Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Integra


Integra
titán

szép csinos notesz, és a klavin a funkciógombok is úgy ahogy emészthető helyen vannak.
nem tartom szerencsésnek, hogy nem védi semmi a kijelzőt a véletlen becsúszó dolgoktól, de ahogy olvastam ez nem csak nekem tűnt fel azonnal.
de továbbra is ide nekem az x300-zal:))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2) Alex91


Alex91
félisten

Most meg fognak itt kovezni, de ha az Apple-nek lenne egy 12"-os MacBookPro-ja, akkor szepsegben ezt uberelne, de nagyon :). De sajna nincs ilyen...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3) Enton


Enton
addikt

Ütős kis szubnoti!Csak az a fránya valutaérték ne lenne olyan egetrengető!:( :(

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#4) Achill3uS


Achill3uS
veterán

csinálhat a mac air-t, az asus eeepc-t, az msi wind-et, a portégé az portégé marad és megmarad a célközönsége és az árkategórája is... volt 1 évig R100-asom, előtte P2000-res, és ha subnoti kéne ma sem vennék mást, iszonyatos az a precizitás amit a toshiba felvonultat ezekben a gépekben, egyszerüen hibátlanok... de tény, hogy ezek kb 1-2 évvel megjelenés után esnek az elérhető árkategóriába (már akinek persze :) )... grat a teszthez!

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#5) Scalpel válasza Integra (#1) üzenetére


Scalpel
senior tag

Egyetértek, a kijelző védelmének hiánya szerintem is rossz. Főleg, ugye a TP-kben ez default feature...
Az X300-zal kapcsolatban is egyetértek, csak azzal a változtatással, hogy nekem adják inkább :DD

Nagyon kellemes gép ez a Toshiba, főleg a borítása tetszik, meg a kijelző ahogy hajlik, de nem törik, bámulatos. :Y :C

(#6) WN31RD


WN31RD
addikt

Mivel már az első oldalon kiderült, hogy nincs rajta pöcökegér, tehát nem alternatíva a hasonló ThinkPad vagy HP gépekkel szemben, nem kellett végigolvasnom a cikket...
:(

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#7) kohi


kohi
tag

Nem semmi gép. Ennyi pénzért el is várja az ember, hogy gyurmázhasson vele :) Most így égigolvasva nem is nagyon jut eszembe más innováció amit nélkülöznek benne. Le a kalappal. Esetleg annyi, hogy az a cd drive nem biztos, hogy kéne bele :)
Némi akku fejlesztés meg napelemes okosságok amikről hallani és voala :D

(#8) Integra válasza WN31RD (#6) üzenetére


Integra
titán

kukacos user vagy-e? :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9) Bibby


Bibby
addikt

735ezer...hahaha. Köszönjük szépen. Hármat kérek. Csak egyetlen egyszer az életben tudnám meg pl ennek a valódi előállítási költségét...

Ελευθερια η θανατος

(#10) Enton válasza Bibby (#9) üzenetére


Enton
addikt

Szerintem akkor nevetnél igazán nagyot! :D

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#11) Puma K válasza Bibby (#9) üzenetére


Puma K
veterán

Én is ezen a véleményen vagyok :U

Amúgy jó kis gép, mert tényleg minden finomság van benne, na meg az a kijelző! :Y

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#12) Integra válasza Bibby (#9) üzenetére


Integra
titán

ha azt mondom neked, hogy egy autónak amit itthon 11 milláért adnak el, az előállítási költsége, amit akkor mérsz, mikor legördül a szalagról 950e ft.. akkor elképzelheted..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13) durkonorbi


durkonorbi
tag

Egy biztos, minőségben és stílusban iszonyatosan ott van egy ilyen kis gép - nekem is volt 2 féle portege-em is ... persze nem újonnan, annyi pénzem nincs ilyesmire, hanem használtan, mikor már "kissé elavult lett" :) és emberi áron beszerezhetővé vált ... :) Más mint a többi noti, az tuti, pedig volt a kezemben sokféle, mert javítgatom/javítgattam őket!

