Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) ellenor válasza D1Rect (#198) üzenetére


ellenor
csendes tag

Tényleg szerencsére. A BKV-nál is általában takarékosságra hivatkozva sikerült jobb, összevont útvonalakat kiizzadniuk.

(#202) Inv1sus válasza D1Rect (#198) üzenetére


Inv1sus
addikt

Szerintem ez egy előremutató lépés, "szerencsére" elfogyott a pénz így meglépték.
Tökéletes kivitelezése egy döntés végrehajtásának úgysem lesz soha.
Akkor legalább legyen olcsó és gyors.

Úgyse dől össze emiatt semmi.

Így van. Szerintem ez jó kimondottan jó hír, de miért csak most jutott eszükbe?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#203) kymco válasza Inv1sus (#202) üzenetére


kymco
veterán

Gondolom most futottak ki az évezred elején a korábban megkötött ms szerződések.

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#204) #13260800 válasza bambano (#195) üzenetére


#13260800
törölt tag

A végleges határozat azonban ennél jóval szorosabb határidőt szab: március 31-ig nemcsak a technikai feltételek felmérését kell elvégezni, hanem azokat biztosítani is kell, azaz a közigazgatási intézményeknél működnie kell a szabványos formátumok kezelésére képes irodai szoftvereknek.

Tehát addigra nekik olyan szoftverekkel kell dolgozniuk amik szépen kezelik az ODF formátumot és van érvényes licensze. Ha pedig nem hosszabbítanak az MS-el akkor józan paraszti eszemmel azt kell gondoljam nem MS Office lesz az irodai programcsomag.

A probléma pedig ott van, hogy a USER-k és a rendszergazdák nem értenek hozzá. Az ötlet dicséretes örülni kell neki. Csak miért nem lehetett picikét jobban előre tervezni úgy 1 - 2 évvel?

(#205) Namelesske válasza bambano (#166) üzenetére


Namelesske
addikt

:R

A felsorolásoddal nem értek egyet, de abban igazad volt hogy nem kellett volna előbb írni és olvasni. Viszonylag ritkán járatom le magam ennyire, egy olyan témában amit tényleg nem ismerek annyira minta jelenlévő szakik. :B :( Hibáztam.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#206) #13260800


#13260800
törölt tag

ja és, hogy honnan veszem, hogy nem lesz MS licenszük?

http://itcafe.hu/hir/nfm_tisztaszoftver_program_microsoft_open_source.html

(#207) bambano válasza #13260800 (#204) üzenetére


bambano
titán

csak ismételni tudom magam: nem kell hosszabbítaniuk. új beszerzést nem végezhetnek. a jelenlegi gépállományon maradhat az ms office, nincs jogi akadálya. ez nem iskolai tisztaszoftver program.

meséld már el, hogy van előtted egy pc, amivel el tudod végezni a munkádat, egyrészt azért, mert rajta van minden program, amire szükséged van, másrészt azért, mert ismered a programokat. április 1-e után ugyanez a pc ugyanezekkel a programokkal ott marad előtted, feltételezve, hogy nem hülyülsz addig, mit nem fogsz tudni elvégezni?

Kérdés még, hogyha a te életedben (továbbra is elméleti kérdésként feltételezve, hogy államigazgatási alkalmazott vagy), nem változik semmi, ismétlem, SEMMI, arra milyen projekttervet meg előre készülést meg tervezést szeretnél látni???

Miután a cikkben sehol nem láttam olyat, hogy április elsején pánikszerűen kidobják az összes ms szoftvert, így a trollkodáson kívül nem jut más eszembe az itt károgók esetén.

