Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pocok256


Pocok256
veterán

Hát ezt a tesztet eddig olvastam, " Ethernet port pedig csak 10/100 Mbps-os". 2015 második felében :D Nevetséges és szánalmas. :(

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#2) Chrys_


Chrys_
addikt

Szégyen, hogy 2015-ben csak 1 darab USB3.0 van rajta, a többi meg 2.0. Persze nem minden eszköznek kell a nagyobb sebesség, de nem mindig csak ugyanazon eszközök csatlakoznak a laptophoz.
Na meg ez már szintén nem az első gép, amin csak 10/100Mbps az ethernet...

#1:
Én is itt hagytam abba.

[ Szerkesztve ]

(#3) ronroli


ronroli
tag

"az új modellnek viszont van optikai meghajtója, ami mostanában már nem is az optikai korongok olvasása miatt érdekes, hanem azért, mert helyére a megfelelő átalakítóval esetleg SSD-t vagy második merevlemezt lehet tenni."

Végre! Tudom, hogy elavult a DVD, de otthonra nagyon jó archiválási lehetőség.

Miért is mondom? Nemrég járt nálam egy gép kryptoakármi vírussal fertőzve, minden személyes adat (pl. 10-20 éve készült nyaralós fotók, mintegy 20 gigában) titkosítva. Az a titkosító vírus a DVD-vel valahogy nem boldogul... Természetesen jó minőségű lemeznek van értelme.

(#4) Pocok256 válasza ronroli (#3) üzenetére


Pocok256
veterán

Szerintem hülyeség a felhő korában a dvd ilyen családi fotóknak pont jó hely egy gdrive vagy ms tárhely.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#5) ronroli


ronroli
tag

Szerintem jó dolog, hogy a DELL magához tért és a minőséget húzza fel a (hanyatló nyugaton) low-budget (itthon meg egyhavi fizetés kategória) gépek között. Fogtam kézbe ilyet, az áráért nagyon korrekt. 3 év használható garancia (fikázzátok nyugodtan és vegyetek lenovót) ennyi pénzért szintén korrekt dolog.

Ja, csak 1 db USB 3.0 van gépen, hát ilyen szart én se vennék, Ja, hogy egy átlag "keményen dolgozó kisember" legfeljebb havonta dug 2 vagy több usb3-as cuccot a gépre... akkor is kell a 4 db dugasz, jó ha van!
Ja, meg ennyi pénzért csak 10/100? Én is üvegszálas főgerincre csatlakozok Frankfurtba közvetlenül, nekem se elég.

(#6) ronroli válasza Pocok256 (#4) üzenetére


ronroli
tag

Kérdezd meg azokat, akiknek már kikerültek az adatai. Értem én, hogy haladni kell a korral, de inkább biztosra megyek.

(#7) Pocok256 válasza ronroli (#5) üzenetére


Pocok256
veterán

Mikor havi 4k már egy 120 as net jobb helyeken igenis szánalmas hogy 10 Ft spórolás miatt kihagyják a gigabites netet.

(#6) ronroli
Megtudom érteni a félelmet, de azért én nem vágnék eret ha kikerülne a nyilvánosságra az ejfel toronyról készült fotósorozatom. :D

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#8) ronroli válasza Pocok256 (#7) üzenetére


ronroli
tag

Magadból indulsz ki. Nem szánalmas a gép, neked nem elég. 10 emberből mennyi tudja magának telepíteni az oprendszert? Nem a kockafejű haverokra gondotam, az átlag userre, aki vesz pár évre valamit és használni akarja, nem berhelni. Nem akar a géphez érteni, csak felmegy a netre meg lejátsza a gyereket (home videora gondolok), amikor a játszótéren homokozik és elrakja neki, hogy meglegyen a gyerekkora.
Az átlag ember van akkora hozzá nem értő, hogy 2 éves hűségnyilatkozatot aláír a netes cégekkel, kb. fogalma sincs, hogy mire. A 120-as net meg mindig jön... Ha jönne, akkor se használnák ki. A vértorrentezők meg ne ezt a gépet vegyék, ennyi.

