Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) envagyok válasza Gyuri27 (#49) üzenetére


envagyok
veterán

Az a 6 év inkább 2-3.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#52) Zicokuka válasza envagyok (#44) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Valós körülmények között lesd meg azért,de hogy jó még a Sandy azt aláírom,de na.Így kezdődnek a népmesék azt pislog a nép ha droppol multi alatt.

[ Szerkesztve ]

(#53) envagyok válasza Zicokuka (#52) üzenetére


envagyok
veterán

Nálam battlefield1 battlefield5 multi 64 fős pályákon stabil 60+ fps-el megy a 10000ft-os X5670 6/12 processzorommal a 1366-os őskövület alaplapommal 10000ft-ért vett 3×4GB 3 csatornás ramommal.
1155 lapot is heti rendszerességgel veszek itt ha-n ismerősöknek összerakni gépet, sokat közülük már évek óra nyúznak, gond egy szál se.
És inkább egy nívós 5-6 éves lap, mint egy új 10000ft-os legalja.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54) Zicokuka válasza envagyok (#53) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Normális lapot kell venni az alap,de volt nekem is Sandy I7 meg haswell előtte I5 és sajna előfordult dropolások,bár elég érzékeny vagyok az ilyenre multiba :D 1366 jó kis platform de nehéz lapot vadászni,plusz ezek a procik erőből próbálják megoldani :D

(#55) gbors válasza envagyok (#46) üzenetére


gbors
nagyúr

Úgy látom, nemigen akaródzik elfogadni, hogy másnak mások a preferenciái. A "Ha 2-3 évet kibír, akkor ha normális hűtésed van, soha nem megy tönkre." állítás értelemszerűen nem igaz, különösen alaplapok esetében. A jelen csere egyébként 10k-ba került (ami 5k lett volna, ha a Giga A320-as lap nem ilyen trágya), ha 25k-t akarok rákölteni, akkor 1600X, és akkor gyorsabb sebesség mellett minden új. De ahogy írtam lejjebb, engem túlzottan nem izgat, hogy ennyit tud a CPU. Az alaplapszerelés meg irritál, de 2-3 évente belefér. Akkor minek ment volna bele 6600K?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#56) apa111


apa111
aktív tag

Nagyon jó a teszt köszönjük :C :C ,viszont egyet nem értek ,még ha decemberben is v írtad és persze vetted a lapot procit ,miért nem vettél egy b350 lapot még ha csak a legaljából 2-3 ezerrel került volna csak többe mint a giga b 320 és még tuning is lehetett volna ,egy 3,8-3,9 ghz amit még a lap is elbír talán még a gyári hűtő is ,és akkor már jóval nagyobb különbséget mértél volna fps-ben ,tapasztalatom szerint ebben az órajelben már elég kakaó van ezekben a ryzenekben.
Üdv : Gábor

(#57) envagyok válasza gbors (#55) üzenetére


envagyok
veterán

43 évesen 35 éve foglalkozok számítástechnikával.
Több száz, ha nem ezer új és használt alaplap fordult meg a kezeim között. Csak idén eddig kb 10 használt gépet raktam össze. Több szervizessel is napi kapcsolatban vagyok.
Az eddigi tapasztalataim: a legnagyobb elhullás az első hetekben hónapokban van. Ha 1-2 évet gondtalanul kibír, utána max vagy extrém melegedés a hűtés hiánya (pl eltömődő porszűrés, proci hűtő, stb), vagy extrém tuning (feszültségek auto állásban hagyása, túlzott terhelés 7/24-re) , és esetleg hibás táp, statikus feltöltődés és fizikai rongálás (proci érintkezők törése hajlása vagy felületszerelt alkatrészek letördelése) okozza 90%-ban a lapok hibáját.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#58) Sinesol válasza Gyuri27 (#49) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem halnak azok annyira, csak az alaplap nem éppen slagertéma aprón, nekem két hibatlan 1151deszkam van polcon, havernak is van egy elfekvőben.
Egyikunknek sincs kedve aproval vesződni, az árak sem túl jók, nehezen is mennek el a hasznalt lapok, stb.

