Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mghltm


mghltm
addikt

elegge valoszinutlennek tartom, hogy az uj fw-t az intel nem tesztelte le alaposan... :U

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#2) buherton válasza mghltm (#1) üzenetére


buherton
őstag

Pedig nagyon úgy tűnik. :D

Háhá ez de sz@r :C . Remélem bukik egy jó az Intel ezen. Túlságosan nagy az arcuk. Kicsit visszább vehetnének.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#3) schawo válasza buherton (#2) üzenetére


schawo
titán

Én meg nem, mert az visszavetné az SSD technológiát, és vége lenne a kellemes árcsökkenésnek :( Nem akarok magamnak rosszat.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4) mikej95


mikej95
aktív tag

Kár pedig viszonylag gyors SSD-ik vannak viszonylag jó ár/érték kategóriában.
De tényleg kellett már egy lecke az Intelnek vagyis kettő(először az alaplapok). :)

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#5) S-eye válasza buherton (#2) üzenetére


S-eye
senior tag

Cseréljék ki ingyen,mondjuk egy dupla kapacitásura,és akkor megbocsájtható.Elég sokat hibáznak ez éven Intelék.

(#6) pschio


pschio
őstag

nekem továbbra is faszán működik az enyém. kopp-kopp

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#7) MZperX75 válasza S-eye (#5) üzenetére


MZperX75
addikt

Intel :C .......... :DDD
Gondolom ezért simán cserélik a SSD-ha gond lenne vele!/zazintel már csak ilyen/
az új szoftvert meg nem kell rá tenni+szünetmentes.
(aki meg kaki,azt nem vigasztalja a csere,milyen jó is ,ha munkád levesbe van)
mikej95:
"Kár pedig viszonylag gyors SSD-ik vannak viszonylag jó ár/érték kategóriában"
---pedig nem a leggyorsabb sebességű SSD-ik vannak viszonylag drágán---

[ Szerkesztve ]

(#8) MLaca


MLaca
őstag

ennyi rosszindulatot rég láttam.

http://mlzphoto.hu/

(#9) MZperX75 válasza MLaca (#8) üzenetére


MZperX75
addikt

"A legszebb öröm,a káröröm ,mert nincs benne irigység"
Ha valami rossz az rossz,de javítás után mégrosszabb?
Ne várj tőlünk sokkal többet!
OFF

[ Szerkesztve ]

(#10) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Én nem voltam érintett az ügyben, de úgy tudom a hibás vezérlővel szerelt alaplapokat probléma nélkül cserélték azoknak akik az első szériából vásároltak.

Ha ez így volt, akkor szerintem korrekt volt a hozzáállás, ha itt is így lesz akkor kárpótolva lesznek a vevők valamilyen módon, de nem fogják annyiban hagyni a dolgot az biztos.

Mindenesetre sajnálom azokat, akiknek eltűnt a partició nagy része, és kellemetlenségük volt vele, de remélem fontos adatot nem vesztettek el. Mert szerintem nincs olyan épeszű ember, aki fontos adatokat tárolna egy új szériás ssd-n. Maximum rendszernek való ez még, az meg ugye pótolható még ha kellemetlen is.

(#11) Zso2 válasza MZperX75 (#9) üzenetére


Zso2
őstag

Kb ennyi várható tőled. Ahol Intel hír van, mész csámcsogni, divatos szóval trollkodni. :)

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#12) bsh válasza S-eye (#5) üzenetére


bsh
őstag

16 megásra?

(#13) Necc válasza bsh (#12) üzenetére


Necc
addikt

:C

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#14) djculture válasza antikomcsi (#10) üzenetére


djculture
félisten

Azért egy működő rendszer hirtelen eltünése még nagyobb probléma lehet,az összes jelszó email stb eltünhet a fenébe ha nincs mentve gyakran.

(#15) Zso2


Zso2
őstag

Amúgy szerintem ez egy lejárató kampány szerűen útjára bocsájtott kamuhír ,így 3-4 nappal firmware után... először valami hivatalosat is várni kellene.
Az is furcsa ,hogy máshol többen azt írják,hogy semmi baja nincs az ő ssd-jüknek.