200-ért én se venném meg, de ha valaki megkérdez, hogy milyen gépet vegyen, ezt fogom neki mondani.
Hogy miért:
- teljesen jó minőségű a burkolat, semmi keleti csicsa, azt sugallja, amit sok éve vártam a DELL-től
- core i3 (tudom, celeron is midenre jó, nekem is van tartalék gépnek, de azért be kell látni, az i3 az alap)
- DVD van archiválásra
- olyan a hűtése, mint ma semelyik másiknak (!!!)
- 3 év garancia hús-vér emberekkel a pult mögött
- 2 db slot a memóriáknak
- az alapára (125) nagyon jó

[ Szerkesztve ]

(#9) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Rühellem ezt az új módit, hogy a notebookok olyan GPU-kat kapnak, amik teljesen értelmetlenek a mai IGP-k mellett. Akinek nincs igénye GPU-ra, az vegyen anélkül szerelt konfigurációt, de aki meg igényli, annak miért kell kiszúrni a szemét egy ilyen sz*rral?

A páromnak vettünk 2,5 éve egy 5521-est, abból még volt olyan GPU-s konfig, ami a kategóriájában tisztességesnek számított.

Azóta meg ebben a kategóriában divatosak a 720M, 820M és 920M jelölésűek, amik éppen csak fűtésre valók, de látványos előnyük egy IGP-hez képest elég csekély.

(#10) Pocok256 válasza ronroli (#8) üzenetére


Pocok256
veterán

Én inkább egy fuji a514 et mondanék neki. Strapabíróbb és még hibás példányról sem hallottam eddig. Egyetlen hátránya a dellhez képest, hogy 2 év gari van hozzá nem 3. Cserébe kapsz 3db usb 3.0 át és gigabites normális netet na meg matt kijelzőt. Az alapára pedig 120k körül van :) 5k ért meg kb kapsz hozzá +1 évet :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#11) ronroli válasza Pocok256 (#10) üzenetére


ronroli
tag

Ismerem a fujitsukat, ősidők óta használunk családilag, ajánlom is bárkinek (igen, még a siemenses időkben is megtettem, természetesen nem minden típust), de a dellnek jobb neve van, arra nem kérdez senki vissza, nem kell megmagyarázni, hogy az is jó gép.

(#12) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Értem én, hogy lefelé kell nyitni, de ez a gép a 5548-hoz képest nagyon szánalmas lett. Persze egy szavam sem lesz, ha a 7 szériát meg lehozzák a mostani 5548 szintjére a mostani 300e körüli árról. A lan-t én nem nagyon sajnálom, szerintem egy átlag felhasználó kb soha nem használja (én az ismeretségi körömben még nem láttam ilyet, azt sem tudják, mi a lan kábel). Az usb 2.0 portokat nem értem, ha már van benne 3.0 vezérlő, akkor mi a fenéért spórolnak a csatlakozón?

Laci

(#13) hemaka


hemaka
nagyúr

10/100 Mbps-os Ethernet vezérlő Így 2015 közepén, nice.

[ Szerkesztve ]

(#14) sb válasza Chrys_ (#2) üzenetére


sb
veterán

És az msata-val sincsenek barátságban továbbra sem.
Nem tudnak előre lépni semmilyen filléres megoldásban. :(

(#15) Paul119 válasza Stauffenberg (#9) üzenetére


Paul119
addikt

Nekem is ezen akadt meg a szemem hogy miért nem lehet egy 840m et legalabb es akkor legyen 150-155k

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#16) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Lenne a gépben mondjuk egy 940/950M vga, és 200-ig egész jó ajánlat lenne e FHD IPS képpel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#17) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

"10/100-as Ethernet"

engem is zavar, de utoljára akkor volt vezetékes net bedugva a laptopomba, mikor 2 éve újrahúztam a rendszert és leszedtem a win frissítéseket, azóta csak wifi.

akinek ennyire hiányzik a giga ethernet, az milyen gyakran netezik kábellal a laptopján? :U

(#18) Stauffenberg válasza Sanyi.mTs (#17) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"akinek ennyire hiányzik a giga ethernet, az milyen gyakran netezik kábellal a laptopján?"