Szabványos formátumok kezelésére alkalmas szoftverek:
- ha és amennyiben elfogadjuk az ooxml-t szabványos formátumnak (egyébként nem az, de ebbe most ne menjünk bele) (papírja van róla...), akkor: ms office, openoffice, libreoffice
- odf, mint szabványos formátum kezelésére alkalmas szoftverek: ms office, openoffice, libreoffice.

van még kérdés?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#208) tobal válasza #13260800 (#204) üzenetére


tobal
tag

Az egész kezdeményezés tart már 1-2 éve, szóval foglalkoznak a dologgal már jó ideje szerencsére. Ilyen szoros határidőt tényleg nem kellett volna megszabni, de a mostani kormánynak szokása a (túl) gyors cselekvés.

(#209) bambano válasza #13260800 (#206) üzenetére


bambano
titán

én sem tudom, honnan veszed, de egyre jobban érdekel, mert akkora ricsaj lett itt, ami ritkaság.
idézet az általad linkelt poszt első sorából:
"Az NFM nem finanszírozza tovább a Microsoft szoftvereinek bérlését az oktatásban"

Ebben a posztban pedig ez van: "honvédelmi tárca kivételével a közigazgatás összes intézményének"

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#210) ddekany válasza attila9988 (#199) üzenetére


ddekany
veterán

"Node fordított kódnál nem is kell jvm -hez hasonló valami sem"

Na, hát erre van pl. a D. Modern, de nem kell hozzá VM. Persze nem bír felfutni... Amúgy azért kell a natív programok alá egy kernel meg rakás könyvtár, csak ezt természetesnek vesszük, hogy már ott van, míg a JVM kénytelen ezeken felül ott lenni.

"illetve a gc sem, ami megenné a memóriát."

A GC egy nehezen megkerülhető dolog. Az van, hogy a messze leggyakrabban használt erőforrások amit nyitni/csukni kell, azok a memória cafatok. Ráadásul sokszor állatira nem triviális, hogy mikor lehet őket "csukni", ellenben egy tipikus file handle-vel. Ettől minimum, hogy baromira idegesítő vállik őket pesztrálni, meg főleg olyan nincs, hogy ne cseszd el rakás helyen egy nagyobb programban (és lőn memory leaking, vagy még rosszabb). Ezért lényegében minden modern nyelv GC-zik. Ebből nem is lenne akkora RAM pocséklás tán, ha a GC OS szinten valósulna meg, nem úgy, hogy mindegyik kis virtuális gép a sajátját lufi heap-jét hízlalja. Persze akkor még ott vannak a GC pause-ok, főleg nagy heap-nél (mint pl. egy OS szintű...) mint korunk kihívása. Az élet nem egyszerű.

"a C meg megmarad azokra a feladatokra"

Egyébként az is mekkora szívás... Könnyebben protolható, meg könnyebb más nyelvekből hívogatni mint a C++-t, szóval van hogy rá vagy kényszerülve, de... ó anyám borogass. Nincs OOP támogatás, nincs kivétel kezelés, nincs semmilyen segítség memória kezelésre (smart pointerek, RIIA), stb... Őskövület borzalom. És ha még csak kerneleket írnának benne, de hát fenti okokból közel sem...

(#211) attila9988 válasza ddekany (#210) üzenetére


attila9988
őstag

Amúgy azért kell a natív programok alá egy kernel meg rakás könyvtár, csak ezt természetesnek vesszük, hogy már ott van, míg a JVM kénytelen ezeken felül ott lenni.

Tehát plusz réteg, ami vagy végzi a dolgát, vagy nem. De ugye minél több réteget dobsz az os fölé, annál több erőforrást zabál a cucc, bármilyen optimális legyen is, ha egyáltalán az a végeredmény. Mellesleg C -ben nem feltétlenül kell egy rakás alap, pl kernel -t sem úgy írnak benne, hiszen nem is lenne honnan belinkelnie ezeket betöltés közben.

A GC egy nehezen megkerülhető dolog....Ezért lényegében minden modern nyelv GC-zik.

