Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) KTTech válasza leeate (#49) üzenetére


KTTech
veterán

"Miért, nincs az LCD-nek fényereje? :D"

Nincs... mert először a CCD/CMOS-nak kéne valamit látnia, majd felerősítenie, majd kiküldenie az LCD-re. Kevés fénynél ez több tizedmásodperces késést jelent, ráadásul keményen szaggató képet. Innen kezdve max. a jószerencse az ami a képeket szüli.

"Bla bla. Akkor már fényképezőgép se kéne, hiszen csak az embertől függ minden. Én meg akarom csinálni az évszázad képét. Csiribi csiribumm!"
Na ez a blabla...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#52) leeate válasza KTTech (#50) üzenetére


leeate
senior tag

- Ha olyan sötét van, akkor úgyse tudsz bemozdulás nélküli képet készíteni, szóval teljesen mindegy.

- Nem kell előnézeti kép? Én inkább változtatok a beállításokon, mielőtt lenyomom a gombot, mint hogy várhassam, amíg a ró elkészül a gépben.

"Visszanézni a képeket ráérek a számítógépen, de a helyszínen nem kéne lemaradnom semmiről azért, mert azt bambulom, mit csináltam az előbb. Ennél nagyobb hibát nem nagyon lehet elkövetni..."

Ja, aztán otthon jössz rá, hogy túl sokat exponáltál, és így jól kiégettél nagy felületeket..

"Mechanika: a kompakt gépek örülnének, ha ilyen belsejük lenne, mint amit a tükrösökben alkalmaznak... "kicsit" strapabíróbbra vannak tervezve, mint a kompaktok."

Ugyanakkor a súlyukból adódóan szerintem nagyobb erő hat rájuk, ha leesnek.

"Célkeresztet még egyetlen egyben sem láttam. Az AF pontok helye jelölve volt, némely gépnél pedig a segédrácsok is ott vannak. Ez viszont alapvetően a lehető legjobb ami a keresőben lehet..."

Az lehet, hogy nem is célkereszt volt, hanem egy célkereszt, középen egy körrel. Segédrácsok, mi..? Nem tudom, azokat miért jó fényképezés közben folyamatosan bámulni, ha csak nem egyetlen témánk van, ami aranymetszés alapján szeretnénk képbe komponálni. Az én gépem is tud rácsokat megjeleníteni. (Ha akarom!)

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#53) KTTech válasza leeate (#52) üzenetére


KTTech
veterán

"- Ha olyan sötét van, akkor úgyse tudsz bemozdulás nélküli képet készíteni, szóval teljesen mindegy."
Fogadjunk hogy nem? elég sűrűn csinálom munka közben ezt... csak ugye tudni kell, mit csinál az ember.

"- Nem kell előnézeti kép? Én inkább változtatok a beállításokon, mielőtt lenyomom a gombot, mint hogy várhassam, amíg a ró elkészül a gépben."
Nem kell, mert mielőtt lenyomnám a gombot tudom mit akarok csinálni, tehát megfelelően van beállítva a gép. A fénymérőt elég régen feltalálták...

"Ja, aztán otthon jössz rá, hogy túl sokat exponáltál, és így jól kiégettél nagy felületeket.."
Ez azokkal fordul elő, akik nem tudják mit csinálnak, vagy nem értenek a fényméréshez.

"Ugyanakkor a súlyukból adódóan szerintem nagyobb erő hat rájuk, ha leesnek."
És a magnézium-ötvözet váz meg véletlenül van bennük... A kompaktokban nem használnak ilyen anyagokat, mert nem tudnád megfizetni. Legjobb esetben vékony fémváz van, de a kompaktok objektíve szépen szokott törni, mivel könnyen törő műanyagból vannak bennük még a fogaskerekek is...

"Az lehet, hogy nem is célkereszt volt, hanem egy célkereszt, középen egy körrel. "
Gratulálok, sikerült kiszúrnod a spot fénymérés területét jelző kört... talán tudni kéne miről van szó, aztán tenni a nagy hozzáértőt...

Szerintem jobban tennéd, ha legalább az alapokkal tisztába kerülnél, aztán kezdenéd osztani az észt.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#54) Ijk válasza leeate (#52) üzenetére


Ijk
nagyúr

Na ennyi hülyeséget is rég olvastam már fórumozótól:DDD
Remélem te most nem azt próbálod bizonygatni, hogy az lcd élőképes kompaktok jobbak a dslr-eknél? Csak mert hatalmas zsákutcába tartasz befelé, ahonnan nagyon nehéz lesz ennyi baromság után kitolatni.
Ha lennének gyerekeid és próbálnád őket fotózni, a kompaktod igen hamar parkolópályára kerülne. Még dslr-el is baromi nehéz ilyen kis örökmozgókat lencsevégre kapni, élőképpel pedig szinte lehetetlen.
Valóban sötétben nehéz bemozdulásmentes képet lőni, de sokan használnak ilyenkor vakut. És akkor baromira nem mindegy, hogy a keresődben még simán látod a kontúrokat és a részleteket, az lcd-d ellenben beáll 2 fps-re, szinte kín használni.
A fényképezőket általában táskában hordják, ahol védve vannak, használat közben pedig a nyakadban lóg, ahonnan lássuk be, művészet leejteni. Nem sok esetet hallottam még, hogy valaki mechanikai behatás által vágta haza a gépét.
Fókuszmezők pedig még az élőképes kompaktokon is vannak, különben nem tudnád hova lövöd be a fókuszt. Kivéve persze ha full automatán használod.

Valahogy mindig előkerül valaki, aki szerint az optikai keresők a végüket rúgják és mennyivel jobbak a 21. századi technológiák. Na az ilyeneket besoroznám sportfotozásra, esküvői fotózásra, természetfotózásra, stb. aztán megvárnám amikor földhözvágják a szerkezetet, mert 20-ból 1 kép ha sikerül.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#55) leeate válasza KTTech (#53) üzenetére


leeate
senior tag

"Nem kell, mert mielőtt lenyomnám a gombot tudom mit akarok csinálni, tehát megfelelően van beállítva a gép. A fénymérőt elég régen feltalálták..."

Mert te annyira tévedhetetlen vagy, hogy ha kiad neked pár számot a fénymérő, azonnal tudod, a legfeketébb feketétől a legfehérebb fehérig hogy fognak kinézni a képek tónusai?

"Ez azokkal fordul elő, akik nem tudják mit csinálnak, vagy nem értenek a fényméréshez."

Mint hogy elfogadnád, hogy az előnézet igenis hasznos dolog.

"Gratulálok, sikerült kiszúrnod a spot fénymérés területét jelző kört... talán tudni kéne miről van szó, aztán tenni a nagy hozzáértőt..."

Spot vagy nem spot, én tudom, hogy a falra másznék tőle. De miért ne tudnám, miről van szó? Sokat használok spot fénymérést. Egyébként az őt körülvevő célkeresztnek még mindig nem látom a hasznát.

"Szerintem jobban tennéd, ha legalább az alapokkal tisztába kerülnél, aztán kezdenéd osztani az észt."

Ez most vajon oltás volt?

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#56) Ijk válasza leeate (#55) üzenetére


Ijk
nagyúr

Tudod, ha spot fénymérésen nincs "célkereszted" kíváncsi vagyok, honnan tudod, hogy melyik pontra méred a fényt:DDD

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#57) #27070592 válasza leeate (#55) üzenetére


#27070592
törölt tag

Nem oltás volt.