[ Szerkesztve ]

(#59) snake1977


snake1977
őstag

Most nyilván a használt árakról beszélünk, de nézzük akkor a lehetőségeket, 2x8GB ddr4 3000mhz G.Skill Aegis-t az aprón ki lehet fogni 30-32-be garival (új ára 36,5k) itt már egy márkásabb ddr3-hoz képest nincs nagy difi max 10k, lapot újat lehet venni az aprós üzérektől pl. Msi B450M Mortart 3év garral 30-ért, egy jó tuningos 1155 lap mennyi most alsó hangon 20-22k? Ott tartunk hogy lap és memória kb. 20 rongy többletbe van mint egy 1155-ös, egy új 1600X az aprón 43k 3év garral, egy 2600K 25 rongy körül szerezhető be, itt is van 18k difi, tehát összesen 38-40k plusz befektetéssel van egy garanciális modern platform, ami még fejleszthető, és tuningolható mert a B450 mortar pl. az ajánlott tuningos lapok közt van. A használtra semmiféle garancia nincs.
De továbbmegyek, ha hajlandóak vagyunk +9 ezret beáldozni akkor kifutja egy 2600-as ryzen is ami egyszálon már jobb teljesitményre képes, több szálon pedig az alkalmazásokban, ás játékokban is elég komoly szintet tud hozni. A nulláról építkezve szerintem nem jó befektetés már az 1155-ös platform, persze kinek mi az igénye, mire kell, illetve mennyit szán rá, de úgy gondolom ha valaki hosszútávra tervez az nem fog egy elavuló félben lévő platformra pénzt kiadni.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#60) Gyuri27 válasza snake1977 (#59) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az a baj ezekkel a zintelekkel, hogy az aprón el vannak szállva az árak.
Minimális ráforditással modern (gyorsabb) ryzen konfigot raksz össze.

Amd - Radeon - Ryzen

(#61) snake1977 válasza Gyuri27 (#60) üzenetére


snake1977
őstag

Pontosan, normális deszkát kifogni normális áron nehéz, meg eleve minek sz@rakodni egy öreg platformmal, és tuningolgatni hogy hozzon egy olyan szintet ami ma épp csak megállja a helyét, de 1-2 év múlva majd vakarja az ember a fejét hogy mégsem elég, és akkor muszáj lesz váltania.
Az 1155 azoknak alternativa akik neteznek, videóznak, és nincsenek komoly igényeik a játékok terén sem.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#62) Daelion válasza snake1977 (#59) üzenetére


Daelion
őstag

Ezt én is így érzem.

Lehet itt felhozni akármennyi példát a használt piacra 'pláne a gari nélküli x+ éves dolgokra'.

Szerintem ezekkel legtöbben azért tisztában vannak,gondolom a cikk írója is de ha neki nem kell használt akkor az nem lesz alternatíva mint ahogy nekem se volt.

Gondoltam,hogy hagyom a fenébe a platform váltást és veszek egy használt i 7 4790-et meg +8 giga DDR3-at +új vid kari azt kész de ha már eleve költök egész sok pénzt akkor inkább legyen egy 3 év garis rendszer amit fejleszteni is lehet nem valami 'guberált' izé és igen nekem pl megérte az extra költséget ez és nyugodtabb is vagyok vele.

RX 570 az használt de 2+ év bolti garival szal úgy még belefért.

[ Szerkesztve ]

(#63) Jon Mathias


Jon Mathias
senior tag

Idén tervezek én is ryzen-re váltani. 1300x b350 16gb ram a többi jön át. win 8.1 alatt mi nem működik? nem vagyok hajlandó az a szutyok 10est használni! ha 8.1 próblémás nem váltok!

