Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Depression válasza nord_ (#148) üzenetére


Depression
veterán

Attól még nem lett jelentősen olcsóbb.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#152) Ijk válasza Tomcat (#147) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azért ne vegyél FF vázat mert kell a CF kompatibilitás:DDD
Pár ezer forintos tétel még egy 8 gigás sd kártya is.
nord_: Árfolyamesés, ÁFA emelés ellenére fájó, hogy anno 80k-ért vihetted haza a d40 kitet, most pedig nincs 130k alatt Nikonnak egy belépő tükröse.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#153) Degeczi válasza Ijk (#152) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(pláne, h a dollárárfolyam közben ismét a tavaly októberi szinten van...)

(#154) Mercutio_ válasza Ijk (#152) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem vagyok otthon nikonban, de mintha olyasmit olvastam volna valahol, vagy típustól függően 10-30% között emelte a lencséi árait (valutás árra értendő a dolog nem abszurdi pezóban :DDD )

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#155) Degeczi válasza Tomcat (#143) üzenetére


Degeczi
nagyúr

509e Ft-os áron nyit majd a D300s: biztosan olyan jó bolt pár régi, így kicsi CF kártya megmentése miatt választani ezt?
akkor már inkább az alap D300 - hiszen azok abban is tovább használhatóak (de ezzel együtt sem értem a szempontot)

(#156) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Ezt elírták, vagy tényleg ennyi lesz? [link] :Y

(#157) Ijk válasza Zoli bácsi (#156) üzenetére


Ijk
nagyúr

Így azért nem tűnik rossz vételnek:D Hát ha még a D5000 érzékelőjét kapta volna.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#158) Degeczi válasza Zoli bácsi (#156) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nyilván elírták, hiszen ugyanott a D60-ast is 190 fölött adják ebben a duplakitben

(#159) Szten Márs válasza Zoli bácsi (#156) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Itt egy obival ugyanannyi.

(#160) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Nem olyan rossz ez az öreg Sony CCD sem. Lehet lesz d4000 CMOS szenzorral.. :F ?

(#161) Ijk válasza Zoli bácsi (#160) üzenetére


Ijk
nagyúr

Igazából nincs szignifikáns különbség. Főleg kompaktról megtérőknek D40, D60, D90 érzékelője, majdnem mindegy, megváltás a hatalmas felület képminőség terén. Engem pl. mai napig tökéletesen kiszolgál a D50 érzékelője.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#162) leeate


leeate
senior tag

Én azt nem értem, h a Nikonnak mi ez az átlagfogyasztóra hatni akaró kampánya az 5000-rel. Nem csak minden fotós újságban, de plakátokon meg asszem még tv-ben is (de lehet h ezt csak képzelem) láttam már h lásd új szögből a világot meg stb. stb. Ki az az átlagos fogyasztó / család, aki ennyi pénzért vesz gépet a reklám hatására? Vagy legalabbis nem vagom, kiket celoz meg vele a Nikon.

A 3000 ára viszont bejövős :R

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#163) t72killer válasza leeate (#162) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A D5000 egy nagyon "sánta" termék: félprofi áron adnak egy csupa amatőr-feature-rel felszerelt kamerát (kihajtható LCD, Liveview), amiből kimaradt pár kritikus dolog, ami a tényleges használatot könnyíti meg (néhol egyenesen lehetővé teszi...) - fókuszmotor, kisLCD, stb.

A marketinghadjáratot meg értem: ilyen vackot ennyire drágán csak úgy lehet eladni, ha átverjük a tömeget. Ez folyik a reklámokban. (vajon a d90-et és a d60-at miért nem reklámozták ennyire? azok rendesen voltak árazva, így az ár/teljesítmény arány eladta őket. Figyeld meg, hogy egy óriásplakáton se lesz majd D3000)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#164) Cathfaern válasza Szten Márs (#159) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azért szép, hogy ennyi pénzért 9 évvel ezelőtt, egy 1,3MP-es, 3x-os optikai zoomal rendelkező Olympus kompaktot kapott az ember. Mondjuk működik azóta is :)

(#165) t72killer válasza Cathfaern (#164) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most hirtelen visszaemlékeztem az első digi gépre, ami a kezemben volt 2002/2003-ban. Egy sony bridge gép volt, masszív 2 megapixel felbontással. Én meg, ha komoly téma adódott, inkább a filmes géppel fogtam neki a fotózásnak:)) Ja, és a gép természetesen a cégé volt, lévén én olyan gépre, ami a filmnél gyengébb eredményt ad, nem akartam 200kHUF körüli összegeket áldozni. Azóta beköszöntött az űrkorszak:))