Ez itt nem csetszoba, 8-12 közöttieknek.

Viszont válogatott ökörségeiden elég jókat lehet derülni, úgyhogy abba ne hagyd! :)

(#58) KTTech válasza leeate (#55) üzenetére


KTTech
veterán

Szerintem jobb, ha alapjáratra rakod magad...

Baromira gőzöd sincs a dolgok működéséről, ahogy látom.

Tudod, megtanultam használni a szemem... lehet, hogy ez neked túl bonyolult, de a fénymérővel 2-3 mérésből símán megállapítható, hogy milyenek a fényviszonyok... pont erre való a spot mérés, ha nem külső fénymérőt használsz. A korrekciókat meg fejben nem túl nehéz elvégezni és a gép pedig olyan jól tud M módban működni... A dinamikatartományom 2x akkora RAW-ban, mint amennyit a kompaktod tudhat... innen kezdve jóval később ég ki a fehér és bukik be a fekete mint nálad, tehát nagyobb a szabadságom is ezen a téren.

"Mint hogy elfogadnád, hogy az előnézet igenis hasznos dolog."
Még mindig csak időpazarlásnak tartom: amíg az előnézetet bambulod, régen megváltozott a kép. Ráadásul egy olyan LCD-n akarsz dönteni, ami eleve nem alkalmas ilyen célokra. Gratulálok hozzá... Jelenleg egyetlen fényképezőgépben alkalmazott LCD sem alkalmas arra, hogy eldöntse az ember, milyen lett végül a kép. Még a 920E pixelesek sem... több ok miatt sem. Csak az első okot mondom: kalibrálás...

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#59) leeate válasza Ijk (#54) üzenetére


leeate
senior tag

Én ugyan nem, csak azt mondtam, hogy nekem nem lenne ilyenre szükségem. A többieknek meg ez nem tetszett, és mindenáron ki akartak hívni egy szópárbajra.
Ha gyerekeket akarnék fotózni, mi a különbség a kompaktban meg a dslr-ben? Ja, hogy utóbbira tehetsz fényerősebb optikát (nyersz vele kemény 1 fe-t) vagy mert a dslr szenzora még asa 800-nál sem vészes? Hát igen, ebben sajnos igazad van, de pont ezt mondtam az elején, hogy nekem tul. képp csak nagyobb szenzi kéne a kis gépembe.
Inkább készítek enyhe bemozdulós, nagyon zajos képet asa 1600-on, mint hogy vakuzzak. De ez is csak az én ízlésem.
Én nem akarom táskában hordani a gépemet, max. övtáskában. Egyébként zsebben.

"Valahogy mindig előkerül valaki, aki szerint az optikai keresők a végüket rúgják és mennyivel jobbak a 21. századi technológiák. Na az ilyeneket besoroznám sportfotozásra, esküvői fotózásra, természetfotózásra, stb. aztán megvárnám amikor földhözvágják a szerkezetet, mert 20-ból 1 kép ha sikerül."

Ez egy jó ötlet!

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#60) Ijk válasza leeate (#59) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hiába van kompakton fényerős optikád, ha mire exponál a géped a fél kölök hiányzik a képről.
Azt már rég tudjuk, hogy neked nincs szükséged dslr-re, de attól még tény marad, hogy bizony az optikai keresőnek még mindig nincs igazán alternatívája rengeteg téma esetén.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#61) leeate válasza KTTech (#58) üzenetére


leeate
senior tag

Az én kompaktom miért ne tudna RAW-ra dolgozni? Mindig rawban lövök (illetve raw+jpg). Az előbb említett eseményfotózáskor megnézném, hogy tervezgetsz te spottal tónusokat.

"Még mindig csak időpazarlásnak tartom: amíg az előnézetet bambulod, régen megváltozott a kép."
És ha ezt megfordítanánk? Be van állítva a fókusz és az expozíció, félig le van nyomva a gomb, én csak várom az üdvözítő pillanatot, aztán katt. Ugyanazt fogom utána látni, mint előnézetben.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#62) KTTech válasza leeate (#59) üzenetére


KTTech
veterán

"Ha gyerekeket akarnék fotózni, mi a különbség a kompaktban meg a dslr-ben?"

Pl. AF sebesség, késleltetések... eleve egy pillanatot nehéz úgy elkapni, hogy már vége is van, mire megjelenik a keresőben.

A dSLR szenzora ISO6400-ig nem vészes (FF gépeknél, APS-C-n 3200-ig), párosítva egy F1.2 vagy F1.4-es objektívvel azért tetemes előny van a kompaktokhoz képest... alhangon a kompakt befékez ISO400-nál, onnantól kezdve maszatharc folyik (leszámítva 1-2 üdítő kivételt, aminél jó az ISO800 is).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#63) Degeczi válasza leeate (#52) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"Segédrácsok, mi..? Nem tudom, azokat miért jó fényképezés közben folyamatosan bámulni, ha csak nem egyetlen témánk van, ami aranymetszés alapján szeretnénk képbe komponálni. Az én gépem is tud rácsokat megjeleníteni. (Ha akarom!)"

:F
mert egyrészt nem csak komponálási segédletként lehet hasznos a rács, de pl. a vízszintes tartásban is komoly segítség, mert a vonalak közelében szinte mindig könnyen található függőleges vagy vízszintes referencia,
másrészt ilyen okosság hangoztatása előtt sem ártana legalább minimális szinten tájékozódni: az ontopik kamerákon (de már egy régi D50/D70-en is) ez szintén opcionális, nem "fixen odafestett"...
(bár azt nem tudom, miben zavarnának ilyen hajszálvékony vonalak - így nálam is mindig bekapcsolva maradnak)

(#65) Ijk válasza Degeczi (#63) üzenetére


Ijk
nagyúr

Sajnos a d50-en egyáltalán nincsen segédrács, sokszor baromira hiányzik.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#66) KTTech válasza leeate (#61) üzenetére


KTTech
veterán

Gratulálok :) és felnagyítod a pixelsiteokat a szenzorodon, mi? A kompaktoknál a RAW kb. arra jó, hogy a WB-vel ne kelljen helyszínen foglalkozni.

Egyébként megnézheted... elég 1x mérni, aztán lehet dolgozni. Persze koncertnél más a helyzet, ott 1 pontot mérek, és a többi úgyis megy amerre akar. Baromira leszarom, ha kiég a kép, mert akkora dinamikaátfogása egyetlen szenzornak sincs. Egyébként ha túl nagy a különbség, akkor pl. vakuval derítek... ezért van az, hogy pl. tűző napon is fent van a gépemen a rendszervaku.

"És ha ezt megfordítanánk? Be van állítva a fókusz és az expozíció, félig le van nyomva a gomb, én csak várom az üdvözítő pillanatot, aztán katt. Ugyanazt fogom utána látni, mint előnézetben."

Katt, és már nem is az a pillanat van... mert a keresőt figyeled, ami viszont késik, ráadásul exponálás előtt még ki is kell ürítenie magát a pixelsiteoknak, hogy új adatot tudjanak fotózni, ami idő. Ráadásul ez a módszer baromi kevés esetben működik jól... Ja, és mi van, ha amire vártál megváltoztatja a fényviszonyokat?

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#67) KTTech válasza Ijk (#65) üzenetére


KTTech
veterán

Nekem a Canonra külön venni kellett ilyen mattüveget, igaz az fix, nem kapcsolható, és nem fényfüggő a pl. a megvilágítása... sok apróságban jobb ilyen téren a Nikon.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#68) Degeczi válasza leeate (#59) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"Ha gyerekeket akarnék fotózni, mi a különbség a kompaktban meg a dslr-ben?"

