Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Banano válasza Sanchez638 (#148) üzenetére


Banano
tag

Mibol gondolod,hogy nem eleg? Nekem 4.3on jar,most rx 570 van mellette. ,,Kihajcsa."
De volt mellette 1070 is..azzal sem volt gond. GPU mindig szazon porgott.

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#152) paprobert válasza Zoltn (#150) üzenetére


paprobert
senior tag

Igen. 2 év + pár nap, HDD S.M.A.R.T.-ból olvasva.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#153) Zoltn válasza paprobert (#152) üzenetére


Zoltn
senior tag

Eleg szomorú ha evi 6500ft villanyszamla szamit. Nyilván ha van 30 ilyen rendszer az más. De jelen felallasban nem kell hogy számítson. Atlagjuzer amugy sem torrentszervernek hasznalja a gepet h folyton be legyen kapcsolva. Napi par ora hasznalat mellett majdnem kimutathatatlan forintositva.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#154) paprobert válasza Zoltn (#153) üzenetére


paprobert
senior tag

Évekre leosztva nem számít, ellenben a nagy képet nézve csak összeadódik.

Ezzel a lendülettel a "Melyik hardver éri meg X ezer forintért?" kérdés is csak értelmetlen fillérb*szásról szól, elvégre a két konkurens kb. ugyanazt kínálja, max 10-40e Ft árkülönbséggel. Itt is csak 2-8e Ft/év különbségről beszélünk 5 év alatt.

Szóval lehet relativizálni, de a célzott választás eredménye az én esetemben egy 20 000 Ft értékű ingyen kupon a következő konfighoz, vagy amire jól esik. ;)

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#155) gbors válasza envagyok (#134) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, a garanciázás nem mindig egyszerű. Kell hozzá rutin meg nem árt határozottnak lenni, meg kontrolláltan agresszívnek az első sunnyogásra utaló jelek után. És persze olyan bolttól érdemes venni, ami 3 év alatt várhatóan nem szívódik fel. Ezeket szem előtt tartva, nekem eddig sosem volt komolyabb gondom.

(#138) Kolbi_30: Az overlay csak a GPU fogyasztását mutatja, ebben a VRAM meg a kártya többi része (minimális) nincs benne. A 120W mondjuk az 1411MHz mellett elég durva ha nincs UV, throttling vagy CPU-limit, nekem az 570 1335MHz mellett ennyi.

(#153) Zoltn: pedig tök igaza van, nem az a kérdés, hogy évi 6500 mennyit számít, hanem az, hogy az 3 év alatt 20k, és ha 3 évig használsz HW-(eke)t, akkor nyugodtan add ezt hozzá az árához. Szerintem sokaknak megy sokat idle-ben a gép, nekem jellemzően napi 12-14 órát.

(#147) b.: köszi! :)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#156) mcs


mcs
veterán

Egyszerűen katasztrófális, amit a Gigabyte körülbelül három éve művel. A videokártyáik után az alaplapodon se lepődök meg. Mint aki a meggymagokat köpdösi kifele, annyira nem érdekli, hogy mit ad ki a kezeiből. :)

(#157) Daelion válasza mcs (#156) üzenetére


Daelion
őstag

Soha nem volt gondom Giga karikkal 5+ év alatt meg haveroknak se akiknek az van,nem a 'legszarabb' típusokat kell venni. 'munkatársnak konkrétan MSI Gaming 1060 volt dobozból kivéve hibás..'

[ Szerkesztve ]

(#158) Kolbi_30 válasza gbors (#155) üzenetére


Kolbi_30
őstag

A ventiprofilt piszkaltam csak. Minden más autón van

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#159) Zicokuka válasza paprobert (#149) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Na igen saját tapasztalat hogy múltra kell igazán valami modern platform.

(#160) Zicokuka válasza Banano (#151) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Azėrt az fura hogy a 1070 se volt limites, igaz lehet olyan játėkokkal tolod. Egy Sandy I7-el is voltak fps dropjaim Ww2ben.

