Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) k1csi


k1csi
senior tag

Ha őszig nem jön szimpatikusabb nagyszenzoros kompakt megvan mire váltom a korosodó kb. 10 éves kompaktom.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#2) pilóta


pilóta
nagyúr

Nagyon szimpatikus az egész, de azért a tesztképekre kíváncsi leszek (mármint nem a gyári sample fotókra...).

Viszont az az ordenáré keret az LCD körül valami vicc? :F

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) madgie válasza pilóta (#2) üzenetére


madgie
titán

Biztos ccfl megvilágítású a löcödö :))

(#4) HThomas


HThomas
senior tag

Jó kis gépnek tűnik, kár, hogy egy EVF a sarokba már nem fért bele...

(#5) k1csi válasza HThomas (#4) üzenetére


k1csi
senior tag

Igen, ha sarokba tettek volna egy EVF-et tényleg nem lehetett volna belekötni.
No de majd a mark III-ba vagy IV-be, hiszen oda is kell valamit hagyni...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#6) pilóta válasza madgie (#3) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hacsakúgynem :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7) b.vr válasza HThomas (#4) üzenetére


b.vr
őstag

Igen, ebből a gépből (vagy valamelyik utódjából(konkurenséből) már tényleg csak az EVF és a mechanikus zoom hiányolható.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#8) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

800$~800€ +vám+áfa

(#9) Warter


Warter
őstag

ritka ronda féltégla.

(#10) d4d


d4d
tag

Érdemes ilyet venni MILC helyett? Eddig az Olympus E-PL5 (14-42mm) a befutó kicsit kevesebb mint 130e-ért. Régi PowerShot A630-ról váltanék és elsősorban a képminőség érdekel, nem a különféle extra szolgáltatások (pl wi-fi)

elemlampa.blog.hu

(#11) MrChris válasza d4d (#10) üzenetére


MrChris
nagyúr

ha a gép lefedi az igényeid ez a befutó.

(#12) Elpresidente válasza gekkoXT (#8) üzenetére


Elpresidente
tag

mutass lécci olyan terméket, ahol ez az árképzés érvényesül. Tényleg csak egy példát kérnék.
Az 1 USD =1 EUR igaz, de még a vám és az ÁFA is hozzájönne?
Szerintem itt is igaz, hogy az USD ár nettóban van megadva, míg az EUR ár bruttó szokott lenni.

Xbox gamertag: goserHU

(#13) b.vr válasza d4d (#10) üzenetére


b.vr
őstag

"Érdemes ilyet venni MILC helyett? Eddig az Olympus E-PL5 (14-42mm) a befutó kicsit kevesebb mint 130e-ért."

Nem egyszerű kérdés. Mondjuk én biztos nem vennék EVF nélküli gépet kitobival 130k-ért (mégha az e-pl5-ben a legjobb szenzor is van. Ez nekem ennyit bőven nem érne, ha azt látnám mi másra költhetném a különbséget. De ezt Neked kell végiggondolod, esetleg rákérdezni az ajánlós topicban)

Szóval ez a gép szerintem annak igazán jó (leszámítva aki másodváznak szeretné) aki mondjuk egy nyaraláson, csoportos kiránduláson nem akar obi-cserével szórakozni, ott ez a gyakorlatilag azonos szenzormérethez készült, stabilizált, fényerős 24-120 mm aranyat érhet (ha nem gond az EVF hiánya)

Persze a fixekkel még ennél is izgalmasabb látványvilágot lehet kihozni, de még a jó ár/érték arányúak is használtan 70-80tól kezdődnek (20/1.7, 45/1.8), többet is szeretnél majd, cserélgetni is kell...

