Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mghltm


mghltm
addikt

elegge valoszinutlennek tartom, hogy az uj fw-t az intel nem tesztelte le alaposan... :U

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#2) buherton válasza mghltm (#1) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

Pedig nagyon úgy tűnik. :D

Háhá ez de sz@r :C . Remélem bukik egy jó az Intel ezen. Túlságosan nagy az arcuk. Kicsit visszább vehetnének.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#3) schawo válasza buherton (#2) üzenetére


schawo
titán

Én meg nem, mert az visszavetné az SSD technológiát, és vége lenne a kellemes árcsökkenésnek :( Nem akarok magamnak rosszat.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4) mikej95


mikej95
aktív tag

Kár pedig viszonylag gyors SSD-ik vannak viszonylag jó ár/érték kategóriában.
De tényleg kellett már egy lecke az Intelnek vagyis kettő(először az alaplapok). :)

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#5) S-eye válasza buherton (#2) üzenetére


S-eye
senior tag

Cseréljék ki ingyen,mondjuk egy dupla kapacitásura,és akkor megbocsájtható.Elég sokat hibáznak ez éven Intelék.

(#6) pschio


pschio
őstag

nekem továbbra is faszán működik az enyém. kopp-kopp

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#7) MZperX75 válasza S-eye (#5) üzenetére


MZperX75
addikt

Intel :C .......... :DDD
Gondolom ezért simán cserélik a SSD-ha gond lenne vele!/zazintel már csak ilyen/
az új szoftvert meg nem kell rá tenni+szünetmentes.
(aki meg kaki,azt nem vigasztalja a csere,milyen jó is ,ha munkád levesbe van)
mikej95:
"Kár pedig viszonylag gyors SSD-ik vannak viszonylag jó ár/érték kategóriában"
---pedig nem a leggyorsabb sebességű SSD-ik vannak viszonylag drágán---

[ Szerkesztve ]

(#8) MLaca


MLaca
őstag

ennyi rosszindulatot rég láttam.

http://mlzphoto.hu/

(#9) MZperX75 válasza MLaca (#8) üzenetére


MZperX75
addikt

"A legszebb öröm,a káröröm ,mert nincs benne irigység"
Ha valami rossz az rossz,de javítás után mégrosszabb?
Ne várj tőlünk sokkal többet!
OFF

[ Szerkesztve ]

(#10) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Én nem voltam érintett az ügyben, de úgy tudom a hibás vezérlővel szerelt alaplapokat probléma nélkül cserélték azoknak akik az első szériából vásároltak.

Ha ez így volt, akkor szerintem korrekt volt a hozzáállás, ha itt is így lesz akkor kárpótolva lesznek a vevők valamilyen módon, de nem fogják annyiban hagyni a dolgot az biztos.

Mindenesetre sajnálom azokat, akiknek eltűnt a partició nagy része, és kellemetlenségük volt vele, de remélem fontos adatot nem vesztettek el. Mert szerintem nincs olyan épeszű ember, aki fontos adatokat tárolna egy új szériás ssd-n. Maximum rendszernek való ez még, az meg ugye pótolható még ha kellemetlen is.

(#11) Zso2 válasza MZperX75 (#9) üzenetére


Zso2
őstag

Kb ennyi várható tőled. Ahol Intel hír van, mész csámcsogni, divatos szóval trollkodni. :)

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#12) bsh válasza S-eye (#5) üzenetére


bsh
őstag

16 megásra?

(#13) Necc válasza bsh (#12) üzenetére


Necc
addikt

:C

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#14) djculture válasza antikomcsi (#10) üzenetére


djculture
félisten

Azért egy működő rendszer hirtelen eltünése még nagyobb probléma lehet,az összes jelszó email stb eltünhet a fenébe ha nincs mentve gyakran.

(#15) Zso2


Zso2
őstag

Amúgy szerintem ez egy lejárató kampány szerűen útjára bocsájtott kamuhír ,így 3-4 nappal firmware után... először valami hivatalosat is várni kellene.
Az is furcsa ,hogy máshol többen azt írják,hogy semmi baja nincs az ő ssd-jüknek.

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#16) Angel1981


Angel1981
veterán

Ha ez igaz, akkor tényleg ciki..... :(((

(#17) Zodicus


Zodicus
senior tag

Enyémmel is minden rendben, pedig volt áramkimaradás is. Kopp-kopp

(#18) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Érdekes , semmi sincs megerősítve, az sem hogy sz@r , az sem hogy rossz, csak maszatolás van.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) Milka 78 válasza MLaca (#8) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Isten hozott Magyar földön.

(#20) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Az biztos.hogy nem használ ez az Intelnek.
Ha igaz,ha nem...

