Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) devil-k válasza motoflug (#150) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szia!

Ez a lényege, hogy a sofőrök ne tudjanak szelektálni a címek között! :)

- mozi bolondéria -

(#152) #16741888


#16741888
törölt tag

Utolso Taxi amiben ultem eleg rossz elmeny volt, konkretan kimenekultunk parommal a Taxibol mert a sofor konkretan reszeg volt. Azota csak Uber.

8-10 szor utaztunk mar Uberrel, eddig kizarolag pozitiv, es nagyon -nagyon pozitiv elmeny volt. Kedves soforok, tiszta autok, transzparens elszamolas, lehuzasnak a latszata sem volt. Mindenki Wazezott, legrovidebb uton mentunk stb.

Szamomra egy megnyugvas hogy ertekelheto az osszes sofor, ennek pedig az a hozadeka hogy a soforok jofejek es erezhetoen figyelnek erre...

Mi tartja vissza barmelyik taxis tarsasagot hogy letrehozzon egy hasonlo rendszert? Oke fotaxinak van appja... de egyaltalan nem ilyen transzparens mint az Uber...

Jobb elmeny Uberrel utazni mint taxizni.... es ez nem az allam, az Orban, a Fidesz vagy a part hibaja, hanem kizarolag a Taxitarsasagoke... egesz egyszeruen nem hiszem el hogy nincs penzuk fejleszteni, inkabb az akarat meg a fejlodesre valo kesztetes hianyzik... meg az hogy a mai vilagban az ember a penzeert minoseget var el... Taxisoknal meg a regi proli feelingem van, sokpenzert keveset. Mai vilagban ez nem mukodik.

(#153) E770 válasza #16741888 (#152) üzenetére


E770
senior tag

és még mekkora szerencséd volt, hogy nem egy hiéna kapott el
mostanában pesten már olyan átlagos autókkal járó hiénákat lehet látni, hogy amíg a sofőrt nem látod, esélyed sincs felismerni - na talán arról, hogy nincs logó az autón, hanem többnyire hatalmas taxi tábla van a tetején

(#154) #16741888 válasza E770 (#153) üzenetére


#16741888
törölt tag

Mint amikor 5 ezerert vittek minket a Blaharol a Moriligetbe? :DDD johat reszegek voltunk, de akkor is gaaz... rahagytuk koltse gyogyszerre.

(#155) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Bocs, ha volt már: ez csak Pesten van, vagy vidéken is megy? Én sokszor tudnék vinni utasokat Békéscsaba környékén... de ha nem működik nem regisztrálok feleslegesen.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#156) 66zio válasza Victoryus (#155) üzenetére


66zio
aktív tag

Tudtommal Uber Csak Budapesten van.

(#157) devil-k válasza 66zio (#156) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jól tudod! :K

- mozi bolondéria -

(#158) Victoryus válasza 66zio (#156) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Az nagy kár... Pedig az lenne a nagy előrelépés. Most rengetegen buszoznak itt is... Ezer éves csuklós ikarusok járnak Csaba.Békés között, se klíma se fűtés... Több száz ember közül gondolom sokan váltanának autóra. Bár sok helyen a munkahely fizeti a bérletet. Egyáltalán van olyan konkurense, ami így vidéken, települések között is működik?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#159) E770 válasza devil-k (#157) üzenetére


E770
senior tag

hogy működik az Uber-nél a földrajzi korlátozás, azaz hogy csak itt vagy csak ott működik egy ország területén?

(#160) devil-k válasza E770 (#159) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ahol vannak jelentkezők és van rá igény. Hiába lenne mondjuk Debrecenben vagy Miskolcon 3-3 sofőr, ha az emberek nem ismerik ezt a szolgáltatást. Pesten is csak 1 éve van még.

- mozi bolondéria -

(#161) E770 válasza devil-k (#160) üzenetére


E770
senior tag

úgy értettem, hogy egy regisztrált sofőr ugye bárhol dolgozhat?
pl. nyáron a Balaton parton biztos lenne rá igény, ha éppen ott van egy sofőr dolgozhat ott is ugye?

(#162) devil-k válasza E770 (#161) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sajnos, ennek a menetét nem tudom, de biztosan. S igen, ott aztán lenne rá igény. :K

- mozi bolondéria -

(#163) Dani82


Dani82
senior tag

Sziasztok!

