Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Cathfaern válasza leeate (#98) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kis google-zással nem nehéz rátalálni az oldaladra, ahol írsz blogot is, amit igaz, hogy abbahagytál, de 2006-ban még iskolakezdésről, osztálytársakról, lyukasórában megtartott németóráról írtál benne. Tehát ha 19 nem is, de kis becsléssel max. olyan 25 körül lehetsz. S már az is kizárja, hogy 80-as években nagyon alkottál volna analóg géppel :)

(#102) leeate válasza Cathfaern (#101) üzenetére


leeate
senior tag

Milyen jó volt az a lyukasóra! Du dájne májnu náh. Ennyit tanultam :D

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#103) Szten Márs válasza leeate (#102) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ejha, micsoda válasz :) Ez a gyenge terelés egyben csöndes beismerését is jelenti annak, hogy bizony a #94-es hsz-edben valótlant állítottál magadról amikor azt írtad, hogy a 80-as évek elejétől kisfilmre dolgozol? :U

Nem mellesleg valóban, hisz te magad írtad, hogy milyen jó volt iskolába járni: [link], tetted ezt a kijelentést ezzel a 2008 decemberi képpel kapcsolatban: [link]

2008 decemberében még iskolába jártál? A 80-as évek elején már fotókat dolgoztattál ki kisfilmről? Ugye érzed, hogy kissé bukó a dolog?

(#104) MLaca válasza Szten Márs (#100) üzenetére


MLaca
őstag

én egy nagy sós pattit kérek, meg egy közepes narancslét. de ha van, jöhet inkább a sanbenedetto citromos tea, abból a nagyot kérném. nedves wc papír van amúgy a wc-n? köszönöm!

http://mlzphoto.hu/

(#105) leeate válasza Szten Márs (#103) üzenetére


leeate
senior tag

"2008 decemberében még iskolába jártál? A 80-as évek elején már fotókat dolgoztattál ki kisfilmről? Ugye érzed, hogy kissé bukó a dolog?"

Hát.. Jó pap holtig tanul. Hasonlóan a jó fotóshoz. És ez itt a lényeg, szellemileg is frissnek kell maradni, néha elvégezni pár tanfolyamot, új dolgokat tanulni. Múltkor pl. láttam a tévében egy bácsit, aki tök idősen doktorált le. (Talán 80 éves volt..!?)

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#106) Szten Márs válasza leeate (#105) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szerintem ezt már ne erőltesd ;)

(#107) Ijk válasza Szten Márs (#106) üzenetére


Ijk
nagyúr

Eszméletlen milyen emberek vannak:C
Szerintem köszönjük meg leeate-nek, az ő közreműködése nélkül nem jöhetett volna létre ez a topik:DDD

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#108) Parci válasza Szten Márs (#100) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaja, kóla kő. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#109) leeate válasza Ijk (#107) üzenetére


leeate
senior tag

Nem én voltam témanyitó hozzászóló. oO

Egyébként nekem kifejezetten tetszik a D3000. Végül is megvan benne minden, ami kell, nem? Élőkép sajnos nincs, de nyilván nem akartak az 5000-nek versenytársat.
De asszem belépőszinten mégse vennék Nikont (se Canont) kitben, a kitobik általában csapnivalók. Amit javasolni szoktak, az a belépő váz + egy jobb objektív, de erre meg pénzem nem lenne. Belépőszinten nálam ár / érték arányban még mindig az Oly e-410/510 + 14-42 kit a nyerő. Kár, hogy az előbbiben nincs stabi. (Nikonoknál mondjuk csak a VR obikban van, ezért is tartom kifizetődőbbnek az Olyt ebben a kategóriában..)

