Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) omfgk


omfgk
addikt

Hű de későn jön ez már...

Csak akkor volt értelme ezt a hűtést megtervezni és legyártani ha majd ugyanezt a design felhasználják mondjuk a 4080-ason is.

És pont ugyanaz lesz vele a baj mint a Noctua 3070-essel. Az ,hogy a TUF PCB-re ment rá ez a batár fémdarab.
2db 8 pin-es csati. 375W elméletileg a max, ami inkább 360W.

Persze akinek a hang az első annak nagyon jó lesz, de tuning miatt felesleges megvenni. Mert nem lehet igazán odacsapni vele. :))

És az alacsony zajszint se garantált. Hiába a drága Noctua venti, ha közben coil whine-os lesz a kártya. Asus TUF és Strix modellek ebben mintha jobban érintettek lennének a különböző fórumos bejegyzések alapján.
Ez meg már szerencse kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#2) nexplo


nexplo
őstag

Én inkább úgy közelíteném meg hogy mennyibe kerül pontosan (itthoni kiskerben mérve persze) és a konkurens kártyák áraival összevetve. Sajnos szerintem igencsak feláras lesz. A következő pedig egy hang és hőfok teszt szintén a konkurensekkel mérve. Ez után lehetne véleményt mondani. Imádom a márkát (márkákat jelen esetben), de nem érzem hiánypótlónak a terméket sajnos. :(

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#3) Bossp


Bossp
addikt

Miért nem egy Ti... Vagy legalább a 12GB-os ^^

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#4) #72042496


#72042496
törölt tag

Nekem tetszik ez a hűtő, talán még a ventilátorok is egyszerűen cserélhetők rajta. A sokkal kisebb kártyákon is szívesen látnék ilyet.

(#5) Czeky válasza #72042496 (#4) üzenetére


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog

Ha a Noctua-nak beválik, akkor lehetséges hogy gyengébb kártyákra is jönnek ilyen hűtések, legalábbis nagyon remélem. :)
Neadjisten chromax black a gémereknek... :DDD

[ Szerkesztve ]

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban.

(#6) MasterDeeJay

Milyen érdekes hogy azt reklámozzák hogy egy bordán van a vram és a gpu... Mivel alapból így kellene lennie minden normális nagyobb kártyán nem csak ilyen speckónál hogy ne legyen olyan eset amikor mondjuk a vram ég szét a gpu meg hűvös a venti meg cseszik mozogni mivel gpu-hoz képest van vezérelve. Eleve fail lenne ilyen nagy kártyánál ahol nem így van.
Az dícséretes hogy noctua ventis és elég nagy a borda.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#7) Locutus válasza Bossp (#3) üzenetére


Locutus
veterán

Ez a hűtő ugyanúgy jó lesz arra is. Szóval akár hamar is jöhetnek azok a változatok. Mondjuk értelme szerintem sincs már pont a 10 gigásból piacra dobni ezt.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#8) Czeky válasza MasterDeeJay (#6) üzenetére


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog

Nem is csoda hogy meghalnak a gyári tuf-ok egy idő után... ;]

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban.

(#9) warrior93


warrior93
tag

De jó' vó'n, ha ezt kiadnák aftermarket cooling címszóval, ahogy anno' az Arctic csinálta az xtreme-mel. Szegény 3060Ti Eagle 99 fokon megáll, mert a gyári hűtés egy GT240-ről való, 200W is sok neki. Ehelyett majd vehetek én is túlárazott Noctua 3080-at, hátha az nem akar vizet forralni.

Üdv. Woules

(#10) Bossp válasza Czeky (#8) üzenetére


Bossp
addikt

Max ha bányászol igénytelen környezetben! (: játék közben azért bőven hűvös az :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#11) HDAdriano válasza warrior93 (#9) üzenetére


HDAdriano
tag

Egyébként nem lenne jobb/okosabb döntés Noctua részéről tervezni egy Custom GPU hűtőt ami univerzális, vagy legalább pár kártyával legyen kompatabilis..
Mert most ennek így tényleg sok értelme nincsen szerintem sem, alap hűtők korrekten tudják azt amire a kártya lett tervezve.
Viszont aftermarket tuning-ra nézve sok lehetőség van benne, főleg ha mondjuk egy elég gagyi hűtés volt eleve a kártyán amire lenne az új hűtő. Ja meg azok a ventilátorok, picit OP-k..