(#161) envagyok válasza Zicokuka (#141) üzenetére


envagyok
veterán

4GHz-en futtatod a xeon géped, és 4 magos?
Mert én igen, 8GB DDR3-1600 rammal, és hidd el, nemcsak a benchmarkokban gyors.
Egy nem k-s 2. Genes i5-el egyenlő.
És nem azért védem, mert csak arra futja, van i7 6700k is, meg még 4 6/12 magos 1366-os.
Retró korhű játékokat futtatok rajtuk, van egy X48 as giga lapom 2* 4870x2 Quad CF, 2s egy nForce 790I SLI Evga lapom 2* gtx295 Quad sli-re.

Múltkor raktam az egyikbe egy GTX1050TI-t, kihajtja bőven.
Alapórajelen egy ryzen 3 1200 kb 70%-al gyorsabb.
Ha 4GHz-es húzom, akkor kb 35% marad csak köztük.
Ha valaki kocajátékos, és nem használ cpu intenzív felhasználói programokat (kb a userek fele), akkor még bőven jó tud lenni. Cod ww2 simán élvezhető szaladt rajta, mikor a 1050tv-t teszteltem.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#162) Dilikutya


Dilikutya
félisten

"Érdemes még megjegyezni, hogy a 1050 Ti esetében az OpenGL-es mérést használtam, mert Vulkannal valamivel lassabb – ellenben az RX 570-nek nagyon tetszett a low level API, és az eddig látott különbség csaknem dupláját produkálta."

Vagy mindet csak ugyanazzal az API-val, vagy mindkettővel. De olyat, hogy az egyiket inkább OpenGl-el teszem egy grafikonba 3 Vulkan mérési eredmény mellé...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#163) snecy20 válasza envagyok (#46) üzenetére


snecy20
veterán

"Procinál főleg, de alaplapnál is felesleges a garanciára messiásként tekinteni. Ha 2-3 évet kibír, akkor ha normális hűtésed van, soha nem megy tönkre. Ha meg hülyeséget csinálsz, vagy villám csap bele, akkor meg hiába garis, elhajtanak."

Örökké élő alaplapok? Na ez jó poén. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#164) logitech1


logitech1
tag

Ha egész nap 200w megy az akkor már fűteni se kell :DD

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

(#165) envagyok válasza snecy20 (#163) üzenetére


envagyok
veterán

Vannak 20-30 éves alaplapjaim is, semmi gond nincs velük.
Bekapcsolom, és megy.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#166) nexplo


nexplo
őstag

Jó cikk, kár a lapért.. Belépő szinten nekem sem vállt be a Giga sajnos. :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#167) gbors válasza Kolbi_30 (#158) üzenetére


gbors
nagyúr

Akkor vagy nagy mákod volt a szilícium-lottón, vagy az overlay hazudik. Mindkettő könnyen lehet :D

(#162) Dilikutya: igen, szerintem ez a jó megoldás. Ez egy user experience irányultságú teszt - jelen esetben teszek rá, hogy melyik cég milyen technoblablával köríti a megoldását, az a lényeg, hogy melyik konfiggal milyen a játékélmény. A képminőség ugyanaz, úgyhogy mindegyik kártyánál az az API számít, amelyikkel gyorsabb.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#168) snecy20 válasza envagyok (#165) üzenetére


snecy20
veterán

Vannak ilyenek is, de az az általános hogy a CPU valóban kibír évtizedeket, az alaplapok meg csak elég kivételes esetekben. 5+ éves korukban már jönnek az apróbb hibák, portok meghibásodása, púpos kondik, hol működő, hol nem működő slot-ok. Kivételek vannak, de a legjobb példa erre a használtpiaca a régi platformoknak - nem véletlen hogy erősen hiány van alaplapokból a korabeli CPU-khoz képest.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#169) nexplo válasza snecy20 (#168) üzenetére


