Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Dilikutya válasza kenwood (#250) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem. Én arról beszélek, hogy azt az RX550 is tudta, 1-2 dolgot kikapcsolva. 570-en ki se kell kapcsolni. És nem átlag, hanem Afterburner pillanatnyi kijelzése. Az RX570-en nem méricskéltem még, azt csak használom. A Call of Duty WWII nem egy fps ugrálós, elég stabil volt a kis kártyával is, nem voltak nagy különbségek.
Shadow of Tomb Raider-ben nincs semmi kikapcsolva, be is esik 30 fps alá, azt mértem a Steam-mel.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#252) kenwood válasza Dilikutya (#251) üzenetére


kenwood
veterán

Itt azert eleg sok minden nincs maxon,megis vannak,hattal,hettel kezdodo fpsek. Ebbol kiindulva maxon kizart a fix 60 feletti fps 570-en.
Persze az is benne van ebben, hogy nehany beallitas maxon aranytalanul sokat ker a gputol,ertelmetlen kimaxolni, mert mediumon is majdnem ugyanugy nez ki a jatek. Csak ugye itt bejon a szubjektiv tenyezo,kinek mi az a kompormisszum,ami meg belefer. Ez pedig nagyon megneheziti,ellehetetleniti az objektiv ertekitelet kimondasat.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#253) nexplo válasza kenwood (#250) üzenetére


nexplo
őstag

Az ultra feliratot meglátva játékok beállításánál mindig nyelek egy nagyot és sóhajtok. Sok játék esetében nálam az ultra kifejezés=játszhatatlan fps... Bárcsak mindnekinek olyan konfigja lenne hogy nem kéne a beállításokon agyalni..

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#254) schawo válasza janos666 (#242) üzenetére


schawo
titán

Röviden és tömören: Nem. :)

Vsync-kel a framebufferben várakozó kockák kora változó, azaz az inputlag szórása nagyobb, így mozgáskor mikrolagosnak látszik a kép. A vrr ezt nagyon nagy mértékben csökkenti. A 60Hz vsyncnél sokkal jobb az 55 fps vrr.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#255) Gabbbb


Gabbbb
senior tag

Majd, ha lesz olyan AA, amitől nem lesz mosott a kép, majd be is kapcsolom XD

(#256) kenwood válasza schawo (#254) üzenetére


kenwood
veterán

Gondolom,ez fugg a limitalt fpstol is.
Nyilvan 200-rol 60-ra v-syncelni mas,mint 61-rol,bar ugye az elobbinel fel sem merul az 55-os fressync.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#257) kolopele válasza nexplo (#253) üzenetére


kolopele
nagyúr

FHD mellett bárki össze tud rakni egy olyan gépet ami ultrán tudja a stabil 60 fps - t, a 4K ami nagyon necces, oda még mindig nincs megfelelő kártya (sajnos).

(#258) nexplo válasza kolopele (#257) üzenetére


nexplo
őstag

Én bízom az időben és hogy ezt megoldja. Talán a mostani csúcs dolgok idővel leszivárognak közép-majd alsóbb kategóriába is mert szerintem van erre kereslet ezáltal nyomás is. :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#259) gbors válasza nexplo (#253) üzenetére


gbors
nagyúr

Nálam az elmúlt 5 évben az "Ultra" szó = masszív FPS-drop nagyítóval látható javulásért cserébe. Mennyivel könnyebb és olcsóbb, nem? :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#260) kolopele válasza nexplo (#258) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ha arra gondolsz hogy majd egy olyan kártya ami 4K képes árban lemegy az alsó-közép kategória árára akkor azt kell mondjam ilyen nem lesz. Mennyiért kellene akkor adni egy jelenlegi alsó kategóriás kártyát, amikor így sem kerül többe 60 ezernél? A csúcsot meg kell fizetni, valahol ez így is van rendjén, bár a 2080 Ti 430 ezres induló árát én is pofátlanságnak tartottam, főleg ha azt nézem hogy mennyi hiba is volt (van) velük. Még jó hogy ez időben kiderült, másképp lehet az enyém is ott tengődne már egy szervizben...........