És zabálja a memóriát, és a cpu időt. Ott is ezt teszi, ahol nem indokolt. Ha a programozó gondoskodik ezekről a dolgokról, akkor nem kell gc -zni. Persze könnyebb programozni ha kevesebb dologra kell figyelni. Bizonyos esetekben pedig a megspórolt idő fontosabb (web programozás pl) de ettől nem lesz hatékonyabb a nyelv.
Egyébként OS szinten hogy oldanád meg a GC -t ha egyszer a java vm -en fut a programod? Honnan tudná az OS hogy mely memóriaterületeket szabadíthatja fel?

szóval van hogy rá vagy kényszerülve, de... ó anyám borogass. Nincs OOP támogatás, nincs kivétel kezelés, nincs semmilyen segítség memória kezelésre (smart pointerek, RIIA), stb... Őskövület borzalom. És ha még csak kerneleket írnának benne, de hát fenti okokból közel sem...

A nyelv hatékonysága abból is fakad, hogy úm. "nincs kinyalva a programozó segge". C -ben mindent megtehetsz, de assembly -nél egyszerűbben, és ezért is annyira alkalmas mérnöki területekre, vagy pl OS -t írni benne. Vagy pl java vm -et írni benne, mert ugye azt is meg kell csinálni valamiben. ;]

Persze ha kell gyorsan valami server program, akkor nyilván java -ban állnak neki beollózni egy csomó libet, oszt jónapot. Dehát mindent a maga helyén, ahogy mondtam.
Azért mutathatna nekem valaki olyan desktop -ra vagy arra is szánt java -s cuccot, ami nem lassú mint a tetű.

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#212) tobal válasza attila9988 (#211) üzenetére


tobal
tag

Amúgy azért kell a natív programok alá egy kernel meg rakás könyvtár, csak ezt természetesnek vesszük

Azért a natív programok alatt lévő könyvtárak meg a kernel nem okoz akkora késleltetést, mint egy virtuális gép :).

Mellesleg C -ben nem feltétlenül kell egy rakás alap, pl kernel -t sem úgy írnak benne, hiszen nem is lenne honnan belinkelnie ezeket betöltés közben.

De, igen, kell egy rakás alap, mert kernelt csak kevesen írnak benne. Nyilvánvaló, hogy az eredeti megjegyzés nem magára a kernelre vonatkozott.

Egyébként OS szinten hogy oldanád meg a GC -t ha egyszer a java vm -en fut a programod?

Ha OS szinten meg lenne oldva, akkor a JVM nem bohóckodna vele.

Egyébként nem vagyok egy Java fan, én inkább a hardverközeli nyelveket szeretem, de pl. mi is használunk java-t olyan helyen, ahol nem is gondoltam volna: beágyazott rendszeren. Persze ne hűtőgépre gondoljatok, amibe belekúrnak egy 8051-et, és kész. Ez egy elég masszív valós idejű rendszer, teljesen moduláris hardverrel (több tucatnyi kártya, minden kártyán külön processzor, memória, flashdisk, portok, stb). Erre van írva egy JVM, és meg kell mondjam, hogy hozza az elvárt szintet. Persze még mindig ez a leglassabb része a rendszernek (minden más C/C++-ban vagy ASM-ben van írva), de nem igaz az, hogy tetű lassú lenne.

[ Szerkesztve ]

(#213) attila9988 válasza tobal (#212) üzenetére


attila9988
őstag

Csak azt nem értem, hogy ezt miért nekem írod, ha egyszer az első idézett megjegyzés sem tőlem származik. Kicsit átfogalmazhatnád a dolgokat.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#214) tobal válasza attila9988 (#213) üzenetére


tobal
tag

Azért mert az összes többi viszont neked szól, az első idézet kivételével.

(#215) ddekany válasza attila9988 (#211) üzenetére


ddekany
veterán

"Mellesleg C -ben nem feltétlenül kell egy rakás alap"

Ha alkalmazásokról beszélünk, akkor de. Csak hát a kernel és gyakran használt C könyvtárak már eleve be vannak töltve.