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#16) Angel1981


Angel1981
veterán

Ha ez igaz, akkor tényleg ciki..... :(((

(#17) Zodicus


Zodicus
senior tag

Enyémmel is minden rendben, pedig volt áramkimaradás is. Kopp-kopp

(#18) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Érdekes , semmi sincs megerősítve, az sem hogy sz@r , az sem hogy rossz, csak maszatolás van.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) Milka 78 válasza MLaca (#8) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Isten hozott Magyar földön.

(#20) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Az biztos.hogy nem használ ez az Intelnek.
Ha igaz,ha nem...

(#21) zsirfecske válasza buherton (#2) üzenetére


zsirfecske
addikt

miért lenne nagy az arcuk? legnagyobb procigyártók ezer éve, rengeteg fejlesztés fűződik a nevükhöz, köztük az első megbízható ssd-k egyike is.

attól persze még ciki :)

(#22) afterburner_


afterburner_
őstag

szerencsére az x25 m jól szuperál nálam , pedig gondolkoztam lecserélem egy új szerias intelre... :)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#23) antikomcsi válasza djculture (#14) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Az ilyen dolgokat nem a rendszer ssd-n tartom. A live mail mappája hdd-n van, a jelszavak, meg a fejembe, vagy egy txt file-ban szintén egy hdd-n. Semmi "feleslegest" nem tartok a rendszer ssd-men.

Mi több, a levelek a szolgáltatóm szerverén is megvannak.

(#24) djculture válasza antikomcsi (#23) üzenetére


djculture
félisten

Az te vagy.Én elég sok olyan userrel találkozom aki avval keres meg hogy miként lehetne a c meghajtón lévő adatokat meg jelszavakar emaileket dukumentumokat meg munkájával kapcsolatos dolgokat előbányászni egy halott meghajtóról.Általába mondjuk ott kezdem a szöveget hogy neméri meg vele vesződni meg a kürt százezrekért megoldja ha annyira kell.

[ Szerkesztve ]

(#25) Tomcat


Tomcat
őstag

Én még mindig tartom magam ahhoz a véleményemhez hogy ez az SSD technika (függetlenül attól hogy Intel vagy nem Intel termék) még nem eléggé kiforrott. Itt egy újabb példa és egy újabb ok arra hogy még mindig maradjak a HDD mellett még egészen addig amíg hosszabb távú (legalább 5 éves) üzemelési tapasztalata lesz az IT világnak ezekkel kapcsolatban. Jó dolog a sebesség, de mit sem érek vele ha a "Felhasználók" mappa minden elemévbel együtt az enyészeté lesz a rendszer "C" meghajtón. Ezek talán értékesebb adatok mint holmi Game install/mkv/mp3 stb. amit általában a lassabb HDD-kre tesznek az emberek a további meghajtókra.
De ez még mindig az én személyes véleményem a témáról. :)

Tomcat

(#26) Zso2 válasza MZperX75 (#7) üzenetére


Zso2
őstag

---pedig nem a leggyorsabb sebességű SSD-ik vannak viszonylag drágán---
....akkor nézd meg a Ph teszteket pl. [ez] ,vagy [ez].
Elég jól helyezkednek, legtöbb helyen az elejében vannak.Egyáltalán nem drágák, kb középkategória árban.

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#27) tuser válasza zsirfecske (#21) üzenetére


tuser
aktív tag

Mint pl. x86_64 ( AMD64 ), APU, ... ? :U

Azért akár mennyire is nem a szívem csücske, ez eddig egy tényleg kemény év nekik ... alaplaphiba, befürdött IGP, ... és most ez az SSD ... kirugták a fejlesztőket, vagy mi a fene ??? :F

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#28) gabor85 válasza Tomcat (#25) üzenetére


gabor85
őstag

És valahol igazad is van. Ámbár vagyunk páran telhetetlenek :)

(#29) Tomcat válasza tuser (#27) üzenetére


Tomcat
őstag

...vagy a tesztelőket? :F :)

@ gabor85: én még mindig a RAID5-re szavazok ha sebességről és biztonságról van szó. 4db 500-as vinyó 50e Ft és minden 2 példányban van meg ha valami baj történne.