Szóval ha ennek a kompaktnak az induló ára nem zavar, és jól használható zoomot szeretnél, akkor abszolut érdemes, mert m43on belül e fölött már csak egy 12-35 vagy 12-40nel szerelt gép lenne, de ott csak az obi jóval többe kerülne váz nélkül mint itt a komplett cucc.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#14) d4d válasza b.vr (#13) üzenetére


d4d
tag

Megmondom azt se tudom hogy az "EVF" mire jó nekem és hogy kell-e :U azt tudom hogy a mostani PowerShot A630 elég (nagyobb látószög azért jól jönne) én képminőségbe (meg néha videóznék is) szeretnék jó nagyot előre lépni ezért néztem a MILC-eket. Az Olympust többen ajánlották, meg ehhez lenne kedvezményem is. Az E-M10 is nagyon tetszene, de az már húzós árban. Azt jól értem, hogy ez a Canon képminőségben tudja azt amit a MILC-ek? csak annyi hogy itt nem cserélhető az objektív (ez nem különösebben fontos, bár ki tudja lehet jól jönne később). Főleg közeli tárgyakat fotózok 10-20-30cm-ről és éjszaka is használnám, plusz átlagos dolgokhoz, állatkert és társai :)

szerk. ja ok, megvan az EVF.. az LCD-t használnám, úgyhogy ennek a hiányát szerintem kibírom.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#15) b.vr válasza d4d (#14) üzenetére


b.vr
őstag

A szenzor maga méretre kicsit még nagyobb is mint a m4/3, így ott (elvileg) nem lesz hátrányban (de várjuk meg a részletes teszteket) Plusz itt az a poén, hogy ahogy írtam is, az olcsó obik m4/3-ra kisebbb átfogásúak, 28mmről indulnak és főleg sötétek. Kivéve a két állandó 2.8 fényerejűt, amelyek persze nagyon tutik, de 1.000 usd/eur önmagában csak az obi (állandó 2.8 fényerő, de csak ekv. 80mm-ig, nem 120ig)
Hogy Neked mi a fontos, azt Te tudod. De érdemes átnézned a géptanácsadó topicba.
(az e-pl5 szenzor annyival nem jobb mint amennyivel drágább. Én biztos obit vennék a különbözetből. De ez én vagyok)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#16) Peat;)


Peat;)
veterán

Akkor mos adjanak ki egy ilyen érzékelős kompaktot olympus stylus 1 vázzal(kinézettel), evf-el és legfőképp objektívvel. Akkor elégedett lennék.

;]

[ Szerkesztve ]

(#17) EFT válasza d4d (#14) üzenetére


EFT
tag

Ha nincs szükséged pl. egy ekv. 35-40mm körüli fényerős fixre, amit felcsavarhatsz fényszegény környezetben vaku nélküli fotókhoz, akkor (főleg más kompaktok helyett) nagyon jó választás lehet. A zoom átfogása ideális, fényere kiemelkedően jó, ebben a méretben és átfogásban. Igény szerint lehet rá pakolni külső vakut is, ha szebb vakus képeket szeretnél.
Az árazásnál az elődmodell árazását érdemes megnézni. Az is 800USD volt, az EU-ban 750EUR-t kértek érte.
Persze ez csak találgatás, meg kell várni az ezzel kapcsolatos hivatalos bejelentést.

(#18) bteebi


bteebi
veterán

Az a 1,5" hogy jön ki? :U

Jó kis gép, bár a videós képességein is csiszolhattak volna még egy keveset. Amúgy ha már ennyiféle képarányt támogat, akkor a 16:9 is igazán beleférhetett volna. Az ára meg... hát elég ütős lett :). Régen a Canon csúcskompaktok - érzésre - $500 körüli áron voltak kaphatóak. Persze ennek is fog majd csökkenni az ára, de szerintem rá is fér.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#19) Warter válasza Elpresidente (#12) üzenetére


Warter
őstag

Kb az összes Mac-nél ez érvényesül.

(#20) pilóta válasza bteebi (#18) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az a 1,5" hogy jön ki?

Hogyhogyhogy? Ekkorát gyártottak...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#21) bteebi válasza pilóta (#20) üzenetére


bteebi
veterán

I mean, nem ennyi az átmérője, mert az 23,4 mm, ami <1". Szóval elírták-e, vagy én értelmezem rosszul? (Gondolom utóbbi.)

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#22) EFT válasza bteebi (#18) üzenetére


EFT
tag

Kb. akkora, mint az elődje.
További infók itt.