nexplo
őstag

Ezt igazolom én is. A régi nagy kedvencem (775) is jó példa, prociból tengert lehet rekeszteni, lapokból pedig fogyadozik. Bizonyos típus nincs is. De ez csak egy kiragadott példa. :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#170) envagyok válasza snecy20 (#168) üzenetére


envagyok
veterán

Igazad is van meg nem is.
Tényleg vannak olyan alaplapok, amik 4-5 év után gallyra mennek, mert szar minőségű kondikkal, nyákkal, forrasztóónnal vannak szerelve.
De minőségi márkás szilárdtest kondis lapok simán kibírnak több évtizedet is.
Még ami fontos: A használat módja. Ha odafigyelsz a hőmérsékletekre, normális a házszellőzésed, jó a tápod, 3-4 évente minőségi pasztával újrapasztázod a lapod, akkor a világból kimegy.

Azért is írtam itt, hogy tényleg valami ramaty alsókategóriás lappal ki lehet hozni olcsón ryzen konfigot, de a minőségi jó lapok itt is 40k-nál kezdődnek.
Tizenpárezer forintért senki se várjon csodát.
Levonjuk az áfát, 10% kisker 10% nagyker hasznot, marad a 15000-es lapból kb 9000Ft, még lejön a szállítások ktg-e gyárból elosztóba, onnan nagykerbe, onnan kiskerbe, nagyon jó esetben marad a gyárnak 7-8000Ft. Azt minőségi anyagokból lehetetlen megcsinálni, meg kell venni a vezérlőchipeket (hang, lan, stb) portokat (usb,usb2, stb), ráadásul ott licenszdíjakat kell fizetni, még a procifoglalatért is, kell csinálni szép csillivilli csomagolást. Aztán forrasztani rá több száz alkatrészt.
Szerintem 30000Ft alatt csak rossz minőségű alaplap van újan.

@nexplo kb tucatnyi 775-ös lapom van, egyikkel sincs gondom. Nálam még nem szart be 12 év alatt egy sem.
Mondjuk tény, hogy nem gagyikat veszek.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#171) Zoltn válasza gbors (#155) üzenetére


Zoltn
senior tag

Igen igaza van, csak nem tudom elképzelni azt az élethelyzetet, hogy ezt belekalkuláld a költségvetésbe.
Vagy amiért kevesebbet fogyasztott az eladott i3 annyival többet számoltál a fejlesztésre? És hogy számoltad ki? És nehogy azt mond, hogy azért veszel valamiből drágábbat, mert az előző fogyásztásán spóroltál. :D
De ismétlem, tök igazatok van. :R

"Music is your only friend. Until the end!"

(#172) TechN7ne válasza snecy20 (#168) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Tudok neked mutatni 20 éves asus lapot ami hibátlan + 12 éves ASRock ot is ,de akadnak pentium 2 vagy 3 as gépek is amik mai napig mennek.

Ez az egész írás arrol szól ,hogy 2 év után dobjunk ki mindent és vegyünk újat (az nem gáz ha sz@rabb is).

(#173) nexplo válasza envagyok (#170) üzenetére


nexplo
őstag

Igazad van bár ezt a 30-as határt kicsit kitolnám. 30 alatt is van élet. Mondhatni ki lehet fogni jót. Én inkább a 20 alatti kategóriát sorolnám ide. A 775-ös lap pedig attól is függ hogy pl a polcon áll vagy használják e rendesen. De tény hogy ha megnézed akkor 10* annyi poci van hozzá mint lap... :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#174) snecy20 válasza TechN7ne (#172) üzenetére


snecy20
veterán

Én is tudok mutatni mindent mindenből. :) Az 1972-es Junoszty TV is megy még a nyaralóban.
De nem ez a lényeg.
Ha minőségi egy alaplap minden téren, és user error-ok sem kavarnak be, akkor kibírhat 15-20 évet is.
De az szerintem nem lehet vita tárgya, hogy már csak jellegét, bonyolultságát tekintve is halandóbb szerkezet egy alaplap, mint egy CPU.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#175) solfilo válasza gbors (#167) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi a cikket, szeretem az írásaid! :R

