Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) #86564352


#86564352
törölt tag

Ha legozni és utólag bővíteni akarok, akkor nem laptopot veszek, hanem asztali PC-t építek. Laptop, tablet, telefon esetén pedig vásárláskor megnézem mit tud és jó-e az úgy, 2020-ban számomra nem újdonság a leforrasztott SSD és RAM ezért nem is kérem számon a gyártóktól a könnyű szerelhetőséget, bővíthetőséget. User kiválasztja vásárláskor milyen Surface, milyen Macbook és annyi.
Ha betelik a 64 gigás telefonom nem fogok sírni miért nem lehet utólag még bővíteni. Ha én vagyok a kakukktojás és az én szememnek jobb az LCD, hiába állok fejre az új 12-es iPhone sorozat csak OLED kijelzővel kapható. Egyébként notchot is utálom, de elfogadom az van.

Adatmentésről megteszem amit tudok. Telefonon iCloud bekapcsolva, Mac gépem nincs de ott is felhő és time machine külső lemezre, Windows gépen a beépített File History külső lemezre és Onedrive felhő + 3rd party szakosodott backup programok sora, akár teljes system image. Rokonságban is elmagyaráztam a Gmail címükhöz tartozik felhő tárhely is és egy pár ezres pendrive-ra is másolják le minimum. Lekopogom szerencsére még nem kerültem olyan helyzetbe, hogy a szervizes tudásában vagy Kürt kft-ben kelljen bíznom mert csak egyetlen példányban az elromlott laptopon volt meg a fontos adat. Bárcsak mindenki komolyan venné a biztonsági mentést!

Azt pedig én is írtam többször, hogy a hivatalos szervizekre is jó lenne ránézni a gyártóknak, mert sajnos vannak horror sztorik ott is. Márkától függetlenül tévétől fényképezőig.

"Nem azért rak be a sufnigsm egy fos csájníz kijelzőt abba a szaros telefonba, mert át akar baszni, hanem mert a piros hó esik, akkor sem tud eredeti gyári kijelzőt szerezni ahhoz a szarhoz sehonnan."

Ha gyártó partner lesz akkor tud. :D Biztosan vannak becsületes sarkiGSM szervizesek akik korrekten tájékoztatnak, nem kétlem. Viszont az is probléma a mutyiGSM bizony szó nélkül beleszereli a rosszabb made in ebay kijelzőt, akkut, de bemeséli vevőnek van olyan jó a "gyári minőségű utángyártott" mint az eredeti és vevő örül olcsón megúszta a javítást. Aztán vagy elégedett lesz vagy nem, és useren múlik a sarki szervizest vagy a gyártót szidja. Új szabályokkal user legalább látja tényleg gyári az alkatrész.

A tisztességes szervizesek szempontjából érthetőbb a panasz amikor variálnak a gyártók, azért ez a viszony mindig az alkalmazkodásról szólt, a gyártó-szerviz alárendeltség mindig adott. Right to repair mellett ott van az is a gyártónak joga van a saját módszere szerint gyártani és ehhez alkalmazkodni kell. Autószerelők világa is ez régóta, egyre több az egybeépítés és szoftveres ellenőrzés, nem olyan egyszerű már mint régen a Trabant.

(#252) janeszgol válasza asdf_ (#233) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha lenne nekik eredeti, akkor is átvágnának. Felesleges őket védeni. Alkatrészeket lopnak egyes helyeken, amit utána külföldre értékesítenek. Ez anno a Sony telefonoknál volt jellemző. Aztán neked mesélnek valamit, megjavítják a fos alkatrészekkel, aztán örülj.

(#253) <Lacy85> válasza #86564352 (#227) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Marha jókat röhögök néha a jó magyar “mindent okosban” mentalitáson. Ha hivatalos helyről vásárolsz, hivatalos helyen javíttatsz, egyenesen hülyének vagy nézve. :DDD

(#254) Ricardo válasza asdf_ (#231) üzenetére


Ricardo
félisten

"Ezzel csak az a gond, hogy a cikk szerzőjének az is a dolga, hogy nem Apple oldal felől is megviágítsa a dolgot, ez teljesen elmaradt. "

Olvastad az egész hozzászólását?
Ezt is írta

" Bizonyos dolgokat tudunk, más dolgokat feltételezünk, az Apple nyilván soha nem válaszol semmiféle kérdésre"

(#255) UnA válasza 7Heads Drago (#236) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem is írtam, hogy szerelési idő, de látom, a végére rajöttél te is ;)

(#256) Hallosz


Hallosz
senior tag

Több évtizedes autójavító múlttal, kisipari "sufni" és prémium szegmens tapasztalattal, így utólag visszatekintve erősítem az Alma álláspontját.
Pláne úgy, hogy megéltem a "sufni" műhelyek, a polgári közép, valamint egy vezető prémium márka szervizvezetői világát.