Van valaki itt aki soforkodik uber/wunder vonalon? Lenne par kezdo kerdesem :)

(#164) Dani82 válasza Dani82 (#163) üzenetére


Dani82
senior tag

akkor megprobalom kezdesnek, hatha tudja valaki

Céges kocsit szerintetek lehet regisztrálni?

(#165) devil-k válasza Dani82 (#164) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miért nem írsz az Ubernek? (Facebook) :)
Ott hamar megkapod a választ, ráadásul engem is érdekelne ez a dolog.

- mozi bolondéria -

(#166) Dani82 válasza devil-k (#165) üzenetére


Dani82
senior tag

Irok, megkerdezem de jo lett volna par sofor velemenyt olvasni, kinek hihy jott be, mennyit van kint mennyit lehet keresni stb. Fura hohy sehol nincs errol mukodo forum

(#167) devil-k válasza Dani82 (#166) üzenetére


devil-k
nagyúr

Még csak most volt 1 éve, hogy Magyarországon van Uber. Ezen felül a sofőrök legtöbbje középkorú vagy annál idősebb férfi, akik nem hiszem, hogy annyira fórumkészek, mint "mi", fiatalabb generáció. :)

- mozi bolondéria -

(#168) Dani82 válasza devil-k (#167) üzenetére


Dani82
senior tag

en rengeteg korombeli sraccal utaztam, (30 korul) kozepkoru talan 1-2 volt. Viszont neha meglepo kocsikkal jonnek :D X5, hyundai dzsip, ilyesmi :D

ellentetben a wunderral, ahol utaztam olyan autoval, hogy feltem hogy lerobbanunk. Leggazabb, amikor itt volt pesten a csajom csaladja, es el akartunk menni inni vmit, gondoltam akkor ne vezessen senki, menjunk wunderral. Es jott egy 3 ajtos kb 1995os fiat tipo...na az eleg gaz volt :DD

[ Szerkesztve ]

(#169) devil-k válasza Dani82 (#168) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor eddig csak mi fogtunk ki középkorú pasikat?! :DDD Egyszer volt egy nagyon kedves, fiatal hölgy, le a kalappal előtte!

Ez a szitu tényleg gáz lehetett. :D

- mozi bolondéria -

(#170) MAXIMIZE


MAXIMIZE
tag

A lényeg hogy itt mindenki bemagyarázza, hogy nem illegális az uber, ja nem, ha ugyan úgy betratják a törvényeket mint a taxisok akkor valóban nem csak hogy marhára nem tartja be egyik sem, erről ennyit: Mi bajuk a taxisoknak?

(#171) E770 válasza MAXIMIZE (#170) üzenetére


E770
senior tag

" Annak idején a szigorítás és a hatósági ár melletti egyik indokuk a hiénák kiszűrése volt. LOL. Hiénák ugyanúgy vannak, bunkó taxisok és átverések ugyanúgy vannak. Miközben az Ubernél nincs trükközés."

egy másik vélemény

(#172) MAXIMIZE válasza E770 (#171) üzenetére


MAXIMIZE
tag

Igen, és miért vannak hiénák??? mert azt a rengeteg sarcot (amit ugye az uberesek elcsalnak) be kell hozniuk valahogy, így nagyon könnyű olcsóbban dolgozni, ha nem egyformák a feltételek. Pl: Az aluljáróban is olcsóbb a parfüm mint a boltban, vajon miért?? Ennek ellenére normális ember nem az aluljáróban veszi a dolgokat, szerintem ezt józan paraszti ésszel fel lehet fogni.

[ Szerkesztve ]

(#173) E770 válasza MAXIMIZE (#172) üzenetére


E770
senior tag

nono, abszolút nem:

a taxisok döntő többsége minimális órára van bejelentve - így minimalizálják a fizetendő adókat

a hiénák bűncselekmények elkövetésével keresnek többször annyit, mint ami a jogszabályban előírt összeg

(#174) MAXIMIZE válasza E770 (#173) üzenetére


MAXIMIZE
tag

Igen és kifelejtetted az ubert akik a legnagyobb bűnözők, mivel semilyen engedélyük, adót még véletlenül sem fizetnek, számla, blokk nuku, engem, téged az adófizető közösséget lopják meg azzal hogy semilyen adót, járulékot nem fizetnek.

