Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) somogyib válasza <Lacy85> (#398) üzenetére


somogyib
őstag

Spectre-ben és Swift 7-ben SSD-t tudsz cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#402) hcl válasza <Lacy85> (#398) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Már nyolcvanhatszor le lett írva, hogy az a baj, hogy lehet, hogy hamarosan nem kapsz másmilyet, és ez sokaknak gond lesz.
Mondjuk neked is, ha még jobban begyűrűzik a dolog mindenféle más iparágakba, csak még nem hiszed el :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#403) Noukoum válasza hcl (#402) üzenetére


Noukoum
veterán

Mondjuk neked is, ha még jobban begyűrűzik a dolog mindenféle más iparágakba
Nem lesz neki baj, vesz almát. Amit az alma úgy gondol az úgy van jól, pont. Azt nem szabad megkérdőjelezni, csupán el kell fogadni. Amiből meg nincs alma ott sincs gond, “hiszen az apple is pont így csinálja”.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#404) hcl válasza Noukoum (#403) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:DDD :C

Mutogatni való hater díszpinty

(#405) Blizzardking válasza <Lacy85> (#398) üzenetére


Blizzardking
őstag

De miért az a jó ha minél vékonyabb? Ez valami elvárás? Mert van akit kurvára nem érdekel, inkább szeretné cserélni pl a háttértárat ha eljön az ideje.
De ti tudjátok, én mindenesetre nagyon örülök hogy az apple nem gyárt autót, 3 literes lapos tankkal, hifi nélkül mert kell a hely a tanknak, és vehetnék új autót mikor elkopik a fékbetét. Mindezt háromszoros áron. 😂
Ezt még leírni is vicces, csak hát túl sokan jönnek prémiumfalváról a mekifaktor galaxisból. :DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#406) hcl válasza Blizzardking (#405) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ilyenkor mindig ez jut eszembe (hozzátéve, hogy azért az Apple se szar cucc, sőt, a hozzáállásukkal van gond néhol).

Mutogatni való hater díszpinty

(#407) asdf_ válasza Blizzardking (#405) üzenetére


asdf_
veterán

De miért az a jó ha minél vékonyabb? Ez valami elvárás? Mert van akit kurvára nem érdekel, inkább szeretné cserélni pl a háttértárat ha eljön az ideje.

Igen, ez hosszú évek óta telefonfronton is rejtély előttem is. Pont telibeszarom, hogy 5,8 vagy 7,2 mm vastag a telefonom, hogy 6,4 vagy 8,9 mm vastag a tabletem és hogy 12 vagy 19 mm vastag a notebookom. Sőt, notebooknál egyenesen az utóbbinak mennék neki valószínűleg, mert ott nem kényszerűen 0,0000001mm utas billkóval kell szopnom, hanem valószínűleg valami használható van benne.

De ti tudjátok, én mindenesetre nagyon örülök hogy az apple nem gyárt autót, 3 literes lapos tankkal, hifi nélkül mert kell a hely a tanknak, és vehetnék új autót mikor elkopik a fékbetét. Mindezt háromszoros áron. 😂

Ott a Tesla ;)

(#408) <Lacy85> válasza Noukoum (#403) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Mai napig rejtély számomra, hogy tudsz ennyi Apple terméket használni, ha non-stop csak szidod őket. Ha ennyire utálnék egy gyártót, 5km-ről elkerülnék mindent, amit árulnak. :DDD

(#409) <Lacy85> válasza hcl (#402) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ébresztő. Már vagy 10 éve begyűrűzött kb. mindenhova. Az elektronikai holmik élettartama a ~felére esett, a javítási költségek meg kilőttek a sztratoszférába.

(#410) <Lacy85> válasza Blizzardking (#405) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ha állandóan magaddal kell cipelni a laptopot, akkor igen, nagyon nem mindegy, hogy 3 centi vastag, meg 5 kiló, vagy 1 centi vastag, meg másfél kiló.
Épp ez az ultrabook-ok lényege.
Ha ez azzal jár, hogy minden forrasztott, akkor legyen.
Kb. az egyetlen olyan terület, ahol tényleg van értelme ennek a kompromisszumnak.

