Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) FTeR


FTeR
addikt

"az annak újabb kiadásaiban alapértelmezett Office Open XML (OOXML) fájlformátumot"

az újabb ofiszokban nincs alapértlemezett fájlformátum. Első indításnál megkérdezi, hogy OOXML vagy ODF.

(#52) Egon válasza LonGleY (#10) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez kb. olyan, mint az IE böngészőről Firefox-ra váltás - egyszer muszáj meglépni, nagyon adja magát, aztán már magától értetődő lesz..

He?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#53) Def26 válasza Egon (#52) üzenetére


Def26
félisten

Ha azt mondta volna, hogy IE -ről Chrome -ra akkor érted? :DDD ;]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#54) Egon válasza Def26 (#53) üzenetére


Egon
nagyúr

Vállalati környezetben aligha. Mondjuk pl. ennek tekintetében (3. oldal, 1. pont), a króm legalább alternatíva... :U
Fizetési meghagyást pedig igen sok helyen alkalmaznak a közszférában, és jogi személyek számára, már egy fél éve csak a mokk rendszere maradt mint alternatíva.
Ez persze csak egyetlen példa. Az emberke híres megmondóember: osztja az észt keményen, csak lenne miből... ;]

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#55) ArchElf válasza Def26 (#53) üzenetére


ArchElf
addikt

Nagy cégeknél általában és az államigazgatásban is az IE a első és egyetlen böngésző - a többi csak azért van, hogy legyen "szabad választás".

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#56) D1Rect


D1Rect
félisten

De most komolyan:
Mi az ami nem tetszik az intézkedésben?
(azon kívül, hogy a "kóóómány a hibás!!!!)

Már nagyon itt volt az ideje. Teljesen jó az irány.
Warez topikokban mindig megy a sírás, hogy "jajjénszegény azért lopom az MS Office-t mert mindenhol az van".
Örüljémá' kicsit whazze! Nem kell tovább "kötelezően" MS terméket használni.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#57) .tnm válasza LonGleY (#10) üzenetére


.tnm
addikt

Ez kb. olyan, mint az IE böngészőről Firefox-ra váltás - egyszer muszáj meglépni, nagyon adja magát, aztán már magától értetődő lesz..

Nem olyan rég olvastam, hogy a LO-ra (még) úgy kell gondolni, mint a Firefox 1.0-ra. (Nem feltétlenül értek vele egyet, de érdekes meglátás.)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#58) ArchElf válasza D1Rect (#56) üzenetére


ArchElf
addikt

Nem ezzel van a gond, hanem azzal, hogy a kormány úgy dönt, hogy
"Megelőzendő a tavaszi mohácsi árvizet holnaptól Paksnál eltereljük a Dunát Szolnok felé"...

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#59) Syl válasza ArchElf (#58) üzenetére


Syl
nagyúr

Kétharmaddal minden joguk megvan hozzá :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#60) .tnm válasza ArchElf (#58) üzenetére


.tnm
addikt

Ez nem igaz! Jövőhéten döntenek majd arról is, hogy már 1 éve is odf-et használtunk.

[Tudom szerkeszthettem volna, most meg reszkethetek. :) ]

(#61) D1Rect

A három hónapnyi migrálási idő biztos hogy az. (És hiába tud már az Ms O2007 SP2 is odf-et, nagyon sok helyen nem azt használnak.)

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#61) D1Rect válasza ArchElf (#58) üzenetére


D1Rect
félisten

De konkrétan ezzel az intézkedéssel mi a baj?

Biztos nem elég lelkesedéssel olvasom az indexet, és nem érzem át, hogy "mindenrosszvilágvége".

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#62) ArchElf válasza D1Rect (#61) üzenetére


ArchElf
addikt

Nincs vele semmi gond, csak előkészítetlen, és amúgy csak a szükség hozta.
Attól még lehet jó vége is - ahogy a matek tanárom mondta: a rossz levezetés is vezethet jó eredményre...

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#63) D1Rect válasza ArchElf (#62) üzenetére


D1Rect
félisten

Hogyan kellett volna "előkészíteni"?
Éveken keresztül olvastam, hogy "köcsögkormány(tök mindegy melyik) csak MS van".