én pl. annak idején pont ilyen fölhasználás miatt váltottam kompaktról: többek között abból volt elegem, h beltérben használhatatlan az AF, mert mire rögzülne, az aprónép már odébb is állt...

(#69) Ijk válasza KTTech (#67) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mondjuk már irreleváns számomra, úgy tűnik tájképekhez, városi fotókhoz a DP1 kiváltja a D50-et, a többi témához pedig nem nélkülözhetetlen.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#70) KTTech válasza Ijk (#69) üzenetére


KTTech
veterán

Nekem a DP1-nél a képminőséggel vannak komoly gondjaim... sajna nem lett az igazi... a koncepció jó, csak nem így megvalósítva (a foveon jó ötlet, de nem az igazi a megvalósítása még és attól tartok, a Sigmánál nem is lesz az...).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#71) leeate válasza KTTech (#66) üzenetére


leeate
senior tag

Én ezt nem hiszem. Legalábbis én amikor raw programban kontrasztot adtam a képnek, még végállásnál se esett szét minden, amikor jpg-nél már szinte azonnal.
Nem tudom, hogy is jutottunk el ide, de én amúgy mátrixot használok vagy középre súlyozottat. Spotot csak akkor, ha zónázni van kedvem.

"Katt, és már nem is az a pillanat van... mert a keresőt figyeled, ami viszont késik, ráadásul exponálás előtt még ki is kell ürítenie magát a pixelsiteoknak, hogy új adatot tudjanak fotózni, ami idő. Ráadásul ez a módszer baromi kevés esetben működik jól... Ja, és mi van, ha amire vártál megváltoztatja a fényviszonyokat?"

Ehhez is hozzá lehet szokni. Azért nem olyan nagy idő, és nappal egyáltalán nincs is késés. Ha megváltoznak a fényviszonyok, ahhoz szerintem dslr-en is hasonlóképp alkalmazkodni kell..

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#72) Ijk válasza KTTech (#70) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mi a baj a képminőséggel? Én teljesen elégedett vagyok vele (bár lehet ízlés kérdése).
Ide dobtam fel pár képet, mondjuk még ismerkedünk, csak pár napja jött meg:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#73) KTTech válasza Ijk (#72) üzenetére


KTTech
veterán

Hát, nekem hiányzik az AA szűrő, de nagyon :) nem szeretem, ha a ferde élek recések (a képeiden a fákon remekül látszódik ez), valamint nekem gondjaim vannak a színekkel...

Persze ezzel együtt lehet élni, de nekem ez még nem elég érett technika, ráadásul nincs felbontás előnye sem a bayer szenzorokkal szemben.

Az AA szűrő hiánya mondjuk jó hatással van a kép általános élességére (cserébe az előbb említett hibáért).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#74) KTTech válasza leeate (#71) üzenetére


KTTech
veterán

Azt, hogy Te mit hiszel, nem tartom releváns információnak, sajnálom...

Nem mindegy, hogy a RAW x bitjét teljesen fel tudod használni, vagy a JPG 4:2:2 arányban tömörített vackát módosítod, ez igaz: más lesz a végeredmény, mert a JPG szétesik, a RAW nem. De attól, hogy van RAW a kompakton még nem fog nagyobb dinamikatartománnyal rendelkezni, bármennyire is szeretnéd... nem mindegy, hogy 2 mikron vagy 5 mikron egy pixelsite mérete. Ez tisztán szenzor alapú kérdés, független az eddigi dolgoktól. A gond ott kezdődik, ha van 2FÉ dinamikakülönbség 2 gép közt, akkor az jelentős, erősen látható különbség...

"Ehhez is hozzá lehet szokni. Azért nem olyan nagy idő, és nappal egyáltalán nincs is késés. "

Ez nem igaz. Ugyanúgy van késés, attól hogy nappal van, még nem fognak gyorsabban szaladni az elektronok, mint éjjel. Egyedül a képfrissítési érték változik meg, de a lag ugyanakkora marad a félig kioldott állapottól a kioldásig.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#75) Allien válasza leeate (#49) üzenetére


Allien
veterán

Pff (legyintős smiley mé nincsen)...
Ember! Egy múzeumban, ahol eleve sötét van, akkor mit érsz az LCD fényével? Bevilágitod Mona Lisa-t, vagy mi a rák??? NEM az lcd fényéről beszélek, hanem ahhoz, hogy a kompaktal tudj valamit kezdeni, annak FÉNY kell (nem hátul, ELŐL), sokkal több, mint egy dslr-nek. Ugyanis a lag miatt nehezebb vele fotózni. Ha AF-t használsz, akkor pláne. Akkor tudod esetleg használni, ha full manuálba beállítod, hogy ne kelljen gondolkodnia annyit, de akkor meg ott tartunk, hogy minek is a motívum programok, ha Neked kell beállítani a gépet? Akkor már ismét ott vagyunk, hogy ezzel az erővel ott a dslr. Másfelől, mi ez a hülyeség, hogy leejted a dslr-t? Miért ejtenéd le? Ja, ha nagyképűsködsz, és szórakozol vele, megértem, de nekem eddig egyszer se sikerült (végtére is, van pl nyakpánt, nem véletlenül). Másfelől, ha távol tartod a gépet magadtól, annyival nehezebb megtartani, ha mondjuk szürkületben fotózol. Elképzelhető, hogy élőképet használva mondjuk egy 1/80-st se tartasz ki bemozdulás nélkül, és a keresőt használva meg még az 1/20 is szóba jöhet, max sorozatot lősz rá, és mondjuk 3-ból egy legalább jó lesz, míg élőképet használva esélyed se lesz. Ha az optikai keresőjét használod, és megfelelő tartást veszel fel, sokkal többet ér, mint egy képstabilizátor. Már, az élőképhez képest. Rengeteg ostoba embert látok, fogják, jó messzire eltartják a gépet, hogy mások láthassák, Nekik milyen kicsi van, és azt hiszik, hogy milyen jó képet fognak csinálni, hát, mega LOL néha. Múltkor pl a Bazilká-ban láttam pár értelmetlen próbálkozót. Agy nélkül, fogja, előre nyújtja, és exponál. :W Nem, nincsen agya, mert semmi mást nem kellene csinálnia, csak mondjuk lerakja/letámasztja a gépet egy padra, nehogy el tudjon mozdulni (de akár a földre is rakhatja, én is megtettem a dslr-l, ott bizti nem mozdul be, és le se esik, mert már lent van, rá se lépnek, mert ezt is kiküszöböltem, de ehhez használni kell a fejünket). Kis gondolkodással persze kompaktal is lehet fotózni, csak tudni kell, hogyan. :K De van, amit meg se próbálok vele. Anno tavaly az asszony azt használta NAPPAL, és nem volt képes szinte egy képet se elkészíteni, mert az AF pl bénázott, sehogy se talált kontrasztos felületet. :DDD Pedig sütött a nap, igaz, bárányfelhős volt az ég, és elég sok felhő vetett árnyékot. Én meg fogtam a dslr-t, és amíg az asszony próbált trükközni, de sehogy se sikerült, már rég csináltam egy panoráma adagot gond nélkül. Minden kompromisszumos, a dslr is, ez tény, de én készítettem képet, Ő meg egyet se (na jó, azért igen, csak nem arról, amit szeretett volna). ;)