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#64) envagyok válasza snake1977 (#59) üzenetére


envagyok
veterán

Az a 40k kb duplája.
;)

De pl az én ismerőseim árérzékenyek, 100k alatt akarnak komplett gamer gépet a gyereküknek, stb.
Ez ryzenből ddr4 el nem jön össze, akárhogy matekozol, de egy 2. Gen i5+8-16gb+ram+rx570 v gtx1050Ti 4gb kijön hasonló áron táppal házzal ssd-vel.
És ha hiszitek, ha nem, a témaindító cikkben közölt fps-ek ezzel a rendszerrel is kb ugyanott vannak.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#65) Sanchez638 válasza envagyok (#64) üzenetére


Sanchez638
addikt

De azért az is más, hogy te mennyiért veszed meg, vagy egy átlagos user mennyiért talál itt fent HA-n... Ég és föld a különbség.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#66) Lacc válasza csongi (#26) üzenetére


Lacc
aktív tag

Inkabb a CPU (bar lehet a chipset), rengeteg teszt van fent a neten ezugyben, es az eredmeny mindig ugyanaz: Idle (keszenletben) az Intel CPU-k energiatakarekosabbak, meg irodai munkaban is (bongeszes, videonezes), ezert mondjak meg, hogy nem kell a plusz futes AMD eseteben.
Terhelesnel mas a helyzet, jatek, munka - aminek van tobb verzioja, mint virtualis gepek, video szerkesztes, modellezes - ott mar pariban vannak, hol az egyik, hol a masik jobb.
De azert gondolom, hogy a CPU, mert energiafelhasznalasban (nem nagy teljesitmeny eseten) a grafikonokat nezve Zen < Zen+, nagy terhelesnel, mar a Zen+ jobb az az a masodik generacios Ryzen, de lazan lehet latni, hogy Idle es Webezesben pedig Zen+ tobb aramot vesz fel, Zen2-nel is latni a kanadi forumokban, hogy 3700-at mar emelni kellett az eddig megszokott 65Wattol, 95Watt-ra. (Bar az mas kerdes, hogy magonkent jobb a fogyasztasi mutatoja)

Forras; Google talalat 1-2.oldal, beirva "Ryzen x power consumption", x helyere a modellt, amit keresel, ezert dontottem anno a 2700-ra es nem a 2700X-re, hiaba, az egyik 65Watt, a masik meg 105Watt, az utobbi nagyon eltud szabadulni, lasd tesztek 50-60Wattal tobb fogyasztas, (sot meg a Ryzen 7 1800X - 95Watt eseteben is latszak, hogy a 2700X akar 20-30Wattal tobbet vesz fel, annak nem igazan van felso korlatja)

Kivetel, az APU vonal, az nagyon jo idle ertekkel rendelkezik, lehet azert van, mert az AMD jobban odafigyelt erre a kevesebb hotermelesre.

(#67) snake1977 válasza Daelion (#62) üzenetére


snake1977
őstag

Én is pár hete váltottam i5 6500-ről Ryzen 2600-ra, előtte 1,5 hétig jártam körbe a témát, milyen lapot érdemes, milyen procit, mert az első terv egy 1600X volt, de megérte a különbséget a 2600-as. Érezni a különbséget, és engem megnyugtat hogy 3évig ha bármilyen probléma adódik akkor nem az ablakon kihajított pénz lesz az alkatrész, hanem maximum egy kis macera és kapom a cserét.
Egyébként a garanciára jó példa az alzán vásárolt új RX570-esem, a gép nem indult újra vele, hideg inditáskor minden rendben volt, de ha a biosból kiléptem (save&exit) megállt minden, ugyanez a windows-ból egy újrainditásnál, másnap visszakaptam a vételárat. Ez egy használt terméknél az eladón múlik, ha ad bármiféle garit rá egyáltalán.

Envagyok: a memórián kívül konkrét beszerzési árakat írtam, amennyiért itt hozzá lehet jutni az aprón.
Az hogy te olcsón felvásárolsz valamit, nem jelenti azt hogy más is hozzá tud jutni ilyen áron, a használt áraknál pedig az hardveraprós árakat vettem figyelembe, egy H61-el vagy B75-el meg nem lehet tuningolni. :)

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#68) envagyok válasza snake1977 (#61) üzenetére


envagyok
veterán

"de 1-2 év múlva majd vakarja az ember a fejét hogy mégsem elég, és akkor muszáj lesz váltania."