Most nincs pénz, bevállalják a váltást és az ellen is a hőbörgés megy.
Ez valami berögzült "nemteccikarenccer tök mindegy mi van"?

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#64) neverDell válasza D1Rect (#56) üzenetére


neverDell
tag

Csak a szokásos: mérhetetlenül dilettáns hozzáállás, agyatlan intézkedéscsomag, betarthatatlan határidőkkel.

(#65) ArchElf válasza D1Rect (#63) üzenetére


ArchElf
addikt

Ó, nem megy a hőbörgés - inkább csak találgatás, hogy valójában mi lesz.
Amúgy a sereg miért maradt ki a szórásból? A NATO megköveteli az MS Office-t?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#66) bambano válasza Tapsi (#50) üzenetére


bambano
titán

"Amíg a világ xls(x)-ben gondolkozik, addig miről beszélünk?": most azokról a hivatalokról beszélünk, akiktől mindenki a pénzt várja vagy akinek bevallást, igazolást küld.

eddig is úgy volt, hogy jött a hivatalból valami ótvaros űrlap, amit ki kellett tölteni 20x és eredetileg is rossz volt (nem azért, mert excel, hanem azért, mert az ügyintézők zöme az excelhez sem ért, az ügyintézők másik zöme meg nem tudja, mit kellene kérdezni), ezután is úgy lesz. másrészt meg nem ritkán eddig is adtak valami nyomtatványkitöltőt, ezután is fognak.

Semmi sem fog változni, eddig is igazodtak hozzá, ezután is fognak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#67) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Jó irányba indultunk el szerintem, csak nem szabad az első nehézségnél visszacsinálni.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#69) attila9988 válasza Tapsi (#50) üzenetére


attila9988
őstag

oszt' a maradék 5%-kal mi lesz?

Megoldják... mi lenne? Nem hiszem hogy lenne olyan feladat, amit ms nélkül lehetetlen volna megoldani.

Nem számottevő, de VAN! Amíg a világ xls(x)-ben gondolkozik, addig miről beszélünk?

Ez akkor egy ördögi kör nem? Amíg xls -ben gondolkodik a "világ" addig nem teszel semmit, mert "miről beszélünk?". De ha nem teszel semmit, akkor mitől változna meg bármi is?

Ami azt illeti, a közalkalmazottak nagy része az MSO -t sem tudja használni, EGYÁLTALÁN. 15 enterrel mennek új oldalra, 120 szóközzel tabulálnak, 5 féle font -ot használnak a dokumentumban akár csak "véletlenül", mert mellékattintottak. Aki meg tudja használni, az mást is tud...

Én mondjuk nem nagyon szeretem az *office -os cuccokat, legalábbis szövegszerkesztéshez nem nagyon. Inkább latex -ezek. txt -nél kompatibilisebb formátum meg nem nagyon létezik, még ha dvi sincs akkor is kinyerhető a szöveg.
De persze ma már a libre is elég jó választás lehet, általános irodai feladatokra. Igazi ellenérv nem sok van, csak az "ms függés" okozta problémák, és a lustaság hogy egy kicsit is másként kell hozzáállni a dologhoz, mint eddig. Ezek pedig nem érvek.

Én egyébként sokkal jobban tartok a google -től, mint az ms -től, mert ők is nagyon nyomulnak mostanában, és a Microsoft -énál sokkal keményebb függést okozhatnak az ügyfelekre nézve.

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#70) D1Rect válasza ArchElf (#65) üzenetére


D1Rect
félisten

Tőlem kérdezed? Én itt olvastam. :DDD

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#71) ArchElf válasza D1Rect (#70) üzenetére


ArchElf
addikt

Nem, csak belemódosítottam a hozzászólásomba, mert nem akartam ennek a kérdésnek külön hsz-t :D

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#72) ddekany


ddekany
veterán

Én már úgy egy éve LibeOffice-t használok MS Office 2000 (nem mai darab!) helyett, pont hogy teszteljem, mennyire lehet ajánlani másoknak. A benyomásom pedig, hogy az MS Office 2000 simán kiforrottabb, gyorsabb, és kevésbé bugos mint a 2010-es LibreOffice. Ezen kívül az MS Office kompatbilitás is annyira igaz, mint minden más ebben a szakmában (tehát kamu, a felületes szemlélő megtévesztésére). Ha pl. ilyen futurisztikus funkciókat használ valaki, mint hogy képeket szúr a szövegbe körbefolyatósan, akkor ott szép eltérések lehetnek. Szóval ha nem valami teljesen alap dokumentumról van szó, nem kompatibilis.

