Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Úszás

Hozzászólások

(#1) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Nem baj az ha úgy úszol, mint a kavics... Egyszer nem jössz föl és többet nem lesz égő. ;]

[ Szerkesztve ]

(#2) Klaus Duran válasza KaiotEch (#1) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

:((

Én sem tudok úszni. De amikor szív be a tenger és nem ért le a lábam akkor kicsit bepánikoltam. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#3) ivana válasza Klaus Duran (#2) üzenetére


ivana
Ármester

Pedig a tengerben sokkal könnyebb úszni :) Ott volt, hogy majd egy órát labdáztunk a mély vízben :D

(#4) Penguin95


Penguin95
senior tag

Azt szeretném kérdezni szerintetek hogy kezdjek neki az úszásnak? Feküdj vízágyon. :D Vagy...

(#5) Pr3ciSioN


Pr3ciSioN
aktív tag

22 vagyok de én sem tudok úszni vagyis de ahogy anyám fogalmaz : Addig tudok úszni még le ér a lábam :DDD Amikor apám meghalt ( 8 voltam ) akkor horgászni voltunk ( nem vízbe fulladt ) és onnantól kicsit paráztam a víztől , aztán olyan 12 lehettem kb akkor majdnem elvitt a sodrás ( pont megtaláltam a derékig érő vízbe azt az egy krva gödröt ami ott volt -.-" ) unoka bátyám mentett ki és azóta rettegek a víztől . Ha lemegy a fejem a víz alá egyből elkap a pánik érzés és csápolok mint a polip :D sőt azt sem szeretem ha a szemembe megy a víz. 5-6 osztályos koromban fél-fél évig a tesi óra az úszás volt , gondolhatod hogy örültem :D Osztályfőnöknek anyám is elmagyarázta h rettegek a víztől ( fürdeni azért szoktam :)) ) de ő akkor is elhatározta h megtanít úszni. Mondanom sem kell hogy nem jött neki össze , de azért ő jó poénnak gondolta hogy ha nem ugrok bele a 2 méter 10 centis vízbe akkor megbuktat. Sikerült úgy bele ugranom hogy majdnem megfejeltem a medence szélét :D Ha tóra is megyünk ( általában ugyan oda ) akkor mindig bezavarok valakit magam előtt hogy meddig ér a víz :DDD ( Aki velem tóra jár az tudja nagyon jól hogy én ha meglátom hogy fuldokol akkor rágyújtok egy cigire és végig nézem ahogy kijön vagy nem :DDD ) Strandra imádok járni de csak csembimbóig érő vízbe megyek be és így megvan oldva a nem tudok úszni problémám :D Szerintem ha így érzed akkor járj el nyugodtan úszni főleg ha belátásod szerint is jót tenne :)

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#6) Met


Met
nagyúr

A gyerek medencébe nem olyan mély a víz :DDD

Ja, és lusta vagy :P

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7) kemotox válasza Penguin95 (#4) üzenetére


kemotox
addikt

Hmm a kislánnyal uszikálást én is támogatom, az nagyon jó :D Az a nagy kerek cucc meg nem tudom micsoda, gondolom valami díszként van ott.

(#8) Brianiac


Brianiac
aktív tag

Hali!

Nemrég én is hasonló helyzetben voltam mint te, kivéve, hogy én semmit nem is mozogtam. Nekem sem egyenes a hátam, meg fáj is néha, aztán egy ideje már gondolkodtam rajta, hogy el kéne járnom úszni, doki is mondta, hogy kb. az a legjobb, meg egyébként is jól esik néha egy kis mozgás. Csak az a helyzet, hogy annyira tudok úszni, hogy kb. ne süllyedjek el, de nincs semmi technikám, úgy meg nem akartam lejárni mer égő. Ezért gondoltam, hogy először meg kéne tanulni rendesen úszni, viszont itt én is azt gondoltam, hogy az is égő így 24 évesen. :D Végül elhatároztam magam és felhívtam egy oktatót, megbeszéltük a részleteket és belevágtam, első alkalommal paráztam kicsit, de nagyon jó döntés volt, hogy elkezdtem. Eddig összesen 4 alkalommal voltam, de érzem a fejlődést, tegnap már pl. simán ment a hát úszás, előző alkalommal meg elsüllyedtem mint egy kő. :D Van olyan, hogy valami egyik órán nem megy akárhogy csinálom, aztán következő alkalommal meg már simán megy. Ahova én járok ott ilyen kiscsoportos oktatás van, ami annyit tesz, hogy kb. 4-n szoktunk lenni és az oktató mindenkinek mondja külön, hogy mit csináljon, meg mi az ami nem jó, így 2500ft egy óra ami szerintem teljesen jó ár. Ja és mióta járok rájöttem, hogy egyáltalán nem égő mert igazából senkit se érdekel mit csinálsz meg hogy, mindenki magával van elfoglalva, néha vannak hozzám hasonló korúak, meg idősebbek is, szóval emiatt, hogy égő nem kell aggódni, első alkalom után meg már nem is fogsz. :)

Lumia 520

(#9) marked one94


marked one94
őstag

KaiotEch: :P

Klaus Duran: Van itt egy 150es fedett medence ott elvagyok de mikor 1x kirángattak a 220-ba pánikba estem pedig az egyik részén még simán leér a lábam de ahogy haladtunk bele inkább kijöttem.