(GC) "És zabálja a memóriát, és a cpu időt."

A memóriát eszi jobban. De CPU időben általában takarékosabb mint a hagyományos heap kezelés, mert ritkán takarít de akkor nagyot és hatékonyan. Viszont ekkor megakaszt dolgokat kis időre, ami pl. játékban/multimédiában gáz lehet.

"Egyébként OS szinten hogy oldanád meg a GC -t ha egyszer a java vm -en fut a programod?"

Ha a kernel szolgáltatásai közt lenne GC-s heapben foglalás, akkor azt hívná a VM a saját megoldása helyett.

"A nyelv hatékonysága abból is fakad, hogy úm. "nincs kinyalva a programozó segge""

Csak épp a C++ sebessége a kinyalással (ami mondjuk elég reszelős nyelvvel történik... nem épp Java/C#) együtt is közel ugyanakkora. Nyilván nagyon de nagyon kritikus részeken csínján bánsz egyes C++ képességekkel. Én azt mondom, a C mai napig tartó elképesztő népszerűségében nem kicsi a szerepe a kőagyúságnak meg FUD-nak. Egyszerűen nem igaz, hogy ennyien kernelt írnak, meg erősen megszorításos beágyazott cuccokat.

"Persze ha kell gyorsan valami server program, akkor nyilván java -ban állnak neki"

Amúgy a Java az webes szerver programozásban pont az alacsony szintű de viszont állati gyors kategória. De nem kicsit a leggyorsabb, hanem messze... Na persze, ott napi 24 órában fut ugyan az a JVM, és darálja ezresével a látogatókat. Kis oldalnál meg unatkozna napi 24 órában egy kupac RAM tetején, szóval oda nem jó.

"Azért mutathatna nekem valaki olyan desktop -ra vagy arra is szánt java -s cuccot, ami nem lassú mint a tetű."

Kellene egy C/C++ egyenértékű alkalamzás amivel összevetem... Anélkül nehéz ítélni. Ja, indulási idő nem ér, az beismerten tetű.

(#216) ddekany válasza attila9988 (#211) üzenetére


ddekany
veterán

"Ha a programozó gondoskodik ezekről a dolgokról, akkor nem kell gc -zni. Persze könnyebb programozni ha kevesebb dologra kell figyelni."

A programozással az a baj, hogy általában mindig lehetne még min dolgozni, soha sincs vége... Tehát nem tudsz úgy áldozni valamire időt, hogy ez ne menjen valami más funkcionalitás rovására. Dönteni kell... Memória kezeléssel akarsz tökölni, vagy inkább ahelyett beteszel +N fícsört, esetleg mást optimalizálsz.

(#217) #13260800 válasza bambano (#209) üzenetére


#13260800
törölt tag

Áruld már el nekem, hogy szerinted ezeknél az intézményeknél miként szerzik be a lincenszeket?

"A határozat rendelkezik a Microsoft Office állami felhasználásának visszaszorításáról is. A költségvetési intézményeknek ugyanis „csak műszakilag vagy gazdaságilag indokolt esetben, illetve nemzetközi szerződésekből adódó kötelezettség teljesítése érdekében” engedi meg nem nyílt forráskódú irodai szoftverek beszerzését."

Tehát a lejáró licenszeket nem hosszabbíthatják meg csak különleges esetben. Márpedig azok évente lejárnak.

Van több kérdésed?

(#218) #13260800


#13260800
törölt tag

ja és gondolom, hogy az nem év vége felé lesz hanem valamikor most tavasszal.

"meséld már el, hogy van előtted egy pc, amivel el tudod végezni a munkádat, egyrészt azért, mert rajta van minden program, amire szükséged van, másrészt azért, mert ismered a programokat. április 1-e után ugyanez a pc ugyanezekkel a programokkal ott marad előtted, feltételezve, hogy nem hülyülsz addig, mit nem fogsz tudni elvégezni?"

