Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47) Allien válasza leeate (#41) üzenetére


Allien
veterán

Menj má el egy MM-be, fogj a kezedbe egy tükröst, legalább akkor lenne valami, ami elfogadható írásodban (írásaidban). Addig nulla, amit írogatsz, sajnos. Pl milyen "célkeresztről" beszélsz??? Én még az enyimben nem láttam. Műanyag váz??? (persze, a külső boritás főleg, meg a belépő szintben több esettleg a műanyag, de van bőven benne fém is) Te eddig semmit se olvastál a dslr-ről, ergo foggalmad sincs, miről írsz! Egy kompakt, az igen, valszeg nagyrészt műanyag. Képet visszanézni??? Miért NE lehetne (ha nem élőképről beszélsz, hanem arról, hogy az elkészített képet megnézem a hátsó LCD-n)?
Ahhoz, hogy ki tudd tartani a gépet, mert az LCD-t bámulod, fényerő kell, pontosabban FÉNY. Egy relative sötét szobában esélyed sincs normális képet készítened egy kompakttal (menj el egy múzeumba), az esetek nagy részében, főleg ha jól eltartod magadtól. Ami a kreativitást illeti, eddig is, emberek milliói lazán megvoltak élőkép nélkül. A gép az alkotás max 10%-a nagyrészt az embertől függ egy kép. Mondjuk, egy festő se mindegy, mire fest valszeg, meg, hogy mivel. De az elkészült kép nagyrészt RAJTA múlik, és nem attól, hogy az ecset mókus szőr, vagy lószőr, vagy mittomén, Nikon szőr. :DDD Persze, biztos számít (valakinek, meg az is, hogy hány megapixel). :K
Ja, az én bridge gépem se ad előnézetet az expógomb félig lenyomásánál, és nem is értem, mi értelme lenne. Több benne a műanyag, mint a dslr gépemben, és van benne tükör, de eddig kb 60E kép elkattintása után se ment ez a része tönkre. Ugyanis, csak az a funkciója, hogy az élőképet az lcd-n látom, vagy a keresőben! (Konica-Minolza Z2) A cserélhető objektíves kompakt se nagggyon praktikus, és életképes, hidd el. Pont azt veszítené el, amire létre hozták. Könnyű használat. Amúgy, a dslr-n már a belépő szintüeknél is rengeteg automata funkció van, legalább annyi, mint egy kompakton, pont azért, mert az áttérőknek készülnek. Áttekeri tájképre (mondjuk), és ennyi. Semmi macera, csak nyomja az expó gombot, még gondolkodni se kell hozzá. ;) :R

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.