ДарСтав: Ez csalás :D

Pr3ciSioN: Részvétem :( Nekem általánosba nem volt, gimimbe meg mikor behozták én már ballagtam és csak első éveseknek volt lehetőség.. Ezt egy kicsit sajnálom mert akkor most nem lenne ilyen gondom.

Met: Bokáig érő itt a gyerek medence az nem az igazi :D Ja és nem vagyok az :O

Brianiac: Nekem csak a tartásomon kell javítani sajnos infós voltam meg nagyon sokat kockultam ami miatt ez lett de annyira azért nem vészes a helyzetem de változtatni szeretnék rajta. Én oktatóval semmiféleképpen nem fogok járni :D Most egy ismerőssel beszéltem hogy néha jöjjön ki velem és majd ő próbál tanítani de nem tudja még mibe vágott :D Amúgy mell úszás vagy a hát úszás a könnyebb?

You'll Never Walk Alone

(#10) Brianiac válasza marked one94 (#9) üzenetére


Brianiac
aktív tag

Nekem is a tartásommal van baj már nagyjából gyerekkorom óta, meg van egy kicsi gerincferdülésem ha jól emlékszem. Amúgy nekem most épp a hátúszás könnyebb, nem sokat gyakoroltam és az most megy. A mellúszás az szerintem azért összetettebb, sok mindenre kell figyelni.

Lumia 520

(#11) mrfree75


mrfree75
csendes tag

Szia!

Szerintem érdemes elmenni egy úszótanfolyamra, ahol oktatótól rendesen megtanulsz úszni. Nem kell azzal foglalkozni, hány éves vagy! Én is felnőtt fejjel kezdtem úszni tanulni és ahova jártam ott 50 éves hölgyek is voltak kezdő csoportban. Azt javaslom, hogy minél hamarabb kezd el, annál könnyebben fog menni. Ha fővárosi vagy akkor ajánlani is tudok egy jó úszóiskolát.

mrfree

[ Szerkesztve ]

(#12) Met válasza mrfree75 (#11) üzenetére


Met
nagyúr

Ha szerencséje van még ismerkedni is tud :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#13) marked one94 válasza Brianiac (#10) üzenetére


marked one94
őstag

Nekem tavaly nyár óta kezdődött vagyis akkor vettem észre. Azt hittem a kondi segít majd rajta de nagyon nem akar így most úszással akarom helyre rakni. Nekem régen a mellúszást tanították de nem az igazi :D jövőhéten megyek a standra kíváncsi vagyok hogy fog menni.

mrfree75: Jövőhéten megyek úszni ha nagyon rosszul megy befogok iratkozni egyre :) Sajnos vidéken lakok. (mondjuk ez nem biztos hogy olyan rossz :D)

Met: Kockahasam meg a szép vállamért majd jönnek a csajok ;]

You'll Never Walk Alone

(#14) mrfree75 válasza marked one94 (#13) üzenetére


mrfree75
csendes tag

Így van ne sajnáld, hogy vidéken laksz! Sok sikert és KITARTÁST az úszáshoz!

(#15) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Én is hasonló helyzetben vagyok. Csak mellúszásban tudok úszni, ez csak részben felel meg, mert a fejem nem rakom bele a vízbe úszás közben.

Többiekhez hasonlóan, nagyon rossz a tartásom, gerincferdülés is bőven van. Ja és 41 éves vagyok.

Meg szeretnék tanulni a szabályos mellúszást.
Ezt magamtól meg tudom tanulni egyedül, valamilyen vízben, vagy mindenképpen oktatóval célszerű?

Ez gyerekkoromból egy félelemből fakadt, anno, mikor tanultam, nem mertem a fejemet a vízbe tenni.

(#16) batagy válasza batagy (#15) üzenetére


batagy
őstag

Tavaly év végén bejelentkeztem egy felnőtt úszás oktatásra.

És 41 éves fejjel simán megtanultam a szabályos mellúszást! Mindössze 3 alkalom alatt. Előtte tudtam ugyan úszni, és nem féltem a víztől, de a fejem nem mertem a vízbe tenni. Most meg még élvezem is.
Szóval nem gáz, hogy felnőtten tanulok, még büszke is vagyok rá.

Részt vett tőlem idősebb felnőtt is, aki akkor tanult nulláról, az sem gáz.
Aki ilyentől fél, vágjon bele, azt ajánlom.

A hátúszást utána meg 1 alkalom alatt is meg lehet tanulni.

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Úszás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.