@ Gerisz: sajnos aból is előfordul, de ma már ritkább a fizikai sérülés, begragadás. Inkább az elektronika pukkan el ami akár házilag is könnyen orvosolható. :)

[ Szerkesztve ]

Tomcat

(#30) Gerisz válasza Tomcat (#25) üzenetére


Gerisz
addikt

Csak ne lenne HDD-ből hibás széria...

(#31) gabor85 válasza Gerisz (#30) üzenetére


gabor85
őstag

Most dobtam ki 3 db 80-as, és egy 500-as Maxtor merevlemezt :D

(#32) Silentfrog válasza gabor85 (#31) üzenetére


Silentfrog
veterán

Gondolom nem 2 napot mentek! :DD

(#33) Skyrider1


Skyrider1
csendes tag

Nesze neked SSD...

HDD-t kell venni és kész :)

We live in the World of Tanks

(#34) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Szegény Intel. Pedig nekem bejött a 320-as széria. Igaz még mindig X-25M-eket nyúzok.

⭐ Stella

(#35) gabor85 válasza Silentfrog (#32) üzenetére


gabor85
őstag

Az 500-as az kb 1 éves volt :D A 80-asok régebbiek...

(#36) kisst


kisst
csendes tag

Délelőtt raktam fel az új firmwaret :W Igaz csak a rendszer van rajta, de akkor sem megnyugtató.

(#37) Chiller válasza schawo (#3) üzenetére


Chiller
őstag

Hol láttál Te árcsökkentést?
Egyre gyorsabbak jönnek ugyanolyan áron. :(

(#38) Gondwana válasza Tomcat (#25) üzenetére


Gondwana
addikt

(Már Win95-ben is volt Backup, az akkor születettek meg már nemsoká érettségiznek, úgyhogy léteznek kiforrott technikák meg fegyelmezetlen R=1 userek - szerintem)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#39) Móci


Móci
addikt

Ez bizony óriási szívás, rendesen összejött nekik.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#40) Puma K


Puma K
veterán

"A hiba nem csak a PC-seket sújtja, hanem az Apple usereket is, akik közt akad olyan is, aki hétszer nyitotta fel MacBook Pro gépét a hibás SSD miatt, ugyanakkor volt olyan is, aki semmilyen problémáról sem tudott beszámolni, pedig két ilyen tárolója is van."

"A hiba nem csak a PC-seket sújtja, hanem az Apple usereket is, akik közt akad olyan is, aki hétszer nyitotta fel MacBook Pro gépét a hibás SSD miatt"

"hiba, Apple, hétszer nyitotta fel MacBook Pro gépét, hibás ssd, miatt"

Itt tényleg nagy para van ha már egy Apple usernek is 7x kellett felnyitnia!

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#41) acsa77 válasza Tomcat (#29) üzenetére


acsa77
tag

A tomshardware-en van egy SSD-és és általános adatbiztonsági cikk, statisztikai elemzésekkel. (Bár az SSD-ről még nincs sok adat.) Ott is volt utalás rá, hogy a RAID5 a ráfordításhoz képest elég érzékeny adatvesztésre, és messze nem pótolja a szeparált, lehetőleg földrajzilag távoli adatmentést.

És ami nekem eszembe jutott: a notebookos biztosítások. Szerintem jobban megéri a pénzt egy profi webes automatikus biztonsági mentésre költeni. Sokkal könnyebb a notebookot pótolni...

(#42) radi8tor válasza Puma K (#40) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

LOL. Ez volt a nyomatékosítás :)

⭐ Stella

(#43) Móci válasza Puma K (#40) üzenetére


Móci
addikt

Vajon mi lett volna, ha nyolcadszorra is felnyitja? Világvége? :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#44) radi8tor válasza Móci (#43) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bár nem értem miért kellett felnyitni. Kicserélte egy másikra? :DDD

⭐ Stella

(#45) schawo válasza acsa77 (#41) üzenetére


schawo
titán

Van a tomshardwarenek egy nagyon jó, átfogó SSD vs HDD tartóssági elemzése itt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Franc ezt a fogyasztói társadalmat. Lassan már tényleg minden "instant, meg egyszer használatos" lesz?
Azt lehet már tudni, hogy akinél megfekszik az pontosan miért? És akinél nem, annál pontosan miért nem?