Most ezzel nem azt mondom, hogy baj, ha erőltetik az áttérést... minél többen használják, remélhetően annál több fog jutni a fejlesztésére is, meg annál kevésbé lesz kérdés a kompatibilitás (mert a forrás is LibreOffice). Csak ne legyenek senkinek sem illúziói, jelenleg vannak itt eltérések az ikonok helylén kívül is... Más szóval, ha nekem nagyon nagy szerepe lenne a munkámban a Wordnek (és nem lennék ODF-re kötelezve), én inkább fizetnék érte, mintsem LibreOfficot használjak.

[ Szerkesztve ]

(#73) .tnm válasza neverDell (#68) üzenetére


.tnm
addikt

menj modker-be és kérd, hogy töröljék, mert ezt, ilyen szinten már egyértelműen tiltják a szabályok! (csak flame lehet belőle)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#74) ArchElf válasza ddekany (#72) üzenetére


ArchElf
addikt

Én szakdolgozatot adtam be odf-ben (2008-ban) és amikor visszakaptam doc-ban teljesen szét volt tördelve, kb 4 órámba került, mire mindent szépen visszatornásztam a helyére. A harmadik ilyen kör után kénytelen voltam keríteni egy Office-t.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#77) ddekany válasza ArchElf (#74) üzenetére


ddekany
veterán

Mellékesen jegyzem csak meg, hogy itt brutális űrt hagyott a szakma... Szakdolgozatot írni Wordben... lehet, de az egész megközelítése ezeknek a szövegszerkesztőken alkalmatlan erre. Léteznek ugyan értelmesebb sémák (LaTeX, DocBook, DITA, stb), de ezeket halandónak való eszközökkel sokkal jobban meg kéne támogatni, hogy alternatívák legyenek miden napos használatra. (Most az (elit-)programozókat hagyjuk... külön állatfaj :), extrém tűréshatárokkal.)

(#79) bambano válasza ddekany (#77) üzenetére


bambano
titán

szerintem vannak rendes frontendek latex-hez, főleg windowsra.. [link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#80) Halálfej Joe válasza ArchElf (#74) üzenetére


Halálfej Joe
tag

Open (Libre) Office-ban van egy kis pdf ikon... :)

Jöhet utána PALACSINT.. :) Fűztél te már 16 kByte-os ferritgyűrűs memóriamodult? :) http://youtu.be/mFUcJHqKRuc

(#81) ArchElf válasza Halálfej Joe (#80) üzenetére


ArchElf
addikt

Ja és mivel szerkeszted az elkészített PDF-et?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#83) Namelesske


Namelesske
addikt

Teljesen rosszindulat és kormány anyázás mentesen kérdem én, nem fordulhat elő, hogy csak olyan embereket alkalmaznak az elektronikus ügyekkel foglalkozó hivatalokban akiknek csak papírja van róla, hogy alkalmas a feladatra? Nem képzetlenek kortól és papíroktól függetlenül egy ilyen döntés hatásainak, nehézségeinek és kockázataiknak a felmérésére?

Hosszútávon sokkal több pénzbe fog kerülni ez a nagy openszósodás mint amit megspórolnánk a Microsoft licenceléssel. A Microsoft szoftverei mind minőségben, funkcionalitásban, megbízhatóságban, biztonságban, és kompatibilitásban sokkal jobbak mint az alternatív elérhető a programok.

Ha a magyar kormány fejre áll akkor sem fogja a linux támogtani a megvásárolt xcyz nyomatatókat és gépparkot, és amit megspóroltak a licencelésen fizethetik a géppark és az azt üzemeltető szakemberek megfizetésére akik majd megpróbálnak kernel verziónként gyártani egy drivert a géphez, hogy legalább irodista julis nyomtatni tudjon.

