Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Marseille199 válasza lenan (#97) üzenetére


Marseille199
senior tag

Mea culpa, költői túlzás volt, de a lényeg érthető :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#102) b.vr válasza Marseille199 (#100) üzenetére


b.vr
őstag

Örök kedvencem amikor egy hasonlat hibáját egy másik (tipikusan autós) hasonlattal próbálják megmutatni :)
Kéne is hoznom erre egy sporthasonlatot :D

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#103) Marseille199 válasza b.vr (#102) üzenetére


Marseille199
senior tag

Hát mert az autókat nagyjából mindenki vágja. :DDD :DDD

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#104) b.vr válasza Marseille199 (#103) üzenetére


b.vr
őstag

Értem én, csak az a baj csak az hogy a hasonlat nem érvelési eszköz hanem magyarázó eszköz :) Ha "nem jön át" vele a magyarázat akkor dobni kell és keresni másikat, de vitatkozni tök fölösleges hasonlatokkal (főleg másik hasonlatok bevetésével) Abból jobb esetben csak véget nem érő vita lesz hogy jó-e a hasonlat, nem jó, miért nem jó, mi lenne jó; rosszabb esetben meg átterelődik a téma és mindenki elkezd belebonyolódni pl. az autókba :)
Itt a 12-40/2.8ban csak azért van mindig megemlítve (lehetett volna a hagyományos 4/3os Zuiko 12-60/2.8-4 is, az is 1000 euro fölött van még most is) mert többen elkezdték a 12-32 meg más sötét, fényerőtlen, kis átfogású kit-obikhoz hasonlítani. Holott itt egy baromi hasznos, elég fényerős ekv. 24-120 általános zoom-átfogásról van szó (a kit-obikkal való összevetésre majd keressen valaki autós hasonlatot :) )
Természetesen a pana 12-35/2.8 és az oly 12-40/2.8 más kategória (árban is! és abban váz nincs benne) ezt le is írtam ebben a topicban is, a másikban is. Mint ahogy azt is, hogy ez a gép nem is ezeknek a leváltására készült, és nem is emiatt lelkes senki.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#105) Parci válasza b.vr (#104) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kár bármihez hasonlítani. mft-n egy ez 12-60/f1,9-3,8 mondjuk, praktikusan inkább hívjuk 12-60/2,0-4,0-nak. tud például 12/2-t és feltehetően 17/2,8-at. és 12-60. innentől kezdve mindenki hasonlítgasson annyit, amennyi jól esik neki, nekem elég lesz majd használni :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#106) b.vr válasza Parci (#105) üzenetére


b.vr
őstag

Úgy is van! :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#107) lenan válasza Parci (#105) üzenetére


lenan
aktív tag

17-nél nincs 2.8, de majdnem :-)

http://www.optyczne.pl/6683-news-Canon_PowerShot_G1_X_Mark_II_w_naszym_r%C4%99kach.html

(#108) ati3x válasza b.vr (#104) üzenetére


ati3x
senior tag

Én azt próbàltam kihozni, hogy biza most az Oly/pana pàrosnak ki kell hozni vmi kitobit hasonló paraméterekkel. Mert most az MFT rendszerben csak ezek a fényerős zumok vannak aranyàron. Eddig tartott a kegyelmi àllapot. Minden bizonnyal a canon obija sem ugy karcol, mint az emlitett mfts fényerős zumok. (persze meglàtjuk) Tehàt a létjogosultsàguk meglessz. Max engedni kell egy kicsit az árból. De kell valami hasonló kitobi mft-re is. Ami lehet kicsit műanyag, meg nem karistol ugy mint az említettek, de hozzàk a canon szintjét. Ez azt jelenti hogy az oly/pana pàrosnak 2 lehetősége van: kihoznak valamit, és megy a levesbe az összes setét kitobi, vagy megy a levesbe az egész mft koncepció...

(#109) ROBOTER válasza lenan (#107) üzenetére


ROBOTER
addikt

Azért rendesen esik a fényerő.

Ugye 85mm eq-nál már f/3.9, ez azért egy 45-ös zuiko-hoz picit soványnak tűnhet. Több, mint két fényérték a különbség. Szóval mindennek megvan a hátulütője.