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#76) leeate válasza Allien (#75) üzenetére


leeate
senior tag

Ezekre most válaszolnom kéne valami hosszút, mi? Hát nem válaszolok. Mert az összes szavatok csak azt sugallja, hogy ti vagytok a császárok az eszarallal, én meg egy kis senki, aki egyébként is hogy merészel belepofázni a "nagyok" dolgába. Tudjátok mit? Csináljátok továbbra is a semmitmondó, de technikailag helyesnek vélt képeket.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#77) Cathfaern válasza leeate (#76) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem akarok nagy igazságosztó lenni, de senkinek sem az a baja, hogy neked nem kell dslr, hanem inkább kompaktot szeretnél, cserélhető optikával. Ezzel az ég világon semmi gond nincs. A gond azzal van, hogy te mindezt úgy vezetted fel, hogy a dslr szar, ideje múlt, dobja ki mindenki és mindenki vegyen kompaktot mert az sokkal jobb. Nah ez viszont már nem igaz. Bizonyos helyzetekben, bizonyos célokra jobb, mert könnyebb, egyszerűen kezelhető, kis helyet foglal, stb. De egy dslr-el jobb képeket fogsz csinálni (technikai értelemben, mert persze lehet hogy az embernek egy családi nyaraláson készült kicsit beégett, kicsit homályos kép messze többet ér, mint bármilyen tűéles és pontosan exponált fotó).

Allien:
Ha idősebb emberről van szó, akkor ez a jó messze kitartom annak is köszönhető lehet, hogy nem lát jól közelre.

(#78) #27070592 válasza leeate (#76) üzenetére


#27070592
törölt tag

Eszarall? Az mi a szösz?

Az a baj a hülyenemvagyok áruházzal, hogy az odakötözött, be nem kapcsolt vázakon max a fogást lehet próbálgatni.
Szerintem kicsit megváltozna a szemléleted, ha kapnál valakitől kölcsön egy vázat, alapobjektívvel, akár csak egy napra. Érdekes konzekvenciákat lehet ilyenkor levonni kompakt vs. dslr címszóval.

A probléma nem az hogy hiányosak az ismereteid, hanem az hogy nagy arccal tolod a saját igazadat mindenki ellen, aki jó szándékkal infókat akar átadni Neked...

(#79) Ijk válasza leeate (#76) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mielőtt teljesen besértődsz itt mindenkire idézek néhányat az írásaidból, olvasd végig, aztán alaposan gondold végig, néhányan miért vették fel a kesztyűt a stílusod miatt.

"-A macerás dolog az pl. a tükörfelcsapósdi, meg hogy a live view-t állítólag csak pár éve találták fel, így a legtöbb gépen még mindig csak keresőben lehet komponálni. Nevetséges!
-A könnyen törés meg nekem logikusnak tűnik, ha egyszer van belül egy tükör, és a külső is műanyag.
-Régebben egy kényszer volt az optikai kereső, ma már felesleges is.
-De az írásképedből ítélve mintha a tükrös gépeknek valami fensőséges csoportot kéne megszemélyesíteniük. Szörnyű
-Ami a kreativitást illeti, eddig is, emberek milliói lazán megvoltak élőkép nélkül. A gép az alkotás max 10%-a nagyrészt az embertől függ egy kép." erre válasz:
Bla bla. Akkor már fényképezőgép se kéne, hiszen csak az embertől függ minden. Én meg akarom csinálni az évszázad képét. Csiribi csiribumm!
-Az lehet, hogy nem is célkereszt volt, hanem egy célkereszt, középen egy körrel. Segédrácsok, mi..? Nem tudom, azokat miért jó fényképezés közben folyamatosan bámulni, ha csak nem egyetlen témánk van, ami aranymetszés alapján szeretnénk képbe komponálni.
-Spot vagy nem spot, én tudom, hogy a falra másznék tőle. De miért ne tudnám, miről van szó? Sokat használok spot fénymérést. Egyébként az őt körülvevő célkeresztnek még mindig nem látom a hasznát."

A fórumon az emberek a véleményüket írják le, ha valamiben tévednek, akkor mások kiokosítják őket, így lehet tanulni. Tudom sokaknak szar beismerni ha valamiben tévednek, de hidd el sokkal rosszabb a téves állításokhoz sokáig foggal-körömmel ragaszkodni, és a végén megsértődni, mint beismerni ha esetleg nincs igazad. Senki sem tévedhetetlen.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#80) Allien válasza Cathfaern (#77) üzenetére


Allien
veterán

Ma már pont ez nem teljesen van így! ;) A belépő szinten PONT az volt, és az a cél, hogy aki eddig kompaktot használt, lazán át tudjon térni erre az oldalra. Nézd meg a Nikon D40-t, nem véletlenül sikeres egy darab. A többi gyártó is hasonlóan próbál könnyebb kezelhetőséget, fenntartva annak lehetőségét is, hogy aki komolyabban akar elmerülni a témában, azaz manuális beállításokat szeretne használni semmi hátrány ne érje. Persze, minden kompromisszumos. ;) A kompaktoknak szinte már-már alig van előnyük. Főleg a méret, és az ebből adódó súly kérdése előny, de az a tendencia, hogy a gyártók próbálják a dslr felé tolni az embereket (bár ebben se értem leeate írását, mi ez az "erőszakos" műanyagozás, amikor pont a kompaktok szinte full műanyagok). Valszeg nem véletlen a megapixel háború abban a szegmensben. Értelme nincsen, de előbb-utóbb az emberek találkoznak ugyan onnan készített dslr képekkel, és máris dilemmába esnek. :K
Ez a kitartom dolog meg persze kor kérdése is lehet, de emlékeim szerint az adott helyzetben pont sokkal kevesebb volt az idősebb korosztály. Egyszerűen jött a felvágósdi, vagy mittomén. Éppen pl esküvő volt, az elkerített részre csak a meghívottak mehettek be. Én is próbáltam pár képet készíteni, kézből ESÉLYTELEN volt olyan körülmények közt, illetve, komoly ISO emeléssel még csak-csak, de a távolság miatt, és a násznép takarása miatt is, értelmetlen. Erre mit csinál a "nagy tudású"? Majd Ő megmutatja! Az emberek fölött jól benyújtva a fejük fölé próbált "képet" készíteni. Mondjuk, láttam az eredményt egyből, azért mondom, hogy értelmetlen próbálkozás volt, és hasonlóképp volt pár követője is. Én meg fogtam, megvártam ugye a ceremónia végét, és megelőzve ezeket a nagy tudással, és tapasztalattal (meg szájjal) rendelkező kompaktosokat szépen beálltam a kijáratba (ahol mellesleg még senki se volt (csak aki kinyitotta), és érdekes módon ki jön velem szembe? Az ifjú pár, meg a pap. Na, ez szerintem NEM gép függő. ;) A kompaktommal is hasonlóképp csináltam, csak annak sajnos van pár komoly hibája már, de ezeket ismerve, azért biztos, hogy használható képeket tudtam volna azzal is készíteni. Nem olyanokat, meg nem úgy, mint a dslr-l, de megoldottam volna. :DDD Ergo, ezért se értem teljesen ezt a leeate-t. Nem érti, akkor nem érti, majd megérti, vagy nem, de ez nekem asszem kezd mind1 lenni. :B
(sorry)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#81) Allien válasza leeate (#76) üzenetére


