Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nemlehet


nemlehet
őstag

Hm erről a könyvről nem tudtam, de tuti elolvasom, mert érdekel. Nekem is vannak spekulációim.

Az első a fal és Jon. Tudjuk, hogy az utolsó könyv végén leszúrják. Én úgy emlékszek, csak azért mondott nemet Stannis ajánlatára hogy észak őrzője legyen, mert esküt tett az éjjeli őrségnek és ezt nem szegheti meg. Azt is tudjuk, hogy az eskü halálig tart. Továbbá többször láttuk, hogy a fény ura képes halottakat feltámasztani.
Tehát az a spekulációm, hogy Jon meghal, Melissandre feltámasztja és az esküjétől megszabadulva vagy a vadak segítségével, vagy a Starkokhoz hű maradt urak segítségével kiűzi a Boltonokat, hogy után a fel felé forduljon és teljes erővel szervezze a védelmet a Mások ellen. Stannis jó eséllyel meghal Deres ostrománál mivel Melissandre-nek mindegy ki teljesíti be a fény urának akaratát. Jon ugyan úgy királyi vér és szóba jöhető jelöltek közül őt támogatják legtöbben északon.

A másik Dany-ről és a sárkányokról szól. A sárkányok önmagukban nem jók semmire, mert irányíthatatlanok. De tudjuk, hogy minden sárkánynak lehet 1 és csak is 1 lovasa így valóban értékes fegyverré válnak. Drogon-nak ugye Dany a lovasa, ezt tudjuk. Marad 2 másik sárkány. Majdnem biztos vagyok benne, hogy az egyik sárkánylovas Tyrion lesz. Mind a mentális ereje, mind az elszántsága megvan, veszítenivalója sincs illetve tudjuk, hogy régi vágya, hogy megülhessen egy sárkányt. (még az első könyvben a fal felé beszélt erről). A harmadik sárkánylovas tippem szerint Sansa vagy Arya lesz, de Sansa-t esélyesebbnek tartom. Túl fontos és kidolgozott karakterek ahhoz, hogy ne legyen valami jelentőségteljes szerepük és bár Arya ugye éppen bérgyilkosnak képződik de a csavar miatt még odakeveredhet Dany mellé. Sansa-t azért tartom esélyesebbnek, mert másképp nem tud komoly hatást kifejteni a történetre és valójában ezt senki sem várná tőle. Elég nagy átalakuláson esett át az utolsó 2 könyvben úgyhogy szerintem karakterileg is alkalmas rá.

A Vastrón sorsa egy érdekes kérdés. Szerintem nem lesz igazi győztes, mert Westeroson belül állóharc van, önmagában senki sem képes győzni, a Lannisterek hanyatlanak, Tyrellek töketlenek ehhez. Dany túl későn fog átkelni a seregével és sokkal égetőbb lesz a mások ellen harcolni. Tippem szerint a másokat sikerül majd megállítani a sárkányokkal, de valaki hátba fogja őket támadni. Tippem szerint Kisujj lesz az, aki az utolsó pillanatban fordít egyet és mindenkit elintéz aki az útjában állhat.

Érdekes kérdés még a sorozatban nem szereplő, de a könyvben benne lévő Targeryen és az őt segítő Lord Griff és zsoldosai. Jó eséllyel valamilyen árulás vagy szerencsétlenség áldozata lesz és legfeljebb háttértáncos szerep jut nekik.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#2) monti0222w válasza nemlehet (#1) üzenetére


monti0222w
addikt

Branról egy szót sem írsz, ennyire jelentéktelen lenne, amit nem hiszek hisz elég aprólékosan ki van dolgozva a háromszemű holló keresése, meg elindult valami változás rajta, miután rátaláltak az erdő gyermekeire és 3 szemű hollóra. Szerintem a folytatásban is meg lesz a szerepük nem véletlen az ő történet szála!