***

A védelmi hiányokat tekintve: vigyázni kell rá, nem pedig ráülni, meg legyet csapni vele! :)

(#14) pmikloska


pmikloska
aktív tag

Háhááá, de gonosz leszek. Nincs benne webkamera? :))
Nekem is nagyon tetszik, de ez az ár iszonyatosan nagy. :(

(#15) xedos


xedos
addikt

Jó noti! Kellene is...
Nem akarom mondani, de egy pici-könnyű csúcs subnoti ennyibe kerül...
Valaki sokalta az ASUS EEE PC árát... tudom még méretre sem egy kategória, de ...
Vagy a Macbook Air SSD-vel hasonló árban...
Szóval nagyon jó cucc!!!! Viszont várom az MSI WIND-et...

(#16) edipqe válasza Bibby (#9) üzenetére


edipqe
senior tag

én ezzel tudlak segíteni tudom: magnum jégkrém 10ft, amiből a csomagolás és a pálcika a nagyobbik hányad.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#17) durkonorbi válasza pmikloska (#14) üzenetére


durkonorbi
tag

Nincs benne webkamera?

:C Hát ja, bár szerintem aki ilyet vesz az nem msn-ezni, meg skype-ozni veszi ... :) Azt elintézi az irodában a konferenciateremben ... :))

(#18) Godefroy


Godefroy
senior tag

Volt szerencsém a géphez 4 napig.
Kellemes aranyos, hd videot is lehet rajta nézni.
Legnagyobb hátránya az egyben elönye is, a súlya: 0,7 kg, így em lehet egy kézzel kinyitni mert elrepül a laptop. ;)

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#19) Geller72


Geller72
veterán

Osztom #15 Xedos véleményét..MSI WIND. Tudom, nem egy súlycsoport..no de abban atom van már és aki próbálta, csak szuperlatívuszokban beszél róla, és ugye elvileg 100k lesz az induló..jó ez a portage, volt is toshibám, szerettem is, de nincs, nem is lesz pénzem, ha lenne sem vennék ennyiért ilyet. Tetszeni tetszik és kb ennyi. ahogy nem szánnék egy autóra 40 milliót, egy notira sem 735-öt...mondom, ha lenne kottám rá, akkor sem..és nem az irigység beszél belőlem..
Geller

(#20) M@trixfan válasza Bibby (#9) üzenetére


M@trixfan
addikt

Azt megtudhatod, de minek? Éhenhalnának a gyártók, ha előállítási áron adnának el. Egy termékben ma már ez a legkevesebb. Kutatás,fejlesztés, mérnökóra, marketing, eladás, stb... Ezek mind benne vannak a termék árában.

A géphez:

Egy-két apró részletet, formát lefinomítanék és VGA helyett inkább DVI-t raktam volna rá. Keyboard formavilága pedig erősen ismerős. Összességében szép és a Toshiba Portégé mindig is egy klasszis volt a notebook-ok között.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#21) Champipi


Champipi
senior tag

MSI Wind lealázza árban. És ugyan az a kategória :)) méghozzá a kis notebook kategóriája.

(#22) Bibby válasza M@trixfan (#20) üzenetére


Bibby
addikt

Nekem ne mondja senki hogy ez a reális ár, vagy ahhoz egyáltalán közel van... Nem kértem hogy adják előállítási költségen, de azért na, akárhonnan csűröm csavarom ez HÁROMNEGYED MILLIÓ FT. Az valami irgalmatlanul sok pénz, főleg a számítástechnikában. Mennyiért lehetne ezt eladni 1 év múlva, használtan? :U Inkább nem találgatok.

Ελευθερια η θανατος

(#23) papi77


papi77
addikt

Azta mindenit de jó! elfogadnám.naggyon tetszik! csakhát 735ezer :(

Az első: NOKIA 1611

(#24) Champipi válasza Bibby (#22) üzenetére


Champipi
senior tag

Ja bakker egy büdös kis 1,3-as prociért? Meg 1 GB RAM? Egy év múlva majd csak ennyit kérdezünk ilyen specifikáció láttán: Mi a szösz ez? Manager kalkulátor? Fut rajta egyátalán a naptár vagy a passziánsz? ;] :DD

(#25) M@trixfan válasza Bibby (#22) üzenetére


M@trixfan
addikt

Most még nagyon drága az SSD és az ilyen ultrahordozató gépekél nagyon testre kell szabni az alkatrészeket. Ráadásul kis számban adható el. Ettől ilyen magas az ára. Most ez a technológia ennyibe kerül, nem muszály most megvenni. Ez a sok-kevés meg annyira relatív: home user, vállalati vezető, itthoni polgár, külföldi polgár, stb. Nekem is megfizethetetlen egy ilyen tudású notebook, nem is lesz egy darabig. Amellett, hogy számomra pont ilyesmi lenne tökéletes. Ez nem az a kategória ahol ha már nem fut jól a Crysis akkor holnapután cserélem :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#26) Bibby válasza M@trixfan (#25) üzenetére


Bibby
addikt

Szerepel a cikkben normál winchesterrel, még eggyel gyengébb proceszorral: 525 ezerért...

