Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Parci válasza ROBOTER (#146) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sajnos a baromi gyorsan sötétedő obinak én sem örülök :( az evf nem vág mellbe annyira, mindenki hülyén árazza, nem számítottam semmi jóra. úgy sem venném meg hozzá.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#152) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

ezt láttátok? van benne pár érdekes infó. például az egyik, hogy európában eleve a nagyobb gripes verziót fogják árusítani (hurrá).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#153) |AP| válasza Parci (#152) üzenetére


|AP|
veterán

mindig elbizonytalanít ez a gép. Tudom, hogy utazós, nyaralós gépnek ez lenne a tökéletes. A gyorsan sötétedő obi ellenére is.
M4/3-hoz viszonyítva: az átfogás ideális, és a fényerő még így is jobb, mint egy kitobinál (sőt, kitobi ilyen átfogással nem is létezik). Utazáskor viszont általában nincs gond a fénnyel, az obicserélgetéssel annál inkább.
A M4/3 mellett a fényerős fixek szólnak... van egy olyan forgatókönyvem is, hogy egyszer lesz egy ilyenem mindenhová hurcolós gépnek, a meglévő m43-os obik alá meg egy darabig megmarad a GF2, aztán legfeljebb egyszer le lesz cserélve az aktuálisan 50-ért kapható legjobb vázra.

(#154) Parci válasza |AP| (#153) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a saját tapasztalatom az, hogy aztán csak utazós gépként használom, és a nálam lévő 20/1,7-et sem teszem fel. így bár elméletileg helyeselnék, a gyakorlatban végül sosem álltam rá igazán a fixekre, hiába voltak nálam. akkor viszont nem rossz ez a canon, ha jól rajzol az obi. a racionális döntés nekem ez (vagy egy stylus 1), a szerelem meg a fuji x-t1.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#155) |AP| válasza Parci (#154) üzenetére


|AP|
veterán

tudom hülyeség, de a 45/1.8-nak annyira megszerettem a képét, hogy már emiatt az egy obi miatt is tartanék otthon -ha mást nem egy olcsóbb- m43 vázat.
De nagy valószínűséggel mindenhová a Canon jönne velem, a 45/1.8 meg jó lenne otthonra családi portrézni, ilyesmi.

(#156) Parci válasza |AP| (#155) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kell mögé majd egy e-pm2 ötvené' (ez reális célkitűzés is), akkor van egy stabis, kompakt, egyszerű dof-rombolód, meg a canon. de én tuti nem szórakoznék kétféle raw fájlokkal, aksival stb.

de egyébként nem hülyeség, ha szereted, azt kell használni. lehet, hogy akkor inkább a 14-150-re gyúrnék a 45-ös mellé, meg valami kikukázott om-d vázra idővel.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#157) Dotahpakeb


Dotahpakeb
csendes tag

[link]

Ezzel a galériasorozattal a G1X 2 felsült. Valósággal cikivé avanzsálódott. Füst meg a láng reveláció. :(((

(#158) k1csi válasza Dotahpakeb (#157) üzenetére


k1csi
senior tag

Miért is? :F
Persze lehet csak nem fogtam mit szerettél volna írni...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#159) Tin_Shield válasza k1csi (#158) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Lehet nincs elragadtatva a képektől. Én sem vagyok. Ez egy negyedmillás gép, ennyiért jobbat várnék. (persze megvárnék még néhány tesztet mielőtt sommás véleményt nyilvánítanék)

(#160) k1csi válasza Tin_Shield (#159) üzenetére


k1csi
senior tag

Most egy kicsit tegyük félre az árat, mert mint minden új csúcskompaktnak vagy bármilyen fotós cuccnak ennek is el van szállva a bevezető ára (ebbe az árba a külön vagyonokért árul EVF is simán be kellene férjen).

Nem állítom, hogy nincs rossz kép a galériában (pl. a szobrosnál valami nagyon félre ment) viszont ez egy kompakt ami ha zsebben nem is, de kabátzsebben már elfér és amit eddig láttam számomra teljesen elfogadható képeket lehet vele csinálni akár ISO8000-en meg ISO12800-on (hogy itt is legyen egy példa pl. a fekvő koncertes) + van egy elég jól használható gyutáv tartománya is (elfogadható fényerővel).

Persze nem azt akarom mondani, hogy nagyon jó ár/értékkel bír, hiszen pl. a szenzor kicsit elmarad a mai csúcsszenzoroktól különösen alacsony ISO-s dinamikában (és nem igazán tudott fejleszteni az elődjéhez képest a Canon):
DXOmark

G1XmkII vs előd vs EM10

Az optika is ekv. 28mm-re már f/2.8-ra esik vissza fényerőben, de onnan már egész jól tartja magát (kb. középen az ekv. fényerős ábrán).

Viszont én nem lennék képes ilyen sommás véleményt alkotni ezek a képek alapján.

Pl. korábban az mFT topikban linkeltem egy oldalt ahol az optika felbontását tesztelték ott sem tudtam eldönteni, hogy decenteres az obi (nagylátó részen inkább a bal felső rész jó, telén meg inkább a jobb alsó) vagy szimplán felületes volt a teszt.