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#257) Tikakukac válasza Hallosz (#256) üzenetére


Tikakukac
titán

[link] erre kéne akkor valamit dobni, hogy az Alma álláspont beton legyen és megnyugodhassak, nem a lehúzás lesz ugyanúgy kontárkodással. És ilyet tudok még Pesten is 3 Opel szervizzel, és van Toyota, fauvé és Fordból is hasonló, céges flotta onnan pörgött ki.

Én ezt éltem meg, egy szerencse, hogy van egy fullos műhely, van kézügyesség, akna és így a prémium márkaszerviz (bvöhöhö) által nem megoldható és megtákolt dolgokat meg tudom én is oldani. Informatikusként :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#258) hcl válasza nyunyu (#250) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Azért ez már a jogászok felkészültségén múlik.(Vagy azon, ki mennyit adott nekik.)
Meg lehet az ilyesmit úgy is fogalmazni, hogy egy rutinművelet ne igényeljen szakszervizt (olajcsere pl. , és olyan alapeljárások, amiket azért meg lehet oldani - mint az FRU-k az üzleti számítógépekben ), és akár garivesztés, stb. árán, de csinálhassa az ember.

De olyat is lehetne, hogy akkor amit a hivatalos szerviz (vagy partner) művel, arra garancia van. Máris nem erőltetnék annyira. (Bár ez fődarabcserére elvileg ma is vonatkozik.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#259) Razzul válasza Hallosz (#256) üzenetére


Razzul
senior tag

#253 EclipseGT

De miért kéne egyértelműnek és adottnak venni azt, hogy egy autót az apróbb szervizelési munkák (olajcsere, izzócsere stb.) mindenképp szervizbe kell hordani? Ugyanez igaz a mobiltelefonokra is, egy 20 perces akksicsere miatt, amihez 2 szerszám kell nem feltétlen akarom szervizbe vinni az eszközt, meg tudom otthon csinálni én is.

Itt arról van szó, hogy a felhasználónak legyen joga saját maga megjavítani az eszközét és választani az opciók között. Akár ha szeretné vihesse tisztességes független szervizbe az eszközt. A képlet egyáltalán nem fekete-fehér, és az aki nem márkaszervizbe hordja a mobilját vagy az autóját nem feltétlen “mindent okosban” akar megoldani.

Pont tegnap írt az iPhone topikba egy i7 tulaj akinek Loop Disease-es lett a telefonja. A hivatalos Apple szervizekben nem fogják az audiochipet cserélni az alaplapon, hanem kiírják fődarab cserére, ez az iStylenál jelenleg 140 ezer forint. Meg tudnák ott is csinálni, sőt egy darabig javították is ezt a problémát IC szinten a hivatalos szervizek, csak gondolom rájöttek, hogy nem éri meg az idejüket. A kolléga pedig most kereshet olyan szervizt aki foglalkozik még ezzel a hibával idehaza.

[ Szerkesztve ]

(#260) hcl válasza Razzul (#259) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hogy a hivatalos szerviz nem javít alkatrészszinten, annak az is lehet az oka, hogy nehéz megoldani, hogy mindenhol olyan minőségben menjen, amire lehet garanciát vállalni. Tiszta sor, + nem is éri meg időben.
Még az is érthető, hogy csak szerződött partnernek adnak ki dokumentációt, mégiscsak lesben áll a konkurrencia.
De ettől még hagyhatják működni azokat, akik vállalják a javítást saját szakállra, és (persze tisztességesen tájékoztatva a vevőt) megoldják.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#261) asdf_ válasza Ricardo (#254) üzenetére


asdf_
veterán

Olvasd el azt még egyszer. Azt írtam, hogy a NEM Apple felőli oldal hiányzik (az, amit mi összedobtunk kommentekben: a right to repair, az elérhetetlen alkatrészek, olyan alkatrészek és olyan módon történő összepárosítása, amit semmi nem indokol, meg magának annak a megkérdőjelezése, hogy tényleg a júzer érdekében történik-e ez, hogy biztos jő-e az, hogy bizonyos, és egyre több szervizműveletet csak és kizárólag házon belül intézhető el, mert céleszköz és célprogram kell hozzá, amihez 3rd party szerviz nem férhet hozzá, ezáltal pedig elég erősen felmerül hogy ez amúgy sok egyéb mellett versenykorlátozó magatartás is a monopóliumok előnyét meg ugye ismerjük, sosem a vevő jár jól ... Mert ha nem esett még le valakinek, itt ez történik, a szervizszolgáltatás monopolizálása.)

