Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kasza blanka válasza frescho (#32) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

Üdv!

Kicsit válaszolhatnál bővebben is Sonar kolléga kérdésére ha megoldható, szerintem másokat is érdekelhet.
Jó, persze nem szakmai önéletrajzra gondolok, de hogy mit tanultál/végeztél, milyen szamárlétrát jártál végig ehhez, kicsit konkrétabban a munkáról ("technikusi munka volt"-nál kicsit bővebben).

Ha csak egy ifjú titánnak segít az orientációban, motivációban, már megérte. Fontos a konkrét pozitív példa.

(#52) tomiivagyok válasza Degeczi (#50) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

a Beatles tok regi eloado, azota rohadt sokat valtozott a nyelv.
de egyebkent lehet velem van akkor a problema es en nem talalkoztam ezekkel az alakokkal😅 ugyhogy lehet inkabb a _mi_ korosztalyunk (21 vagyok) nem hasznalja mar. legalabbis kint.

(#53) updog válasza tomiivagyok (#52) üzenetére


updog
senior tag

Attól hogy a Magyarországon élő kínaiak nem használják a cs betűt, még létezik :DDD ;] Kb. ilyen példa volt a tiéd, hogy a kivándorolt magyar fiatalok nem használják a perfectet. :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#54) Degeczi válasza tomiivagyok (#52) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hülyeséget ne, légyszi: ebben semmit nem változott a nyelv, ugyanúgy élő kifejezések!
Persze simán lehet, h bizonyos bevándorlói szubkultúrában nem használják, de az valóban annyira releváns, mint Fekete Pákó magyartudása.

(#55) UnA válasza updog (#53) üzenetére


UnA
Korrektor

Micsoda hasonlat! :D

(#56) Jim Tonic válasza tomiivagyok (#48) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem sokat mozogsz vagy levelezel üzleti közegben. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#57) Napfénysüti

Finoman fogalmazva se vagyok oda az USA-ért de ez egy jó kis beszámoló lett. :R

Més que un club!

(#58) FoxiestFox válasza Napfénysüti (#57) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha azért nem vagy oda, mi lehet a véleményed Magyarországról? :D

(#59) Napfénysüti válasza FoxiestFox (#58) üzenetére

Akkor úgy mondom nem vonz igazán, Európa jobban érdekel. Meg kissé furák nekem az amcsik pár dologban. Lehet azért is mert egy amerikai multinál dolgozom. :D

Més que un club!

(#60) frescho válasza Jim Tonic (#56) üzenetére


frescho
addikt

Nekem nagyon vegyes a tapasztalatom.

Egyrészt vannak a benszülött, "tanult" emberek. Ők tudnak és akarnak is szépen beszélni. Ha velünk "külföldiekkel" beszélgetnek, akkor a slang-et kerülik.

A kevésbé tanult helyiek is jól beszélnek, de néha teljesen érthetetlen akcentusban. Íreknél első alkalommal a (fonetikusen) Todáj lez gó áus! felszólítást csak 10 másodperces késéssel tudtam értelmezni. Kellett pár nap amíg át tudtam állni és már értettem mit magyaráz a szalag mellett a srác az UPS-ről.

Az első-második generációs, kevésbé tanult emberek, sokkal egyszerűbben beszélnek. Erről nem is ők tehetnek, hanem a környezetük.

Vannak azok, akik elvileg anyanyelviek és tanultak, de nem érdemes cifrázni. Angol kolléga szólt rám, hogy beszéljek egyszerűbben, mert ha nem dedikáltan "straight" módon beszélek, akkor az indiai kollégák nem értik kitől, mit akarok.

Végül vannak akik hozzánk hasonlóan tanulták a nyelvet. A legjobb, ha már haladó szintűvel futunk össze. Mert lehet, hogy mindenféle akcentussal találkozik az ember, de ők azok, akik kommunikációra akarják használni a nyelvet. Ezért aztán mindent megpróbálnak megérteni és elmagyarázni. Természetesen ennek következménye egy-egy kifacsart mondat, vagy fél év Texas utáni "you know"-zás is.

