Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Tyrel


Tyrel
őstag

Hát én nem nagyon Linuxozok, de azért kíváncsiságból megnéztem ezt a cikket és hát így...
wtf?? ez sokkal látványosabb, jobb és igényesebb mint bármilyen hivatalos leírás, guide vagy bármi hasonló kategóriás cucc amit eddig valaha is láttam! (Ráadásul neked még nem is fizetnek érte ;] )

nájsz! :))

Turenkarn

(#3) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Ez a cikk nagyszerű! Még az újabb HD szériás kártyával rendelkező tulajoknak is jól jöhet, mert a 9.4-es meghajtó is egy rakás sz@r az új xorg-al.
Jah és azt tudtátok, hogy a VirtualBox legújabb verziója (2.2.2) már támogatja a 3D-t vendég linux alatt is? Sőt az Ubi 9.04 alatt is frankón mükszik, megy a Compiz, nagyon király.

<-ƘƘ->

(#4) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Szép munka. :K

Azért nem gyenge, hogy futó grafikus felület alatt kicseréled a csomagokat! 4. lépésben kap egy verzió lockot a kernel modul, akkor viszont a kernel is.
Éppen ezért nem egyszerűbb installerből feltenni a drivert és nem csomagból? (Ezúttal. :)) )
Akkor kernelt lehet frissítgetni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Ja a képek kicsit kilógnak. Viszont faja a mozgó. Azt hogy csináltad?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6) huszar90


huszar90
aktív tag

húh ez az írás élet mentő volt. pont mostöltöm a 9.04 mert délután rárakom a szüleim laptopjára is abban pont x1300-as van. köszönöm szépen minden érthető világos

(#7) For357y válasza Vladi (#5) üzenetére


For357y
aktív tag

Gondolom felvette valami egy erre alkalmas szoftverrel(pl. BBFlashBack), és egy másik erre alkalmas szoftverrel(pl. PhotoShop) animált gifet csinált belőle.

Amúgy jó cikk, hasznát fogom venni, HD2300-am van... :)

"Az idővel egy úton rohan az élet, De az utat a célig mi építjük meg."

(#8) harylmu válasza Vladi (#5) üzenetére


harylmu
őstag

A cikk hatására amúgy én is kipróbáltam. :) CamStudio-val felveszed az avi-t, aztán átkonvertálod gif-be. Csak nem találok egy normális konvertert..

[ Szerkesztve ]

(#9) BluEyes


BluEyes
őstag

"Ez az első cikkem, ezt vegyétek figyelembe."

Nem vesszük! :)
Mind tartalom, mind forma szempontjából remek kis írás. :R

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#10) baz538


baz538
csendes tag

Nagyon jó írás, gratula!

(#11) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Hello

Nagyon jo iras! Mozgokepre en is kivancsi vagyok nagon otletes.

Udv tacsek

(#12) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Köszönöm mindenkinek! :R

A mozgóképre gúglizás közben találtam rá, egyik képet sem én csináltam. :))

UPDATE:
Közben rájöttem, hogy pár dolog kimaradt, pótoltam. :B

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13) lezso6 válasza Vladi (#4) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Miért, nem fordítja újból a kernelmodult, ha változik a kernel? :F
Mindjárt megnézem, frissítek. :K

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) lezso6 válasza lezso6 (#13) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem szólt be, megy így is. :))
Ja, csak én ráinstalláltam az AMD-től letöltött 9.3-as drivert. :B

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) Vladi válasza lezso6 (#13) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nos minden új kernelhez forgatni kell egy modult is. Ha simán csomagból telepítetted, akkor gyárilag is készül ilyen és az is frissül. Amikor kézzel telepíted a letöltött drivert, akkor is fordít egyet.
Azt viszont nem tudom, hogy ilyen esetben mi történik.
(Fedorához van ilyen akmod csomag, ami ha eltérés van boot közben megpróbálja újraforgatni a modult. Nekem még nem volt rá szükségem, mert 1.-es metódust követem. Van ubin ilyen valami motyó izé? :DDD )

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17) Vladi válasza ,,no name" (#1) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nem is teszt. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#18) lezso6 válasza Vladi (#16) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Debian alatt van ilyen, az biztos, mert ott nincs indítóképernyő, és láttam, hogy kernelcserénél nekem újrafordította pl a vboxdrv-t meg az fglrx-et. Ubiban csak nem vették ki ezt a motyó izét. :D

Meg a csomagkezelőben úgyis csak a forráskódot zároltam, nem magát a modult. :K

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19) #43960832


#43960832
törölt tag

Szia! Nekem a mobility Radeon 9000-resemet nem sikerült beizzítanom linux alatt. Van valami tipped? Leszedtem csomagkezelőben az ati drivert de hiába telepítem nincs 3d támogatás. :F

(#20) lezso6 válasza #43960832 (#19) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ahhoz valami nagyon ősi driver szükséges. Lehet, hogy ahhoz nincs is zárt driver. Ha jól tudom, az ATI az R300-tól (9700pro) kezdett saját maga zárt drivert írni linuxhoz. A Radeon 9000 meg R2xx.