Max fps-re megpróbálhatod a Chillt belőni (min 50, max 75), így a freesync range-ben marad az fps, max alá eshet, ha kevés a kakaó. :)
Picit csökkenne így a fogyi is, ha sokat menne 75fps fölé.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#176) sb válasza Zoltn (#153) üzenetére


sb
veterán

Ezt én sem értem.
Leírtad, hogy nem okoz semmi különbséget. Hoztak ellenpéldát. Most azt mondod, hogy nem számít.

Ahogy írták, ez mondjuk 3 éves csereperiódusnál 20k. Szemmel is jó látható összeg. Akkor mi számít?
Lehet, hogy vmi szerver, nas, stb... mint nálam. Amibe a proci kerül 10-20k-ba, tehát relatíve a konfighoz képest is elég jelentős összeg.

De lépjünk tovább: 20W nem számít, 40-50W különbségért eret vágunk? Nyilván azért sem, de ha összeadod a végén mégis hasonló különbségek jönnek ki.
Utána jön a számosság. Nyilván itt se számít, a másik gépnél sem, van pl. 2-3db a háztartásban, TV-knél, stb...
Régi példám amikor megmértem szülőknél (régi cuccok, vagyis nem fogyasztanak túl jól) mi-mennyit kért. Volt még benne 1-2db CRT TV, PC, hangfal, nyomtató, modem, router stb, stb... Standby-ban ettek összesen vagy 50-60W-ot. Az már éves 20 rugó és a cuccok fele volt beleszámítva plusz semmit sem csináltak ugyebár.
Erre lehet még rászámolni azt a többletet ha működnek is és többet esznek a takarékosabb modelleknél. Majd jöhetnek a nagy fogyasztók.

Lényeg:
1. Látható, hogy ez (a kicsi) is számít, főleg a konfig árhoz/mérethez képest.
2. Meg sok kicsi sokra megy, ahogy a mondás tartja. És általában ha nemtörődöm a hozzáállás akkor van is sok kicsi ami számít. :)
3. Nem biztos, hogy ez a szarrágás. Lehet, hogy az ellenkezője. Nyilván éves 6000Ft spórolásért nem vesz az ember 50k-val drágább cuccot. Ahogy azt is meg kell nézni amit írsz: mennyit a cucc. Annál egyszerűbb megoldás nincs mintha nem megy 7/24-ben ha nincs szükség rá. De ha adottak a feltételek akkor pl. +10-20k-t "ingyen" rákölthet, ha annyit visszahoz az árából. Épp vételnél nem kell annyira számolgatni meg olcsójánoskodni pl. emiatt.

(#177) envagyok válasza nexplo (#173) üzenetére


envagyok
veterán

Mert a 2 ram slotosakat kidobálja mindenki, még ha jó is.
Jelenleg többet ér vasárban, mint amennyiért el lehet adni.
Én is kb 10 hibátlan 775 2 ramos lapot inkább leadtam vasnak, mint árulgassam, pedig nem volt bajuk.
A xeonok miatt van túlkínálat a procikból, ott is a szerver alaplapok rég a kukában, és nem azért, mert nem jók voltak. Aki még azon platformon van mind csak 4 ram slotos lapot használ, és 4 magos procit tesz be. Ezért a sok proci, kevés lap.
Én inkább az AM2 AMD-s lapokra mondanám, hogy pusztulnak rendesen, hála a túlmelegedő alaplapi chipeknek.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#178) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Tehát +7%-ért lecserélted a komplett rendszert? :F
Ahelyett, hogy az i3 6100 mellé vettél volna egy rx570-et, aztán kész.