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#166) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

[link]
"A nagyméretű, 7,62 centiméteres LCD-monitor rendkívül kényelmes a komponáláshoz és a képek megtekintéséhez.."
Lemaradtam valamiről..lesz a D3000-ben élőkép? :F

(#167) Degeczi válasza Zoli bácsi (#166) üzenetére


Degeczi
nagyúr

biztosan nem, mert a régi, 10 Mp-es CCD-t örökölte, az pedig alkalmatlan rá

elírták, sablonszöveget emelhettek át egy másik modelltől

(#168) gabrielarky


gabrielarky
tag

Sziasztok!

1-2 hónapon belül tervezek venni tükörreflexes gépet. Eddig egy Minolta D-Image Z6-al fotóztam, de tönkrement az exponáló gomb (nem reagál nyomásra) amatőr vagyok. Namármost ez a Nikon D3000 eléggé pozitívnak tűnik ( a reklámszövege alapján) hogy belépő szintű DSLR kezdőknek.

Amint látom szerencsére nem csak egy alap kitet árulnak, hanem többféle választási lehetőség is van.

Mi a véleményetek ezekről ? Melyiket lenne érdemes venni és melyik objektív mire jó elsődlegesen? [link]

Van egy lassan 6 hónapos kislányom, elsősorban miatta is szeretnék egy jó gépet jó fotókkal és ami elsődleges hogy nagyon szeretem ha a fotókon kiérződik a mélységélesség :)

Egyébként pedig grafikusként dolgozom, [link] és előfordul hogy a munkáimhoz magamnak kellene csinálni a designban felhasználandó fotókat, pl. tárgyfotók ahol szintén fontos a mélységélesség nekem. (a homályosabb részekre pakolok rá pl. logót vagy menüelemeket, lásd itt a fejlécben: [link] )

Segítségeteket előre is köszönöm!

SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

(#169) Parci válasza gabrielarky (#168) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem tudom, mibe kerül egy d3000 + 18-105 vr kit, de ha nem kell a nagyobb tele tartomány, azt venném. nem kell obit cserélgetni, jó üveg, olcsóbb az egész.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#170) gabrielarky válasza Parci (#169) üzenetére


gabrielarky
tag

Helló!

Extreme Digitálnál az árak a következőképpen alakulnak:

Nikon D3000 digitális fényképezőgép kit (18-55mm DX VR objektívvel) 139.900 Ft

Nikon D3000 digitális fényképezőgép kit (18-105mm DX VR objektívvel) 179.900 Ft

Nikon D3000 digitális fényképezőgép váz 119.900 Ft

Nikon D3000 digitális fényképezőgép kit (18-55mm DX VR + 55-200mm DX VR objektívvel) 209.900 Ft

Kicsit durva, hogy az 55-200 objektív külön 84 ezerbe kerül, amúgymeg belefér a 209 ezres árba ha kitben veszem.

Kezdőként akkor a 180 ezres megoldást javasolod ?

Itt meg a D3000 micrositeja, nagyon pöpecül bemutatják :)

[link]

[ Szerkesztve ]

SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

(#171) Parci válasza gabrielarky (#170) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

miért durva? kitben sok dolgot veszel, van kedvezmény. :)

végig kell gondolnod, hogy akarsz-e telézni sokat. ha nem, akkor azért jobb a 18-105, mert (azon túl, hogy maga az obi is nagyon pöpec) a normál tartományban sem kell majd csereberélned az optikákat. 70-80 mm-t lehet, h gyakrabban használsz majd portréra, ilyenkor a 18-55 ugye rövid, cserélni kell.

táskából is elég egy egyszerűbb stb. személy szerint a 18-105-ös obival venném.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#172) t72killer válasza Parci (#171) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Detto 1etértek, az 55-200 semmiképp sem ér annyit, mint amennyit akár a KIT-ben kérnek érte (~60k), ennél olcsóbban van nikon v tamron 70-300, ami mégiscsak másfélx hosszabb!

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#173) gabrielarky


gabrielarky
tag

Köszönöm a segítségeketeket!