Ha sikerült végre használhatóvá tenni az infrastruktúrát majd akkor jönnek a nehézségek a programok kompatibilitásával és a formátumaik oda vissza keresztbe kompatibilitásával. Nem egy hivatal dobta már vissza az szabványos Open Document Formatot itt mucsaröcsögén/nem tudták megnyitni vagy csak bámultak hogy mi a franc ez. Na most két vagy három fajta dokumentum lesz egyszerre. Régi office új office amik mennek is rendesen meg ODF.

Majd jön az openszósz szoftverek halálos stabilitása. Mert ugye lehet mondani hogy a Windows szar, meg stb, de valaki próbálta már nagyiparban az OpenOfficet használni munkában éveken át napi 12 16 órában? Én próbáltam teljesen átállni, és igen csak sok stabilitási gonddal találkoztam. Ugyan ez igaz az alternatív operációs rendszerekre is. A bevett linuxos közhelyek élesben szartsem érnek. Bármilyen nyílt forrás bármilyen ez meg az, gyakorlatilag nincsen support nincsen senki aki foglalkozna veled. Oldd meg. Ebbe fog beletörni a kormány bicskája is. Előre sajnálom a rendszergazdákat és azokat akik rá lesznek kényszerítve ezeknek a szoftvernek a használatára.

A Microsoft világban betöltött piacvezető szerepe nem csak úgy lett egyik éjszakáról a másikra. A nagy FSF kampány meg agymosás meg a Mozilla a jófiúk böngészője bullshit ugyan olyan hülyeség mint az hogy a Microsoft szar lehúzza az embereket. A sok rossztapasztalat amit mindig elnyögnek a Microsoftról úgy van megalapozva, hogy még nem próbáltak mást. Majd amikor nem lesz mögöttük a Microsoft helpdesk és support akkor majd visszasírják a szoftverrel vásárolt támogatást. Mert a Windows-ok Officeok árában benne van a teljeskörű támogatás és garancia is. Ha ugyan ezt OpenSource alapokon keressük az jóval többe kerül mint a Microsoft megoldásai (talán a redhat aki megadhatja ezt, de nem vagyok biztos benne hogy nyílt).

A véleményem erősen szubjektív, nem kívánok senkivel vitatkozni. Várom az ész érveket és magyarázatot, mert szeretem tágítani a látókörömet, ha valaki képes szájhabzás nélkül elém rakni egy jól működő alternatívát OpensSource alapokon ingyen minimális kompromisszumukkal akkor én szívesen változtatok a véleményemen. Ja és biztos vannak hülyeségek is a hozzászólásomban, ennek az az oka hogy minimális odafigyeléssel a szemem sarkából gépeltem a gondolataimat. :R

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#84) bambano válasza Namelesske (#83) üzenetére


bambano
titán

oké, hogy elfogult vagy ms irányban, de legalább a cikket nem olvasnád el, amire válaszolsz? nem a windowst akarják lecserélni, hanem az office-t, a nyomtatók támogatása ettől nem változik, mert azt eddig sem az office támogatta.

"Bármilyen nyílt forrás bármilyen ez meg az, gyakorlatilag nincsen support nincsen senki aki foglalkozna veled.": olyan kis cégektől vásárolhatsz linux supportot, mint pl. ibm, hp, redhat, novell... gyakorlatilag az ms-en kívül mindenkitől vehetsz linux supportot.

"Mert a Windows-ok Officeok árában benne van a teljeskörű támogatás és garancia is.": a gépek zömén oem windows van. azoknak az árában NINCS microsoft helpdesk a hátad mögött. azt hiszem, ekkora bakot csak fogalmatlanul lehet lőni, nincs is miről vitatkozni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#85) Youri válasza Namelesske (#83) üzenetére


Youri
veterán

Egy ilyen fröcsögő és korlátolt kommentre ne várj sok konstruktív választ

RTX ON

(#86) daninet


daninet
veterán

Nem lesz gond az átállással, sőt kompatibilitási gondok sem lesznek, mivel egy deka tabulátort vagy sor/oldaltörést, intelligens címkét nem használnak, és így minden gond nélkül megnyitja akár az xlsx-et is az LO. ;]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#87) Namelesske válasza bambano (#84) üzenetére


Namelesske
addikt

VL licence árában sincs? Én még nem láttam hivatalokban OEM Office-t. Csak a brand gépeken láttam OEM XP-ket meg Vistákat.