[ Szerkesztve ]

(#262) 7Heads Drago válasza <Lacy85> (#253) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ezek szerinf csak Magyarországon van mutyiGsm? Sehol máshol? A külföldi fórumokon ezek szerint mindenki tapsol az Applenak...

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#263) Bog válasza asdf_ (#261) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Teljesen igazad van abban, hogy ez erővel tereli a júzert a hivatalos szerviz irányába (bizonyos meghibásodások esetén). Azt hiszem, hogy ezzel ellentéteset én sem írtam.
Másrészről viszont az IPR program mégiscsak azt eredményezte, hogy legalább a szerződött partnerek vehetnek gyári alkatrészt, ez eddig egyáltalán nem volt lehetséges.
Nem hiszem, hogy follow-upra van szükség, az viszont jogos, hogy érdemes beleírni a cikkbe más aspektusokat is, összeszedem majd a gondolataimat ma és megcsinálom, csak túl kell essek némi kardiológiai szeánszon ;)
És amúgy pedig neked speciel ezúton is szeretném megköszönni a kulturált véleményalkotás módját.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#264) asdf_ válasza Bog (#263) üzenetére


asdf_
veterán

Másrészről viszont az IPR program mégiscsak azt eredményezte, hogy legalább a szerződött partnerek vehetnek gyári alkatrészt,

Az a gond, hogy ez így nem igaz. Bizonyos alkatrészek szűk körét. Ami ahhoz jó, hogy parádézni lehessen a programmal, de ahhoz, hogy egy alkatrész szinten javító szerviz bármit is kezdjen vele, ahhoz nem (eleve az ilyen szintű javítást -ami ne feledjük, ez volt a szó eredeti értelme, hogy valaki valamit ténylegesen megjavít, nem pedig egy alkatrészhalmazt tartalmazó modult kicserél- nem is teszi lehetőve a program, olyanról nem is beszélve, hogy pl. ha megdöglesz, akkor sem tudsz onnan szerezni legálban egy kapcsolási rajzot, pedig biztos sokan emlékszünk rá, régen ezt még egyenesen adták a készülékekhez, gyárilag, a végfelhasználónak, kérés nélkül).
Az itt egy gond nekem, hogy amit tudunk az IRP-ről, azt főleg amerikai forrásból, nem tudjuk az amerikai és az európai IRP közt mi a különbség (pl. azt az adatátadást, amit ott kérnek, nálunk a GDPR miatt kb. elképzelhetetlennek tartom).

És amúgy pedig neked speciel ezúton is szeretném megköszönni a kulturált véleményalkotás módját.

Oh, wait for it, anyáztam én itt rendesen :D (vagy szarkaszmus volt? :D )

(#265) #86564352 válasza <Lacy85> (#253) üzenetére


#86564352
törölt tag

Egyeseknél a lehülyézés az alapértelmezés. :) Megnézek tesztvideókat, hogy némán teszi a dolgát az M1 laptop amíg az Intelesben megy a venti, elolvasok ground-breaking, never seen before jelzőket használó Anandtech cikkeket és nekem úgy jön le M1 chip integráció és integrált memória kapcsán hogy új lehetőségek, jobb, gyorsabb, kevesebbet fogyaszt, halkabb a számítógép, és akkor is le vagyok hülyézve hogy csak benyaltam a marketinget, mert a kiabálóknak a moduláris legozható modul és PCIe slot tetszik jobban. (annak is megvan az előnye, asztali PC-n én is szívesen legozok, laptopnál viszont nem csodálkozom az integrált cuccokon)

How unified memory blows the SoCs off the M1 Macs

With M1 Macs, memory isn't what it used to be

https://www.anandtech.com/show/16252/mac-mini-apple-m1-tested

(#266) hcl válasza #86564352 (#265) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Valamilyen szakmai érvet pls. arra, hogy ugyanaz a pár száz MHz-en (ugye a valós órajel) járó RAM busz miért gyorsabb, ha nincs közben egy csatlakozó :D :D :D :D (A memória szabványában meghatározott időzítések vannak, szóval az a memóriachip ugyanúgy működik egy RAM modulon, mint egy másik áramkörre forrasztva...)

Hogy unified, vagy nem, az megint más dolog. Az memória-hozzáférés szervezésének kérdése, tök független a memóriachip csatlakozási módjától.

Az M1-en annyi a truváj, hogy ott nem arról van szó, hogy a RAM az alaplapon van, hanem hogy magában a SoC-ban. Ebben az esetben tényleg lehet gyorsabb, de ez már más kategória, mint amiről eddig beszéltünk. (Alaplapra integráltól volt szó, nem arról, hogy a proci tartalmazza a RAM-ot, ott tényleg nem lehet elvárás a RAM cseréje.) Ám felmerül, hogy mi lenne, ha cserélhető lenne egyben a proci, RAM-mal együtt - akkor is lenne választási lehetőséged..