(#23) pilóta válasza bteebi (#21) üzenetére


pilóta
nagyúr

Na ez mondjuk tényleg érdekes, mert most nézem, hogy az 1"-os szenzorok is 13.2 X 8.8 mm-esek, és az meg 15,8 mm, ami szintén nem egy col...

Be kéne már tiltani ezt sok hülye angolszász mértékegységet a ..csába, mert még ők se értik :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#24) Elpresidente válasza Warter (#19) üzenetére


Elpresidente
tag

Hát nem tudom. Legolcsóbb Macbook Air 999 USD nettó, nálunk ugyanaz 309.990 HUF bruttó. Ez az ár kb. 1000 EUR, idáig rendben is vagyunk. Az általam kifogásolt árképzés esetében a 309.990 HUF árhoz még hozzájönne a vám és az ÁFA, de ezeket az ár már tartalmazza.

[ Szerkesztve ]

Xbox gamertag: goserHU

(#25) Gondwana


Gondwana
addikt

Némá' Kanonék is haladnak a mikro4/3 felé! Szééép!
Az megint más, hogy marketingesek matekból lecsüccs, mert ez biza egy 4/3-os szenzor, még a GH1-emben is nagyobb van (18.9x14.5mm, itt meg 18.7x14mm).
Persze, tudom, a hivatalos kamera-szabvány a cső befogaló-méretét és nem a képmezőét tartalmazza, de hát akkor is...
Azzal persze tisztában vagyok, hogy megint nem új szenzort látunk, hanem méretrevágott félskart 7D-szenzorokat pakolják ide.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#26) k1csi válasza d4d (#14) üzenetére


k1csi
senior tag

A legfontosabb kérdés, hogy később szeretnél-e más obit is, mert ugye itt nincs csere.
Ha nem, ez jó cucc lesz, de kb. nyár elején.
Ha akarsz más obit akkor a MILC (mert az cserélhető obis).

Viszont egy kicsit utána kellene olvass, úgy nehéz jól választani ha még az alapfogalmak mint EVF se megy. Nem fogjuk kitalálni (de még te sem!), hogy mit szeretnél.

Vsz. kitobis mFT-nél jobb, de ugye tesztet még nem láttunk...

[ Szerkesztve ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#27) Ijk


Ijk
nagyúr

Speckók alapján piszok jó kis gép ez, még telén is egész jó fényerővel bír, kitobikat lazán veri.
Sokan cserélhető obis gépeket vesznek kitobival, és le sem veszik róla soha. Abban az esetben ez sokkal jobb vétel.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#28) d4d válasza EFT (#17) üzenetére


d4d
tag

"Ha nincs szükséged pl. egy ekv. 35-40mm körüli fényerős fixre"

Rengeteg képet készítek de az a probléma, hogy magával a fotós témával v kifejezésekkel kapcsolatban nem vagyok teljesen képben, így ez a 35-40mm körüli fényerős fix most nem mond túl sokat. Nem akarok tovább offolni itt, de akkor még egy utolsót ha megengedtek. Példákat tudok mutatni, hogy hogy és mire használom a mostani gépet. Vakut sose használtam, éjszaka is fényképezek, de állványról, ritkábban használnám a focus stacking technikát is, a kihajtható forgatható lcd-t nagyon megszoktam, néhány példa kép,

kép1 kép2 kép3 kép4 kép5 kép6

Árban max 150ig tudok elmenni e fölött (max 200e) csak nagyon indokolt esetben, egyelőre mint írtam az Olympus E-PL5-nél (14-42 127e v dupla kitben + 40-150mm 160-170e körül) lyukadtam ki.

elemlampa.blog.hu

(#29) Tulku válasza Ijk (#27) üzenetére


Tulku
veterán

"Sokan cserélhető obis gépeket vesznek kitobival, és le sem veszik róla soha. "

Pontosan!
Tegyük még hozzá hogy ez nem is egy szokvány kitobi...

Ha erre tesznek egy evf-et akkor ötös!