(#47) SPY0817


SPY0817
aktív tag

Most tervezek majd venni egy SSD-t melyiket ajánlott?
Márkára típusra..

64gb 20k környéke..

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#48) radi8tor válasza SPY0817 (#47) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Itt tedd fel a kérdésedet.

⭐ Stella

(#49) Zanik


Zanik
addikt

Bármennyire nem szívlelem (néha!) az Intel hozzáállását bizonyos dolgokhoz, azért annak se örülök, hogy ilyen gondokkal küzdenek. Mert egyrészt ezzel a felhasználó is szív, másrészt árt az SSD-k terjedésének is. Az, hogy a gyártók hibákat követnek el olykor, még megbocsátható, az hogy próbálnak megoldást találni a hibákra, helyes, sőt elvárható; az hogy mégse sikerül nekik, na, az már azért gáz! Okos user mit tesz ilyenkor? Olyan márkájú és szériájú SSD-t vesz, aminél (egyelőre) nincsenek gondok. :K

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#50) dezz


dezz
nagyúr

Ciki és nem örülök, mert csökkentheti az SSD-kbe vetett bizalmat.

Megjegyzem, nekem nincs SSD-m, és bár nem mondom, hogy az SSD felesleges, mert nem az, de vannak olcsóbb megodások is a rendszer gyorsítására. Én pl. általában egyszerűen letiltom a swapet, így menet közben ritkán kell számottevően várni a vinyóra. Ha egy programnak nagyon kell a swap, akkor meg ramdrive.

(#11) Zso2: A (fórumos) troll és trollkodás kifejezések egyidősek a netes fórumokkal, és nagyon mást jelentenek, mint a csámcsogás. Bár az utóbbi néha egyben az előbbi, de csak akkor, ha pusztán indulatkeltés végett szembe megy a többségi véleménnyel. Úgy tűnik, itt most nem egészen erről van szó.

(#51) gabor85 válasza dezz (#50) üzenetére


gabor85
őstag

milyen ramdrive progit használsz?

(#52) Puma K


Puma K
veterán

(#42) radi8tor1 :

Muszáj, mert ""hiba, Apple, hétszer nyitotta fel MacBook Pro gépét, hibás ssd, miatt"

(#43) Móci :

Akkor az Apple bepereli az Intelt, az Intel bepereli az AMD-t az AMD széttárja a kezét, a keresztény társadalom egy buzgómócsingja bepereli az AMD-t mert nem fizetett a keresztény egyháznak jogdíjat amiért használta a "tárjuk szét a karunkat ellenségeink előtt és ők felhagynak minden gonosz szándékukkal" frencsájzt. Több terrorszervezet támogatja az AMD-t (már úgy is vannak beépítette embereik (tulajok?) az AMD-nél) akik megtámadják az Intelt és... és szegény Peti nagymamája hazatalált.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#53) Móci válasza Puma K (#52) üzenetére


Móci
addikt

Az nvidia kimaradt, aki átnevezi ezt az egészet legalább kétszer, miután még egyszer beperelt mindenki mindenkit. Ja és Munkás István nyer, mert ő már nagyon rég levédette a cpu kifejezést.

Ja és kérek abból, amit szívtál, mert marha jó anyag lehet! :C

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#54) Puma K válasza Móci (#53) üzenetére


Puma K
veterán

Mondasz valamit hallod-e... :Y
Védessük le gyorsan a "CÉ-PÉ-JÚ" kifejezést és dollár/euró/font/svájcifrank (magyar viszonylatban)/yen milliárdosok leszünk MUHAHAHAHA ;] :DD

Ja semmit amúgy. Benyomtam egy tál rizsát rántott sajttal meg áfonyalekvárral hozzá itthon csinált lime tea, aztán málna torta végül pedig egy pohár sör.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#55) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Pont 8 mega. Ha levesszük a bad sectorokat, pont ekkora volt az első HDD-m. :DDD Elfért rajta a rendszer meg vagy 20 játék is. Ja, az ára is ott körül volt használtan mint a mostani intel 320-asoknak. Csak akkor nem annyi volt 40k+ mint most. :Y