(#21) zsirfecske válasza buherton (#2) üzenetére


zsirfecske
addikt

miért lenne nagy az arcuk? legnagyobb procigyártók ezer éve, rengeteg fejlesztés fűződik a nevükhöz, köztük az első megbízható ssd-k egyike is.

attól persze még ciki :)

(#22) afterburner_


afterburner_
őstag

szerencsére az x25 m jól szuperál nálam , pedig gondolkoztam lecserélem egy új szerias intelre... :)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#23) antikomcsi válasza djculture (#14) üzenetére


antikomcsi
veterán

Az ilyen dolgokat nem a rendszer ssd-n tartom. A live mail mappája hdd-n van, a jelszavak, meg a fejembe, vagy egy txt file-ban szintén egy hdd-n. Semmi "feleslegest" nem tartok a rendszer ssd-men.

Mi több, a levelek a szolgáltatóm szerverén is megvannak.

(#24) djculture válasza antikomcsi (#23) üzenetére


djculture
félisten

Az te vagy.Én elég sok olyan userrel találkozom aki avval keres meg hogy miként lehetne a c meghajtón lévő adatokat meg jelszavakar emaileket dukumentumokat meg munkájával kapcsolatos dolgokat előbányászni egy halott meghajtóról.Általába mondjuk ott kezdem a szöveget hogy neméri meg vele vesződni meg a kürt százezrekért megoldja ha annyira kell.

[ Szerkesztve ]

(#25) Tomcat


Tomcat
őstag

Én még mindig tartom magam ahhoz a véleményemhez hogy ez az SSD technika (függetlenül attól hogy Intel vagy nem Intel termék) még nem eléggé kiforrott. Itt egy újabb példa és egy újabb ok arra hogy még mindig maradjak a HDD mellett még egészen addig amíg hosszabb távú (legalább 5 éves) üzemelési tapasztalata lesz az IT világnak ezekkel kapcsolatban. Jó dolog a sebesség, de mit sem érek vele ha a "Felhasználók" mappa minden elemévbel együtt az enyészeté lesz a rendszer "C" meghajtón. Ezek talán értékesebb adatok mint holmi Game install/mkv/mp3 stb. amit általában a lassabb HDD-kre tesznek az emberek a további meghajtókra.
De ez még mindig az én személyes véleményem a témáról. :)

Tomcat

(#26) Zso2 válasza MZperX75 (#7) üzenetére


Zso2
őstag

---pedig nem a leggyorsabb sebességű SSD-ik vannak viszonylag drágán---
....akkor nézd meg a Ph teszteket pl. [ez] ,vagy [ez].
Elég jól helyezkednek, legtöbb helyen az elejében vannak.Egyáltalán nem drágák, kb középkategória árban.

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#27) tuser válasza zsirfecske (#21) üzenetére


tuser
aktív tag

Mint pl. x86_64 ( AMD64 ), APU, ... ? :U

Azért akár mennyire is nem a szívem csücske, ez eddig egy tényleg kemény év nekik ... alaplaphiba, befürdött IGP, ... és most ez az SSD ... kirugták a fejlesztőket, vagy mi a fene ??? :F

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#28) gabor85 válasza Tomcat (#25) üzenetére


gabor85
őstag

És valahol igazad is van. Ámbár vagyunk páran telhetetlenek :)

(#29) Tomcat válasza tuser (#27) üzenetére


Tomcat
őstag

...vagy a tesztelőket? :F :)

@ gabor85: én még mindig a RAID5-re szavazok ha sebességről és biztonságról van szó. 4db 500-as vinyó 50e Ft és minden 2 példányban van meg ha valami baj történne.

@ Gerisz: sajnos aból is előfordul, de ma már ritkább a fizikai sérülés, begragadás. Inkább az elektronika pukkan el ami akár házilag is könnyen orvosolható. :)

[ Szerkesztve ]

Tomcat

(#30) Gerisz válasza Tomcat (#25) üzenetére


Gerisz
addikt

Csak ne lenne HDD-ből hibás széria...

(#31) gabor85 válasza Gerisz (#30) üzenetére


gabor85
őstag

Most dobtam ki 3 db 80-as, és egy 500-as Maxtor merevlemezt :D

(#32) Silentfrog válasza gabor85 (#31) üzenetére


Silentfrog
veterán

Gondolom nem 2 napot mentek! :DD

(#33) Skyrider1


Skyrider1
csendes tag

Nesze neked SSD...

HDD-t kell venni és kész :)

We live in the World of Tanks

(#34) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Szegény Intel. Pedig nekem bejött a 320-as széria. Igaz még mindig X-25M-eket nyúzok.

⭐ Stella

(#35) gabor85 válasza Silentfrog (#32) üzenetére


gabor85
őstag

Az 500-as az kb 1 éves volt :D A 80-asok régebbiek...

(#36) kisst


kisst
csendes tag

Délelőtt raktam fel az új firmwaret :W Igaz csak a rendszer van rajta, de akkor sem megnyugtató.

