Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) kolopele válasza Asrach (#193) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem tudom, lehet igazad van. Mindenesetre én inkább maradok ott is az Intel vonalon, a 8700k - t nem igazán veri meg egyik Ryzen proci sem játékok terén, és ne feledjük hogy ott a 9900k, amit csak azért nem veszek meg mert 4K esetében nem lenne értelme.

[ Szerkesztve ]

(#202) gbors válasza Zoltn (#171) üzenetére


gbors
nagyúr

Ennél sokkal egyszerűbb. Amikor vásárlok, akkor megnézem a fogyasztásokat, és a 3 évre vetített kb. fogyasztáskülönbséget beleteszem a többet fogyasztó cucc árába. Fél perces kalkuláció, ha az alapadatok megvannak.

(#172) TechN7ne: az írás arról szól, hogy mit tapasztaltam az adott hardverek cseréjével, az pedig marginális kérdés benne, hogy miért cseréltem. Bármi mást belemagyarázni felesleges.

(#180) sb: köszi! Abban nyilvánult meg, hogy figyeltem a Ryzen Masterben az órajelet és a fogyasztásmérőn a fogyasztást - amikor a RM szerint visszavette az órajelet és a feszt, a fogyasztás meg sem rezzent.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#203) snake1977 válasza nexplo (#199) üzenetére


snake1977
őstag

Nem maradt ki az NV, az RX-ek mellett a 1070 volt a másik legnépszerűbb kriptobányász kártya tudtommal. :) De a végén már a 1060-asokat is befogták, sőt jött is ki direkt miner edition ezekből.
Az hogy mennyire fognak hullani sok mindentől függ, főleg hogy mennyire kínozták meg a kártyákat, megfelelő hűtést kaptak e. Akinek volt esze az 75-80% terhelés felett nem bányászott, így ezen kártyák azért még menni fognak pár évig, viszont mivel boldog boldogtalan belevágott az iparba, így teljesen random hogy milyen használt kártyát fog ki az ember. :U

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#204) Asrach válasza kolopele (#201) üzenetére


Asrach
tag

Nekem is intelem van (3770K) már 6 éve, azonban nemsokára váltani fogok.
Viszont még nem döntöttem el mire, a közelgő Ryzen 3700x jónak tűnik, de lehet megvárom a DDR5 achitektúrát.

[ Szerkesztve ]

(#205) solfilo válasza nexplo (#199) üzenetére


solfilo
veterán

"NV most kimaradt"
vannak aprón zöld ex bányászok is ám. :)

mod: ja látom más is írta már. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#206) kolopele válasza snake1977 (#203) üzenetére


kolopele
nagyúr

Annak ellenére hogy sosem érdekelt ez a bányászós marhaság osztom a véleményedet. Akiknél szakszerűen mentek a kártyák mondjuk egy éven át ott valószínűleg a venti csere eljövetelével kell majd számolni, ellenben a gémerek által sokszor szénné húzott, állandó hőtágulásnak kitett kártyák teljesen beadhatják a kulcsot, a szerencse az lehet mindkét esetben ha gari időn belül történik.

(#207) snecy20 válasza kolopele (#206) üzenetére


snecy20
veterán

AZ igényesebb gamer sem engedi throttling-határon, 90°C-on rotyogni a VGA-ját. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#208) Dilikutya válasza nexplo (#197) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én boltból vettem, nem érdemes összehasonlítani az árát.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#209) snake1977


snake1977
őstag

Kolopele, Snecy20: egyetértek, viszont minden használt kártyánál jelenleg teljes a bizonytalanság, hacsak nem, ismert előélettel vesszük, megbízható baráttól/ismerőstől. A garancia az egyetlen ami véd, már ameddig tart. :)

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#210) nexplo válasza Asrach (#200) üzenetére


nexplo
őstag

Használtan vettem. Budapesti nagykerbe garis és még 2020 májusig van rá gari. Nem voltam rest bementem, lekérdeztem, tényleg az. Gari matrica a helyén és pormentes darab. Babrálva zúzva nyúzva nem volt. Ki lehet fogni :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#211) nexplo válasza snake1977 (#203) üzenetére


nexplo
őstag

Tudom hogy bányásztak zöldikével is de közel sem volt annyira népszerű. És drága is volt, amikor olcsóbban lehetett kapni pl R9 -280X/290X/380X karikat. Erre értettem. Abban biztos lehetsz hogy nem a kártyákat óvták hanem a hasznot tartották elsődleges szempontnak a bányászok. Sajnos..