(#179) TechN7ne válasza snecy20 (#174) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Azért az sem jo annyira ha egy alaplap nagyon fel van szerelve ,általában mindig azokkal van a legtöbb bajlódás meg rejtett hibák.
Soha nem vettem csúcs lapot ,legcsupaszabb asrock lapok régen kibírtak 10 éveket...
Nem a felszereltség adja a nagyobb biztonságot ,hanem a mostani tömeggyártás lett a probléma ,szinte mindenen spórolnak ott ahol tudnak és ez kb. nem csak számítástechnikára érvényes már sajnos napjainkban.

(#180) sb


sb
veterán

Gbors, köszi az írást. Jó volt megint.
Off:
1050Ti váltás nálam is felmerült - lefelé is mert nem játszom. :D De "felfelé" is akár, mert elég jó árban vannak a 470/570-ek ehhez képest. Ha nem drágább végül is az is állhat benne kihasználatlanul. :D
Közben jó hírként jött az nv adaptive sync... de a monitor meg elkerült tőlem és valószínűleg nem lesz az a következő. :D
Azért az érdekelne mi a sweet spot egy 570-nél. 470-nél ha jól tudom 1-200MHz-el a gyári alatt.

On:
Miben nyilvánult meg, hogy nincs energiagazdálkodás az S2H-ban? Az idle fogyasztást nézted vagy mást is?
Nekem is ilyen lapom van 200GE-vel, de nálam 31W SSD+2xHDD-vel (és paneltáppal). Szóval önmagában simán ellenne 24W körül.
(A BIOS-szal egyetértek... ebben is van OC nyomokban... tán még működik is BIOS szinten az unlockolt 200GE-vel, de aztán Win10 alatt behülyül. 10-ből 7 progi OC órajelet mutat, de valójában nem megy azon, mert az alapórajel emelt, de a CPB órajel (ami 200GE-n nem is kéne legyen?) marad gyárin. :D. De mivel mind a lap mind a cpu lockolt, igazán nem tudom a szemére vetni, hogy csak majdnem megy az OC rajta. :D)

[ Szerkesztve ]

(#181) sb válasza Pro Koryak (#178) üzenetére


sb
veterán

- Ahol kihasználja a 4 magot ott azért ennél nagyobb lesz a különbség. 15-20%.
- Ha tuningolja az 1200-at akkor még több.
- De a lényeg: egy halott platformot váltott újra kb. ingyen. Ha több kraft kell (gondolom most nem kellett) akkor bármire válthat még ezen belül, 1151v1-en belül meg nem igazán ment volna, főleg garanciával.

(#182) nexplo válasza envagyok (#177) üzenetére


nexplo
őstag

Jogos. Én is 4 magosra váltottam és a 2*4Gb ram volt a plafon mert olyan lapom volt. Aztán inkább komplett gépként adtam el egy "normális" vga-val és platformot cseréltem. Én pl mindig az épp kifutó platformot veszem. Pl 775-ről egy Core I7 2600K-ra váltottam. Filléres csere volt. Majd jött egy FX8350 meghúzva, szinte ingyen lecserélve. mondhatni kullogok a mezőny után :DDD Az viszont tény hogy egy régebbi generáció kicsi épkézláb OC-val simán kapargatja a következő generációt , sőt. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#183) Dilikutya válasza TechN7ne (#179) üzenetére


Dilikutya
félisten

Viszont ma már csak ez a két véglet van, ami olcsó, az gagyi és nem felszerelt, a drága meg telepakolva. De olcsóbb, közepes árfekvésű, szerényebb felszereltségű, de minőségi lapok nincsenek. Mint ezelőtt sok évvel pl. az Intel saját márkás lapjai, nem támogattak tuningot, nem volt teletömve mindennel, átlag felhasználáshoz elegendő USB és IDE/Sata volt rajtuk, Intel LAN, sőt, nem Realtek Audio volt rajta, hanem az enyémen pl. ADI Soundmax. Igaz, majdnem annyiba került újonnan pl. a D845PESV ami nekem volt, mint egy korabeli sláger játékos lap, ami már jól felszerelt, de még nem a csúcs, pl. az Abit BF7.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#184) Asrach


Asrach
tag

Procinál érdemes elgondolkodni Ryzenen viszont videokártyánál egyértelműen jobb választás Nvidia.

