Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) gbors válasza kisza25 (#332) üzenetére


gbors
nagyúr

Ja, ha multiznék, akkor más lenne a CPU-hoz a hozzáállásom. De nem :)

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#352) kisza25 válasza Carlas (#349) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem a kép törésről beszélek, hanem a kép frissítésről
Amúgy freesyncet használok
Zsébernardo: az lesz az, egy dell 2414h monitort vissza kellett küldenem, mert folytak tőle a könnyeim, fájt a szemem és a fejem, pedig állítólag nem PWM-es.
Bárhova állítottam a fényerőt a jelenség megvolt,

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#353) Carlas válasza kisza25 (#352) üzenetére


Carlas
senior tag

hat a tearing a kepfrissitéstől van ha a vga többet küld a monitorra mint amit az tud. Nem értem konkrétan mi az ami gondot okoz nalad. nalam egy monitoron sem volt baj max a tearing. 60hz-es monitoron sem ugy hogy több száz fps-em volt is csak tearing gond volt. Filmeknél meg tuti nem láthatsz ilyet érthető okokból.

A flicker az más. VA paneleknél gyakoribb, ott látni villogást de az más miatt van, ez nem képrissítés miatt van hanem a fényerőszabályzás miatt ha az nem okés

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#354) kisza25 válasza Carlas (#353) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Amikor egy másik kijelzőt fotózol látszik a kép frissülése, na én ezt szabad szemmel is látom bizonyos monitorokon
Kb így:

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#355) Carlas válasza kisza25 (#354) üzenetére


Carlas
senior tag

aha

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#356) kisza25 válasza Carlas (#355) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Pedig nagyon rossz a szemem, és az mellett, hogy mínuszos cilinderes is, nem tudom, hogy ez miatt, vagy a szemüveg, vagy annak csiszolása teszi, de elég sok monitoron látom ezt a csíkozást, főleg notikon, de rosszabb TN paneleknél is
Amúgy a led égőket sem bírom, nekem vibráló hatást kelt, bántja a szemem a fénye

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#357) schawo válasza kisza25 (#354) üzenetére


schawo
titán

Hol látszik ezen képfrissülés??? Amit itt látsz csíkok, az az interferencia. Méghozzá a kamera fényérzékelő szenzor felbontásának és a kijelző felbontásának az interferenciacsíkozása, de az ég világon semmi köze a képfrissüléshez.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#358) sb válasza kolopele (#338) üzenetére


sb
veterán

Ez tök szubjektív dolog. Anno mikor még érdekelt ez a rész akkor az R9700 korát éltük mint csúcskártya.
AA+AF-fel kb. ég és föld volt a látvány az akkori low res monitorokon. De igazából nem is a felbontás miatt.
Mozgásban még többet jelentett és ez most is így van szvsz.

Gyk: én pl. (ha játszanék) lazán játszanék FHD-ban AA-val, nem feltétlen 4K-ban.
Főleg nagy kijelzőn, legyen 55". Szerintem ez többet jelenthet látványban és élményben mint a felbontás. Ha viszont mondjuk 2m-ről játszol nem hiszem, hogy szükség van 4k-ra. Gyanítom egy ilyen felállásban többen látnák nagyobbnak a különbséget élményben ahhoz képest ha mondjuk 24-27"-on játszanak mintsem 4k-ra váltunk 55"-on.

Szóval ez tök relatív...
És akkor nem beszéltünk arról ahonnan az egész indult. Az fps/multi huszárok szoktak fps, mikrolag, input lag szempontból kimaxolni játékélményt. És emellé a legritkábban felbontásra és Ultra beállításra... inkább veszik low-ra. 4K ultrások meg ritkán kívánnak kompromisszummentes 200Hz-et. :D
Persze ha a kettő összeér az nagyon rossz. És nemcsak anyagilag hanem ott érünk el oda amit írtam: sajnos lesznek f*s portok meg egyebek amikhez a világ vasa sem elég. Egyszerűen mert szar.
Aztán lehet sírni... miközben meg a másik játék lehet, hogy fele hw-n elfut 4K-n. A harmadik user meg ultráról visszavéve high-ra ötödárú kártyával is elvan. A negyedik meg csak félárú kártyával, high-on de legalább 150 fps-sel.
És mindenki megkapta azt amire vágyik... a mindexnmaxos meg sajnos már csak a nagy számok törvénye szerint sem kap soha 100%-ot.