Azthiszem meggyőztetek a 18-105 obival, tehát akkor 180e a beruházás... (illetve gondolom kell még pár apróság, táska, polárszűrő :) ) 24" PVA monitor beruházás akkor egyelőre felejtő, a kislányom nem lesz többet ennyi idős hogy ráérjek fél év múlva jó fényképezőt venni :)

Mivel eddig digitális gépem volt (Minolta Dimage Z6) sok közöm nem volt a fotózáshoz azon kívül hogy igyekszem jól megválasztani a témát, tehát szégyenkezve de bevallom őszintén, nem tudom mire jó pontosan a teleobjektív. (nagyon távoli dolgok közelre hozására illetve pl. sportfotózás?)

Tehát elsősorban a kislányomat szeretném fotózni, tárgyfotókat és tájfotókat szeretnék készíteni a géppel erre ezekszerint a 18-55höz képest már a 18-105 is elég használható ugye?

SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

(#174) Parci válasza gabrielarky (#173) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a 18-105 nagyon jó üveg. a fényerőt, autofókusz sebességet és az építést leszámítva a sokszázezer forintos obik sem jobbak igazán. polárszűrőt ne vegyél. drága és tök fölösleges, talán ha már 2-3 éve fotózol, és pontosan meg tudod indokolni, hogy miért is akarsz, majd akkor. (egy tényleg jó polár 20e ft, az olcsóbbak meg sokkal többet ártanak, mint használnak)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#175) Degeczi válasza gabrielarky (#170) üzenetére


Degeczi
nagyúr

mindenesetre kérdezz rá alaposan a garanciára,
mert az indexes topikon írt vki, aki most vett ott D90-est, és csak 1 év, nem Nikon.hu-s garral kapta, tehát úgy néz ki, az edigital ismét szürkeimportba fogott, a honlapjukon olvashatóak ellenére! :W

[ Szerkesztve ]

(#176) gabrielarky válasza Degeczi (#175) üzenetére


gabrielarky
tag

Sziasztok!

Ismét köszi az infókat :) Utánaolvasok a polárszűrőnek akkor pontosabban :)

Nem röhögni, de úgy rémlett, mintha pl. erős napfénynél jobban kijönnének a felhők az égen, polárszűrőhasználatával, de gondolom ez akkor inkább a régi digitális gépemre lenne hasznos, egy ilyen gépnél mint a D3000 a weboldaluk és a mintafotók szerint nem nagyon lesz rá szükség alapból jól fogja ezeket visszaadni ha tájfotó módban fényképezek :)

Jah, egy szóval se mondtam hogy az Extreme Digitalnál veszem meg, csak nálunk vannak már kint a KIT árak, a legnagyobb cégekkel akiknek a legjobban megy a biznisz valahogy nincs jó tapasztalatom.

SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

(#177) Degeczi válasza gabrielarky (#176) üzenetére


Degeczi
nagyúr

jól rémlik, valóban segít szebb felhőket varázsolni

(#178) Parci válasza gabrielarky (#176) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jól rémlik, de valamiért minden újonc azzal kezdi, h minden vackot összevásárol. ha nem számít, vegyél (hoya pro1 digital szint a minimum). ha mégis számít a lóvé, vegyél majd 2-3 év múlva.

nagylátó is kellhet, makróobit se feledjük, ott van ugye a tele, no de mi van, ha madarat fotóznál? kellhet az az 500/4. vízalatt is lehet frankó képeket lőni. vakuk?

no, szerintem előbb alakuljon ki, hogy mire szeretnéd használni az egészet. ez évek. utána ráérsz specializálódni. a polárszűrő - szerintem - már célhardver. évekig bőven elég egy d3000 + 18-105 vr.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#179) t72killer válasza Parci (#178) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ne rombold le szegényben a motivációt:DDD Szeretne egy nagyon tuti felszerelést összerakni:))

Amúgy énis azt mondom, hogy a szűrők jöjjenek később. Én polárt jelenleg 1általán nem használok, az ég színének helyrerakásában, erős kék/ibolya megregulázásában egy hoya sky 1B segít.

A polár például nagylátószögre kifejezetten ellenjavallt:az égi háttér polarizációja ekkora látószögön már komolyan változik, így elég fura, felesötét-felevilágos képek születnek. Másik jelenség, hogyha nem spéci, nagylátókra tervezett modellt szerez az ember (100+€ darabja) akkor a vinnegtálást is növeli.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#180) gabrielarky


gabrielarky
tag

Ismételten köszi a válaszokat.