Mégis van valami: Ezt nézd meg, bár félek csak rontana a helyzeten - ez asztali Radeon 9000-hez van, de szerintem egyezik a mobil változattal.

szerk: a *.run kiterjesztésűt próbáld.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#21) dbius


dbius
veterán

Hasznos és jó írás! Köszönjük! :R

(#22) Vladi válasza lezso6 (#20) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Date Posted: Aug. 18, 2006
Van rá 20 forintom, hogy nem fog menni egy mai xorggal. A cikkben is ez a probléma ugye.

Oda én már csak a nyílt drivert javaslom.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#23) lezso6 válasza Vladi (#22) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Woops. :B Akkor ott is downgradelni kell a xorgot. ;] :DDD

Hát igen akkor marad a nyílt driver - legalább képet ad. :K

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#24) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Gratula, szép munka!

https://www.coreinfinity.tech

(#25) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nagyszerű írás! :)

Ilyen animációból lehetne több a Logoutos cikkekben, követendő példa!

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#26) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

dbius, sh4d0w, Dr. Romano: :R

Ezeknek a "kis" animációknak csak annyi hátrányuk van, hogy 1-5MB-os méretük van, s ezek miatt lassabban töltődik be az oldal. De egyetértek, következő cikkembe majd én magam is kreálok párat. Amikor rátaláltam gúglival, akkor is csak néztem ki a fejemből, hogy mekkora nagy ez a GIF-animáció, ez kell. :))

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#27) szgombos


szgombos
csendes tag

Mennyit fikázták az nVidiát amiért nem irt több voodoo drivert miután megvette a 3dfx-et. És akkor tessék, az AMD sem törődik már a fúzió előtti ATi karikkal, ráadásul szabad forráskódban...

(#28) WilliamGhost


WilliamGhost
tag

Ezért szedtem le Linuxot... Radeon 9200-as kártyához halál drivert szerezni. Ha ment is néha, mindig csak a baj volt vele...
Örülök, hogy valamit javítottak rajta, de az én karimmal még mindig szívnék. Ezért erre a gépre újat venni meg nem fogok.

There is no cloud, just other people's computers!

(#29) Vladi válasza WilliamGhost (#28) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Namármost abból a kártyából out-of-the-box kitolja a 3d-t a nyílt driver. Legalább is Fedora 9 alatt még így volt. Azzal kellett volna próbálkozni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30) BaliJack


BaliJack
aktív tag

Jó a leírás, köszönjük :C :).

Egy megjegyzés, saját tapasztalat: X1950GT-s kártyám van, gondoltam, hogy netezéskor, emilezéskor ne zabáljon annyit a gép, és kicseréltem egy 9250-esre. Egy árva wattal se evett kevesebbet nyugalmi helyzetben a gép :(. A különbséget játékok alatt meg nem kell ecsetelnem a két kártya között.
Így vissza is pakoltam a nagyobbik dögöt :).

(#31) lezso6 válasza BaliJack (#30) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

:R

(#27) szgombos:

Azért itt kicsit más a helyzet, mert van nyílt driver, illetve ez a megoldás arra, hogy feltedd a zártat. Egyébként meg most nemrég néztem meg egy rakat újabb drivert, és a 8.12 tűnt a leghasználhatóbbnak, az újabbakkal fagynak a videók. :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#32) #43960832 válasza lezso6 (#20) üzenetére


#43960832
törölt tag

Köszi, de sajna akkor nem lehet megoldani a dolgot. :(

(#33) ddanger


ddanger
aktív tag

Jól működik.

Thx

(#34) poffsoft


poffsoft
addikt

Köszi!

Már épen aggódni kezdtem a kilépés miatt, mikor elolvastam a buglistet :)

[ Szerkesztve ]

(#35) Rimelek


Rimelek
csendes tag

Üdv.
Először is meglepetés volt a cikk, mert ez volt az első, ami pontról pontra teljesen azt az eredményt adta, ami a cikkben le volt írva. Örültem, is, de aztán észrevettem, hogy újraindítás után 100%-on megy a processzor. Ennek már nem örültem. A cikkben le volt írva, hogy ha a gnome-session nincs 2.24 -es verzióra kényszerítve, akkor ez fog történni. De úgy emlékszem, hogy ezt én megtettem. Akárhogy is, most az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudom ezt megtenni terminálból. Mert a grafikus felületet nem indíthatom el. még a csökkentett gnome is pár másodperc alatt eléri, hogy egy szép kis szirénázás közepette lekapcsoljon a gép. utána már mivel többször próbáltam visszakapcsolni, és gyorsan megnézni azt a gnome-session-t, ezért elértem, hogy már bekapcsoláskor a forroságtól zenélt nekem. Kis pihentetés után itt vagyok windowsban, de hiányzik a linuxom. Már azt se bánom, ha minden marad a régiben, csak ne keljen újratelepíteni. De ha meg tudom oldani ezt a gnome-session verzió váltást terminálból, az jó lenne.
Egyébként nekem is Ati Radeon 9600 -am van. De a fórumot csak az után olvastam el jobban, mikor már a baj megtörtént. Ésitt meg olvasom, hogy 9600-al nem is jó ez a módszer. Vagy félreértettem?