[ Szerkesztve ]

(#110) Parci válasza lenan (#107) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó hamar besötétedik. sajnos várható volt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#111) Ijk válasza lenan (#107) üzenetére


Ijk
nagyúr

Reméltem hogy 50-en még hozza a 2.8-at, sajnos csodák nincsenek.
Talán majd ha egyszer elkezdenek görbe érzékelőket gyártani.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#112) lenan válasza ROBOTER (#109) üzenetére


lenan
aktív tag

Azért egy ekkora gyösztől nem is igen várható más, persze még így is sokkal jobb mint egy átlagos alapzoom - azért a cserélhető optikás vázaknak is van jövője, csakúgy mint a beépített fixes vázaknak is. Én mondjuk az utóbbit jobban szeretem ennél a canonnál.

(#113) Parci válasza lenan (#112) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a megoldás, hogy az ember átszámolja egy 1"-os szenzorra az "ekv. fényerőt", és úgy már megnyugszik. f1,3-2,6 mondjuk, nyamm, máris nem kell a szotyi rx10 :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#114) k1csi válasza ROBOTER (#109) üzenetére


k1csi
senior tag

Melyik mFT zoom is az amelyik 85mm eq-nál hozza az f/3.9-et? Ja tudom a Pana 35-100 amelyikből eddig lehet egy darabot sem adtak el nálunk...
Persze el lehet kezdeni hasonlítgatni fixekkel is. Kompakt vs. mFT fix.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#115) ROBOTER válasza lenan (#112) üzenetére


ROBOTER
addikt

Sajnos a gyártóknak, és főleg az Olympus alá-felélövési ösztönének köszönhetően alakul ki ez az egész dilemma.

Ha lennének fix 4-es, vagy 2.8-4, 2.8-3.5, 3.5-4.5 objektívek, akkor nem a csúcskompaktokkal versenyezne az m4/3.

Inkább így arra redukálódik, hogy:
kis gép, fix obi, nagy fényerő: MILC
kis gép, UWA: MILC
kis gép, zoom obi, középtartomány (2X-1XXmm): mérlegelés kérdése, csúcskompakt esélyesebb
nem annyira kis gép, pénz nem számít: MILC

De csak meg kell nézni a két bejelentett új M.Zuiko obit:

Ha lesz 300/4 fix a profi kategóriában, ez egyben azt jelenti, hogy soha az életben nem lesz halandónak megfizethető szupertele. Akárcsak a normál 4/3-ban volt. A 300/4 legnagyobb értelme a DSLR 4/3-hoz lett volna, akkor nem csinálták meg, most majd meglesz, amikor 300/4.8 vagy 300/5.6 lenne a jó.

Mindig alá, vagy felé.

5.6-6.3-6.8 végű kompaktokkal versengő zoomok
értelmetlen 2.0 zoomóriások DSLR-hez
a rendszer pozíciójához képest drága 2.8 zoomok MILC-hez

(#116) ROBOTER válasza k1csi (#114) üzenetére


ROBOTER
addikt

Egy 45/1.8 annyira kis méretű, hogy mindenhol el fog férni. A kompaktra viszont nem teszed rá.

(#117) Tin_Shield válasza k1csi (#114) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Canon nem ekv f3.9-es hanem f3.9-es. Ugyan nem pont 85 ekv-nél (ekv 90) és nem pont f3.9-es de kommersz 45-150/175/200 Pana telék f4-ről indulnak. A zoly 40-150 kit tele ekv 80-ról indul és szintén f4-es.

(#118) GP-Sz


GP-Sz
senior tag

Kell :)

(#119) lenan válasza Parci (#113) üzenetére


lenan
aktív tag

Azért a sony nem 120-ig megy hanem jóval tovább, és 120-on kb ugyanazt a bokét hozza. nem igazán a canon párja szerintem, jóval nagyobb, dslr fazon, jóval hosszabb az obija is. ( a szenzora meg kisebb) Se a canonnak, sem a sonynak nincs jelenleg párja.

(#120) k1csi válasza ROBOTER (#116) üzenetére


k1csi
senior tag

Nem mFT helyett tervezek ilyen kompaktot venni, hanem mellé...
Ennek ellenére biztos lenne olyan alkalom amikor, amikor csak a kompakt jönne velem, mint most van olyan, hogy az mFT jön velem és nem a DSLR.