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#267) Tikakukac válasza #86564352 (#265) üzenetére


Tikakukac
titán

Aki hülyeséget ír, azt lehülyézik. Mi a meglepő ezen? :B

Konzekvensen kevered az egyes technológiák által nyújtott előnyöket a PR és marketing által felbullshitelt dolgokkal. Szerintem még mindig nem esett le a jack dugós Apple eset sem, amikor a nagyobb akkut promózták az elhagyott jackkel szemben, erre meg kiderült, hogy ha kifúrod a lyukat a házon, pont ugyanúgy be tudod még utólag is rakni a jacket :DDD

Ez a probléma, hogy nincs egyszerűen elég infód a témáról és láthatóan csak lövöldözöl vakon.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#268) hcl válasza hcl (#266) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ja, meg jut eszembe, az Anandtech-es cikkben LPDDR4X van. Akkor az pontoan ugyanazt tudja, mint egy nem integrált LPDDR4X chip, annyi lehet a különbség, hogy alacsonyabb a késleltetés. Emiatt esetleg magasabb órajelre húzható - ezt csinálják a tuningosok is, csak asztali gépekben... Szóval még az sem áll meg, hogy annyival gyorsabb lenne az integráltság miatt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#269) #86564352 válasza hcl (#266) üzenetére


#86564352
törölt tag

"Az M1-en annyi a truváj, hogy ott nem arról van szó, hogy a RAM az alaplapon van, hanem hogy magában a SoC-ban. Ebben az esetben tényleg lehet gyorsabb, de ez már más kategória..."

Számomra viszont erről van szó, erről cikkeznek a tech oldalak, hogy újdonság, milyen lehetőségek vannak ilyen integrációval.
Felőlem kis manók és koboldok is lehetnek az M1 laptopban, ha a tesztek szerint jobb, gyorsabb, halkabb, hosszabb üzemidejű mint a legozható társai, akkor nekem a koboldos tetszik. :) 2020-ban én nem csodálkozom forrasztott SSD és forrasztott RAM, csatlakozó nélkül jobb helykihasználás, ez előnyösebb szerintem vékony laptop, tablet esetén. És az integrációval mit csinálnak. A legozhatóság, szerelhetőség, utólag bővíthetőség témán én könnyen túllépek, egyszerűen ahogy eddig iPhone, iPad vásárláskor el kellett dönteni milyen tárhellyel kéred, laptopnál se zavar, hogy utólag otthon nem tudok beletuszkolni még alkatrészeket. Tudtommal Surface Pro-nál se cserélhető az SSD, ez van. Asztali PC esetében szívesen legozom, cserélgetek, bővítek. Laptopnál a legutolsó szempont nekem, nem érdekel. Többet nem tudok írni a témáról, nekem ez a véleményem.

Tikakukac: szerintem az olvasottak alapján tök izgalmas az M1 és még több integráció, következő generációkban mit fog majd tudni, ha szerinted gagyi, írd meg Tim Cooknak szerinted nem jól csinálják. :) Meg tegyék vissza a jack dugót, amennyit emlegeted. Én abba se haltam bele.

[ Szerkesztve ]

(#270) gusthy válasza Mustaros (#42) üzenetére


gusthy
veterán

Szerintem szaladj neki a cikknek még egyszer. Arról szól, hogy nem tudsz.

(#271) Tikakukac válasza #86564352 (#269) üzenetére


Tikakukac
titán

Elolvasod egyáltalán amit írnak neked vagy tényleg full write onlyban tolod? Ki a tököm beszélt itt arról, hogy ki és mibe halt bele meg ki mit csinál jól? Senki, csak te itt és most.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#272) Ezekiell válasza Tikakukac (#267) üzenetére


Ezekiell
veterán

ha kifúrod a lyukat a házon, pont ugyanúgy be tudod még utólag is rakni a jacket

Ezt a Strange Parts videót pont tegnap néztem meg :) Nem ennyire egyszerű azért a történet, hogy csak fúrsz egy lyukat, de ja, simán oda lehetett volna rakni a jacket az Apple által - simán cska nem akarták.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#273) Ezekiell válasza #86564352 (#269) üzenetére


Ezekiell
veterán

jobb, gyorsabb, halkabb, hosszabb üzemidejű mint a legozható társai

És ennek mennyiben van szerinted köze a ráforrasztott alkatrészeknek, és mennyiben pl az ARM architektúrának? Mert az egyiknek nagyon, a másiknak semennyiben :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#274) Tikakukac válasza Ezekiell (#272) üzenetére


Tikakukac
titán

Nyilván nem arra gondoltam, hogy fúrsz egy lyukat és belülről egy kis rugó kitolja a jacket és kész, arra reflektáltam, hogy az Apple, de a legtöbb brand folyamatatosan olyan érvekkel próbálja alátámasztani a spórolást, amivel neki több marad a zsebben, amiket sorban lehet elkaszálni. A jack a legdurvább ilyen példa, az tényleg bicskanyitogatóra sikerült.