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#212) Gyuri27 válasza kolopele (#188) üzenetére


Gyuri27
félisten

A nagy magyar valóságba minek vegyem ide a 200-300-400k-s vga-kat?
Plusz a vas alá.
Nem tudom sajnálni azokat akik ennyit kiadnak egy vasra, hogy abban a kategóriában nincs miből választani. Bocs.

Amd - Radeon - Ryzen

(#213) Daelion válasza Gyuri27 (#212) üzenetére


Daelion
őstag

Én se értem minek ide keverni a felső kategóriát egy eleve 'budget' gépes topikba,teljesen más réteg meg igény .

Nem vagyok híve vid kari szinten se AMD se Nvidiának de jelenleg ebbe a 'budget' kategóriába nem nagyon találtam jobbat ennyi pénzért mint a 4 gigás RX 570. 'Szeptember óta meg az ára is lement mégjobban,már 580 is beleférne kb'

Tisztában vagyok vele,hogy ez egy ex bányász kari de mivel alig ment ~6+ hónapot illetve 2+ év bolti gari van rá nem nagyon izgat.

[ Szerkesztve ]

(#214) gbors válasza Daelion (#213) üzenetére


gbors
nagyúr

Szerintem nagyon tanulságos a dolog - a felső kategóriában nincs verseny, és ezért sokan levonják, hogy "videokártyában jobb az NVIDIA".
Meg amúgy is, számtalan olyan hsz van ebben a topikban, aminek semmi köze nincs a cikkhez :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#215) snecy20 válasza Gyuri27 (#212) üzenetére


snecy20
veterán

Ha viszont magyar valóság, akkor a legnehezebb lehet a közmunkáások és minimálbéresek jövedelméhez VGA árat szabni. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#216) Daelion válasza gbors (#214) üzenetére


Daelion
őstag

Igen ezt sajnos én is észre vettem a környezetembe,sokan csak annyit hallanak hogy 'AMD' és itt most mind1 hogy proci vagy vidkari és csak annyit mondanak röviden hogy 'fúj AMD nem kell'.
Még akkor se ha pont jobban járnának vele az igényeikhez mérten. :U

[ Szerkesztve ]

(#217) Gyuri27 válasza Daelion (#213) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azt gondolom én is, hogy ebben a kategóriában (mivel az 560-570 nincs semmi, pedig elférne).
Fhd-ra az 570 korrekt kártya. Főleg ha a 8 gigás verzió nem lenne annyival drágább mint a 4.

gbors: tudatlanság. Ennyi erővel csak a 25+ millás autók az autók. Mert minden más szekér.
Az ilyeneknek úgy sem hozol fényt a sötétségbe.

snecy20: nekem mondod közmókusnak? :DDD

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#218) snecy20 válasza Gyuri27 (#217) üzenetére


snecy20
veterán

Beletaláltalak pont? :DDD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#219) kolopele válasza snecy20 (#207) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez nyilvánvaló :)

(#220) kolopele válasza Gyuri27 (#212) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nincs is miért sajnálnod szerintem azokat az embereket. Szóba hoztad a kártyákat, ezért reagáltam rá hogy nem csak az alsó kategóriában van élet. Tudod nem mindenki közmunkás meg minimálbéres. Bocs. Autók terén meg már 20 millióért is vannak jók :)

[ Szerkesztve ]

