Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) <Lacy85> válasza Tikakukac (#345) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ha ennyire szidod őket, ennyire ellene vagy az üzletpolitikájuknak és mégis használod az eszközeiket (a kasszánál arra szavazol, hogy így tovább, jól csináljátok), akkor erre mit lehet mondani? :DDD
Mert ebben se ésszerűség, se logika.

(#352) hcl válasza <Lacy85> (#341) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Apple nem árul 3 centi vastag monstrumokat."
Előkaptam a céges T480-at, 1,8cm vastag.
HP G840 hasonló, de annál van vékonyabb HP is melóhelyen. (Managereknek, mondjuk nekem nem is kéne.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#353) Ezekiell válasza <Lacy85> (#351) üzenetére


Ezekiell
veterán

Gondolom elképzelhetetlen számodra, hogy vannak akiknek macet kell használniuk, mondjuk munka miatt?

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#354) 7Heads Drago válasza Giovan! (#309) üzenetére


7Heads Drago
veterán

gyártó elérhetővé teszi az infót
Mondjuk az Apple szereti ezt titkolni. Pl az iPhoneok ram mennyiségét, vagy az akku nagyságát se a gyári honlapról tudjuk hanem egyéb helyekről.:P

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#355) Tikakukac válasza <Lacy85> (#351) üzenetére


Tikakukac
titán

Erre azt tudom mondani, hogy használt Apple termék vásárlás és olyan, amihez viszont hozzá lehet nyúlni és ofc itt a szoftver is benne van.

Sakk-matt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#356) <Lacy85> válasza Noukoum (#347) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ja értem. Egy szintetikus teszt, ami megmutatja a processzor nyers erejét, az semmit nem ér. Bezzeg ha az XPS nyert volna. :DDD
Játék alatt duplát ver rá...Ez sem a procinak köszönhető, hanem a dedikált VGA-nak.
Igen, 10%-kal gyorsabban renderelt. Csak mellette kb. fele annyiba is kerül, mint az i7-es Dell.
Magyarósi tesztjéhez:
Mindhárom gép ugyanazt a szénné optimalizált programot futtatta. :DDD
Mégis ott voltak az i9 seggében.
A nem szénné optimalizált Premiere Pro-ban meg elverte a legújabb, 10. gen i7-et is.

De hagyjuk is. Hozod a szokásos komolytalan stílust. :D
Ha szerinted egy Mac-en a játékteszt a mérvadó, akkor inkább ne erőltessük a diskurzust. :DD

Minden tech oldal hülyeséget ír. Majd te megmondod a tutit. :D

[ Szerkesztve ]

(#357) Giovan! válasza Tikakukac (#342) üzenetére


Giovan!
addikt

Amit te leírsz, az mind igaz, csak nem erről szólt a beszélgetés amiből a hozzászólásomat kiragadtad, hanem arról, hogy az Apple álnok módon elhallgatja a user elől, hogy utólag nem bővíthető a memória a Macbookokban, ami meg nem igaz.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#358) <Lacy85> válasza Tikakukac (#355) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem sakk-matt, mert azt írtad lesz is Apple eszközöd. Ha kikopnak a szabadon buzerálhatóak, akkor gondban leszel. :D

(#359) Giovan! válasza asdf_ (#349) üzenetére


Giovan!
addikt

Ha veled ellentétben nem szelektíven olvassa a kedves vásárló a tájékoztató szöveget, és nem törekszik szándékosan rá, hogy véletlenül se értse meg a benne foglaltakat, akkor a "Ha úgy gondolod, hogy később több memóriára lehet szükséged, fontos már a gép vásárlásakor nagyobb méretűt választanod." mondatból meg fogja érteni, hogy itt bizony nem utólagos bővítési lehetőségről van szó, mert ilyenre nincs lehetősége.
De ha mindenáron ragaszkodsz hozzá, hogy itt a user szándékos félrevezetéséről van szó, akkor szerintem nyomd fel őket a fogyasztóvédelemnél.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#360) Giovan! válasza 7Heads Drago (#354) üzenetére


Giovan!
addikt

Igen, ezt a két adatot valamiért szeretik titkolni az iPhone-ok esetén. Gondolom azért, mert ebben gyengébbek általában a konkurencia flagshipjeinél az iPhone-ok :D

De azért az utólagos bővíthetőség hiányának eltitkolására még ők sem vetemednek.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#361) Tikakukac válasza <Lacy85> (#358) üzenetére


Tikakukac
titán

De, sakk-matt.