(#56) radi8tor válasza osztraksajt (#55) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez jóóó :C :C

⭐ Stella

(#57) TOM-202


TOM-202
senior tag

Ez már egyre kényesebb lehet az Intelnek. Gondolom most "fejek hullanak" a háttérben. Ejj, hogy bízzak én így az SSD-ben? :)

(#58) radi8tor válasza TOM-202 (#57) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Féláron már bíznál benne? ;]

⭐ Stella

(#59) TOM-202 válasza radi8tor (#58) üzenetére


TOM-202
senior tag

Az attól függ, lehet hogy annyiért már elcsábulnék! ;)

(#60) dezz válasza gabor85 (#51) üzenetére


dezz
nagyúr

Most épp semmilyet. Korábban, amikor kellett, könnyen találtam egyet a neten. Megjegyzem, még XP-n vagyok, nem tudom, Win7-en mi a helyzet. Mondjuk én két programról tudok, aminek kell a swap.

(#61) berVi válasza schawo (#3) üzenetére


berVi
senior tag

mintha az intel lenne a vezető ssd gyártó...

(#62) Puma K válasza berVi (#61) üzenetére


Puma K
veterán

Szerintem ő csak arra gondolt, hogy ha még több ilyen gond lesz akkor nem lesz kereslet az SSD-kre így az áruk nem fog tovább csökkenni, hanem stagnálni vagy akár emelkedni fog. Ez persze nem lenne logikus, hogy hosszabb ideig stagnáljon az ár vagy pedig emelkedjen (bár pl az Nvidia GTX285 még mindig 96k Ft-be kerül és nem megy le az ára... igaz azt már nem gyártják, így nem érdekük minden áron eladni, mert van már helyettesítő áru) mert akkor nem vennék az emberek. Inkább az lenne a lényeg, hogy jobban odafigyeljenek a minőségre, mert mostanában egyre több a selejt és a használhatatlan cucc.

Amúgy kik a vezető SSD gyártók, eladók?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#63) M@cika


M@cika
őstag

Cserélje ki mindet 510-esre. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#64) cszn válasza Chiller (#37) üzenetére


cszn
őstag

Van benne valami, de azért ez így túlzás. Lásd! Ez néhány hónapja 31-32e volt. Előtte meg ne is mondjam. ;)

(#62) Puma K Ha jól rémlik akkor OCZ, Intel, Kingston. Not sure.

[ Szerkesztve ]

(#65) sh4d0w válasza schawo (#3) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Miért vetné vissza? Az intel az egyetlen, aki SSD-kel foglalkozik?

https://www.coreinfinity.tech

(#66) DeFranco válasza Puma K (#54) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Málna tortára sör? Tudsz élni vazze :DDD Ennél már csak az lenne extrémebb, ha benyomnál rá egy altatót is. Na AZ a challenge ;)

[ Szerkesztve ]

(#67) zörbi


zörbi
csendes tag

Ez azért vérciki nekik mert eddig nagyon sokan az intelt ajánlották hogy kb középkategória és a legmegbízhatóbb. Talán még egy régebbi PH cikk is megemlítette hogy az intel SSD-i a legmegbízhatóbbak (rémlik ilyesmi). Na ez most nagyon úgy tűnik odavan. Edigg én is intelt vettem volna ha SSD-t vettem volna, mostmár nagyon nem biztos.

(#68) Petike1007


Petike1007
tag

Azt nem értem,hogy miért adnak ki olyan cuccokat,amik nem működnek...
Legalábbis a tesztek alatt alap egy áramkimaradást kipróbálni...
Vagy 1x kipróbálták és akkor nem volt és ennyi? Hát ez hiba...a veszteségért meg magukat hibáztathatják...
Eddig se voltam nagy rajongója az intel ssd-inek,de most már pláne nem vagyok...
Jó nekem a saját kis Vertex 3-am :)

Nem az a lényeg honnan jössz,hanem hogy mit iszol...

(#69) Bird


Bird
addikt

Egy újabb szög abba a bizonyos koporsóba...

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#70) MZperX75 válasza Bird (#69) üzenetére


MZperX75
addikt

De nagy ez a koporsó!
Sok-sok szög elfér rajta.....