1-2 év múlva egy i7-2600k +lap kb párezer forinttal fog kevesebbet érni, míg egy 1. Genes ryzen 3 kb párezer ft lesz. Pl 1155-ös i3-asok sem érnek már semmit se.
De a ddr4 árak lefelé tartanak, az intel is most van a csúcson sztem 1-2 év múlva sokkal olcsóbb lesz+ 1-2 év múlva meglesz már a 3. Genes ryzen, ami állítólag intel színvonalú egyszálas teljesítményt fog nyújtani addigra már sokkal vállalhatóbb áron. Szóval amíg nem kell a + kakaó, inkább elszórakozok egy olyan rendszerrel, amin alig vesztek, mint bukjak az új és drága cuccokon 40-50k-t, és ugyanúgy érezzem a váltás kényszerét 1-2 év múlva.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69) envagyok válasza Sanchez638 (#65) üzenetére


envagyok
veterán

A 1155 cuccokat 90%-ban hardveraprón vadászom össze.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#70) Daelion válasza snake1977 (#67) üzenetére


Daelion
őstag

Nálam egy használt vid kari mondta be az unalmast kb 1 év használat után 'pedig kíméltem is'.

Azóta nálam gari nélküli hardver nem játszik,inkább fizetek többet de legyen nyugi.:)

Van itt másik szobába egy régi 6/12-es Xeon rendszer mindenhonnan összeguberálva és igen simán elég még mai dolgokhoz is de egy teljes zsákutca és az áramot is zabálja pláne mivel OC-n megy a proci.
Nekem olyan már nem kéne 'nem is az enyém'.

Meg eleve én nem cserélek rendszert gyakran,azt a 3 évet 'garit' simán ki is szoktam használni az meg nem érdekel hogy utána mennyit fog érni 'ha ezen problémáznék akkor hagynám a fenébe az egész PC-t'.

2600 még nagyon újdonság volt amikor ezt raktam össze ezért nálam a 1600x volt a biztosabb választás de ha ma raknám össze 2600 lenne. :K

[ Szerkesztve ]

(#71) snake1977 válasza envagyok (#68) üzenetére


snake1977
őstag

Jelenleg egy agyontuningolt i7 2600K sem megy annyit mint egy 1600X, nem értem a lényegét a mondandódnak, mindennek csökken az ára, akkor 3 év múlva a te meglátásod szerint megintcsak jobb vétel lesz egy ryzen mint egy i7 2600-as, hiszen még olcsóbb lesz mint most. Viszont addig is ha esik 10 ezret a ryzen első gen. ára, még mindig megéri megvenni most, mivel azalatt a 3 év alatt évi 3-4 ezer ft-os elhasználódási költség mellett, kapunk normális teljesitményt, és nem rugózok azon mikor döglik be a használt és tuning alatt lévő konfigom, a tuningról köztudott hogy az alkatrészek élettartamát csökkenti.

Az egyszálas teljesitményről meg, ma már mihez használ valami 1 szálat? DX11 alatt is már 4 szálon ment minden pár őskövület gamet leszámítva, de ha már 1 szál, akkor alkalmazások alatt megintcsak megveri az intelt a ryzen. A zen+ pedig javitott teljesitményt nyújt. Aztán tovább megyek, hova upgradelnek egy 2600k-t? Mert a B450 fogad Zen, Zen+ és Zen2-őt is, egy szimpla cpu cserével sokkal időtállóbb a konfig. :)

szerk.:
Daelion: 3év múlva maximum egy procit kell cserélned ha kevés lenne a mostani..és megint pár év nyugi van. :)
Gari nélkül már én sem veszek drága holmit, lehet használt bármi, csak legyen papíros garim rá, egy 1060-ast vettem, ezen még bő 1,5év gari van, majd ha ugy érzem váltani kell egy év múlva még mindig garisan előbb el is tudom adni.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#72) gyalogos1


gyalogos1
csendes tag

a 6100-at meg sem kellett volna venni.az 1050-et sem volt értelme rx 570-re cserélni.a következő fejlesztés mi lesz,580 8gb?aztán majd lehet a procit is fejleszteni fél év múlva.tisztára mint egy kamion amelyet fél eggyel indítanak el,és feleket kapcsolva,15 további váltással érik el az utazótempót.

