Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Igazából annyira kevés 4K-s tartalom van még mindig, hogy nem túl nagy érvágás. Akinek meg nagyon kell, az vegye a konkurenciát.

(#2) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Streaming szolgáltatók anyagai esetén még el tudom képzelni, hogy bírja a Wi-Fi-n a 4K-t egy ilyen kütyü (az alacsonyabb bitráta, ugye), bár ehhez is szerencse kell. Egyszerűen a Wi-Fi a szűk keresztmetszet. Írhatja persze bárki, hogy nála még a 140Mbit-es demót is jól stream-eli a TV a Wi-Fi-n, de akkor is ő tartozik ahhoz kisebbséghez, akinek jól álltak össze a csillagok.

(#3) ALBY


ALBY
senior tag

A Xiaomi Mi Box TV remek lejátszó, egy rakás dolgot tud, és még a Chromecsat-ot IS, ha mégis arra kéne vetemedni. 20K-ért...

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#4) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 4k tartalom átviteléhez mennyi sávszél is kéne atomstabilan? Kevés lesz ahhoz az ac-s wifi, majd ha lesz a kütyükben 60GHz-es rádió, beszélhetünk a dologról.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) kaciokos


kaciokos
őstag

Tojok én a 4K-ra, amíg nem tud AC3-as hangkodeket, addig sokak számára használhatatlan.

(#6) BoB válasza kaciokos (#5) üzenetére


BoB
veterán

Miért lenne használhatatlan? Én ezeket egyszerűen átkonvertálom aac-re és kész. Nem tart semeddig sem.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#7) lewisfm


lewisfm
aktív tag

Ráadásul olyan 15 Mbit körli sebességnél van az a határ, amivel meg lehet küldeni.
Felette elkezd (Chormecast 2) akadozni a videó lejátszás (mkv fájl).
Vettem hozzá Etehrnet adaptert (hogya a wifi-t kikerüljem), azzal is akadozott már ilyenkor.

Továbbá egy csomó (főleg audio) codec-et nem tud:
AC3
DTS
TrueAudioHD

Ha túl nagy átviteli sebességet igényel egy film, vagy a olyan codec-et használ a film amit a Chromecast nem tud, akkor transzkódolni kell.

Én ezt a programot használom a PC--ről való lejátszáshoz:
https://airflowapp.com

(#8) brumi1024


brumi1024
veterán

Van 4K képes eszközük, a Chromecast Ultra. Gyártástoptimalizáltak és kiadtak egy új revíziót, ennyi, nem látom a panasz okát.

(#2) SunMount3r: Bizonyos eszközökről (normális Wifivel rendelkező laptop + iPad) nekem a ház lényeges pontjain megvan a legalább 300 Mbps-es netelérés két Orbival.

[ Szerkesztve ]

(#9) micsu válasza brumi1024 (#8) üzenetére


micsu
tag

Mindent értek, de mikor lesz ez itthon is megvásárolható?

(#10) Keem1 válasza micsu (#9) üzenetére


Keem1
addikt

Micsoda? A kolléga által említett CC Ultra? Mert az már régóta.

Vagy a most bejelentett sima új CC? Mivel most lett bejelentve, gondolom, kell egy kis idő, de karácsonyra tuti ideér.

Amúgy a cikket én sem értem igazán, vagy csak a lényeg nem jött át. Ez nem a CC Ultra utódja, hanem a sima FHD-s CC-ké, a CCU pedig már legalább egy éve elérhető, természetesen 4K-képességgel. Ráadásul abban van vezetékes net csatlakoztatás is, így én ezt az új jövevényt inkább egy egyszerűbb, jóárasított lite verziónak fogom fel.
A CC Ultra viszont tényleg patent, én inkább mindenkinek azt javaslom, még ha nem is használná ki a 4K-t.

[ Szerkesztve ]

(#11) vicze válasza lewisfm (#7) üzenetére


vicze
félisten

Amiket felsoroltál soha nem fogja tudni, mivel nem része a GoogleCast-nak.
Hiába támogatja a Shield-em mindegyiket nem fogok tudni soha DTS-t castolni.

(#12) sb válasza t72killer (#4) üzenetére


sb
veterán

Azért tisztességes 4k kijön mondjuk 50-80mbit/s videóból. Mellé hang... ez messze van egy kétcsatornás AC 866mbit/s-től. Még akkor is ha a valós átvitel kb. a harmada.