(#221) kenwood


kenwood
veterán

Nehez amugy a teszteles.
Nekem az a tapasztalatom, hogy nincs igazan cpu/gpu limit.
Hiaba van jatekban , hogy full gpu mellett csak 40% procit visz el,ez meg nem jelenti azt,hogy azonos vgaval a procit erosebbre cserelve nem tortenik semmilyen valtozas.
Igy a "kihajcse a procim a vgamat" kerdesnek sincs igazan ertelme.
Foleg a legzavarobb szituknal,a 30 ala beeso fpsnel van kulonbseg a procik kozott,meg gpu limitnel is.
Itt mar az is szamit,hogy hany mhzen fut a ram (igen,meg intelen,dedikalt vgaval is).

persze alsobb kategoriaban ez megszokott dolog,eszre sem veszi a user.
Feljebb pedig mar 10% pluszert is 50% felarat kernek, szoval nem biztos,hogy megeri erre sokat kolteni.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#222) Dilikutya válasza snecy20 (#215) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez nem magyar valóság, azért érdemes megnézni a Steam ide vonatkozó statisztikáit. A mindenkori felső kategóriás hardverek igen kis százalékot tesznek ki.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#223) Gyuri27 válasza Dilikutya (#222) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha annyi pénzem lenne mint egy arab sejknek akkor se adnék érte annyit.
Anno a csúcs vga-k valahol 150k-ról indultak.
Persze volt itt minden mint karácsonykor.
De ha az eurós, dolláros árakat nézed akkor is a 1,5-2x-re kúszott fel az áruk.
Mondjuk ki ez nettó lehúzás semmi más. Mint intelnél a csúcs ami 10 max 20%-al tudd többet kétszeres áron.
De ezek erősen morális kérdések.

Amd - Radeon - Ryzen

(#224) Daelion válasza Dilikutya (#222) üzenetére


Daelion
őstag

Ugyan nem mérvadó adat csak egy kis saját megfigyelés.

Fent vagyok ~fél éve egy külföldi Hardveres/gameres/tesztelős Discord szerveren és itt nagyon sok a Dél Amerikai/Indiai ember.

Itt szinte csak ilyen 1050,1050 ti kategória van az embereknek vmi alap 4 magos procival esetleg.
570 most kezd elterjedni de ami már jobb az ritkaság és feltételezik,hogy 'gazdag' vagy.

(#225) Dilikutya válasza Gyuri27 (#223) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tegyük hozzá, ezekre a hardverekre csak 4K-nál lehet szükség, bár olykor oda sem elég. 1920x1080-nál már az említett RX570 is bőven jó, nekem egy 6 éves akkori i3-i5 között egyensúlyozó AMD proci szolgálja ki, és minden megy simán. Lehet, hogy egy i9-el meg 2080-nal 200 fps lenne, nem 50-60+, de most őszintén, kell az nekem egy 60 Hz-es monitoron? Meg úgy egyáltalán.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#226) nexplo válasza Daelion (#224) üzenetére


nexplo
őstag

És akkor még mi panaszkodunk. Még a végén kiderül hogy jól élünk :DDD
Amúgy lehetne itt PH-n is csinálni egy statisztikát erről, érdekes lenne a végeredmény sztem :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#227) snecy20 válasza Dilikutya (#225) üzenetére


snecy20
veterán

Még azt mondom, hogy 1080p@144Hz is egész jól menedzselhető hardverileg.
Ott azért van élményfaktor is, és a költségek sem szaladtak ki a kezeink közül.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#228) Dilikutya válasza snecy20 (#227) üzenetére


Dilikutya
félisten

Lehet. Jelen pillanatban a jól működő IPS paneles monitoromat nem cserélném le emiatt, a meglévő 60 Hz már megvan, nem kerül semmibe. :) De nem biztos, hogy emiatt vennék drágább monitort, a minőség fontos, a Hz-ek kevésbé, meg azért ahhoz procit is cserélnem kéne. Jó ez így, nem nyernék vele annyit mint amibe kerülne. Nulláról építve meggondolnám. Talán.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#229) nexplo válasza Dilikutya (#228) üzenetére


nexplo
őstag

Én ugyanígy vagyok vele. 45 körül van 24 colos íves led samu 60HZ körül freesync opcióval. A következő lépcső brutál drága lenne mert 80 körül mérik ami már tényleg egy nagy anyagi ugrás. Neked mid van most? :U

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#230) Daelion válasza nexplo (#226) üzenetére


Daelion
őstag

Azért annyira nem de irogatnak/linkelnek néha elég 'érdekes' dolgokat. :D

PH statisztika engem is érdekelne,azok alapján amiket időnként itt lehet olvasni..

