Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Go, Xiaomi, go! 🧡

Samsung Galaxy A54

(#2) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Nem értem, hogy ki vesz még huavelyt.... megy itt a hitegetés, hogy van a store-jában minden ami kell, meg működik minden G app.... na persze.....

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#3) janeszgol


janeszgol
félisten

Na majd meglátjuk idén, hogyan szerepel a gyártó. Azért kicsit durva, és évek óta nem volt jellemző, hogy a közép-, és alsókategóriában Xiaomi helyett Samsungot, esetleg mást ajánljon az ember.
Kicsit szedjék össze a kínálatot, ne keljen kardinális (kijelző technológia, hardver, nfc) döntéseket hozni, ha a cégtől szeretnénk telefont venni.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#4) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Szörnyű látni a Huawei megsemmisülését ezen a téren.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#5) duracell89 válasza MikeWazowski (#2) üzenetére


duracell89
senior tag

Rásózzák a Huaweit fogalmatlanokra a mobilszolgáltatók, GSM boltok.

(#6) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Idén márciusig nem gondoltam volna, hogy lesz a gyártótól mobilom. Aztán szembejött velem az aprón egy remek ajánlat. Ezt a Mi9 Litéről írtam. :C Középkategóriás, de nagyon jó munkatelefon.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#7) #16820480


#16820480
törölt tag

Na, még az LG is nagyobb növekedést mutatott, mint a Huawei ;]

(#8) janeszgol válasza Motion_Blur (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Na ja. a többi csicska cégnek (kivéve Apple) nem nehéz úgy növekednie, hogy a Huawei-t politikailag elfojtották.
Hogy jobb lesz-e azt nem tudom. De a Realme (Oppo) megjelenésének örülök.
Ha az Asus feléled, annak is örülök.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#9) ShadowX válasza MikeWazowski (#2) üzenetére


ShadowX
őstag

Az egyik telekom üzletben épp a hétvégén láttam egy ügyintézőt rábeszélni az egyik méregdrága modelljüket egy átlag (telefonok terén valószínűleg tudatlan) vásárlóra. :( Gondolom a jutalék még járhat értük, vagy ki lett adva a központban, hogy tolni kell. A gyanútlan vásárló meg csak annyit lát, hogy de szép telefon.

(#10) Viktor0610 válasza janeszgol (#8) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Csicska?

Mi ez a hangnem? :(((

Samsung Galaxy A54

(#11) dajkapeter válasza MikeWazowski (#2) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Van élet G appon kívül is. Én LG telót használok és egy jó pár google szolgáltatás tiltva, vagy törölve van. És sok minden működik klienseken keresztül is.
Egy hasonlat, a szociális média nem csak a facebook ahogy azt sokan gondolják. Én pl azt nem is használom. De a telón nem használok youtube-ot, maps-ot. Egyelőre még gmail-t igen, de azt is le fogom váltani, mert egyre trágyább a működése nálam. Böngészőbe már rég nem Gapp-ot használok. És a drive-ot se használom telón. Akkor nekem minek is Gapp? :)) De én kivétel vagyok, épp ezért szemezgetek a P40 pro-val, de lehet megvárom a P50 pro-t.
De ismétlem, ez csak én vagyok.

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#12) erahurka


erahurka
félisten

Sokat nézegettem meg agyaltam Xiaomin, de aztán jött az új A széria és Samsungom lett.

(#13) janeszgol válasza dajkapeter (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

Azért a legtöbb embernek kell, mivel sok szolgáltatás ráépít. Ezt még én is leismerem, pedig nagy Huawei fan vagyok (lassan voltam).
Bár a Chrome-ot, Gmailt én sem használom, mivel lassú vacakok. Megesznek fél giga tárhelyet (lassan többet), aztán kényelmetlenebb, idegesítőbb használni őket, mint valamelyik régebbi verzióikat, amikor még ötödennyit kértek.
Hát igen. sokszor a szoftverfejlesztés terméke inkább kín, mint előny.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#14) szkaroly válasza dajkapeter (#11) üzenetére


szkaroly
senior tag

Nem a google appok a fő probléma, hanem az apik hiánya amik külsős programok működéséhez kellhetnek.