Jó pár éve használt programcsomagról van szó. Engem legyél szíves ne hülyíts azzal, hogy az alkalmazottak az alternatív Office irodai programcsomagokat 3 hónap alatt mindenféle képzés nélkül ugyanolyan szinten fogják kezelni mint az MS Officét.

[ Szerkesztve ]

(#219) AxBattler válasza #13260800 (#217) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem a nagy gyártók (HP, Dell, stb.) irodai konfigurációin alapból van OEM win+offisz, annak meg nem kell évente meghosszabbítani a licenszét: amíg a gép megy, mehet rajta legálisan a munka.
Legalábbis nálunk ez van...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#220) Egon válasza AxBattler (#219) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem meg általában csak OEM Win van rajtuk, más nem.

Szerk.: arra azért kíváncsi lennék, hogy mivel a HM-ben marad az MS Office, viszont nekik sokszor kell doksikat (pl. NATO iratok) cserélniük más minisztériumokkal (jellemzően a külüggyel), a nem 100%-os kompatibilitásból eredően, mennyit fognak szívni a népek... ;]

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#221) bambano válasza #13260800 (#218) üzenetére


bambano
titán

maradjunk annyiban, hogyha nem vagy képes elolvasni és értelmezni, amit írtam, akkor nem én leszek az, aki hülyít, hanem te hülyíted saját magad.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#222) Egon válasza bambano (#221) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem azért, de a licenszekkel kapcsolatban te mondtál bődületes marhaságot (ugyanis azok évente lejárnak - gondolom csak véletlenül nem reagáltál a vitapartnered eggyel korábbi hozzászólására...), szóval egyelőre a te térfeleden a labda... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#223) bambano válasza Namelesske (#205) üzenetére


bambano
titán

:R

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#224) bambano válasza Egon (#222) üzenetére


bambano
titán

értem, tehát az iskolai, oktatási tisztaszoftver programból vettek licenszet az államigazgatásba meg a közigazgatásba?

nem így emlékszem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#225) simonzé


simonzé
addikt

A hírre reagálva: VÉÉÉÉÉÉÉGRE!!!

Csak egyet nem értek: a kormányzati idiotizmus közepén mit keres itt a józan ész?

I don't fit in. I fit out.

(#226) kymco válasza bambano (#224) üzenetére


kymco
veterán

Nálunk... költségvetési intézmény kb 6000 potenciális felhasználóval és kb 2000 munkaállomással szoftvert béreltünk a microsoft-tól baromi sok pénzért... És most hogy véletlenül leárt a 3 éves szerződés, nem lesz megújítva, csak be lesz fagyasztva office 2010 szinten (nem pontosan így, de most a részletek nem fontosak)...

www.refujvaros.hu

(#227) bambano válasza kymco (#226) üzenetére


bambano
titán

én azt mondtam, hogy attól, hogy a további licenszek beszerzése szünetel, a mostani szoftverállomány megmarad a gépeken, tehát senkit nem kényszerítenek arra, hogy három hónap alatt újra tanuljon mindent.

ha azt mondod, hogy be lesz fagyasztva a szoftverellátás az office 2010 szintjén, akkor ez engem igazol.
tehát légyszíves erősítsd meg vagy cáfold, amit írtam.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#228) sh4d0w válasza kymco (#226) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Tehát maradtok azon a szinten, amin most is. bambano sem mondott mást, csak egyeseknek nehéz ezt értelmezni.

