Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#358) sb válasza kolopele (#338) üzenetére


sb
veterán

Ez tök szubjektív dolog. Anno mikor még érdekelt ez a rész akkor az R9700 korát éltük mint csúcskártya.
AA+AF-fel kb. ég és föld volt a látvány az akkori low res monitorokon. De igazából nem is a felbontás miatt.
Mozgásban még többet jelentett és ez most is így van szvsz.

Gyk: én pl. (ha játszanék) lazán játszanék FHD-ban AA-val, nem feltétlen 4K-ban.
Főleg nagy kijelzőn, legyen 55". Szerintem ez többet jelenthet látványban és élményben mint a felbontás. Ha viszont mondjuk 2m-ről játszol nem hiszem, hogy szükség van 4k-ra. Gyanítom egy ilyen felállásban többen látnák nagyobbnak a különbséget élményben ahhoz képest ha mondjuk 24-27"-on játszanak mintsem 4k-ra váltunk 55"-on.

Szóval ez tök relatív...
És akkor nem beszéltünk arról ahonnan az egész indult. Az fps/multi huszárok szoktak fps, mikrolag, input lag szempontból kimaxolni játékélményt. És emellé a legritkábban felbontásra és Ultra beállításra... inkább veszik low-ra. 4K ultrások meg ritkán kívánnak kompromisszummentes 200Hz-et. :D
Persze ha a kettő összeér az nagyon rossz. És nemcsak anyagilag hanem ott érünk el oda amit írtam: sajnos lesznek f*s portok meg egyebek amikhez a világ vasa sem elég. Egyszerűen mert szar.
Aztán lehet sírni... miközben meg a másik játék lehet, hogy fele hw-n elfut 4K-n. A harmadik user meg ultráról visszavéve high-ra ötödárú kártyával is elvan. A negyedik meg csak félárú kártyával, high-on de legalább 150 fps-sel.
És mindenki megkapta azt amire vágyik... a mindexnmaxos meg sajnos már csak a nagy számok törvénye szerint sem kap soha 100%-ot.

Az informatika bonyolult dolog, ez ilyen. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.