(#175) Viktor77 válasza MAXIMIZE (#172) üzenetére


Viktor77
titán

"Igen, és miért vannak hiénák??? mert azt a rengeteg sarcot (amit ugye az uberesek elcsalnak) be kell hozniuk valahogy"

Őőő, akkor az Uber elött minden taxis full legál volt?
Akkor én lophatok a boltban, mert a kormány akkora pénzt lop el tőlem adó címén, hogy valahol be kell hoznom?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#176) MAXIMIZE válasza D1Rect (#50) üzenetére


MAXIMIZE
tag

Látom sikerült végre felfognod a lényeget NEM TAXI, tehát full illegálisan szállítanak személyeket, ennyi köszönöm, és még egy kis segítség azoknak akik nem látják hogy őket, minket lopnak meg: Mekkora kárt okoz az Uber?

(#177) MAXIMIZE válasza Viktor77 (#175) üzenetére


MAXIMIZE
tag

Én azt nem mondtam hogy amit a hiénák csinálnak az jó, de akkor már ha lopnak inkább olyanok lopjanak akik azért fizetnek is valami adót, és az elllopott pénzt legalább itthon költik el.

(#178) Viktor77 válasza MAXIMIZE (#177) üzenetére


Viktor77
titán

Ne haragudj, de erre nem tudok érdemben reagálni. :D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#179) E770 válasza MAXIMIZE (#176) üzenetére


E770
senior tag

milyen hosszú listát kérsz a nem taxi, de személyeket szállítókról ?

(#180) Franklin


Franklin
addikt

Sziasztok,

Most ismerkedek az Uberrel, de elakadtam.

Kiválasztottam az indulási pozíciót, de hol adok meg úticélt?

Mindig csak az "indulás helyszíne" ablak látszódik: [link]

Köszi a segítséget!

(#181) MAXIMIZE válasza E770 (#179) üzenetére


MAXIMIZE
tag

és az a lista milyen hosszú, amelyik személy szállító de adót nem fizető? (segítek: 1.uber)

(#182) E770 válasza MAXIMIZE (#181) üzenetére


E770
senior tag

a mezitlábas taxisok jönnek azzal az érvvel, hogy ki mennyi adót fizet? :F

ide is linkelem: [link]

(#183) MAXIMIZE válasza E770 (#182) üzenetére


MAXIMIZE
tag

Az állambácsi nem így gondolja, ahogy ez a nem tudom én kicsoda. Itt az első lépés az Uberrel szemben
Adózniuk kell az UBER sofőröknek
Így lassan kezd igazságos lenni a dolog, még mindig nem azonosak a feltételek, de alakul. Még azt a pár dolgot betartatják az uberrel is mint a taxisokkal, akkor máris nyílt a verseny, és szerintem a taxisok sem fognak tovább hőbörögni.

(#184) zharkanyi válasza MAXIMIZE (#183) üzenetére


zharkanyi
tag

A taxisok sokkal többet ártanak maguknak, mint az Uber maga:
- Tüntetés, amivel az emberekkel tolnak ki.
- Nyilatkozatok és egyéb videók olyan stílusban, amitől az ember kedve elmegy a taxizástól
- Agresszív válaszlépések: http://index.hu/belfold/2016/01/23/durvan_osszevertek_egy_uber-sofort/

No ezek után én nem csodálkoznék, ha idén még 30%-ot esne a taxik forgalma.

(#185) bandras0226


bandras0226
aktív tag

,, Nyílt levél a taxis tüntetőknek egy úgynevezett utastól

Sziasztok srácok!

Gondolom nem gond, ha tegeződünk, az elmúlt 20-25 évben én is ezt hallgattam, ha beültem hozzátok, sőt sok esetben meg se kérdeztétek, hogy szabad-e. Azért írok nektek röviden, mert az utcán és a fejekben botrányosan nagy a káosz, láthatóan nem nagyon értitek, mi történik veletek - hadd segítsek egy picit!

Ugyebár mindössze 1 nap alatt kiderült néhány 'aránylag' fontos dolog a tüntetésetekről:

1. A kutyát nem érdekli a problémátok. Sőt.
2. A kutyát nem érdeklitek ti magatok. Sőt.
3. A kutya sem reméli, hogy eléritek, amit akartok. Sőt.

