Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#60) frescho válasza Jim Tonic (#56) üzenetére


frescho
addikt

Nekem nagyon vegyes a tapasztalatom.

Egyrészt vannak a benszülött, "tanult" emberek. Ők tudnak és akarnak is szépen beszélni. Ha velünk "külföldiekkel" beszélgetnek, akkor a slang-et kerülik.

A kevésbé tanult helyiek is jól beszélnek, de néha teljesen érthetetlen akcentusban. Íreknél első alkalommal a (fonetikusen) Todáj lez gó áus! felszólítást csak 10 másodperces késéssel tudtam értelmezni. Kellett pár nap amíg át tudtam állni és már értettem mit magyaráz a szalag mellett a srác az UPS-ről.

Az első-második generációs, kevésbé tanult emberek, sokkal egyszerűbben beszélnek. Erről nem is ők tehetnek, hanem a környezetük.

Vannak azok, akik elvileg anyanyelviek és tanultak, de nem érdemes cifrázni. Angol kolléga szólt rám, hogy beszéljek egyszerűbben, mert ha nem dedikáltan "straight" módon beszélek, akkor az indiai kollégák nem értik kitől, mit akarok.

Végül vannak akik hozzánk hasonlóan tanulták a nyelvet. A legjobb, ha már haladó szintűvel futunk össze. Mert lehet, hogy mindenféle akcentussal találkozik az ember, de ők azok, akik kommunikációra akarják használni a nyelvet. Ezért aztán mindent megpróbálnak megérteni és elmagyarázni. Természetesen ennek következménye egy-egy kifacsart mondat, vagy fél év Texas utáni "you know"-zás is.

Szóval hogy mikor mit használnak nagyon hely és ember függő. A DC-ben dolgozótekchnikusokkal jól el tudtunk beszélgetni autóról, fegyverekről, benzinárról... Nem túlozták el a nyelv cizellálását, de ahol kellett használtak folyamatos múltat és perfectet is. Amerre jártunk az akcentusuk is rendben volt 1-2 kivételtől eltekintve.

A portással már kevésbé értettem szót. Sokkal egyszerűbben beszélt és a különböző szenvedő szerkezetektől láthatóan szenvedett amikor a számláról volt szó.

Degeczi: Azért releváns, mert az USA-ban nagyon erős társadalmi tagozódás van. Ugyan van lehetőség a társadalmi mobilitásra, én úgy látom, hogy nem egyszerű feljebb lépni.

UnA: Igen, az igazi angolok. Az amcsik kicsit lazábban beszélnek. De mint minden ez is változik emberektől és helytől függően. Britteknél vidéken sokkal szemben beszélnek.

FoxiestFox: Megpróbálok leválogatni 40-50 jobb képet, nem mindet lenne értelme feltölteni.

lemmy71: Nem nagyon van folytatása, maximum munka téren. De van pár régi képem NY-ról, csak be kellene scannelni őket.

kasza blanka: Nem túl bonyolult a történetem. Számítógép érdekelt kölyök koromtól. Technikusi után Kandó. Ma már kevésbé kell a diploma, de nem árt, mert formálja a szemléletet. Ezután nagyvállalatnál 12 év 3-4 évente előrelépve. (mérnök, technikai manager, senior mérnök, architect) Ebben elég sok külföldi munka volt, de egy idő után a falak bezártak. Éles váltás egy kis céghez csoportvezetőnek. Azóta előrelépés, majd egyel visszalépés, mert engem jobban érdekelnek a gépek, mint a felsővezetőkkel alkudozás. Így nem jártam úgy, hogy eggyel magasabb pozícióban legyek, mint amihez értek és érdekel. A munka nagyon vegyes, mert a gépek rendelése, méretezése, beszerelése mellé tartozik egy jó kis VMware cluster és storage is. A hálózati dolgokban is részt veszek, ha nem is a napi munkában, de a munka tervezéseben és ütemezésében igen. A csoport többségének nincs diplomája és sokkal egyenesebb az útja, de mindenkire igaz, hogy amit csinál az érdekli. Nem csak munka, hanem hobbi is és nem csak egy terület, hanem mellette lévő dolgok is izgatják az embereket. Ha kell a hálózatos linuxot telepít vagy monitoringot hegeszt, a "vasas" portokat állítgat és vcenter-t upgradel, a linuxos rendszermérnök besegít a tűzfal átállásnál és jön datacentert keresni. Otthon mindenki piszkál valamit, legyen az IOT, pálinkafőzés, retró hardver vagy üvegszálas hálózat.

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.