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#110) Parci válasza leeate (#109) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindenesetre elhiszem, hogy te jól szórakoztál a kis ámokfutásodon, meg tulajdonképpen mi is, de a következő ilyennél bant fogsz kapni. mostantól legyél tisztában a saját életkoroddal, ne fotózz slr-rel a 80-as években, és ne téríts el topikokat. köszi!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#111) Zoli bácsi válasza leeate (#109) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Végre, egy értelmes hozzászólás....tőled. :C
Egyébként ugye régebben általánosan elfogadott nézet volt, hogy egyedül az Oly csomagol használható kitobit a vázakhoz. Azonban a véleményem az, hogy a Nikon az újabb kitobival nincs lemaradva a Zuiko mögött, nagyon jó objektívet csomagolnak kitben a vázakhoz. Canon is előrelépett az IS kitobival. Viszont Nikonnál meg lehet venni a gépeket a 18-105 VR kitben, szerintem ez Best Buy kitobi, biztos a d3000 is megvehető lesz vele. Az újabb Nikon gépek (benne lesz vajon a d3000-ben?) pedig automatikusan korrigálják a csatlakoztatott objektív torzítását, mert bizony az van a 18-105 VR-nek a szélső állásokon.

(#112) leeate válasza Zoli bácsi (#111) üzenetére


leeate
senior tag

Szia Zoli bácsi!

Hát ugye, hogy azért nem vagyok én akkora hülyegyerek. Igazából nem követem ezeket annyira nyomon, csak legutóbb néztem az EOS 1000D feltehetően kitobival készített képeit, de nem találtam rá szavakat, és nem jó értelemben. A Nikon csak mostanában kezdett ráállni a belépőszintre (?), de amikor kitobival készült tesztképeit nézegettem, azok sem nyerték el túlságosan a tetszésemet. Hozzájuk képest a "műanyag" 14-42 képei csodaszépek voltak. Nem tudom, mennyire járul hozzá ehhez a gép maga, de a vonalélességet biztos nem az garantálja.

De az csak jó, hogy egyre több gyártó rááll a belépőszintre.

Parci: Mi a baj a 80-as évekkel? Retró :U

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#113) KTTech válasza leeate (#112) üzenetére


KTTech
veterán

Szerintem ne akarj se Parcival, se bármelyik házigazdával/moderátorral kötekedni, hanem fontold meg a tanácsát...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#114) Parci válasza leeate (#112) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

utoljára: ne játszd a hülyét, mert ki leszel tiltva a fórumról.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#115) Szten Márs válasza leeate (#112) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"legutóbb néztem az EOS 1000D feltehetően kitobival készített képeit"

Feltehetően kitobival? Na ez jó, biztos infó :U

"A Nikon csak mostanában kezdett ráállni a belépőszintre (?)"

Nem épp. Amúgy is miféle belépőszintről beszélsz te, hát nem te magad jelentetted ki a #49-es hsz-ben, hogy:
"Nincs olyan, hogy belépőszint. Mert van, aki már bent van, van, aki még nincs."
Most meg már "jó, hogy egyre több gyártó rááll a belépőszintre"
Akkor ez hogy van már megint? :U

És hogy ne egy "feltehetően" infóból származzon a ömm... "tudásod" a Canon új kitobijáról: Canon kitobi teszt, a legújabb IS-es 18-55-ös kitobival: [link]
.

[ Szerkesztve ]

(#116) leeate válasza Szten Márs (#115) üzenetére


leeate
senior tag

Hát ha a DSLR-ek tesztképeit kitobival készítik, akkor az volt. SG-n meg Pixinfón néztem amúgy a teszeteket. De az általad linkelt teszt képei is olyanok, mint a mosott rongyok, szóval ugyanaz lehetett.

"Akkor ez hogy van már megint? :U"

Az poén volt, de szerintem lehet érezni :)

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#117) Ijk válasza leeate (#116) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem olyan rosszak ám azok a kitobik. Még a műanyag, papírnhezék 18-55 is egész jól használható kis üveg. Persze nem kell mindig a tesztképekből kiindulni, ill. fórumokon, főleg külföldieken sajnos valóban elég ratyi képeket raknak fel ezekkel az obikkal, sok esetben aki kicsit is tud fotózni már komolyabbat vesz.
Szerintem első tükrösnek talán az egyik legjobb választás egy d40+18-55, ill. beltérbe egy 35 f1.8. Sajnos kivonták már a forgalomból a d40-et, de használtan is érdemes beszerezni. Amatőr felhasználásra bőven elegendő 6MP, ekkora méretű raw-okat gyorsabban is lehet feldolgozni utólag számítógépen.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#118) #27070592 válasza leeate (#116) üzenetére


#27070592
törölt tag

mosott rongyok

Te melyik tesztet nézted? :F Vagy kevered a fogalmakat, mármint a kompaktok agresszív zajcsökkentését a kis mélységélességgel járó háttérelmosással. Ez nem lepne meg.

the resolution capabilities of the Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS is nothing short of amazing Ezt a saját kitobjekívemnél is így látom.