Röviden: Ez a kompakt simán hasonlítható pl. a Sony RX100MII-hoz ami szintén hasonló áron nyitott (ma sem sokkal olcsóbb) és nem látom pl. mivel készítene rosszabb képeket. Van ahol az egyik gép jobb, valahol a másik összességében kb. azonos szinten (és árban) vannak.

De nem ragoznám, már egy ideje tényleg a bőség zavara van. Akinek pixelbuzulós szinten jobb fotók kellenek lehet venni pl. Fujit, mFT-t, DSLR-t stb. Ott másfajta kompromisszumok vannak (ár, méret stb). Ennél megint más.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#161) |AP| válasza k1csi (#160) üzenetére


|AP|
veterán

a végső ítélet előtt azért azt is megnézném mit lehet a RAW-okból kihozni. A jpg-k valóban nem az igaziak, de ez lehet az elbénázott jpg motor miatt is.

(#162) Parci válasza k1csi (#160) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a szenzorral biztosan nincs semmi gond, az fórumos izélés. az obi viszont nekem is közepesnek tűnik, sajnos.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#163) Dotahpakeb válasza k1csi (#160) üzenetére


Dotahpakeb
csendes tag

Az én véleményem sommás. Mert így látom: túlélesített, gyenge lapos színmélység, szűkös dinamika átfogás. Eleve ez olyan benyomás, amiről rögtön arra tudok gondolni, h ingyen se. Nagy szenzoros képességet akarok látni, nem kompakt képsorozatot. Sorolhatnék ezen az áron tucatnyi fgépet, ami ingerelne előbb vásárlásra. A fényerős tetszetős alapzóm dof előnye pedig a gyakorlatban szinte hanyagolható. Talán iso-ban tovább megy. De ennél fogva engem nem is érdekel. A RAW lehet még megmentője a cuccnak, ámbár egyre kényelmetlenebb ennek a használata a mai jpeg mezőnyben.

[ Szerkesztve ]

(#164) Ijk válasza k1csi (#160) üzenetére


Ijk
nagyúr

Raw fájlok jók lennének, mondjuk én nikonos vagyok, capture nx-hez idomítva. Szerintem egyszerűen túl magas a képek kontrasztja. Bár lehet hogy ezzel el akarnak valami hibát fedni (tipikusan a mobilos képeket húzzák meg, mivel a körömhegynyi optika kontrasztja csapnivaló). Mondjuk én már a d200-on is low kontrasztra állítottam a feldolgozást, a normál még ott is soknak tűnik, de nem annyira mint ezeknél a képeknél.

Egyébként nem pixel kukkolásról van szó, hanem például kicsit mézesmadzag az f2-es induló fényerő, aztán kicsit pöttyintesz a zoomon, máris f2.8-on vagy. Ennek ellenére még így is jó a fényereje. De egyszer megléphetné valamelyik gyártó hogy például egy ilyen érzékelő elé egy fix f2-es ekv 24-70-es obit hegeszt, tudom jóval nagyobb lenne, de örülnék egy kisebb méretű váznak ami csere nélkül kiváltja a 18-70-em, 35 f1.8-at és 50 f1.8-at. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#165) k1csi válasza Dotahpakeb (#163) üzenetére


k1csi
senior tag

Sorolhatnék ezen az áron tucatnyi fgépet, ami ingerelne előbb vásárlásra.

Mivel év vége előtt szeretnék valamit ebben a kategóriában (nagyszenzoros, fényerős csúcskompakt) kíváncsian várom a listát, de tényleg (lehetőleg tudjon 24mm ekv. gyutávot).
SLR/DSLR rendszerem már van egy ideje, szóval az nem érdekel.
MILC kategóriában is fel vagyok szerelve (mFT), szóval azokat a tippeket is kihagynám.

Ne gyere azzal, hogy ezek mellett nincs szükség erre a kategóriára. Nekem van olyan alkalom, amikor jó lenne (ez akár lehet személyes preferencia is). Pl. legutóbbi síelésnél (nem ez lenne az egyetlen alkalom, ne korlátozzuk le erre) a DSLR a kocsiig sem jutott el (induláskor). A MILC a hegylábáig jutott, onnan a 10 éves kompakt jött velünk (azt sem én vittem jó okkal, de most lényegtelen).

A többi gépet is megnéztem többek között azon a Japán oldalon is amit linkeltem, olyan hatalmas különbséget nem láttam, de lehet a szememmel vagy a monitorjaimmal van a baj...

Szóval ez is kb. azt hozza mint a többi a kategóriában. Hogy ez miért lenne ciki azt nem látom, erről nem diskurálnék mélyebben mert nem éri meg a ráfordított időt.