És a dolog meg működik, mert a nép meg tényleg elhiszi, nem csak elhiszi, tényleg vitába is száll a tényekkel és bevédi a cégek baromságait. Holott pont őket sz0patják nonstop :DDD Áh, agyrém.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#275) Bog válasza asdf_ (#264) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ezért kérdeztem rá tegnap a Smart Clinicnél erre külön, nyilván ők is csak tippelnek, de nekik azt ígérték, hogy lesz alkatrész elvileg mindenből.
Simán lehet, hogy majd nem így lesz, ez elvileg januárban már kiderül.

Amúgy azt is gondolom, hogy bizonyára vannak alkatrészek, amiket meg lehet javítani, de a törött kijelző és a halott akku az nem ez a kategória, a csatlakozókat, gombokat és más apróságokat viszont nem érinti a javítási korlátozás. Szóval bizonyára vannak olyan komponensek, amiknél adott esetben szívás, hogy új kell helyette, de azért van a dologban logika, vagy legalábbis logikus szándék.

Nem szarkazmus volt, az anyázás és a sértegetés egészen máshol kezdődik szerintem, mondjuk ott, ahol origót emleget a kulturált hozzászóló...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#276) Blizzardking


Blizzardking
őstag

"2020-ban én nem csodálkozom forrasztott SSD és forrasztott RAM..." (269)

"2020-ban számomra nem újdonság a leforrasztott SSD és RAM ezért nem is kérem számon a gyártóktól a könnyű szerelhetőséget..." (251)

"Te 2020-ban tényleg a forrasztott SSD-n csodálkozol még mindig, és a jack dugó elhagyásán?" (227)

Ha valaki egy technológiai felvetésre egy évszám felemlegetésével reagál, az a legbiztosabb jele annak, hogy benyalta a marketing bullshitet, és érzelmi alapon választ műszaki cikket, innentől kezdve szervizt is.

További kérésem a nők lapja café - életstílus coaching oldalairól idetévedt operettfelhasználók felé, hogy definiálják az alábbi (szintén érzelemtől túlfűtött) kifejezéseket:

- zug
- sufni
- kendácsolás
- hebregálás
- hákolt
- mókolt
- tákolt

Köszönöm :DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#277) UnA válasza Blizzardking (#276) üzenetére


UnA
Korrektor

"Ha valaki egy technológiai felvetésre egy évszám felemlegetésével reagál, az a legbiztosabb jele annak, hogy benyalta a marketing bullshitet"

Értem én, hogy ezzel akarsz fölénybe kerülni a többiekkel szemben, de ettől függetlenül ez hamis érvelés - pl. hiába szeretnél ISA buszt a PC alaplapra, ha az már sok-sok éve nincs rajta ;)

(#278) hcl válasza #86564352 (#269) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

" ha a tesztek szerint jobb, gyorsabb, halkabb, hosszabb üzemidejű mint a legozható társai, akkor nekem a koboldos tetszik. "
Akkor pls. tetsszen neked, ne akard, hogy mindenki másnak is az tetsszen.
Az engem sem érdekel, hogy mitől jobb valami, de azt azért pl. hidd már el szakmabelieknek, hogy hibásak az érvek, amik alapján jobbnak állítod be!
Illetve olvasd el az utána következő kommentem is, ami a LPDDR4X -re vonatkozik...

"forrasztott SSD és forrasztott RAM, csatlakozó nélkül jobb helykihasználás, ez előnyösebb szerintem vékony laptop, tablet esetén."
Persze, hiszen nem kell gondolkodni - megoldható valószínűleg csatlakozóval is, csak a gyártó azt az utat választja, ami neki előnyösebb (milyen meglepő).

"aptopnál se zavar, hogy utólag otthon nem tudok beletuszkolni még alkatrészeket. "
Természetesen, ha téged nem zavar, akkor senki mást sem. FYI nem mindenki olyan gazdag/beleszarós, hogy ha kevés valami a gépében, akkor újat vegyen.