(#261) snecy20 válasza gbors (#259) üzenetére


snecy20
veterán

Meg az Advanced Blending, TressFx, Hairworks és társai, amik rögtön felezik az FPS-t kb. 3%-nyi látványjavításért cserébe. :D

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#262) kolopele válasza snecy20 (#261) üzenetére


kolopele
nagyúr

A Tomb Raider esetében a "lengedező" effektus nem is lett volna rossz némi fps csökkenésért cserébe, csak ne a haja lett volna Larának :D

[ Szerkesztve ]

(#263) kenwood válasza gbors (#259) üzenetére


kenwood
veterán

Azert ennyire nem gyaszos a helyzet.

Mar egy 560-570-el is minden jatszhato,de ezek az elozo generacios also,also kozep gamer kartyai.
Egyik sem kozeliti meg 1060 6gb erejet,es mar van 2080 ti is.

Igen,regen a kozep kategoria kerult ennyibe,de regen a csucs mobil (3gs,4,sgs1/sgs2) is sokkal olcsobb volt,meg ugy minden.
Gondolom,te sem annyit keresel,mint 2010ben.

Termeszetesen az elmeny siman a "belefer" kategoria,nem very low 23 fpsrol beszelunk, igy ezek a kompromisszumok a tobbseg szamara vallalhatoak.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#264) Daelion válasza snecy20 (#261) üzenetére


Daelion
őstag

Pont most vittem végig egymás után a 2013/Rise/Shadow of Tomb Raidert.

2013-as TressFx implementáció még ennyi évvel később is rendesen szedte az FPS-t RX 570-en. :W

Rise már csak pár FPS volt Shadowba meg már ki se lehet kapcsolni de nem is vettem észre,hogy nagyon zavarná az FPS-t.
Nekem tetszik a dolog csak ne olyan legyen mint a 2013-as. :D

(#263) kenwood

570 annyira nincs vészesen 'messze' egy 6 gigás 1060-tól,kb mint a 3 gigás 1060 a 6 gigástól ha a Vramot nem nézzük.

Volt szerencsém letesztelni egy Aorus Xtreme RX 580 8g-t és legtöbb játékba amit megnéztem alig volt 8-10 FPS különbség ami kevesebb mint amire számítottam,pláne hogy az nem is egy 'alap' 580 volt ami kb hozza a 6 gigás 1060-at legtöbb esetbe.

Azt az FPS különbséget meg jó esetbe ki lehet küszöbölni 1-2 dolog lejjebb vételével ami nem nagyon észre vehető szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#265) kenwood válasza Daelion (#264) üzenetére


kenwood
veterán

Na varjunk . Ha az 580 majdnem 1060 6gb szint,akkor 570 is majdnem-majdnem ? Ha pedig meg 1-2 dolgot leveszunk,akkor mar majdnem-majdnem-majdnem 1070 ?

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#266) Daelion válasza kenwood (#265) üzenetére


Daelion
őstag

580 az nem is igazán majdnem szint mert van ahol jobb is mint egy 1060 6g,játék függő.

Arra akartam utalni,hogy 'meg sem közelíti' azért erős kijelentés.

[ Szerkesztve ]

(#267) nexplo válasza gbors (#259) üzenetére


nexplo
őstag

Igen így is lehet nézni valóban. :K

(#260) kolopele Én arra gondolok hogy 4-5 év múlva 100K környékén már ha nem is fullos mostani 2080-nak megfelelő karit de egy korrekt 4K képes kártyát lehet majd venni. Erre szerintem van némi esély. Pláne ha jön majd az "átnevezgetős" fejlesztés. Így értem. Vagy inkább remélem :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#268) kenwood válasza Daelion (#266) üzenetére


kenwood
veterán

560-570-et irtam.
az 580at te hoztad be a kepbe. ez az 570-re ilyen 20 szazalekokat ver ra minimum fpsben,teljesen mas kategoria :)

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#269) gbors válasza kenwood (#263) üzenetére


gbors
nagyúr

Ezt sztem nem nekem szantad...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#270) kenwood válasza gbors (#269) üzenetére


kenwood
veterán

Szerintem meg igen. Melyik reszet nem erted?
Nem a beallitasok kernek tul sokat,hanem az 570 keves ahhoz, hogy mindent highon lehessen hagyni.
Az 570 mai aron nezve ott van,ahol 10 eve egy 20-30 ezres kartya.
Te pozicionalod tul magasra, mert nem vetted szamitasba a tech kutyuk araban jelentkezo eros inflaciot.