Ελευθερια η θανατος

(#27) Scoobyka


Scoobyka
addikt

[link]

msi wind
boooooooooooom! :D

[link]

HP 2133 Mini-Note UMPC
boom :D

[link]

HP Compaq 2133 UMPC

van választék :D

[ Szerkesztve ]

(#28) adalbert1 válasza Bibby (#26) üzenetére


adalbert1
veterán

Abban egyetértek, hogy rohadt drága egy átlag halandó számára, viszont egy szűk réteg biztos ki fogja érte csengetni az árát...

Többiek : amiket írogattatok önköltségi árakat, azokban benne van a K+F is?
Gondolom ennek a terméknek is úgy áll elő a végfelhasználói ára, hogy : gyártó önköltségi ára + gyártó haszna + nagyker haszna + kisker haszna, esetleg még különböző vámok...

Szerk : na meg nem egy tömegtermék, így nyugodtan adhatod magasabb árréssel mint az olcsóbb kategóriás cuccokat...

[ Szerkesztve ]

(#29) Bibby válasza Scoobyka (#27) üzenetére


Bibby
addikt

"VIA C7-M ULV 1.0, 1.6GHz, 128MB L2 Cache, 400/800MHz FSB, VIA"

Az azért kemény, tud valamit a kis via. :DDD

Ελευθερια η θανατος

(#30) einstein válasza M@trixfan (#20) üzenetére


einstein
senior tag

Azért nekem is tetszik, amikor az emberek az "előállítási költségen" kb. az anyagköltséget értik. Abba nem gondolnak bele, hogy ezeket olyan amberek tervezik, akik munkabére iszonyatos, olyan technológiákat használnak benne, amik vagy nagyon drágák megvenni a piacon, vagy szintén iszonyat sokat kereső emberek fejlesztik ki nekik.
Ezek mind fix költségek, de ez jelenti az összes ktg nagyobb hányadát.

Ezek mellett viszont az árnak köztudottan semmi köze nincs a költségekhez, hanem a piac határozza meg.

(#31) adalbert1 válasza einstein (#30) üzenetére


adalbert1
veterán

Viszont minél többet gyártanak az adott termékből, annál alacsonyabb lesz az önköltségi ára egy darabnak (annál több fele oszlanak a fix költségek). Én is azért lettem volna kíváncsi, hogy a többiek beleszámolják-e a K+F-et is? :F

(#32) rudi


rudi
nagyúr

Azért ez a kis 1,3-as Core 2 keresztben és egyszerre nyeli le az 1,6-os C7-M-et meg az 1,6-oa Atomot is, és a 490 perces üzemidőt kb. 2-3 korábban emlegetett minigép tudja csak összehozni együtt, melegedést meg ne is feszegessük. Aztán meg koppants oda az asztalhoz az egyik olyan 100k-s minit vagy ezt az R500-at, és meglátod, hogy miért az árkülönbség. Ha meg kis gép kell és annyira nincs kredit, akkor ott a 80k körül fogható ThinkPad X40-ek meg a még olcsóbb Dell D400-ak, 2-3 év múlva meg jöhet az R500 (vagy X300).

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#33) paix


paix
tag

olyan smiley miért nincsen amelyiknek csorog a nyála? :U

(#34) venember83 válasza Champipi (#21) üzenetére


venember83
nagyúr

MSI és Portege? Gratulálok a hasonlathoz.

A másik hsz-edhez meg inkább nem fűzök semmit, akinek a proci és a memó számít, az ne notebookot vegyen, látszik mennyire látod át mire is való egy noti. Menj vissza játszani. ;)

Bibby: Velkám tu dö ríl vörld! Kukkants bele a közgazdaság tankönyvek egyikébe, már rég nem az előállítási költség a döntő egy termék árának a kialakításakor.