Az informatika bonyolult dolog, ez ilyen. :)

(#359) kolopele válasza sb (#358) üzenetére


kolopele
nagyúr

Volt, hogy rákötöttem a PC - t a 77" - os OLED - re, de valahogy nem voltam vele kibékülve, nem arra találták ki (szerintem). Konzolozni, filmet nézni jó rajta, PC - re meg ott a monitor, én így vagyok vele. Az optimalizálási hibákkal meg valóban nem tudunk mit kezdeni, bár ha erős a gép kompenzálja valamelyest a hibákat, akár a g-sync, persze csodákra egyik sem képes. Egyik legjobb példa a Mafia 3, ami ugyanolyan rosszul futott szinten lowon is mint highon, miközben a grafika mit sem változott. Szerencsére azért vannak igényesen megírt játékok is (pl. Witcher 3), amelyek gyönyörűen futnak magas felbontás mellett egy erős masinán. Én kizárólag single játszom, szóval nekem nem kell több soha mint 60 fps.

[ Szerkesztve ]

(#360) kisza25 válasza schawo (#357) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem pont ezt látom, de nem tudom jobban elmagyarázni/szemléltetni, csak vízszintesen látok csíkokat amik felfelé haladnak

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#361) #00137984 válasza kisza25 (#352) üzenetére


#00137984
törölt tag

Unigne Tropics benchmark tengerparti homok jelenete kapott ilyen villogásra renderelt képmozgást. Ezt a videó aránylag jól szemlélteti [link] , de élőben futattva még Flicker-Free tesztelésre sem rossz ez a program... :D A jelenség az Asus monitoron erőssen zavaró volt, amig a Samsung monitoron már alig volt látható.

[ Szerkesztve ]

(#362) mark004


mark004
csendes tag

Érdekes cikk. "ha az RX 570 80-90 wattot fogyasztana 120-130 watt helyett, azzal pont semmivel nem lennék előrébb." Nekem az RX 570 Witcher 3 - full beállítások alatt, pont 80-90 Watt között fogyaszt. Nem tudom , hogy az a 120-130 hogyan jött ki.

(#363) Csupingo válasza mark004 (#362) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem amit pl. a gpu-z, vagy egyéb program kiír a gpu fogyasztásnál, az olyan messze van a valóságtól, mint a makk*m Jeruzsálemtől. Pár tesztoldalon, ahol mérik csak a kártya teljes fogyasztását is (konkrétan rx 570 pulse változat), rx 570-nél 167 W-ot láttam, ha jól emlékszem.

Kerestem is egyet, gyorsan.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#364) gbors válasza mark004 (#362) üzenetére


gbors
nagyúr

Én meg azt nem tudom, hogy a 80-90W hogyan jött ki - chill nélkül csak masszívan 100% alatti kihasználtsággal képzelhető el. A 120-130W becslés az Intel CPU-val végzett konnektoros mérés alapján született - miután a kártya a GPU-ról 100-110W-ot reportol (AfterBurner vagy Radeon overlay), a VRAM-mal kiegészítve jónak is tűnik.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#365) nexplo válasza mark004 (#362) üzenetére


nexplo
őstag

Mivel mérted le? :U

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#366) KAMELOT válasza mark004 (#362) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem tudom ez a pár Watt fogyasztás, hogyan járul hozzá a villanyszámlához, de ne felejtsük el, hogy a kártya csak játék közben használ fel ennyit. Gondolom itt senki nem játszik 24/7-ben. :)
Amikor egész hónapban játszottam ilyen napi 8 órákat a 980Ti SLI-vel akkor is a villany számlám nem volt több mint 25euro.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#367) Daelion válasza Csupingo (#363) üzenetére


Daelion
őstag

Az,hogy nem pontosak ezek a szoftverek az biztos de valamennyire meg lehet ítélni a dolgokat.