Inkább a f*s wifi modulokat/drivereket kéne elfelejteni. Igaz, csak szomszéd szobából, de telefonról nekem pl. megvan a valós 280-300mbit AC-n. Ugyanitt az LG TV is viszi wifin az 50-60mbps körüli 4K filmet. (többet még nem próbáltam)
Ehhez képest szétnéztem az S905 topicban és N-es, 300-as elméleti maximumot tudó wifis boxok mennek kemény 15-20mbit/s-et. Inkább ezzel van gond, nem egy jobbféle N vagy főleg AC wifivel önmagában.

Persze 200nm-en 3-4 fallal meg födémmel az AC is szar lesz, de ezt nyilván vmi repeaterrel kell megoldani.

(#13) gerii


gerii
addikt

Chromecast Audio-val mi a helyzet, azt nem frissítették?

(#14) aprokaroka87 válasza lewisfm (#7) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igazából 2018-ban az ac3 és dts-nek már olyan szinten kellene támogatotnak lennie mint az mp3-nak vagy aac-nek.

(#15) BoB válasza gerii (#13) üzenetére


BoB
veterán

"korábban különálló formában elérhető Chromecast Audio integrálása"

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#16) gerii válasza BoB (#15) üzenetére


gerii
addikt

Nem látok rajta jack csatit.

(#17) Luskan


Luskan
tag

Nem vagyok otthon a codecek területén. De chromecast 2-vel, 300Mbit-es wifivel és VLC-vel ez nagyon lazán átmegy:
SOURCE TYPE.....: UNRATED.BluRay.AVC.DTS-HD MA 7.1
ViDEO BiTRATE...: x264 L4.1 High @ 6800 Kbps
FRAME RATE......: 23.976 fps
AUDiO...........: English DTS 5.1 @ 1509 Kbps

720p filmeket szoktam csak nézni. 1080p-t még nem teszteltem vele.

(#18) aprokaroka87 válasza Luskan (#17) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ilyenkor nem a vlc saját kodekjét használja?

(#19) Luskan válasza aprokaroka87 (#18) üzenetére


Luskan
tag

Lövésem sincs. :DDD Nem tudom, hogy ez jónak számít-e, erre lennék én is kíváncsi. Mindenesetre én megvagyok elégedve vele, így nem kell mp4-re konvertálgatnom, csak a VLC-ben kiküldeni a képet a TV-re.

(#20) #72042496 válasza BoB (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azt azért tudod, hogy ha ezt egy nem full geek embernek így leadod, kiröhög vele? :)

(#21) SunMount3r válasza Luskan (#19) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez nem túl mérvadó. Egy 4K videó akár 120Mbit/s-es is lehet. FHD-ra persze még jó lehet, de ott is vannak akár 40-50Mbit/s + -es videók is (a minőségtől függően). Ez mérés pedig ugye 8.3Mbit-et jelent össz-vissz.

(#22) DarkByte válasza Jhonny06 (#1) üzenetére


DarkByte
addikt

Attól függ. A YouTube dugig van 4K tartalommal. Nem csak filmek és sorozatok léteznek. Mostanság gyakrabban nézek YT-n ilyen-olyan tech, autós vagy tudományos anyagot, klipeket, mint sorozatot vagy filmet, mert egyszerűen nincs energiám többre. A Watch later listám olykor 100 elem felett van, melóban, útközben össze szoktam hajigálni mindig, ami érdekesnek tűnik és lehuppanva lesz kedvem majd megnézni valamikor.

De Netflix-en is van 4K tier. Filmek szintén vannak 4K HDR-ben streaming service-en, vagy BR-en meg lehet venni. Ja persze szinkronos nem nagyon lesz, de emberek, tanuljatok meg legalább egy világnyelven. Nem olyan fájdalmas mint gondoljátok és iszonyat kinyitja a világot.

Egyébként a Chromecast kimondottan a fenti használati módra jó, netről stream-elni, nem a NAS-ról videót nézős torrent Pistikének. Ha ez nem megfelelő, akkor össze kell pattintani egy Amlogic/Rockchip alapú SoC-ot, Kodi-t rá, aztán hajrá.