Amiről te beszélsz az egy másik parti.

Ja és a tesztekhez visszatérve: a szintetikus tesztek és a valóság között jellemzően egy szép nagy kontinens húzódik, amit optimalizálásnak hívnak. Nyilván, mivel közöd nincs továbbra sem a témához, ezért hajtod ezerrel a hülyeséget, én mivel laptop teszteket írtam éveken át, pontosan tudom, hogy egy 3dmark eredményben lévő 80%-al magasabb pontszám konkrétan 40% maximumban is tud realizálódni, ahol pedig kevésbé voltak a fejlesztők megfizetve olyadlról ott 0 azaz nulla % a plusz. De nyilván ez is falra hányt borsó lesz.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#362) Tikakukac válasza Giovan! (#357) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezért kezdtem úgy a labda lecsapás lesz :B

Ja igen, a jogászkodás és dolgok megfogalmazása. A másik amiben az Apple szintén elképesztőt megy. Ettől még falat kaparok nyilván, de elismerem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#363) <Lacy85> válasza Tikakukac (#361) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Pontosan. A tesztek és a valóság között ott az optimalizálásnak hívott kontinens. Csak hát sajnos köztudott, hogy ebben az Apple toronymagasan vezet. :D
De értem, nyers erőt nem kell mérni soha, hisz kit érdekel, milyen erős egy adott processzor.
Ezt légyszi írjátok már meg a rengeteg tesztprogram készítőinek is, na meg a földkerekség összes tech magazinjának is, mert sajnos mindenki ezek alapján állapítja meg a processzorok erejét.
De ha ezt magyarázni kell, meg ha valakinek a játéktesztek számítanak mac-en....
Persze nekem nincs fogalmam a témáról. :DD

(#364) Tikakukac válasza <Lacy85> (#363) üzenetére


Tikakukac
titán

Pontosan. A tesztek és a valóság között ott az optimalizálásnak hívott kontinens. Csak hát sajnos köztudott, hogy ebben az Apple toronymagasan vezet. :D

Toronymagasan fogsz akkor bejönni majd mellém pár napig és akkor közösen ezt szépen átéljük közösen akkor.

De értem, nyers erőt nem kell mérni soha, hisz kit érdekel, milyen erős egy adott processzor.

Nem, nem érted.

Ezt légyszi írjátok már meg a rengeteg tesztprogram készítőinek is, na meg a földkerekség összes tech magazinjának is, mert sajnos mindenki ezek alapján állapítja meg a processzorok erejét.


Nem kell megírni, ők pontosan tudják mire írták meg az adott szoftvert. Sajnos büdös mocskos nagy pofára esések is szoktak lenni amiatt, mert emberek nem tudják ezt a helyén kezelni. Lásd jelen eset.

De ha ezt magyarázni kell, meg ha valakinek a játéktesztek számítanak mac-en....

Magyarázni muszáj, mert szerintem összetévesztesz (már megint) más emberekkel. Te Noukoum kollégával tolod a gémer részt. Vele vitasd meg ezt. Nekem az számít, hogy ne szerepelejen a laptopon olyan tesztekben, ahol jeges kádba rakják a gépsast, hogy szép egyenes vonalat dobjon ki a CPU órajel görbéje felfutás után ha használom is az eszközöm.

Persze nekem nincs fogalmam a témáról. :DD

Valamennyi van, de az biztos, hogy még bőven lehetne gyarapítani.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#365) <Lacy85> válasza Tikakukac (#364) üzenetére


<Lacy85>
addikt

“Toronymagasan fogsz akkor bejönni majd mellém pár napig és akkor közösen ezt szépen átéljük közösen akkor.”

Nem kell ehhez mennem sehova. Amíg az iPhone 4GB rammal jobban elvan, mint bármelyik Android 12GB mellett, amíg a FinalCut azonos hardveren ~fele annyi idő alatt végez, mint bármilyen más program, amíg az eszközeik készenléti fogyasztása kb. nulla bármi máshoz képest, amíg a Mac-ek akksiról is leadják a max. teljesítményt, a Win gépek meg csökkentenek ~50%-ot, addig teljesen mindegy, mit hiszel. Ezek meg tények.

”Nem, nem érted.”