(#3) zolka95 válasza monti0222w (#2) üzenetére


zolka95
őstag

Egy dolog most eszembe jutott, ami az első kötetben volt. Beleírtam, de több érdekességet nem írtak Branről. Csak olyat amit már mindenki tud aki elolvasta az összes kötetet. Jojen elmondta neki hogy zöld látó a farkasa az ő része stb.
Bran azt álmodta, hogy elönti a tenger Derest. Ez azt jelentette, hogy Theon Greyjoy elfoglalja a várat, de ezt már mindenki tudja. Meg volt egy másik álom is, ami kiderült mit jelentett. Az elején írtam, hogy csak olyan álmokról írok, amik még nem történtek meg. És olyan egyértelmű dolgokat sem fogok leírni, hogy Bran varg. Fontos dolog, de ezt már mindenki tudja.

Most kezdem el a 3. könyvet. Ha a továbbiakban találok érdekességet Branről vagy akárkiről ki fogom írni ide. Biztosan lesz, főleg az 5. könyvben, de az még odébb van.

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#4) monti0222w válasza zolka95 (#3) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem neked lett írva, megértettem egyből mi a célod és érdekel is engem, a válasz nemlehet-nek ment. Megemlített két pontban történet vonalakat amik bőven hiányosak szerintem, pont az egyik a Bran,de vannak még pl: Briene, Jaime, és még sorolhatnám, de akár ha már sárkány lovas miért ne lehetne Jon vagy más?!

(#5) zolka95 válasza monti0222w (#4) üzenetére


zolka95
őstag

Legalább utólag eszembe jutott egy aprócska fontos rész Branről még az első könyvben :D

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#6) nemlehet válasza monti0222w (#2) üzenetére


nemlehet
őstag

Ez jogos, elfelejtkeztem róla. Szerintem Bran abban fog közreműködni, hogy minél több kiderüljön a másokról, esetleg a mások születésének helyét/okát/forrását fogja megszűntetni, de közben meghal/feláldozza magát.
Brienne-t nem tartom fontos karakternek, szerintem abban lesz szerepe, hogy Caitlyn tudomást szerezzen arról, hogy élnek a gyerekei és a Tully lázadókat eljuttassa északra, vagy megakadályozza hogy a Stannis-Bolton harc győztesét lemészárolják a lannisterek és végleg bevegyék északot. Szóval kedvenc lovaginánk inkább összekötő kapocs mint mozgatórugó.

Jamei karakterével nem tudom mit fognak végül kezdeni. Elég nagyot fejlődött, épült a karakter, azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy belőle lesz sárkánylovas. Végülis a Lannisterek szegről végről Targeryenek is. Amúgy inkább Tyrionon keresztül Dany-nek fog segíteni fellépni Cersie ellen, lévén erősen kezdenek elfordulni egymástól, Jamie látjai, hogy Cercie valójában kezd megőrülni, de amúgy is végtelenül arrogáns és ostoba és egyenlőre magának sem ismeri be, de már el is hagyta.

Jont kizártnak tartom, hogy sárkánylovas lesz, neki más a szerepe, más dolog miatt jelentőségteljes.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#7) gaben1117


gaben1117
senior tag

Csak hogy visszataláljak

(#8) monti0222w válasza nemlehet (#6) üzenetére


monti0222w
addikt

Jon-nal kapcsolatban tudsz is valamit, vagy csak tippelgetsz? Igen Jaime előnyére változott meg, kiváncsi vagyok a folytatásra.

(#9) kenand


kenand
veterán

Szerintem képtelen megírni a 6. kötetet.
Már a TV sorozat is utolérte...lehet, csak szimpla forgatókönyvre telik majd tőle...

Egyéb ként is bosszantó, azt egész, miután az utolsó elérhető kötetet is eolvastam, nagyon felháborított, hogy több ezer oldal után nincs folytatás (egyelőre?)

Teljesen olyan mint kis hazánk a becsületesek elbuknak, a ügyeskedő szemétládák érvényesülnek.
Épp elég "a való világ"-ban ezzel szembesülni, az ember legalább a könyvekben hagy álmodozzon....