[ Szerkesztve ]

(#23) brumi1024 válasza DarkByte (#22) üzenetére


brumi1024
veterán

+1. Youtube, Netflix, Plexre van nálam a Chromecast, hibátlan.

(#24) azbest


azbest
félisten

A korábbi fcc adatlap módosítás kapcsán már kiderült, hogy lényegében teljesen megegyezik a korábbi cc2-vel.
Valaki már össze is tudta hasonlítani [link]

Teljesen igyanaz az elektronika, csak a pcb wifi antennán rövidítettek fél mm-t a jobb 5GHz wifi miatt.
Szoftveresen engedélyezik a bluetooth chipnek a párosítást, a cc2 nem kapja meg, az továbbra is csak hallgatózik helymeghatározáshoz rajta.
A műanyagház változott, nincs már mágnes a csatlakozón.
A gyorsulás max a szoftverben magasabb órajel beállítását jelentheti.

(#3) ALBY
Mi box-ból is kiadtak új változatot. Ugyanaz a chipset és paraméterek, új műanyagház és távirányító. Gyárilag androidtv 8.1. Kíváncsi leszek, hogy olyan bugos lesz e mint a 8as a korábbi modellen és arra kiadják e az újat.

[ Szerkesztve ]

(#25) Márton


Márton
nagyúr

naccerű, és ez végre már tudja a full offline módot?
Vagy még mindig kell NET az elején, hogy telóról kitegyek a tv-re valamit? :W :W

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26) azbest válasza Márton (#25) üzenetére


azbest
félisten

Nem valószínű, hiszen ez egy online szolgáltatásokra kihegyezett eszköz. Inkább arra tippelék, hogy valami google hangvezérlős dolgot kap meg a bt párosítással, mint amit az "okos" fényképkeretszerű mostanában bejelentett kütyüjük, csak meglévő kijelzőre.

Eleve az eszköz úgy működik, hogy egy webes minialkalmazást tölt le a netről, az fogadja a helyi és netes tartalmat is.

[ Szerkesztve ]

(#27) Márton válasza azbest (#26) üzenetére


Márton
nagyúr

ezzel sok vevőt veszítenek, köztül engem is :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#28) vicze válasza Márton (#27) üzenetére


vicze
félisten

Igen rengetegen vesznek online steamre készített eszközt lokális tartalom streamelésére, és mind tudja, hogyan kell. :U

(#29) Keem1 válasza Márton (#27) üzenetére


Keem1
addikt

Mert nem te vagy a célközönsége. Ez egy netes streamre szánt eszköz, amire messze a legtökéletesebb minden jelenlegi Google Cast kompatibilis eszköz közül (sógoromnak CC Ultra van, arról tudok nyilatkozni).

Ha te lokális tartalomra vágysz, ennél olcsóbban vannak megfelelő eszközök az androidos boxoktól kezdve a saját magad által összeválogatott Raspberry Pi-ig.

Távol álljon tőlem, hogy beszóljak neked (sőt, inkább tanácsot próbálok adni, hogy megfelelő berendezést tudj vásárolni), de úgy láthatóan úgy viszonyulsz ehhez az eszközhöz, mint aki a robogót ócsárolja, hogy nem tud vele a Balatonra elmenni a haverjaival. Persze, mert a robogó tök másra való, a Balatonra autóval kell utazni.

Én pl. nem nézek lokális tartalmat. Nálam a HBO Go, meg egyéb netes streamek a nyerők. Családos ember vagyok, dolgozom, és mire hazaérek, inkább csak 1 pillanat alatt bekattintani akarom a megnézendő filmet, ami további 1 másodpercen belül indul is. Nem akarom megkeresni bizonyos oldalakon, aztán megvárni, míg letöltöm a filmet. Addigra én már szerintem ágyba zuhanok és alszom :DDD
Ezért van egy Xiaomi Mi Box-om, de unokaöcsém pedig ezt szólta le. Ő egyedülálló, egész nap otthon van, mert a szülei eltartják, ő ráér letöltögetni. De ő meg nem akar az HBO Go-ért fizetni. Szóval mindkét esetben más-más a célközönség és más-más eszköz jó hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#30) hibavissza válasza t72killer (#4) üzenetére


hibavissza
veterán

Csokikám ez ökörség. 5g-n röhögve fut a 4K 50 mbps-ig. Nem kéne mindent megfotelhuszárkodni.