Szóval hogy mikor mit használnak nagyon hely és ember függő. A DC-ben dolgozótekchnikusokkal jól el tudtunk beszélgetni autóról, fegyverekről, benzinárról... Nem túlozták el a nyelv cizellálását, de ahol kellett használtak folyamatos múltat és perfectet is. Amerre jártunk az akcentusuk is rendben volt 1-2 kivételtől eltekintve.

A portással már kevésbé értettem szót. Sokkal egyszerűbben beszélt és a különböző szenvedő szerkezetektől láthatóan szenvedett amikor a számláról volt szó.

Degeczi: Azért releváns, mert az USA-ban nagyon erős társadalmi tagozódás van. Ugyan van lehetőség a társadalmi mobilitásra, én úgy látom, hogy nem egyszerű feljebb lépni.

UnA: Igen, az igazi angolok. Az amcsik kicsit lazábban beszélnek. De mint minden ez is változik emberektől és helytől függően. Britteknél vidéken sokkal szemben beszélnek.

FoxiestFox: Megpróbálok leválogatni 40-50 jobb képet, nem mindet lenne értelme feltölteni.

lemmy71: Nem nagyon van folytatása, maximum munka téren. De van pár régi képem NY-ról, csak be kellene scannelni őket.

kasza blanka: Nem túl bonyolult a történetem. Számítógép érdekelt kölyök koromtól. Technikusi után Kandó. Ma már kevésbé kell a diploma, de nem árt, mert formálja a szemléletet. Ezután nagyvállalatnál 12 év 3-4 évente előrelépve. (mérnök, technikai manager, senior mérnök, architect) Ebben elég sok külföldi munka volt, de egy idő után a falak bezártak. Éles váltás egy kis céghez csoportvezetőnek. Azóta előrelépés, majd egyel visszalépés, mert engem jobban érdekelnek a gépek, mint a felsővezetőkkel alkudozás. Így nem jártam úgy, hogy eggyel magasabb pozícióban legyek, mint amihez értek és érdekel. A munka nagyon vegyes, mert a gépek rendelése, méretezése, beszerelése mellé tartozik egy jó kis VMware cluster és storage is. A hálózati dolgokban is részt veszek, ha nem is a napi munkában, de a munka tervezéseben és ütemezésében igen. A csoport többségének nincs diplomája és sokkal egyenesebb az útja, de mindenkire igaz, hogy amit csinál az érdekli. Nem csak munka, hanem hobbi is és nem csak egy terület, hanem mellette lévő dolgok is izgatják az embereket. Ha kell a hálózatos linuxot telepít vagy monitoringot hegeszt, a "vasas" portokat állítgat és vcenter-t upgradel, a linuxos rendszermérnök besegít a tűzfal átállásnál és jön datacentert keresni. Otthon mindenki piszkál valamit, legyen az IOT, pálinkafőzés, retró hardver vagy üvegszálas hálózat.

https://frescho.hu

(#61) Jim Tonic válasza frescho (#60) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez mindenhol így van. Én folyékonyan beszélem az angolt és a németet, és sosincs gondom akkor, ha odafigyelnek a partnerek a beszédre. Floridában az első napon a felszolgálónak konkrétan egyetlen szavát sem értettem, pedig előtte egész nap megbeszéléseken ültem, és egyetlen szóval sem volt gondom. Pár hete Angliában ugyanígy jártam, az irodában semmi gond, az utcán meg majdnem zéró. Velem volt egy kolléga is, aki kitűnő angolos, de ő sem értett semmit. Németországba is sokat járok/járunk, aki normálisan beszél, azzal semmi gond, de van egy-két ember, aki nem figyel oda, és csak szótöredékekből rakom össze, mit is akar.
Persze, ha elég ideig kint van az ember, akkor rááll a füle. Itt volt egy érdekes észrevételem: mindig azt hittem, az amerikai angolra nehezebb ráállni, de aztán rájöttem, hogy lényegesen könnyebb, mint pl. a London és környéke szlengre.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#62) frescho válasza Jim Tonic (#61) üzenetére


frescho
addikt

Úgy látom, hogy aki tanultabb az könnyebben tud szépen beszélni, de lehet ,hogy csak annyi van mögötte, hogy megérti, hogy nem érted és neki is kell kicsit segítenie a kommunikációt. Mondjuk az USA-ban ez nem volt gond, mert türelmesen megismételte a parkolóőr a Gráj Hándáj-t (Grey Hyundai) :) Az indlis és az ausztrál nyelvjárás sem egyszerű.

