlen kezelés vádjával ülök a padon, de hopp, letelik a 20 év és máris semmisé válik a bűnöm.
Csak nekem abszurd ez?

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#192) V.Stryker válasza Иван (#191) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az elévülés tényleg abszurd néha számomra is. Viszont ha kiragadjuk ezt az esetet, akkor ha saját rokonaimról lenne szó, én már akkor is hagynám az egészet, mert ettől nem lesz jobb semmi. Az öreg leélt már több mint kilencven évet és minden bizonnyal megvolt neki a belső harca, ha meg nem és vígan élt, akkor se lesz ez most neki büntetés.

Másrészt ha állandóan úgy járunk, hogy hátra fele nézünk, akkor előbb utóbb megbotlunk és hasra fogunk esni.

Harmadrészt, úgy tudom, hogy igen szép summát kapnak, kaptak folyamatosan ezek a "szerencsétlenek".

Negyedrészt, akiket láttam hogy az öreg lakására rajzolgatták a horogkeresztet, azok úgy vélem,hogy olyan fiatalok, hogy nem ismerhették azokat a rokonokat, akiknek a halálához az öreg hozzájárult. Így nem hiszem,hogy személyes indíttatásból indították a hajszát. A szerencsétlenek csak eszközök olyanok kezében, akikért tényleg nem lett volna kár. És hozzáteszem,hogy nem hiszek abban, hogy a gyűlölet bárhová is vezetne. Még ha egy hasonló korú öreg verte volna az ajtót, hogy gyere már ki, hát te vágtad le a fél fülem, emlékszem rád...akkor azt mondom igen. De míg ilyen harminc éves zsidók verik a blattot,mert nem bírnak a p.csájukon ülni, addig én ezeket elítélem.

És itt még felhoznám,hogy akkor háború volt. Én nem voltam katona se, de érdekelt a háború témája mindig és komolyabban vettem a témát mindig az átlagnál és itt nem a Ryan közlegény megmentésének ötszöri megnézésére gondoltam. Volt személyes kapcsolatom olyannal, aki szintén azon az oldalon állt és normális ember volt a társadalomban, viszont ami akkor volt, azt azért tette, mert parancsra. És háborúban nem úgy van, hogy én ezt nem csinálom, azt nem csinálom, ellenkezik az elveimmel, jajj kapitány út hagyjuk már...mert úgy vágtak be a kalodába jó esetben, mint a huzat és ez volt a jobbik eset, mert tartkónlövést is kaphattál parancsmegtagadásért. Plusz a családod amit kapott volna az "elveid miatt". Kockáztattad volna a saját családod, gyereked életét, ellátását parancsmegtagadással? :U Tényleg ilyen egyszerű lenne? :W Ugyanmár. Én nem vagyok az erőszak híve, de eszembe nem jutott volna megtagadni bármilyen parancsot, hogy utána még az én családom kerüljön hasonló sorsra. Fog összeszorít, szem becsuk, aztán ez van...

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#193) tildy válasza V.Stryker (#187) üzenetére


tildy
nagyúr

3 evente koltozes? Vagy 5-10? Tok realis lehet. Es akkor maris uj kornyezet.
En 6 eves koromig jaszberenyi volt, utana szentgyorgyi, termeszetesen berenybol vannak az elso emlekek. Ertem amugy mit mondasz.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#194) Avicularia válasza bullseye (#190) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem lenne ezzel baj,ha a másik oldalon a másik bácsi aki sok ember halálos ítéletét írta alá 56 után,nem élné háborítatlanul az életét. Rohadt kettős mérce :(

(#195) Иван válasza Avicularia (#194) üzenetére


Иван
őstag

Én amondó vagyok, legalább az egyik kerüljön bitófára, mint egy se. De teljesen igazad van.
(Mellesleg nem egy jó katonából lett 47 után ugyanúgy jó katona, csak más színekben.)

V.Stryker: az egész társadalom bűnös, de ettől függetlenül ő ártatlan embereket ölt. Szerintem ez alól semmi se ment fel.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#196) nincsisbéla válasza Avicularia (#194) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Bizony! biszku béla is otthagyhatná a cipőjét a folyóparton!

Mentalita'

(#197) bullseye válasza V.Stryker (#192) üzenetére


bullseye
addikt

Első két gondolattal részben egyetértek, de.
3. Sokan úgy tudják, mert sokan ezt terjesztik... amúgy viszont baromság.
4. És miért nem ismerhették azokat a hozzátartozóikat, ugyi... másrészt azért élnek még olyanok, akik elvesztettek valakit, és erről esetleg meséltek a családnak is.
5. Háborúnak háború volt, de annak nem sok köze van a saját civil lakosság legyilkolásához. És sokan akadtak, különösen Magyarországon, akik kockáztatták a saját és családjuk életét, sőt parancsmegtagadók is akadtak.

@Avicularia
Hát az biztos, hogy nekik is kijárna egy per

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#198) stangli válasza Иван (#195) üzenetére


stangli
senior tag

Nagyapám testvérét azért lőtték agyon, mert megtagadta a parancsot és hazaszökött... most kit kéne felelősségre vonni? a németeket, vagy a magyar katonaságot, vagy azt a pár zsidót, akiket (talán) megmentett? köszönetet azóta sem kapott egyik családtag sem...

De tény, akkoriban háború volt, volt egy parancs amit teljesíteni kellett ez nem az elmúlt 10-20-30évben volt, és így ennyi idő után zaklatni ezeket az öregeket valamilyen szinten érdekes... és verik a mellüket igen megcsináltuk még egy idős 90valahány éves embert meghurcoltunk a 2ik világháborúban elkövetett cselekedetekért.

De ezzel egyetemben egyetértek a Jugoszláv háborúért (90es évek) felelős katonai vezetés elítélésében...

(#199) V.Stryker válasza stangli (#198) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

azt a pár zsidót, akiket (talán) megmentett? köszönetet azóta sem kapott egyik családtag sem... - Ennyi. :R

Én úgy gondolom, hogy ezt az egész második világháborús borzalmat el kell felejteni végre és a jövőt kell építeni.

Nem is értem miért nem üzenünk végre hadat a törököknek a sok háborúért, a török világért, az elrabolt gyerekekért és egyébként Dobó kapitányért... :((( :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#200) Lengyi


Lengyi
aktív tag

Hasonlóak az elképzeléseim nekem is a jövőt tekintve, csak még a sulit be kell fejeznem és mehetek szerencsét próbálni. Nekem Ausztrália a cél egyelőre, mindenképp meg szeretném tapasztalni, milyen is ott az élet. Ha még nem volt / nem ismernéd: Ausztrália - minden kérdésedre választ kaphatsz ezen az oldalon az említett országgal kapcsolatban!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.