Néha megesik, hogy a munka laptopot madzagra kötöm az irodában, hogy 1-2 TB méretű munkafájlokat mozgassak meg. Persze ez nem munkára, hanem otthonra készült laptop, de attól még itt egy filléres alkatrészről beszélünk, ez így ebben a formában a teljesen értelmetlen pozicionálás. Látszik, hogy a laptopokat nem mérnökök, hanem marketingesek rakják össze és csak az számít mit mutat egy adatlap a webshopban.

(#19) szabonagyur válasza Stauffenberg (#18) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pontosan, otthoni felhasználásra van kitalálva. Legtöbb otthoni hálózat annyira régi vagy nem kiépített, hogy a 100-as hálót is éppen ki tudnák használni, de sokszor azt sem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#20) Pocok256 válasza Sanyi.mTs (#17) üzenetére


Pocok256
veterán

Nekem folyamat ha otthon vagyok mivel a 120 as netet máshogy nem tudnám kihasználni. Értem én, hogy nem 0/24 be töltök 500 gigákat, de ha éppen kell akkor jól esik hogy 120 al jön nem pedig 60-80 al csordogál nem 1 órát kell várnom hanem 30 percet.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#21) sb válasza szabonagyur (#19) üzenetére


sb
veterán

Lehet érvelni ellene és mellette is bár igencsak furcsa érvek hangzottak el.
- Nyilván itthon nagyon sok helyen álom a 100mbit feletti net, de ne felejtsük el, hogy ez nem Magyarországra készült laptop.
- Azzal is lehet érvelni, hogy otthon nincs megfelelő hálózat, de miért ne lenne? Akinek kell az bármikor ki tudja építeni. Nincs csillagászati ára sem a gigabites kábelnek sem a routernek.
- És persze az is jó érv elméletben, hogy nem másolunk/töltünk le éjjel-nappal 100mbit felett. csak mondjuk ritkán.

De fordítsuk meg: Filléres tételről van szó a noti árában. Ha benne lenne akkor lehetne használni szükség esetén. Akár 3 havonta egyszer is, amikor nagyobb adatra van szükség. Akár gyorsabb net mellett is, ha nem a magyar valóságból indulunk ki... stb.
Lehetőség... ami kb. semmibe nem kerülne. Tudom, hogy a mérnöki tervezés miről szól, ez is költség De szvsz sokkal több lenne a marketingértéke mint az a kis költségtétel. Még akkor is ha csak a spec listában találkozik vele a user.

(#22) Stauffenberg válasza szabonagyur (#19) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Általában ott szoktam megunni az ilyen vitákat, amikor valaki előáll azzal, hogy valamiből elavultat beépíteni tulajdonképpen nem is baj. Persze, hogy nem baj.

Tudod mi nem baj még?

1.) Undorító foshányinger 1366×768 pixeles, színtelen, fakó TN paneleket beépíteni. Elvégre nem grafikai munkára készült a laptop.

2.) Éppen csak zajkeltésre alkalmas, förtelem hangú cincogókat beépíteni hangszórónak csúfolva. Elvégre nem koncertet hangosítunk vele.

3.) Kihagyni az SSD bővítési lehetőséget valami másnak a feláldozása nélkül. Elvégre...

Remélem érted, hogy mindenkinek mások az igényei. A gyártó meg teljesen értelmetlen okból kifolyólag csak egy 10/100-as Ethernet csatit lesz bele, pedig 2 centtel többért ott lenne a normális is. Ennek a húzásnak általában az égvilágon semmi értelme, de amikor meg éppen valami miatt jól jönne, akkor szívás van vele. Arról nem beszélve, hogy egy laptopot sokan 5-6 évre vásárolnak. Hol tartott 5-6 éve a hálózati infrasrtuktúra és mire mész egy olyan laptoppal manapság, ami már a maga idejében is elavult csatlakozással bírt?