@UnA : Ehhez képest létezik megoldás, hogy egyes régi ISA kártyákat használhass modern gépekben :D
(Amikor egy ipari gép vezérlőkártyája kell hogy működjön, akkor azért már bőven megéri :D )

@Bog : "a csatlakozókat, gombokat és más apróságokat viszont nem érinti a javítási korlátozás"
Home gomb+ujjlenyomat-olvasó (amíg még volt)?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#279) sphe


sphe
senior tag

The horrible truth about Apple's repeated engineering failures.
Az ember ellen pert indított az apple mert megjavít apple készülékeket. :Y :C (Szerencsére megnyerte a pert az ember, lásd: másik videóját)

Egy másik iPhone szerelő, akivel a CBC interjút is készített:
Apple is STILL LYING about iPhone Data Recovery after called out by CBC

Az Apple beismerte: lassította a régi készülékek aksiját, de inkább fizet, mint hogy folytatódjon a per

Ezek után érdemes elgondolkodni egy kínai gyártóra hogy reagálnának az almafanatikusok.

(#280) Giovan! válasza hcl (#278) üzenetére


Giovan!
addikt

A jövőbeni bővíthetőség hiánya kapcsán én sem értem a problémázást. Megvetted, tudtad mi van benne, és azt is, hogy nem lehet bővíteni a jövőben, azt kaptad amiért pénzt adtál. Ha pedig neked ez ebben a formában nem elfogadható, akkor veszel mást és kész, de az Apple nem köteles neked biztosítani a lehetőséget a bővítésre.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#281) <Lacy85> válasza hcl (#278) üzenetére


<Lacy85>
addikt

“Természetesen, ha téged nem zavar, akkor senki mást sem. FYI nem mindenki olyan gazdag/beleszarós, hogy ha kevés valami a gépében, akkor újat vegyen.”

Nagyon egyszerű a képlet. Az igényeknek megfelelően kell vásárolni úgy, hogy legyen benne tartalék. Akkor mindjárt nem lesz kevés semmi és nem kell újat venni.
Ha meg valami nagyon durva fejlődés van és újat vennél, akkor el lehet adni a régit. A ‘18-as Air-t még most is el lehet passzolni ~300 körül. 430 az új.
Szóval ha most valamiért kellene, akkor minimális ráköltéssel vehetnék egy ~5x erősebb gépet, 1,5x jobb üzemidővel.

[ Szerkesztve ]

(#282) somogyib válasza Giovan! (#280) üzenetére


somogyib
őstag

Azért nem egészen így van ez.
Képzelj el egy nagyvállalatot. Bevásárolt 100+ notebookot win7-el, HDD-vel. Kijött a Win10, váltani kell - és mint tudvalevő a Win10 hdd-n lassabb mint a Win7 (de a többi alkatrész vígan elketyeg 10 alatt is). Gyorsabb és olcsóbb egy nagyvállalatnak SSD-t pakolni a gépparkba, mint új notebookokat beszerezni.
Persze tudom ez nem Apple példa, de talán érezhető, hogy az alkatrész-cserélhetőségnek van valahol értelme.

Vagy:

Van egy notid, a korábbi munkádnak tökéletesen megfelelt. Új munkakörbe kerülsz, ahol olyan progikat kell futtatnod, hogy elfogy alólad a memória. Ilyenkor is jobb megoldás megtoldani mondjuk +16GB rammal a notit, mint újat venni (ezt a példát már Apple termékeknél is el tudom képzelni és egy ilyen helyzetre vásárláskor nem tudsz felkészülni).

[ Szerkesztve ]

(#283) hcl válasza Giovan! (#280) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem is az a bajom, hogy nem lehet bővíteni. A trenddel volt baja Tikának is, meg nekem is, mert egyre inkább terjed.
Meg az marhaság, hogy ennek örülni kell, mert a usernek jó. Amint problémád van, és kiderül, hogy valami olyan miatt kellene kicsengetni nagyobb összeget, ami egy kicsit is átgondoltabb gépben sokkal kevesebbért cserélhető, akkor már nem olyan jó. Arra épít az Apple, hogy sokan fogalmatlanok - én már 10 éve is láttam embert meglepődni azon, hogy egy laptopot egyáltalán bárhogyan lehet javítani :D

"Nagyon egyszerű a képlet. Az igényeknek megfelelően kell vásárolni úgy, hogy legyen benne tartalék."
Még mindig nem látsz a jövőbe...

@somogyib : Ezeket én is írtam...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#284) <Lacy85> válasza somogyib (#282) üzenetére


<Lacy85>
addikt

A nagyvállalati példa pont nem jó, mert ilyen helyeken kompletten cserélik a gépparkot. Notik kiszolgálják az X évüket, aztán mennek a levesbe. Akár még akkor is, ha hibátlanul teszik a dolgukat.
PC-nél detto. A cégünknél nemrég álltunk át Win7-ről 10-re. A régi gépek tökéletesen vitték volna. SSD volt bennük, stb.
Nem Win10 licenszeket vettek, hanem komplett gépeket Win10 rendszerrel. Eddig ez kb. az összes multinál így ment, ahol dolgoztam.