[ Szerkesztve ]

(#31) Márton válasza Keem1 (#29) üzenetére


Márton
nagyúr

Netes streamre szant, ok. Megis lejatszik lokalis tartalmat is. Azt nem vagom, ehhez miert ragaszkodik az online allapothoz. Mert google..
Az ismertetot koszi, van 2 4k kepes hdmi stickem, rpi2-m is. Sot cc2-m is...
Csak azt hittem vegre feloldjak ezt a korlatot.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#32) azbest válasza Márton (#27) üzenetére


azbest
félisten

Ott a microsoft wifi dislay stick (50 euro, helyi tartalomra, tükrözésre.) Vagy kínai mirascreen stickek változó árban és minőségben. Esetleg amazon firetv stick, de ott is tisztában kell lenni a korlátozásokkal, kodi tehető rá. Vagy mi box nemzetközi vagy noname box librreelekkel. Sokféle alternatíva létezik, de olyan nincs, ami mindenre, minden körülmények közt és bármilyen szolgáltatással együttműködne. Mindig utána kell járni, valójában mi a saját igény és mi fedi leginkább. Sajnos.

(#31) Márton
Ez nem korlát, hanem koncepció. A működéséből adódik. Az hogy third parti fejlesztők helyi hálóról is próbálják használni, ez nem a google hibája. Sokszor aztán meg panaszkodik a felhasználó, hogy nem megy úgy rendesen a lejátszás, mert nem lehet mindenféle ismeretlen forrásból jövő másolt tartalomra garantálni.

Persze az igaz, hogy akár vissza is butulhatna offline, de nem dlna kompatibilis, tükrözés meg nem tartalomfogyasztásra való.

[ Szerkesztve ]

(#33) hibavissza


hibavissza
veterán

Nem igazán értem miért is kéne tudnia egy ilyen eszköznek az UHD-t. Létezik olyan UHD TV amelyik nem rendelkezik 5g-s WIFI-vel?

(#34) SunMount3r válasza azbest (#32) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Lokál 4K-ra már a Wi-Fi only koncepcióval bukik a dolog, mondom. HD hang is meg hogyan lesz így? De még ha van egy DTS, DD képes erősítő, akkor is kétséges az egész a TV-ből az ARC-on... A TV hangszóróihoz meg "jó étvágyat kívánok"...

A noname kínai stick-eket meg hagyjuk: Wi-Fi-ben kb. a bányász béka ülepe alatt 10 mérfölddel. A Box-okat legalább lehet upgrade-elni USB-s vezetékes Gigabit adatper-el, de abból is csak az Amlogic+LE vonal éri meg, az összes többi kummányit sem ér a tákolt Android-jával...

(#35) Corleone33 válasza Jhonny06 (#1) üzenetére


Corleone33
aktív tag

én is ezt akartm mondani igazából.

Jó dolog a 4k, de kíváncsi lennék hogy a chromecast-es vásárlóbázis hány százalékának van igénye/készüléke, amely 4K-ra alkalmas.

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#36) brumi1024 válasza SunMount3r (#34) üzenetére


brumi1024
veterán

Lokál 4K át tud menni wifin, csak normális router+kliens kell.

[ Szerkesztve ]

(#37) Luskan válasza Márton (#31) üzenetére


Luskan
tag

Nem ragaszkodik az online állapothoz. Lekapcsolt nettel is tudom használni a helyi fájlok lejátszásakor.

(#38) Márton válasza Luskan (#37) üzenetére


Márton
nagyúr

de a boot során online-nak kell lenni..
megjártam már ezeket a köröket :(

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#39) SunMount3r válasza brumi1024 (#36) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

No meg a csillagok szerencsés együttállása... :D

Mondjuk, hogy jobb eszközökkel, nagyobb az esély rá, de messze nem 100%-os a garancia rá akkor sem.

(#40) hibavissza válasza SunMount3r (#39) üzenetére


hibavissza
veterán

5g-s router és 5g-t ismerő tv. Nem csillagzat.

(#41) azbest válasza SunMount3r (#39) üzenetére


azbest
félisten

100% garancia arra sincs, hogy nem megy el az áram. A 3 rétegű uhd bluray kevesebb, mint 128 megabites sávszélességű.