[ Szerkesztve ]

(#411) 7Heads Drago válasza <Lacy85> (#398) üzenetére


7Heads Drago
veterán

[link]
Mellesleg ez a noti cipelést úgy írod mintha hegyet akarnál vele mászni.
Az értelmes cuccoknak megvan a súlyuk is. Asztali gépbe se 20 dkg tápot veszünk.
A notinak megvan a súlya annyi amennyi. És? Ha nem tetszik tabletet hordasz.
A notit úgyis táskában viszed, amiben benne lesz még más is.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#412) rep3at válasza <Lacy85> (#410) üzenetére


rep3at
őstag

Ezzel én is egyetértek (nekem Asus T300Chi van), viszont mintha kicsit végletes lenne ez a mondat, talán valami arany középút is van..

Forward thinking. كرر

(#413) <Lacy85> válasza 7Heads Drago (#411) üzenetére


<Lacy85>
addikt

“Az értelmes cuccoknak megvan a súlyuk is. ”
Hát nem tudom. Épp a vékony, könnyű gépek készülnek alumíniumból, meg magnéziumból, a vastag, könnyen szerelhetőek (főleg az olcsóbb kategóriában) meg többnyire műanyagok.

”A notinak megvan a súlya annyi amennyi. És? Ha nem tetszik tabletet hordasz.”

Nem, köszi. Az Air pont megfelel a célra. ;)
De nehogy Apple fanatizmust lehessen ebben is látni: Egy Swift 7 talán még jobb lenne. :D
Csak annak szar az üzemideje.

[ Szerkesztve ]

(#414) Noukoum válasza <Lacy85> (#408) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem a gyártót utálom hanem a sok birkát aki használja. És a gyártó üzletpolitikájával, hozzáállásával, marketingjével stb nem értek egyet. A termékek viszont szerintem jók, csak túlárazottak.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#415) <Lacy85> válasza Noukoum (#414) üzenetére


<Lacy85>
addikt

“Nem a gyártót utálom hanem a sok birkát aki használja.”

Ennyire ne utáld magad. Biztosan van pozitív oldalad is. :D

“A termékek viszont szerintem jók, csak túlárazottak.”

Szerintem semmivel nem drágábbak az Apple termékek, mint bármi más azonos kategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#416) somogyib válasza Noukoum (#414) üzenetére


somogyib
őstag

"Nem a gyártót utálom hanem a sok birkát aki használja"

Mondja ezt egy Apple felhasználó. És vajon ki az a "sok birka" akit említettél? :D

"Nem a gyártót utálom...a gyártó üzletpolitikájával, hozzáállásával, marketingjével stb nem értek egyet"

Ebben a kontextusban a "nem értek egyet" és az "utálom" megfogalmazás egy kicsit magyarázatra szorul. (úgymint a mondatban lévő "stb" sem mutatja meg, hogy mivel nem értesz még egyet).

[ Szerkesztve ]

(#418) hcl válasza <Lacy85> (#409) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, értem, akkor semmi gond? :D
De, pont ez a baj, hogy folytatódik.
Szerelek telefont, laptopot, stb., egyre nehezebb. Az emberek meg azt szeretnék, ha a meghibásodott cuccokat normálisan lehetne javítani.
A laptopcipelés valid, de ugyanezek a vastagságok, tömegek kb. megoldhatóak lennének csatlakozókkal is. Pl. RAM modul flexikábellel (ám gyártson az Apple saját RAM modult, de bővíthető-javítható marad a gép), stb. És úgy is működne, hogy nem ragasztott a jövő hét is...!

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#419) <Lacy85> válasza hcl (#418) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem azt mondtam, hogy semmi gond. Mindössze elfogadom, mert mást úgysem tehetek.
Eddig kibírta a tv 10+ évig, most már sajnos széria tartozék az 5 éves kiterjesztett gari.

