Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) bkercso válasza Amazonas (#100) üzenetére


bkercso
nagyúr

Egyről beszélünk, ezért fogalmaztam úgy, hogy "túl környezetszennyező". Ha nem változtatunk ezen magunktól, majd változtatunk kényszerből. Pl. nem véletlen van az USÁ-ban -40 fok telente manapság.

A repülők a CO2 kibocsátás 3%-áért felenek globálisan, ha jól tudom, ez azonban 10x nagyobbnak számít, mert a magasban történik, ahol se növényzet, se óceán, ami megkösse, és csak sokára diffundál le.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#102) frescho válasza bkercso (#101) üzenetére


frescho
addikt

Ugyanígy ne utazzunk a falu határán túlra, rendeljünk Kínából és sorolhatnám. Azt, hogy mennyire érte meg gazdaságilag tudom felmérni és úgy pozitív a mérleg. Ha azt nézem, hogy ezt meg lehetett-e volna másként is oldani, akkor erős kétségek merülnek fel bennem. főként abból adódik ez, hogy nem végeztünk kiemelkedő munkát magunkhoz képest, de így is "csodájára jártak" a rendezett racknek.

Az a gondom a nagyon környezettudatos mozgalommal, hogy miközben jót akar két dolog mindig kimarad.

Az első, hogy nyomják az elektromos hajtást, alternatív energiát, de sose számolják a teljes költséget. Az akkuk legyártása, a ritka földfémek és főként az erősen mérgező anyagok használata engem még nem győzött meg, hogy jobb irány lenne egy megfelelően optimalizált hibrid rendszernél. Ugyanígy a zöld energia egyenlőtlenségének a negatív oldala mindig kimarad az egyenletből.

A másik, hogy az igazi megoldás a teljes kibocsájtás csökkentése lenne. Ezt nem csak úgy kellene elérni, hogy a kibocsájtás*emberek első részét csökkentjük. A második redukciója legalább ennyire fontos lenne és éppen ezért a népesség csökkenést nem csak rossz dologként kellene kezelni. A technológiai előrelépés lehetővé tenné, hogy a kieső munkások egy részét kiváltsuk gépekkel. Így tényleg lehetne csökkenteni a szorzatot, mert jelenleg az emberek száma a földön exponenciálisan emelkedik.

https://frescho.hu

(#103) Jim Tonic válasza bkercso (#101) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Te, még ha 1 napra ment volna, megérteném, amit mondani akarsz. De 2 hétre? Mégis mennyi időre kellene menni, hogy ne merüljön fel a kérdés? :F

frescho: Az első, hogy nyomják az elektromos hajtást, alternatív energiát, de sose számolják a teljes költséget. Az akkuk legyártása, a ritka földfémek és főként az erősen mérgező anyagok használata engem még nem győzött meg, hogy jobb irány lenne egy megfelelően optimalizált hibrid rendszernél. Ugyanígy a zöld energia egyenlőtlenségének a negatív oldala mindig kimarad az egyenletből.
Ezt már mind megtették kutatók. Az előállítása jobban terheli a környezetet, de utána nagyon hamar vált a mérleg, még úgy is, hogy nem teljesen tiszta még az elektromos energia előállítása.
De nem ez a lényege, és ezt felejti el mindenki. Nem mindegy, hogy naponta miben sétálsz. A városokkal van a gond, és az abban koncentrálódó kipufogó füst. A németek hisztiztek a dízel stop miatt, de gyakorlatilag 1 hét alatt átváltott a levegő minősége élhetőre a mérgezőről.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#104) frescho válasza Jim Tonic (#103) üzenetére


frescho
addikt

Mutass egy tanulmányt az elektromos autóról ahol ez mind megvan figyelembe véve az energiamérleget. Mert amiket én olvastam ott valahogy mindig zöld energiával számoltak. De annak a kiépítését, a kiegyenlítését nem és azt sem, hogy atom helyett szenes alaperőművek irányába indultak el (német tanulmány).