Nem akarok rosszindulatúnak tűnni, de ez sajnos nem véletlen. És nem is egy oka van. A régi időkben a tiétekhez hasonlóan pacsizós-kacsintós rendszerben működött minden. És igen, volt orvos, aki hazavitte a kincstári ágyneműt, és volt, aki nem. A gyár gépein sokan műszak után fusiban melóztak, és volt olyan, aki nem. Volt pincér, aki meg pisszentett, amikor a csapvizet kinyitotta, és volt, aki tényleg ásványvizet hozott. Azóta pedig - döbbenj meg! - sok-sok olyan szakma van az orvostól a vendéglősig, ügyvédtől a melósig, ahol emberek évtizedeket, vagy éppen tízmilliókat áldoztak arra, hogy a becsületeseket megkülönböztessék a csalóktól, kóklerektől. Hogy elhatárolódjanak a mocsoktól, a lopástól, a szarházi gondolkodástól. Szakmai és civil szervezetek alakultak és melóztak baromi keményen azon, hogy az igazi minőség újra számítson, és egy-egy szakmának újra legyen respektje. Ők nem a konkurenciát akarták erővel kiszorítani, hanem a szart. A becstelent. A hazudósat. Tudom, hogy sok szakma, és szakmákon belül rettenetesen sok szereplő még mindig hátravan a folyamatból. De most nem ez a kérdés. Hanem ez:

Ti hol voltatok eközben? Elmondom, srácok. Átalakulás, megújulás helyett ti 26 év alatt hozzászoktattatok minket ahhoz, hogy a taxis továbbra is néha bunkó. Néha érthetetlen módon cigizik. Meg elmondja útközben valami fura okból, hogyan burkolta le otthon a teraszt a spanokkal. Vagy hogyan csal adót. Honnan lopja a benzint. Melyik autószerelő havertól van okosba a melyik faszom alkatrész a 20 éves szarban, amiben éppen ülünk. Sajnos megszoktuk tőletek, hogy van olyan válasz mondjuk éjfélkor az esőben, hogy 'nem viszlek el', vagy 'arra most nem megyek'. Meg kellett szoknunk, hogy utcán nem szabad leinteni autót. Megszoktuk, hogy a barátnőinket éjszaka lehetőleg nem ültetjük be egyedül hozzátok. A külföldön élő rokont csakis akkor, ha jól beszél magyarul. Budapesten a 90-es és 2000-es évek tájékán még tök 'normális' dolognak számított, hogy taxisok az utcán verekednek. Pofozkodás ment a droszton. Maffiaháború a szállodákért, az éjszakában, a reptéren. Ti így modernizáltatok. Magántaxisok trükkjeitől a hatalmas taxitársaságok mindenféle ügyeiig.

Igen, volt és van becsületes taxis, mielőtt rám szóltok az általánosításért. Tudjuk, utaztunk velük is. De mekkora az arány? 5%? Őket igazán sajnáltam eddig, mert nekik eddig tényleg szar volt. Már nem sajnálom, mert amelyiknek esze van, már Uberezik. De vajon hol voltak a becsületes taxisok, amikor a becstelen kollégák lehúzták 25 évig a turistát? Fejpénzt kaptak az éttermektől, ha azt a helyet ajánlják? Ezek ellen miért nem tüntettetek? Amikor az Intercontinentalból a Marriottba vitte a kolléga a turistát 70.000-ért, akkor miért nem zártad le a rakpartot? Amikor máskor a szállodás barátom mesélte, hogy a portások és londinerek szaladtak ki megmenteni a szállóvendéget, mert már ott állt a hotel előtt 8 taxi és boxerrel kényszerítették a tiltakozó külföldi utast, hogy fizessen 40.000 Ft-ot? És ez nem 5 évente egyszer fordult elő. Hol voltak a becsületes taxisok, amikor a becstelen kollégák azzal rombolták a bizniszt, hogy több ezer eurót húztak le kisgyerekes menekültekről? Utolsó pénzüket csalták ki kiszolgáltatott nyomorultaknak? Akkor hol a faszomban voltatok, srácok? Akkor nem fájt a jogsértő magatartás? Egyáltalán miféle vicc ez, hogy a taxis követel jogkövető magatartást bárkitől is? De most komolyan? Ki tudja mondani valaki röhögés nélkül Magyarországon ezt a mondatot?