(#420) asdf_ válasza <Lacy85> (#415) üzenetére


asdf_
veterán

Szerintem semmivel nem drágábbak az Apple termékek, mint bármi más azonos kategóriában

:F :F :F :F :F
https://mobilarena.hu/tema/re_tenyleg_direkt_megneheziti_az_apple_az_iphone-o/hsz_348-348.html

(#421) Noukoum válasza somogyib (#416) üzenetére


Noukoum
veterán

Az aki eszetlenül veszi és védi a céget és a termékeket.
Nem értek egyet azzal amely irányba megy a cég. Azért ez gondolom nem szorul magyarázatra. A készülékek jók (mint ahogy minden máshol) de erősen túlárazottak. Ezt nem tudom máshogy leírni.

Zsolt_72: Nem az apple felhasználókkal van a bajom. Nevezhetem bárminek, fannak, birkának, hülyének, butának, elfogultnak azokat akik szerintem képtelenek objektívan fogalmazni mégis azt gondolják hogy a szubjektív véleményük mérvadó mások számára. Mindezt természetesen olyan stílusban amilyenben, és reális érvek nélkül. Soha a büdös életben nem írtam apple fan facebook (vagy más) csoportba, vagy nyílt oldalra azért mert tudom hogy ott nincs más vélemény. De itt szerintem ennek máshogy kéne mennie. Több mint 1 év alatt 63 hsz, az havi ~ 5db. Napi ~ 0.2 hsz ha még jó a számtan készségem. (Nagyságrendileg, a kerekítés szabályait nem figyelembe véve) Ez soknak számít?
Azontúl hogy zavar ez a jelenség, számomra is árt. Egyrészt rengeteg melót generál nekem az a közhiedelem melyet a cég és a rajongók generálnak, másrészt soha egyik topikban nem tapasztaltam azt az utálatot melyet iphone topikban kaptam akkor mikor hibajelenséget tapasztaltam. Általában a “rosszul fogom” érvet kapom, máshogy vagy hasonlóan megfogalmazva. De természetesen ez a szubjektív része, sőt az egész véleményem a fanokról az.
És azért is írok iphone topikokba (mert tudtommal nem tilos, és azt gondolom hogy a stílusom mindig olyan amilyet a másik megenged magának) mert nehogy belefusson valaki abba hogy tökéletes terméket vesz. Ha valamire, akkor erre kéne használni ezeket a topikokat. Tudom hogy másnak fontosabb az hogy milyen 1000forintos fóliát rak rá, de nálam sokkal fontosabb hogy milyen az adott készülék.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#422) 7Heads Drago válasza <Lacy85> (#413) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Épp a vékony, könnyű gépek készülnek alumíniumból, meg magnéziumból, a vastag, könnyen szerelhetőek (főleg az olcsóbb kategóriában) meg többnyire műanyagok.
Rosszul tudod. Nem ez a fő szempont. A vékony házas gépeknél azért kell az alumínium hogy elvezesse a hőt az elektronikáról mivel vagy nincs bennük venti, vagy ha van is nagyon pici a teljesítményük. Ugyanez igaz a szerelhető gépekre is. Üzleti kategóriás gépekről beszélek levehető hátlappal.
Az általad emlegetett műanyagos gépek viccek.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#423) <Lacy85> válasza asdf_ (#420) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Most hogy jön a készülékek árához a felár?

(#424) <Lacy85> válasza Noukoum (#421) üzenetére


<Lacy85>
addikt

“másrészt soha egyik topikban nem tapasztaltam azt az utálatot melyet iphone topikban kaptam akkor mikor hibajelenséget tapasztaltam.”

Nem lehet, hogy a stílusoddal van gond és azért kapod, amit?
Én bármilyen hibát, vagy negatívumot megemlítettem akár iPhone, akár MacBook topikban, mindig kaptam normális, kultúrált választ. Mint ahogy mindenki más is, aki nem 1 bites stílusban kommunikál.

[ Szerkesztve ]

(#425) asdf_ válasza <Lacy85> (#423) üzenetére


asdf_
veterán

Ó, értem.

Ha A autó 6M Ft és B autó is 6M Ft, ellenben A autóra 100e Ft, B autóra 800e Ft a fehértől eltérő színű fényezés, akkor B autóra nem lehet mondan, hogy drága :U

(egyébként pedig úgy, hogy nyilván nem veszel 256 SSD-vel Mac Minit (különösen, ha nem, bővíthető), meg nyilván nem veszel 64 GB belső tárral telefont (különösen akkor, ha "teljesen véletlenül" nem került bele SD slot).