Az igazi,hogy nehany beallitast leveve rengeteg fpst nyersz,es igy minden elfut rajta, az viszont mar erosen velemenyes,hogy ezek nem lathato dolgok.

Ezzel nem arra akarok utalni, hogy mindenkinek kell a 100k feletti kartya,meger annyi pluszt par szebb effekt.
Csak amit te irsz,kicsit olyan kicsengesu,mintha tok felesleges lenne nehany dolgot highon hagyni,akinek boven beleferne a dragabb gpu,annak sem eri meg.

Ugye azt az apsektust is erdemes figyelmbe venni, hogy sok jatkenal az a par beallitas mar a 60-100 fpst hozza,mig masnal(pl AC) viszont pont az huz ki a 25 ala beesesbol.
Ez utobbi mar erosen csokkenti a jatekelmenyt.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#271) nexplo válasza Daelion (#264) üzenetére


nexplo
őstag

Nekem is (Aorus Xtreme RX 580 8G)-nak megfelelő karim van csak ASUS-ba csomagolva. Hidd el nem rossz kártya. Én is vaciláltam a kis tesóval, de nagyon nem ugyanaz. Főleg olyan gépbe téve, ami ki is hozza a különbséget. ;)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#272) Daelion válasza kenwood (#268) üzenetére


Daelion
őstag

580-at azért hoztam be a képbe mert 1060 6g-vel mondtad te is. :)

Tudom mit tud a 580,volt itt kéznél nekem 1 és végig teszteltem mindenen ami jelenleg a gépemen van és nem akkora a különbség,hogy 'meg sem közelitinek mondjam' de persze ez lehet szubjektív is.

Nálam a 8-10 FPS átlag nem elég pl vid kari váltásra,az már a 1070/vega 56 szint lenne.

#271) nexplo

Adatlapomon lévő rendszerbe volt tesztelve mind 2 kari,ugyan azon a grafikai beállításon.

Nem mondtam,hogy rossz kari de nekem nem érné meg a különbséget mert akkora nincs szerintem.

Pár kép amit akkor csináltam:

570 elől és 580 utána.

Far Cry 5:
[link]
[link]

Shadow of Tomb Raider:
[link]
[link]

Witcher 3:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#273) nexplo válasza Daelion (#272) üzenetére


nexplo
őstag

Behozhatnánk a képbe ennyi erővel a 470-480 párost is ami szintén ide ékelődik be (az R9 290-390-est már nem is mondom)... Egy 580-at 8 giga memoval 50-ért már kapni használtan. Mennyiért megy az 570-es? Szerintem az 580 hosszabb távon jobban megéri. Lehet vitázni hogy ennyi vagy annyi FPS a különbség de gyorsabb. És az új játékok esetében főleg az lesz. Nyilván minden kártyára plussz pénzt rádobva lehet nagyobbat venni, ez egy ördögi kör. Én biztosan váltanék 580-ra és alig kerülne többe. De ez az én nézőpontom és nem szentírás :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#274) kenwood válasza nexplo (#273) üzenetére


kenwood
veterán

60-70k egy gamer 580 2 ev koruli garival.
50-ert meg 0 garis banyaszokevenyeket is 1 nap alatt elviszik.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#275) nexplo válasza kenwood (#274) üzenetére


nexplo
őstag

Hidd el ki lehet fogni jó áron. Én 50párezerért vettem 2020 májusig garis dobozos fullos asus gaminget...
A másik hogy bányász kártyát is lehet venni garival. Nem biztos hogy rosszabb mint egy rossz szellőzésű házból kivett vagy szénné húzott gamer kari :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#276) Daelion válasza nexplo (#273) üzenetére


Daelion
őstag

Ezt nem is vitatom,ha most vennék használtan karit garival akkor 580 lenne a befutó de 570-ről nem váltanék 580/1060 de még 590-re se ha csak nem kéne annyira a Vram.