Veletek meg sajnos amúgy sem lehet. 2016-ban az a bajod, hogy kevés utas választ téged, mert erőszakosnak, csalónak, félelmetesnek tart (sokszor okkal ugye), arról nem beszélve, hogy legkésőbb az Uberrel tényleg kiderült, hogy arcátlan és nevetséges árakon dolgoztok. Te meg kimész az utcára, fenyegető, erőszakos vagy, és követeled, hogy a gusztustalanul magas áraidon legyek szíves kötelező jelleggel veled utazni? Ettől szerinted majd téged választalak?

Te nem azért tüntetsz, hogy visszaszerezd az utast. Baszol az utasra. Nem azért tüntetsz, mert másnak a feltételei mások. Te azért tüntetsz, hogy a TE módszereiddel statáriális alapon tiltsanak be mindenki mást, és a te szar, elavult, aljas, nevetséges áron szolgáltatott nevetséges szolgáltatásodat írják elő nekem kötelezőként.

Rábasztál, cimbora. És a világ legcsodálatosabb, legigazságosabb módján basztál rá. Ugyanis az egyenlőtlen versenyhelyzetet TE MAGAD zsaroltad/alkudtad ki 2013-ban. TE ragaszkodtál hatósági árakhoz, hogy kiszorítsd a kisebbeket. Akik már akkor 190-ért vittek engem. Hatóságilag bezárattad. Akkor nem annyira érdekeltek téged az "egyenlő versenyfeltételek" ugyebár. Amikor ott volt a lehetőség, hogy egy piacon 180-200ft/km árú szolgáltatást nekem előírhattok 280-ért, ott valahogy nem üvöltöztél "versenyfeltételek" témakörben. Nem nagyon mentél ki tüntetni, hogy "Ne húzzátok le az utasaimat!!!". Nem nagyon láttalak, cimbora. Amikor másokkal basztak ki hatóságilag, amikor a teljes utazóközönséged őrjöngött, akkor nem hiányoztak a lelkednek a korrekt feltételek.

Plusz hogy vegyelek komolyan, amikor azt olvasom a tüntetéssel kapcsolatban "érvként", hogy neked 2-3 naponta autót kell mosatni, és hasonló költségeid vannak? Te hallod magadat? A fogorvos is tüntessen, mert neki fertőtleníteni kell a fúrót? Az neked egy extra teher, hogy tiszta autóval utazhassak? Ez nem alap? Vendéglős is tüntessen, mert minden tányért mindenkinek külön el kell mosnia? Geciség, nem?

Hát ez a baj veled. Te fenyegetőzöl, mert fogalmad nincsen rólam. Te úgy szeretnéd visszaszerezni az utasaid bizalmát, hogy szétbaszod a hétfőjüket, aztán - bár bejelentve előre nincsen - a kedd-szerdát is. Jogkövetésért tüntetsz, de már a tüntetésed sem az... Úgy akarsz barátságos és kellemes szolgáltatónak látszani, hogy bekommenteled a neten a téged kritizálóknak, hogy "majd ha beülsz hozzám a beteg anyáddal, ott legyen nagy a pofád". Szimpatikus. Szívesen fizetnék ilyen szolgáltatásért, komolyan. Szívesen vennék igénybe szolgáltatást olyanoktól, akiknek a maguk közül kiválasztott képviselői (akik kopasz, tréningruhás, nagydarab, utcán üvöltöző arcok amúgy) eleve komoly félelmet keltő, fenyegető külsejű, fenyegető hangú, fenyegető dolgokat mondó emberek - az a típus, akivel soha, semmilyen körülmények között nem akar találkozni tisztességes, normális kultúrember. Eddig is csak azért, mert muszáj volt.

Nem emlékszem rá, hogy a hatósági árakról való alku közben eszedbe jutott volna, hogy az aránytalan, pofátlan árak igazából egy nagyon durva aljasság az utasaitok ellen. Nem emlékszem rá, hogy a taxisok legendás jogsértései miatt bármelyikőtök kiállt volna. Nem emlékszem rá, hogy tüntetnél azok ellen, akik 2 éve nem matricáznak sárgára, kurvára nincs engedélyük, de sárga rendszámmal és hatalmas mercikkel simán ott állnak a nagy irodaházak, hotelek, éjszakai szórakozóhelyek környékén. Nyilván nehéz fiúk. Az ő kocsijukat bezzeg nem köpködöd meg rugdosod, mint az egyetemista Uber sofőrt. Bátor vagy és kemény. Nem emlékszem rá, hogy a taxisok pontosan mikor hirdették meg azt a tüntetést, aminek az a célja, hogy 25 év után eltűnjenek a világ útikönyveiből és turisztikai weboldalairól azok a felhívások, amik a budapesti taxisok mocskos trükkjeire hívják fel a figyelmet, és nyilvánvalóan sok milliárdos kárt okoztak a teljes turisztikai szektornak.