Allien
veterán

Én nem nézlek le, és tudom, hogy nem is vagyok jó fotós, a dslr-em meg pár számomra bosszantó ok miatt jött be (pl elromlott a kompaktomban a végtelen). Nem is lehetek, de ez mindegy. ÉN már TUDOM. ;) Te meg vagy győződve, hogy igazad van, mert volt a kezedben egy kavics, akkor már tudod, hogyan kell Piramist építeni (lehet, rosszul gondolom, sorry). Azért, kíváncsi lennék pár képedre, hátha tényleg tanulhatnék belőlük valamit. Van erre külön totyik, ha van kedved szívesen venné szerintem a többség, ha mutatnál pár IGAZÁN szép képet! :R
Amatőr fotósok digitális fényképei totyik és
Digitális fényképeim totyik.
Kérlek, nyugodt szívvel, hogy ha nem veszed tolakodásnak, esetleg megtisztelnél minket pár képpel? Ugyanis, valszeg a sok semmitmondó képek között felüdülés lenne végre valami igazán egyedi, és technikailag TÉNYLEG helyes képet látni, speciel most TŐLED! :R :B
(peace, és mea culpa)

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#82) leeate válasza Allien (#81) üzenetére


leeate
senior tag

Képeket sajnos nem rakhatok ki szerzői jogi dolgok miatt, de a közeljövőben nyíló kiállításomra majd szívesen meghívlak. El se fogod hinni, milyen képeket lehet alkotni úgy is, hogy nincs sminktükör a gépben!

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#83) nord_ válasza leeate (#82) üzenetére


nord_
veterán

Ha a saját fotóid kirakod a netre, saját magad fogod perbe fogni szerzői jogi "dolgok" miatt? ;)

(#84) Allien válasza leeate (#82) üzenetére


Allien
veterán

Kíváncsian várom, meg asszem mások is. :DDD :K De tééényleg...

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#85) Misi1979 válasza leeate (#82) üzenetére


Misi1979
őstag

ó, itt olyan profi fotóssal akadt dolgunk, aki kizárólag munkája során fényképez ill. még a saját képeit sem publikálhatja nyilvános fórumokon.
:))
Minden tiszteletem a türelmeteké, többiek:) én egy darabig azt hittem, leeate agent provocateur-szerepben tetszeleg, de rá kellett jönnöm: véresen komolyan gondolja magát.

Leeate: a fotóst nem a gépe teszi fotóssá, ezzel te is egyetértesz. Arányokról nincs értelme vitatkoznunk. A kompaktoknak egyetlen előnyük van, a méretük.. (bár ez sem teljesen egyértelműen előny - van sok olyan téma, helyzet, ami megköveteli a biztos fogást és súlyt).

Ha kompakt-méretben is elérhető lesz az a minőség, amit a dslr ad azzal a fránya tükörrel, első leszek, aki vált. Sportfotózásra (pl. díjugratás) használom a gépemet, záridőim rendre 1/800-1/1200 között alakulnak. Kompakt géppel ez terület meglehetősen nagy lutri lenne, akár fél mp-el előbb el kellene kattintanom a gépet, mielőtt a ló az akadályhoz érne és reménykednem kellene, hogy a paci figyelembe veszi az imáimat és pont jókor és jó szögben ugrat.

A kereső-témára visszatérve egy apró gondolat: soha nem lesz olyan minőségű, felbontású lcd-panel a gépekben, ami olyan pontosan vissza tudná adni a téma apró rezdüléseit, gyors változásait, mint az optikai kereső. Arról nem is beszélve, hogy nappal bizony takargathatod azt a meglehetősen sokat fogyasztó nagyfelbontású lcd-t, ha látni is akarsz valamit.. bocs az offért.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#86) leeate válasza nord_ (#83) üzenetére


leeate
senior tag

Ha én kirakom a fotóimat a netre, onnantól bárki felhasználhatná bárhol, amit meg nem szeretnék. Amúgy sem szeretem, ha elektronikusan nézegetik a képeimet, a print az biztosabb.

Allien inkább ne gúnyolódjon, mert én sem gúnyolódtam vele.

Misi1979: Én nem vagyok sportfotós. Főkén elvont témákat fotózok ill. rendezek egy képbe. Szerintem lesz, és nem is kell rá sokat várni. Egyébként miért takargatnám? Van evf-em is.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#87) Misi1979 válasza leeate (#86) üzenetére


Misi1979
őstag

akkor miért vannak kint pl a flikkeren?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#88) leeate válasza Misi1979 (#87) üzenetére


leeate
senior tag

Már százszor leírtam, hogy azok régiek, és amúgy is csak kattintgatós képek. De ott legalább láthatod, hogy néznek ki egy jó kompakt képei. Bár azóta már másik van.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#89) Szten Márs válasza leeate (#82) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szia ismét!

Ha nem haragszol, kissé belekontárkodnék ebbe a vitába.

Már egy másik topicban is kifejtettem, de ide is idekívánkozik: az elsődleges baj veled az, hogy nem látod át a fényképezőgépek felépítését, azt, hogy mi mire való, azt, hogy minek mire van hatása és mire nem. Tudjuk, hogy azt hitted, hogy a kisfilm azért fog jobb végeredményt hozni képminőség szempontjából, mert nagyobb felületű, mint egy APS-C-s digitális érzékelő, miközben az érzékelőméret valós jelentősségéről fogalmad sem volt.[link] Itt egyébként be is vallottad a hozzá nem értésedet: [link]
Azt hiszem, többszörösen bebizonyítottad itt ebben a topicban is, hogy nem látod át,a dolgokat. Csak kapásból hülyeségek, amiket ebben a topicban mondtál:
- Szerinted egy optikai kereső nem adja 100%-ig azt a képet, amit a szenzor lát, ehhez képest a valóság az, hogy de igen, elég sok gépben van 100%-os lefedettségű optikai kereső.
- Szerinted egy DSLR műanyagból van kívül is, holott igen sok gépnél fémötvözet a váz anyaga
- Szerinted egy DSLR-re tehető nagy fényerejű optikával 1Fé-t nyerhetünk egy kompakt gép optikájának fényerejéhez képest, de valójában vannak 1-es fényerőnél is fényerősebb DSLR optikák, míg a legfényerősebb kompakt optika egy F/2,0-ás - ez pedig nem egy Fé. Ha az extrém határokat nézzük. Ha nem extrém határokat, de nem is átlagot, csak simán combosabb, de még elérhető dolgokat, akkor F/1,4-es DSLR objektív könnyedén beszerezhető, míg mondjuk egy combosabb kompakt F/2,8-as fényerejű - ez sem épp egy Fé, de pont a duplája. Számít-e 400%-os különbség? Ezt döntse el mindenki maga.

Így hirtelen ennyire volt türelmem. Ezen túl is sugárzik a hozzá nem értés, ami nem csoda, hisz bevallottan nem fotóztál még DSLR-el - bár ehhez a bevalláshoz még visszatérünk. Úgy megítélni valamilyen eszközt (igen, megítélted a DSLR-eket, ebben azt hiszem megegyezhetünk), hogy még sohasem használtuk, baromi nehéz, ezt ugye nem kell nagyon taglalni. Az innen-onnan összeolvasgatott és (sokszor tévesen) kikövetkeztetett infók nagyon nem pótolják a személyes tapasztalatot és általuk megítélni, hogy mi mire jó, minek mi az előnye, hátránya, milyen valós felhasználás során, gyakorlatilag lehetetlen. Ezt szintén nem nehéz felismerni, és ömm... "furcsa", hogy neked nem ment, de mindegy. Nem azzal van baj, hogy valaki nem tud valamit. Hogy nem tudod, hogy hogy működik egy DSLR-, hogy nem tudod, hogy egy kereső milyen pontos lehet, hogy nem tudod, hogy milyen objektívek fordulnak elő ilyen-olyan gépeken, hogy nem tudod megítélni, hogy milyen fényméréssel és milyen expó-korrekcióval milyen képet fogsz kapni. Senki nem születik úgy, hoyg birtokában van mindez a tudás. A baj ott van, hogy te nem ismered fel, hogy ezeket nem tudod, hanem meggyőződésed, hogy tökéletesen átlátod és hírdeted a hülyeségeket, plusz amikor valaki rávilágít a tévedésedre, akkor is kardoskodsz mellette, pedig süt a tapasztalatlanság és a hozzá nem értés a hozzászólásaidból.