Nálam az RX 570 ha 100% gyárilag futtatom és hagyom zabálni amennyit akar akkor ment fel 130+ fölé és ezt már a táp ventim hangján is hallottam 'tudom cserélni kéne de na :B '.

Most,hogy alul van feszelve 950Mv-ra 1150 gyáriról lefaragott ~30-40 wattot ami akárhonnan is de eltűnt mert a táp venti is csöndesebb így 'kevesebb terhelés ugye'.

+20% power limit is be van állítva Wattman-ba mert máshogy nincs meg a stabil 1244 boost órajel,nekem így jött ki ez a ~90-100 watt fogyasztás csak a GPU-n.

Chillt nem használok.

Konnektori fogyasztást meg nem tudok most mérni mert megadta magát a fogyasztásmérőm. :(((

#366) KAMELOT

Háztartásba itt nálam számít a fogyasztása a dolgoknak,így is elég szép összegeket fizetünk havonta.
Gamelni kb 1-3 órát szoktam naponta,hétvégén néha több ha megfog valami játék.
Azon kívül meg csak netezek+filmezek a gépen.

[ Szerkesztve ]

(#368) nexplo válasza KAMELOT (#366) üzenetére


nexplo
őstag

Igen én is ilyesmire gondoltam. Erre alapozni kicsit butaság hogy mennyi a számla. Bár biztos van aki 8 órát játszik szénné húzott géppel :D

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#369) paprobert válasza gbors (#364) üzenetére


paprobert
senior tag

Igen, VRAM + valamennyi táp veszteség.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#370) janos666 válasza schawo (#318) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hasznos, hogy kifejtetted, de röviden én is ezt írtam:
"kikapcsol (vagy legalább is rosszul működik)"

Ha direkt csak oldalazva sétálok a billentyűzettel (de ugyan ez lenne mondjuk akkor is ha konzol kontrollerrel forgatnám és tolgatnám a kamerát egér helyett), és egy pontra bámulok a képernyőn (pl. célkereszt, vagy akár csak minimap), akkor idegtépő tud lenni a szaggatás/akadozás is (mint ha kalapálnának a fejem mellett).

Viszont ha szabadon rohangálok, és az egeret "rángatom" (simítás/gyorsítás és hasonlók nélkül, magas szenzor DPI-vel), illetve a szemem is többet mozog (pl. követ néha mozgó tárgyat, feliratot, esetleg felváltva felnézek a virtuális horizontra, majd lebámulok a virtuális orrom alá, minimap, oda-vissza), akkor alig zavar a darabosság, amit pl. a FastSync-el csinál 45fps-el 60Hz-en egy kiegyensúlyozottan ütemező játékmotorral (persze el tudnám fogadni a jobbat, némi pénzt is megérne, de tudok nélküle élni és nem tudnék ilyesmi problémák miatt lemondani a pl. a kvázi végtelen kontrasztarányról és viszonylag homogén, "hálóréteg mentes" képről, amit a PDP vagy OLED tud).