Tin_Shield
Nem értetted (jó én sem tettem oda szmájlit), nem baj. Nyilván nem fogja (nem tudja) egy kompakt a teljes mFT rendszert lefedni. Ha egy hete egy ilyen obi jelent volna meg a m43rumorson mindenki ide meg oda lett volna. Most meg, ó de gyorsan esik a fényerő... Nekem a mércével volt a bajom, hirtelen másak lettek az elvárások ezzel a kompakttal szemben...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#121) |AP|


|AP|
veterán

Én most azon gondolkodom, hogy utazós gépnek ez (nekem) tökéletesebb, mint egy MFT, ami igazából a fényerős fixekkel mutatja meg az erejét. Akkor meg ugye cserélgetni kell, amit nem mindig akar az ember nyaralás, városnézés közben. Ilyenkor viszont megbocsátható a kicsit gyorsabban sötétedő obi.
Az MFT-t viszont sajnálnám elhagyni és ebben nagy szerepe van a 45/1.8-nak (tudom, egy obi miatt talán hülyeség). Így még az is elképzelhető, hogy maradna egy MFT váz (jelenleg GF2, de később leváltva valami akkor olcsóbb használt vázra) portézni, mélységélességgel játszadozni, de utazásokra biztos mindig ez jönne.
Nagyon kíváncsi vagyok az AF-re és a mintaképekre.

(#122) Tin_Shield válasza k1csi (#120) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nekem semmilyen elvárásom nincs, nem én vagyok a célközönség. Az sem zavar, hogy esik fényerő, és az sem hozna különösebben lázba ha mondjuk konstans f2.8 vagy f3.5 lenne (az f2 nyilván irreális elvárás). Persze mint technikai dolog érdekel, kíváncsi vagyok mit tudnak kihozni a Canon mérnökei az átfogás/fényerő/összecsukható felépítés hármasából, pár gyártónak már beletörött a bicskája. Kivétel talán a Pana 12-32, az vállalható, de ugye fele ekkora az átfogással és sokkal setétebben

(#123) Parci válasza lenan (#119) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez így van, de ezzel együtt a canon a teljes zoomtartományon jobb "háttérszeparációs képességgel" (mostantól minden nap kitalálok valami ász kombót erre :DDD) bír, mint a szoní. ami - nekem - egy hoppá!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#124) ROBOTER válasza Parci (#123) üzenetére


ROBOTER
addikt

háttérgranulációs képesség?

(#125) Parci válasza ROBOTER (#124) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bakker, lelőtted a holnapit!!! :O

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#126) ati3x


ati3x
senior tag

Én azon gondolkodom, hogy.. Az om5-re bőven jó lesz egy 12-32. Általános célra bőven jó..És ez méretileg majd egy kategóriába kerül a g1x mkII-el. csak pár mili a különbség.. itt. Persze a mélységélesség nem lesz olyan, meg annyi, de ez van.. Ha pedig az köll, a mélységélesség akkor megy rá a pana 20/1.7.. Értem, én hogy nem zuum, de ha nagyon erőltetjük, lehet akár croppolni is.. Ugye 16 Megapixelböl lehet.. kicsit jobban mint a 13-ból.. No meg a 45/1.8.. Ami ugye azért elég penge obi.. Sőt a 25/1.8 sem az az előzetesek szerint.. Tudom-tudom.. Zuum, zummm de akkor is.. :D Szerintem nem olyan forró ez a téma, mint amilyennek tűnt.. Persze jó "kis" gép lett, azaz nem olyan kicsi.. De a speckói jók..

(#127) b.vr válasza ati3x (#126) üzenetére


b.vr
őstag

"Szerintem nem olyan forró ez a téma, mint amilyennek tűnt.. "

(1) itt a fényerő _nem_ a háttérelmosás miatt fontos (az még az állandó fényerejű 2.8as zoomoknál sem olyan hogy nagyon rá kelljen izgulni, mondjuk a 35-100 kivételével, de az egyébként is tök más tartomány)
Hanem ha rosszabbak a fényviszonyok - pl. este a városban.
(2) ugyanígy a fixek megintcsak nem alternatíva arra a rugalmasságra amit egy zoom kínál
(ezzel nem azt mondom hogy zoom a király (nekem is csak egy van, az is egy célszerszám, az oly 9-18, a többi három fix)
(3) a 12-32-t tényleg el kellene már felejteni az összehasonlításnál :) Mind a fényerő, mint a zoom-tartomány hasznossága annyira különbözik, hogy (... ide mindenki képzeljen el egy neki tetsző autós hasonlatot :D )

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#128) lenan válasza Parci (#123) üzenetére


lenan
aktív tag

de 120 fölött elfogy a háttérgranulációs képessége bakker :-)
(A crop meg a 13 megából elég karcsú, itt konkrétan marad kb 4,7mega 200-ra számolva)

(#129) ati3x válasza b.vr (#127) üzenetére


ati3x
senior tag

Hanem ha rosszabbak a fényviszonyok - pl. este a városban.