(#10) monti0222w válasza kenand (#9) üzenetére


monti0222w
addikt

A sorozat 6. évadát már nem ő írja tudomásom szerint, a könyvnek állt neki és úgy néz ki idén meg is jelenik.

(#11) zolka95 válasza monti0222w (#10) üzenetére


zolka95
őstag

Ezt hol olvastad?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#12) kenand válasza monti0222w (#10) üzenetére


kenand
veterán

Hát ez az amiker gondoltam. Képtelen megírni már évek óta, így valami röviditett forgatókönyvre telik csak...

(#13) zolka95 válasza kenand (#12) üzenetére


zolka95
őstag

Én azt olvastam, hogy már a Comic Con-ra se megy meg máshova se nagyon. "A könyvre koncentrál." Remélem nem hazudik és tényleg halad vele.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#14) kenand válasza zolka95 (#13) üzenetére


kenand
veterán

Úgy legyen

(#15) monti0222w válasza zolka95 (#11) üzenetére


monti0222w
addikt

Őszintén, nem tudom hol olvastam, lehet a sorozatos topicban linken dobták be? De ez legalább megmaradt bennem. :)

(#16) nemlehet válasza monti0222w (#8) üzenetére


nemlehet
őstag

Tippelek, de amúgy eddig egész jól bejött amikre számítottam. Azért nem teljesen kiszámíthatatlan az öreg, csak más a történetvezetése mint amit megszokhattunk.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#17) monti0222w


monti0222w
addikt

Lenne egy kérdésem, úgy tudom a Baratheon család a Targaryenektől származik, persze ha jól emlékszem, akkor Gendry, Róbert fatyú fia is szereplő lehet, akár még sárkánylovas is? Szerintettek?

[ Szerkesztve ]

(#18) zolka95 válasza monti0222w (#17) üzenetére


zolka95
őstag

házasodtak targaryrenekkel, de szerintem ez nem nagy dolog
annyira azért nem targaryenek, Gendry meg nem főszereplő

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#19) zolka95


zolka95
őstag

Több oldalt hogy lehet csinálni?
Mert már a 3. könyv felénél járok, de szerintem több dolgot kiírtam, mint az első két könyvből. Sok lesz ez így egy oldalon.

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#20) Dingus


Dingus
újonc

SPOILERT TARTALMAZHAT!!! Én nagyon sok pontatlanságot, és hiányt érzek. Pl. Esélytelen hogy a Valyriaik építették Harrenhalt, Fekete Harren építette, és mikor megépült másnap jöttek Aegonék. Kevés esélyt látok arra is, hogy Öreg Nan közösült egy óriással, a könyvben is említést tettek arról hogy a félvérek férfi és nő nemű óriások párzásából jött ivadékok, másik esetben elég csúnya kimenetele volt a dolognak.Szót ejthettél volna Ned álmairól amikor találkozik Lyannaval a halálos ágyán vérben feküdve, és megígértet valamit Eddardal. Szerintem egy értelmű hogy a háromszemű holló mentette meg Jojent.A valonquarról annyit, hogy nem hinném, hogy Tyrion lenne az, hiszen Cerseinek 2 öccse van, Jaime is az, mivel Cersei jött ki először, Jaime pedig a lábát fogta, így ha születési sorrendet nézünk Cersei a legidősebb, továbbá Jaime már kezd eltávolodni nővérétől, ígynagyobb esélytlátok arra hogy ő lesz testvére végzete. De azért így is tudtál újat mutatni amit köszönök :) Na és most az előttem szólókhoz intéznék pár szót: Kizártnak tartom, hogy Sansa, Arya, Jaime sárkánylovasok legyenek, semmilyen szálon nem kapcsolódnak Daeneryshez, viszont van aki igen, ilyen Victarion Greyjoy, akinek még egy tűzpap is segített, hogy meggyógyítsa a kezét, és az eredmény nagyon komoly lett, valamint nála van a sárkánykürt is ha jól emlékszem. Jaime szálának valószínűleg Lady Catelyn fog véget vetni, bár ebben azért vannak kételyeim.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.