Poco X3 Pro

(#15) ShadowX válasza dajkapeter (#11) üzenetére


ShadowX
őstag

Van, az olyanoknak, mint Te. :) Akik kb. a telefonvásárlók rétegének talán 1%-át kiteszik (de szerintem még annyit sem). A többi meg csak annyit lát, hogy nincs google maps, mint a Józsi telefonján. A többség még azt sem tudja, hogyan kell a felesleges, ám előre telepített alkalmazásokat letörölni a telefonról. Ők megveszik, bekapcsolják és használják.

Sőt, hogy tovább komplikáljam a dolgot, volt olyan ismerősöm, akinek valaki beállította a telefonját vásárlás után (mert neki nem ment) és kikapcsolta az app automatikus update-et a play store-ban. Innentől kezdve az összes alkalmazást azzal a verzióval használta, ahogy azt a gyártó a telefonra flashelte. Soha nem update-elte őket. Azt sem tudta mire való a play store. Sajnos ez utóbbi a gyakoribb. A telefonfelhasználók 70+%-a olyan mint a nők az autókkal (sajnálom hölgyeim :))....de szép kék/lila/zöld a telefon és de jó nagy a kijelzője....vagy de jó csúcs samsung/apple akármi....de semmi több.

(#16) joey04


joey04
titán

Huawei végre a helyére került. Xiami meg sokkal közelebb lehetne a samuhoz, ha Kínán kívül még jobban rámennének a supportra, átláthatóságra, magayarul ha komolyabban vennék a nem kiníai piacot.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Nem annyira meglepő. Egyrészt jó cuccokat csinálnak még mindig egész tűrhető áron.
Másrészt aki nem szeretne Samsungot mert azért ott az alsóbb kategóriák általában nem túl jók annak a Huawei kiesésével annak esélyesen a Xiaomi a legjobb választás.

Vagy elfogadja a Huaweit úgy ahogy van. Aki otthonosan mozog a telefonok/appok és az android világában annak (bár nem próbáltam így inkább feltételezem) gondolom azért annak a használata is megy és a legtöbb esetleg hiányzó google appnak elvben van alternatívája.

Viszont olyannak én nem ajánlanám aki átlagos felhasználó és egy tetszőleges átlagos androidos G appos telónak keresi az utódját.
Az ilyen ember eséllyel megszokta a Gmail, Térkép stb használatát és nem is akar mást használni meg újra megszokni.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#18) #16820480 válasza szkaroly (#14) üzenetére


#16820480
törölt tag

Meg például ha vannak megvásárolt tartalmak a Play Store-ban, azokat újra meg kéne venni.

(#19) Motion_Blur válasza janeszgol (#8) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én kitartok a Huawei mellett, a Mate 20 PRO személyében pedig megtaláltam a tökéletes telefont.

(#20) erahurka: persze, ez alap

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#20) erahurka válasza Motion_Blur (#19) üzenetére


erahurka
félisten

Azért te is olyan Huaweit vettél amin még van GMS :U

(#21) janeszgol válasza Viktor0610 (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

Tőlem a Huawei hulláján jóllakó dögkeselyűk nem kapnak érdemet. Az Apple az, aki nagyon igyekszik. Ez látszik a termék kínálatán is. Nem gondoltam volna, de szerintem megint a kedvencem lett. Ők nem sokat profitálnak a Huawei halálából, mert amúgy is igen jól ment nekik a szekerük.

Most inkább azokra vetem tekintetem (bár a Samsung is igyekszik megint), akik a Huawei halálából nem tudnak akkorát szakítani, vagy nem rögtön. Realme, Asus, Sony például. Kíváncsi vagyok, ebből a háromból ki csinálja meg a szerencséjét. (Bár a Realme a volt Oppo alelnök új cége, és a BBK alá tartozik. De most külön veszem.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#22) #64371968


#64371968
törölt tag

Szomorú.

(#23) erahurka válasza janeszgol (#21) üzenetére


erahurka
félisten

A Realme (itthon) egyre jelentősebbnek tűnik. A kicsik inkább az LG hulláján élősködnek majd szerintem. Sony-nak örülnék ha sikerülne nagyobb tömegeket megszólítaniuk a telefonjaikkal, de ahhoz kicsit jobb készülékek kellenének.