(#30) Marseille199 válasza d4d (#28) üzenetére


Marseille199
senior tag

Hohóó, te ezekkel foglalkozol? Nincs valami honlapod vagy ilyesmi? Privátban jöhetne :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#31) Warter válasza Elpresidente (#24) üzenetére


Warter
őstag

Jogos, kérdés, hogy fog ez alakulni az euró-forint változásával. :)

(#32) Byk01 válasza d4d (#28) üzenetére


Byk01
senior tag

Ha a 200e is nagyon indokolt, akkor erre a gépre még várhatsz, mert mint már írták, a kezdő ára a 800 euro környékén lesz, ami bizony jelenleg inkább 250, mint 240 db ezres.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#33) Monya78


Monya78
veterán

Hír hallatára komolyan elgondolkoztam hogy az FF váz alól eladom a 24-105mm F4-et mint "nyaralós" obit.
Azért a teszteket még megvárom :B

(#34) wolfman


wolfman
veterán

Az a 3”-os kijelző úgy látom lehetett volna bátran 5"-os is. :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#35) Ijk válasza Tulku (#29) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ráadásul piaci viszonylatban megéri az árát. Vegyük mondjuk az érzékelőt mintha m43 lenne, a pana 12-35 f2.8 360 lepedő környékén mozog és az csak az objektív. Gondolom ennek azért nem f2.8-as fényereje van ekv. 70mm-en, de cserébe elmegy 120-ig. Brutálisan jó cucc, persze azért kíváncsi leszek a tesztekre, tapasztalatokra.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#36) Peat;) válasza d4d (#28) üzenetére


Peat;)
veterán

Várd meg a tapasztalatokat, ha elegendő lesz a gép tudása akkor ezt vásárold meg amikor normalizálódik az ára. Tök fölösleges a MILC ha nem használod ki a cserélhető objektíveket(ha meg kihasználod akkor belépsz a pénztemető játékba), márpedig úgy néz ki neked a G1 X obija alapvetően pont megfelel. Én MILC tulaj vagyok, de szeretnék egy csúcs kompaktra átváltani amikor születik az igényeimnek megfelelő, csak én 8x-10x zoomra is vágyom ami ezt nehézzé teszi. (G1 X-ben 5x-ös van)

(#37) d4d válasza Peat;) (#36) üzenetére


d4d
tag

Ok, én elsősorban a képminőség jelentős javulása miatt akartam továbblépni MILC-re, szóval ha egy ilyen csúcskompakt ugyanazt tudja ilyen téren, akkor ok. Ha az itthoni ára is megáll nettó 200k-ba akkor talán belefér.. ebben a kategóriában mik vannak még amit érdemes megnézni?

elemlampa.blog.hu

(#38) Tulku válasza Ijk (#35) üzenetére


Tulku
veterán

Túl szép hogy igaz legyen... :D
Ìgy van várjunk...remélem azért április előtt látunk teszteket mert tűkön ülök...

(#39) b.vr válasza Peat;) (#36) üzenetére


b.vr
őstag

"szeretnék egy csúcs kompaktra átváltani amikor születik az igényeimnek megfelelő, csak én 8x-10x zoomra is vágyom ami ezt nehézzé teszi."
sony rx10. 1" senzor, 24-200/2.8 , kb. 8x állandó induló fényerejű zoom. Persze ára is van meg mérete, de hát ez ezzel jár :)
(jó, ez persze tipikus bridge, de nagy szenzor plusz fényerős nagy átfogású zoom, ez nem lesz sosem kicsi)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#40) vond


vond
MODERÁTOR

Én meg a Pana FZ200-ba szeretnék egy ekkora szenzort, s nem kell (így nem is lehet) kisfilmes 600mm, bőven elég lenne 200 körül. Funkciókat, kezelést, mindent egybevetve a családnak ez lenne a legtökéletesebb. Az FZ200 is az lenne, ha nem egy fostalicska 1/2,33" szenzor lapulna benne.

Jó, ott van a Sony RX10, de mennyiért? :)

Ez az új Canon egy kicsit elgondolkodtatott, bár nekünk sok lesz ez az ár, meg ugye azt sem tudni még, hogy mit tud majd mutatni pl. videózásban, egyéb dolgokban.