(#23) h-yle válasza sb (#21) üzenetére


h-yle
addikt

Vagy ne tegye bele.
Az is korrekt, mert a legtöbb ember nem használ vezetékes netet, ha nagyon kell neki (nem kell) vesz egy USB (3.0-Gigabit kb. 5000 HUF) átalakítót. De ha beleteszi tegyen már bele Gbiteset, ami a kor alapelvárásainak megfelel.

@Stauffenberg: Pontosan. Egy közepes C2D noti 2-4G rammal bármire (net, 720p film, office) elég ma is. Lehetne azt is árulni nyugodtan. Sőt, nem is kell venni semmiből újat, ilyen gépeket utánaddobnak 30k-ért, veszel akksit 15-ért és minden szupiszuper.

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#24) Pocok256 válasza h-yle (#23) üzenetére


Pocok256
veterán

Azt hiszem beadná Lan nélkül :D Ilyen kis alap laptopokat sokszor vállalati szférában is használják, márpedig ott a wifi használata kb tilos max Guest wifi van , de vállalati adat nem mehet wifin keresztül, mert veszélyes és nem eléggé védett. Ott aztán örülnének egy ilyen nincs LAN megoldásnak :D Mondjuk a 100 as netnek is tuti örülnek mikor távoli meghajtókon vannak a nagyobb adatok.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#25) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Mi ez a 10/100-as Ethernet divat mostanság? Nem mintha eddig komolyan érdekelt volna az Inspiron sorozat, de azt hiszem, ezután sem fogom a Latitude-nál alább adni.

x gon' give it to ya

(#26) h-yle válasza Pocok256 (#24) üzenetére


h-yle
addikt

Nyilván ezt ilyen kis mindenesnek szánja a dell ezért nem maradhatott ki a LAN, de érted... Ha tisztán konzumer lenne elbírná a gép azt is. így meg van egy LAN port rajta ami ugyan van, de legalább lassú.

Amúgy nálunk van céges WiFi (multi, központi és helyi IT-val), meg 1Gbit/s LAN, de minek, ha a server felé tyúkbélen mennek az adatok... :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#27) Pocok256 válasza h-yle (#26) üzenetére


Pocok256
veterán

Én egyik helyen ahol dolgoztam (nehéz ipar) Ott optikát kiépítették szépen mindenhol (nem optikai internet hanem csak optikai belső hálózatot). Wifit direkt nem engedték mert túl könnyen lehallgathatónak tartották.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#28) nemlehet


nemlehet
őstag

Szerintem semmi baj nincs azzal, hogy 10/100-as lan van rajta. A gép ára tükrözi kompromisszumokat. Ráadásul sokak mindenféle cégektől leselejtezett C2D-ket meg ősöreg XP-s cerkákat használnak ahol szintén csak 100-as lan van. Az otthoni hálózatok nagy része is csak 100-as mert hát a gigabites switch/router az legalább 1500-3000 Ft-al drágább. De sok helyen láttam 54 mbites USB-s wifi antennával használják a gépet és tökre nem érdekli őket, mert az 5 mbit-es ADSL-hez az is jó.

Amúgy a 4k a 120-as net dologhoz annyit, hogy ez kb egyes paneltelepeken igaz, a lakosság legnagyobb részének a 20-25 mbit ami elérhető. NEM megfizethető, hanem ELÉRHETŐ.. Én 9k-t fizetek a 25/6-os ADSL-ért és ennél jobb NINCS. Pedig nem is Bivalybasznádon lakok hanem Szentendrén a belvárosban.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#29) #95590400


#95590400
törölt tag

látom, megint kibukott a konzervdobozban felejtett kockaröfi a mazzag karcsikból a lan csatlakozó miatt. nem is tudom, mikor dugtam a laposra köldökzsinórt. az is véletlen vót. 3 éve? fura perverzió.
fogadjunk, az nem bökné a csőrüket, ha a wifi csak szimplán n-es lenne, nem ac-s. pedig ez azért 500 megabitet simán kitol magából, lehet többet.
ja, meg itt vannak a sünik, a sok usb 3-assal. anyu, a sünike ezentúl velünk fog lakni! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30) h-yle válasza #95590400 (#29) üzenetére


h-yle
addikt

Azért az N-es WiFi vs AC wifi nem ugyan az, mint a 10/100 vs 1000.