Ezen kívül össze-vissza beszélsz, tele vagy ellentmondással, olyan szinten gyerekes vagy, hoyg az elképesztő, egyszóval igen kemény az összkép. No de nézzük meg, mire is gondolok:

Leírtad, hogy nem hallottad még tükrös gép hangját, ez egyértelmű beismerése annak, hogy nem fotóztál még tükrös géppel. Ja igen, nem hallottad még a hangját, de az a negatívuma, hogy hangos - gratulálok, így tuti jól meg tudtad ítélni. Aztán mikor Degeczi kollega felhívta a figyelmedet rá, hogy ha nincs tapasztalatod DSLR téren, akkor talán ne beszélj úgy róluk, mint aki hejj, de nagyon ismeri őket, akkor megkérdezted, hogy ezt mégis honnan veszi, mert igenis van tapasztalatod. Milyen kár, hogy pont előtte ismerted be implicite, de teljesen egyértelműen, hogy nincs. Aztán, amikor elmondták, hogy hol is buktattad le magad, benyögtél egy akkora baromságot, hogy "A fényképezés vizuális és nem audiovizuális tevékenység, ilyen értelemben ez teljesen irreleváns.". Na ezzel két gond van, az egyik az, hogy nem irreleváns, mert a kontextusban a zárhang nem ismerete annak a bizonyítéka, hogy nincs DSLR-rel tapasztalatod és éppen arról beszéltetek. Szóval ezzel a reagálással megmutattad, hogy azt sem tudod miről beszéltek, meg hol áll a topik, meg egyáltalán mi van körülötted. A másik baj az, hogy te hoztad fel negatívumnak, hogy a DSLR hangos, itt meg kifejted, hogy itt a kép a lényeg, a hang tökmindegy. Ehhe, ekkora öngólt.

Szerinted flamekeltésért feljelenthetnéd ( :Y ) Degeczi forumtársat - hát ez szerintem megy a PH aranyköpésekbe, tuti hónap beszólása lesz. Mindenesetre nem kicsit gyerekes.

Aztán egy technikai vita közepén ilyen érvvel állsz elő:
"Csináljátok továbbra is a semmitmondó, de technikailag helyesnek vélt képeket."

Ez szintén esélyes a hónap beszólása címre... kb olyan, mintha két ember éppen kvantumfizikai, vagy vallási, vagy éppen irodalmi kérdésekről vitatkozna, és miután az egyiknek minden érvét megcáfolták volna, azt mondaná, hogy "különben is az én kutyám szebb, mint a tied".... mikor a fotózás technikai részéről van szó, benyögni, hogy ti úgyis csak semmitmondó, üres képeket csináltok, hát nem kicsit nevetséges és igen, szintén gyerekes. Ráadásul aligha hinném, hogy ismered a képeinket és tényleg meg tudod ítélni, hogy mennyire semmitmondóak, avagy sem. Igen, tudom, hogy ott vagy a DF topickban (és kb. csak fikázni tudsz, de még semmit nem tettél ott le az asztalra), de ettől még bőven nem ismered mindenki képeit (én sem nagyon teszek fel oda képeket), plusz igen kis részét ismered meg azok képeinek is, akik szoktak oda feltöltögetni. Anélkül megítélni valamit, hogy ismernéd pedig... de erről már beszéltem az elején.

Aztán szerinted a kreativitást korlátozza a technika. Aztán szerinted úgy is lehet képeket csinálni, hogy nincs tükör a gépünkben. Szuper, újabb öngól. Jaaaaa, vagy a kompaktok technikailag tökéletesebbek? Ja bocs... mondjuk azt elmagyarázhatnád miért. Az LCD-s élőképes dolognál meg, előbb nézz utána, hogy hogy is működik a liveview a különböző modellekben, amíg ezzel nem vagy tisztában, kár a DSLR-ek ezen tulajdonságairól beszélni és összehasonlítani kompaktokkal.

Fotókiállításod lesz? Korlátozza a technika a kreativitásodat? Nagyon érdekes dolgok ezek, mert nemrég még azt sem tudtad, hogy mit fotózz, mert "nincs semmi, amit fotózhatnál". [link]
Akkor hogy is van ez? :U Igen, ezek után nagyon kíváncsiak leszünk arra a kiállításra....

Ja egy kérdés: fényképezni akarsz te tulajdonképpen, vagy fényképezőgépezni? Mert nem ugyanaz a kettő, tudod... és úgy tűnik nagyon kevered őket. Ha valaki tényleg fényképezni akar, az talál témát, és az megvalósítja a képeit egy szar DSLR-rel is, meg kompakttal is, és nem azon sajnálkozik, hgy a technikai milyen zord határokat szabott. Ha fényképezőgépezni akarsz, akkor más, akkor nyugodtan lehet a technikai korlátokról beszélni, meg a fejlődés vonaláról, de ehhez nem árt némi háttértudást összeszedni.

Ja igen és még egy dolog: jó lenne, ha eldöntenéd, hogy akarsz-e fejlődni, akár fotótechnikai téren, akár tényleges fényképezés terén, vagy nem és inkább elhiteted magaddal, hogy mindent tudsz, és az összes többi ember a hülye, aki szembejön a sávban. Ha igen, akarsz fejlődni, akkor jó lenne, ha felismernéd, hogy mit tudsz és mit nem, ha nem is elfogadnád, amit mondunk, de elgondolkoznál rajta és utánanéznél dolgoknak, na meg ha kevésbé mellveregető módon írnál. Ha nem, akkor pedig ne csodálkozz, hogy nem tudsz beilleszkedni a forumra. Ez esetben szerintem nem is kéne tovább erőltetned ezt a forumozást, mert nem fog menni, és csak húzzuk egymás idegeit.

