Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Kassadin válasza baluka26 (#245) üzenetére


Kassadin
addikt

Miért lenne az?

(#252) V.Stryker válasza danih (#242) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Úgy látom, hogy nem csak én vagyok örök idealista. :C

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#253) Vladi


Vladi
nagyúr

Sajnálom, hogy így döntesz. (Pont most, hogy egyre többet hallom, hogy emberk jönnek vissza. :U )

Egy biztos, én itt maradok. :)

De egyre inkább úgy gondolom, hogy az egész a fejekben dől el. Mit kifogásolsz, azt mind csak az emberek fejében létező dolog.

Pont most, egy ilyen Olimpia után van rá lehetőség, hogy mentálisan kicsit összekapjuk magunkat. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#254) Kassadin válasza Vladi (#253) üzenetére


Kassadin
addikt

Pont, hogy az emberek fejében vannak hatalmas problémák.

(#255) Vladi válasza Kassadin (#254) üzenetére


Vladi
nagyúr

Dehát én is ezt mondtam! :Y

Tehát a megoldás is ott van. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#256) Kassadin válasza Vladi (#255) üzenetére


Kassadin
addikt

Ki számára van ott megoldás?

Mindenkinek 1 élete van, és annyi idő sajnos kevés felnyitni x millió ember szemét.

[ Szerkesztve ]

(#257) Viszlát válasza Vladi (#253) üzenetére


Viszlát
addikt

Na, ez nekem új. Miért mennek vissza, azt lehet tudni?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#258) Gergő_ válasza Vladi (#253) üzenetére


Gergő_
őstag

Mi köze van az olimpiának az emigrációhoz? :)

(#259) Kassadin válasza Viszlát (#257) üzenetére


Kassadin
addikt

Számomra is hihetetlennek tűnik. Biztos honvágyuk lett.

(#260) danih válasza Kassadin (#259) üzenetére


danih
addikt

Vagy a Pártlapban olvasta.

(#261) Syl válasza Viszlát (#257) üzenetére


Syl
nagyúr

Kitoloncolták "őket" Kanadából? :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#262) V.Stryker válasza Syl (#261) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

+1 ;] :C

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#263) Kassadin válasza danih (#260) üzenetére


Kassadin
addikt

:D

(#264) Nimrod


Nimrod
addikt

Többnyire csak azok jönnek vissza, akiknek külföldön sem jöttek be a számításaik és például elfogyott a pénz, vagy akik eleve rövid időre tervezték. Ez még nem jelenti azt, hogy nem próbálják meg újra mondjuk máshol...

(#265) V.Stryker válasza Nimrod (#264) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mondjuk én találkoztam olyannal, aki azért jött vissza, mert büdös volt a munka....

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#266) Kassadin válasza V.Stryker (#265) üzenetére


Kassadin
addikt

Itthon is biztos megbecsülték akkor. :)

(#268) Pala válasza Nimrod (#264) üzenetére


Pala
veterán

"akiknek külföldön sem jöttek be a számításaik"

Saját ismerősi körömnől kiindulva ez általában azokkal fordul elő, akik:
- (használható) nyelvtudás nélkül vágnak neki és aztán csodálkoznak, hogy csak krumpliszedésre veszik fel őket
- mennek a vakvilágba előzetes tervezés és felkészülés nélkül
- azt hiszik, hogy odakint kolbászból van a kerítés :)

[ Szerkesztve ]

(#269) V.Stryker válasza Kalandor (#267) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mindennel így vagyok. :) Mióta benőtt a fejem lágya, sokszor ezzel győzöm meg magam bizonyos "bátorság" próbákon is. :) Rengeteg mindenre rávettem magam már ezzel a logikával. Szóval, bevált recept.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#270) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Egyébként tavaly olvastam egy család élménybeszámolóját vagy leírását, nevezzük bárhogy, arról, hogy Indiába költöztek kislányukkal. És nagyon meglepő és megindító volt számomra, nemcsak ,hogy pont India hanem hogy azt mondták, hogy igaz,hogy ott sok a betegség, nagy a nyomor, de a mentalitás annyival pozitívabb, hogy már csak azért se jönnének haza. India... aminek kultúráját csodálom, de élni nem mernék ott. És mégis...van aki még Indiát is jobbnak tartja. Azért ez igen kemény...