1 hét. Ez megint a sötétzöldség kategória. 1 hét alatt a meteorológia jobban befolyásolja és ennek a hatását nem tudod kizárni. Mondjuk az itthoni közepes méretű városok levegőjének a minősége a széltől és a hőmérséklettől jobban függ. Ez akkor lesz hiteles, ha lesz 3-4 évnyi adat amit össze lehet vetni.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#105) Jim Tonic válasza frescho (#104) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A levegő azóta is rendben van. Hosszú távon. 1 hét alatt jobb lett a levegő, mint az elmúlt években. Nincs köze az időjáráshoz. De ez amúgy egyszerű fizika, ha nem szennyezel oda, akkor nem lesz ott.

Tanulmányt megkeresem neked.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#106) bkercso válasza Jim Tonic (#103) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem tudom, helyi munkaerővel meg lehetett volna-e oldani.

Az elektromos autó oedig csak ott éri meg összkibocsátás szempontjából, ahol atom, megújuló vagy földgézerőművel töltik, kmlönben nem. De ott megéri.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#107) lemmy71 válasza bkercso (#101) üzenetére


lemmy71
őstag

USA, környezetszennyezés akkor említsük meg a Kiotoi (egyezményt) jegyzőkönyvet. Ki nem írta alá, ki kötőt bele minden pontjába. Trump azt is lesöpri az asztalról amit anno külön bevállalt, Idézett egy régebbi hvg cikkből: „Donald Trump amerikai elnök meghozta a döntését a párizsi klímaegyezményről, az Egyesült Államok kilép a klímaváltozás elleni globális összefogást szentesítő megállapodásból. Elit klubhoz csatlakoznak az amerikaiak, rajtuk kívül csak összesen két olyan ENSZ-tagország van, amely nem része a párizsi egyezménynek: Szíria és Nicaragua.”
„Trump szerint a kilépésük Amerika gazdasági érdekeit szolgálja, és nem sokat számít a klímaváltozás szempontjából. Szerinte a döntéstől függetlenül elnöksége alatt az Egyesült Államok a világ legkörnyezetbarátabb országa marad.”
A gazdaság 40 % a lehúzhatná a rolót a fenne nagy jólétben.

(#108) frescho válasza Jim Tonic (#105) üzenetére


frescho
addikt

Nem lehet azonos időszakhoz, vagy az előző héthez sem hasonlítani. Az időjáráshoz nagyon köze van. Csak azt gondold végig, hogy egy téli szmogriadót el tudja fújni egy 20-30 km/h-ás szél vagy egy 10 fokos felmelegedés amikor sokkal kevesebbet fűtenek az emberek. Az utóbbi legalább annyira meghatározó, mint a közlekedés, ott ahol a központi fűtés nincs túlnyomó többségben. Sőt 0 fok alatt még jobban. Ezért kell hosszabb távon nézni ahol kiegyenlítődnek a változások.

bkercso: Ehhez adottságok is kellenek. Ahol a olyan gazdag az ország, hogy egy több, mint félig elkészült vízierőművet lebontanak ott nem tudom mikor lesz ez igaz.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#109) bkercso válasza lemmy71 (#107) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez igaz, csak erre én nem tudok hani. Meg a globális időjárás sem különbözik majd a dumától, csakis a kibocsátás hat rá.
Trumpnak amúgy olajérdekeltségei vannak, így nem meglepő. Nem lenne szabad ilyen embert ilyen döntés közelébe engedni, mert összeférhetetlenség áll fenn.

De, ha nem lépett volna ki, akkor is lenne idejük a kibocsátás fokozatos csökkentésére, illetve pár évig vásárolhatnának kvótát a fejlődő országoktól, pl. az afrikaiaktól. Nem véletlen írta alá az USA ezt anno. És Trump egész biztos nem nyer újra, mert nem szalonképes figura, szóval ez a 4 év remélhetőleg tényeg nem számít sokat.