(#185) Gyuri27 válasza Asrach (#184) üzenetére


Gyuri27
félisten

A 3 gigás 1060 65k-ról indul. Annyiról indul a 4 gigás 580.
A 6 gigás 1060 80k-ról indul ennyiről indul a 8 gigás 580.
A legolcsóbb 1050 ti 53k. Ennyiről indul az 570 4 gigás verziója.
Az 1050 42k-ról indul. Az 560 36k.ról a 4 gigás 46.
Szóval hagyjuk ezt szerintem.

Amd - Radeon - Ryzen

(#186) TechN7ne válasza Dilikutya (#183) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Márka függő ,mostanra az Asus kb. ami így van ahogy említed ,de akadnak azért még gyártók akiknek van arany középútja ,én mióta az eszemet tudom mindig is azt választottam.

Gyári brand gépek más tészta ,azok megbízhatóak voltak mindig is és mai napig azok is maradtak.
Ahogyan említettem pár hozzáoszlással feljebb,nagyon fontos a kényelmes szellőzés ,minőségi tápegység és a rendeltetésszerű használat ,ezeket betartva ha kibírt a lap 2-3 hetet ,ki fog bírni 5-6 évet is.

Viszont ezek inkább az alap gépekre érvényesek ,van aki megveszi 100k ért a legcsúcsabb tuning lapot ,széthúzza az agyát 2 éven keresztül ,aztán a garancia lejárta után meg is halt ,ezen nincs mit csodálkozni.
Minél egyszerűbb egy lap ,annál megbízhatóbb.

[ Szerkesztve ]

(#187) Dilikutya válasza TechN7ne (#186) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az Intel nem brand gép volt, lehetett rendesen kiskereskedelmi forgalomban kapni az alaplapjait, egyébként a Foxconn gyártotta őket.

Jó, most nekem se valami hűde csúcs lapom van, de lekopogom, 4 éve van a gépben, problémamentes. Maradjon is, mert FM2+ lapokat szerintem már nehéz lenne újat találni, én meg most nem szívesen mennék bele egy CPU+lap+RAM cserébe.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#188) kolopele válasza Gyuri27 (#185) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez mind igaz, csak ide vehetted volna a rangsorolásba a nem alsó kategóriás kártyákat is, ahol az Nvidia tarol jelenleg . Az alsó szegmensben majdnem mindegy melyik oldalt választod, az Nvidia előnye talán annyi hogy nem kell alulfeszelgetni hogy ne melegedjenek túl.

(#189) Pro Koryak válasza sb (#181) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Akkor a b450-es lapba egy r5 2600 innen apróból, újat 48-49e-ért és +25e-ből jóval előrébb vagy.
Ennyi pénz talán van fejlesztésre...

(#190) Asrach válasza Gyuri27 (#185) üzenetére


Asrach
tag

A VRAM semmit sem ér hiszen ezek a videokártyák alkalmatlanok 1080p feletti felbontásra, ha normális fps-t és látványt akarsz.

a GTX 1060 szinte mindenhol jobban teljesít mint az általad említett RX 580

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1060-6GB-vs-AMD-RX-580/3639vs3923

A másik hogy ezek még belépő kategóriás kártyák feljebb még nagyobb különbségek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#191) kolopele válasza Asrach (#190) üzenetére


kolopele
nagyúr

"A másik hogy ezek még belépő kategóriás kártyák feljebb még nagyobb különbségek vannak."
Lényegében ezt írtam én is. Meg tegyük azt is hozzá hogy a Ryzen csak az ár/érték arányaiban jobb az Intelnél, ami ugye nem mindenkinél elsődleges szempont egy erős gamer gép esetében.