Akkor meg ott az EM-5 stabija.. Pláne ha nem a háttérmosás számít.. Persze a téma mozgását ez sem küszöböli ki.. Aztán meg várjuk meg a szenzor tulajdonságait is.. Ugye benne van a pakliban, a Canont ismerve, lehet hogy nem lesz olyan jó a szenzor.. Legalábbis a tükrösöknél az elmult időben hanyagolták a fejlesztést.. Mármint magasabb ison.. Aztán pillanatok alatt redukálódik az optika nyújtotta előny.. Ráadásul még azt sem tudjuk, hogy teljesen nyitva milyen az obi.. Azért én itt látok kockázatokat.. Lehet hogy rekeszelni kell legalább 2.8-ig, ha ez párosítva van a gyengébb magas iso-s érzékenységgel, máris ott vagy, ahol a part szakad.. Persze ez a Worst case scenario.. :) Ennek akár az ellenkezője is bejöhet!! Azaz mindenképp érdekes idők jönnek.. Pláne ha azt vesszük, hogy a sonz is bejelentkezett az A6000-el.. Az sem tűnik elsőre gyenge eresztésnek.. No meg ott az OM10 az MFT vonalon, az új 25/1.8-al, aminek az ára és a mérete se lett vészes.. Képminőségben meg a 75/1.8-al érzik egy ligában.. Aztán ott a sigma "csoda" design gépe is.. Ehhez képest a tükrös vonalon, pláne a belépő-közép kategóriában nem nagy a mozgás..

[ Szerkesztve ]

(#130) b.vr válasza ati3x (#129) üzenetére


b.vr
őstag

olyanokat írsz amiket nem igazán értek hogy jönnek egy témába egy stabis 24-120/2-3.9-cel... :F

mondjuk azt sem értem hogy korábban egyenesen a m43 bedőlését jósolod ha erre nem születik válasz, aztán pedig hogy nem olyan forró ez a téma mint amilyennek tűnik... na mindegy, nekem nem teljesen világos a mondanivalód.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#131) Parci válasza lenan (#128) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na de hol írtam, hogy a 120 mm az egyben 200 mm is? figyelj, ha a canon 200-ig elmenne, akkor a sony egy hülye vicc maradna. a canon csak 120-ig megy, de: sokkal kisebb, sokkal könnyebb, háttérgranulálósabb és sokkal olcsóbb. nekem ennyi elég, hogy a canont válasszam (illetve megvárom az obiról a teszteket). jó a sony, de akkora méretben mégsem, megvárnám, míg a gx7 olcsóbbá válna egy 14-140-nel. és granulálni még rádobnék egy 45/1,8-at.

a sony túl nagy és túl drága, hiába állati penge amúgy.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#132) sideburns


sideburns
aktív tag

Zależność światłosiły od długości ogniskowej obiektywu
24 mm 28 mm 35 mm 50 mm 85 mm 100 mm 120 mm
f/2.0 f/2.8 f/3.2 f/3.5 f/3.9 f/3.9 f/3.9

"Én a Canon G1X MkII "csodaobjektívje" esetében azért kicsit tartok attól, hogy a zoomkart éppen csak megpöccintve máris 2,8 vagy akörüli fényerőnél találjuk magunkat. Ekv. 50mm-en meg már 3,5-nél. Persze ne legyen igazam."
Igazam lett. :(((

(Viszont kettesem van az obi-bingón. ;] )

(#133) Tulku válasza Parci (#131) üzenetére


Tulku
veterán

A fókuszállìtgarós jutubos videöt megnézted ami a polska cikkben van?
Engem kissé megnyugtatott...
És ha ez a masia 85-nél 3.9 letojom mert a megfizethető mct zúm meg 5.6-os.
Videója egyelőre csábos de ez erőst marketingszavú majd életben meglátjuk mennyire fókuszálgat ide-oda bár az előd iy bitang jó volt videön...