Ijk
Annyira RAW fájlokkal nem vacakolnék, annál a szobros képnél sem tartom semmivel használhatóbbnak a feldolgozottat mégha pl. kevesebb is a vignetta stb.
Egyébként én is min. végig f/1.0 nagyszenzoros kompaktot szeretnék ekv. 24-200 gyutávval valamivel kisebb méretben max. ötvené' stb., de mivel ilyen nincs (valaki szóljon má' ha mégis lát egyet) próbálok valami más kompromisszumot találni (nem állítom, hogy ezzel a géppel sikerülne...)

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#166) Ijk válasza k1csi (#165) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mobiltelefon, az mindig kéznél van. ;]
Én már szerencsére rég eljutottam oda hogy nem kell mindent lefényképezni. Ha mégis akkor ott van a zsebemben az N8. Szerintem teljesen mindegy mekkora, a fényképezőgép egy plusz eszköz ami úgysem lesz mindig nálam. Ha elmennék síelni, akkor síelnék. És esetleg rászánnék egy délutánt hogy fényképezek, de akkor csak a fényképezés, megfelelő eszközökkel.
Sajnos a témák nagyon ritkán jönnek maguktól. Nekünk kell elmenni a témáért, a megfelelő időpontban a megfelelő fényekkel. A többi csak csattogtatás.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#167) k1csi válasza Ijk (#166) üzenetére


k1csi
senior tag

Vannak olyan helyzetek amikor a mobilt amit viszek magammal is lecserélem (a lenti példa pont ilyen), mert ezek a nagy lapostelók amik hétköznap jók, van ahol nem annyira jók. A régi nem microSIM-es telóm meg nem hiszem, hogy fotózni érdemes elővenni (bár nem is emlékszem, hogy csináltam-e egyáltalán 1 fotót is vele).
Viszont, ha már utazol, akkor én nehezen képzelem el, hogy semmi érdekeset nem találsz/1 fotó sincs róla, vagy max. telefonnal...
A síelés se kivétel (de azért ne ragadjunk le ennél a példánál) és pl. egy több napos, netalántán 1 hetes túrán azért másra is jut idő (vagyis fogalmazzunk úgy nekem annyira nincs jó állóképességem, hogy másra ne is jusson idő)...
Van amikor nemhogy egy délutánt, de kevesebbet sem tudsz rászánni, de abból a maximumot szeretnéd kihozni (mert lehet oda mégegyszer nem jutsz el, mert pl. egy másik kontinensen van). No nem arra gondolok amivel nemrég szembesültem: Gellért hegy, kb. dél környéke, tömeg hömpölyög felfelé, állványok 6D, 60D, 600D L-es obik (bocs a Nikonokat nem figyeltem pedig az is volt; gyerek miatt mentem fel). És mi van, ha a Corcovado és környékéről van szó (nem tervezek oda utazni tévedések elkerülése miatt)?
Tudom van a DSLR, ha az nincs akkor meg már mindegy is a mobil is jó.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#168) Dotahpakeb válasza k1csi (#165) üzenetére


Dotahpakeb
csendes tag

MILC kategóriában is fel vagyok szerelve (mFT), szóval azokat a tippeket is kihagynám.

Eleve méretben ez a kategória. Teljesen összehasonlítható.

Ne menjek messzire a G1X mk1 szemre emlékeim szerint emezt megüti.

Fuji x100. Sőt x10-20 inkább.

Szal' az a baj, h nagyszenzoros meg fényerős, de nem jön át...

(#169) k1csi válasza Dotahpakeb (#168) üzenetére


k1csi
senior tag

Bocs, de ennek a listának egy eleme sem teljesíti azt a kritériumot amit írtam (sőt kategóriában sincs) nem beszélve arról, hogy bruttó és nettó is messze van a tucattól.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#170) Dotahpakeb válasza k1csi (#169) üzenetére


Dotahpakeb
csendes tag

Részemről meg tök mindegy. Leírtam. Oszt kész. ;]

(#171) Tin_Shield válasza k1csi (#160) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A jpg motorral és az optikával van a legnagyobb bajom. Ebből a jpg a kisebb gond, ha valaki szeret rawozni. Én szinte teljesen leszoktam róla, a Nikonon megrögzött CNX-es voltam, lassan 3 éve váltottam Olympus-ra azóta pártucati képhez használtam a LR-t, 98%-ban elég a jpg.
Az optika viszont ezeken a képeken lerekeszelve is elég közepeskének tűnik nekem. De nem akarok elhamarkodottan ítélni, meglátjuk mit mutat majd a többi teszt.
(azért ha nagy fasságot nem csináltak a fénymásológyárban jó kis gép lesz ez. Pár év múlva. Ötvenér' :) )

(#172) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

fent van a teljes teszt a dpreview-n. és közben ára is van itthon a cumónak, szolid 256e ft :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#173) MC Pite válasza Dotahpakeb (#168) üzenetére


MC Pite
veterán

Szintén ezeket preferálom, és mindig azzal kezdem: jobbnak tűnik-e mint az X10 (képminőség+használat). Hááát...
Munkatársam nagyon várta ezt, engem is érdekelt, de a csoda elmaradt.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#174) Kékes525


Kékes525
félisten

Nem rossz!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.