[ Szerkesztve ]

(#24) duracell89 válasza janeszgol (#21) üzenetére


duracell89
senior tag

Részben egyetértek. Nagyon érdekes trendek mennek most a mobilpiacon…. A huawei nyekkentése nélkül aligha tartana itt a többi kínai, mivel nem jutottak volna ennyire látóterébe az átlag vásárlónak. A minőségük is azért lett jobb, mert látva a Huawei piaci részesedésének felszabadulásat, akar mínusszal is, de brutal pénzt befektetve akartak az árakat leverve részesedést “venni” maguknak. Már látszik, hogy ezt a vesszőfutást ki nyeri meg…Xiaomi

Az Apple témára visszatérve meg igazán meglepő, hogy mennyire jókat lépnek az elmúlt években. Nyilván árban 2x a többihez képest, de ez egy jó 1 milliárd embert nem érdekel, annyi emberből meg vígan megélnek. A hardver jó, látják, hogy semmi szükség belemenni a számháborúba (N cpu, X GB RAM stb). Minőségi és átgondolt az ökoszisztema, amit teremtettek és ez a brutális dominancián meg is látszik.

(#25) Aryon87 válasza joey04 (#16) üzenetére


Aryon87
félisten

Aztan ne sirjon a szad ha ugyanazt kapod (vagy kevesebbet) ujracsomagolva uj neven a kovetkezo evben +100-200k dragabban. Mert ez fog kovetkezni.. Samsung mar elkezdte..
Ugy orulj a Huawei helyere kerulesenek..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#26) #95462144


#95462144
törölt tag

Most kapnak egy kis lélegzetvételt, de én a jenlegi geopolitikai helyzet miatt nem hiszem, hogy ez egy tartós dolog lesz.

(#27) kzcs


kzcs
tag

Nem is értem a cikk címét kedves szerző, ez most egy Xiaomi által szponzorált cikk akkor azt oda kérne írni. Lehetett volna a címe: A haldokló LG feljött a 4. helyre Mo-n, vagy a Még mindig samu a király Mo-n stb. Ez több mint megtévesztő így, főleg, hogy a kapcsolódó céghez csak Sájomi van írva. Az, hogy a Canalys mi alapján hozta ki ezt a listát, szintén megér egy misét.

(#29) elfelejtette válasza ShadowX (#15) üzenetére


elfelejtette
veterán

"Sőt, hogy tovább komplikáljam a dolgot, volt olyan ismerősöm, akinek valaki beállította a telefonját vásárlás után (mert neki nem ment) és kikapcsolta az app automatikus update-et a play store-ban."
Én is mindig kikapcsolom magamnak, és az ismerőseimnek is ezt ajánlom. Amelyik app igényli a biztonság miatt a legújabb verziót, az úgyis megköveteli a frissítést, addig el sem indul. Bár most éppen a Telekom alkalmazás kérte a frissítést, és persze a programozók elcseszték, azóta nem indul el, hibára fut. Még jó, hogy sikerült letölteni egy korábbi verziót.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#30) Aryon87 válasza elfelejtette (#29) üzenetére


Aryon87
félisten

Nalam elindul, pedig tegnap frissult. Es nem Guglis telon :))

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#31) Noukoum


Noukoum
veterán

Sokatmondó az hogy a Samsung Magyarországon több telefont ad el mint az összes többi gyártó összesen.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#32) Luck Dragon

Nem lepődtem meg a listán , hajrá egyik, hajrá másik.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#33) Motion_Blur válasza Noukoum (#31) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Annyit mond hogy az embereknek nem számít a minőség, és nem tudatosan vásárolnak :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#34) elfelejtette válasza Aryon87 (#30) üzenetére


elfelejtette
veterán

A Play áruházban azóta is ugyanaz a 18.7-es verzió van, és azóta is csak jönnek a negatív kommentek, hogy nem indul el a program...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#35) Aryon87 válasza elfelejtette (#34) üzenetére


Aryon87
félisten

Na ilyenkor orulok hogy nem rendelkezem a Play aruhazzal :)) kevesebb problema ;]