[ Szerkesztve ]

(#90) Allien válasza leeate (#86) üzenetére


Allien
veterán

Hát, látod, megint félre találtál! ;) NEM gúnyolódok, komlyan gondolom. Engem mindig is érdekeltek másképpen látóak. Ha lesz kiállításod, nem biztos, hogy elmegyek, mert sok más dolgom is van, de megpróbálok elmenni. Ettől függetlenül, a saját véleményem az enyém. Úgy érzem, nem vagy teljesen tisztába dolgokkal, de ez nem azt jelenti, hogy nekem, Nekünk lenne igazunk Veled szemben. A jövőt tényleg nem látjuk, ki tudja, tényleg lesz olyan visszanézeti lehetőség, és élőkép, mely majd egyszer megközelíti az optikai keresőt. Jelenleg ilyen nincsen, maradjunk ennyiben. ;) A szenzor méret meg befolyásolja a gép méretét. Az is elképzelhető, mert szintén nem látunk a jövőbe, hogy a jelenleginél sokkal sűrűbben, kisebb helyen lesznek az érzékelők, és mondjuk a jelenlegi kompakt méretében ful frame minőséget kapunk, már a mai FF-re értve természetesen. Csak, erre várni, badarság lenne. Főleg, mert nem érdekük a gyártóknak. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#91) Allien válasza Szten Márs (#89) üzenetére


Allien
veterán

Upsz, köszi ezt a szösszenetet. :W Ezek szerint ennek a tagnak még egy darab fényképe sincsen, mert bemagyarázza, hogy sehol egy téma! :C
Asszem még se várok arra a kiállításra, pedig reménykedtem benne, hogy egy naaagy művésszel van dolgunk. :O
Siralmas, én meg még komolyan is vettem majdnem. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#92) Szten Márs válasza Allien (#91) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát igen, az élet néha kemény ;] ;)

(#93) Ijk válasza Allien (#90) üzenetére


Ijk
nagyúr

"Az is elképzelhető, mert szintén nem látunk a jövőbe, hogy a jelenleginél sokkal sűrűbben, kisebb helyen lesznek az érzékelők, és mondjuk a jelenlegi kompakt méretében ful frame minőséget kapunk, már a mai FF-re értve természetesen."
Biztosan fejlődik még rengeteget az érzékelőgyártás, és ha nem is drasztikusan, de javul a kis érzékelők képminősége. Viszont ami fontos a nagy érzékelők esetében, az a DOF. Ugyanis ez teszi ki a képminőség 2/3-adát (ha számszerűsíthetek), nyilván a dinamikán és a zajon folyamatosan javítanak. De, ahhoz hogy kis mélységélességet produkálj, akármilyen szenzort gyárthatnak, ha kisméretű, fejre is állhatnak, akkor is nagyon széles lesz a DOF. Persze nagy fényerejű optikával megoldható a dolog, f0,5-1 értékekkel már lehetne hozni a FF minőségét, csak a probléma, hogy ezek az üvegek baromi nagyok, és ugyebár, hogy miniatűr pixeleket ki tudjanak szolgálni, baromira költséges lenne őket előállítani.
Egy fényképezőben a legfontosabbak az objektív-érzékelő-kezelhetőség. Sajnos viszont nem látni a drámai fejlődést ezen a téren, néhány csúcskompaktot leszámítva nincs fényerős (f2.0-ás) objektív, a pixelek számát folyamatosan növelik, holott az amatőr fotósoknak nagyon megfelelne 5MP is. Ehelyett rámentek a képjavító (zajszűrő, torzításkorrigáló) algoritmusokra, és egyéb fényképezést "segítő" programokra. Sokkal inkább számítógépek ezek, mintsem fényképezők.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#94) leeate válasza Szten Márs (#89) üzenetére


leeate
senior tag

Üdv újra!

Te hogy emlékszel ilyesmire? A kérdezős topikban beismertem a hülyeséget, itt viszont simán hülyének néznek, mert kiállok a fejlődés mellett.
Egyébként a kisfilm számomra még mindig csábítóbb, hiszen a 80-as évek elejétől olyanra dolgozok, igaz, mindig laborban kértem a munkálatokat, előhívni, nagyítani a mai napig nem tudok (ezt is beismerem..)

"- Szerinted egy optikai kereső nem adja 100%-ig azt a képet, amit a szenzor lát, ehhez képest a valóság az, hogy de igen, elég sok gépben van 100%-os lefedettségű optikai kereső."

Ki tudja az olyan gépeket megfizetni? Én biztos nem.

"- Szerinted egy DSLR műanyagból van kívül is, holott igen sok gépnél fémötvözet a váz anyaga"

Nem találkoztam még.

"Így hirtelen ennyire volt türelmem. Ezen túl is sugárzik a hozzá nem értés, ami nem csoda, hisz bevallottan nem fotóztál még DSLR-el - bár ehhez a bevalláshoz még visszatérünk."

De nem is igazán akarok. Nálam ez abszurd, hogy fogjak egy hatalmas tömeget, amit ráadásul a szememhez is kéne tartanom, és úgy írjam a fényt a filmre.. Vagyis inkább miért tenném, ha van kényelmesebb? Csak ugye a gyártóknak kéne összeszedniük magukat. Amúgy itt van ez az Oly E-P1, csak lcd-n lehet komponálni, de mindenki szerint aranyos gép, és aki teheti, vesz egyet. Hát nem fontosabb az, hogy szeressük a technikát, ha már szükséges, mint hogy egy batár géppel sz*rakodjunk?!

"Leírtad, hogy nem hallottad még tükrös gép hangját, ez egyértelmű beismerése annak, hogy nem fotóztál még tükrös géppel. "

Nem egyértelmű! És ha hallássérült vagyok? Na jó, tényleg nem.

"em azzal van baj, hogy valaki nem tud valamit. Hogy nem tudod, hogy hogy működik egy DSLR-, hogy nem tudod, hogy egy kereső milyen pontos lehet, hogy nem tudod, hogy milyen objektívek fordulnak elő ilyen-olyan gépeken, hogy nem tudod megítélni, hogy milyen fényméréssel és milyen expó-korrekcióval milyen képet fogsz kapni. Senki nem születik úgy, hoyg birtokában van mindez a tudás. A baj ott van, hogy te nem ismered fel, hogy ezeket nem tudod, hanem meggyőződésed, hogy tökéletesen átlátod és hírdeted a hülyeségeket, plusz amikor valaki rávilágít a tévedésedre, akkor is kardoskodsz mellette, pedig süt a tapasztalatlanság és a hozzá nem értés a hozzászólásaidból."

Tout est chaos. Már a másik topikban is írtam, hogy sajnos nincs olyan könyv, mint a régi Sevcsik-Heffele. Az én időmben jó szolgálatot is tehetett volna, ha jobban érdekelt volna a fotózás akkoriban. Egyébként sajnálom, ha úgy tűnik mindenhol, hogy nagyzolok, pedig nem, én csak az egyszerűbb, kényelmesebb technológiák fejlesztését szorgalmazom. Márpedig lehet a tükörnél jobbat is alkotni, de sajna ez az idő még nem jött el.

"Szerinted flamekeltésért feljelenthetnéd ( :Y ) Degeczi forumtársat - hát ez szerintem megy a PH aranyköpésekbe, tuti hónap beszólása lesz. Mindenesetre nem kicsit gyerekes."

Mehet! Egyébként nem a rendőrségen gondoltam, hanem moderátornak.

"Ez szintén esélyes a hónap beszólása címre... kb olyan, mintha két ember éppen kvantumfizikai, vagy vallási, vagy éppen irodalmi kérdésekről vitatkozna, és miután az egyiknek minden érvét megcáfolták volna, azt mondaná, hogy "különben is az én kutyám szebb, mint a tied".... mikor a fotózás technikai részéről van szó, benyögni, hogy ti úgyis csak semmitmondó, üres képeket csináltok, hát nem kicsit nevetséges és igen, szintén gyerekes."

Hát ez nagyon jó! Én ilyet még életemben nem hallottam! (by V.F.) Egyszerűen úgy gondoltam, hogy ha engem szabadon lehet oltogatni, én miért ne tehetném ezt fordítva is?

"Aztán szerinted a kreativitást korlátozza a technika. Aztán szerinted úgy is lehet képeket csinálni, hogy nincs tükör a gépünkben. Szuper, újabb öngól."