Most olyan apróságokról tényleg ne beszéljünk, hogy egyedülálló módon adózol (amikor éppen), más szakmák a tiéd sokszorosát fizetik. Te meg azt kiabálod az utcán, hogy a matrica, meg az engedély, meg a többi szar 200-300e Ft-ba került? Szerinted melyik szakmában kerül ennyibe az "indulás"? Mások milliókat fizetnek ki hatósági engedélyekért, vagy még többet, hogy az alkalmazottaikat a törvények szerint továbbképezzék, vagy a megfelelő papírok meglegyenek, vagy megépítenek/beszereznek/fejlesztenek, hogy pályázati feltételeknek, vagy ántsz, vagy nav előírásoknak feleljenek meg. Nem átmatricázni kell egy kocsit, ember. Te meg erről ordibálsz?

Budapesti taxisok nagyobb öngólt szerintem még az életben nem lőttek, mint ti most. Ennél egységesebben átirányítani az embereket az Uberre az Uber biztosan nem tudta volna. Se senki. Ennyire egységesen maga ellen fordítani az egész várost nagyon keveseknek sikerül.

És hogy erre pont az év leghidegebb néhány napját sikerült kiválasztani, az komolyan, már csak a koktélcseresznye a habon. Hogy nevetni is lehessen. Bár ezt is taxis módon oldod meg, mert kiállsz a kocsival, aztán elmész kávézni. Öten őrzik a kocsikat, a taxis meg sehol nincsen. Kíváncsi lennék az arcodra, ha a nővérek is úgy tüntetnének, hogy a buszsávodba kitolja a kórházi ágyat, aztán otthagyja a picsába 3 napra. Az év vicce az a tüntetés, amelyik még a taxisnak sem annyira fontos, hogy legalább ott legyen ő maga is. Ő bazmeg a saját tüntetésén sincs ott. De azért követelés az van. Amolyan taxis követelés. Hogy kapcsolják le az Ubert. Holnap meg a göncölszekeret, nem? Oldják meg!

Mindenki azt kapja, amit megérdemel. Amit pedig ti műveltetek az elmúlt évtizedekben, olyan a világon nincs. És ne is legyen soha többet."

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#186) 66zio válasza bandras0226 (#185) üzenetére


66zio
aktív tag

Elég lett volna, ha a linket teszed be. :D

(#187) Franklin válasza bandras0226 (#185) üzenetére


Franklin
addikt

(#188) numera007


numera007
tag

Szeretném megtudni, ha 3 nagy csomaggal akarok "Überelni" annak van valami más vonzata? Felár, vagy ezt előre kell jelezni, vagy mi a teendő ilyenkor?

(#189) Meridian


Meridian
senior tag

Olcsó húsnak mindig híg a leve... íme, az UBER-ről, egy korrekt index.hu-s cikk:
http://index.hu/gazdasag/2016/02/04/vegyek_az_uberesek_autojat/

elsődlegesen mindenki figyelmébe:
..."A hatósági árral pont azon fuvarszervezők elől vették el a lehetőséget, akik korábban negatív árspirálba hajszolták a taxisszakmát. 2013 óta nagyon szigorú informatikai szabályoknak is meg kell felelnie minden taxiscégnek, ezért nem igaz, hogy bármiben le lennénk maradva.

Sokat nőtt az ellenőrzések gyakorisága. A BKK éves ellenőrzési statisztikája alapján az látszik, hogy amíg a taxisok csak 6 százaléka nem tartott be valamilyen szabályt, addig az uberesek körében végzett próbautazások – BKK, NAV, NKH - alatt 100 százaléka. Felmerül a kérdés, ki csinálja helyesen és ki nem."...