(de kell nekünk az Intel csak szerényebb arcal és 50%-nál nem nagyobb piaci részesedéssel ,hanem megosztva töbszereplős versenytársaival)

[ Szerkesztve ]

(#71) VIC20


VIC20
őstag

"Apple usereket"

Hogy kicsodákat?! :U

(#72) Bird válasza MZperX75 (#70) üzenetére


Bird
addikt

Nagy és keményfából készült... Azért lassan de biztosan gyűlnek azok a szögek. Atom platform, ssd... Attól tartok arc kisebb már nem lesz. Azért most megnyugodtam! Neked is kell az Intel... Mi "madarak" tartsunk össze! :DD

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#73) Z_A_P válasza Zso2 (#15) üzenetére


Z_A_P
addikt

Az is furcsa ,hogy máshol többen azt írják,hogy semmi baja nincs az ő ssd-jüknek.
:D :D Ja, ez aztan tenyleg furcsa!

OK

(#74) Angel1981 válasza gabor85 (#35) üzenetére


Angel1981
veterán

Nem értem.
A Maxtort 2006-ban megvette a Seagate, azóta nem jött ki HDD ilyen márkanévvel, és tudtommal 300 GB-os volt a legnagyobb - nekem a régi gépemben pont ilyen van.

(#75) Tomcat válasza acsa77 (#41) üzenetére


Tomcat
őstag

Ez igaz, ha elpukkan a RAID akkor én mindig inkább előveszek 4db új 500GB-os meghajtót a csomagolásukból és egy új kötetet hozok létre. Persze ez maximum 1* ha előfordul kétévente de még mindig olcsóbb 10e FT-os vinyókat venni kétévente mint hogy drága hibás SSD-ken bosszankodjak és az adatokról végleg lemondjak mert ugye a RAID5-nél sem megy tönkre mind a 4 meghajó egyszerre egy időben. :)

Tomcat

(#76) cszn válasza Tomcat (#75) üzenetére


cszn
őstag

Teljesen másra jó egy RAID tömb meg egy SSD. :N Így nem lehet összehasonlítani őket.

(#77) Tomcat válasza cszn (#76) üzenetére


Tomcat
őstag

Ez igaz. Én mégis inkább RAID köteten tárolok mindent minthogy bármit is SSD-n kelljen. :)

Tomcat

(#78) cszn válasza Tomcat (#77) üzenetére


cszn
őstag

Hát ne is. Még véletlen se, mert megeszi az adatokat! ;]
Az SSD rendszergyorsításra való, nem adattárolásra. :U

(#79) Zso2 válasza Z_A_P (#73) üzenetére


Zso2
őstag

akkor lefordítom... valószínű nagyobb a füstje ,mint a lángja ennek a hírnek, amibe jól belekapaszkodott mindenki ,aki kicsit nem szereti az Intelt :)
Amúgy szerintem nem fog szarozni a nagy procigyártó,ha hivatalosan is elismerik, le fogja cserélni minden egyes darabot ,az is előfordulhat,hogy a nagyobb szériásra(510).

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#80) Gerisz válasza Zso2 (#79) üzenetére


Gerisz
addikt

Persze és még ad mellé 100dollár étkezési utalványt.

Nem ő az első aki szar Firmware-t csinált SSD-hez, azokról is volt ugyan így hír egyébként.
Majd kijavítják és mindenkinek jó lesz. Nekünk is mert folytatódhat értünk a verseny.

(#81) Zso2 válasza Gerisz (#80) üzenetére


Zso2
őstag

Azért gondoltam,mert más széria gyártásban most nem nagyon van :) (ha esetleg hardveresen van tényleg kaki) Mondjuk az egy picit fejlettebb lapkagyártással készült már ,ebből adódóan drágábban szórják,de még mindig jobb "pici" hasznot elbukni, minthogy lejáratni magukat.

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#82) Gerisz válasza Zso2 (#81) üzenetére


Gerisz
addikt

Lejáratni magát értelmes embernél nem fogja a hülyének meg mindegy.
Én is csak mérges voltam mikor a "javított" Extreme 4 (B3-as) úgy hazavágta a 2 hetes winyóm mint a szél. Azután hazavágta az 1éveset is amit rákötöttem, de mióta volt Bios és az ús winyókra firmware frissítés minden szép és jó.