https://www.coreinfinity.tech

(#229) kymco válasza bambano (#227) üzenetére


kymco
veterán

Nem volt szándékomban cáfolni semmit :) csak mivel erről beszélgetünk, kiegészítettem az utolsó hozzászólást, ami ez ügyben született.. peace :)

www.refujvaros.hu

(#230) kymco válasza sh4d0w (#228) üzenetére


kymco
veterán

ühüm... Bár ez nem teljesen igaz, mert vettünk új hardvereket még a mostani bejelentés előtt jó kis w2k8 szervereket, meg win7-et office 2010stand licencekkel, de ez nem oszt és nem szoroz.... a fagyasztás azt jelenti, hogy a legutolsó állapotot nem zargatja a microsoft, mert jogtiszta...
Én már készülök a libre-re...
Most tettem fel a melóhelyi gépemre... próbáltam az adatbázis kezelőjébe beimportálni egy nagyobb dbf állományt--- hát nem kifagyott a drága?
No de nem adom fel...

www.refujvaros.hu

(#231) ArchElf válasza simonzé (#225) üzenetére


ArchElf
addikt

Semmit. Máson már nem tudtak spórolni.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#232) Pikkolo^^ válasza LonGleY (#10) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Szerintem is teljesen egyértelmű a kezelése. Aki nem ért hozzá annak is 1-2 hét alatt hozzá lehet szoknia.

(#233) pakriksz válasza simonzé (#225) üzenetére


pakriksz
őstag

idiotizmus annyira nincs. Kormányzati kleptománia, és "leszarunkmindentmertúgyismegkapjukamilliósprémiumot" van(tehát nagyon is jól tudják mit csinálnak). Azért takarítanak meg, hogy úgy tudják a csőd fölött tartani az országot, hogy ne kelljen visszavenniük a lopásból, és a jóljárós közbeszerzésekből.
Ha nem tolvajok és maffiózók, és elvtársak lennének a kormányban, hanem hazafik akik ésszel rendbe akarnának tenni mindent, hirtelen olyan pozitív jövőjű ország lenne ez hogy ihaj. Gondoljunk csak bele úgy lavírozik az ország csődbe kerülés nélkül, hogy az állami bevételek 90%-át legalább ellopják. Mi lenne ha nem lopnák el? Óriási gazdasági csoda :)

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#234) ArchElf válasza pakriksz (#233) üzenetére


ArchElf
addikt

Ha nem tolvajok és maffiózók, és elvtársak lennének a kormányban, hanem hazafik akik ésszel rendbe akarnának tenni mindent, hirtelen olyan pozitív jövőjű ország lenne ez hogy ihaj.
Ajjaj, és mannyből hullana alá a manna...

Itt a politika erősen OFF!

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#235) peti_s


peti_s
addikt

A fájlformátum változásnak nem látom értelmét. A 97-2003-s MS Office Word kiterjesztés szerintem jelenleg minden irodai szoftvercsomaggal kezelhető, sok helyen pedig csak 2003-s Office van még mindig. Ezt az nyílt forráskódú szofverek is gond nélkül kezelik. Én magam is pazarlásnak tartottam minden gépre külön megvenni a Windows-t, majd az Office-t. A Linux-nak kéne elterjednie szerény hazánkban, jómagam is csak megerősíteni tudom azt, hogy ahol állami, illetve önkormányzati gépek vannak, ott van informatikai személyzet is. Tehát, akár a Linux kezelésének megtanítása is, az ő hatáskörükbe tartozna, így az anyázásokon kívül más hátrányát nem látom a dolognak. De, az új fájlformátummal nem tudok egyet érteni.