Aztán még továbbá:
..."Ehhez először is érdemes tudni, hogy nálunk is vannak olyan sofőrök, akik korábban Ubereztek. Aztán belátták, hogy az uberezés után náluk megmaradó pénzből nem tudnak félrerakni napi költségre, gépkocsi javíttatásra, a működéshez lényeges dolgokra. Tehát ugyanarról van szó, mintha visszajönne a taxisrendelet előtti időszak, amikor volt olyan taxiscég, aki 138 - 150 Ft/km-ért fuvarozott, miközben a benzinár 400 forint volt. Önköltségi szint alatt, ami olyan kis pénz, hogy nem termeli ki az autó fenntartását, a biztonságot, az adókat."...

..."Akkor, hogyha fogyasztóként csak és kizárólagosan az adott pillanatbeli saját érdekét nézi. Kicsit globálisabban gondolkozva érdemesebb távolabbról nézni az uberjelenség hatásait. Az Uber sajátos működési formájánál fogva sehol nem fizet adót sehol a világon. Egyes becslések szerint 3,8 milliárd forinttól esik így el a költségvetés. Az ubertaxisok ezidáig adómentesen tudtak működni, a jövedelmük után eddig szintén valószínűleg több mint egymilliárd forinttól esett el az állam.
Ezt továbbgondolva akár nyithatnánk egy olyan külföldi applikációról működő élelmiszerboltot, ahol nem hűtjük az ételt, a dolgozók nem lesznek bejelentve, senki nem adózik. Pedig a befolyt adóforintokból kellene fizetnünk a kórházaktól a pedagógusokig rengeteg szereplőt."...

Kell ennél több? Lehet a fillért baszni, de viszont a taxisok jogosan vannak felháborodba, az UBER sofőrök meg nagyon nem tudnak számolni.
Gyakrolatilag minden egyes km használattal az Uber számára biztosítanak ingyen eszközt (igen, az AUTÓ-t), amelynek rezsiköltségét viszont messze nem téríti meg, de mivel ezt nehéz felismerni, a tudatlanok nyomják az ubert, addig amíg rá nem jönnek, ez kurvára ráfizetés nekik. Vagy lehet úgy is venni, az autó rezsije megtérül, de akkor meg ingyen dolgozik a sofőr. Mekkora idióták már akkor ebben az esetben!
Csak tájékoztatásul, egy új autó rezsije bőven 100Ft felett van km-erenként, üzemanyaggal együtt. Még úgy is, hogy esett a benzin ára. Egy 9-10 éves autó rezsije 75Ft/km körül alakul.

[ Szerkesztve ]

(#190) E770 válasza Meridian (#189) üzenetére


E770
senior tag

ennyi (eddig) [link]

(#191) devil-k


devil-k
nagyúr

Ha már utazzunk Uberrel és aki még nem tag, annak itt egy 5.000 Ft értékű kupon. Na, ezzel már lehet utazgatni.

- mozi bolondéria -

(#192) SUPREME7 válasza devil-k (#191) üzenetére


SUPREME7
őstag

Öhm ezek a kuponok hogy működnek? Még nem használtam fel a 2500-as kuponomat se amit még valamikor az uber küldött ha jól emlékszem, de ha mondjuk az útiköltség 3000Ft lenne akkor beváltja a 2500-as kupont és csak a maradékot kell fizetni, vagy csak 2500Ft alatti útiköltségbe lehet a kupont beváltani?

(#193) devil-k válasza SUPREME7 (#192) üzenetére


devil-k
nagyúr

Úgy működik, hogy ha utazol 3.000 Ft-ért és van egy 2.500 Ft-os kuponod, akkor a különbözetet, vagy 500 Ft-ot kell kifizetned.

Ha utazol 2.000 Ft-ért és van egy 2.500 Ft-os kuponod, akkor a maradék 500 Ft-od "elvész". Sajnos, a megmaradt "kuponrészt" nem lehet máskor felhasználni, bár nem tudom, hogy van-e valami változás ezzel kapcsolatosan. Hétvégén Uberezek, majd akkor beszámolok.

- mozi bolondéria -

(#194) devil-k


devil-k
nagyúr

Kivonul az Uber Magyarországról

:W

- mozi bolondéria -

(#195) MAXIMIZE válasza devil-k (#194) üzenetére


MAXIMIZE
tag

Ennyi, győzött az igazság. :C

(#196) MAXIMIZE válasza MAXIMIZE (#195) üzenetére


MAXIMIZE
tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.