Itt is csak arra gondoltam, hogy a tükröket felválthatnák már a kihajtható lcd-k például. Ha olvasnál a sorok között.

"Fotókiállításod lesz? Korlátozza a technika a kreativitásodat? Nagyon érdekes dolgok ezek, mert nemrég még azt sem tudtad, hogy mit fotózz, mert "nincs semmi, amit fotózhatnál". [link]
Akkor hogy is van ez? :U Igen, ezek után nagyon kíváncsiak leszünk arra a kiállításra...."

Változnak az idők, vele változok én is... Minden fototrendes személyre szóló meghívót fog tőlem kapni.

"Ja egy kérdés: fényképezni akarsz te tulajdonképpen, vagy fényképezőgépezni? "

Természetesen fotografálni. Ez a szenvedélyem.

"Ja igen és még egy dolog: jó lenne, ha eldöntenéd, hogy akarsz-e fejlődni, akár fotótechnikai téren, akár tényleges fényképezés terén, vagy nem és inkább elhiteted magaddal, hogy mindent tudsz, és az összes többi ember a hülye, aki szembejön a sávban."

Eddig se gondoltam, hogy az összes többi ember hülye lenne, leginkább ők néztek engem annak. Na de kezd nagyon offtopik lenni a dolog..

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#95) Ijk válasza leeate (#94) üzenetére


Ijk
nagyúr

Na akkor leírom 3x is, hogy az EP-1 való neked, és igen tudom, hogy drága, de majd úgyis jövőre sokkal olcsóbb lesz.
Mint megírtuk rengeteg olyan téma van, ahol csak tükrös géppel tudsz érvényesülni. Az lcd-evf teljesen alkalmatlan mozgó témák megörökítésére (főleg jó nagy gyújtótávon). Hogy lesz egyszer az optikai keresőnél jobb technika? Meglehet, de megszoktuk az optikai keresőket, használjuk, sőt szeretjük. (Nagyon sok embernek érthető módon kellemesebb egy valóságos képen keresztül komponálni, mint egy képernyőn, ami eléd vetít. Kicsit olyan ez, mintha kicserélnénk az ablakokat lcd-tvre, mert végülis ha sötét van kint, fel tudja világosítani, ill. nem kell a betűző nap ellen redőnyt szerelni. De valahogy mégis jobban szeretjük az ablakot:) )
Mindenesetre nem áhítozunk egy nem létező technológia után, hanem használjuk, ami van.
Kitűnő képeket lehet készíteni lcd-n keresztül is, megfelelő témák esetén, de fényképészek mégis cipelik a több kilós dslr rendszerüket, és nem azért mert mazochisták.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#96) Szten Márs válasza leeate (#94) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"- Szerinted egy optikai kereső nem adja 100%-ig azt a képet, amit a szenzor lát, ehhez képest a valóság az, hogy de igen, elég sok gépben van 100%-os lefedettségű optikai kereső."

Ki tudja az olyan gépeket megfizetni? Én biztos nem.

Na és? Nem az volt a kijelentésed hogy nem megfizethető egy ilyen keresővel szerelt gép, hanem az, hogy az optikai kereső nem ad 100%-os lefedettséget és kész.

------------------------------------------------------------------
"- Szerinted egy DSLR műanyagból van kívül is, holott igen sok gépnél fémötvözet a váz anyaga"

Nem találkoztam még.

Ezen nem csodálkozom a leírtak fényében, de ez sem túlságosan érdekes infó számunkra. Itt épp az a lényeg, hogy létezhet olyan dolog is, amivel még nem találkoztál és nem ismersz, így, amíg kissé jobban körül nem nézel, nem kéne tényként kijelenteni olyan dolgokat, amikben nincs túl sok tapasztalatod és amikre nincs túl sok rálátásod, mert könnyen tévedhetsz, mint most is. Nem mellesleg a fémvázas DSLR-ek bőven nem ritkák.

----------------------------------------------------------------------
"Így hirtelen ennyire volt türelmem. Ezen túl is sugárzik a hozzá nem értés, ami nem csoda, hisz bevallottan nem fotóztál még DSLR-el - bár ehhez a bevalláshoz még visszatérünk."

De nem is igazán akarok

Ezzel nincs is semmi baj, ne akarj. De akkor ne ontsd az okosságokat a DSLR-ekről, a könnyű törhetőségükről, a keresőjükről, és annak használhatóságáról és hasonlókról. De azt hiszem erről is írtam az előző hsz-emben, nem fogom magamat ismételgetni. Ja, apropó, célkereszt. Tudtad, hogy a mattüvegek cserélhetőek? Ha zavar egy adott ábra a mattüvegen tegyél bele másfajtát, ilyen egyszerű ;)

-------------------------------------------------------------------------------------------
"Leírtad, hogy nem hallottad még tükrös gép hangját, ez egyértelmű beismerése annak, hogy nem fotóztál még tükrös géppel. "

Nem egyértelmű! És ha hallássérült vagyok?

Akkor tök valószínű lenne, hogy a DSLR-ek esetében a hangot hoznád fel negatívumnak. :U

"Aztán szerinted a kreativitást korlátozza a technika. Aztán szerinted úgy is lehet képeket csinálni, hogy nincs tükör a gépünkben. Szuper, újabb öngól."

Itt is csak arra gondoltam, hogy a tükröket felválthatnák már a kihajtható lcd-k például. Ha olvasnál a sorok között.

Nem fogok gondolatolvasással próbálkozni. Egyébként a kettő hogy is függ össze egész pontosan technikailag? A kihajtható LCD-nek mi köze a tükörhöz, az egyik megléte hogy befolyásolja a másikat? Ja igen, egy apró infó, amit jó, ha tudsz: vannak kihajtható LCD-s tükörreflexes gépek ;)
-----------------------------------------------

Egyébként örülök, hogy válaszoltál és nem sértődtél meg a hozzászólásomon (vagy legalábbis nem mutattad). :K

Fotós könyv? Nos, a Sevcsik-Hefelle is igen jó könyv, még ma is megéri azt olvasgatni. Amúgy meg összeszedegeti az ember a tudást apránként. Nem a DF magazinból, bár az is segíthet, hanem régi könyvekből, fotós tesztoldalakról, ilyen-olyan technikai írásokból, amik itt is vannak a fototrenden, és a pixinfon is fut egy fotótechnikai sorozat, azt is érdemes olvasgatni. meg persze forumot, bár csak óvatosan, nem minden infó tuti és teljesen megbízható, de ugye ezt nem is kell mondanom. Először még nehéz kibogarászni, hogy mi igaz és mi nem, de előbb-utóbb tisztul a kép :)

[ Szerkesztve ]

(#97) Misi1979


Misi1979
őstag

Régi önmagamra emlékeztet ez a srác. Anno egy zenith-tel a kezemben meg tudtam volna váltani a világot (90es évek eleje!), ám fel lettem homályosítva, hogy képeim max. középszerűek. Persze nem fogadtam ezt el:) hogy Én, fejlesszem a tudásom?:)

lee, elmagyaráznád nekem, hogy lehet hogy a 80as években analóg géppel alkottál, amikor 19 éves vagy? S ha már francia: touché.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#98) leeate válasza Misi1979 (#97) üzenetére


leeate
senior tag

19?? Hát ezt meg mégis honnan veszed?

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#99) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

(ez a topik minden pénzt megér, gyerekek...)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#100) Szten Márs válasza Parci (#99) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Popcorn, meg nagy kóla? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.