https://frescho.hu

(#63) Mi5u


Mi5u
tag

Kellemes iromány, jó volt olvasni. :R

(#64) Amazonas válasza Jim Tonic (#61) üzenetére


Amazonas
senior tag

... és akkor a skótokról még nem is beszéltünk... :DDD

(#65) Jim Tonic válasza Amazonas (#64) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Srác, aki most kint volt velem, az írekről mesélt. Mondta, hogy kár is nekiállni. :D

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#66) TheFeni


TheFeni
csendes tag

Jó volt olvasni. Nagyon belemerültem :DD

Üdv, Levente

(#67) kasza blanka válasza frescho (#60) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

"Technikusi után Kandó" - na idáig ugyanaz. csak aztán én az életben is kamatoztattam azt, amit villanytanból tanultunk, és mindig a legkisebb ellenállás felé vettem az utam.
ami utána van, azt egy kicsit irigylem ;) bár lehet nem ez a jó szó rá, csak nálam túl hamar jött az éles váltás.

na de majd ha lesz idén is Bacsis féle retroőrület, akkor visszatérünk rá ;)

(#68) TheFeni


TheFeni
csendes tag

Király munka lehetett

Üdv, Levente

(#69) Cifu


Cifu
nagyúr

Annyire el voltam havazva, hogy majdnem lemaradtam a cikkről! :U

Köszönjük a beszámolót, gondolom sejted, hogy milyen irigykedve nézem a képeket. ;)

A tengók terén érdemes megjegyezni, hogy a 'hot bunk' (vagyis egy ágyat használ váltásban 2-3 tengerész) a mai napig szokás az amerikai és brit nukleáris meghajtású tengókon. A torpedón alvás is megvan például a briteknél, a Trafalgar-osztályon:

Az újabb osztályokon már inkább a torpedók állványának aljában helyezik el az ágyakat... :P

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#70) Cifu válasza frescho (#44) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Blackbird nem hiba szerintem, még az SR-71.org-on is úgy szerepel, hogy A-12 Blackbird, sőt, a Globalsecurity-n is, ahol az YF-12 is ezt a nevet kapta.

Nagyjából úgy terjedt el az angol nyelvű szakirodalomban, hogy 'Blackbirds'-ként hivatkoznak az egész családra, még az YF-12-re is tehát.

Lehet pontosítani, de az Oxcart a program neve volt, a legalább középszintű érdeklődőkön túl ezt az elnevezést senki sem ismeri viszont.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#71) Hunguardian


Hunguardian
csendes tag

Köszönöm a beszámolót!
Igényes összeállítás, és jól sikerültek a képek is. :)

Nyilván nem lehet azt a sok személyes élményt átadni, amit az ember a saját szemével és a többi érzékszervével tapasztalt. De ennek is örültem, ez is bepillantást nyújtott a címben szereplő hely világába.

Az ételválasztékon nem lepődtem meg, erröl mások is beszámoltak a környezetemben, akik korábban jártak ott. Ezek szerint ebben nincs változás. Igazi magyaros éttermet nyitni kiváló minőségű alapanyogokból helyben készített ételekkel (mellőzve a műkaják semmi ízét) nyerő lehetne.

Egy ilyen egyszerű, ízletes ételt bizonyára szívesebben elfogyasztanának ott is:
https://i2.wp.com/welovebudapest.com/wp-content/uploads/sites/1/2015/12/d14be81afb4c1e7f85db30c173d2ff3a.jpg?resize=1500%2C720&ssl=1

Örültem! :R
Minden jót!