A 433 fapdos Ac wifi ki kell szolgálja. De van amiben 866os van. De a sima n-nes 2 spatial streames kárta a 6 éves notimban is 200 valósat visz.

Persze 2.4esen, társasházban, 5 ezres tplinkkel, 3 falon át biztos nem menne.

(#42) Somatom válasza Keem1 (#29) üzenetére


Somatom
veterán

"Ha te lokális tartalomra vágysz, ennél olcsóbban vannak megfelelő eszközök az androidos boxoktól kezdve a saját magad által összeválogatott Raspberry Pi-ig."

Ez gyönyörűen hangzik, csakhogy a Google Marshmallow -tól letiltotta a stock Androidban a Miracastot, mondván, hogy ott a CC. Akkor illene tudnia azt, amit a Miracast tudott. Szeretnék a telómról screen mirroringot. Waldshut -nál, a svájci határ kamionparkolójában honnan vadásszak ehhez netet? Szóval, akkor milyen eszközt kéne használnom a CC helyett?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#43) vicze válasza Somatom (#42) üzenetére


vicze
félisten

Már megint egy színtiszta hülyeség. :U
Semmi se lett letiltva van Moto7.0-ám ami támogatja, és Sony tablet és Sony telefon 7.0 és 8.0-án, ami támogatja, tudtommal Samsung és OnePlus-nál most is működik 8.0-on is. Ahogy bárki belerakhatja, aki akarja, csak éppen nem akarja jó okkal.
Pusztán az AOSP kód bázisból került ki, és a GoogleCast NEM része az AOSP Androidnak semmilyen formában. Ráadásként nem OS függő.

Miracast lehet hogy egy "jó" szabványnak tűnhet, csak éppen a megvalósítása kritikán aluli. Már legtöbbször magán a Direct-WiFi kapcsolat felépítésén elhasal elég sokszor.
Gondoltam ha már a Win10 alapból támogatja akkor veszünk egy Miracast dungle-t és simán menni fog mindenkinek az átvitel gond nélkül. Ritkán tévedtem ilyen nagyot...
Még 1,5m(!!!) is akad és folyamatos képhibákat produkál, gyakorlatban teljesen használhatatlan, mozgóképet képtelen értelmes sebességgel átvinni, max. diavetítés, 20perc után meg egyszerűen ledob a fenébe. Mióta Chromecast-ra lett cserélve 0 probléma, konzisztensen mindig ugyanúgy működik.
Otthon kb. 3x használtam a TV-n és utána Chromecast beszerzése lett belőle, mert totálisan használatlan képernyő tükrözésre.
Szóval azért hanyagolja mindenki nem csak a Google, mert a használhatósága erősen korlátozott, és nagyon nehézkesen, ha egyáltalán működik.

Ha meg mindenképp Miracatot akarsz ott az EZCast, vagy rengeteg más kínai cucc.

[ Szerkesztve ]

(#44) Somatom válasza vicze (#43) üzenetére


Somatom
veterán

Tessék, a story:
Van otthon egy LG TV, amihez a noname csájnafonom csont nélkül kapcsolódott és ment a képernyőtükrözés. Ugyanez a MotoZ Playemen nem akart működni. Kérdezősködtem itt néhány topikban és kiderült, hogy a Pixeleken sem megy. Aztán elkezdtem keresgélni a neten és jópár cikket találtam a témában.
Pl.:
Android supported Miracast, in Android 4.2 (KitKat) and Android 5 (Lollipop). However, Google dropped native Miracast support in Android 6 (Marshmallow) and later. If you want to mirror the display from a newer Android phone or tablet, you’ll need to do so via Chromecast.

Egy megoldás az XDA -ról az én telómra. Mint látható, a build.prop -ban lett tiltva.

Szóval, akkor hogy is van ez a színtiszta hülyeség?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#45) vicze válasza Somatom (#44) üzenetére


vicze
félisten

Az a hülyeség, hogy szokásosan 1 gyártó 1 készülékéről általánosítasz az ÖSSZESRE, ami teljes hülyeség, mert Android nem így működik.
Az hogy Lenovo úgy döntött hogy kikapcsolja ezt az opciót, NEM a Google! Ahogy másik készüléken meg úgy döntött, hogy bekapcsolva hagyja. Ez nem tiltás (én nagyon nem vagy tisztában a szó értelmével), hanem egy egyszerű kapcsoló, ha akarod ha nem 100%-an a gyártó döntése, hogy mit választ, és semmi köze ennek Google-hez.