Az első ACs wifis noti asszem 2012-es, szóval az még érthető, ha nincs egy olcsó gépben. Gigabites ethernet nem is tudom mikor volt először, de kis guglizás után az biztos hogy már 2002-ben volt apple notikban.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#31) sb válasza fordfairlane (#25) üzenetére


sb
veterán

Az a gond, hogy ott ugyanez megy.
Kb. 3 éve néztem először - amikor vmelyik Lenovoban már megjelent - hogy mikor lesz már msata.
Azóta se került bele amennyire tudom.

Gigabites lan persze van Latitude-ban... meg FHD-t is kérhetsz, csak akkor már erősen tart 400e-be az ár ami megint vicc, tekintve, hogy minden sz*rfos tabletbe FHD IPS figyel lassan.

Szerintem céges vonalon el vannak kényelmesedve mert ott úgyis megvesznek bármit, amire szükség van. Ill. más döntő tényezők is vannak, pl. a support, ami jó. Consumer vonalon meg nekem úgy tűnik, hogy telített minden sáv ezért próbálnak (nem csak ők) azzal szegmentálni, hogy rátesznek egy 100-as lant.

Nyilván nem azonos a sebesség, de ha netezős átlaguser vagy akkor a Bay Trail-i3 hasonló szint. De egy U-s i5 se sokkal gyorsabb átlagfelhasználásban. Aztán vehetsz még jó esetben i5 alá throttlingoló szintén 2 magos i7-et és bezárult a kör. Akinek nincs extra igénye kb. akármelyik géppel elvan. Ezért kell valami ami megkülönbözteti őket. A piros fedlap meg a 100-as lan. :(

(#32) pengwin


pengwin
addikt

Inspiron 7000-et fogtok tesztelni, mert kíváncsi lennék a véleményetekre.
Nekem épp egy kifutó 7347-et(i5 4210U, 13,3" FHD IPS, 8GB RAM) hozott karácsonyra a jesszuska, annak teljesen ugyanilyen a touchpadja és a billentyűzete (minusz numpad), szerintem a műanyag borítás is hasonló lehet (enyém kicsit gumis tapintású), a broadwelles utódból viszont már van fém borítású is.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#33) sb válasza #95590400 (#29) üzenetére


sb
veterán

Usb3 speciel engem nem zavar, ha 1db van legalább.
Persze lehet, hogy neked egy se kell. Másik topicban már egyszer kifejtette valaki, hogy minekazidefalura mikó' nincs is hozzá eszköz. Meg csilliópénz osztán semmiértelmesenekije.

Ja, 20k egy külső HDD és mondjuk 4x gyorsabb a másolgatás. Aminek semmi értelme, mert 10 percenként fel lehet másolni 10-15GB-ot ami egy kis szar 500-as HDD-nek ugye a 2-3%-a. :D

szerk: Ja, segítek. 100-as lan meg az USB2 fele. :)
szerk2: N-es wifi meg jó esetben hasonló nagyságrend ugye.

[ Szerkesztve ]

(#34) Stauffenberg válasza h-yle (#30) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nincs mit szépíteni ezen. Pont olyan prosztó dolog a 10/100, mintha az ODD csak egy 10+ éves single layer DVD író lenne ami még a dupla réteggel sem bánik el, vagy ha a HDD csak egy 120 GB-os 5200 fordulatos vacak lenne.

Lehet érvelni mellette, hogy "minek ennél több, sokan még ezt se használják ki", de az ilyet ma már múzeumban kellene mutogatni.

