Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#72) ddekany


ddekany
veterán

Én már úgy egy éve LibeOffice-t használok MS Office 2000 (nem mai darab!) helyett, pont hogy teszteljem, mennyire lehet ajánlani másoknak. A benyomásom pedig, hogy az MS Office 2000 simán kiforrottabb, gyorsabb, és kevésbé bugos mint a 2010-es LibreOffice. Ezen kívül az MS Office kompatbilitás is annyira igaz, mint minden más ebben a szakmában (tehát kamu, a felületes szemlélő megtévesztésére). Ha pl. ilyen futurisztikus funkciókat használ valaki, mint hogy képeket szúr a szövegbe körbefolyatósan, akkor ott szép eltérések lehetnek. Szóval ha nem valami teljesen alap dokumentumról van szó, nem kompatibilis.

Most ezzel nem azt mondom, hogy baj, ha erőltetik az áttérést... minél többen használják, remélhetően annál több fog jutni a fejlesztésére is, meg annál kevésbé lesz kérdés a kompatibilitás (mert a forrás is LibreOffice). Csak ne legyenek senkinek sem illúziói, jelenleg vannak itt eltérések az ikonok helylén kívül is... Más szóval, ha nekem nagyon nagy szerepe lenne a munkámban a Wordnek (és nem lennék ODF-re kötelezve), én inkább fizetnék érte, mintsem LibreOfficot használjak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.