2018 szeptember vége fele vettem 4 gigás 570-et 2+ év bolti garival 54-ért,akkor azért feljebb voltak a normálisabb 580-ak.

Xtreme 950GTX-ről váltottam erre az 570-re,na az a váltás már tényleg érezhető volt mindenhol. :)

(#277) kenwood válasza nexplo (#275) üzenetére


kenwood
veterán

Gratula,ha visszarakod az aprora pikk-pakk elmegy 60-65ert,javaslom, ne tekintsuk referencianak azt a bomba uzletet.

Szerintem vgat a magyar gamerek joval kevesebb,mint 10%-a tuningolja,illetve sokan pont azert adjak el,mert 1 ev alatt belraktak 15 orat,es csak porosodik a gepben.

En mar a celeron 300A--t is felhuztam 450-re,de a vgat sose piszkaltam,pedig a biosba egetett power limit miatt kb. semmit nem szamitana a biosmod nelkuli tuning.

persze en a 8 gigasrol beszelek.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#278) nexplo válasza kenwood (#277) üzenetére


nexplo
őstag

Dehogy rakom. Vadászom a többi gépembe is ilyen karira még :K Sajnos ezek az új karik eleve melegszenek, ezt megfejelve ugye a hűtés alapból be sem kapcsol, csak ha úgy érzi, hogy már kéne egy keveset hűtenie. Nos ilyenkor amikor még nincs venti aktivitás is már rohadt meleg. Ezt megfejelve egy óra játék után, amikor jól megizzasztjuk esetleg még rá is pakolunk plussz órajelet, hirtelen ki kell kapcsolni a gépet, mert sietünk és ssd esetén a leállás kvázi azonnali, na ilyenkor amit kap a forrasztás a GPU-nál azt nem teszi zsebre... Ez nagyobb stressz mit a folyamatos alulfeszelt járatás. Nekem nyitott házam van, kvázi szoba hőmérsékleten van a kari, de ezt egy olyan házban ahol meleg van fokozottan értem... Jól elkanyarodtunk a témától :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#279) kenwood válasza nexplo (#278) üzenetére


kenwood
veterán

Komolyabb osszeget mertem volna tenni ra, hogy megirod,hogy nem elado,es nem esik le,miert irtam amit.
Le kene szoknom az ilyen fogalmazasrol,mert a tobbseg nem erti,engem meg felidegesit,ha korbe kell irni.

Nem kanyarodtunk el egyebkent a tematol,mert 570rol is szol a cikk,es rengeteget arulnak 49 felett az apron. Ha altalanos ervenyu lenne,amit irtal (50k a garis 580),passzolna ide a bejegyzesed. igy pedig az en cafolatom passzol ide.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#280) Daelion válasza nexplo (#278) üzenetére


Daelion
őstag

El az biztos,de ennyi talán még belefér. :)

Nálam is alulfeszelve megy a 570,az volt talán az egyetlen gondom vele eddig.

Istenért se akart rendesen boostolni,alapvetően 1050-1100 MHz-en ment 1244 helyett ami azért nem kis teljesítmény vesztéssel járt. '1050 ti szintet alig ütötte meg..'

2 gépbe is ki lett próbálva és ugyan ezt csinálta,580 viszont a másik gépbe csinálta ezt és nálam nem. :F

Most alulfeszelve stabilan megy 1244-en és a max hőmérséklet ~70-73 fok még huzamosabb játszás után is alap venti profillal ami nem hangos szerencsére.

Még jó,hogy kb overlay/MSI afterburner mániám van mert különben lehet nem vettem volna észre,hogy valami nem fasza..

[ Szerkesztve ]

(#281) kolopele válasza Daelion (#280) üzenetére


kolopele
nagyúr

Érdekes hogy az Nvidia kártyáit még egy 1080 Ti esetében sem kell sehova sem feszelgetni, egy alsó kategóriás AMD - t meg igen. Számomra ez elég fura, habár az architektúrára mindent rá lehet fogni.