(#35) Redneck


Redneck
veterán

Szerintem nem rossz, az árazás is szimpatikus. A Dell márkát amúgy is szeretem, ha valaki notit keres a 100-200 közötti szegmensben szólok neki hogy nézegessen rá.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#36) #95590400 válasza sb (#33) üzenetére


#95590400
törölt tag

most konkrétan mire kell egy konzumer laposba egyáltalán lan egy háztartásba ma már? miről akarsz a mire másolni mit a sokat?
ha annyira sok a giga, hogy ez nem is győzi a 100-as kábelt, az ma a net+hdfilm jobbára, erre azért már ott figyel egy nas + multimédiás (vagy a kettő egyben) lejáccó.
esetleg rádugja ezt a tv-re. de olyan rohadt sokat nem néz az ember így semmit, rohadt bonyás, meg kényelmetlen.
a másik opció az előző generáció. hogy van egy laptop, meg egy divx-es régi usb-s cucc a tv-re kötve, arra áthúzza a pár gigát usb-n, oszt annyi.
az azt megelőző, hogy az avi-t áttunkolja dvd-re, és az megy be a tv alá a dobozba.
a házi videót 4k-ban értelemszerűen nem ezen vágja össze kovácsjózsef, ha már...
mondjon már valaki egy konzumer felhasználást, ahol van szerepe a gigás lannak egy laptopon.
mert nekem van itt 2 rúter, egy gigás szvics, htpc, microserver, egy rakat laptop (100-as lannal meg gigással), tablet, okostelefonok, de valahogy az n-es wifit érzem gyenge keresztmetszetnek.

[ Szerkesztve ]

(#37) rudi válasza Stauffenberg (#34) üzenetére


rudi
nagyúr

Meg kell csinálni midig ezeket a fékező faktorokat, nehogy valamelyik kategórián belüli gép túl erős legyen és ellehetetlenítse a többieket, meg veszélyeztesse a nagyobbakat. Ez az új 15 5000-es ha lenne tisztességes, 2 GHz-es i3-mal (nem csak a legkisebb 1,7-essel), lehetne mellé Full HD-s kijelzőt rendelni és könnyen belemenne az SSD, meg akkor egye fene, gigabites LAN-ja lenne, akkor 150-160k forint környékén olyan erős csomag lenne mint a fene. Csak akkor ki venné a 200k-n indító 7000-et, meg a 250k-n indító Latitude 5000-et?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) Redneck válasza rudi (#37) üzenetére


Redneck
veterán

Így van! Hülyék lennének házon belüli konkurenciát állítani egy félreárazott ár/érték arányú modellel. Lehetne magyarázkodni a befektetőknek hogy miért ragadt be x konténer...

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#39) Stauffenberg válasza rudi (#37) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem nem kell magyarázni, értem én jól, hogy mi a mozgatórugója ennek. Csak aztán ne nyígjon egyik gyártó sem, hogy szarul megy a bolt, meg lankad a PC ipar az okoskütyük miatt.

Én sem vennék netezésre, multimédiára egy 150 ezres laptopot hányinger kijelzővel, ha közben ott van az iPad vagy tetszőleges egyéb sláger tablet, esetleg a nagyobb okostelefonok.

Már én is így vagyok vele, van asztali PC, meg tablet. Ezeket a konzumer laptopokat meg aztán felőlem kilőhetik a Holdra.

(#40) berVi


berVi
senior tag

Rejtely, miert tabu ujabban kb. minden laptopon a gigabit ethernet. Mert meg a 100 ezres gepen megertem, de a felmillas geprol miert kell lesporolni? Elmentek ti a picsaba...

(#41) Kotomicuki válasza rudi (#37) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

De ezzel meg tényleg csak azt érik el, hogy még ritkábban veszek újat, mert alig érné meg, hiszen nincs változás az előzőhöz képest - a tervezett elavulást meg másként kerülöm meg...
Tehát, 160k környékén tudnának normális lapost adni és nem kéne még 12, fölösleges kategóriát kitalálniuk, mert a 2 bőven elég volna és akkor sem fizetek 200k-val többet azért, hogy "normális", "160k"-s laposom legyen!

...