Haza szeretet...ragaszkodás a hazához...hmm ... érdekes eszmék, de fiataloknak semmit nem jelentenek hisz abban nőttek fel, hogy mindenki magával foglalkozik, a politikusok kibasznak velük és egyre drágább minden. Nekik nincs honnan kötődésük legyen, nincsenek közös balcsis nyaralások ahogy régen, az átkosba...nincs közös jövő építés...egyéni drámák, egyéni életek vannak már csak. És ezért ők nem hibások.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#271) emvy válasza V.Stryker (#270) üzenetére


emvy
nagyúr

Eleg sok indiai lakna szivesen Magyarorszagon, elhiheted. :)

while (!sleep) sheep++;

(#272) emvy válasza Pala (#268) üzenetére


emvy
nagyúr

Lattam tobb olyat, akik egyik kategoriaba se esnek bele. :)

while (!sleep) sheep++;

(#273) V.Stryker válasza emvy (#271) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Elhiszem. :)

De tudod mások az értékrendek mindenkinél. Ők az alapvető szükségletek könnyebb megteremtése miatt jönnének ide.
És én se azért megyek el, mert S mercit akarok, mert két nyaralót akarok. Én nyugodt, hasznos és biztonságos mindennapokat akarok. És a világ kinyilt mindenki felé és sajnos nem olyan nagy, ezért én nem látok katasztrofát a haza elhagyásában. Nyilván a politikusok drámázzák ezt, mert kevesebb az adófizető, a hozzáértő, szakmai, hasznos ember....de hát azokat itt kell tartani....ha más nem, reménnyel. De ha még azt is elveszik, akkor nem kell min csodálkozni.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#275) V.Stryker válasza #40993792 (#274) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hiszen a széthúzást és a fiatalok elvándorlását ez követheti (kicsiben is tettenérhető, családok szétesése avagy kis falvak kiürülésének példáját tekintve). - Nekünk van telkünk Tolna megyében és elhiheted, hogy látom mi megy ott. Tudod miért néptelenednek el a falvak? MIért mennek el a fiatalok? MERT NINCS MIT CSINÁLNI! NINCS LEHETŐSÉG SEMMI MUNKÁRA! Tavaly épp azt mesélték,hogy néha mehetnek erdőt ültetni vagy mi a francot napi 2500-3000 forintért, de még az is csak néha adatott meg, nem volt biztos állás. Mégis miért maradnának ? MIkor otthon ül, nincs kaja és nincs miből rezsit fizetni, akkor veregessék egymás vállát, hogy : "Nem baj! Nyugi! Fő a hazaszeretet! " Na ne röhögtessetek... :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#276) Vladi válasza Kassadin (#256) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mindenki számára. Mivel mindenkinek csak 1 ember szemét kell felnyitni. A sajátját.

Ne kötekedj. :D

(#257) Viszlát:

Fogy ott is a meló, azért. Most így hirtelen 3-4 olyat is fel tudok idézni, aki már hazajött, nem megy stb. mert nincs már munka.

(#258) Gergő_:

Ha az a sok magyar ilyen szép eredményt elért, el kell ezen gondolkodni, és rájönni, hogy mi is sokat érünk. Kicsit több önbizalommal és pozitív életszemlélettel kell hétfőn melóba menni, hátha jobban is megy.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#277) Viszlát válasza Vladi (#276) üzenetére


Viszlát
addikt

Hol van az az ott?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#278) Vladi válasza Viszlát (#277) üzenetére


Vladi
nagyúr

Belgium, Ausztria, Svájc. Van vegyesen.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#279) Viszlát válasza Vladi (#278) üzenetére


Viszlát
addikt

Ok, köszi. :)

Még egy kérdés, hogy általában milyen jellegű munkákat végeztek ezek az ismerősök?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#280) Nimrod válasza Pala (#268) üzenetére


Nimrod
addikt

Vagy pont olyan országot választott, ahol még a helyieknek is nehéz állást találni.

(#281) Lenry


Lenry
félisten

Ausztráliába ne menj.
észak viszont jó hely.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#282) tildy válasza emvy (#272) üzenetére


tildy
nagyúr

Kivetel erositi a szabalyt. :D
En meg olyat lattam, hogy de o csak tenyleg ideiglenesen -mondhatni nezett ram furan, hogy en meg nem - , amig otthonra osszegyulik a lakasravalo. Es most 2-3 ev utan mit mond? Hat, hogy inkabb megse menne vissza.

Egyebkent en is csak azokat lattam, hogy visszament, aki nem talalt itt munkat, vagy nem fogara valo volt. Kijott kb 20 ismeros, abbol kb 1-2 ment haza.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#283) Syl válasza Vladi (#276) üzenetére


Syl
nagyúr

Kicsit több önbizalommal és pozitív életszemlélettel kell hétfőn melóba menni, hátha jobban is megy.