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#36) dajkapeter válasza elfelejtette (#29) üzenetére


dajkapeter
senior tag

+1

Én is mindenkinél kikapcsolom a frissítést. A nagyobbik gyerek mindig visszakapcsolja, majd pár nap elteltével jön, hogy nem működik neki az app. Én visszarakok neki egy régebbit, autoupdate off és megint boldogság van míg vissza nem kapcsolja. :DDD

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#37) #16820480 válasza Aryon87 (#25) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezt úgy írod, mintha a Huawei egyedüli gyártóként harcolt volna az összes többi ellen, és egyedül ők lettek volna képesek árversenyt csinálni, aztán majd most jön a világvége :U Mindig lesz másik feltörekvő cég.

Az a helyzet, hogy ők is addig tudtak árversenyt csinálni, amíg loholtak a többiek után és komoly lemaradást kellett behozni, így próbáltak vevőket csábítani. Aztán amint már nyeregben érezték magukat, ment az áremelés, egészen annyira, hogy az utóbbi időben semmivel nem voltak szinte olcsóbbak, de legalább átálltak arra a marketingre, hogy az értékesítőket tolják, hogy az ő termékeiket sózzák rá mindenkire. Ez kb egy az egyben másolata amúgy annak, amit a Samsung csinált 1-1,5 évtizede, amikor még a Nokia volt a király. Miért gondolod, hogy ha a Huawei eléri tartósan az első helyet, akkor majd ők pont megmaradnak üdvhadseregnek és nem csak a piacot nyomják le, hanem a piaci árakat is? Az ilyesmi max akkor fenntartható, ha valami egyéb forrásból kompenzálják az így nem realizálódó többlet profitot.
Most majd megpróbál valami hasonlót a Xiaomi, bár nekik más az üzletpolitikájuk (átgondolt, minőségi paletta helyett minden létező piaci termékre kiadnak egy választ, akár kell akár nem, hogy bárminél lehessen mondani, hogy de miért nem tőlük veszel inkább).

(#38) Noukoum válasza Motion_Blur (#33) üzenetére


Noukoum
veterán

Az hogy nem tudatosan vásárolnak (vásárolunk) az nem újdonság. Ellenben a minőség?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#39) szkaroly válasza #16820480 (#37) üzenetére


szkaroly
senior tag

Flagship kategóriában egyárú gyakorlatilag mindenki, szerintem a Huawei kinált is megfelelő technológiát azért az árért. Közép és alsó kategóriában a Samu jóval gyengébb cuccokat árul azonos áron. Szolgáltatók üzleteiben pedig ha körülnézel 20 telefonból kb. 13-15 Samu. Így könnyű jó eladást csinálni, ha csak szinte az ő telefonjaikat árulják. Azok csesztek rá akik 100 rugó alatt akarnak telót venni. Huawei, Honor kilőve, Oneplus itt nem játszik, Realme hivatalos garivai alig van (plussz normális szoftvert a kamerához még nem tudnak csinálni), Lg, sony, htc döglődik, Samu túl drága és gyenge térerő mellett ki kell menni az udvarra hogy lehessen telefonálni (s10+ tapasztalat). Marad a Xiaomi a bughalmaz MIUI-val. Nem túl nagy a választék.

Poco X3 Pro

(#40) janeszgol válasza Motion_Blur (#19) üzenetére


janeszgol
félisten

Őszinte leszek. Én nem. Használtam P40 Lite-ot, marha jó SoC (simán megállná a helyét ma is), ám kamerában és kijelzőben ugyanolyan, mint például egy P Smart Z. Így előfizu hosszabbításnál kihoztam az utóbbit magamnak (ez a második belőle), meg muteromnak egy LG K41s-t. Utóbbi havi egy ezresért megkaptam (félre árazták, duplájáról indult volna, amit meg is tettek a rendelésem után két nappal, de nekem odaadták annyiért).

Most a Realme-re vagyok rákattanva. Remélem jobb lesz! Meg Asus, Alcatel/TCL, Sony... ezek remélem feljönnek.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#41) Donki Hóte válasza duracell89 (#24) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az Apple témára visszatérve meg igazán meglepő, hogy mennyire jókat lépnek az elmúlt években.