[ Szerkesztve ]

(#236) Sweet Lou 6 válasza peti_s (#235) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

,,Ezt az nyílt forráskódú szofverek is gond nélkül kezelik."

khm, khm... szerencsés ember vagy :)
többször szívtam OpenOffice/LibreOffice alatt doc megnyitásával, de szerintem nem csak én.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#237) peti_s válasza Sweet Lou 6 (#236) üzenetére


peti_s
addikt

Többen mondták már, de én eddig még soha nem futottam problémába. Pontosabban, betütípushiány volt már, de azt tudtam pótolni. UHU-Linux 1.1.1. volt az első Linux amit használtam, azóta jóval ritkábban, de használok Linuxot, igaz csak OpenOffice-al, és még nem volt problémám. :) eddig

(#238) Sanya válasza #13260800 (#218) üzenetére


Sanya
nagyúr

nekem 3 hónap kellett, mire megszoktam az ms új office kezelőfelületét.

amit nem találtam meg a libre office-ban, beírtam keresőbe, vagy a libreoffice magyar súgóba s azonnal egyértelműen leírva meglett.
ugyanez a ms officeban átláthatatlan, rossz.

aki meg azt mondja, hogy nem lehet átszokni egyik termékről a másikra s sok gondot fog okozni, akkor az béna.
ha az alkalmazott nem tudja megtanulni az új szoftvert, akkor el lehet menni kukásnak, takarítónak, segédmunkásnak, ott nem kell tanulni.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#239) #13260800 válasza Sanya (#238) üzenetére


#13260800
törölt tag

nem lehet átszokni képzés nélkül (3 hónap alatt). A munkaidőben kísérletezgetünk meg bénáskodunk a munka helyett szerintem nem annyira menő.

[ Szerkesztve ]

(#240) Benoe77 válasza peti_s (#235) üzenetére


Benoe77
őstag

"A 97-2003-s MS Office Word kiterjesztés szerintem jelenleg minden irodai szoftvercsomaggal kezelhető"

Itt a lényeg, hogy jelenleg. A nyílt szabványnak pl. az lenne az egyik értelme, hogy jelenleg és a jövőben is a nyílt specifikáció miatt bárki írhat rá programot, ami meg tudja nyitni, akkor is, ha a mostani szoftvercsomagok már valamilyen oknál fogva nem lesznek elérhetőek (megszűnik a támogatás, lejár a licenc, stb.)

(#241) Benoe77 válasza #13260800 (#217) üzenetére


Benoe77
őstag

"Tehát a lejáró licenszeket nem hosszabbíthatják meg csak különleges esetben. Márpedig azok évente lejárnak."

Ezt honnan veszed? Hol járnak le?

(#242) Sanya válasza #13260800 (#239) üzenetére


Sanya
nagyúr

egy max fél napos képzés bőven elegendő.
akik a hivatalokban dolgoznak 90%-nak egy meglévő formanyomtatványból kell határozatot írni, tehát begépeli a megfelelő helyre a szöveget. akinek ehhez 3 hónapos átképzés kell, annak az áthelyezését a takarítókhoz hamar meg kell lépni.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#243) bcd86h válasza rdi (#37) üzenetére


bcd86h
csendes tag

"Nálam is beugrott, hogy majd most újra kell a dógot tárgyalni és akkor majd nokiás dobozban pendül egy része."
Csak itt most nem nokiás dobozt használnak, hanem LiNUX DíSZDOBOZT ! :K

(#244) 3psilon


3psilon
aktív tag

LibreOffice FTW.

Kb. 5 éve csak OpenOffice-t használok. Sőt, Wordöt szinte sosem használtam. Mindent abban csináltam, az egyetemi jegyzőkönyvektől, bemutatóktól kezdve a szakdolgozaton át egy vállalkozás ügyviteli dolgaiig.

Édesanyám, középiskolai tanár, meg a dolgozatokat készíti el benne. :DDD

Szerintem arra, amire a közigazgatásban használják, tökéletesen megfelel. A kezelése nem bonyolult, ellenben egyszerű. Ribbon felület nélkül is.

(Kivételt képez persze az olyan speciális felhasználás, mint a makrók vagy az adatbázis-kezelés, de ez a kisebbség.)