Üdvözlettel, Hunguardian. Bölcsességed, műveltséged és jellemed az mutatja meg, hogyan és milyen tisztelettel bánsz embertársaiddal.

(#72) frescho válasza TheFeni (#68) üzenetére


frescho
addikt

Inkább kemény meló volt, de sokszor pihentető amikor nem kell sokat gondolkozni, csak a labelezőt nyomogatja az ember és húzza a kábelt.

Cifu: Sokszor nem lehet lemenni a dolgok mélyéig, mert akkor már annyira száraz lesz az írás, hogy olvashatatlan. De ezt te jól tudod, az űrhajózásról szóló sorozatoban is sokszor érezni, hogy egyensúlyozol a határon. Mondjuk engem komolyabban érdekel, de talán pont ezért is veszem észre.

Hunguardian: Természetesen nem lehet mindent leírni. Nem új az ötlet, a Central Park mellett van egy magyar étterem :)

https://frescho.hu

(#73) Amazonas válasza Hunguardian (#71) üzenetére


Amazonas
senior tag

Az ott fellelhető alapanyagokból nem biztos, hogy ki lehet hozni ugyanazokat a magyaros ízeket - maximum drágábban, csupa import áruból. Vöröshagyma helyett pl. (ami ugye a magyaros ételek jelentős részének az alapját adja) ők a nagy és fehér sweet onion-t használják, ami közel sem annyira intenzíven hagymaízű, hanem inkább egy gyengébb, édeskés valami.
Bár, egyébként meglepő, hogy mennyire sokféle külföldi (köztük európai) kaját ismernek: főleg a francia és az olasz konyhát, de ismerik pl. a wiener schnitzel-t is.
Bár, így utólag belegondolva, nem is annyira meglepő, hiszen ők maguk is sokféle helyről származnak.

[ Szerkesztve ]

(#74) adlersson válasza Amazonas (#73) üzenetére


adlersson
aktív tag

Mondjuk a legjobb gulyást pont az USA-ban meg Kanadában főztem, igaz, nem Walmartból, hanem piacról szereztem be a hozzávalókat. A(z átlag) marhahús kultúrája meg messze túlmutat az otthonin, ahol úgy kell összevadászni értelmes árú nem tejelő marha húsát.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#75) Amazonas válasza adlersson (#74) üzenetére


Amazonas
senior tag

Hát igen... Sokszor szembesülök azzal, amikor házi grillezésű hambinak való húst akarok venni, hogy nálunk hagyományosan a sertéshúsnak van helyzeti előnye... A szebb marhahúsok kb. aranyárban vannak - már, ha egyáltalán kapni valahol...

[ Szerkesztve ]

(#76) Degeczi válasza Amazonas (#75) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Lidiben, Aldiban mindig akad 98% marha fagyasztott pogácsa, nem aranyárban. Ha a hentestől vett friss persze jobb is, azokkal sem fogsz mellé, jó hamburgrer süthető belőlük.

(#77) Amazonas válasza Degeczi (#76) üzenetére


Amazonas
senior tag

Ha a fagyasztott, LIDL-s McEnnedy-re gondolsz, azt inkább nem, köszi. Tele van zsírral, ami kisül belőle, az eredmény pedig egy cipőtalp. Akkor már inkább a tálcás darált marhahús, az viszont nem mindig van.

(#78) Anulu76


Anulu76
csendes tag

Jó a cikk, de ha az én emberem/alvállakozóm ilyen belső infókat kiadna, tikitakiznék a golyóival

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot"

(#79) frescho válasza Anulu76 (#78) üzenetére


frescho
addikt

Konkretizáld, hogy mi a titkos információ és két alap kérdésre válaszolj kérlek:

Mi a cégünk neve?
Mi a két cég neve ahol a szervereket elhelyeztük?