(#119) leeate válasza #27070592 (#118) üzenetére


leeate
senior tag

Így van, kinagyítva eléggé elnyúlnak a képei.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#120) Sir Riccio válasza leeate (#119) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Csak most kapcsolódom be, de ezért a pár hozzászólásért megérte dolgozni ezzel a hírrel. :C Annyi a kérdésem feléd, hogy ha te az ősidők óta filmre dolgozol, akkor minek neked az élőképes LCD? Melyik filmes gépeden volt LCD kereső helyett?!
üdv

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#121) leeate válasza Sir Riccio (#120) üzenetére


leeate
senior tag

Nem filmeztem, már lelepleztek a többiek. Mellesleg szerintem Szten Mars meg még páran most egy életre megutáltak.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#122) Sir Riccio válasza leeate (#121) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Tudom, hogy nem. Amúgy vegyél vissza, és próbálj tanulni. Tudod a megbocsájtás fontos eleme az életnek, ha kiérdemled szerintem még lehetsz a kedvencük. :) Hajrá...

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#123) Zoli bácsi válasza leeate (#121) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nem hiszem, hogy megutáltak. Mindenki volt kezdő, senki sem az anyatejjel szívta a fotózást. Jómagam tényleg a 80-as években kezdtem fotózni, először egy Smena Symbol volt, aztán gengszterváltás körül vettem egy Praktikát. Mégis kezdő amatőrnek tartom magam. Olvasni kell, kérdezni, nem az észt osztani. Nagyon sok mindent tudsz tanulni az itt megforduló emberektől, és szívesen segítenek is, ha normális a hozzáállásod. :)

(#124) leeate válasza Sir Riccio (#122) üzenetére


leeate
senior tag

Én majd az leszek, nyugdíjas koromra talán meg is értek mindent : ))

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#125) Sir Riccio válasza leeate (#124) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Én sem tudok semmit, de igyekszem tanulni, felnőni a rám bízott feladatokhoz. Kis önbizalommal és sok munkával bármit el lehet érni. Csak hajrá!

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#126) kirket


kirket
csendes tag

Azt lehet tudni hogy a D3000 kitben milyen obi lesz? Meg hogy a ha megjelenik fogjátok tesztelni? Nagyon bejövös nekem, első dslr-em lenne.

(#127) Zoli bácsi válasza kirket (#126) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Szerintem az eddig bevált gyakorlat szerint lesz:
D3000 18-55
D3000 18-55VR
D3000 18-55, 55-200
D3000 18-55VR, 55-200VR
D3000 18-105 VR

(#128) Allien válasza leeate (#121) üzenetére


Allien
veterán

Nem baj az, ha lelepleztek, de kár volt eddig elfajulni hagyni a dolgokat. Hidd el, sokan átláttunk a szitán, mert hasonló helyzetben voltunk jópáran. Max pár sorral hamarabb hagytuk abba a hülyeséget (vagy később). Bár, valamilyen szinten én még mindig írogatok sok-sok bénaságot, de elfogadom, ha kijavítanak. :DDD Végtére is, ebből is próbálok tanulni. Aztán vagy sikerül, vagy nem, na bumm. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#129) Szten Márs válasza Allien (#128) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Hidd el, sokan átláttunk a szitán, mert hasonló helyzetben voltunk jópáran. Max pár sorral hamarabb hagytuk abba a hülyeséget (vagy később)."

Nem tudom, én valahogy még nem kezdtem megbomlani soha, főleg nem nyílvánosan egy fórumon, ahol x idő múlva is szépen visszanézheti bárki.