(#225) Dilikutya

Ezzel óvatosan,ha valamiben nem lesz az életbe egyetértés az a FPS és a képfrissítés mértéke. :N

Én is tökéletesen megvagyok most a 570-el FHDn és szerintem bőven elég lesz egész évre.

(#231) Gyuri27 válasza Dilikutya (#225) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nekem is az a vágyam és az gógyi is azt diktálja.
Nekem, neked. Full hd 60 fps (de azt) merevül oszt csók.
A többi nemigazán izgat.

Amd - Radeon - Ryzen

(#232) b. válasza Gyuri27 (#223) üzenetére


b.
félisten

Ez nem igaz, elég megnezni 2014 ben az R9 295x2 árat. 450 ezer volt például. 10-15 eve kerültek a csúcs kártyák 150 ezer forintba.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#233) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Köszi a tesztet. Mikor láttam a hirdetésed az aprón reméltem, hogy lesz egy ilyen cikked. :R :R :R

Színvonalas írás szokás szerint.

(#234) #00137984


#00137984
törölt tag

FullHD/60Hz-re jók ezek a Ryzen 3-ak vagy az i5 és a régebbi i7 procik. Videókártyákból az RX 570 és RX 580 vagy a GTX 1060 passzolhat hozzájuk. Viszont az igények változhatnak, ahogyan a monitorok sokfélesége hatást gyakorol a játékosokra... :D FullHD/144Hz+ vagy a lassan terjedő 4K monitorok egyre jobb videókártyákat, és ehez a játékra legalkalmasabb i7-et vagy Ryzen-t követelnek meg. Nekem a FullHD/100Hz egy olyan sima játékélményt kinál, amihez képest az eddigi hardvereim nem adták. :)

(#235) Zicokuka válasza #00137984 (#234) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Persze az igėnyek is totál más,Quake 3,Cod 1-2 idején örültünk hogy megy nem itt mindenféle csicsa. Ma is relatív olcsón lehet összehozni egy játszós gėpet, de akinek magasak az igėnyek pár konzol árát ki kell csenget i. Bár az új játékok zöme nem fog még, de azért egy Resi 2 tėnyleg szėp, ės ilyenkor legalább visszakap valamit az ember a sok belefecelės után.

(#236) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Szia jó kis teszt, a gyári hűtővel nekem 3,8 Ghz-et simán elbírta proci tuning sokat hozhat ami intelnél nem volt opció, nem gondoltál rá?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#237) sb válasza Pro Koryak (#189) üzenetére


sb
veterán

Vagy ha i9-et vesz Threadripperrel akkor még előrébb van. :D Ne mi mondjuk már meg mire van szüksége... ;)
Ezzel minimális pénzből kevés előnyt kapott, tehát el nem szúrt semmit. A lehetőség meg benne van amit írtam...

(Én amúgy i5-6500-ról váltottam R5 2600-ra. 7k volt a ráfizetés és 2x erősebb. De ettől még ez sem racionálisabb döntés. Játék X éve futott nálam utoljára és évente 3 videót megvágok, kb. ennyi.
Szóval itt sem lett volna értelme a teljesítményt figyelembe venni ár nélkül. Avagy ugyanúgy értelmes váltás lett volna azonos teljesítményre is, csak épp élő, bővíthető platformra.)