(#73) envagyok válasza snake1977 (#71) üzenetére


envagyok
veterán

Az i7-2600k csúcsproci, azért tartja az árát. Van egy szint, ami alá nem megy. Az i7-990x extreme edition procim most adtam el 60k-ért, qx9770 socket 775 25-30 körül megy, pentium 4 extreme edition még ma is 5 számjegyű összeg.
De egy ryzen 3, amit pár év múlva mindenki cserélni akar, semmit se fog érni. Ez lapokra is igaz. Egy csúcskategóriás 775-ös lap is simán ér most is 20k-t, de egy 2 ram slotos g31 chipes ingyen sem kell senkinek.

Meglepődnél mennyi program, és játék 1 szálas még :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#74) Sanchez638 válasza envagyok (#73) üzenetére


Sanchez638
addikt

2700K a csúcs, még ha később is jött. :) De már egy két helyre kevés. OC-zni új procit is lehet és már máshogy áll a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#75) benedekco válasza envagyok (#57) üzenetére


benedekco
addikt

Ezt én is aláírom. Ha nincs a gép macerálva csak be van állítva a sarokba, évente egyszer kap egy nagytakarítást, akkor akár 10+ évekig is elmennek a cuccok.

Általában táp, szerelés közbeni baleset és az első pár hetes, hónapos időszakban halnak el a motyók!
Wincsivel is úgy vagyok, hogy az első pár hónapban kapja a stressz teszteket és nem bízok rá fontos adatot. Ha ezen túl vagyunk akkor relatíve nagy már az esély hogy évekig megy még.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#76) envagyok válasza Sanchez638 (#74) üzenetére


envagyok
veterán

Egy qx6850 (qx6800 qx6700) is még mindig többet ér mint egy 2. Genes i5 :))

Hardveraprós árak:
I7 2600k+asus lap+16GB ram 45000ft-ért vettem.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#77) snake1977 válasza envagyok (#73) üzenetére


snake1977
őstag

Ezt valamilyen szinten cáfolom, kb. 1,5év alatt az átlag 32-35 ezres áráról zuhant meg 25-re a 2600K már nem lesz hova essen az ára. A ryzen 3-at kár idesorolni, ez olyan mintha a 775 E5300-at viszonyitod a Q9550-hez.
Egy ryzen 1600X ami most 43-ért újan beszerezhető az aprós üzérektől, akkorát nem fog zuhanni hogy ne érje meg megvenni, de ha 3év alatt le esik 30-ra az ára, miért lenne rossz vétel? Hiszen használtam 3 évig...eladom 30 pénzbe, teszek hozzá és megint veszek egy erősebbet. 1155-be esetleg tolsz egy 3770K-t, nyersz vele 15%-ot kb. és előtte el kell adni 2600K-t, aminek a piaca egyre jobban romlik le, hiszen addigra már 30 körül lehet kapni ryzen 1600X-et is.
Akárhonnan nézem aki nulláról épitkezik és nem túlzottan ár érzékeny, de időtálló platformot akar, az nem visszafelé tekintve vásárol, és ragad a múltban.
Tudom mibe kerülnek a QX-ek, átment a kezemen pár, de ettől még nem lesznek alkalmasak a mai játékok, szoftverek használatára, csúcs kategória túlárazva jött, és ehhez képest még egész jó ára van, bizonyos körökben. Mert ezt sem mindenki veszi meg, csak a specifikus közönsége, egy kicsit más kategória mint a kommersz vonal.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#78) envagyok válasza snake1977 (#77) üzenetére


envagyok
veterán

Ha az Intel túllép a termelési nehézségeken és visszaállnak a kínálati viszonyok, egy ryzen 5-ön inkább 20-30k-t fogsz bukni

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#79) Sanchez638 válasza envagyok (#76) üzenetére


Sanchez638
addikt

QX6700 / 800 itthon drágább volt mint ebay-en ingyen szállítással. Ez tavaly össze volt...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#80) envagyok válasza Sanchez638 (#79) üzenetére


envagyok
veterán

A biztonságot meg kell fizetni :))

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#81) gbors válasza envagyok (#57) üzenetére


gbors
nagyúr

Örülök, de ettől még nem lesznek az alaplapok örökéletűek. Egy idő után, ha minden más rendben ketyeg, a kondenzátor-állomány lesz a problémás. Biztos van olyan lap, ami elmegy 10 évig - meg olyan is, ami 4-5 év után behal. Megértem, ha valaki ezzel szívesen lottózik - Te meg azt értsd meg, hogy van, aki nem.