[ Szerkesztve ]

(#130) Sir Riccio válasza Szten Márs (#129) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Nekem is sikerült már elragadtatnom maga, bár tény, hogy nem ilyen szinten, és nem ilyen formában. Emberek vagyunk, hibázunk, a fontosabbik része, hogy tanulj belőle, és ne kövesd el újra és újra!
off, off.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#131) Dale válasza leeate (#124) üzenetére


Dale
aktív tag

Azért egyszer ki kellene próbálnod egy DSLR-t ha lehetőséged adódik rá. Én hosszú évekig egy Canon A70 kompakttal fényképezgettem, bár ott is egy idő után átszoktam a keresőbe bambulásra, még ha meg is kellett tanulnom hogy mi lesz a különbség a kész kép között és aközött amit látok. Azért persze rengeteget fényképeztem az LCD-t nézve is. Aztán mivel szerettem volna szebb, részletgazdagabb képeket csinálni és egyben megtanulni fotózni rendesen, megleptem magam egy Canon 450D-vel. Azt kell mondjam, szerelmes vagyok bele, annyira jó! :) És bár van rajta Live View, az LCD-t csak a beállításokra meg a kész kép megtekintésére használom, egyszerűen élvezet a keresőjét használni, pláne mert kiír mindent mint a terminátor. :D A zár hangja pedig megunhatatlan. Egyelőre a legtöbbször simán P módban fényképezek, úgyis nagyjából azt állítanám be én is rajta amit az elektronika kiokoskodik nekem, aztán majd el lehet indulni komolyabban M módban.

Szóval ha akár a D3000-et, akár valami más gépet lesz alkalmad kipróbálni, mindenképp tedd meg, szerintem tetszeni fog. Nem kicsi, nem fér el a zsebben, de igazán jó móka. És természetesen lehet mellette egy kompaktod is ami mindig nálad van, én is veszek majd egyszer valamit mert szegény A70 beadta a kulcsot.

https://enginedesigns.net

(#132) sKie^ válasza Zoli bácsi (#111) üzenetére


sKie^
tag

Tenyleg Best Buy, legalabbis nalam. D90-t hasznalok ezzel az obival es hat 18mm-en eleg necces a szeleken, ezert inkabb 24-en hasznalom. A hibai ellenere szamomra nagyonis hasznalhato obi, en nem bantam meg, hogy ezzel vettem a gepet. 18-200-ra szeretnem cserelni majd nyar vege korul. Azzal elleszek egy ideig az biztos, mig nem lesz penzem fenyerosebb fixekre, vagy olyan kissebb zoomokra amik kivalthatjak az ekkora zoomtartomanyt. Bar ahogy a teszteket neztem errol a 18-200-rol, elegge jol eltalalt obi, arra szinte a legalkalmasabb, amire terveztek, utazasra.

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

(#133) Degeczi válasza sKie^ (#132) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a komoly anyagi ráfordítás elleneére nem biztos, h sokat nyernél vele...

hiába kétszer olyan hosszú a teléje, ha ott már csak durván lerekeszelve (f/8-f/10) ad elfogadható képet

kb. féláron ettől még vonzó lenne, de sajnos veszettül túlárazott obi a 18-200

(#134) Dare2Live válasza Szten Márs (#129) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

akkor te kivétel vagy. Legtöbb ember ember, néha ideges, rossz napja van, kiborul.... és bizony nem mindig tökéletes a kontrol és ez töbé kevésbé megjelenik a hszeiben is.

Persze ennyire megbomlani nehéz....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#135) Szten Márs válasza Dare2Live (#134) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem értitek. A megbomlás alatt nem azt értem, hogy ingerültebben válaszol, indulatból ír, akármi. Azt értem alatta, hogy valótlanokat állít magáról, teljesen értelmetlenül, azt értem alatta, hogy össze-vissza beszél és két hsz-enként homlokegyenest megcáfolja magát, meg ilyesmit. Remélem érthető a különbség.

(#136) Dare2Live válasza Szten Márs (#135) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ja akkor értem, ilyen mélyre (aszem, remélem :DDD ) sose fogok jutni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#137) mob_zzz válasza Parci (#110) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Ezen majdnem sírva fakadtam :).