(#41) Ijk: Ja-ja, közben eszembe jutott, hogy azt is nézegettem. De 370 kilóért? Az nagyon durva. Legalábbis nekem... :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#41) Ijk válasza vond (#40) üzenetére


Ijk
nagyúr

Pont előtted említett sony rx-10 neked lett kitalálva.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#42) b.vr válasza vond (#40) üzenetére


b.vr
őstag

Akkor még egyszer: Sony rx10 :)

(#41) Ijk : közben megelőztél :) )

1,5"os, 4/3os, stb. szenzorra szerintem teljesen irreális elvárás egy fényerős 24-200 (vagy hasonló) zoom (nem fizikailag, hanem gazdaságilag és méretileg)

szerk:
"Jó, ott van a Sony RX10, de mennyiért? :)"

És akkor ha Te ugyanezt szeretnéd csak még jóval nagyobb szenzorhoz, az szerinted olcsóbb tud lenni? :)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#43) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Kezd alakulni egy új kategória :K

Hogy 4/3, 1,5" vagy APS-C a szenzor mérete - kéretik nem megenni a hozzászólás íróját! - szinte mindegy. A lényeg, hogy maga a kivitel kompakt - méret és súly -, az objektív pedig amellett, hogy fényerős, elfogadható zoomot, makrót kínál.
Én egy 24-150, f2,8-4,0 obival felszerelt, Oly PL-5 tudásával rendelkező kompakttal maximálisan meg lennék elégedve, persze baráti, 5-600$-os árfekvésben.
És tényleg arra használnám, amire való: mindig nálam lennel és ha úgy adódna, hogy van téma, akkor lemerítve vinném haza az aksiját, kell ennél több?

Tehát várom a konkurencia válaszát, utána "kőtekezem" :C

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#44) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Szenzorméretekről itt:[link] minden!

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#45) Peat;) válasza b.vr (#39) üzenetére


Peat;)
veterán

Az meghaladja az épelméjű költekezési keretemet, egyébként meg igazad van, nagyon tetszik a gép, nagyon egyben van, bár kicsit nagy de még ezt is elnézném. Engem nem igazán érdekel hogy mi milyen fajta, kompakt, m4/3, csak minél egyszerűbben fedje le az igényeimet.
Mondjuk ha ez a canon tényleg 800 eur lesz és közben csökkene kicsit rx10 ára már nincs is nagy különbség, ki kell várni mi hogyan alakul.

(#46) vond válasza b.vr (#42) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az FZ200 is túlárazott, de az RX10 még durvábban. Nehogymá' egy kétszer-háromszor akkora szenzor miatt (ha majd' minden más ugyanolyan) háromszor annyiba kell kerüljön egy gép.

(#47) Ijk: A kétszer-háromszor akkora szenzorhoz kicsit komolyabb objektívet kell csiszolgatni, főleg ugyanazzal a fényerővel. Ráadásul nincs igazán konkurens típus a piacon. - Szerintem leginkább ezért fog olyan vastagon az a ceruza.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#47) Ijk válasza vond (#46) üzenetére


Ijk
nagyúr

A kétszer-háromszor akkora szenzorhoz kicsit komolyabb objektívet kell csiszolgatni, főleg ugyanazzal a fényerővel. Ráadásul nincs igazán konkurens típus a piacon.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#48) Monya78


Monya78
veterán

Camerasize oldalra is feldobták a gépet

Pl. néhány géppel összehasonlítva: [link]

[ Szerkesztve ]

(#49) pilóta válasza Vitamincsiga (#44) üzenetére


pilóta
nagyúr

De ez még mindíg nem magyarázza meg, hogy mitől 1,5" ez a szenzor, mert 1,5" az 38,1 mm, és ennek semmilyen dimneziója sem akkora...(hacsak nem ilyen vastag :D).

Aki él és nem boldog, az téved!

(#50) kutga


kutga
nagyúr

elmaradt az amúgy sem túl nagy becsben tartott optikai kereső

Nem értem ezt miért hagyják le a mostanság megjelent kompaktokról, én elképzelni sem tudom hogy a hátsó LCD-n komponáljak, azt csak visszanézésre használom.

Let the Zone take me if I am.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.