(#12) Dragon3000 válasza warrior93 (#9) üzenetére


Dragon3000
veterán

Egyszerűbb lenne értelmes hűtéssel ellátott vga-t venni.

(#13) Találtgyerek válasza Czeky (#8) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Ez az információ honnan származik? Még nem hallottam erről.

06-3o/9759I39

(#14) Czeky válasza Találtgyerek (#13) üzenetére


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog

Elég sokat hallottam hogy Tuf-os hardverek könnyedén halnak. Persze hogy ez igaz-e vagy sem az másik sztori...

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban.

(#15) Találtgyerek válasza Czeky (#14) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Elég sok RTX3xxx TUF kártya van az ismerőseim között már jó ideje és egyikkel sem volt gond. Ez a 3000-es széria nagyon jól sikerült.

06-3o/9759I39

(#16) Bossp válasza Találtgyerek (#15) üzenetére


Bossp
addikt

tuf 3080 tulaj jelen... :D ár/érték arányban messze a legjobb... Lehet bánya közben forró lenne a vRam de tdp limitet kitolva szellőző háűzban 62C a GPU max... vRam 70. Szinte hideg :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#17) Czeky válasza Találtgyerek (#15) üzenetére


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog

Öröm hallani pár pozitívumot a sok hurr-durr után. :)
Nekem csak egy TUF M3 egerem van a daily driver gépemnél, elég jó munkát teljesít (ami casual gaming), de TUF kártyákhoz / alaplapokhoz nem volt még szerencsém.

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban.

(#18) DonToni


DonToni
aktív tag

"Heatsink Design Comparison" képen kicsit "fura" hogy míg a felső képen azt taglalják, hogy a kék, réz felület csak a GPU-é, míg a piros elszeparálva csak a memóriáké, az alsó képen meg egyetlen nagy, zöld felület felel mindkettőért, de a területe nem terjed ki a memóriákra (a kép szerint).... :) Áttervezték a nyákot is, vagy mi...?! :DDD

-Anti-

(#19) Találtgyerek válasza Czeky (#17) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Nekem ez az első széria amiből vettem Tuf-ot.
Videokártyán kívül másból még nem volt.

Bossp: Szerintem is jó vétel. 3090 kivételével szerintem már mind járt nálam a 3060-tól kezdve. 3080 hűtése nekem már kicsit gyenge volt, de a házam se a legjobb szellőzésű volt.

06-3o/9759I39

(#20) MasterDeeJay válasza Czeky (#8) üzenetére

Legutóbb asus cuccokból raktam össze gépet (megkértek rá) [link] . Asus Tuf lap vrm hűtő rendben lett volna ha valami agyament nem műanyagozta volta szarrá az egészet. (szigetelést rakni vrm bordára?) Gyári leírása a front panelhez nem volt jó, máshogy kellett bekötni. Megerősített fémkeretes pcie slot, végülis rendben van bár a kínai lapokon 2-3 éve kezdték azokon divat amúgy értelmét nem sokat látom kivéve ha valami extrém nagy súlyú de rosszul merevített kártyát raknak bele. (nálam az M40-es teslának még kerete sincs és csak fel van kötve de merev az egész kártya, nem tudja kitörni a slotot)
Asus Dual (nem tuf) RTX 2060 mondjuk oké tényleg a legalja a dual széria és meg is látszott, minőségileg hulladék, vram felére jutott hűtés, maga a borda is aránytalanul könnyű és sérülékeny az egész bili műanyaggal. Valahogy az egész kártya negyed annyi súlyú mint aminek kinéz. Tuf elméletileg a dual felett van de még a value kategória viszont tényleg nem volt dolgom vele de az már rég rossz hogy nincs egy bordán a vram a gpu-val.
Nem tudom mennyire jó vagy rossz a tuf hosszú távra.
Asussal volt gondom dögivel amikor hozták tonnaszám a directcu kártyákat aminél se vrm se ramhűtés nem volt és főtt az egész zerorpm-nél (nyilván rendes ventiprofillal többet éltek volna). Új kártyákkal semmi tapasztalatom nincs, csak amit láttam a dual/alja directcu széria minőségileg gáz, gondolom tuf valamivel jobb.
Inkább hasznát enterprise vonalon maradtam (quadro, tesla, firepro, instinct...) ott szinte nincsenek minőségbeli problémák de volt javítandó quadró is nálam ami 9 év használat után adta meg magát, reflowolva meg használják tovább most is. Tény hogy azok eleve jobb minőségben készülnek de többszörös áron.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#21) #72042496 válasza MasterDeeJay (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