A nyíl-gombokat megint használhatatlanra nyomorították össze... :(

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#42) fordfairlane válasza rudi (#37) üzenetére


fordfairlane
veterán

Világos, hogy a piaci szegmentálás miatt van ebben 10/100-as net, csak emlékeim szerint ez 3-4 éve még nem volt jellemző. Nekem úgy rémlik, hogy akkoriban szinte minden noti alapból gigabites csatlakozót kapott, még a legolcsóbb konzumer kategória is.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#43) SkyLine3000 válasza Pocok256 (#4) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Soha eszembe sem jutna ilyen felhőalapú vackokba akármilyen személyes adatot feltenni. Jobb az hdd-n vagy dvd-n, hidd el!

(#44) Twinsen2


Twinsen2
tag

Azért van csak benne 10/100 lan, meg nem túl erős VGA/kevés USB3, mert ha beleépítenek ebbe mindent akkor ki fogja megvenni a drágább szériát. Persze nem idehaza, mert a magyar akkor inkább acert vesz ugyanannyiért.

(#45) rudi válasza fordfairlane (#42) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, csak abban az időben volt a Dellnél az Inspiron, Inspiron R, Vostro, Latitude és XPS aztán kész. Most van három Inspiron, három-négy Latitude, XPS, a Vostro asszem továbbra sem halt ki, illetve 2in1-t kapsz a Venue Pro családban is, ezért kell még jobban szétszegmentálni mindent.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#46) misx válasza nemlehet (#28) üzenetére


misx
senior tag

"Én 9k-t fizetek a 25/6-os ADSL-ért és ennél jobb NINCS. Pedig nem is Bivalybasznádon lakok hanem Szentendrén a belvárosban."

Csak a netért? Az jó nagy szívás. Én most köttettem be a T-s kábelnetet FALUN, 30 MBit-es, 6.900.- HUF 2 év hűséggel. A szerelő mondta, hogy 120M száguldozik a vonalon, szóval 9.900-ért még azt is megkaphatnám. TV-vel meg telefonnal gondolom együtt olcsóbb, de IPTV nem kell, a vezetékes teló meg nem annyira fontos.

(#47) kisza25 válasza Sanyi.mTs (#17) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

+1 nem is tudom mikor volt utoljára UTP kábelre kötött gépem :F
kell egy normális router, azt csók a családnak:P
úgy is felfoghatjuk,hogy a laptopot ugye normál hordozza az ember (ha nem akkor minek laptop) és semmi vezetéket nem aggat rá cak a töltőt (engem sokszor még az is zavar) namost választani kellett 1000Gb csati, vagy AC wifi, egy mobil eszköznél szerintem logikus döntés, a másik, hogay a raktárak még mindig rogyásig vannak 10/100 csatikkal

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#48) sagit


sagit
addikt

Ha 920m helyett 940m-et kap akkor valószínűleg ezt vesszük a lenovo Z50-70 helyett.
Ha viszont nem kell az embernek dgpu akkor 125k-ért jó vétel szerintem

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#49) Gusztáv válasza Pocok256 (#24) üzenetére


Gusztáv
addikt

Ahol ennyire adnak a biztonságra, ott nem ilyen 130e-os Inspiron gépekkel rohangálnak, hanem Latitude-okkal, ahol van smartcard, tpm, Bitlocker stb. Ha meg kell a gigabit lan, akkor lehet venni Vostro-t nem sokkal drágábban.

Laci

(#50) SkiDev válasza misx (#46) üzenetére


SkiDev
senior tag

Mai napig 9k-t fizetünk standard vezetékesért + 10/1-es netért, amely már két modemen átesett, mégis csak 700 KB/sec a max letöltés :D Váltani persze nem lehet, mert a "hálózat nincs kiépítve" :U Hamarosan adják át az optikait, viszont jó mélyen tehetem bárhova, mert egyetem... :C :D Ilyen az élet....

Témához kapcsolódva viszont elég fusztráló ez a "dVGA''-nak nevezett valami. Az embernek ha már van egy kis ideje véletlen játszadozni régebbi címekkel alacsony grafon, akkor lassan nem lesz 300k alatt alternatíva... :U Pedig már kezdtem reménykedni, kereshetek tovább.... :(((

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.