(#238) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ja meg az FPS egy dolog, a mikrolag meg egy másik, az i3 procikkal nekem már az volt a tapasztalat, hogy a ht miatt mikrolagolt minden.
Amúgy nekem is elég lett volna az rx570, ez az 580 rendes órajelen nagyon fűt visszvéve meg már rx 570 szint

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#239) gbors válasza Pro Koryak (#178) üzenetére


gbors
nagyúr

A garancia miatt cseréltem, de már vagy 10x leírtam amellett, hogy a cikkben is benne volt. Ne keserítsetek már el...

(#236) kisza25: egyszer talán sort kerítek rá - amíg sehol nincs komoly bottleneckem, addig nem nagyon vagyok motivált :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#240) Kolbi_30 válasza gbors (#167) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Az 1411 Sapphire Nitro+ default, chill működik bár nélküle sem kér sokat. Halk 70 fok alatt van, ACod átlag 55 FPS wqhd high felbontáson HDR mellett. Szerintem simán jó.
Más játékban is szépen működik Procin AIO van, simán csendben van a masina.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#241) kisza25 válasza gbors (#239) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ha a vga amúgy 100% megy attól még pozitívan hat a minimum FPS-re
Én 1400-ra váltottam, azt szintén 3,8Ghz-en használtam, valóban nem volt nagy előrelépés
Nemrég váltottam 1600x-re mert 45 k volt, így elég olcsón megúsztam a cserét.
Ezt már nem kell tuningolni az rx 580- hoz pont jó

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#242) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"az éppen használt beállítások mellett a teszt elején 53-54 fps volt a sebesség – ami mellett a képmegjelenítés olyan vajsima volt, hogy a stabil 60 fps a korábbi monitoromon kutyafülének tűnt hozzá képest."

Placebó. A 60-tól kisebb értékek közt mozgó VRR nem lehet simább, mint a stabilan fix magasabb frissítési és fps érték páros. A VRR csak olyan, mint ha nagyon gyorsan tudnád kapcsolgatni a frekvenciát, hogy mindig egyezzen az fps-el, de ettől még ugyan úgy érvényes, hogy 'a több mindig jobb' (egész addig a pontig valahol 200 fps körül-felett, ahol gyakorlatilag észlelhetetlenné válik a különbség). Az 50 köré átlagoló VRR az jobban hasonlít a fix 50Hz-50fps kombóra, mint a fix 60Hz-60fps kombóra lesz legsimább (hacsak nincs valami hiba a Vsync-el a fix freki esetén).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#243) kenwood válasza #00137984 (#234) üzenetére


kenwood
veterán

A jo azert erosen realtiv kifejezes.
Hetvegen probaltam 9-10 jatekot (ac origins,tekken vii,street fighter,gta v, titanfall 2 stb, Sim City ..)
4K tvre voltak kirakva i7 2600+1060 6GB.

4k-nal 1-2 beallitas medium,a tobbseg low es meg ugyis rendszeresen benezett 30fps ala ,ami valahol ertheto,ok.

Viszont meg ez a joval erosebb konfig sem tudta szinte semelyik gameben a 1080p ultra 60 fpst.(A 2013-as Sim Cityben sem)
A gepigenyesebb daraboknal konkretan baromi messze volt az ultratol is meg a fix 60 tol is.
Szo se rola,egesz sok mindent medium-high-ultra, 100 es 40 kozott volt nagyreszt az fps, vegig jol jatszhato volt (AC-t azert kellett alitgatni ehhez),panaszmentesen.
A tobbseg erre mar azt mondana, tokeletes
Viszont nekem a jo a 1080 high-ultra 60 fps, es arra egy ilyen konfig nagyon-nagyon keves,meg az oregebb jatekoknal is.
Procin szinte sehol nem porgott 100-on (gondolom,ahhoz multiplayer kellett volna), de a gpu egyszeruen nem birta. Gyanitom AAA gameknel erre meg a GTX 1080 sem eleg mindehova,a 4k ultra 60 fpshez pedig biztosan nem eleg a 2080ti sli sem.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#244) Zicokuka válasza kenwood (#243) üzenetére


Zicokuka
senior tag

4k ultrához nincs mėg vga :)

(#245) kenwood válasza Zicokuka (#244) üzenetére


kenwood
veterán

Picit tevedtem, annyira azert nem rossz a helyzet,bar teny,hogy egy 2080 meg nem mindehova eleg,de a
Ti Sli mar nagyjabol igen :)
Mind1,nem is ez a lenyeg.