(#426) hcl válasza <Lacy85> (#419) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mást én sem tehetek, de ti ketten mintha kifejezetten örülnétek neki :D

TV-k amúgy pl. kifejezetten javíthatóak, LED cserék, elektronika cserék sima ügy, a LCD az egyetlen, ami gazdasági totálkár.

@asdf_ : Pont én vagyok a kivétel, mivel alig tartok valamit a telefonon, bőven elég a 32GB-os iPhone SE, de a 16GB-os Samsung S5 sem volt szűk :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#429) Noukoum válasza #40993792 (#427) üzenetére


Noukoum
veterán

Én ezt tapasztaltam, ezek nem tények kizárólag saját vélemény. És abban is egyetértek hogy az android közösség is toxic, főleg ha iphone-ról van szó.
Az biztos hogy többet kritizálom a céget mint az átlag, de mindig csak a saját nézőpontomat írom és nem célom alapvetően a felesleges feszültségkeltés. De sajnos, a cég néhány döntése néha annyira kitud borítani. Az meg még jobban kiborít mikor ezt a rajongók megmagyarázzák (Nyilván csak akkor ha az érvek is “rosszak”). Tudom, nem kéne reagálnom. Csak akkor ha egy semleges laikusabb személy idetéved akkor egyoldalú dolgokat lát. Én ezt nem szeretem / nem szeretném.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#430) <Lacy85> válasza asdf_ (#425) üzenetére


<Lacy85>
addikt

De ez is teljes hülyeség. Ott van pl. a Dell XPS 13.
i7, 16GB, 512SSD. ~800 ezer.
Ugyanez a felszereltség MBP 13-ból meg ~870.
Lenovo ThinkPad X1, i7, 16GB, 512SSD ~880.

A durvább felszereltségű 15+"-os gépek meg szintén bőven 1 millió felett vannak. A MBP 16 is ebben az ársávban mozog.

Szóval még mindig nem értem, mitől túlárazottak ezek a gépek... :U

"(egyébként pedig úgy, hogy nyilván nem veszel 256 SSD-vel Mac Minit (különösen, ha nem, bővíthető)"

Mac Mini-t semmiképp nem vennék, mert én nem használnám kb. semmire.
De amúgy az Air-ből a 128GB-os van. Max. a fele van megtelve, de általában még annyi sem.

[ Szerkesztve ]

(#432) Razzul válasza Hallosz (#326) üzenetére


Razzul
senior tag

Az izzócsere nincs tiltva, de a modern autók esetében már van olyan bonyolult egy ilyen munkálat, hogy az ember ne tudja otthoni szerszámokkal elvégezni azt.

Jól látod, a saját autóm esetében tisztában vagyok ezekkel a tényezőkkel, már nem is egyszer cseréltem benne olajat. Azt sem kétlem, hogy a szervizben lévő szakemberek is tisztában vannak ezekkel a részletekkel, a kérdés csupán az, hogy a napi hajtásban és a rögzített menetrend szerinti javítási, karbantartási munkák elvégzése közben mennyire figyelnek oda ezek betartására.

(#433) gameradam89


gameradam89
csendes tag

Sziasztok ! Valaki tud infót arról ,hogy Iphone 12 mininél , mikor lesz vagy észrevette- e már az Apple a hibát ? Gondolok én főképernyő elemlámpa ikont hiába nyomja ember semmi illetve kamera ikonra is vonatkozik ! Külföldi oldalakon is sokan panaszkodnak erre ! Akit tud valamit ezzel kapcsolatban ossza meg :) Mert magyar ldalak erről ne nagyon cikkeznek !

(#434) Tibee86 válasza gameradam89 (#433) üzenetére


Tibee86
veterán

Jött már rá frissítés.