(#36) Rimelek válasza Rimelek (#35) üzenetére


Rimelek
csendes tag

Probléma megoldva. indítottam egy root terminált. onnan lynx-el kigoogleztam egy gnome-session deb csomagot. Bár 2.22 -es volt csak, telepítettem. Majd újraindítottam a gépet, és elmúlt a nagy terhelés. Egyelőre ennyire jutottam. A cikket mindenképp köszönöm. Hasznos leírás.

(#37) Vladi válasza Rimelek (#35) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

"még a csökkentett gnome is pár másodperc alatt eléri, hogy egy szép kis szirénázás közepette lekapcsoljon a gép."

Javaslom azért nézd át a gép hűtését, mert hiába hőség, meg 100% terhelés, annak azért nem kéne elszirénáznia. Bírni kéne a kiképzést. :U

"Egyébként nekem is Ati Radeon 9600 -am van. De a fórumot csak az után olvastam el jobban, mikor már a baj megtörtént. Ésitt meg olvasom, hogy 9600-al nem is jó ez a módszer. Vagy félreértettem?"

A helyzet az, hogy az ati lényegében dobta a régi kártyák támogatását. Ezentúl csak fél évente ad ki legacy driver frissítést. Ezért javasolt a nyílt forrású driver erőltetése. Ha az beválik, akkor megúszod ezt a sok hercehurcát.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#38) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Oh, köszönöm magamnak ezt a cikket, most hirtelen nem tudtam volna emlékezni... :R :R

Kedves Ati még mindig nem adott ki linux alá legacy drivert, a nyílt driver meg nálam konkrétan bugos. :(((

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#39) szabage


szabage
tag

sudo aticonfig --init
Uninitialised file found, configuring.
Szegmentálási hiba (memória kiírás)

áááá??? :O

(#40) Vladi válasza szabage (#39) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

:( Elég régi a cikk, csomag nem készült azóta?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#41) szabage válasza Vladi (#40) üzenetére


szabage
tag

Csomag lehet van újabb,de nem támogatja az én drága R9700 -am :S
megjegyezném, nekem nem volt fenn gnome-session alapból (nem tudom ez bekavarhatott-e)
Az írás lehet tökéletes, csak én szívatom magam BÉTA Ubuntuval :)

[ Szerkesztve ]

(#42) t0m4


t0m4
csendes tag

Ez működik koalánál is?

(#43) lezso6 válasza t0m4 (#42) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jó kérdés, ki kell próbálni, talán megy. De csak friss telepítésen ajánlom, amin nincs semmi, mert sanszos, hogy hazavágja a rendszert, s lehet újratelepíteni. Egy próbát megér. Ha kijön a stable verzió, és időm is lesz, akkor majd megnézem mit lehet a Koalán bütykölni. :K Bár lehet addigra lesz végre legacy driver linuxra is. :U

(#41) szabage: Karmic Koalával próbálod, és megy? Az jó hír lenne...

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#44) t0m4 válasza lezso6 (#43) üzenetére


t0m4
csendes tag

Na majd ha kitaláltad, hogy hogy lehet,akkor szólj :) Én tegnap omlasztottam össze a graf felületet és mivel elég kezdő vagyok nem tudtam visszaállítani,szal maradt a reinstall ><

(#45) #85552128


#85552128
törölt tag

Nagyon jó leírás, nekem is valami ilyesmire lenne szükségem a Mobility HD4650-el.
Felrakom a 10.4-es drivert, sudo paranccs és a .run fájl.
Felmegy rendesen, reboot után már van szép csilli-villi felület, DE "törik" a kép.
Ezt hogyan lehet kiküszöbölni?
Vsync be van kapcsolva, de az csak OpenGL-re érvényes.
A compiz beállításoknal Vblanc szintén "aktív", de a videóknál és az ablakok mozgásánál még mindig vannak képhibák.

(#46) PuMbA válasza #85552128 (#45) üzenetére


PuMbA
titán

Compiz V-Blank beállítás felett a frissitést tedd 60-ra és vedd ki a pipát a frissítési frekvencia automatikus felismerésénél. Megjelenítés beállításoknál compiz kikapcs majd be.

(#47) #85552128 válasza PuMbA (#46) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nem működik, figyelembe sem veszi.

(#48) PuMbA válasza #85552128 (#47) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor ennyit tud az ATI Linuxon...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.