Ja az véletlenül kimarad, hogy a Tisztaszoftver program megszűnésére is reagáltam, meg az ott olvasott kommentekre is gondoltam itt folytatódik az a topic.

(#85) Youri

Köszi nem gondoltam volna hogy téged érint a komment első fele. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#88) Youri válasza Namelesske (#87) üzenetére


Youri
veterán

Nem érint, nem vettem magamra, csak elolvastam...

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#89) Halálfej Joe válasza ArchElf (#81) üzenetére


Halálfej Joe
tag

Úgy, hogy a lektor leírogatja, hogy a dok 30. oldalának a 4. bekezdés 5. és 6. mondata helyesen: "Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nulla placerat ligula et velit cursus convallis."

Régi fapados módszer, de műxik :)

Jöhet utána PALACSINT.. :) Fűztél te már 16 kByte-os ferritgyűrűs memóriamodult? :) http://youtu.be/mFUcJHqKRuc

(#90) ArchElf válasza Halálfej Joe (#89) üzenetére


ArchElf
addikt

Kívánom, hogy neked ilyen lektorod legyen. Nekem nem ilyen volt.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#91) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

A formátumváltás mindenképpen jó hír, mert az .odf-et teljesen jól kezeli az Office is a 2007 SP2-től (a 2010-es pedig fel is ajánlja telepítés után default formátumnak). A Libre Office-t nemrég próbálgattam, kb. a 2003-as Office-al van egy szinten (kivéve persze a .doc/.docx kezelést). Aki a 2003-ast szokta meg, annak könnyű lesz váltás. Nekem 2007-es Office után eléggé nehézkes a kezelőfelülete, de ha muszáj lenne azzal érettségizni, pár hét alatt biztos át tudnék állni rá.

sweetlou6.wordpress.com

(#92) zseko


zseko
veterán

...Nyitrai Zsolt, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM)
egykori infokommunikációért felelős államtitkára idén júniusban
beszélt arról...

Idén júniusban? Szerintem az már tavaly volt... :)

HR24.hu

(#93) Halálfej Joe válasza Namelesske (#83) üzenetére


Halálfej Joe
tag

"A Microsoft világban betöltött piacvezető szerepe nem csak úgy lett egyik éjszakáról a másikra."

Tudjuk.. Jó marketing, agresszív piacralépés. Korrupcióval biztos nem éltek, állítom... Kizárható :)

"Hosszútávon sokkal több pénzbe fog kerülni"

Ez hülyeség, a piac szelektálni fog. Nem kell majd annyi májkrémszaftos rencergizda. Majd veszik a fáradságot és képzik magukat. LOL. De sz@r lesz kattint button után a terminal a 6-os editorral... (gyk:VI) :))))

"Majd jön az openszósz szoftverek halálos stabilitása."

Neked már volt Linux a kezedben (üzemeltetésre)?

"Oldd meg."
Mi lenne, ha megpróbálnád?
Nem várnád a drájvert, hanem megírnád és megosztanád?
Írtál már valamit? (na, egy ini file-t?)
Informatikus vagy?
Vagy csak azt tudod, hogy hova kell kattintani? :-P

;-)

Jöhet utána PALACSINT.. :) Fűztél te már 16 kByte-os ferritgyűrűs memóriamodult? :) http://youtu.be/mFUcJHqKRuc

(#94) Youri válasza zseko (#92) üzenetére


Youri
veterán

a kétharmad időutazásra is képes, nem tudtad? :D

RTX ON

(#95) Halálfej Joe válasza ArchElf (#90) üzenetére


Halálfej Joe
tag

Nekem 89-ben még ilyen volt:)

Jöhet utána PALACSINT.. :) Fűztél te már 16 kByte-os ferritgyűrűs memóriamodult? :) http://youtu.be/mFUcJHqKRuc