A politikusoknak biztosan. Rájönnek, hogy van még itt egy-két millió önbizalommal és pozitív szemlélettel túlfűtött balek, akit tovább lehet nyúzni... :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#284) zeno70 válasza tildy (#282) üzenetére


zeno70
tag

En pl zaros idore jottem ki, ami jovore letelik. Vannak hatarozott ideju munkak es munkavallalok kulfoldon. Ezek termeszetes, hogy miutan lejar az idejuk, nem fognak tovabb kint csovezni, mert derogal hazamenni. Hazamennek (megyunk) es ha nem tetszik, amit otthon latunk es kapunk, akkor ujra nekivagunk, amennyiben lehetosegek nyilnak.
Erdekes egy bogar vagyok en (ahogy latom), mert semmifele hazaszeretet nem futott sose, honvagyam sincs, de megis otthon kepzelem el az eletem nagyobbik reszet...hogy miert...? :F Szeretek kulfoldon lenni es dolgozni, lenyugoz az ezerfele nacio (itt New Yorkban van am boven), de leelni az eletem egyik helyen sem akarom - egyenlore
Itt most keresek annyit, mint otthon 10 ev alatt se, ha megint utnak indulok, akkor talan megint, de valahogy en csak dolgozni akarok kijarni, nem letelepedni. Viszem haza a ropogos suskat a nemzet felviragoztatasara :DDD
Lehet, hogy en is mar tul vagyok a 42 evemmel a kivandorlasi laz eletkorbeli plafonjan.

Jegyezd meg: pótolhatatlan vagy. Éppúgy, mint bárki más!

(#285) Kassadin válasza Vladi (#276) üzenetére


Kassadin
addikt

Igen, sajnos ez az, ami sose fog megtörténni jelen állás szerint. Kicsit sírdogálunk egymás vállán (képletesen értve), aztán megy minden tovább.

"Ha az a sok magyar ilyen szép eredményt elért, el kell ezen gondolkodni, és rájönni, hogy mi is sokat érünk. Kicsit több önbizalommal és pozitív életszemlélettel kell hétfőn melóba menni, hátha jobban is megy."

Szép és jó, habár ettől még nem fog nőni a fizetésem. De a megbecsülésem se a munkahelyemen.

(#286) keIdor válasza zeno70 (#284) üzenetére


keIdor
titán

En nem tudnek es nem is akarnek visszajonni, nem is fogok. A parlagfumentesseg, a kisebb vagy egyaltalan nem letezo korrupcio, a fizetesek, a jobb kozbiztonsag, mind mind olyan dolgok, amiatt inkabb kinn maradok. Meg ha majd egyszer lesz gyerek, neki is jobb lesz meg nekem is, nem kell felnem, hogy kamasz koraban megeroszakoljak, vagy belekotnek az utcan ejszaka... Persze en nem is Del-EU vagy USA-n gondolkozom, ott ezek is megvannak, persze mashol is, csak kisebb aranyban joval.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#288) Pala válasza Kalandor (#287) üzenetére


Pala
veterán

Én úgy tervezem, hogy bizonyos rendszerességgel hazalátogatok a családhoz, barátokhoz.

szerk.: Teljesen egyedül indulok útnak, nem is akarom, hogy bárki velem jöjjön.

[ Szerkesztve ]

(#289) kraftxld válasza Kalandor (#287) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pár napi / heti skype, ha akarnak jöhetnek látogatni, meg felnőtt emberek, eddig se hallgattak a józan észre így majd lesz valami :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#290) emvy válasza Kalandor (#287) üzenetére


emvy
nagyúr

Gyanitom, hogy a forumozok nagyreszenek meg relative fiatalok a szulei, e.g. nem szorulnak kozvetlen gondozasra, igy viszonylag keves a tapasztalat.

while (!sleep) sheep++;

(#291) tildy válasza Kalandor (#287) üzenetére


tildy
nagyúr

En ha ugy alakul hozom ki majd aput. Egyelore meg birjak magukat, anyum el tudja latni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#292) zeno70 válasza Kalandor (#287) üzenetére