[ Szerkesztve ]

(#192) Dilikutya válasza Gyuri27 (#185) üzenetére


Dilikutya
félisten

[link]

Elég egyértelmű, hogy azonos árakon az AMD kártyái jobb vételek. Főleg a 1050Ti/RX570 esetében nem kérdéses, a másik kettőnél már lehet esetleg vallási szempontokat nézni, mert akkora különbségek nincsenek, de ár/érték arányban jobb az RX580 is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#193) Asrach válasza kolopele (#191) üzenetére


Asrach
tag

Processzor fronton szerintem most egyértelmű hogy a Ryzen-t kell választani.
A 3xxx széria megelőzi az intelt minden szempontból érdemes lesz akkor figyelni.

(#194) Asrach válasza Dilikutya (#192) üzenetére


Asrach
tag

Már megbocsáss de a 1050 az az árkategória ami kb semmire sem jó szerintem, maximum CS-GO vagy a League of Legends amit értelmesen eltud futtatni.

[ Szerkesztve ]

(#195) Dilikutya válasza Asrach (#194) üzenetére


Dilikutya
félisten

1050Ti-t írtam, de azt sem venném, ha van ugyanannyiért RX570. Vagy olcsóbban, én novemberben 46-ért (+ pkg) vettem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#196) Asrach válasza Dilikutya (#195) üzenetére


Asrach
tag

Teljesen mindegy a belépő kategória lényegtelen, nem ebből kell kiindulni szerintem.

Közép és felső kategóriában egyértelmű az NVIDIA előnye.

[ Szerkesztve ]

(#197) nexplo válasza Dilikutya (#195) üzenetére


nexplo
őstag

Én RX 580 8G-t vettem itt 50 alatt dobozosat garisat. Ezt nehéz überelni ennyiből az NV-oldalon. Sosem voltam semelyik (se piros se zöld) párti, de az ATI karik olcsóbbak voltak. Pontosabban ár-teljesítményben olcsóbb. Mivel én low budget felhasználó vagyok, így amikor van 50e Ft-om, akkor a legerősebb karit akarom a pénzemért, ebben eddig a piros volt jobb, már vagy 5-6 éve. Félreértés ne essék, ha pénz nem számítana, akkor jönne a csúcs zöldike. Nyilván a bányászatot és annak ár hatását már nem is mondom mert az is borított mindent.... :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#198) snake1977 válasza Asrach (#196) üzenetére


snake1977
őstag

+1, de a középkategóriánál meg nem kerül annyival többe az NV hogy ne érje meg azt választani új kártya vétele esetén, a használt piacon viszont (ár/teljesitményben) egyértelmű az RX480/580 fölénye, lévén hogy N+1 bányász kártya került a piacra és letolta a bányász béka segge alá az RX árakat. Rengeteg garanciás RX volt/van a piacon, amiből a 480/580 vállalható szint full hd-ra.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#199) nexplo válasza snake1977 (#198) üzenetére


nexplo
őstag

A bányászat is beleszólt a piacba keményen. Egy két év és dögivel fognak pusztulni a karik miatta, amik most jó áron találnak jobb esetben olyan gazdit aki legalább tudja mit vesz. Olcsó húsnak hígulni fog a leve... ebből az NV most kimaradt és talán ez az élettartamra is jó hatással lesz. :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#200) Asrach válasza nexplo (#197) üzenetére


Asrach
tag

Azt a kártyát te nem hivatalos forgalmazótól vetted, abban is biztos vagyok.
Meg az se mindegy mikor vetted, ennek megfelelően kell nézni az árakat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.