(#282) nexplo válasza Daelion (#280) üzenetére


nexplo
őstag

Nekem volt MSI-m ami szintén melegedett (R9-390) és én is csak a progival jöttem rá hogy miért. A gyári venti vezérlés elfosta magát és bár kapcsolt de kitolva a hőküszöböt. Ez pont elég volt neki hogy 30 perc játék után néha néha belaggolt a game. Már mindenre gyanakodtam mire a karit csekkoltam. Szerencsére gariban cserélték a kártyát röpke 5 hét alatt :W
Ilyen MHz-bibim még nem volt. :U

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#283) Daelion válasza kolopele (#281) üzenetére


Daelion
őstag

Amikor utána néztem neten,hogy mi ez azért találtam eseteket ahol felső kategóriás Nvidiát feszeltek de ott inkább OC miatt meg hőmérséklet csökkentés végett.

RX széria olyan mintha alapon túl lenne feszelve,Vega meg pláne.
Asszem Vegát már driverből lehet automatán feszelni de ezt csak olvastam.

Nekem is ezt volt az első találkozásom ezzel a dologgal,azért még jo hogy észre vettem.

#282) nexplo

Elég 'random' ez a probléma amennyire észre vettem.

Discord szerver is amin fent vagyok már páran jelentették ezt a gondot,nekem is ott segített egy tag mert neki meg a RX 470 csinálta ezt..

[ Szerkesztve ]

(#284) nexplo válasza Daelion (#283) üzenetére


nexplo
őstag

Én anti-tuningos vagyok tehát kb ebbe nem tudok beleszólni. Az OC progit is csak érdekességképp töltöttem le hogy lássam a részletes adatokat. Sebesség- hőmérséklet..
A vega az tuti. Nem is vettem azt. kihagyom azt a szériát, pláne a sok ref hűtéssel... :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#285) kolopele válasza Daelion (#283) üzenetére


kolopele
nagyúr

Alaplapoknál is van ilyen, mármint hogy gyárilag több feszt ad a procinak mint kellene, a user meg csak néz hogy egy 65W TDP - jű proci miért megy fel 80 fokig. Ott a megoldás a fesz lejjebb vétele, két-három kattintás a biosban. Én nem húztam az 1080 Ti - t soha, értelmét nem láttam, gyári venti mellett nyáron is max. 80 fokig kúszott fel izzasztóbb játékoknál. Azért a 2080 Ti - re kíváncsi leszek, de bízom az MSI - ben.

[ Szerkesztve ]

(#286) Daelion válasza nexplo (#284) üzenetére


Daelion
őstag

Én se tuningolok semmit csak kijelzésnek használom ezeket a progikat mert szeretem látni mi mennyit terhel,stb.

Vega nálam is felejtős,56 egész jó de az árazás+fogyasztással nem tudok megbékélni.
Ezt az évet mindenképp 570-el fogom letudni azt majd meglátom milyen a Navi ha valaha is megjelenik. :D

(#285) kolopele

MSI 2080-ak közt van pár masszív darab,nem lehet annyira vészes szerintem.
PH tesztbe alig mentek 70+ fok fölé bár most tél van ugye.

Itt 73 fokot mértek a Trio X MSI-vel.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#287) gbors válasza kenwood (#270) üzenetére


gbors
nagyúr

Azt a részét, hogy mi köze az egész litániának ahhoz, amire válaszoltál. Egy rakás olyan dologra reagálsz, amit egy szóval sem írtam. Nem pozícionálok semmit sehová, egyszerűen csak az tapasztalatokkal jól alátámasztott véleményem, hogy az Ultra beállítások nagy része (>80%) teljesen felesleges erőforráspazarlás, mert nem látsz semmit belőlük, sokszor még állóképen sem.
És igen, szerintem totál felesleges ezeket a beállításokat magasan hagyni, ha van másra elkölteni a GPU-erőt. A felbontás növelésének ezerszer több erdménye van, valamint a több FPS is mindig jobb, pl. egy 144Hz-es monitorral. Sőt, engem az sem zavar, ha valaki attól érzi jól magát, hogy minden ultra, csak akkor tessék elismerni, hogy ez egy érzelmi faktor, mert a racionalitáshoz nem sok köze van.

(#281) kolopele: semmi fura nincs ebben - a komfortzónájukban nem versenyképesek a GPU-k, ezért kicsit túl kell tolni őket. Mivel egyéni szelekcióra nemigen van lehetőség, kénytelenek úgy belőni a feszt, hogy minél több lapka elbírja.