zeno70
tag

Na, nalam pont ez van mar, amit felvetettel. Apum 70, anyum 65 es betegesek. Talan ez is bejatszik az otthon gondolkodasba...legalabbis mig elnek. Utanna meg mar lehet nekem se lesz kedvem kalandozni.
A huszon evesek meg konnyen vannak, mert jo kozepkoru a szulo es meg vigan elvan otthon, elik a maguk eletet es nem szorulnak senkire. De ez valtozni fog.
Unokatesomek (ket testver) a csaladjukkal a rendszervaltaskor jottek ki Amerikaba. Nem elnek rosszul, de rossz volt latni, mikor ateltek mindket szuleik elveszteset kintrol. Az egyiknel haza se tudtak jonni, csak mar joval a temetes utan. Nagyon megviselte oket.
Azota meg mar mindketto az 50-es eveiben jar es mindketto jonne haza (eros a honvagyuk es fellangolt a magyarsagtudatuk), de nem jonnek, mert ugyebar ott hazasok mar a gyerekek. Igy kint a joletben szenvednek lelkileg. Ez se jo. Persze, akiben nincs meg ez a hazavagyodas, annak ez nem gond. Azt is nehezen viselik, hogy a gyerekeik mar nem tanitjak a sajatjukat a magyarra, igy el is vesziti a csalad a maradek magyarsagat is.
Az egyikuk mindenkepen kozelebb koltozik a szulofoldhoz, ha nem is bele. Talan Ausztriaban akar letelepedni oregsegere, ahonnan gyakran hazalatogathat.
Mindenki mas es mashogy eli meg ezeket, de teny, hogy idosebb fejjel mar sokkal nehezebb a kivandorlas, akar van lelki kotodes az orszag irant, akar nincs.

En annyit latok, hogy a - termeszetszeruleg velem egykoru - barataim mind, akik kint dolgoznak, ideiglenesen vannak kint es viszik haza penzt.

[ Szerkesztve ]

Jegyezd meg: pótolhatatlan vagy. Éppúgy, mint bárki más!

(#293) Nimrod válasza Kalandor (#287) üzenetére


Nimrod
addikt

Idős szülők problémakör. Ha úgy sikerül állást találnom, hogy abból kényelmesen tudok haza is adni, akkor nincs kérdés, megyek.
Külföldön eleve nem tudnának beilleszkedni, hát még egy idegen nyelvet nulláról megtanulni.

(#294) #56230144 válasza V.Stryker (#270) üzenetére


#56230144
törölt tag

Haza szeretet...ragaszkodás a hazához...hmm ... érdekes eszmék, de fiataloknak semmit nem jelentenek Beszélj a magad nevében... :(((

Ja még valami: Ha nem lenne ilyen birka a nép, hogy elvándorol, vagy öngyilkos lesz (hála istennek, az ilyen nem is kell.) vagy esetleg otthon ül, és csóválja a fejét az ATV műsora előtt, akkor már rég máshogy élnénk...

[ Szerkesztve ]

(#295) sutszi válasza #56230144 (#294) üzenetére


sutszi
veterán

Szerinted mit kellene tenni?
Te mint nem birka mit teszel azon kívül, hogy itt maradsz?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#296) Pala válasza #56230144 (#294) üzenetére


Pala
veterán

"Ha nem lenne.... akkor már rég máshogy élnénk...."

Ha ez lenne, ha az lenne, ha amaz meg nem lenne, akkor ez meg ez meg ez lehetne és jó lenne...blablabla.

Az élet nem feltételes módban zajlik.

(#297) potyautas válasza Avicularia (#194) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

és aki a deportálásban részt vett, az tudta, hogy akiket elküld, azokra halál vár? Vagy abban a tudatban intézkedett, hogy dolgozni mennek? (bár azt gondolom, ha tudja se tett volna másképp)

(#298) V.Stryker válasza #56230144 (#294) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Különbözően látjuk a dolgokat, hála a jó Istennek. Azért az se jó, ha mindenki szétszéled valahová, mert akkor már megint ugyanazokkal lennénk körülvéve. Ettől a változatosságtól szép a világ.

Tudod ha a haza viszont szeretne és nem csak azért kellenék, hogy a huszadik rend bőrt is lehúzzák rólam a kicsinyes célok miatt és nem baszták volna el a nyugdíjam pillanatnyi lyukak foltozására, hanem tiszteletben tartották volna, hogy az az én pénzem, az én öregségi kis biztosításom, akkor lehet nem is szólnék semmit. De én nem leszek egy szemét rabló banda eszköze se.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#299) Lauda válasza #56230144 (#294) üzenetére


Lauda
félisten

Az a birka, aki tesz valamit a valtozasert (akar ugy, hogy elvandorol, ezzel valtoztat az eleten), vagy az, aki ott marad ahol van, nem tesz semmit es birkazza azt, aki igen?

(#300) Lauda válasza #56230144 (#294) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem fogalmad sincs mivel jar egy el/kivandorlas. Akar az erzelmi, akar az anyagi oldalat nezzuk, a legtobb ember bele sem mer vagni, szoval ha megkerhetlek legkozelebb ne birkazd le aki igy cselekszik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.