[ Szerkesztve ]

(#134) Parci válasza sideburns (#132) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez van. minden bizonnyal kétszer ekkora lenne az üveg, ha nem esne ilyen gyorsan a fényerő. csak arra tudok gondolni, hogy még mindig elég hasonló lesz a zuiko 12-60-hoz, oszt azzal is együtt lehetett élni. persze az is benne van a pakliban, hogy nem csak sötét, hanem vacak is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#135) Sn00k válasza Peat;) (#77) üzenetére


Sn00k
veterán

Tudsz jobbat mondani ebben a kategóriában ? Lassan nekem is kéne gépet venni, bár nincs nagy fotós tudásom, de azt mondták ez a nikon P520 elég jó kis masina... :U

3njoy the Lif3

(#136) Peat;) válasza Sn00k (#135) üzenetére


Peat;)
veterán

Nem értek a bridge készülékekhez, meg én is csak amatőr vagyok. Van gépajánló topik a ph!-n, oda írd be a pontos igényeidet, mit mikor hogy fotóznál legtöbbször és akkor tanácsolnak valamit. Adatlapja alapján nem nagy szám ez a nikon, de csak egy dolog az adatlap.

(#137) |AP|


|AP|
veterán

Nem tűnik olyan vészesnek ez az AF:

[link]
[link]

(#138) Parci válasza |AP| (#137) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nincs gond az af-fel. az obi a nagy kérdés. az már kiderült, hogy inkább f3,9, mint bármi más :U, még kérdés, hogy hogyan granulál.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#139) Tulku válasza |AP| (#137) üzenetére


Tulku
veterán

Teljesen vállalható az af valahol az xz2 és az lx7 között...ez nem lesz akadály.
Én nem hiszem hogy olyan rossz lenne az obija ami vállalhatatlanná tenné számomra...azt hiszem elkezdhetem gyüjtögetni :)

(#140) ROBOTER


ROBOTER
addikt

BH-nál kiírták az árát a keresőnek, 300USD, szóval azzal együtt nem biztos, hogy annyira nagy biznisz.

[ Szerkesztve ]

(#141) k1csi válasza ROBOTER (#140) üzenetére


k1csi
senior tag

Szóval 21 dolcsival drágább mint a VF4 a BH-nál...
Ami igazán zavar, hogy ahány rendszer annyi külső kereső verzió, holott vsz. az összes alapja egész hasonló lehet.
Nem mintha rohannék venni.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#142) b.vr válasza ROBOTER (#140) üzenetére


b.vr
őstag

sajna ezek mindig borzalmas drágák a csúcskompaktokhoz (én az RX-100 mkII-nél néztem hogy szinte összemérhető az alapgéppel, 620 usd vs. 450... Mondjuk annak a gépnek alapvető lényege hogy nagyon pici, viszont ebbből a canonból vagy valamelyik utódot, vagy akár egy leendő konkurenst csak kihoznak majd beépített EVF-fel, az sem baj ha kicsit nagyobb. Bár talán közel ekkorában is meg lehetne oldani)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#143) Ijk válasza b.vr (#142) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én egy ekv. 35 vagy 50-es f2-es kitolós obis kompaktnak örülnék, ricoh gr méretben.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#144) solaris17


solaris17
aktív tag

A visszahajtható lcd zseniális, lehet levagyok maradva, de máshol én még nem láttam ilyet. ( csak camcordereknél )

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#145) scarabaeus válasza solaris17 (#144) üzenetére


scarabaeus
őstag

Pedig igen elterjedt.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#146) ROBOTER válasza k1csi (#141) üzenetére


ROBOTER
addikt

Csak tudod ez már összesen 1100$, és ha ez nagyjából ennyi EUR-ban, akkor közel áll egy E-M10 árához egy fix obival. Ami bár nem zoom, de nem is f/3.9.

(#147) FEDman válasza ROBOTER (#146) üzenetére


FEDman
addikt

Hát igen, durván odatette magát a Canon ezzel a kompakttal, de azért igazi telitalálat akkor lett volna ha beépített EVF-et is kap. Ez így kicsit olyan egyik szemem sír a másik nevet.
Mert hát a legnagyobb előnye ennek a cuccnak a mérete, de ha kell az EVF akkor azzal együtt már se nem kicsi, se nem jó árú.

(#148) Parci válasza FEDman (#147) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt majd legközelebb, én lemondok róla. nekem, ha már evf, akkor az x-t1-é kell.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#149) sideburns válasza ROBOTER (#146) üzenetére


sideburns
aktív tag

"Ennyiért már xyz-t lehet venni..."
komolyan megint itt tartunk? Ne már. :((

(#150) ROBOTER válasza sideburns (#149) üzenetére


ROBOTER
addikt

He?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.