Hanem az,hogy a cikk kategoriajaban mar minden jatszahato,es nem is low 26 fps atlag, de az ultra 1080p 60 fps meg tavoli,a 4k pedig mediumon is alom.
Tehat a "jo" kifejezest azert meg kell csillagozni, van ott kisbetus resz :)

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#246) gbors válasza janos666 (#242) üzenetére


gbors
nagyúr

Nana, csak óvatosan a minősítgetéssel ;) A 2. mondatod természetesen igaz - ezzel együtt látom, amit látok (megvan még a régi monitor is), és az egészből az következik, hogy a stabil 60 FPS marhára nem olyan stabil. Ennek két okát tudom elképzelni:
- A framerate controllal operáló játékok 60FPS-nél kb. szart se érnek, mert össze-vissza ugrálnak a refresh rate alá / fölé. Ami ennél rosszabb, hogy több vsync implementáció is ezt csinálja.
- Ha platform + VGA nem tökéletesen folyamatosan nyomja ki magából a 16.6ms-os frame-eket, hanem időnként beugrik 1-1 hosszabb, annak is van hatása - ha 1-2 másodpercenként van ilyen, az már érzékelhető.

A fenti két gondot eltünteti a FreeSync. Viszont ha jobban leesik, akkor már itt is érezhető némi zavar az erőben.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#247) nexplo válasza kenwood (#243) üzenetére


nexplo
őstag

Nekem is ilyen procim van, csak RX 580-8G-vel SSD-vel, de 4K-ban még nem tudtam kipróbálni sajnos. Most hogy írtad, már nem is akarom :DDD Igaz maximum néha-néha csak PUBG fut rajta, de az eleve olyan sz@r hogy abból nem lehet messze menő következtetéseket levonni FPS tekintetében.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#248) Dilikutya válasza kenwood (#243) üzenetére


Dilikutya
félisten

Öregebb játékokhoz kétlem, hogy 1080p@60fps-re ne lenne jó. Némi árnyék csökkentéssel már az RX550 2GB is tudta nekem pl. a Call of Duty WII-t 55-60 körül. Este mérek már az RX570-el, ott már nincsenek kompromisszumok állítva, és az egy frissnek mondható játék.
Tényleg, méregetnem kéne, kár, hogy az elmúlt 1-2-3 év terméséből nem igazán van meg semmi, részben a korábbi hardveres, részben pénzügyi megfontolásból. Az új Tomb Raider demója mondjuk picit ingatag, az alá valószínűleg elférne egy erősebb CPU is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#249) schawo


schawo
titán

Ha nem elég alacsony a Freesync alsó határfrekvenciája, akkor érdemes bevetni Custom Resolution Utility (CRU) [link] alkalmazást, amivel a Freesync tartomány kitolható, általában csak lefelé, néhány monitornál kicsit fölfelé is. A 75 Hz-es Freesnyc monitoroknál általában 38Hz a még használható alsó határfrekvencia, 37Hz-nél beüt az LFC (low framerate compensation), amire ezek a monitorok nincsenek felkészülve.

Az alkalmazás egyébként tökéletesen működik AMD és nVidia kártya használata esetén is.

Felső framerate limiternek meg hát ott a Chill, nVidiánál meg a rivatuner statistics server. Ezeket használva könnyen belőhető az fps a monitor szinkronizációs tartományába.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#250) kenwood válasza Dilikutya (#248) üzenetére


kenwood
veterán

Te atlagrol beszelsz, ezt-azt kikapcsolva, en minimumokrol, ultran.
Hatalmas a kulonbseg.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.