(#138) johnjohn


johnjohn
addikt

Csak azt sajnálom, hogy ezt az ifjú kollégát nem tudtuk összehozni Ottkar fórumtárssal. Épületes olvasmány lett volna az is ! ;]

(#139) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Már kapható a D3000. Ha ezután a bevezető ár után szokás szerint zuhan az ára, hamarosan a kifutó D60 ára alá kerül....Jó kis gép lesz ennyiért. :C
[link]

(#140) t72killer válasza Zoli bácsi (#139) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Reméljük, jobban fog esni, mint a D90-é, az kb alig olcsóbb most, mint tavaly szeptemberben, amikor az enyémet vettem...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#141) Sefter válasza Zoli bácsi (#139) üzenetére


Sefter
veterán

nem csak előrendelni lehet.. :F
csak egy nyíregyházi webshopban lenne kapható..?

Psn ID: sefter_hun

(#142) nord_ válasza t72killer (#140) üzenetére


nord_
veterán

Azért tavaly szeptember óta történt egy-két dolog!

(#143) Tomcat


Tomcat
őstag

Éjjel magamban mormolt imáim beteljesültek. :)
A D70s után újból lesz egy Nikon gépem amibe CF kártyáimat tehetem.

Tomcat

(#144) t72killer válasza nord_ (#142) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Történt bizony, pl kijött egy-két versenytárs. De ez nemigazán izgatta a nikont, én anno egészen pontosan 10%-kal vettem meg drágábban, mint amennyibe ugyanabban a boltban most kerül. Egy előnye van: legalább nem verem a fejem a falba (" :W ") hogy miért nem vártam egy picit a vásárlással :)).

Tavaly óta rengeteg kép készült, sokat utaztam - ha 25%-kal lenne most olcsóbb (=kb a D5000 árát kérnék érte) akkor sem bánnám, hogy megvettem. Ráadásul a D5000ből hiányzik jópár dolog, amit használok: olyan "apróságok", mint beépített fókuszmotor, kicsi LCD.

#143 ne bomolj már:) egy 4GB-os SD-kártyát 2.5kHUF alatt hozzádvágnak, a memória nem költség manapság.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#145) Ijk válasza t72killer (#144) üzenetére


Ijk
nagyúr

D5000-et nem szabad venni. Sőt én úgy vagyok vele, hogy hobbifotósoknak, amatőröknek D40; aztán a D60, D3000-et szépen átugorva komoly amatőr/profi D90; a feljebb lévő fajtársakat pedig már nem kell magyarázni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#146) t72killer válasza Ijk (#145) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

1et értek. Ha 100kHUF alatt szórnák őket (szvsz amennyit ez a kategória ér) akkor kezdőknek jó lenne. viszont árban majdnem annyi (10%-on belül), mint egy D90, ami azért mégiscsak komolyabb váz.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#147) Tomcat válasza t72killer (#144) üzenetére


Tomcat
őstag

Mindenkinek más a választási kritérium. Nálam az egyik ilyen a CF kártya támogatása. Az eddigi gépeimben (Fuji S7000, Fuji S9600, Nikon D70s) ez mind közös. Ha tehetném akkor drága Full Frame gépeket használnék mert ott ez nem is kérdéses.

[ Szerkesztve ]

Tomcat

(#148) nord_ válasza t72killer (#144) üzenetére


nord_
veterán

Hm... ha nem tűnt volna föl, tavaly óta volt egy elég rendes árfolyam zuhanás; egy hónapja pedig ÁFA emelés.

Ezeket figyelmen kívül hagyni, amikor az áresést hiányolod - minimum naivitás. ;)

(#149) t72killer válasza nord_ (#148) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nem magyarországon vettem (ld adatlapom), a "stabilabb" valutákban (€, $, CHF) mért ára esett 10%-ot. A HUF árat max tájékozódás céljából nézem meg, lévén mégiscsak magyar fórumra írok.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#150) Degeczi válasza Tomcat (#147) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nekem is volt ilyen szempontom régen (Fuji 602, Oly 8080, Nikon D70s miatt), de aztán gyorsan föladtam: a mai gépekhez úgyis kicsik a régről megmaradt CF-ek - ha pedig már kártyát veszek, tipikusan olcsóbb az SD, és ma már több mindenben tudom fölhasználni...
(pl. GPS, asztali MP3 játékos)
még kezelni és kényelmesebb, biztonságosabb, mint a CF-eket

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.