Szóval nagyon tudok örülni ennek a kezdeményezésnek.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#245) #13260800 válasza Sanya (#242) üzenetére


#13260800
törölt tag

Nem azt mondtam, hogy három hónapos átképzés kell. Azt mondtam, hogy egyik napról a másikra átállni mindenféle képzés nélkül a legnagyobb ökörség. Ugyanis az alkalmazottak majd munkaidőben fognak kísérletezgetni meg szerencsétlenkedni közben meg 1000+1 hibát véteni. Természetesen az okozott kár az adófizetőket fogja terhelni. Az a sanda gyanum, hogy drága buli lesz ez nekünk.

(#246) ArchElf válasza #13260800 (#245) üzenetére


ArchElf
addikt

Ahogy a mondás is tartja:
az a legdrágább, ami semmibe sem kerül :D

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#247) lujó55


lujó55
őstag

Obi van Kenobi :DDD
Majd az lesz szép amikor LaTEX szerkesztővel kell kiszedni az adóbevallást :R Na ott már lesz kukucskálás, ez az OpenOffice átállás smafu. Simán megléphetik a Microsofttal szemben. Amerika leminősíti Európát, mi meg nem veszünk tőlük semmit. Pápá Ford flotta, meg hálivúdi filmek

(#248) Sanya válasza #13260800 (#245) üzenetére


Sanya
nagyúr

minden hibát így is úgy is az adófizetők fizetnek ki.

de igazad van, ha 3 hónapig együtt használják a kettőt, nem lesz gond vele.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#249) sh4d0w válasza peti_s (#235) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Ja, tök jó lenne megtartani olyan fájlformátumokat, ahol a gyártó kegyére vagy bízva az olvashatóság területén. Pláne megtartani olyan fájlformátumokat, amelyek semmilyen szabványt nem követnek.

https://www.coreinfinity.tech

(#250) pakriksz válasza Tapsi (#50) üzenetére


pakriksz
őstag

"Nem számottevő, de VAN! Amíg a világ xls(x)-ben gondolkozik, addig miről beszélünk?"
Ezért kell erőszakosan nem xls(x) felé vinni a dolgokat, mert az m$ mindig tenni fog azért hogy megmaradjon az inkompatibilitás. Az inkompatibilitás az üzleti modellje.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#251) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

A meglévő Office-t fogják addig használni, míg meg nem engedik újból a beszerzését :P

[ Szerkesztve ]

essexboy

(#252) attila9988 válasza lujó55 (#247) üzenetére


attila9988
őstag

Majd az lesz szép amikor LaTEX szerkesztővel kell kiszedni az adóbevallást

Az ilyesmire van külön program. Egyébként meg úgy írod, mint ha a latex valami elítélendő, vagy nagyon nehéz dolog lenne. Pedig ez téves.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#253) bambano válasza lujó55 (#247) üzenetére


bambano
titán

a latexnek pont ez az egyik előnye, hogy triviális írni olyan programot, ami megírja a latex forrást.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#254) attila9988 válasza bambano (#253) üzenetére


attila9988
őstag

a latexnek pont ez az egyik előnye, hogy triviális írni olyan programot, ami megírja a latex forrást.

De az abevjava -nak nincs köze hozzá, ahogy semmilyen ms cucchoz sem, és mivel itt a Magyar kö... Magyarországon azzal írunk adóbevallást, a példa rossz volt. De persze az állításod igaz.

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#255) floatr válasza attila9988 (#254) üzenetére


floatr
veterán

Nyugodtan írd le, hogy Magyar Népi Demoktratikus Köztársaság, hiszen erre vágyik mindenki, ezért tüntetnek :) mert így benne van minden szokásos a nevében is...

(#256) sh4d0w válasza floatr (#255) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Hivatalos nyelv: kínai?

https://www.coreinfinity.tech

(#257) floatr válasza sh4d0w (#256) üzenetére


floatr
veterán

Latin. Kedvezni kéne egy kicsit az orvosoknak, és a jogászoknak, és legalább ugyanolyan halott, mint a fenti megnevezés komponensei.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.