https://frescho.hu

(#80) DopeBob válasza frescho (#79) üzenetére


DopeBob
addikt

-

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#81) Jim Tonic válasza Anulu76 (#78) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nagy guru lehetsz a témában, ha leírtad ezt a hozzászólást...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#82) frescho válasza Jim Tonic (#81) üzenetére


frescho
addikt

Mind a két kérdésemre lehet válaszolni. A kérdés, hogy miért titkolnánk el ilyen információt amikor meetupokon többet árulnak el a kollégák. Nem csak a multik/bankok zárt világa létezik.

https://frescho.hu

(#83) Jhonny06 válasza Jim Tonic (#81) üzenetére


Jhonny06
veterán

Miben kell nagy gurunak lenni ehhez? Céges hardvereket/setupot csak úgy lefotózni és kirakni a netre elég meggondolatlan..

(#84) kraftxld válasza Jhonny06 (#83) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mert ugyan hekkerjózsi mit fog tudni csinálni, ha látja hogy van 10 db Dell szerver? :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#85) Degeczi válasza kraftxld (#84) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Van 10 szerver valahol USA-ban...

(#86) Jim Tonic válasza Jhonny06 (#83) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerinted mi van ezen a képen, amiből bármilyen információ kinyerhető? Mégis mitől meggondolatlan ez??? :U

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#87) DopeBob válasza Jim Tonic (#86) üzenetére


DopeBob
addikt

Mivel azt írta, hogy lehet válaszolni a kérdéseire :)

Azt minimális utánajárással ki lehet deríteni, hogy frescho hol dolgozik. Azt is, hogy ez pontosan melyik datacenter, amiben a szervereket elhelyezték most. A cégük honlapján az európai datacenterekről van ismertető, a többiről nincs, úgyhogy ez akár nem publikus info is lehet.

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#88) Jim Tonic válasza DopeBob (#87) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha ki is deríted, hogy ki ő, hol dolgozik, hová épített szervereket, azzal is pont 0 információd van. De ha ezeket kiderítetted, és ezzel vissza is tudtál élni, az nem a cikken múlt.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#89) Jhonny06 válasza Jim Tonic (#88) üzenetére


Jhonny06
veterán

De, a cikken múlt, mert ország-világ elé kitette, így olyan információhoz jutottál, ami amúgy nem lenne meg.

Ha egy tolvaj meglát egy nyitott autót, akkor nyilván élni fog a lehetőséggel, pedig előtte nem szemelte ki, hogy konkrétan azt az autót fogja ellopni.

Ha ezt a feletteseként meglátnám, akkor jogosan jutna eszembe a kérdés, hogy vajon még mi mást tett ki a netre? Ráadásul teljesen feleslegesen, mert információ értéke nem volt, elég lett volna annyit kiírni, hogy "szervereket raktam össze", vagy mittudomén.. ehhez azért egy bizonyos fokú intelligencia meg józan paraszti ész is kell, hogy ilyeneket nem rakunk ki. Nem csak arról van szó, hogy vissza tudnak-e élni vele.

[ Szerkesztve ]

(#90) DopeBob válasza Jhonny06 (#89) üzenetére


DopeBob
addikt

Azért ez nem biztos hogy így van. Leírta, hogy nyugodtan lehet válaszolni, valószínűleg náluk ez egyáltalán nem számít titkos infónak, cége válogatja.

Jó egyébként, hogy ilyen felkapott lett ez az írás, én ettől a cikktől kiindulva ismertem meg a munkásságát, hát le a kalappal előtte. Nagyon jó írásai vannak retró témában, az itteni blogjában az egyik írás meg egy elég ötletes álláshirdetés :)

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#91) Jim Tonic válasza Jhonny06 (#89) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mondd el, mi itt a kényes információ. Mert erre nem válaszoltál, csak hetet-havat összehordasz. :)

szerk.: Illetve válaszolj, légy szíves, a két kérdésre, a sok "ha" helyett. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#92) frescho válasza Jhonny06 (#89) üzenetére


frescho
addikt

A főnököm látta. Sőt évek óta látja a security manager és a CEO-nak is mutattam. Semmi titkos információt nem osztottam meg. Ami a képeken van az alapján be tudod határolni a céget, de fölösleges, mert már szerepelt, hogy nem titkoltan kedvcsinálónak is írom a bejegyzéseket. Józan paraszti ésszel belátható, hogy évek alatt már farba rúgtak volna, ha olyat publikálnék amit nem kellene.