Teszthez: Nagyon szimpatikus a noti, ilyen súly, ilyen vázszerkezet, ekkora akkus üzemidő, csak ámulok s bámulok. Remélem a Toshiba nem fogja ugyanazt elkövetni a Portege szériájával, amit az alsóbb kategóriás notijaikkal tettek.

[ Szerkesztve ]

(#35) Bibby válasza venember83 (#34) üzenetére


Bibby
addikt

Kösza tippet, kukkantok eleget mivel ezt hallgatom. :)

Ελευθερια η θανατος

(#36) venember83 válasza Bibby (#35) üzenetére


venember83
nagyúr

Akkor meg csak a csodálkozás marad számomra...

(#37) Bibby válasza venember83 (#36) üzenetére


Bibby
addikt

Nézd, ismerem az árképzést. Nagyjából még fel is fogom hogy miért ennyi. Én csak mint átlagegyszeri magyar ember álltam meg kicsit és méláztam el rajta, hogy jjéjzusúristen de sok pénz. :K

Ελευθερια η θανατος

(#38) Geller72 válasza einstein (#30) üzenetére


Geller72
veterán

Nincs igazad. Itt nem számít, hogy egy gyártósor többszáz millió ft. Nézz meg egy gyártósort, amin SE telókat gyártanak, az sem olcsóbb, mégis 10k-tól lehet venni SE telót. Azt is mérnökök tervezik, akik annyit keresnek, mintha notit terveznének, szal ez az állításod itt nem áll meg.

rudi Notit nem koppangatunk asztalokhoz, nem illik. Összevethetjük az Atomot melegedés szempontjából, de főleg fogyasztás függvényében, nem képezi vita tárgyát a végeredmény. Ez a noti "Divat" noti, ezért kerül ennyibe, a fizikai értelemben vett értéke az ár töredéke. Ilyeneken lehet kaszálni, ne menjünk messzire, nézzük meg bármelyik telefongyártó design telóit, ott sem azt fizeted meg, hogy mit tud (nem minden esetben), hanem a külalakot, a nevet. A szememben ez a noti nem ér ennyit, ez tuti.
Geller

[ Szerkesztve ]

(#39) vehement69 válasza Bibby (#9) üzenetére


vehement69
senior tag

az majdnem nuku az árához képest.

Amiért az ilyen nehezebben kivitelezhető, jó minőségű gépek drágák, az a fejlesztési költségek miatt van. Ez az, amit nehéz lenyelni sokaknak.

I am cancer in your bones

(#40) rudi válasza Geller72 (#38) üzenetére


rudi
nagyúr

Illik nem illik, egy hurcolászós, ölben tartós dolog előbb-utóbb odacspódik, lelötyögtetődik és hasonlók. No, ilyenkor egy strapabíróbb váz jól jöhet. Kérdés, hogy ha mondjuk most vesz valaki 100k körül egy Eee PC szerűséget, amit 100k körül már az egész eladási láncnak hasznot termelő anyagminőséggel állítottak elő, vagy vesz egy ma szintén 100k-s régebbi business class subnotit, amit 5-700k körüli árhoz gyártottak, akkor 1 év múlva melyik fog leharcoltabbnak tűnni.

Szerintem a Portégé sorozat soha nem volt divatnoti, hanem inkább erőfitogtató (sate of the art) noti volt, és éppen ezért kértek/kérnek el érte olyan rettenetes pénzeket. Ugyanez van a ThinkPadekkel is, nem újonnan kell megvenni őket :)

Az atommal meg az a nagy helyzet, hogy a CPU fogyasztásáról már hallottunk mindenféle szépet, de a chipsetéről mindenki mélyen hallgat, pedig egy HD-képes IGP tud rendesen zabálni.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#41) dennisjunior


dennisjunior
tag

A Toshibadirect.com-on $1700 tól indul az ára. Ez a 700e Ft körüli ár gondolom a legmaxosabb konfigurációra vonatkozik (csak átfutottam a cikket).

(#42) Foxi válasza rudi (#40) üzenetére


Foxi
senior tag

Elég szégyen, hogy a chipsetek fogyasztását nem tudják megfékezni, főleg a kis fogyasztású prociknál kínos, hogy ugyanannyit vagy többet esznek lassan mint a proci :(
A Dell féle tabletben volt talán Ati chipset kár, hogy mostmár nem nagyon lesz Intel alá hasonló megoldás, pedig szvsz elég jó kompromisszumot jelentene.