(#83) dezz válasza Gerisz (#82) üzenetére


dezz
nagyúr

A kettő között van még egy elég széles kategória...

(#84) Gerisz válasza dezz (#83) üzenetére


Gerisz
addikt

Van, de most értelmesnek soroltam az összes kategóriát aki nem totál idióta, aki meg nem ért hozzá ahhoz ez kevés eséllyel jut el.

[ Szerkesztve ]

(#85) MZperX75 válasza Bird (#72) üzenetére


MZperX75
addikt

"Neked is kell az Intel... Mi "madarak" tartsunk össze! "

Ha jó,és olcsón adják akkor kell!(de ezért van AMD-m)
Amúgy az intel mostani szériája nem túl drága,sőt,de 2-3 évig nem cserélek,ha most vennék Liano vagy I3-I5!

(#86) McLaca


McLaca
őstag

Nekem kicsit bűzlik ez az egész hype a 320-as SSD körül. Az Intelnek sikerült elkövetnie ugyanazt a hibát, amit a többi gyártó menetrendszerűen meglép, és egyből temetjük az Intelt. Megjegyzem, tömegesen jelentkező 8MB-os problémával én nem találkoztam, nem úgy, mint más gyártóknál, ahol a fórumok fele azzal van tele, hogy szar az FW. Kicsit fel van fújva a dolog szerintem, mert Intel...

Egyébként nekem is 320-asom van, és sikerült pár áramszünetet elviselnie (notebookban van, de az akkut nem tartom benne, ha tápról megy, hogy ne töltögessen rá folyton), egyszer automata hiba miatt (kellemes is hajnal 1-kor villanyt szerelni :D), egyszer meg simán áramkimaradás miatt, meg a múltkor véletlen lekapcsoltam a hosszabbítót és úgy szállt el a gép, meg a tápkábelt is húztam már ki véletlenül, szóval minimum 5 váratlan áramszünetet kapott (ami ellen egyébként van védelem a meghajtóban tudomásom szerint).
Eddig még nincs baja, de rendszeresen készítek a Win7 saját backup progijával teljes lemezkép mentést (jelenleg 60GB körüli) egy külső eSata rackben ülő vinyóra. Nem azért, mert Intel, nem azért, mert 320-as, hanem azért, mert SSD, és nem nagyon bízok benne.

Szóval erre a nagy hisztire én csak a szemöldökömet rángatom felfelé, kivárom a végét. A cikk mellesleg bárgyú, erősen megkérdőjelezhető a tárgyilagossága. Mintha egy fórum HSZ magyarítása lenne.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#87) MZperX75 válasza McLaca (#86) üzenetére


MZperX75
addikt

:K

[ Szerkesztve ]

(#88) Bird válasza MZperX75 (#85) üzenetére


Bird
addikt

:R

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#89) Balage76 válasza cszn (#64) üzenetére


Balage76
senior tag

Top SSD gyártók? :)

Az egész ott kezdődik, hogy a Kingston mint gyártó nem létezik, csak mint márkanév. A Toshiba által gyártott alkatrészekre épül jellemzően a termékválaszték.

(#90) radi8tor válasza McLaca (#86) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én sem tapasztaltam ilyen jelenséget eddig. :K

⭐ Stella

(#91) FoxPuppy


FoxPuppy
tag

sziasztok mi a helyzet mostanság ezzel a 320-as szériával jött ki rá normális frimware vagy hardberesen van probléma ezzel a winyóval?

válaszokat köszönöm

(#92) McLaca válasza FoxPuppy (#91) üzenetére


McLaca
őstag

Én rá se arktam az újabb firmware-t, még a gyárival megy (2011 májusában vettem).
Unsafe shutdown count: 39. Ezek nagy része BIOS beállítás utáni újraindulás, ezt mindig annak számolja, de volt biztosítékhiba :), áramszünet, és csati véletlen kirántása (notebookról van szó).
Köszöni szépen, jól van.
Nekem kicsit bolhából elefánt a szitu, de a széria szerintem már kifutott, mármint 112GB-osat újonnan kapni már nem lehet szerintem (nem néztem utána).

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.