De, értem. Ti próbáljátok kicsavarni minden létező agymenéssel, mert valamiért fizikai fájdalmat okoz, hogy ilyen baromi jó lett az M1.

”Nem kell megírni, ők pontosan tudják mire írták meg az adott szoftvert. Sajnos büdös mocskos nagy pofára esések is szoktak lenni amiatt, mert emberek nem tudják ezt a helyén kezelni. Lásd jelen eset.”

Jelen esetben MINDENBEN erősebb volt az M1, mint az i7. Mindegy, hogy szintetikus teszt, Apple szoftver, vagy Adobe szoftver. Üzemidőben meg +50%. Nincs mit a helyén kezelni. Jobb és pont.
A játékteszt meg úgy lett volna fair, ha ott is az integrált VGA-val nézik. Akkor meg lett volna pislogás, mert az M1 háromszor erősebb, mint az Intel IGP-je.

[ Szerkesztve ]

(#366) hcl válasza <Lacy85> (#365) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Senkinek nem azzal volt baja, hogy jó lett, hanem hogy nem igazán javíthatóak az Apple cuccok :D

"A játékteszt meg úgy lett volna fair, ha ott is az integrált VGA-val nézik. "
Mé', azért, mert az Alma nem ad dVGA-s gépet? :D Vagy miért? :D
Ami ott van a gépben, azt ki lehet használni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#367) Tikakukac válasza <Lacy85> (#365) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem kell ehhez mennem sehova. Amíg az iPhone 4GB rammal jobban elvan, mint bármelyik Android 12GB mellett, amíg a FinalCut azonos hardveren ~fele annyi idő alatt végez, mint bármilyen más program, amíg az eszközeik készenléti fogyasztása kb. nulla bármi máshoz képest, amíg a Mac-ek akksiról is leadják a max. teljesítményt, a Win gépek meg csökkentenek ~50%-ot, addig teljesen mindegy, mit hiszel. Ezek meg tények.

Uram. Segíts meg.

De, értem. Ti próbáljátok kicsavarni minden létező agymenéssel, mert valamiért fizikai fájdalmat okoz, hogy ilyen baromi jó lett az M1.

Istenem, te engem büntetsz. Nem zavar, hogy nonstop csak te meg a haverod beszéltek az M1-ről?

Jelen esetben MINDENBEN erősebb volt az M1, mint az i7. Mindegy, hogy szintetikus teszt, Apple szoftver, vagy Adobe szoftver. Üzemidőben meg +50%. Nincs mit a helyén kezelni. Jobb és pont.


Sajnos nem, nem mindegy. De elfáradtam.

A játékteszt meg úgy lett volna fair, ha ott is az integrált VGA-val nézik. Akkor meg lett volna pislogás, mert az M1 háromszor erősebb, mint az Intel IGP-je.

Itt zártam be a topikot. Nyertél.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#368) <Lacy85> válasza hcl (#366) üzenetére


<Lacy85>
addikt

“Senkinek nem azzal volt baja, hogy jó lett, hanem hogy nem igazán javíthatóak az Apple cuccok”
Tényleg nem. Belinkelnek egy tesztet, ahol az M1 mindenben jobb volt, de a kolléga le vérfanozza a linkelőt, mert az ő alternatív valóságában valamiért a Dell nyert. :DDD
Utána meg jön a másik érv, hogy ez semmit nem jelent, mert az optimalizálás. Amiben köztudottan az Apple az egyik legjobb.
“Mé', azért, mert az Alma nem ad dVGA-s gépet?”

Miért ne adna? Ott vannak a Radeon Pro-k.
De ez most épp olyan volt, mintha valaki verné itt a mellét, hogy milyen fasza mondjuk az RX5700, mert elverte az Intel IGP-t. Szóval érted... :DDD

(#369) <Lacy85> válasza Tikakukac (#367) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Uram. Segíts meg."

Ez aztán ellenérv. :DDD
Pedig vártam, hogy mi és miért van jobban optimalizálva, de sajnos ismét nem lettünk okosabbak.

"Istenem, te engem büntetsz. Nem zavar, hogy nonstop csak te meg a haverod beszéltek az M1-ről?"

Előbb még te is kardoskodtál, hogy nem számít a nyers ereje, mert....
Most már csak mi beszélünk róla?

"Sajnos nem, nem mindegy. De elfáradtam."