Az meg mekkora marhaság már, hogy 1-2 év múlva párezret fog érni egy Ryzen 3? :F

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#82) snake1977 válasza envagyok (#78) üzenetére


snake1977
őstag

Tehát 13-23k lesz egy R5 1600X? Akkor ez lesz az új best buy ár/teljesitményben. :))
Amíg az inteles árak helyreállnak sok víz lefolyhat még a dunán, és kérdéses lesz akkor is hogy mekkorát fog esni a használtpiaci ár, a most drágán megvett használt prociktól mennyire igyekeznek szabadulni az emberek.

gbors:Az alsó kategos procik árai zuhannak arányaiban a legnagyobbat, egy 20ezres i3 / ryzen3 elképzelhető hogy pár év mulva a felét fogja érni, ez nagyjából minden platformon így volt eddig is. De akkor egy kis befektetéssel tudsz majd upgradelni mert a középkategória is esni fog csak nem olyan mértékben mint az alsóbbak. :)

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#83) envagyok válasza gbors (#81) üzenetére


envagyok
veterán

Nézd meg a 3-4 éves a4 a6 x2 proci árakat.

Alsplapból meg szilárdtest kondis márkásakat kell venni, ami újan nem véletlenül horror összeg.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#84) envagyok válasza snake1977 (#82) üzenetére


envagyok
veterán

Az i5 2400 is kb 6-7 éves és 10k alatt van. A most 2 éves ryzen 5 hány éves lesz 2 év múlva? Ugyanaz a kategória volt mind2 új korában

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#85) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Használtan egy i7 6700 a volt lapodba ,aztán hanyagoltad volna ezt az egészet ,vagy vártál volna 1-2 évet vele addig is az i7 társaságában.

(#86) #00137984


#00137984
törölt tag

Egy jobb féle tuningolható Intel i5 és i7 konfigról szerintem nem érdemes Ryzen 5 1600X-nál gyengébbre váltani. RX 570 és gyengébb videókártyákra megint nem érdemes költeni... Ha már a garancia fontos és a három évre előre gondolás alapján választ valaki AMD Ryzen procit és GTX 1050 vagy RX 570 videókártyát. Ezek egyaránt leértékelődnek a játékokban nyújtott teljesitményeik alapján, ahogyan az i7 2600K proci és a GTX 970. Ha van egy jó Intel-Nvidia konfig, inkább a procit kell feljavitani a VGA szintjére és addig kell szerezni hozzá jó alaplapot tartaléknak, amig még kapható értelmes chipkészlettel jó deszka. Három év múlva a gépigények keresztbe lenyelik ezeket a régi i7-eket, a gyengébb Ryzen 3-5 procikat. Addigra új videókártyákat lehet venni, vagy ha drágának találjátok az új gamer PC árakat, akkor a következő konzolgenerációkra lehet továbblépni. :) Addig sem kell az i7 2600K, i7 3770K, i7 4770K és i7 4790K procikat elszórni, ha van hozzá még jó konfig. Főleg nem a Ryzen belépő szintjére, mert 3 év hosszú idő egy játékos gép számára.

[ Szerkesztve ]

(#87) snake1977 válasza envagyok (#84) üzenetére


snake1977
őstag

Az a 6-7 már 8 év, 2011-be jött ki. :) Ha így gondolod, akkor hasonlitsd a skylake-hez, mielőtt nem szaladt meg az intel ára, egy i5 6500 28-ért simán megvehető volt, arányaiban többet esett az ára mint a ryzennek a megjelenése óta, és csak most árazódott fel hogy hiány van a termelésben.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#88) Gyuri27 válasza snake1977 (#87) üzenetére


Gyuri27
félisten

Egy használt csúcs 775 lap-proci kombó azért jó. Mert annyiba kerül mint egy b350-450-1200 (vagy jobb) kombó. És kb hozza is a rizsa teljesitményének a negyedét.
Plusz lehet is imádkozni, hogy ne dögöljön meg.