Nem a Google korlátozásáról van szó, nem az Android korlátozásáról van szó, egyszerűen a gyártó úgy döntőt, hogy nem éri meg számára a valaminek a támogatása, ami problémákat okoz és egyszerűen kivették.

Amit PC World-ről idéztél egyszerűen csak nem igaz, Wiki-re is sajnálatos módon ez került be, pedig teljesen hamis állítás.

Még egyszer megismétlem GoogleCast nem része az Androidnak semmilyen formában. X gyártó jobban integrálja mint Y gyártó.

[ Szerkesztve ]

(#46) Somatom válasza vicze (#45) üzenetére


Somatom
veterán

Mint írtam, azt az infót kaptam, hogy a Pixeleken sem működik. Akkor nem egyetlen gyártóról van szó. A Pixeleknek ki a gyártója? A Google. Azt hívják stock Androidnak.
Szóval, mindenki téved (beleértve a Google -t), csak Te tudod a tutit. Nézted már a székletedet? Nem volt benne spanyolviasz? :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#47) azbest válasza vicze (#45) üzenetére


azbest
félisten

ott nem GoogleCast-ot, hanem miracastot vagy wireless displayt akartál írni :)

(#46) Somatom
A google a saját készülékein kikapcsolta. A pixel a google saját márkája. A motorola is egy ideig a google tulajdona volt, most már lenovoé. A google a saját megoldását részesíti előnyben. A másik 30 gyártó meg azt csinál amit akar leginkább. Mondjuk az android one készülékek lehet szintén nem támogatják. A miracast / wireless displayt meg mindenki össze vissza implementálta és semmi sem garantálja, hogy két eszök együtt tud működni.
Az mhl (hdmi tükrözés usb-n át) is hogy kihalt, a moto z play meg éppen támogatja azt.

[ Szerkesztve ]

(#48) BoB válasza azbest (#47) üzenetére


BoB
veterán

Xiaomi Mi A2 (Android One) menüjében van egy ilyen, de kipróbálni nem tudom mert nincs mivel :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#49) Somatom válasza azbest (#47) üzenetére


Somatom
veterán

Te azt írtad, hogy kikapcsolta, én meg azt, hogy letiltotta. Jelen esetben a kettő ugyanazt jelenti. A felhasználó nem férhet hozzá. Azt írtam, hogy stock Androidon. Ezek a Pixelek és azok a készülékek, amiken a gyártó nem módosít a Google -féle Androidon. Ez is megáll. Akkor nem értem, hogy miért kellett ebbe belekötnöd.
A Z sorozat pedig nem támogatja az MHL -t. A hátsó csatolófelületén lehet képkimenethez mutni. Ehhez meg kellett vennem a fejlesztői KIT -et, betölteni egy firmware -t és még egy mikro USB -s Display port - HDMI adapter is kellett.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#50) azbest válasza Somatom (#49) üzenetére


azbest
félisten

szóval végülis csak arról van szó, hogy sikerült egy olyan készüléket választanod, ami benne van abban a tucatban vagy két tucatban, ami nem támogatja azokat a lehetőségeket, ami neked kellene. A másik száz készülék meg igen. Ez pech, van úgy hogy utólag derül ki, hogy szükséged van valamire és akkor nézel csak utána.

Az előző komment alapján mégcsak meg sem követeli a google, hogy ki legyen kapcsolva, mert van példa android one-ra is, hogy támogatja, aminél stockabb már nehezen lehetne. Sajnos a mobil egy olyan terület, ahol a gyártók évente elvárják, hogy vegyél újat, s olyan gyorsan változik minden, hogy nem lehet a korábbi tapasztalatokra támaszkodni, mindig meg kell nézni, hogy az újak mit tudnak valójában. Nekem pl nagy fájdalmam, hogy az android one rendszer sem garantálja, hogy l1 drm cert legyen a készülékeken és az fhd kijelző ellenére sem mennek nélküle az előfizetős streaming appok sd-nél jobb minőségben. Annyi választási lehetőségem van, hogy veszek-e relatíve olcsón egy egyébként jó készüléket, vagy nagyjából ugyanazt dupla áron, de akkor már ezt is támogatja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.