Ha mindenben jobb, akkor sajnos de, mindegy.
Mert tök nyolc, mire fogod használni. Mindenben jobb lesz.
De azért kíváncsi vagyok, jelen esetben mivel lehet pofára esni. De gyanítom, hogy ez sem fog kiderülni. :U

(#370) joey04 válasza asdf_ (#335) üzenetére


joey04
titán

szokásos hater-fan vitába nem mennék bele, de ez az elemzés. ha így gondolod, akkor te vagy rosszul összerakva.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#371) 7Heads Drago válasza <Lacy85> (#365) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Gondolom mennyire boldog vagy amikor újratölti a 4 gb ramoddal a progikkat. Nekem eszembe nem jutna pl videót vágni telon. És épp eszű szervízes, vagy elektronikai szakember se fogja neked ezt javasolni, de ahogy gondolod. És nem azért mert nem bírja.
Mac: Maga az erő nem sokat jelent. Fontos az is hogy ezt mennyiért teszi és mire használható. Nálam pl ha minden sarkon ezt osztanák se játszana mivel van egy rakás dolog ami nem megy rajta. Az Apple saját os-nek az előnye nem jönne ki nagyon szomorú lenne. Ellenben amíg pl egy jó dell gépet szétszedsz és felturbozol addig ezt az M1-et telibe cseréled. És az garantáltan nem lesz pénztárcabarát.
Ezt meg te csürheted csavarhatod de felesleges.
A másik: az M1-el a saját 16 collos Macjeiket is elverték. Illetve 13 collos gépet semmi értelme 16ossal összemérni mert mindkettő másra való.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#372) hcl válasza <Lacy85> (#368) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Tényleg nem. Belinkelnek egy tesztet, ahol az M1 mindenben jobb volt, de"
Az is onnan indult, hogy szerintetek a forrasztott részegységektől gyorsabb - az M1 sebességét én pl. nem vitattam, csak az okát :D

"Miért ne adna? Ott vannak a Radeon Pro-k."
Akkor meg tegyetek oda egy olyat a Dell mellé - csak akkor nem nézne ki olyan jól az árcédula, nem? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#373) <Lacy85> válasza 7Heads Drago (#371) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem igazán szoktam tesztelgetni, mi meddig marad a memóriában, mert nem nagyon érdekel, csak 1-2 videót nézek meg néha, amikor épp szembe jön.
Legutóbb pl. Tech2 Laci nézte meg az S20FE-t és a sima i12-t. A Samuban 2x annyi ram van, mégis több appot töltött újra, mint az alma.
Videó vágás telón amúgy hogy jött ide? Nem is beszéltünk ilyesmiről.
A bővíthetőséget nem csűröm, csavarom. Fentebb már leírtam erről a véleményemet. Úgy kell venni, hogy legyen benne bőven tartalék és akkor hosszú évekig boldogság van.
Értelme nem sok van összehasonlítani a 13-ad gépet a 16-ossal, de azért az beszédes, hogy tartják a lépést a 3x annyiba kerülő i9-es monstrummal is. Épp ez a lényeg, hogy komoly munkára eddig a nagyobb Pro volt ajánlott. Most erre a célra lassan megfelel egy sima Air is.

(#374) <Lacy85> válasza hcl (#372) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Na várjunk. Én sehol nem írtam, hogy gyorsabb a forrasztott. Ez nem tőlem jött. Én csak örülök neki, ha ettől kisebb, vékonyabb a gép, mert könnyebb magaddal cipelni.

“Akkor meg tegyetek oda egy olyat a Dell mellé - csak akkor nem nézne ki olyan jól az árcédula, nem?”
Szólj a tesztelőnek, hogy ne ezeket engedje össze. :D
Mondjuk alapból nem értettem a játékteszteket sem, mert ki az a barom, aki gaming-re vesz Mac-et?
Nem az árcédula volt itt a lényeg, mert az Apple gépek soha nem voltak olcsók.