Amd - Radeon - Ryzen

(#89) gbors válasza envagyok (#83) üzenetére


gbors
nagyúr

Melyikre gondolsz konkrétan? Hirtelen ránézve nem találtam 4 évvel ezelőtti 100 USDs versenyzőket. Írj pontos típust. Alaplap esetén is nézzünk konkrét típust, hogy meg lehessen nézni a használt árát.

(#85) TechN7ne: de könyörgöm, minek? :DD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#90) Sanchez638 válasza Gyuri27 (#88) üzenetére


Sanchez638
addikt

Megdögölni nem fog azért olyan könnyen. Viszont nincs benne semmi natív támogatás.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#91) TechN7ne válasza envagyok (#57) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Tapasztalat ugyanaz....
Fontos hogy hűvösek legyenek az alkatrészek aránylag és a minőségi tápegység.

Én lapomra még mindig van egy év gari ,de ahogyan megismertem az évek alatt ebben a menetben és környezetben jósolok neki minimum még 10 évet.

Mindenesetre a cpu/ram/lap váltással én még várok 1-2 évet ,és addig simán mellé rakhatok egy RTX 2080 at is.

[ Szerkesztve ]

(#92) snake1977 válasza Gyuri27 (#88) üzenetére


snake1977
őstag

Ez azért óriási sarkítás lenne. :D Nem fog olyan hamar kimúlni, a csúcskategos lapok szilárd elkoval vannak szerelve, elviekben 10x tovább bírják mint a hagyományos, de ha tuning alatt fut évekig, akkor ugyanúgy elhasználódik, csak nem olyan hamar mint a hagyományos elko. Viszont teljesitménybe hasonlítani sem érdemes sem egy 2nd gen core i-hez, és pláne nem egy ryzenhez.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#93) envagyok válasza Gyuri27 (#88) üzenetére


envagyok
veterán

2011-2013 között volt gyártásban.
Most nem a jóságról beszélek, hanem az értéktartásról.
Gyerekek, alap közgazdaságtan:
Ha most mindenki ryzen3-at, alap ryzen 5-öt vesz, mit akar majd 2-3 év múlva? Procit fejleszteni.
Mi fog akkor történni? Sok eladó lesz, kevés vevő, az árak mennek a levesbe. Közben kijön a gyorsabb IPC-s ryzen 3, és ha az intel magára talál, még lejjebb mennek az új árak.
Az újkorukban drága, emiatt ritka, de csúcs procikkal mi a helyzet közben?
Jóval kevesebbet esik egy idő után (Ez kb 7-8 év) a használtpiacon az áruk, és beáll egy szintre, ami alá nem igazán megy már. Ez kb 10k. Ez alatt nem kapsz se pentium 3 1.4S-t, se pentium 4 extreme editiont, se 775-ös QX6700-át.

És ha árulod a konfigodat később, laikusabb embereknek jóval szebben cseng az i7. mint a ryzen 3 vagy az i3.
Úgy, ahogy most is eladhatatlan egy 2.-3. genes i3, ugyanez lesz ezekkel is.

Röhej, de egy i5 2400-as gépet jobban könnyebben el lehet adni, mint egy i3 8100-ast.
Pedig ti is, én is, és itt szinte mindenki tudja, hogy kb 30%-al gyorsabb, már ddr4-es, stb.
De az átlagpistikének számítógépet vevő apuka csak annyit lát, hogy i5, 8GB ram, GTX 1050ti, és már adja is a 100k-t.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#94) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Egy átlag user nem múzeumot nyít, lehet itt variálni de 100k alatt ne akarjunk gamer gėpet. Szeretem a rėgi hatdwarekez de ha erő kell egy Sandy I7 ha 10000ghz-n is fut előbb kifullad mint egy mai. Architektúra többet jelent mint a nyers órajel. Persze az se vitás egy 1155 yI7 rendszer olcsóbb, de azt ne reklámozzuk hogy Ryzen verő meg az újakkat is elvernė mert nem igaz. Egyszerű ez, a nagyobb teljesítményt meg kell fizetni, mėg ha Ryzenek most marha jó árban is vannak.