Az alacsony fps (durván <100, de ez nyilván mozgási sebesség függő is) s-n-h perzisztencia csóvázása viszont szerintem a legrosszabb, főleg ha még ott van mellé valami LCD válaszidő fátyol is (vagy overdrive hiba). (Ez olyan érzés, mint egy számomra nemkívánatos tudatmódosító szer vizuális világa, "olvad az agy", folyik az olajfesték a műanyagvásznon + LCD esetén még extra szintetikus kosz is ott ólálkodik, mint ha nem lenne jól összvkeverve a festék a palettán). És ha nem elég a pszicho mizéria része, már az is egy vicc, hogy séta közben meg kell állnom elolvasni a feliratokat, mert mözgás közben egybefolynak a betűk (amiket egy PDP-n kétszer olyan gyorsan kétszer messzebbről elolvasnák gond nélkül annyi fps mellett, mint s-n-h LCD-n).
Bár nyilván erre is igaz, hogy akkor zavaróbb, ha követi a szem a mozgó képelemet. Ha a képernyő egy pontjára meredek, akkor nem annyira durva (legalább is maga a perzisztencia, az overshot és hasonló LCD nyalánkságok akkor is látszódnak [ha jól emlékszem, ez a kicsit "idegen színű" folt a mozgó él körül, de most lehet hogy összekeverem az emléket]).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#371) siti


siti
senior tag

Két észrevétel:
Ha költségek miatt volt amd platform a képben, akkor az alaplap+proci páros maradhatott volna és az i3&ati-hoz képest már nem látom azt az előre lépést, ami annyira egyértelmű “amd win” kijelentést alátámasztaná a végén. A +3-4% amit a win10 alatt hozott, két alaplap és os cserével, hát véleményes.
Másik: régen milyen jó volt, hogy 25-30fps körül már ment minden szépen. Persze idővel szépültek az emlékek, vissza gondolva a 320x200-as doomra ;)

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#372) Chaser válasza kisza25 (#356) üzenetére


Chaser
titán

a pwm jelenség bántja a szemed, a megoldás:
monitorból pwm free, notebookban is van, értelmes tesztoldalak már erre is tesztelnek
ledekből meg magában minőségi nem elég sajnos, philips termékekkel a legkisebb a mellényúlás esélye, ők már feltüntették az oldalukon ezt a jelenséget, pár éve szajkózom, sajnos igaz volt:) ha villogás mentes eszközöket használsz akkor nincs gond

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#373) gbors válasza siti (#371) üzenetére


gbors
nagyúr

A célfüggvény az volt, hogy új legyen a platform, a garancia miatt. Ennek tükrében teljesen megalapozottnak érzem az "AMD wins" mondást, mert újan Intelt csak sokkal drágábban tudtam volna venni.

Az i3 megtartása képben volt, de pont a kényelem miatt, nem pedig anyagilag. 3 év múlva ugyanis az i3 + H110 kombó szinte semmit nem fog érni, az is kérdés lesz, hogy egyáltalán el lehet-e adni. A jelen páros árát nyilván nem tudom előre, de abban biztos vagyok, hogy több lesz az előnye, mint 10e FT, amibe ez a csere került. Ehhez jön pluszban a garancia, hátrányként pedig a vásárlás + szerelés időigénye, valamint a magasabb idle fogyasztás - a sebességkülönbség valóban elhanyagolható. Ezekből a tényezőkből mindenki le tudja vonni magának, hogy neki megérte volna-e - nekem a saját szempontjaim szerint teljes mértékben.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#374) Chaser válasza gbors (#373) üzenetére


Chaser
titán

Elolvastam reggel, jo lett :R
"Bár Intel (+ főleg NVIDIA) gépeim voltak húsz évig, a 2018 végén anyagi okokból inkább AMD-re váltottam." Ez viszont bancsa' a szemem, nem kell nevelo az evszam ele ebben az esetben, ha nevelo van akkor igy:
a 2018-as ev vegen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#375) gbors válasza Chaser (#374) üzenetére


gbors
nagyúr

Azt nem csodálom, hogy báncsa, nekem is. Eredetileg nem ez volt a tagline, úgy fest, kissé kapkodva írta át a szerkesztő. Visszatettem az eredetit :)

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#376) Chaser válasza gbors (#375) üzenetére