Nem arról van szó, hogy kezdőként minden szart szeretnék összevásárolni, hanem hogy annak idején mielőtt az első digigépemet ( Minolta Dimage Z5, majd Z6) megvettem (előtte vagy 10 éveig nem fotóztam, azelőtt szalagos Kodakom volt) szóltak az ismerőseim akik már régóta nyomultak digigépen, hogy magába nem lesz elég, táska, pótakku stb. is kelleni fog, na nekem ilyen meg se fordult a fejemben :)

Szóval emiatt gondoltam a polárszűrőt is de aztán a gép minisiteját megnézve rájöttem, hogy nem nagyon lesz rá szükség az induláshoz mert ez már nem olyan gép hogy köze sincs a fotónak ahhoz amit valójában az égen látok.

A másik meg, hogy nem félévente / évente szoktam komolyabban beruházni, hanem pl. ahogy a hardverben is, inkább egyszer veszem meg szinte a lehető legdurvább alkatrészeket, kellékeket, utána viszont 2-3 éveig nem szeretnék rá költeni.

A pénz pedig számít, maximum 200 ezret szánok a dologra, ebbe belefér az a KIT amit javasoltok nekem és én is úgy gondolom,hogy ez a jó megoldás kezdésnek, csak nem tudtam, hogy mit érdemes még venni induláshoz.

Apósomtól előkerült egy praktika gép is, gyakorlásnak jó lenne csak az előhívási fázis kicsit hosszadalmas :)

A célok pedig még1x: gyerekfotózás (még csak 6 hónapos de akkorra is kell majd amikor már tud futni :) ) , tájfotózás (felhők, főleg az ún. "apokaliptikus" látványokat szeretném rögzíteni amiből az utóbbi évben nagyon sokat láttam) illetve tárgyfotózás weboldalakra kiegészítésnek (igen, ennek része lehet egy kis makró is de gondolom alapból is bőven jobb ez a gép mint a nikon Z6 tehát pl. külön optikát nem vennék rá).

Szóval szerintem is megfelelő lesz, csak gondoltam rákérdezek hogy nem járok-e jobban, ha még a KIT áron megveszem a +200 optikás változatot is +10 ezer forintot rászánva, mert később külön drágább lesz, de ahogy látom 40 körül már lehet kapni külön is, HA szükség lesz majd rá.

SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

(#181) Parci válasza gabrielarky (#180) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó lesz a sima kit. pótaksi sem kell sztem, egyrészt marha drága, másrészt ezek a gépek simán elmennek 500+ képet egy töltéssel. az aksi ugye akkor is öregszik, ha nem használod, szóval még külön macera is sztem állandóan cserélgetni. persze, ha 3 hetes fotótúrára mész és közben nulla áram, kellhet, de némi önfegyelemmel szűk egy hetet is végig lehet lőni töltés nélkül.

polár: nem arról van szó, hogy semmire sem jó, de sokkal kevésbé fontos, mint azt sokan hiszik. egyrészt, nagyon jó bevonatai vannak az újabb obiknak, nincs rá annyira szükség már. másrészt, mivel annyi szűrőméret, ahány csillag az égen, azt a 20e ft-os polárt érdemes arra az obira venni, amiről biztosan tudod, h 5-10-20 évig veled lesz. ahhoz viszont kell pár év használati tapasztalat. mondjuk a 18-105 vr jó üveg "filléres" áron, ha nem olvasol túl sok fórumot, és nem jön meg túlzottan az étvágy az ilyen-olyan csúcsoptikák iránt, később is ugyanolyan jó lesz.

sok sikert! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#182) gabrielarky válasza Parci (#181) üzenetére


gabrielarky
tag

Köszi!

Azt nem hiszem, hogy a gép megvásárlása után újabb pénzeket ölök bele legalább 2 évig a fotózásba, mert másra is kell költeni, meg kamerát is kéne majd vennem az is kb. ilyen tétel meg 24" PVA monitort mert a 19" már rohadtul kevés nagyobb oldalak, vagy webáruházak tervezésénél :) a TN-FiIm paneles monitorok meg iszonyú gázak grafikai munkára, hiába nem drágák, sajnos tapasztalat.

Szóval megmaradok hobbyfotósnak ezért is érdeklődtem, hogy mi az ami kell kezdésnek, hogy mindent megveszek hozzá aztán vagy 2 évig semmit.

Köszönöm a segítségeteket!

Remélem lesz már végre valahol magyar teszt is a Nikon D3000-ről, nem csak a Nikon reklámszöveg copy-paste!

SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

(#183) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Részletes, magyar nyelvű D3000 teszt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.