(#435) gameradam89 válasza Tibee86 (#434) üzenetére


gameradam89
csendes tag

köszi , már frissítettem is és minden helyre állt ;)

(#436) 7Heads Drago válasza gameradam89 (#433) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ilyen hibával kiadni a telot nevetséges.:W

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#438) 7Heads Drago válasza #40993792 (#437) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az jó hogy gyorsan javítják, de akkor se értem miért nem derül ez ki kiadás előtt. És ugye a gyártas is eleve csúszott.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#439) janeszgol válasza 7Heads Drago (#438) üzenetére


janeszgol
félisten

De a kijelző nem volt hibás. Csak a lock screen.

[ Szerkesztve ]

(#441) 7Heads Drago válasza #40993792 (#440) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Gondolod hogy nem tudok róla?:P
3-4-500.000 ft cuccért úgy fizetünk hogy nincs tesztelve. Én nem ezt várnám.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#442) nyunyu


nyunyu
félisten

Biztos rosszul fogod.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#443) gameradam89 válasza 7Heads Drago (#438) üzenetére


gameradam89
csendes tag

Kérdés adott ! Nem tesztelik le a telót ? Olyan, mintha az autókat nem vetnék alá töréspróbának ! ( Jó lesz Béla úgy ,ahogy van mehet ! ) Nem egy 50 ezres telóról beszélünk. Bennem meg volt már ,hogy visszaviszem ! De ahogy Csoki mondta az Üvegtigrisben : " Ezt megusztátok b*sszatok meg :D "

(#444) zsoltiz válasza #40993792 (#440) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"Azért, mert emberek végzik a tervezést, s gyártást és a tesztelést is. Mi, emberek pedig szoktunk hibázni. A tesztelés során is."

Azért nem kell mosdatni őket, meg a coviddal takarózni. Sokféle telefon jött már sokféle ilyen-olyan rejtett hibával, amiket nem egyszerű egy tesztelésen kibuktatni (pl kigyulladó samsung akksik - ez is durva volt), ezért kerülhettek hibásan piacra.
De hogy a lockscreen nem érzi az érintést, és ezt már a legelső felhasználók észrevették, az kb azt jelenti, hogy az apple-nél a tesztek során senki nem vette kézbe a telefont(?). legalábbis tokkal nem. Mert akkor észrevették volna. Ez nem egy olyan rejtett hiba, ami csak a csillagok bizonyos együttállásánál jön elő 10000-ből egyszer, hanem kiveszed a telefont a dobozból, rápattintod a mellé vett apple tokot, bekapcsolod és nem tudsz belépni a lock screenen.

(#445) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Igazából lehet hogy megkönnyíti a szervizes dolgát a javításban. Eddig teszem azt, tudott cserélt általában x alkatrészt egy telefonban, ezek után már csak az x-y alkatrészt fogja tudni cserélni, így kevesebb dolga lett. :DDD :DD :D :)) :)

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#447) zsoltiz válasza #40993792 (#446) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"Persze, mindezt lehet figyelmen kívül hagyni és mindenben a rosszat látni, csak a rosszat. :U"

Nézd, egy ilyen hibáért minden gyártó szénné van (lenne) fikázva. Nem a rosszat látom -és nem is vagyok apple hater-, de nincs is mit szépíteni rajta. Rohadt nagy baki. Nem is maga a hiba miatt, hanem azért, mert egy egyszerű tesztelésen kibukhatott volna. És ennek semmi köze a pandémiához, pont az apple-nek megvan mindene (pénz, pénz, pénz), hogy megfelelően teszteljen. És nyilván tesztelték is ezerféleképpen, csak kimarad az, hogy valaki kézbevegye a telefont úgy, hogy tok is van rajta :D. Javították persze, pirospont (még szép, különben mennének a perek).
Kíváncsi lennék ,hogy házon belül mennyire látják rózsásnak a helyzetet. Ha tippelnem kéne, akkor hullik pár fej, mert elég komoly presztízsveszteség egy ilyen baki.

(#448) Mik76 válasza zsoltiz (#447) üzenetére


Mik76
senior tag

Pedig mintha ilyen baki mar tortent volna jopar evvel ezelott... :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#450) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Most komolyan elkezdtek vitázni egy apró bugon, ami ráadásul már javítva is lett pár nap alatt? :D
Meg emiatt szar a gyártó? Ne már... :DD

Anno az S8+-t úgy kellett használnom hónapokig!!!, hogy hol működött a nyomásérzékeny home gomb, hol nem. Elég sokáig tartott, mire sikerült orvosolni a hibát. Mégse “hisztiztem” miatta...