Chaser
titán

Nekem ez a verzio is bancsa' a szemem...:) Ebben a formaban "a 2018. _ev_ vegen" lenne idealis, "2018. vegen" nem tartalmazza az alanyt, 2018 vegen mar rendben van, ebben az esetben a szam egyertelmuen evet jelol

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#377) kisza25 válasza Chaser (#372) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:R az a monitor pwm mentes volt elvileg

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#378) mcs válasza gbors (#373) üzenetére


mcs
veterán

A Ryzen 2200G-n nem gondolkoztál el vásárlás előtt? 5 ezer forinttal drágább csak, és van benne egy valamire való igp is. :)

(#379) gbors válasza mcs (#378) üzenetére


gbors
nagyúr

De, igazából totál deadlock volt az 1200 (26k), a 2200G (32k) és az 1600x (45k) között. Aztán az 1200-ból beugrott egy 22k-s akció, és az eldöntötte a kérdést.

(#376) Chaser: sztem ez így helyes, az évszámnak speciális írásmódja van. Ha sok időm lesz, feltúrok egy szótárt.

[ Szerkesztve ]

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#380) Chaser válasza kisza25 (#377) üzenetére


Chaser
titán

elvileg v gyakorlatilag is?:)

gbors
ez így ebben a formában nem jelzi, h évszámról lenne szó - attól független, h nyilván tudjuk -
névelő és pont nélkül helyes - 2018 végén, 2018 őszén, tavaszán, stb..egyértelmű -, meg pár verzióban amit mondtam, ahogy volt, és ahogy van, úgy viszont nem, feltúrhatsz sok mindent, ez nem fog változni:)
speciális, mert alapesetben minden számot betűvel kell(ene/ írni, kivéve az évszámokat, amiknek dátumban is sok formája lehet
lehet más szemét nem báncsa', az enyémet igen ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#381) kisza25 válasza Chaser (#380) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Dell P2414H

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#382) janos666 válasza sb (#358) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez az AA vs. felbontás témát úgy szoktam nézni, hogy a legjobb anti-aliasing a super-sampling, aminek a lényege a felbontás növelése. A natív 4k kép kicsit élesebb, részletgazdagabb hatású is, miközben közel ugyan annyit csökkent az aliasing-on is, mint a 4k->2k resampling-AA 2k kijelzőn nézve. A resampling csak annyival simább, amennyivel az egész kép lágyabb a feldolgozás miatt (tehát kb. az a hatás kicsitben, mint az a post-process AA, ami csak maszatol mindent, éleket és textúrákat is egyformán). Hasonlóan hatékony az, mikor a szemedben folyik össze a sok apró kis recés pixel egy vonallá (ha nem ülsz nagyon közel, vagy nincs hatalmas méretű 4k kijelződ), mint ha egy szoftver resample algo csinálja a csodát.

Nekem Ultraaa!%!! mániám nincs, de szeretnék 4k120-at "optimális" beállításokkal (a sweet-spot, ahol még relatívan többet szépül, mint lassul a játék, ahogy haladsz felfelé a lépcsőkkel). :)

---

Kicsit az íráshoz közelebbi témában: Első ránézésre nagyon kellemesen túlteljesíti eddig a Ryzen 2500U noti az elvárásaim. Lehet, hogy csak amiatt, mert friss, üres Windows, és az előző notim ótvar lassú (bulldozer), de érzésre mintha ez lenne most a környezetemben a leginkább "válaszkész" gép. Határozottan fürgébbnek tűnik, mint a húgom Haswell-es notija (bár ~5 éves Windows install teleszemetelve, és csak 2/4, nem 4/8 mag/szál), de még az asztali gépemmel (i5-8600K) is felveszi a versenyt, ha olyan egyszerű dolgokat nézek, hogy boot idő, kis progik betöltési ideje (mennyire érzem a várakozást, ha kattintok), mennyire lassul (avagy nem lassul) le az egész "kezelési élmény", mikor dolgozik valami a háttérben.