(#375) 7Heads Drago válasza <Lacy85> (#373) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Te beszéltél az iphoneról és a finalcut-ról. A mondat végen meg már mac-ről.
Az hogy egy nagy noti vagy asztali pc-től az általad preferált mac erősebb még nem azt jelenti hogy kiváltja azt. Miért: kicsi a kijelző is és ekkora méretbe nem lehet normális hűtést belerakni. Magyarul megfőzöd vele az egészet. De persze kinek mi. Meg lehet próbálni rajta a grillezést is.
Az én autóm egy golf. Tetszik szép minden jó. De attól hogy a max terhelhetősége 480 kg még nem fogok vele se cementet szállitani, se betont pedig elvileg bírja csak nem arra van kitalálva. Ugyanez igaz a 13 mac-re is.
Az előre tervezésről: tudsz persze de nem mindenre. Ha neked most elég egy 500k gép és mondjuk kiadja a kassza a 700k akkor megveheted azt is. Viszont mondjuk 1,5 év múlva kiderül hogy a 1,5 millás kellett. A sokszorosat nem fogod elkölteni csak hogy biztosra menj.
Én pc vonalon mozgok csak de ott is van egy határ amire még érdemes beruházni. De az messze nem a csúcs kategória, mivel az aránytalanul drága.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#376) <Lacy85> válasza 7Heads Drago (#375) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Final Cut nincs iPhone-ra. Nem a telefonon vágás miatt hoztam fel, hanem úgy általában az Apple féle optimalizálás miatt.

De épp ez az, hogy nem főzöd meg. A 16-os Pro-ban az i9-nek asszem 45W TDP-je van. Mellette meg még ott a Radeon is. Persze, hogy kell a komoly hűtés. Az M1 viszont 10W-os chip. Ezt hűteni is sokkal könnyebb. Az M1-es 13-as Pro meg nem passzív. Van benne hűtés.

”Viszont mondjuk 1,5 év múlva kiderül hogy a 1,5 millás kellett. A sokszorosat nem fogod elkölteni csak hogy biztosra menj.”

Ennyi erővel ez mindenre igaz. Összeraksz egy PC-t általános felhasználásra, meg néha egy kis gaming-re.
Elég mondjuk egy 400-as táp, egy H-s Intel lap, egy GTX 1650, meg egy alap i3, vagy i5. Aztán 1,5 év múlva eszedbe jut, hogy te 4K-ban akarsz játszani, vagy nagy iparban akarsz videót vágni, elkezdenél játékot fejleszteni, stb. Gyakorlatilag cserélhetsz ki mindent.
Ezért írtam, hogy tudni kell, mire veszed.
Nekem általános felhasználásra, meg webfejlesztésre kellett. Max. néha Photoshop, stb.
Érdekes módon még 2 év távlatában is bőven elég erre a feladatra.
Ha valakinek komoly, hardverigényes munkára kell, az meg alapból megveszi a 16-ost és hosszú évekig boldogan elvan vele.
Ha azt sem tudod mire akarod használni, az nem a gyártó hibája...

[ Szerkesztve ]

(#377) hcl válasza <Lacy85> (#374) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk az "elveri a Dellt" duma miatt jött, hogy az volt a bajod, hogy a Dell dVGA-s.
Meg mondjuk GPU teljesítmény kellhet máshoz is, mint játékra. (Lentebb is említi a kollega a melegedést, amit már én is mondtam - sajnos az van, hogy ezek az ultra kis fogyasztású procik terhelve szintén tudnak forrni, pláne passzívan - throttling, stb.)

"Nem az árcédula volt itt a lényeg, mert az Apple gépek soha nem voltak olcsók."
Te jöttél, hogy elveri a drágábbat :D :D :D :D :D

"Final Cut nincs iPhone-ra."
Wáááááá, akkor azzal, ami van rá :D :D :D :D :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#378) <Lacy85> válasza hcl (#377) üzenetére


<Lacy85>
addikt

“Lentebb is említi a kollega a melegedést, amit már én is mondtam - sajnos az van, hogy ezek az ultra kis fogyasztású procik terhelve szintén tudnak forrni, pláne passzívan - throttling, stb.”

Van egy rossz hírem. Ez alól kb. egyetlen gyártó laptopja sem kivétel. Komolyabb igénybevétel esetén mindig bele fogsz futni throttling-ba. A komolyabb gamer laptopokon is miért van olyan hűtés, ami vetekszik egy PS4 Pro hangjával? De ha nem baj én nem akarom füldugóval használni a laptopokat.
De amúgy ha megnézed Csaba tesztjét, épp az derül ki, hogy az M1 végig tartani tudta a teljesítményt. Az i9 meg throttling-olt, mint a barom. Szóval mégis könnyebb hűteni és messze nem melegszik annyira.
Mindezt úgy, hogy a 13-as Pro 94%-ra merült, a 16-os meg 49-re. Ha valakinek ez nem elég meggyőző, akkor azt hisz, amit akar...