#240) Kolbi_30: ja, hogy chill. Így már értem.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#288) #00137984 válasza kenwood (#243) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nem minden játékban érdemes az Ultra és Very High beállitásokat erőltetni. :) Sok játékban a látványjavitó effektekkel túlzásokba esnek a játékfejlesztők. Ezeket alacsony vagy kikapcsolt állapotban használom. FullHD felbontásban lehet olyan terhelést összehozni egyes játékokban, hogy a gépem teljesitménye nem elég a monitor 100Hz-es képfrissitéséhez. Ezek a játékok valamikor alig látványosabbak mint némelyik gyakran emlegetett grafikában szépnek mondható, de még DX10-es játék. 4K monitort még nem akartam, mert ilyen Gamer PC mellé szerintem nem érdemes erőltetni játékokban a 4K felbontást. Ha majd egyszer konzolt veszek, akkor átgondolom... :)

[ Szerkesztve ]

(#289) kenwood


kenwood
veterán

Igen,

Tehat amit en irok :
Igenis lathato, de ha szukos a keret,akkor ne kolts ra, mert nem veszitesz sokat

TE:
Bizonyitott ( :D ),hogy nem lathato,semmikepp ne kolts ra inkabb masra.

Aki igy vitazik,szinte mind ignoreon van mar nalam,nem is tudom,te hogy maradtal ki eddig,de potlom is a hianyossagot. :R

Az azert szomoru, hogy ilyen hibas infokat (hazugsagokat) terjeszto arcok irasai kikerulnek a fooldalra.
Egy csomo ember ugy van vele, hogy 20-30-50k nem szamit,csak elinditom a jatekot,es menjen,ne kelljen kimatekozni,mi a jo beallitas. Oket ez ugy beszeli le,hogy fel sem kinalja alternativakent az erosebb kartyat.

Varom mar a nagy leleplepzo cikket,amibol kiderul,hogy bizonyos beallitasok semmit,tenyleg semmit nem csinalnok,csak eroforrast esznek, es ez egy tomeges jelenseg, ami miatt mindenki hulye,aki nem vesz le nehany beallitast :W

Ez a tipikus kisember mentalitas.
Bemenni a boltba,megvenni az ujat nem kihivas, megtalalni a best buyt mar egy erdem,meno leszel tole.

Eleg megnezni barmelyik intel proci osszehasonlito videot a youtubeon. Van olyan jatek, ahol az ivy 40 fps min,a kaby meg 65. Az atlagos elteres,foleg max fpsben valoban marginalis, ezert 10-bol 9 ember azt irja,hogy az i5 2500 a kiraly,sose fogom lecserelni 3 fpsert ....
En meg igy ulok,fogom a fejem, es azon filozom, tenyleg ugyanazt a videot neztuk :DDD
Aztan rajovok,hogy lejjebb lesznek ertelmes kommentek is, de likeot csak az kap,aki feltalta a spanyol viaszt,fillerekbol kapja meg "ugyanazt", mint a hulyek, akik a 1151-re szavaztak.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#290) gbors válasza kenwood (#289) üzenetére


gbors
nagyúr

Részemről a szerencse. Így is túl sokan irkálnak a cikkeim alá, akik képtelenek olvasni / szöveget értelmezni, és csak a saját hülyeségüket látják bele minden hozzászólásba. Bye!

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#291) snecy20 válasza kenwood (#289) üzenetére


snecy20
veterán

Pedig tényleg az az elmúlt 4-6 év tapasztalata, hogy túl nagy ára van az ultrának a high-hoz, very high-képest.
+5% látványjavulásért ne áldozzunk már be 40% erőforrást.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#292) kolopele válasza gbors (#290) üzenetére


kolopele
nagyúr

Így már értem. Végtére is pár kattintás a fesz lejjebb vétele. Amennyiben kenwood téged is ignorál annak inkább örülj és ne bánkódj egy cseppet sem rajta :N