(#96) attila9988 válasza ddekany (#77) üzenetére


attila9988
őstag

de ezeket halandónak való eszközökkel sokkal jobban meg kéne támogatni,

Nehogy azt mond hogy nincs megfelelő szerkesztő latex -hez... Még ha azt mondtad volna hogy tex -hez. Én a texmakerx -et szeretem a legjobban, (az utódja a texstudio valamiért nem igazán akar működni. A saját magadnak definiált környezeteket sem szúrja be rendesen, pedig az nagyon hasznos tud lenni ha sok hasonló jellegű szövegrészre van szükséged), de a vim is remek választás, bár hétköznapi használatra sokan bonyolultnak hiszik.
De hogy csak egyet mondjak ami "nagyibiztos", ott a lyx. Én pont azért nem is szeretem, mert ha egyedi dolgokat akarok, vagy sok csomaggal dolgozom, akkor melós. Illetve a lábjegyzetek sem valami szépen vannak megjelenítve szerkesztés közben. Ezektől eltekintve nagyon gyorsan lehet vele dolgozni, és egy word -nél még mindig 1000x használhatóbb ha 10 oldalnál többet kell írni.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#97) attila9988 válasza Namelesske (#83) üzenetére


attila9988
őstag

Majd jön az openszósz szoftverek halálos stabilitása.

Láttál te már linux -ot? Vagy freebsd -t? Mert ez utóbbi pl eléggé betonbiztos. Nekem a libre sem szokott behalni, csak a java miatt nyekeg néha ezt azt. Jelenleg ugye a base alá is kell a hülye hsql miatt.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#98) Egon válasza ArchElf (#65) üzenetére


Egon
nagyúr

Amúgy a sereg miért maradt ki a szórásból? A NATO megköveteli az MS Office-t?

Az is lehet, de sztem inkább más okai lehetnek... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#99) sh4d0w válasza Namelesske (#83) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

"A Microsoft szoftverei mind minőségben, funkcionalitásban, megbízhatóságban, biztonságban, és kompatibilitásban sokkal jobbak mint az alternatív elérhető a programok."

Ezen röhögni kell, legfőképpen a biztonságot és a kompatibilitást megemlítő részeken. Gondolom a Stuxnetet és a Duqut Linuxra írták, nem Windows-ra... vagy az SQL Slammert. A kompatibilitás olyan jó, hogy Win7-re komplett virtuális XP-t ad a Microsoft egy bizonyos felszereltségtől kezdődően, az Office-ról meg már megállapítottuk a Tisztaszoftveres topicban, hogy csak papíron létezik a kompatibilitása, a valóságban nem.

"Majd jön az openszósz szoftverek halálos stabilitása. Mert ugye lehet mondani hogy a Windows szar, meg stb, de valaki próbálta már nagyiparban az OpenOfficet használni munkában éveken át napi 12 16 órában?"

Mivel több cég hálózatába is belelátok, megállapíthattam, hogy OS-t tekintve az uptime-ok általában magasabbak, mint a Windows szervereken... már ahol van Windows szerver.
Én a munkámban LibreOffice-t használok (előtte OpenOffice-t) és elmondhatom, hogy stabilitási problémába még nem futottam bele, pedig 2010 óta nyílt platformon dolgozom.

"ha valaki képes szájhabzás nélkül elém rakni egy jól működő alternatívát OpensSource alapokon ingyen minimális kompromisszumukkal akkor én szívesen változtatok a véleményemen"

Zentyal. Teljes mértékben képes kiváltani egydomaines AD-t, akár ingyen is. Egyetlen fizetős modul van benne: ha Outlook klienst is akarsz vele, annak a modulja fizetős, de a webes megjelenése (ami egyébként teljesen ugyanolyan, mint a kliensé) annak is ingyenes. Természetesen pénzért igénybe vehetsz külső támogatást, de ez nem kötelező.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#100) fordfairlane válasza ddekany (#72) üzenetére


fordfairlane
veterán

Más szóval, ha nekem nagyon nagy szerepe lenne a munkámban a Wordnek (és nem lennék ODF-re kötelezve), én inkább fizetnék érte, mintsem LibreOfficot használjak.

Ez igaz, csak hogy ez erősen korlátozhatja az interoperabilitást. Ha a partnered tegyük fel régebbi MS Officet használ, nem kötelezheted, hogy vegye meg az általad használt verziót, és használja a meglevővel párhuzamosan. Ingyenes szoftvernél ez mindjárt könnyebbé válik.

x gon' give it to ya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.