”Te jöttél, hogy elveri a drágábbat”

De ne ragadj már le a Dell-nél könyörgöm. Írtam, hogy a 3x annyiba kerülő Mac-nek is ott van a seggében.

”Wáááááá, akkor azzal, ami van rá”

Wááá, akkor leírom mégegyszer: senki nem beszélt telón vágásról. Szóval kit érdekel, mi van rá?

[ Szerkesztve ]

(#379) 7Heads Drago válasza <Lacy85> (#376) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Így igaz.
A videóvágast meg mégis csak te keverted egy mondatba az Iphonekkal.
Nem vagyok jártas ios-ban annyira hogy tudjam mi van és mi nincs a storeban. A lányom a tabletet és a telot is bevédte. 😂

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#380) 7Heads Drago válasza <Lacy85> (#376) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ha azt sem tudod mire akarod használni, az nem a gyártó hibája...
Viszont a tied se ha nem tudsz rá felkészülni. A csere költsége viszont téged fog terhelni.
Hardver igényes munkára én pl notit, tabletet nem is javasolnék.
Idézett a Ph cikkből:

Persze azért kiemelnénk, hogy a fenti, konkurens eszközöket sem szabad temetni, hiszen ez még mindig csak egyetlen benchmark eredménye,

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#381) <Lacy85> válasza 7Heads Drago (#380) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én sem használnék ilyesmire laptopot, viszont aki sokat utazik és közben dolgozna is, az nem fog asztali pc-t cipelni magával.
Szóval megértem, ha valakinek szüksége van rá.

[ Szerkesztve ]

(#382) somogyib válasza 7Heads Drago (#380) üzenetére


somogyib
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#383) hcl válasza <Lacy85> (#378) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem hát, csak a nem passzívakban azért hatékonyabb a hűtés ;)

"De ne ragadj már le a Dell-nél könyörgöm. Írtam, hogy a 3x annyiba kerülő Mac-nek is ott van a seggében."
Nem ragadtam, te emlegetted jó sokat :D
Meg azért jó teljesítményű nem Mac lapos is van elég a piacon olcsóbban..
(Ja, meg amikor brutál erő kell hordozhatóan, az a mobile workstation kategória...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#384) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Már tesztelik az összehajtható iPhone-t, 2022-ben érkezhet
Erről pl miért nincs itt cikk?
Bezzeg az elektromos autókról van, miközben azok nem is ide tartoznának és nincs is korrekt szakértője a témában az oldalnak.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#385) <Lacy85> válasza hcl (#383) üzenetére


<Lacy85>
addikt

“Meg azért jó teljesítményű nem Mac lapos is van elég a piacon olcsóbban..”

Ezt nem is tagadta senki. Én is vehettem volna olcsóbban is jobban felszerelt gépet.
Csak azoknak nem ilyen jó az anyaghasználatuk, szarabb a kijelző bennük, 3 kategóriával gagyibb a trackpad, messze nem ilyen jó a hangszóró, meg talán fele ennyit bírnak üzemidőben.
Ha meg Mac szintű laptop kell, akkor hopp, ugyanott vagy árban.
Innentől meg egyéni preferencia, kinek melyik tetszik, vagy kell.

[ Szerkesztve ]

(#386) Giovan! válasza 7Heads Drago (#384) üzenetére


Giovan!
addikt

Inkább az AR szemüvegre fókuszálna az Apple is az ilyen projektek helyett :(

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#387) 7Heads Drago válasza Giovan! (#386) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mondjuk én abban se hiszek.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#388) somogyib válasza 7Heads Drago (#384) üzenetére


somogyib
őstag

"és nincs is korrekt szakértője a témában az oldalnak."

Miért? A Mobilarénán a telefonoknak van "korrekt szakértője"?
Mit értesz az alatt, hogy "korrekt szakértő"?

[ Szerkesztve ]

(#389) #86564352 válasza <Lacy85> (#385) üzenetére


#86564352
törölt tag

"Innentől meg egyéni preferencia, kinek melyik tetszik, vagy kell."

