Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) gabor85 válasza dezz (#50) üzenetére


gabor85
őstag

milyen ramdrive progit használsz?

(#52) Puma K


Puma K
veterán

(#42) radi8tor1 :

Muszáj, mert ""hiba, Apple, hétszer nyitotta fel MacBook Pro gépét, hibás ssd, miatt"

(#43) Móci :

Akkor az Apple bepereli az Intelt, az Intel bepereli az AMD-t az AMD széttárja a kezét, a keresztény társadalom egy buzgómócsingja bepereli az AMD-t mert nem fizetett a keresztény egyháznak jogdíjat amiért használta a "tárjuk szét a karunkat ellenségeink előtt és ők felhagynak minden gonosz szándékukkal" frencsájzt. Több terrorszervezet támogatja az AMD-t (már úgy is vannak beépítette embereik (tulajok?) az AMD-nél) akik megtámadják az Intelt és... és szegény Peti nagymamája hazatalált.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#53) Móci válasza Puma K (#52) üzenetére


Móci
addikt

Az nvidia kimaradt, aki átnevezi ezt az egészet legalább kétszer, miután még egyszer beperelt mindenki mindenkit. Ja és Munkás István nyer, mert ő már nagyon rég levédette a cpu kifejezést.

Ja és kérek abból, amit szívtál, mert marha jó anyag lehet! :C

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#54) Puma K válasza Móci (#53) üzenetére


Puma K
veterán

Mondasz valamit hallod-e... :Y
Védessük le gyorsan a "CÉ-PÉ-JÚ" kifejezést és dollár/euró/font/svájcifrank (magyar viszonylatban)/yen milliárdosok leszünk MUHAHAHAHA ;] :DD

Ja semmit amúgy. Benyomtam egy tál rizsát rántott sajttal meg áfonyalekvárral hozzá itthon csinált lime tea, aztán málna torta végül pedig egy pohár sör.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#55) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Pont 8 mega. Ha levesszük a bad sectorokat, pont ekkora volt az első HDD-m. :DDD Elfért rajta a rendszer meg vagy 20 játék is. Ja, az ára is ott körül volt használtan mint a mostani intel 320-asoknak. Csak akkor nem annyi volt 40k+ mint most. :Y

(#56) radi8tor válasza osztraksajt (#55) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez jóóó :C :C

⭐ Stella

(#57) TOM-202


TOM-202
senior tag

Ez már egyre kényesebb lehet az Intelnek. Gondolom most "fejek hullanak" a háttérben. Ejj, hogy bízzak én így az SSD-ben? :)

(#58) radi8tor válasza TOM-202 (#57) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Féláron már bíznál benne? ;]

⭐ Stella

(#59) TOM-202 válasza radi8tor (#58) üzenetére


TOM-202
senior tag

Az attól függ, lehet hogy annyiért már elcsábulnék! ;)

(#60) dezz válasza gabor85 (#51) üzenetére


dezz
nagyúr

Most épp semmilyet. Korábban, amikor kellett, könnyen találtam egyet a neten. Megjegyzem, még XP-n vagyok, nem tudom, Win7-en mi a helyzet. Mondjuk én két programról tudok, aminek kell a swap.

(#61) berVi válasza schawo (#3) üzenetére


berVi
senior tag

mintha az intel lenne a vezető ssd gyártó...

(#62) Puma K válasza berVi (#61) üzenetére


Puma K
veterán

Szerintem ő csak arra gondolt, hogy ha még több ilyen gond lesz akkor nem lesz kereslet az SSD-kre így az áruk nem fog tovább csökkenni, hanem stagnálni vagy akár emelkedni fog. Ez persze nem lenne logikus, hogy hosszabb ideig stagnáljon az ár vagy pedig emelkedjen (bár pl az Nvidia GTX285 még mindig 96k Ft-be kerül és nem megy le az ára... igaz azt már nem gyártják, így nem érdekük minden áron eladni, mert van már helyettesítő áru) mert akkor nem vennék az emberek. Inkább az lenne a lényeg, hogy jobban odafigyeljenek a minőségre, mert mostanában egyre több a selejt és a használhatatlan cucc.

Amúgy kik a vezető SSD gyártók, eladók?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#63) M@cika


M@cika
őstag

Cserélje ki mindet 510-esre. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#64) cszn válasza Chiller (#37) üzenetére


cszn
őstag

Van benne valami, de azért ez így túlzás. Lásd! Ez néhány hónapja 31-32e volt. Előtte meg ne is mondjam. ;)

(#62) Puma K Ha jól rémlik akkor OCZ, Intel, Kingston. Not sure.