Igen, az Apple az elmúlt években, mint hatalmas innovációt, bevezette a dualsimes telefonokat.

Nagyon pozitív hírt is megosztottak, miszerint 1-2 év és lesz náluk összecsukható kijelzős telefon :K

És a titkos Apple fejlesztőműhelyek mélyén már készül az utóbbi évek legnagyobb Apple dobása, nem fogod elhinni, de bevezetik a hatalmas innovációt, lesz microSD kártyával bővíthető készülékük is :R

Ezen hatalmas műszaki innovációk láttán a konkurencia már fel is adta a harcot, az LG csak TV panelt fog gyártani, a Samsung csak traktort, a Xiaomi csak vérnyomásmérőt, az ONEPlus pedig csak vibrátorral fog a piacra lépni a jövőben :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#42) doooo válasza janeszgol (#8) üzenetére


doooo
veterán

Már miért lenne kivétel az Apple? Csúcskategóriában nem elképzelhetetlen a sétálgatás két gyártó között, nem mindenki van lefixálva az iOS vs. Android témában...

Eddig amúgy is az volt a konteó, hogy az Apple tehet az egészről, mert elvesztette a második helyét, és ezért muszáj volt tönkretenni a Huaweit...

(#43) doooo válasza #16820480 (#37) üzenetére


doooo
veterán

Arról ne is beszéljünk, hogy gyakorlatilag a legdrágább Androidos készülékeket kínálta a Huawei (főleg mióta nincs rajtuk GMS, ami után sem lettek semennyivel sem olcsóbbak), de minimum abszolút megegyező szintig mentek el a Samsunggal (meg néhány kis gyártóval), meg persze az Apple-lel (mert nem tehetünk úgy, mintha utóbbi cég valami alternatív piacon versenyezne a felhasználók kegyeiért).

Na meg pl. a Samsung konkrétan olcsóbbá tette az idei S-szériát, pedig mostanra eltűnt a nagy, szent márka... kész agyrém bármiféle piacra való pozitív hatást képzelni a Huawei mellé, esetleg a megszűnése mellé lehet.

[ Szerkesztve ]

(#44) szkaroly válasza doooo (#43) üzenetére


szkaroly
senior tag

Kétlem hogy az Ultránál vagy a Note modelleknél drágább lett volna akár a P vagy a Mate sorozat.

Poco X3 Pro

(#45) bajusz15


bajusz15
senior tag

Nem meglepő. Xiaomi az egyetlen (noname gyártókat nem nézve) aki kategóriához tartozó ársávban adja a telefonjait. A52 720G-vel "középkategória" 120k-ért?! 120k-ért a Poco F3 hozzá képest űrtechnológia.
Ennek ellenére úgy érzem, hogy még mindig megy a "kínia? az csak szar lehet" mentalitás, hiába van már sok embernek Xiaomi-ja és inkább veszik a Samsung telefont, mert az csak jó lehet, nem érdekli őket, hogy mennyire szálltak el az árak.
One ui nekem nagyon bejön, de sajna amíg nem jön ki Samsung telefon legalább 865-tel 200k alatt, aminél csak a belső számít és lesz*arják, hogy mit tud a kamera, addig marad a kis Poco F1, annak ellenére hogy már nagyon mennék vissza Samsungra.

(#46) doooo válasza szkaroly (#44) üzenetére


doooo
veterán

Én is kétlem, hogy "hibahatáron" kívül olcsóbb lett volna bármelyik is. Akár normális valutákban, akár az értékelhetetlen forintban.

(#47) #40047616 válasza MikeWazowski (#2) üzenetére


#40047616
törölt tag

Neked nem édesmindegy?

(#48) #40047616 válasza Aryon87 (#25) üzenetére


#40047616
törölt tag

Ájfónos úgyhogy nem érinti amit írtál.

(#49) Aryon87 válasza #40047616 (#48) üzenetére


Aryon87
félisten

Tudom

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#50) Viktor0610 válasza kzcs (#27) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Talán az a megoldás, hogy először előzte meg a gyártó az Apple-t? 😉

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.