Egyébként jó kis gép lett ez is, habár a hajlékonyságot kicsit szokni kell az elején, a későbbi szívinfarktusok elkerüléséhez :D

(#43) sztikac válasza Geller72 (#19) üzenetére


sztikac
őstag

Gyakorlatilag is kb. annyi lesz.

(#44) Champipi válasza venember83 (#34) üzenetére


Champipi
senior tag

Mivan venember megpattan egy ér a fejdben? Nyomod a falme-et? Pont az ilyen Párizsi csúcsoknak, jaaa nem is akarom mondani Fatörzseknek csinálják az olyan kategóriákat, mint "a legkisebb, de DVD írót még tartalmazó notebook" kategória.

Öcskös nekem csak egy laptopom van, bár szeretnék játszani, de az öreg D830-on nem igazán megy.

Az, hogy csóka odaveri a portegét az azstalhoz meg hajlik a képernyője, parasztvakítás. Te eddig hányszor verted oda? Mármint a képernyődet?

Milyen haszonnal kecseget ha hajlítgatni tudod? Nem azt! A képernyőt! Hogyan megy a gari? Max 15 fokot hajlíthatod, különben ugrik a gari? Haha, ott fogod hajlítgatni mint egy igazi looser azt egyszer csak elreccsen a moncsi. ;]

MSI Wind for prezident. :DD

(#45) rudi válasza sztikac (#43) üzenetére


rudi
nagyúr

Hehehe, magyarisztán, a szlovák 90k-s árhoz képest itt 113k-ért akarják adni :) persze a szlovákok netelőfizetéshez is adnak Eee PC-t óccsóér'.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#46) Ste válasza rudi (#40) üzenetére


Ste
addikt

egyetértek a gondolatmenettel (egy X40-et elég egyszer meglátni és kipróbálni :) )

mindazonáltal félelmetes amit a notival műveltek a belinkelt videókon :Y

(#47) dekoninck válasza M@trixfan (#20) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Hm, az előállítási árról: az anyaországban kb a felébe került egy ilyen kütyü :O Talán SSD-vel egy kicsit drágább...
Champipi: azé jó az a "hajlékony" képernyő, amiért a fűszál is jobban ellenáll egy nagy viharnak. Magyarázzam még?
Az Origon volt egy Air vs X300 vs R500 csörte, ott azt írták, hogy "olyan gyenge vagy hajlékony a képernyő, hogy alig mertek hozzáérni..." no comment. Origo. :(

[ Szerkesztve ]

(#48) kohi válasza Scoobyka (#27) üzenetére


kohi
tag

lehagytad a végéről, hogy boom :)

(#49) benoce


benoce
tag

R500 tenyleg nem kellene egy kategoriba sorolni az uj eee es windekkel. Nem egy a celkozonseg. S remelem nem is lesz az.
Zongorazni lehet a kulombseget. Mindenkinek ajanlom eloszor fogja kezebe, es gondolkozon el rajta mi is van benne, szerintem lenyugozo, az MB Air nem fogott meg ennyire.
Egy par eszrevetel hozza, tenyleg kozepen kell kinyitni a kijelzot, mert csavarodik a fedel.
Vicces egy ilyen keszuleknel, de mondom erezni kell, fogni. Utanna jon magatol a birtoklasi vagy. Hibernalas egy alom, kijelzo erdekes, eloszor szokni kellett, de utana mar a "regiekben" is ezt kerestuk, dvd meghajto haaaat, kidobni, es plusz aksit bele.
SIM kartya bele es ment a 3G, szoval korrekt.
Ara, jo elfogadom hogy k........a draga, de ha volt kezedben Portégé valamelyik darabja, ertsd kollegem 8 eves gepet amit meg mindig hasznal, es rohadtul mosolyog a Core akarmiken, win me rajta es net, csak ha akksit vesz akkor megduplaza a gep erteket :D
Ez a kategoria sosem lesz tomegcikk. Lassan kezdek gyujteni egy R400, addg meg jo a boszme 15,4"
ja igen ha 64 MB SSD lenne az eee-ben ugyan mennyi HuF? :W

(#50) 7


7
addikt

A fene neki, olyan nyálcsorgató, de olyan drága... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.