[ Szerkesztve ]

(#65) sh4d0w válasza schawo (#3) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Miért vetné vissza? Az intel az egyetlen, aki SSD-kel foglalkozik?

https://www.coreinfinity.tech

(#66) DeFranco válasza Puma K (#54) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Málna tortára sör? Tudsz élni vazze :DDD Ennél már csak az lenne extrémebb, ha benyomnál rá egy altatót is. Na AZ a challenge ;)

[ Szerkesztve ]

(#67) zörbi


zörbi
csendes tag

Ez azért vérciki nekik mert eddig nagyon sokan az intelt ajánlották hogy kb középkategória és a legmegbízhatóbb. Talán még egy régebbi PH cikk is megemlítette hogy az intel SSD-i a legmegbízhatóbbak (rémlik ilyesmi). Na ez most nagyon úgy tűnik odavan. Edigg én is intelt vettem volna ha SSD-t vettem volna, mostmár nagyon nem biztos.

(#68) Petike1007


Petike1007
tag

Azt nem értem,hogy miért adnak ki olyan cuccokat,amik nem működnek...
Legalábbis a tesztek alatt alap egy áramkimaradást kipróbálni...
Vagy 1x kipróbálták és akkor nem volt és ennyi? Hát ez hiba...a veszteségért meg magukat hibáztathatják...
Eddig se voltam nagy rajongója az intel ssd-inek,de most már pláne nem vagyok...
Jó nekem a saját kis Vertex 3-am :)

Nem az a lényeg honnan jössz,hanem hogy mit iszol...

(#69) Bird


Bird
addikt

Egy újabb szög abba a bizonyos koporsóba...

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#70) MZperX75 válasza Bird (#69) üzenetére


MZperX75
addikt

De nagy ez a koporsó!
Sok-sok szög elfér rajta.....

(de kell nekünk az Intel csak szerényebb arcal és 50%-nál nem nagyobb piaci részesedéssel ,hanem megosztva töbszereplős versenytársaival)

[ Szerkesztve ]

(#71) VIC20


VIC20
őstag

"Apple usereket"

Hogy kicsodákat?! :U

(#72) Bird válasza MZperX75 (#70) üzenetére


Bird
addikt

Nagy és keményfából készült... Azért lassan de biztosan gyűlnek azok a szögek. Atom platform, ssd... Attól tartok arc kisebb már nem lesz. Azért most megnyugodtam! Neked is kell az Intel... Mi "madarak" tartsunk össze! :DD

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#73) Z_A_P válasza Zso2 (#15) üzenetére


Z_A_P
addikt

Az is furcsa ,hogy máshol többen azt írják,hogy semmi baja nincs az ő ssd-jüknek.
:D :D Ja, ez aztan tenyleg furcsa!

OK

(#74) Angel1981 válasza gabor85 (#35) üzenetére


Angel1981
veterán

Nem értem.
A Maxtort 2006-ban megvette a Seagate, azóta nem jött ki HDD ilyen márkanévvel, és tudtommal 300 GB-os volt a legnagyobb - nekem a régi gépemben pont ilyen van.

(#75) Tomcat válasza acsa77 (#41) üzenetére


Tomcat
őstag

Ez igaz, ha elpukkan a RAID akkor én mindig inkább előveszek 4db új 500GB-os meghajtót a csomagolásukból és egy új kötetet hozok létre. Persze ez maximum 1* ha előfordul kétévente de még mindig olcsóbb 10e FT-os vinyókat venni kétévente mint hogy drága hibás SSD-ken bosszankodjak és az adatokról végleg lemondjak mert ugye a RAID5-nél sem megy tönkre mind a 4 meghajó egyszerre egy időben. :)

Tomcat

(#76) cszn válasza Tomcat (#75) üzenetére


cszn
őstag

Teljesen másra jó egy RAID tömb meg egy SSD. :N Így nem lehet összehasonlítani őket.

(#77) Tomcat válasza cszn (#76) üzenetére


Tomcat
őstag

Ez igaz. Én mégis inkább RAID köteten tárolok mindent minthogy bármit is SSD-n kelljen. :)

Tomcat

(#78) cszn válasza Tomcat (#77) üzenetére


cszn
őstag

Hát ne is. Még véletlen se, mert megeszi az adatokat! ;]
Az SSD rendszergyorsításra való, nem adattárolásra. :U

(#79) Zso2 válasza Z_A_P (#73) üzenetére


Zso2
őstag

akkor lefordítom... valószínű nagyobb a füstje ,mint a lángja ennek a hírnek, amibe jól belekapaszkodott mindenki ,aki kicsit nem szereti az Intelt :)
Amúgy szerintem nem fog szarozni a nagy procigyártó,ha hivatalosan is elismerik, le fogja cserélni minden egyes darabot ,az is előfordulhat,hogy a nagyobb szériásra(510).

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#80) Gerisz válasza Zso2 (#79) üzenetére


Gerisz
addikt

Persze és még ad mellé 100dollár étkezési utalványt.

Nem ő az első aki szar Firmware-t csinált SSD-hez, azokról is volt ugyan így hír egyébként.
Majd kijavítják és mindenkinek jó lesz. Nekünk is mert folytatódhat értünk a verseny.