És kb. ez a lényeg. Aki legozni és utólag bővíteni, könnyen javítani akar a szomszéd Pistikénél annak nem az Apple cuccok valók. Mert ők nem abba az irányba mennek. A vásárlóikat hol érdekli a szerelhetőség és bővíthetőség amikor azt látni a három legolcsóbb M1 gépeknek dobják a youtuberek játszadozni a 4K, 8K anyagot és hang nélkül teszi a dolgát sokkal jobb üzemidővel, a hétköznapibb multitasking használat során is komoly. Ilyen működés mellett kit érdekel, hogy integrált?

iPhone korszakot is végigkísérték miért nem kivehető az akku, miért nincs memóriakártya slot, miért zártabb az iOS, miért vették ki a jacket és hasonló témák.

(#390) Pjotr


Pjotr
senior tag

Rendeltem iPhone 6s akkut Kínából. Kivettem az iStyle által akku csereprogramban 10000-ert belerakottat és szögre ugyanaz volt, felirat, nyomtatás, méret stb. Szóval szerintem ezzel nem csak a sufniboltok basszák át az embert, hanem a komolyabb szervizek is. Kijelző pedig ha törik, akkor ugyanolyan minőséget sajnos csak bontott kijelzőtol kapunk, ezt tudja mindenki. Szerintem ez jó ötlet az appletol, csak nem fogjuk tudni megfizetni.

[ Szerkesztve ]

(#391) hcl válasza <Lacy85> (#385) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Ha meg Mac szintű laptop kell, akkor hopp, ugyanott vagy árban."
Meg kb. képeségekben is, csak mondjuk egy Lenovo ultrabookot nem kell kidobni, ha valami elromlik benne :D

@twofatcat : "A vásárlóikat hol érdekli a szerelhetőség és bővíthetőség "
Ahogy nézem, eléggé megélnek az Apple szervizek, szóval úgy tűnik, érdekli őket :DDD

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#392) Noukoum válasza hcl (#391) üzenetére


Noukoum
veterán

Azt kéne megértened hogy a vallást nem lehet és nem is kell megmagyaráznod.

Nem, nem érdeklik őket a szerelhetőség meg a bővíthetőség. Ha elromlik vagy kevés lesz akár 1 év után szívesen vesznek másikat.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#393) hcl válasza Noukoum (#392) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az rendben, maguknak nyugodtan, csak ne akarják megmagyarázni, hogy az mindenkinek jobb lesz :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#394) asdf_ válasza hcl (#391) üzenetére


asdf_
veterán

Meg kb. képeségekben is, csak mondjuk egy Lenovo ultrabookot nem kell kidobni, ha valami elromlik benne

H'ááát, azért ha megnézed mondjuk az X13-at, abban pont szintén beforrasztott memória van. :U (aminek beforrasztott voltát és nem upgradelhetőségét a Lenovo is elfelejti megemlíteni)

[ Szerkesztve ]

(#396) hcl válasza asdf_ (#394) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg egy csomó (főleg üzleti vonalon) gépben meg külön van. :)

@twofatcat : Az IBM mondjuk 99% hogy elfogult. Elég annyi, hogy kiderült, a belső IT-juk nem supportál Mac-et (ezért volt, hogy kevesebb ticketet generálnak), és a managerek sem szerették, mert elég sz*rul működött enterprise környezetben :D

Az IBM vezér pont össze volt borulva az Apple-el, azért kezdték belül nyomni a Mac-eket :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#397) Noukoum válasza hcl (#393) üzenetére


Noukoum
veterán

Sajnos az ember így műkodik. Ezt a részét én se fogom sose megemészteni.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#398) <Lacy85> válasza hcl (#393) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Hát nem tudom. Visszaolvasva szerintem épp ti kardoskodtok, hogy ez így nem jó. Akkor nem kell venni és mindenki boldog. :D

Aztán pár év múlva max. nem használtok laptopot, mert az ultrabook-ok nagy része már most is forrasztott kb. mindegyik gyártónál.
Vagy szerinted egy alig 1 centi vastag HP Spectre, vagy Acer Swift 7 nem forrasztott?

(#399) <Lacy85> válasza Noukoum (#397) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ezen nem lepődök meg. Nálad még egy grafikon megemésztése is gondot jelentett. :DD

(#400) Noukoum válasza <Lacy85> (#399) üzenetére


Noukoum
veterán

Fejezd már be, unalmas.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.