[ Szerkesztve ]

(#451) 7Heads Drago válasza #40993792 (#449) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Félre érted. A covidot és a kiadási csúszást azért hoztam fel mert ez a hiba, mint látszik is szoftveres. A gyártás nyilván ment, csak lassan... ember meg alkatrész hiány miatt. A szoftver fejlesztésnek meg nem kell gyártósor, hanem bőven elég egy home offices emberke is. Vagyis nem egy hanem sok. Gondolom ebből nem volt hiány, meg alkatrész probléma. :D

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#452) punky10 válasza <Lacy85> (#450) üzenetére


punky10
addikt

Nem szokásom védeni ezt a céget(nagyon nem...)de sok Samsung S20 FE tulaj örülne,ha ilyen gyorsan javítanák a hibát...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#453) hcl válasza gameradam89 (#443) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Autókban is szokott lenni elég konstrukciós hiba :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#455) Ezekiell válasza 7Heads Drago (#451) üzenetére


Ezekiell
veterán

Azért a szoftveres fejlesztéseket is hátráltatja ám a home office... Nyilván cégtől függ, mennyire, de borítékolható h hátráltatja a projektet. Van ahol alig észrevehetően (mert mindenki tök jól dolgozik csak Pistike nete megy el néha-néha), van ahol elég combosan (pl prototípusok nem jutnak el időben emberekhez/nincs annyi prototípus, stb - mint az Applenél is lehetett)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#456) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Mindent integráljunk" fanoknak :
Pár napja behalt a NAS-om, ami kb. egy asztali gép, mini ITX E350-es lappa, meg 5 winyóval.
De úgy bekapcsolom, és nem indul. Kb. egy hónapja nem ment, akkor semmi baja nem volt.
Mi lehet a gond? RAM jó, táp jó. Más meg nem cserélhető.
Vehettem lapot + procit, mert ugye ha cserélhető lett volna a proci, akkor ahhoz veszek másik lapot, de így fizethettem ki a procit is (nem volt nagy összeg, csak az elv, ugye).
Mondjuk elvileg az alaplapon halt meg a proci tápellátása, szóval amúgy is azt kellett volna cserélni, de azért látszik, hogy a hibakeresés is nehezebb, meg adott esetben többe kerülhet az integrált cucc cseréje, mint ha csak azt cseréled, ami rossz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#457) somogyib válasza hcl (#456) üzenetére


somogyib
őstag

" Kb. egy hónapja nem ment, akkor semmi baja nem volt."

Ami nem megy, annak nem is lehet baja. Kár volt bekapcsolni. :D

[ Szerkesztve ]

(#458) Oldman2 válasza hcl (#456) üzenetére


Oldman2
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#459) hcl válasza somogyib (#457) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sajnos kellett róla adat :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#460) 7Heads Drago válasza hcl (#456) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ha forrasztot a proci akkor is ki lehet cserélni. Csak hozzáértő kell, meg egy olyan gép.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#461) hcl válasza 7Heads Drago (#460) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, BGA állomás, jobb szervizekben van is :D Nekem nincs.

Mutogatni való hater díszpinty

(#462) 7Heads Drago válasza hcl (#461) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Van az a szervizen kívül is. :)
Kecskeméten tudnék is ajánlani egyet ahol kis pénzből megoldják.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#463) asdf_


asdf_
veterán

Jó, de azért egy integráltprocis ITX deszka értéke annyi, hogy el sem kezd gondolkodni az ember a javításon, mert a szervizben a hőlégfúvón a bekapcsológombot megnyomni kerül annyiba, mint egy új alaplap.

[ Szerkesztve ]

(#464) hcl válasza asdf_ (#463) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És az is drága.
Mondjuk akkora BGA-t kézzel még éppen fel lehet tenni, csak én vagyok béna :D És akkor vagy az a baja, vagy nem.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.