UK és Norvégia ezzel szemben CO2-kvótát fizet a köztisztviselői repülőútjai után, noha nem lenne kötelessége, mert a repülők kibocsátása nem része a kiotói egyezménynek, mivel nemzetközi kibocsátásnak számít.

frescho: Az eredti gondolatom csak annyi volt, hogy egy EU-USA oda-vissza út kb. annyit árt felmelegedés szempontjából, mint 1 éven át napi 2 órát autózni. Szóval, ha 2x2 hét helyett mondjuk 1x4 hetes utat sikerülne szervezni, és emmellett az egyén napi 2 órát ingázik, akkor éves szinten máris 2/3-olta a kibocsátását, ami a közlekedést illeti.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#110) frescho válasza bkercso (#109) üzenetére


frescho
addikt

Sajnos nem megoldható. Nem véletlenül volt a kettő között majdnem fél év. Műszakilag gyorsan kiválasztottuk azokat akik megfeleltek a követelményeknek, de a pénzügyi/jogi egyezkedés, majd ezután az alap kiépítés és a hardverek beszerzése hónapokig tartott. Mindez úgy, hogy egymásra voltak tolva a feladatok, mert még nem tudtuk hol építkezünk, de már a hardver ajánlatokat gyűjtögettem, finomítottam.

Csak egy szerver beszerzés átlagosan 6-8 hét:

1-2 hét amíg a beszállítók ajánlatot adnak. Ez elsőre sose sikerül még akkor sem, ha az utolsó megrendelés tételeit kérem. Vagy pluszban hozzá írnak valamit vagy egy elem már nem rendelhető, esetleg rendelhető, de a szállítási idő hosszú.
1-2 hét amíg a már beérkezett ajánlatokat a pénzügynek átadva alkudoznak még az áron. Ezt általában már én is elkezdem, de 1-2 kört még fut vele a beszerzés.
1-2 hét amíg aláírásra kerülnek a papírok. Nagyobb összegnél ellenjegyeztetni is kell, esetleg leasinget kell intézni.

Ez így minimum 3 hét, de a 4 hét reálisabb.

3-4 hét amíg a gyártó szállít. Láttam már 2 hetes szállítást a csehektől, de az egy kissebb csoda volt. Előfordul ,hogy 6 hét lesz, mint pl. amikor az SSD krízis vagy az USA-kínai piaci harc beütött.

Ezzel megvan az átlagban 6-8 hét, de fel tud menni akár 3 hónapra is, ha ezt nyáron a szabadságolások alatt kell intézni.

Gondolom így érthető, hogy miért nem ment egy menetben az egész.

A legjobb az lenne, ha heti 2 napot kellene bejárni dolgozni és otthonról melóznánk. Ezzel is spórolva, mert a tömegközlekedés is szennyez még ha kevesebbet is, mintha mindenki autóba ül. Világszinten komolyan gondolom, hogy az lenne a megoldás több problémára is, ha az emberiség létszáma visszaesne valahová az 1800-as évek körüli szintre.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#111) bkercso válasza frescho (#110) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem is a konkrét eset a lényeg, hanem, hogy nem látom, hogy alakulna a szemlélet. Pl. sok multi hangsúlyozza a környezettudatosságot, de pár ezer Ft megtakarításért olyan repjegyeket foglalnak, ahol az átszállásig visszafelé repülsz...

Világszinten komolyan gondolom, hogy az lenne a megoldás több problémára is, ha az emberiség létszáma visszaesne valahová az 1800-as évek körüli szintre.
Én is így gondolom, csk azt a szabadsággal összeegyeztetve kell megvalósítani.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#112) lemmy71 válasza bkercso (#111) üzenetére


lemmy71
őstag

Egyes nemzetek „nációk” népessége sajnos vissza esett az 1800 évek szintjére. De szerintem nem a túlnépesedéssel van a baj, hanem az „elkorcsosulással” inkább. Félre értés ne essék, faji vallási és egyéb hovatartozás véget, nem ítélek el senkit!

(#113) Degeczi válasza lemmy71 (#112) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"hovatartozás véget"
miatt

(#114) frescho válasza bkercso (#111) üzenetére


frescho
addikt

Ez így van. De lehet, hogy a méretgazdaságosság miatt kevesebb szennyezést generál ha egy gépet megtömnek.