(#285) asdf_ válasza hcl (#283) üzenetére


asdf_
veterán

Igen, ez a mindig minden meg van magyarázva, hogy ez nekem jó, csak értem, miattam van csinálva, ettől megyek én is a falnak. Mert az a 3.5-es jack gyönyörűen eflért eddig is, most is, nem azért tűnt az el, mert útban volt, hanem mertígy lehet heroináron az akkumulátor miatt garantált élettartamú vezetéknelküli füleseket eladni, amit ráadásul még elhagyni is könnyen lehet. És amikor kijön a készülék, akkor csak és kizárólag nekünk van vele használható fülesünk. Ez egy aranybánya pénzügyileg, 80-as IQ sem kell hozzá, hogy belássa az ember, hogy semmi baj nem volt azzal a 3,5-es jack aljzattal (mint ahogy az SD slot sem véletlen hiányzik egy almás telefonról).
(az egész dolog ökölógiai lábnyomára meg ki sem térek, márpedig egy javíthatatlan, csak az akkuhalál miatt kidobhatod az egészet a kukába terméknek ilyenből elég nagy van)

(#286) hcl válasza <Lacy85> (#284) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ja, pár évente (mostanában egyre hosszabbodik :D ) . Én eddig 4-5 multinál dolgoztam, és elég sok helyen pakolgattunk RAM-okat, SSD-t, kijelzőt, billentyűzetet, mint cserélgettünk gépeket, mert gyorsabb még az NBD garinál is, meg mondjuk a beszállítók is engedik ezeket.
Meg mondjuk ilyenkor a selejtezett/sérült/nem garis/nem érdemes megjavítani gépekből is lehet ingyen hasznosítani alkatrészeket - ha meg rendelni kell valamit, akkor a komplett beszerzés őrjöng, hogy mit akarsz te 20 ezerért egy alkatrészt, főleg minek akarsz gépet rendelni.

Szóval jó példa ez. Ott lehet, hogy pont lifecycle vége volt a gépek többsége, vagy sokat szakított valaki azon, hogy kiszórtak egy csomó pénzt.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#287) somogyib válasza <Lacy85> (#284) üzenetére


somogyib
őstag

"A régi gépek tökéletesen vitték volna. SSD volt bennük, stb.
Nem Win10 licenszeket vettek, hanem komplett gépeket Win10 rendszerrel."

Hát erre mit mondjak? Elég nagy butaság volt... :D

De abban igazad van, hogy a nagyvállalati példa abban sántíthat, hogy ott "komoly" (köz)beszerzési eljárásokban frissítik a gépparkot, ahol a technológiai meggondolásokat sokszor felülírják a gazdasági dolgok is...

Ettől függetlenül a második példám szerintem jogos: ha van egy notid (legyél magánzó, alkalmazott, vállalkozó stb.) és elfogy a ram, akkor egyszerűbb, gyorsabb és olcsóbb ramot cserélni, mint új gépet venni.

@hcl "nem érdemes megjavítani gépekből is lehet ingyen hasznosítani alkatrészeket"

Ott a pont. :K

[ Szerkesztve ]

(#288) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Pista Cikkíró Bt. jól utána nézett a dolgoknak... :(((
Ha két vadonatúj iPhone között cserélsz kijelzőt vagy akkut akkor is ugyan ezt a hiba üzenetet adja ki a telefon.
Tehát hatalmas kamu szokás szerint az egész "felhasználó érdekei" szöveg, csak a pénzről szól az egész.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#289) rep3at


rep3at
őstag

Én is szeretem amikor olyan hülyeségekkel magyaráznak meg ,,technológiai újításokat" mint hogy nincs rajtuk hely. Igen, most én is a csatlakozóra gondolok. Azóta mennyivel is lettek nagyobbak a telefonok?

Bár nem ezért választottam a jelenlegi telefonom, de ezen is van jack és legalább van választási lehetőségem.

Forward thinking. كرر

(#290) Giovan! válasza somogyib (#282) üzenetére


Giovan!
addikt

Figyelj, én nem kérdőjeleztem meg, hogy a usernek hasznosabb, ha utólag is bővíthető a HW (merthogy szerintem értelmetlen is lenne ezt megkérdőjelezni), csak azt mondtam, hogy ez nem egy olyan dolog, amin indokolt lenne keseregni, hiszen aki ilyen gépet vesz az pont azt kapja, amire számított, a gyártó nem ver át senkit. A right to repair fogalmának fokozatos kiüresítése viszont teljesen más kérdés, ott úgy korlátoznak a jogaidban, hogy te abba nem egyeztél bele.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#291) <Lacy85> válasza somogyib (#287) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Ettől függetlenül a második példám szerintem jogos: ha van egy notid (legyél magánzó, alkalmazott, vállalkozó stb.) és elfogy a ram, akkor egyszerűbb, gyorsabb és olcsóbb ramot cserélni, mint új gépet venni."