(#81) Zso2 válasza Gerisz (#80) üzenetére


Zso2
őstag

Azért gondoltam,mert más széria gyártásban most nem nagyon van :) (ha esetleg hardveresen van tényleg kaki) Mondjuk az egy picit fejlettebb lapkagyártással készült már ,ebből adódóan drágábban szórják,de még mindig jobb "pici" hasznot elbukni, minthogy lejáratni magukat.

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#82) Gerisz válasza Zso2 (#81) üzenetére


Gerisz
addikt

Lejáratni magát értelmes embernél nem fogja a hülyének meg mindegy.
Én is csak mérges voltam mikor a "javított" Extreme 4 (B3-as) úgy hazavágta a 2 hetes winyóm mint a szél. Azután hazavágta az 1éveset is amit rákötöttem, de mióta volt Bios és az ús winyókra firmware frissítés minden szép és jó.

(#83) dezz válasza Gerisz (#82) üzenetére


dezz
nagyúr

A kettő között van még egy elég széles kategória...

(#84) Gerisz válasza dezz (#83) üzenetére


Gerisz
addikt

Van, de most értelmesnek soroltam az összes kategóriát aki nem totál idióta, aki meg nem ért hozzá ahhoz ez kevés eséllyel jut el.

[ Szerkesztve ]

(#85) MZperX75 válasza Bird (#72) üzenetére


MZperX75
addikt

"Neked is kell az Intel... Mi "madarak" tartsunk össze! "

Ha jó,és olcsón adják akkor kell!(de ezért van AMD-m)
Amúgy az intel mostani szériája nem túl drága,sőt,de 2-3 évig nem cserélek,ha most vennék Liano vagy I3-I5!

(#86) McLaca


McLaca
őstag

Nekem kicsit bűzlik ez az egész hype a 320-as SSD körül. Az Intelnek sikerült elkövetnie ugyanazt a hibát, amit a többi gyártó menetrendszerűen meglép, és egyből temetjük az Intelt. Megjegyzem, tömegesen jelentkező 8MB-os problémával én nem találkoztam, nem úgy, mint más gyártóknál, ahol a fórumok fele azzal van tele, hogy szar az FW. Kicsit fel van fújva a dolog szerintem, mert Intel...

Egyébként nekem is 320-asom van, és sikerült pár áramszünetet elviselnie (notebookban van, de az akkut nem tartom benne, ha tápról megy, hogy ne töltögessen rá folyton), egyszer automata hiba miatt (kellemes is hajnal 1-kor villanyt szerelni :D), egyszer meg simán áramkimaradás miatt, meg a múltkor véletlen lekapcsoltam a hosszabbítót és úgy szállt el a gép, meg a tápkábelt is húztam már ki véletlenül, szóval minimum 5 váratlan áramszünetet kapott (ami ellen egyébként van védelem a meghajtóban tudomásom szerint).
Eddig még nincs baja, de rendszeresen készítek a Win7 saját backup progijával teljes lemezkép mentést (jelenleg 60GB körüli) egy külső eSata rackben ülő vinyóra. Nem azért, mert Intel, nem azért, mert 320-as, hanem azért, mert SSD, és nem nagyon bízok benne.

Szóval erre a nagy hisztire én csak a szemöldökömet rángatom felfelé, kivárom a végét. A cikk mellesleg bárgyú, erősen megkérdőjelezhető a tárgyilagossága. Mintha egy fórum HSZ magyarítása lenne.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#87) MZperX75 válasza McLaca (#86) üzenetére


MZperX75
addikt

:K

[ Szerkesztve ]

(#88) Bird válasza MZperX75 (#85) üzenetére


Bird
addikt

:R

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#89) Balage76 válasza cszn (#64) üzenetére


Balage76
senior tag

Top SSD gyártók? :)

Az egész ott kezdődik, hogy a Kingston mint gyártó nem létezik, csak mint márkanév. A Toshiba által gyártott alkatrészekre épül jellemzően a termékválaszték.

(#90) radi8tor válasza McLaca (#86) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én sem tapasztaltam ilyen jelenséget eddig. :K

⭐ Stella

(#91) FoxPuppy


FoxPuppy
tag

sziasztok mi a helyzet mostanság ezzel a 320-as szériával jött ki rá normális frimware vagy hardberesen van probléma ezzel a winyóval?

válaszokat köszönöm

(#92) McLaca válasza FoxPuppy (#91) üzenetére


McLaca
őstag

Én rá se arktam az újabb firmware-t, még a gyárival megy (2011 májusában vettem).
Unsafe shutdown count: 39. Ezek nagy része BIOS beállítás utáni újraindulás, ezt mindig annak számolja, de volt biztosítékhiba :), áramszünet, és csati véletlen kirántása (notebookról van szó).
Köszöni szépen, jól van.
Nekem kicsit bolhából elefánt a szitu, de a széria szerintem már kifutott, mármint 112GB-osat újonnan kapni már nem lehet szerintem (nem néztem utána).

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.