Szinte kedvem támadt Ryzen-re cserélni az i5-8600K asztali gépem is. Bár lehet, hogy csak annyit kéne tennem, hogy az újra dobogóra kerülhessen, hogy kikapcsolom a spectre/meltdown védelmeket (annak idején a legelső javítási verziókkal abszolút éreztem, ahogy belassult a 8600K, szinte egymagosnak érződött, lefojtották a háttérfolyamatok, és később ez ezerszer jobb lett, de már nem tudom megítélni holt tart ma, mert sohasem mentem vissza összehasonlítgatni az on/off állapotot). Noha a Ryzen notin se piszkáltam ezeket (és azért mégiscsak mérvadóbb így a dolog).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#383) jokeph válasza Daelion (#40) üzenetére


jokeph
nagyúr

De nem gyenge ám... és ha hihetőek a pletykák, a 3. gen RyZen-é még jobb lesz, úgy, hogy nem megy a fogyasztás rovására.

Én erre várok. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#384) Roland861010


Roland861010
addikt

Sziasztok

Tudom nem vág ide teljesen de hátha.

Van egy mobil Ryzen5, Vega 8-al.
Az istenért nem tudom fel rakni a driverét.
Az eszközkezelő úgy látja oké a Windows update is, a AMD honlapjáról le töltött driver nem ismeri fel, az Acer honlapjáról le töltött se ismeri fel.

(#385) Gyuri27 válasza Roland861010 (#384) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mobil procihoz csak a noti gyártó drivere jó (jelen esetben az aceré).
Vagy guggliz rá a tipus számra vagy acer support

Amd - Radeon - Ryzen

(#386) Roland861010 válasza Gyuri27 (#385) üzenetére


Roland861010
addikt

Azt mondták fizetős lesz pedig garanciás azért ez vicces...

(#387) siti válasza gbors (#373) üzenetére


siti
senior tag

A garanciával nem tudok vitatkozni. Sokáig én is ragaszkodtam hozzá, igyekeztem félidőben cserélni mindent, majd hagytam az egészet. Családi fotók több helyen lementve, a gép meg koppkopp 6 éve teszi a dolgát, egy monitor csere és egy tápegység szállt csak el eddig, az i3 meg teszi a dolgát lelkesen. :D

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#388) Chaser válasza Roland861010 (#386) üzenetére


Chaser
titán

akkor fizetős ha user error, de lehet defektes valami, pl a vga, és azért nem megy fel a driver, akkor majd garizzák

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#389) solfilo válasza Roland861010 (#384) üzenetére


solfilo
veterán

Várd meg a hivatalos AMD drivert, ami felmegy majd minden Ryzen APU-s notira, függetlenül attól, hogy engedélyezi e a noti gyártója vagy sem, elvileg. Ebben a hónapban érkezik az ígéret szerint (és innentől x időközönként jön is majd új), CES-en jelentette be a törzsfőnök. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#390) Chaser válasza solfilo (#389) üzenetére


Chaser
titán

Azert csunya lenne, ha a gyari driver nem.megy fel, ott disznosag van:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#391) solfilo válasza Chaser (#390) üzenetére


solfilo
veterán

Még nem jött ki az a gyári driver, ami gyártófüggetlenül felmegy (legutolsó béta se írja a támogatott cuccoknál se desktop, se noti Ravent). Eddig a notigyártókra volt bízva a dolog, e hónapban ez elvileg megváltozik.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#392) gbors válasza siti (#387) üzenetére


gbors
nagyúr

Mostanra mar csak a komfort resze maradt, meg jo ajanlatok eseten a hosszu tavu anyagi elony. 6-7 eve nem is volt kerdes, hogy erdemes, mert feature-ben is kaptal ujat. Ez mostanra minimalis lett, igy mar en is elgondolkodtam rajta.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#393) Gyuri27 válasza solfilo (#391) üzenetére


Gyuri27
félisten

Pont ezért változik meg. Mert egyes gyártók bacctak kiadni rendes drivert vagy egyáltalán drivert.