(#293) #00137984


#00137984
törölt tag

Szerintem az RX 470 és RX 570 majd egy szinten van, ezért az előzőre van némi rálátásom. FullHD/60Hz elég erős kompromisszumok árán van meg. Nekem olyan sokáig nem érte meg azon játszanom, mert az első szembejővő GTX 1070-re egyből rácsaptam. MSI Aero GTX 1070, de a GTX 1070 Ti azért helyreállitotta az egyensúlyt az erőben. :) Azért a platformot is meg kellett acélozni, mert még a jó i5 (4690K) és Ryzen 3, vagy egy gyengébb Ryzen 5 nem lett volna képes teljesen kiszolgálni ezt a videókártyát. Zömében single player játékokban, magas minőségi beállitásokkal, de azért a FullHD/100Hz-es képfrissités a monitornak meglegyen. Mindent egybevéve kockázatos húzás volt, hogy mégis megmaradtam a Haswell konfignál. Nekem igy megérte... :)

[ Szerkesztve ]

(#294) gbors válasza kolopele (#292) üzenetére


gbors
nagyúr

Kicsit túl sok ember van ezen a fórumon, akik személyes sértésnek tekintik, ha mások véleménye nem egyezik az övékkel. Ennél már csak az a sértőbb, ha az adott véleményt racionálisan alá is támasztja az illető :)

Amúgy jó dolog lenne az ignore lista, de miután nem csak az ignorált arc hozzászólásait szűri ki, hanem az azokra született reakciókat is, azzal kinyír értelmes hsz-eket, úgyhogy nem tetszik.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#295) Daelion válasza snecy20 (#291) üzenetére


Daelion
őstag

Pontosan,és erről nem 1-2 'teszt' van már régóta.

[link]

Nem kell végig nézni de több esetbe is ~10 FPS különbség maxon és 1-el lejjebb a kinézetet meg jó ha kimerevített képen látni.

Ezeket én nem is nagyon nevezném kompromisszumnak amikor lejjebb veszem őket.
Sőt van amikor a max graf kb még szarabbúl néz ki mert agyon van nyomatva mindenféle extra/zavaró effektel.

[ Szerkesztve ]

(#296) ->Raizen<- válasza snecy20 (#291) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Tényleg de tényleg rengeteg erőforrás zabáló effekt van. Legjobb példa erre a resident evil 2. Rendkívül szűk zárt terek. Van egy rakás effekt ami lezabálja az erőforrást feleslegesen és gyakorlatilag alig vagy egyáltalán nem tesznek hozzá a játékélményhez, grafikához, atmoszférához. Jól skálázható ám még bugos. AA-t kikapcsolva valami borzalom lesz a kép.

(#297) kolopele válasza gbors (#294) üzenetére


kolopele
nagyúr

Bennem is megvan ez sajnos, de engem sosem a rosszindulat vezérel vagy a másik lenézése, csak én ugye a csúcskategóriához hasonlítok mindent. Szakmai ártalom is ez egyben :)

(#298) kisza25 válasza nexplo (#253) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Xbox, ps? Ott nincs sok agyalnivaló:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#299) #00137984


#00137984
törölt tag

FullHD/60Hz képfrissitések között a játék látványa jelenthet nagyobb eltéréseket. RX 470 és a GTX 1070 szintén igy volt használva játék közben, csak az árnyék és élsimitás szintjét, a texturaminőséget tudtam feljebb tornászni Nvidia-n. FullHD/100Hz-et a GTX 1070 Ti videókártya volt nálam képes folyamatosabban kihozni a játékokban. Más értelemben ez a minőség nekem még 2019-ben a friss játékok zömében elérhető marad vagy visszaválthatok még FullHD/60Hz-re, miközben a játék látványvilágát sem kell nagyon visszavenni. Egy gyengébb konfignak a FreeSync és G-Sync monitor képes kitolni a határát egy picit, de azért nagy kockázat van a határvonalon kivül rekedni. Ezért remélem nem ignoráló a véleményem, ezért használom a "szerintem" és "nálam" jelzőket. :)

[ Szerkesztve ]

(#300) Daelion válasza ->Raizen<- (#296) üzenetére


Daelion
őstag

Volumetric light pl.
High-Medium képes ~20 Minimum FPS különbséget csinálni és ember legyen a talpán aki megmondja a különbséget. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.