(#37) Chiller válasza schawo (#3) üzenetére


Chiller
őstag

Hol láttál Te árcsökkentést?
Egyre gyorsabbak jönnek ugyanolyan áron. :(

(#38) Gondwana válasza Tomcat (#25) üzenetére


Gondwana
addikt

(Már Win95-ben is volt Backup, az akkor születettek meg már nemsoká érettségiznek, úgyhogy léteznek kiforrott technikák meg fegyelmezetlen R=1 userek - szerintem)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#39) Móci


Móci
addikt

Ez bizony óriási szívás, rendesen összejött nekik.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#40) Puma K


Puma K
veterán

"A hiba nem csak a PC-seket sújtja, hanem az Apple usereket is, akik közt akad olyan is, aki hétszer nyitotta fel MacBook Pro gépét a hibás SSD miatt, ugyanakkor volt olyan is, aki semmilyen problémáról sem tudott beszámolni, pedig két ilyen tárolója is van."

"A hiba nem csak a PC-seket sújtja, hanem az Apple usereket is, akik közt akad olyan is, aki hétszer nyitotta fel MacBook Pro gépét a hibás SSD miatt"

"hiba, Apple, hétszer nyitotta fel MacBook Pro gépét, hibás ssd, miatt"

Itt tényleg nagy para van ha már egy Apple usernek is 7x kellett felnyitnia!

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#41) acsa77 válasza Tomcat (#29) üzenetére


acsa77
tag

A tomshardware-en van egy SSD-és és általános adatbiztonsági cikk, statisztikai elemzésekkel. (Bár az SSD-ről még nincs sok adat.) Ott is volt utalás rá, hogy a RAID5 a ráfordításhoz képest elég érzékeny adatvesztésre, és messze nem pótolja a szeparált, lehetőleg földrajzilag távoli adatmentést.

És ami nekem eszembe jutott: a notebookos biztosítások. Szerintem jobban megéri a pénzt egy profi webes automatikus biztonsági mentésre költeni. Sokkal könnyebb a notebookot pótolni...

(#42) radi8tor válasza Puma K (#40) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

LOL. Ez volt a nyomatékosítás :)

⭐ Stella

(#43) Móci válasza Puma K (#40) üzenetére


Móci
addikt

Vajon mi lett volna, ha nyolcadszorra is felnyitja? Világvége? :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#44) radi8tor válasza Móci (#43) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bár nem értem miért kellett felnyitni. Kicserélte egy másikra? :DDD

⭐ Stella

(#45) schawo válasza acsa77 (#41) üzenetére


schawo
titán

Van a tomshardwarenek egy nagyon jó, átfogó SSD vs HDD tartóssági elemzése itt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Franc ezt a fogyasztói társadalmat. Lassan már tényleg minden "instant, meg egyszer használatos" lesz?
Azt lehet már tudni, hogy akinél megfekszik az pontosan miért? És akinél nem, annál pontosan miért nem?

(#47) SPY0817


SPY0817
aktív tag

Most tervezek majd venni egy SSD-t melyiket ajánlott?
Márkára típusra..

64gb 20k környéke..

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#48) radi8tor válasza SPY0817 (#47) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Itt tedd fel a kérdésedet.

⭐ Stella

(#49) Zanik


Zanik
addikt

Bármennyire nem szívlelem (néha!) az Intel hozzáállását bizonyos dolgokhoz, azért annak se örülök, hogy ilyen gondokkal küzdenek. Mert egyrészt ezzel a felhasználó is szív, másrészt árt az SSD-k terjedésének is. Az, hogy a gyártók hibákat követnek el olykor, még megbocsátható, az hogy próbálnak megoldást találni a hibákra, helyes, sőt elvárható; az hogy mégse sikerül nekik, na, az már azért gáz! Okos user mit tesz ilyenkor? Olyan márkájú és szériájú SSD-t vesz, aminél (egyelőre) nincsenek gondok. :K

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#50) dezz


dezz
nagyúr

Ciki és nem örülök, mert csökkentheti az SSD-kbe vetett bizalmat.

Megjegyzem, nekem nincs SSD-m, és bár nem mondom, hogy az SSD felesleges, mert nem az, de vannak olcsóbb megodások is a rendszer gyorsítására. Én pl. általában egyszerűen letiltom a swapet, így menet közben ritkán kell számottevően várni a vinyóra. Ha egy programnak nagyon kell a swap, akkor meg ramdrive.

(#11) Zso2: A (fórumos) troll és trollkodás kifejezések egyidősek a netes fórumokkal, és nagyon mást jelentenek, mint a csámcsogás. Bár az utóbbi néha egyben az előbbi, de csak akkor, ha pusztán indulatkeltés végett szembe megy a többségi véleménnyel. Úgy tűnik, itt most nem egészen erről van szó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.