Amd - Radeon - Ryzen

(#394) Chaser válasza solfilo (#391) üzenetére


Chaser
titán

a notebook gyártója által kiadottra értettem értelemszerűen a "gyári" kifejezést ebben az esetben

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#395) gbors


gbors
nagyúr

Ha már ennyi szó volt a cserék anyagi vonzatairól, visszanéztem, hogy mi lett volna, ha a 2011-ben vett 2500k-t megtartom, és 7.5 évesen akkor adom el, mint a valóságban a 6100-at.

CPU: feltételezve, hogy most a 2500k-ért kapnék 10e FT-ot, 20e FT pluszban vagyok a csereberével.
Alaplap: a 7.5 éves Giga P67 DS3 alaplap piaci értéke gyanúm szerint jelenleg 0 FT. Ha így számolom, akkor az alaplapok cseréjével pont ugyanoda jövök ki, mintha maradt volna a P67.

Tehát akkor a folyamatos csere értékelése:

Előnyök:
- A pénzügyi egyenleg +20e
- Folyamatos garancia - nincs az a kockázat, hogy a P67 + i5-2500k nem húzza ki a 7.5 évet
- Alaplap funkcionalitás terén egy nagyobb (P67 -> B75), majd egy kisebb előrelépés (B75 -> H110)

Hátrányok:
- 2-3 évente kb. 6-8 óra munka az utánajárással (vétel és eladás) és a szereléssel
- CPU teljesítményben visszalépés a 2500k után (ez nekem nem volt gond, de objektívan elsősorban ebből jön a fenti pozitív egyenleg)

Ezek alapján szerintem mindenki el tudja dönteni magának, hogy a saját preferenciái szerint van-e értelme cserélni (ha nem kell az extra kraft), vagy érdemesebb megvárni, amíg kirohad az ember alól a cucc.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#396) kisza25 válasza gbors (#395) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én is mindig a garanciára megyek, volt már garanciális cserén kb 5-6 alkalommal, ami 200-300 eFt megtakarítás volt

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#397) Chaser válasza gbors (#395) üzenetére


Chaser
titán

ááááá, az alaplap legalább 15e ft, nézz szét aprón, elmebeteg árakon próbálják nyomni az ilyet ( :
új meg használt alma-körte, használt po nt addig jó és kifizetődő, amíg meg nem halja magát, mert valakinél elmegy egy lap 10 évet is, valakinél meg azt mondja pár hét után h kakukk ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#398) gbors válasza Chaser (#397) üzenetére


gbors
nagyúr

Az egy dolog, hogy mit próbálnak :)
Az új-használt dolgot nem értem, két életutat vetettem össze.

@kisza25: igen, pont ezt a kockázatot tünteti el a garancia. Nekem nem volt sok ügyem, talán 1-2 VGA, de akármikor lehet a következő cucc ilyen.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#399) Chaser válasza gbors (#398) üzenetére


Chaser
titán

vannak akik megveszik beteg áron is, mondjuk az ő bajuk
értem, mért hoztad fel, de lényegi értelme azért nincs sztem, mert ahogy mondod újnál ott a gar, mondjuk garantált 3 évig tudod használni, használtnál meg ez bizonytalan, lehet 10 év is - ahogy az újnál is -, de lehet 2 hónap is - ahogy az újnál is, csak azt cserélik -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#400) jokeph válasza Chaser (#399) üzenetére


jokeph
nagyúr

körültekintően kell választani, ki lehet fogni a tutit mindenből.

egy kategória van, amiből nem ragaszkodok a gar. nélküli használtbül, az pedig a VGA.

Relatív a legdrágább komponens, és a legtöbb baj ezekkel adódhat/adódik. :K

Úgyhogy VGA-ból mindig csak újat, vagy újszerűt veszek.

CPU, ram, alaplap (típustól függően) többnyire nem problémás. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.