Persze, hogy egyszerűbb, de erre írtam, hogy azért általában tisztában van vele az ember, hogy mire szeretné használni és ez alapján paraméterezi a gépet.
Ha tudom, hogy most szűkösen elég a 8, akkor rakatok bele 16-ot.
Ha fennáll a lehetősége, hogy memória igényes szoftvereket is futtatni kell, akkor több rammal veszem.

Az előző HP-ban minden cserélhető volt. A mostani Mac-ben meg semmi. Cserébe fele olyan vastag. Én inkább ezt választom. :D

[ Szerkesztve ]

(#292) Ezekiell válasza Giovan! (#290) üzenetére


Ezekiell
veterán

A right to repair kéz a kézben jár a bővíthetőséggel azért: forrasztott RAM modulokat nem javítasz pl sehogyse, cserélni megintcsak nem tudod, szóval ha az egyik RAM modul beszarik (mint pl nálam ma a céges Z-Book G5ben), akkor kuka az egész gép. Én meg beszaladtam boltba, vettem RAMot, 8 csavar kiteker, régi ki-új be, 8 csavar beteker, és dolgoztam tovább :)

Szóval nem lehet ezt így elválasztani egymástól.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#293) 7Heads Drago válasza Giovan! (#280) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem köteles... ez így van. Csak akkor ne kiáltsa ki hogy ők mennyire odafigyelnek arra hogy zöldek mert pont telibeszarjak az egész co kibocsájtást.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#294) hcl válasza Giovan! (#290) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"hiszen aki ilyen gépet vesz az pont azt kapja, amire számított, a gyártó nem ver át senkit."
A vásárlók egy jelentős részének fogalma nincs, mit vesz.
Ők akkor találkoznak ezzel, amikor kezd kevés lenni a gép, megy tanácsot kérni, hogy mit lehet kezdeni, és megkapják, hogy csere.
Csak akkor már késő felháborodni.

@Ezekiell : Cserélhető a RAM chip is, csak macerásabb + nem 5 perc + drágább.
Meg az alaplap is, és akkor sem kuka az egész. Csak ezek már túl vannak azon, hogy emberi áron megérje, meg az ésszerűség is arra mutat, hogy jobb, ha pár egység cserélhető a gépben.

@7Heads Drago : +++

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#295) Giovan! válasza Ezekiell (#292) üzenetére


Giovan!
addikt

Technikai szempontból lehet, hogy közös a két probléma forrása, de ha a jog felől közelítünk akkor már nagyon nem ugyanaz a kettő.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#296) somogyib válasza Giovan! (#290) üzenetére


somogyib
őstag

Ha nem kérdőjelezed meg, akkor azt hiszem egyetértesz azzal, hogy a teljes integráltság a user szempontjából hátrányt jelent. :)

De értelek, és értem a logikát a gyártó részéről is, csak én a trenddel (a teljes integráltsággal) nem értek egyet.

"a gyártó nem ver át senkit"
Hát ja: link :)

EclipseGT "általában tisztában van vele az ember, hogy mire szeretné használni és ez alapján paraméterezi a gépet."

Erre írtam a #282-ben egy példát, hogy sokszor nem tudhatod, hogy később mire fogod használni a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#297) Giovan! válasza hcl (#294) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem igazán értem mit akarsz mondani, a vásárlónak ott a lehetősége a tájékozódásra, éljen vele. Ha nem teszi meg, az az ő sara, nem a gyártóé.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#298) hcl válasza Giovan! (#297) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Igen, betű szerint a vásárló utána tud nézni, hogy mit vesz, és felelős a saját tetteiért, csak ez baromira nem fedi a valóságot...
A korrektséget meg azért még egy nagy cégen is érdemes számon kérni, még ha törvényileg nem csinál semmit, akkor is.

"Kikiálthatja, csak nem lehet komolyan venni. A profit az első nekik, ez nyilvánvaló."
Vásárló megtévesztése?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#299) Giovan! válasza 7Heads Drago (#293) üzenetére


Giovan!
addikt

Kikiálthatja, csak nem lehet komolyan venni. A profit az első nekik, ez nyilvánvaló.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#300) Ezekiell válasza Giovan! (#295) üzenetére


Ezekiell
veterán

A user szempontjából néztem, hisz nekünk az a lényeg.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.