1800-as évek elején 1 milliárd eber élt a földön. A 2 milliárdot valahol 1920-30 között léptük át. Jelenleg a 13 felé tart a számláló. Szabadság és jog arra, hogy a saját utódainkat fullasszuk bele abba amit mi csinálunk, sőt annyi utódot nemzzünk amivel már biztosan nem lehet megállítani a lavinát. Sajnos nincs jó megoldás, mert abban a pillanatban ahogy változtatni akarnak ezen az emberi természet miatt mindig diktatúra lesz belőle. Így most szépen kivárjuk amíg háborúzni fognak a vízért. A kérdés, hogy mi kimaradunk-e ebből vagy ha nem lesz-e erőnk (technológiai fölénnyel ha már a demográfia nem a mi oldalunkon van) ellenálni a nyomásnak. Érdekes disztrópiát vázoltam fel nem?

https://frescho.hu

(#115) Apollyon válasza frescho (#114) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"1800-as évek elején 1 milliárd eber élt a földön. A 2 milliárdot valahol 1920-30 között léptük át. Jelenleg a 13 felé tart a számláló."

Ha a 13 alatt a populációra gondolsz, akkor az még jóval arrébb van, ugyanis olyan 2025 köré jósolják, hogy a global népesség eléri a 8 milliárdot.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#116) frescho válasza Apollyon (#115) üzenetére


frescho
addikt

Igen, elírtam. Az 1 milliárdot kényelmesen, normális színvonalon lehetne eltartani a földön.

https://frescho.hu

(#117) Jim Tonic válasza frescho (#116) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A legszigorúbb becslés szerint 0,65, a legnagyobb szerint 98 milliárd embert képes eltartani a Föld. A legtöbb tanulmány 7-8 milliárd közé teszi.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#118) bkercso válasza Jim Tonic (#117) üzenetére


bkercso
nagyúr

Attól függ, milyen technológia mellett. Az AI hasonlón nagy dobás lehet, mint akár a növénytermesztés. Úgyse tehetünk mást, mint kivárjuk és megkátjuk, mi lesz. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#119) frescho válasza bkercso (#118) üzenetére


frescho
addikt

Meg hogy milyen szinten és meddig. Intenzív trágyázással, hidropóniás tenyészetekkel a magasabb szám is hihető, de amilyen iramban szennyezzük a környezetet és ahogy a szegényebb országokban emelkedik az életszínvonal ez egyre inkább kétségeket ébreszt bennem.

Szívesebben élnék egy olyan világban ahol mindenki viszonylagos jólétben él és ez fenntartható. Azért viszonylagos a jólét, mert a jelenlegihez viszonyítom, nem az utópiában elérhetőhöz. Egy mai szegény, zsákfaluban élő honfitársunk elvárható átlagos élettartama és színvonala messze meghaladja a 100 évvel ezelőtti szintet. Felteszem, hogy 1 milliárd embernek a mai hazai alsó közép színvonalat (lakhatás, táplálkozás, egészségügy) lehetne biztosítani, de addigra az igényszint is emelkedne.

A kivárással az a gond, hogy már most látjuk, hogy nem jó az irány és minnél hamarabb változtatunk annál könnyebb.

https://frescho.hu

(#120) bambano válasza frescho (#119) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem érdemes intenzíven trágyázni, nem mész vele semmire azon túl, hogy nitrátossá teszed az ivóvizet.
lásd: csökkenő határhaszon elve.

én olyan népesedés-becsléseket láttam, amelyek szerint 15 milliárdon fog tetőzni a föld népessége. 10-11 milliárd embert még a mai technológiával el tud tartani a föld, ha azokat a földterületeket is bevonják a termelésbe, amiket jelenleg nem művelnek.

az pedig, hogy a szegényebb országokban emelkedik az életszínvonal, kifejezetten üdvözítő, ha azt nézzük, hogy minél magasabb az életszínvonal, annál alacsonyabb a születési ráta.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#122) RetroFighter


RetroFighter
tag

Nagyon élveztem a cikket, köszi az élményt! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.