Az előző két kérdésemre magánban már kaptam választ 2 embertől, ezért még két kérdés:

Mi a pontos típusa és milyen OS-t futtatnak a 2U-s gépek?
Milyen adatbázist használunk és annak melyik verzióját?

https://frescho.hu

(#93) vitezlejszlo válasza frescho (#92) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Látod már most is magadtól megosztottál kényes információkat! Pl én mostmár tudom, hogy 2U-s gépet használtok valamilyen OS-sel és adatbázist is! Ezzel nagyon leszűkűlt a kör, szerintem egyrészt ez annyira ritka kombó, hogy máris csomo titkot tudunk, másrészt magasfokű felelőtlenségről is tanubizonyságot ad!!!!!!!4444

Ja... nem.... :W

(#94) frescho válasza vitezlejszlo (#93) üzenetére


frescho
addikt

Nah farba rúgott a főnököm. Most akkor mindenki megnyugodott?

https://frescho.hu

(#95) vitezlejszlo válasza frescho (#94) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Ajajj, ebből meg kiderül, hogy pohos vagy! Egyre könnyebb lesz a szósöl hekking!!!!! ;]

[ Szerkesztve ]

(#96) Jhonny06 válasza frescho (#92) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem követem az írásaidat, nem tudom, hogy hányszor raktál már ki ilyeneket, én ezen bejegyzésre reagáltam. Ezt maximum szerencsének hívnám és/vagy gondolom jóban vagy a vezetéssel, ha nekik mutogatod. :) A legtöbb cégnél ezért minimum csúnya megrovás vagy rosszabb jár. Mint írtam, nem csak arról van szó, hogy lefotóztál egy konfigot, de ugye azt is össze lehet rakni, hogy hol jártál, stb.

[ Szerkesztve ]

(#97) Apollyon válasza Jhonny06 (#96) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Még aki komolyan is tolja jóval több infóra és utánajárásra van szüksége mint amennyit össze tudsz valaha gúglizni.
Ezekbe csak azok kötnek bele, akik totál nem értenek a témához.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#98) frescho válasza Jhonny06 (#96) üzenetére


frescho
addikt

A cég ahol dolgozom nem a régi, vaskalapos módszereket követi. Meetupokon sokkal részletesebben is meg lehet ismerni a módszereket, eszközöket amit használunk. Még a felhasznált eszközökről is találsz információt a honlapunkon. Azt értem, hogy nem érdekel a blogom, de ezt már leírtam itt korábban, sőt mások is.

Eddig semmi konkrétumot nem írtál. Arra kérnélek, hogy konkrét információt írj le ami szerinted titkos kellene hogy legyen. De azt is indokold meg, hogy miért kellene titkosnak lennie.

https://frescho.hu

(#99) bkercso


bkercso
nagyúr

Nem túl környezetszennyező dolog 2 hétért kirepülni meg vissza?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#100) Amazonas válasza bkercso (#99) üzenetére


Amazonas
senior tag

Sajnos, a mai életvitel mellett szerintem már maximum környezettudatosan lehet élni, de környezetkímélően nem. Azt maximum úgy, hogy az ember elvonul tanyára, és berendezkedik egy önellátó életmódra - de fűteni akkor is kell, ergo ez sem megoldás.

FLAMEGENERATOR ON
Már maga a Facebook lekapcsolása rengeteget számítana a bolygónk szempontjából (egy rendkívül öncélú, haszontalan dolognak tartom - maximum az üzemeltetőnek+hirdetőknek fűződik hozzá a legnagyobb érdeke), nem beszélve a naponta elszívott cigaretták és a járulékos szennyezésük (gyártás, füst, csikkek) mértékéről.
/FLAMEGENERATOR OFF

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.