A fém keret nem csak egy vékony alulemez, ami annyit tud, hogy "jól" néz ki? :)

(#22) MasterDeeJay válasza #72042496 (#21) üzenetére

Hát ezaz hogy normális nagy kártyáknál hátoldali ramokat hűti, valamint nyilván a csavarokon keresztül kapcsolatban van a front plate-el.
Persze mai közép és alsó kategóriában valóban a lemez inkább dekoráció esetleg egyszeri usernek segítség hogy ne darálja le a hátoldali alkatrészeket beszereléskor.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#23) #72042496 válasza MasterDeeJay (#22) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ohh, nem voltam egyértelmű, de nem erre, hanem a PCIe sloton levő fém keretre gondoltam.

(#24) MasterDeeJay válasza #72042496 (#23) üzenetére

Ja az más.
Olvastam rémtörténeteket rosszul megtervezett nehéz kártyákról amelyek tönkreteszik a pcie slotot, gondolom az ellen érhet valamit de semmilyen tesztet nem láttam ilyenről azaz lehetne valami róla hogy a sima x kiló terhelést bír a keretes meg x+y kilót.
Volt nem egy kínai lapom amin volt ilyen de mivel nem volt olyan kártyám amelynél számított volna ezért nem tudom sem cáfolni sem megerősíteni hogy érne valamit mert ugye alapból a pcie slot is elég vastag masszív műnyanyag házban van, és ha a keret csak egy sima alu hajlékony valami akkor semmit sem segít, ha valami kicsit keményebb acélszerű akkor érhet valamit. Kínain nem néztem miből készült.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#25) #72042496 válasza MasterDeeJay (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, az én lapomon is van ilyen, de én sem tudtam megítélni, hogy érhet-e valamit. Nálam ráadásul jelentősége sincs most, mert fekvő házban tartom a gépet. :)

[ Szerkesztve ]

(#26) Dragon3000 válasza #72042496 (#25) üzenetére


Dragon3000
veterán

Biztos ér valamit, mert a fém keret több helyen is rögzítve van az alaplaphoz. Láttam már kiszakadt pci-e slotot. Nálam a 3 slotos 3080-at alá kellett támasztani, mert a kártya vége 1cm-t hajlott lefelé a nagy súly miatt és hiába van keret, nem hiszem, hogy a pci-e foglalat hosszútávon örülne neki, illetve a VGA pcb-jének se hiszem, hogy egészséges lenne.

(#27) nexplo válasza Dragon3000 (#26) üzenetére


nexplo
őstag

Én már rég bevezettem volna az állított kártyákat a házakba. A súly miatt mind meghajlik kb hosszú távon fektetve és alátámasztás nélkül... :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#28) ceia


ceia
őstag

Nem elég drágák még, Noctua hűtés is kell rá.. :C

        it's more fun to compute

(#29) nexplo válasza ceia (#28) üzenetére


nexplo
őstag

Nem ezen múlik. A hűtés felára a kártya árához képest kb semmi. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#30) Dragon3000 válasza ceia (#28) üzenetére


Dragon3000
veterán

Kérdés, hogy a gyártó mennyiért kapja. Ha 3 ventis vga-d van és cserélni kellene, akkor 15e körül tudod beszerezni a 3 ventit, a 2db noctua se drágább.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.