(#95) envagyok válasza gbors (#89) üzenetére


envagyok
veterán

Itt nem a 100usd a lényeg, hanem ezek a procik voltak 4-5 évvel ezelőtt az alja kategória, ami most a ryzen3.
Mindegy hogy 20-30 vagy kicsit több vagy kevesebb pénzbe kerültek, gyakorlatilag most eladhatatlanok.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#96) envagyok válasza Zicokuka (#94) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem a 10000Ft-os X5670-es xeon 4GHz-en ugyanazt az allcore tesztpontot hozza, mint a másik gépemben az i7 6700k 4.5 GHz-en. Single core-ban elmarad valamivel, de mindenre bőven jó, amire használom.
Itt egy régebbi i7 990x sima i7 6700 összehasonlításom, mind2 alap órajelen:
Szerintem ez nem múzeum kategória:

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#97) #00137984


#00137984
törölt tag

Egy jó alaplap nem fog csak úgy lehalni egyik napról a másikra. Jó szellőztetés kell a gépre, és a procit nem szükséges a végső teljesitményhatárokig széthajtani. A több fázisú VRM (4+2 vagy még több...), a jól megépitett tápellátás az élettartamot megnövelhetik vagy a stabil OC-re nagyobb esély van 24/7-ben. Aki viszont tuningolásra adta a fejét, az tisztában lehet a rövidebb üzemidővel és a meghibásodásra több eséllyel számithat. Egy jó megépitett alaplap 10+ évet üzemelhet minden hiba nélkül. Azért nem árt egy tartalék alaplap a jobbik fajtából, mert talán olcsóbban megérheti ez mint egy egész platform csere.

[ Szerkesztve ]

(#98) Zicokuka válasza envagyok (#95) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Sztem akik be tudják kapcsolni a gėpet az ėrdekli mit kap a pénzėn. Persze itt rengeteg igėny, pėnz stb igėny is van.
1155 platform ha csak anyagi oldalt lessük nem sokkal olcsóbb mint egy modern cserėbe rėgi.

Egy 2600k alá vadászol egy Z lapot ami használtan annyi mint egy új Am4 a procin spórolsz okė, cserébe valós körülmények között az ėletben nem hozza azt amit egy modernebb. Persze ez ismét igėny kėrdės, single alatt nem annyira ėrdekes az fps hajkurászat. Bár tudom a nėp 100-ėrt akár gėpet amin 8kba tolja a kölök, ez ismerös.

(#99) Zicokuka válasza envagyok (#96) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Az hogy elėg még nem vitatja senki, bár egyszerű gamek alatt az öreg szėpen dropolgatna hiába a nyers erő. Persze hogy jók ezek de átlag user ek ne ajánlj soha egy 1366-as platformot. :)

(#100) Gyuri27 válasza snake1977 (#92) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha birják. Nincs itt sarkitás. Az alkatrészek öregszenek.
Nézd meg a procim. Mindig alulfeszelve ment. 1,35 vid helyett 1,3-n.
Volt rajta hőcsöves fx hűtő, cm tx3, most cm gemini 4.
Mégis a degradáció. Elször csak az órajelet kellett csökkenteni. Most meg + feszt adni neki.
Mutter gépében 2 ram is megdöglött. Sose volt tuningolva.
Ez ilyen. Ahogy öregszenek úgy közelednek a halál felé.
Főleg ha még össze is vannak barmolva rossz táp, 0 szellőzés, gyenge hűtő agyatlan túlfeszelés stb-stb.
Egy 955-965 a lapomba lenne 10-15k. Nem fogok érte annyit fizetni. Mert a harmádát ha éri.
Nem fogok használt fx fél konfigot 60-70k-ért.
Mert mert egy 1200-b450-8 giga 3000-s ram kombó 70-75k. Használtan ennyi sincs.
Szóval regélhet itt nekem mindenki, hogy nem megy tönkre és még platform szinten zsákutca.
Amikor a sok éves használt vackokra 10-20% kp-t kell rádobni inkább azt veszem.
Még ha teljesitményben olyan egetverően nem is jobb.

Amd - Radeon - Ryzen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.